Druk bezochte ouderavond o.l. Dorpsschool Discjockejwedstrijden mm TER HARMSEL'S HEROPENING WONINGINRICHTING Zevende leerkracht in gevaar. Regionale bijeenkomsten F.N.V. Weekenddienst EXTRA SPECIALE HE Hj AANWIJZING WAARNEMENDE SCHOOLHOOFDEN Doorschrijf- boekhouding KERKDIENSTEN ln de komende weken Zeer zwaar zuiver wollen nop-tapijt Gebloemd Engels wollen Axminster tapijt HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 OKTOBER 1977 - PAG. 3 4 In de vorige week donderdag in de hal van de school, onder voor zitterschap van de heer E. K. Pronk, gehouden, druk bezochte, z.g. zakelijke ouderavond, werd o.a. een nieuw lid van de oudercom- missie gekozen, gaf het hoofd der school, de heer J. B. Diemer, inlichtingen over de stand van het onderwijs en hield mevrouw J. C. Winkler-Vonk een causerie over het nut van lezen door kinde ren. Een woord van welkom gold verder in het bijzonder mevr. De Roos, bibliothecaresse van de plattelandbibliotheek, de afgevaar digden van de V.O.O. mevr. H. R. Müller-Lanting en de heer G. S. E. Vegter en afgevaardigden van de openbare kleuterscholen. De onlangs in dienst getreden leerkrachten mej. A. van Benthem en de heer A. T. Otten, werden aan de ouders voorgesteld. Bestuursverkiezing: Aangezien geen tegencandidaten waren gesteld werden de perio diek aftredende leden van de oudercommissie, de heren J. G. van Bruggen en G. H. Vincent bij enkele candidaatstelling her kozen. In de plaats van mevr. M. Aaftink-Somer, die aftredend en niet herkiesbaar was, werd bij meerderheid van stemmen gekozen mevr. A. den Heijer- Nijkamp. Haar tegen-candidate was mevr. A. H. Sluiter- Brinkhuis. Voorzitter Pronk heette mevr Den Heijer, hartelijk welkom in de oudercommissie en dankte mevr. Aaftink voor alles wat zij voor de Dorpsschool heeft ge daan. Behalve een boeket bloe men werd haar de streekroman „Niet enkel rozen" van de schrijfster Annie Oosterbroek- Dutchum aangeboden. Mevr. Aaftink dankte niet aleen de ouders voor het in haar gestelde vertrouwen maar ook het pers oneel van de school en de ou dercommissie voor de prettige samenwerking. Zij sprak de Houd de boeken bij met een handige NED. HERV. HER 8.30 en 10.15 uur ds. v.d Neut van Nijverdal. Extra collecte: Pastoraat buiten land. Oppasdienst: mevr Admiraal en Mieke Groen. 10.00 uur. Jongerendienst in gebouw „Irene" GEREF. KERK 9.30 uur ds. van Beek van Almelo. 15.00 uur cand. Schouten van Twello. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: Annie Getkate, Herma Tro- mop (res. Jenny Aanstoot) Mevr. Stam-Dijkink, mevr. Stam-Dykink, mevr. Smid- Manenschijn (mevr Beld- man-Ekkelkamp) R.K. KERK zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 9.30 uur ds. A. W. Berkhor'. Extra collecte: Pastoraat bui tenland. 0KKENBR0EK: 10.00 uur ds. G. L. Bouman, em. pred. te Lochem. Kin deroppas in „Ons Centrum" NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur, zondag 8 en 10 uur. hoop uit. dat haar opvolgster mevr. Den Heijer net zo'n fijne tijd mag hebben als zij heeft gehad in deze functie. Penning meester J. A. Aanstoot kon mel ding maken van een klein batig saldo. Zijn boeken werden in orde bevonden door de ka- scommissie bestaande uit mevr. C. M. Sijtsema-Tesch en de heer G. van Zon. In de plaats van de heer Van Zon werd tot lid van de ka- scommissie gekozen mevr. D. Soer-Schuppert. De heer Aan stoot werd decharge verleend voor zijn beheer van de gelden. Kinderboekenweek Bij zijn mededelingen wees het hoofd de heer Diemen er op, dat er in deze bijeenkomst iets is gedaan aan de kinderboe kenweek. Boekhandel Heusink- veld heeft een stand ingericht en mevr. De Roos had een stal letje gemaakt. Boven was een kraam ingericht, waar men te gen een gering bedrag verou derde