Brugklassen Scholen gemeenschap voerden ballet op LAATSTE OPROEP „De Schakel" RAADSVERGADERING James Grieve in de Schure Gemeente Holten Gemeente Holten Gemeente Holten AKTIE: JON IN DE SCHOORSTEEN" Officiële publikatie Mededeling inzake de regeling individuele huursubsidie HOLTENS NIEUWSBLAD Maak een pak je voor een zieke Openbare kennisgeving HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 21 oktober 1977 29e jaargang - no. 42 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Verkeersgevaarlijke situaties als gevolg van bomen, beplantingen, vrijstaande muren, hekken, schuttingen, enz. welke het vrije zicht op de weg belemmeren. De eigenaar en of gebruiker van grond, waarop zich bevinden bomen, beplantingen, een vrij staande muur, een hek of een schutting, welke laatste zich be vinden aan een weg, of nabij een vereniging van wegen of een bocht in de weg en het vrye uitzicht op de weg belemmeren, is verplicht, indien de vrijheid of de veiligheid van het verkeer zulks vordert, na aanschrijving van burgemeester en wethou ders, binnen een in die aan schrijving te bepalen termijn die bomen en die beplantingen ge heel of gedeeltelijk te verwijde ren, dan wel in voldoende mate af- of op te snoeien, die muur, dat hek of die schutting te ver wijderen, danwel te veranderen. Tot zover artikel 31 van de Al gemene Politieverordening voor de gemeente Holten. Rijdend door de gemeente wordt men regelmatig geconfronteerd met situaties, bedoeld in het hierbo ven aangehaalde artikel. Wij verzoeken dan ook een ieder van deze publikatie van het verkeer. Van gemeentewege zal er de komende tijd op worden toegezien, dat aan bovenbe doelde situaties zoveel mogelijk een einde wordt gemaakt. Moch ten er desondanks gevaarlijke situaties blijven bestaan, dan zal de eigenaar of gebruiker van het betreffende perceel door ons worden gesommeerd daaraan binnen een zekere termijn een eind te maken. Wij vertrouwen op Uw aller medewerking. Holten, 21 oktober 1977 Burgemeester en wethouders van Holten W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de termijn voor indiening van aanvragen individuele huursubsidie is verlengd tot uit erlijk 1 januari 1978. Daarbij gaat het om aanvragen voor het subsidietijdvak juli 1977-juli 1978. De huur die betrekking heeft op deze aanvragen dient reeds op 1 juli 1977 te zijn inge gaan, dus voor" huurders die reeds vorig jaar huursubsidie hebben aangevraagd en dat voor dit jaar nog niet hebben gedaan, alsook voor huurders die van plan zijn het voor dit jaar aan te vragen en voor wie de huurovereenkomst reeds op 1 juli bestond, is nog tot 1 januari 1978 de gelegenheid een aan vraag huursubsidie in te dienen. Aanvraagformulieren huursubsidie zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis, afdeling al gemene zaken. Voor huurders die na 1 oktober 1977 een huurwoning hebben betrokken geldt, dat zij binnen drie maan den na het van kracht worden van de huurovereenkomst een aanvraag huursubsidie kunnen indienen. Naast de regeling voor de in dividuele huursubsidie bestaat er een regeling ter verstrekking van huurgewenningsbijdragen bij doorstroming, krotopruiming en woningverbetering. Deze bijdra gen worden evenals bij de rege ling huursubsidie uiteraard ver strekt als men voldoet aan bep aalde voorwaarden inzake huur, huurverschil en inkomen. Alle gewenste inlichtingen hierom trent kunt u verkrijgen bij de hierboven genoemde afdeling op het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G J. Langenbarg, secretaris Holten, 21 oktober 1977 De sporthal ,,'t Morsink" was donderdagmiddag van de vorige week getuige van de gevolgen van een schipbreuk op de Grote Oceaan. De leerlingen van de tien brugklassen der openbare scholengemeenschap voerden er een geïmproviseerd ballet op, dat was ingestudeerd door leden van het Scapinoballet. Het