schoolboeken kon kopen. „Men moet de kinderen bewust maken voor het boek", zei de heer Diemer. Via de school gaan ze iedere woensdagmorgen in klasseverband naar de bi bliotheek. Er is een nieuwe methode aangeschaft voor aard rijkskunde en cijferen en ook de woordenboeken en verkeersboe- ken zullen vernieuwd moeten worden. Op de begroting voor 1978 staan nieuwe overgordij nen voor 8 lokalen, voor 4 loka len vaste vloerbedekking, stoe len en tafels en de vergaderzaal en het hoofdenkamertje wordt een geheel. Het zal dhn ook ge heel gestoffeerd worden. Aangevraagd is het maken van een parkeerhaven bij de school en een container voor oud pa pier. Zevende leerkracht. De heer Diemer deelde nog me de, dat de school 7 leerkrachten telt voor 191 leerlingen. Het gemiddeld aantal leerlingen be draagt 187 verdeeld als volgt: le klas 27, 2e klas 27, 3e klas 34, 4e klas 30 en de 5e klas 41 leeerlingen (verdeeld over 2 lo kalen met resp. 20 en 21 leer lingen) en een 6e klas van 31 leerlingen. Deze 31 leerlingen gaan in juli van school. Er ko men er niet zoveel voor terug. „Dat kan tot gevolg hebben, al dus het schoolhoofd, dat we onze 7e leerkracht niet kunnen behouden". Er wordt ieder maand vergadert met het vervolgonderwijs en het kleuteronderwijs. Er zijn 5 scho len in het dorp. waarvan er maar één gebruik kan maken van de schoolbegeleidingsdienst <nl. Het Kompas). Op een vraag van mevr. G Braumus-Klein Velderman over de schoolgrens, zei de heer Diemer verder, dat het verleg gen daarvan een groot probleem wormt. Op een andere vraag van mevr. Braunius over de splitsing van de 5e klas met 41 leerlingen, die straks 6e klas wordt, verkaarde het school hoofd weinig mogelijkheden te zien om met te weinig leerlingen een 7e leerkracht te behouden. In de pauze, waarin koffie werd geschonken, werd door de ou ders druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om bij de boe kenstalletjes iets te kopen. Causerie Daarna hield mevr. Winkler- Vonk. zelf schrijfster van enkele kinderboeken, haar causerie. Zij wees de ouders op het nut van lezen door kinderen en deed een beroep op hen ze niet altijd naar de televisie te laten kijken. De ouderavond van de o.l. Dorpsschool in de hal van de school was druk bezocht. Op de achtergrond midden tekeningen van de kinderboekenweek. Links het boekenstalletje van mevr. I)e Roos. „Ze nemen er maar slechte din gen van over" waarschuwde ze. Haar voordracht over „Het Na komertje", dat ze zelf heeft ge schreven. werd boeiend gebracht en onder diepe stilte aange hoord. Een zeer hartelijk ap plaus was haar beloning evenals een door voorzitter Pronk aan geboden bos bloemen en een VVV-geschenkenbon. Ook mevr. De Roos kreeg voor haar aan deel in deze avond een boeket bloemen. Terwijl er nog gelegenheid was om iets te kopen, kwam daar mede een einde aan deze leer zame en gezellige ouderavond. Wij openen woensdag 26 oktober onze geheel VERNIEUWDE ZAAK. Zie advertentie elders in dit blad. A BRA MS Dl KA WIERDENSESTRAAT 40 - TELEFOON 23 74 RUSSEN - CONFECTIE - MEUBELEN In verband met de werkgelegenheid, liet arbeid svoorwaardenbeleid. de regeringsmoeilijkheden en andere problemen op het sociaal-economisch vlak or ganiseert de Federatie van Nederlandse Vakvereni gingen (F.N.V.) de komende weken een drietal regio nale voorlichtingsbijeenkomsten. Deze worden gehou den op 27 oktober te Kaalte, 1 november te Hengelo en 8 november te Kampen. Sprekers zijn respectieve lijk Wim Spit. 2e voorzitter van de FNV, Herman Bode, en Frans Drabbe, verbondsbestuurders van de federatie. Nadere aanduiding van tijd en plaats zul len nog volgen. Dit bleek in de maandagavond in hotel Vosman gehouden vergadering van de afdeling Holten van het N.V.V. forumavond organiseren om zich wat meer te kunnen verdiepen in de huidige problemen van de vakbeweging. Aangezien aan de waarnemende hoofden van de o.l. Dorpsschool en de o.l. Kolschool, de heren B. J. van der Weijden en E. Mekenkamp, op 1 augustus j.L eervol ontslag is verleend we gens benoeming elders, verzoe ken de desbetreffende schoolhoofden aan het gemee ntebestuur in deze vacatures te willen voorzien. Op hun voorstel vragen B en W aan de raad voor de Dorpsschool tot waarnemend hoofd aan te wijzen de heer J. Plantinga. sedert 15 ok tober 1976 als onderwijzer aan deze school verbonden en voor de Kolschool als zodanig aan te wijzen, de heer W. J. Dalhuizen, sedert 1 augustus aan deze school werkzaam. Beide leerkrachten zijn reeds elders aan andere scholen in functie geweest. Zij voldoen daarmede aan de eis, die aan een waar nemend hoofd moet worden ge steld. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Deventer kan zich met deze aanwijzing verenigen. B. en W. stellen de raad voor deze aan wijzing op 1 december 1977 te doen ingaan. Er staat nog een belangrijke vergadering op het programma nl. op 21 januari te Raalte waar de progressieve vakbeweging zich zal presenteren in de vorm van de Overijsselse FNV. Spre ker zal daar zijn, haar voorzitter Wim Kok. Plaatselijk zullen de NVV- afdelingen en de NKV-centrales op 1 januari 1978 zich formeren in een FNV-afdeling. In plaat sen. zoals Holten, waar geen NKV-centrale bestaat zullen de individuele leden van het NKV verzocht worden zich te melden bij de afdeling van het N.V.V. In verband met te houden instructie-avonden sprak secre taris G.J Veneman over de wenselijkheid, dat zich nog en kele leden opgeven voor de cur sus "inkomstenbelasting", aan gezien het huidige aantal cursis ten met voldoende is om mee voort te gaan. De FNV-afdelmg. zoals die dan geformeerd zal zijn. zal in de komende voorjaarsvergadering een nieuwe voorzitter moeten kiezen, aangezien de heer H. Koetsier van mening is. in ver band met zijn voorzitterschap van de afdeling van de Indus triebond NVV en door ploege ndienst, te veel informatie te missen, om zijn FNV-functie be hoorlijk te kunnen vervullen Hij is echter bereid op de huidige voet voort te gaan tot de jaar vergadering. De vergadering, die overigens niet druk bezocht was. hield zich geruime tijd bezig met het winterprogramma Daarop prijken een feestavond, toneel avond voor de leden, een kin dermiddag en een bejaarden middag. zoals deze inmiddels traditie geworden zijn. De fina nciële middelen baren nog enige zorg. maar de daarvoor be staande commissies zullen op korte termijn plannen op tafel leggen. Verder wil men nog een Op zondagmiddag 23 en 30 ok tober zullen voorrondes van dit jaarlijkse evenement gehouden worden. Daar vorige jaren de belangstelling voor deelname erg groot was heeft de organisatie van dit evenement besloten om dit jaar 2 middagen voor de deelnemers beschikbaar te stel len. De beste 3 deelnemers van de voorrondes zullen in een later gehouden finale de strijd om de diverse bekers aanbinden. De prijzen worden door de eigenaar van bar dancing de Wippert, de heer F. J. Jansen be- schikbaargesteld. De jury zal onder andere bestaan uit een discjockey, een medewerker van de regionale pers en de heer Roelofs werkzaam bij boekingsbureau Jan Vis in 's Hertogenbosch De middag zal worden gep resenteerd door Ab Braakman, in het discowezen beter bekend als Bracula. Bij de jurering van de ..platendraaiers" zal o.a gelet worden op uitspraak, platenkeus. originaliteit etc Voor de deelnemers die spotjes (jingles) willen gebruiken is een bandrecorder aanwezig (stereo. 