sterk be mande vlot „de Doordouwer" strandde na vele omzwervingen op de kust van Paascheiland, waar het door een bonte menigte van eilandbewoners werd begroet. Met begeleiding van toepas selijke muziek werden de over ledenen eerst ontvangen door Neptunus met zijn gevolg. Daarna vokgden de Sirenen van het Paascheiland; lieftallige bruidjes, die met op de ac htergrond een stranddecor dansjes uitvoerden. Dit en de overige decors waren door de leerlingen zelf vervaardigd. De inboorlingen met hun wrede maskers, bleken geen slechte bedoelingen te hebben, al zagen ze er wel strijdlustig uit. De golven van de 40ste breedtegraad werden uitgebeeld door „Roaring forties" ende heette steppenwinden door de kleurrijke „Pamperos", omspoeld door het zachte licht van de schijnwerpers. Zeer kleurrijk wa ren ook de groepen, die in woners van Hawaii en Mexico moesten voorstellen. Gestoken in zelfgemaakte kledij en o.a. in nationaal costuum voerden ze dansen uit. De Mexicanen dans ten een vreugdedans onder de tonen van opwindende muziek. Hun optreden vormde het slot van deze leuke middag, die door talrijke ouders werd bijgewoond en die de kinderen telkens met een hartelijk applaus beloonden. Het was wel een bijzonder ge slaagde uitvoering van dit „werkfeest" van de ruim 270 leerlingen met een gemiddelde leeftijd van 13 jaar. Vooral als men bedenkt, dat de gehele op zet in de morgen en een deel van de middag was inge studeerd. Een hartverwarmend stuk improvisatie met zelfgemaakte costuumpje, at tributen en ingestudeerde dansjes. De opvarenden van het vlot vormden het middelpunt van deze voorstelling met, dooi de kinderen, zelfgemaakte ver bindende tekst. Dit zogenaamd „dag-project" werd voorbereid door de conrector, de heer J. C. Mol en Geboren: Jean Michel zv G Koopman en J H Paalman; Je- annet dv H J Kettelarij en G H Nijkamp. Ondertrouwd: G J Ulfman, oud 24 jaar en G D Oolbekkink, oud 23 jaar, Rijssen; F J F Janssen, oud 26 jaar en P V7 J ven den Assem, oud 21 jaar Getrouwd: W Lubberdink, oud 24 jaar en G Assink, oud 20 jaar, Markelo. Overleden: G Klein Horstman- Boomkamp, oud 88 jaar; G J Nijenhuis-Meilink. oud 79 jaar; A Nijhuis, oud 89 jaar. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Via een geleidelijke groei ver zorgen de laatste jaren zo rond 65.000 Nederlanders, die gezond zijn, een Sinterklaas-pakketje voor zieken, gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden. Dit geschiedt dan onder het toepas selijke motto: „Zon in de scholsteen". De organisatie is geleg bij De Zonnebloem (Welzijnsbevordering zieken), die daarbij enthousiast gehol pen wordt met reclamespotjes van KRO-radio en TV. De aktie draagt een nationaal karakter en is bestemd, zoals men dat pleegt te noemen, voor mensen van alle gezindten. In itiatiefnemer van dit massale weggeeffeest was in 1949 de man die in latere jaren zo bekend werd: Alex van Wayenburg, van het radio-ziekenbezoek, waaruit uiteindelijk onze vereniging De Zonnebloem voortkwam Bij de aktie „Zon in de schoor steen" gaat het niet om dure cadeaus. Integendeel! Het draait om het maken van een gezellig pakje, compleet met rijmelarij- tjes of briefes. Hoe u aan het adres van ie mand kunt komen? Wel. al naar gelang de provincie waarin u woont, schrijft men een kort briefje waarin staat: „Wil een pakje maken. Graag adres." Daaronder schrijft u in bloklet- ters uw naam en volledig adres. Het briefje kan men vervolgens (dus afhankelijk van de provin cie waar men woont) zenden aan: Provincie Overijssel: De Zonnebloem te Nijverdal. Attentie: Er dient een ongefran- keerde postzegel van 55 cent bijgesloten te worden. Bedankt! Na 15 november ontvangt men een adresformulier, waarop de naam van een zieke, gehandi capte of hulpbehoevende be jaarde staat ingevuld. Tevens krijgt men bijzonderheden om trent leeftijdn