9.5/ cm/sec. wie cassettes wil gebruiken word verzocht even van te voren contact op te ne men. Vrijdag 21 okt t.e.m, woensdag 16 nov.: Grote tentoonstelling kinderte keningen in de bibliotheek, Rö- rikstraat 3 Zaterdag 22 oktober: 19.30 uur Muziekfestival in sporthal ,,'t Mossink" (zie be richt) 20.00 uur Live optreden James Grieve in „De Schure" (zie adv. en ber.) Zondag 23 oktober: 14 00 uur D J. wedstrijd in cafe „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv Maandag 24 oktober: 18.30-21.00 uur Bloedplasma- avond in de noodlokalen van de Scholengemeenschap, Haarstraat (zie ber.) 19.30 uur Openbare raadsverga dering (Algemene Beschouwin gen 1977) ten gemeentehuize. Dinsdag 25 oktober 20.00 uur Werkvergadering M. A. C „De Holterberg" café „De Biester" (zie adv.) Woensdag 26 oktober 15.00-20.00 uur Verkoop fraaie handwerken enz. Welfare-afdeling Ned. Rode Kruis in recreatiezaal "Diepenplas". 20 00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in hotel „Vosman". Spr: dr. Lamping uit Deventer Onderwerp: „Baarmoederhals kanker". Donderdag 27 oktober: 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Holten in gebouw Irene" Spr. mevr. Jansen, spraaklerares. Holten. Onder werp- „Aspecten van de logope die" 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten van de Chr. plattelands vrouwen Bond in gebouw „Re- hoboth". Spr. mevr. Strick-van Linschoten, propagandiste Nier stichting. Vertoning van film „Je leert er mee te leven." 20.00 uur Gespreksgroep Landelijke gebie den in hotel „Vosman". Vrijdag 28 oktober: 8.30-22.00 uur „Open Huis" fa. van Bruggen C.V. (zie adv.) 20.00 uur Zangavond in de Ned. Herv, Kerk (zie bericht) 21.00 uur Creatieve-avond in „de Schure" (zie bericht) Nacht van 29 op zondag 30 ok tober: Nachtpuzzelrit M.A.C De Hol terberg" Vrijdag 4 november: 14.30 uur Laatste warenmarkt in het seizoen 1977 Donderdag 11 november: Rommelmarkt in en om gebouw „Rehoboth" (zie bericht) „Teheran" 400 cm. breed pracht kleur adviesprijs 368.- p. mtr. nu slechts Oxford, beslist zeer goed adviesprijs 235.-, p. nitr. nu slechts Uw vakman interieur- adviseur „OP DE H0AR" HAARSTRAAT 119 - RUSSEN - TEL. 29 35 ARTS J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50. tel. 1870. Voor bood schappen bellen: 11 en 4 uur. WIJKVERPLEGING Zaterdag 22 okt zr M H. Honig-van 't Spijker. Flier- matenweg 13, tel. 05731-445 Zondag 23 okt. zr. J Bleijen- berg, Ab Jansenstraat 7. tel. 1662 Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazij nartikelen dinsdag tot en met vrijdag van 13 30 tot 14 30 uur Groene Kruisge- bouw. ZIEKENVERVOER J Aanstoot tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller. tel. 1745 ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30 tot 20 uur. Dorps straat 16. TANDARTS J T. Schoolenberg. Nic. Beetsstraat 15, Nijverdal. tel. 05486-12529 Spreekuur spoedgevallen 5-5.30 uur n.m. DIERENARTS Th A Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Mid den-Overijssel", Dorpsstraat 16. tel 2784. Spreekuur maandag tot er. met vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag Dorpsstraat 16. tel. 1784. Tij dens de weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezins verzorging te bereiken onder nummer 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruisgebouw. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 23 okto ber B Groot Obbink, Ko- zakkenstraat, tel. 1526. Maandag 24 tot en met zon dag 30 oktober: H. W. Goor- man, Kolweg 52, tel. 1513. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05486-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 22 tot en met vrij dag 28 oktober: Elektra: H. Huisman. Kolweg 42, tel. 1498. Gas. W. C. v.d. Weerthof, Voorsboersstraat 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon 3152 - 2665 - 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3