geslacht, enz., zo dat bij de samenstelling van het pakketje hiermee rekening kan worden gehouden. Waarom wordt er jaarlijks ook in Holten een bloedplasma- avond gehouden? omdat...er per jaar meer dan 600 000 donaties nodig zijn om aan de landelijke vraag te kun nen voldoen. omdat...in noodgevallen, wanneer directe hulp nodig is, grote hoe veelheden plasma-eiwitoplossing aanwezig dienen te zijn (rampen, ongevallen e.d.). omdat...U het voor uw zieke medemens mogelijk maakt een normaal leven te leiden. Denkt u b.v. eens aan de kinderen die lijden aan een bloederziekte, waarvoor regelmatig toediening van het z.g. „cryoprecipitaat" noodzakelijk is. omdat...met immunoglobulinen vele infectieziekten kunnen wor den voorkomen. omdat...iedere gezonde volwas sene zonder enig risico minstens twee maal per jaar een kleine hoeveelheid van zijn/haar bloed kan aftaan. De totale hoeveel heid bloed van een gezonde volwassene bedraagt ca. 5 liter, terwijl er nog minder dan een halve liter wordt afgenomen. Het afgestane circulerende bloed wordt snel uit de reserve-voor raden aangevuld. Deze reserve wordt binnen enkele weken door nieuwe aanmaak weer op peil gebracht. omdat...iedereen zich af moet vragen, waarom hij/zij eigenlijk geen donor is. omdat...U het zelf misschien ook eens nodig zult hebben. DAAROM...VRAAGT HET RODE KRUIS: U GEEFT TOCH OOK??? Mocht u zich nog niet opgege ven hebben en alsnog een halve liter bloed willen geven, komt u dan maandag 24 oktober a.s. tussen half zeven en 9 uur naar de noodlokalen van de Scholen gemeenschap in de Haarstraat. Omdat de Haarstraat voor alle verkeer wordt afgesloten verzoe ken wij u vriendelijk uw auto, bromfiets of fiets bij de sporthal te parkeren en vandaar te voet naar de noodlokalen te komen. Namens het Rode Kruis, C.H. v. Iperen-Esseboom, Schou- tenstr 50. Holten nog een verrassing tot vrijdag avond 21.00 uur. Jeugdsoos „De Schure" Maandag 17 oktober werd in de bibliotheek het 3000ste lid inge schreven. De heer H. Westra, die reeds 16 jaar in Holten woont, ontving een gratis jaarabonne ment en een bos bloemen als attentie. Wijziging algemene politieveror dening en vaststelling verorde ning beheer en gebruik alge mene begraafplaats. Burgemeester en wethouders van Holten maken, overeenkom stig artikel 200 van de gemeen tewet, bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn openbare vergadering van 14 juni 1977 vastgestelde „Verorde ning tot wijziging van de Alge mene Politieverordening" (7e wijziging) en de „Verordening op het beheer en gebruik van de algemene begraafplaats aan de Oude Deventerweg in de ge meente Holten" gedurende drie maanden ter gemeente-secreta rie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage liggen. Bovenvermelde verordeningen treden in werking op de derde dag na deze afkondiging, terwijl bedoelde verordeningen tegen betaling op het gemeentehuis verkrijgbaar zijn. Holten, 21 oktober 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd W. H. Enklaar, burgemeester G J Langenbarg, secretaris uitgevoerd met medewerking van de collegae, de dames G. H. Bruggeman, H. D. van den El- shof, D. F. Kleinboer-Alferink en de heren M. A. Alting, B. P. van 't Klooster en A. L. Langendoen. De muzikale leiding hadden de heren H. J. Fransen en H. Schierboom. De tekstbegeleiding berustte bij de dames Broens en Hovenkamp en de dansjes en het ballet werden ingestudeerd door een project- en een dempnstratiegroep van het Scapino-ballet, onder leiding van Simon Pot, die ook de ver lichting verzorgden. De laatste tijd wordt er voort durend schade toegebracht aan het gebouw van de school „De Schakel". Spelende jongelui ver nielen regelmatig ruiten en ook een opbergschuurtje moest het ontgelden. Nadat de ruiten wa ren vernield was hét dichtge spijkerd met spaanplaten. Enige dagen later waren deze ook ge heel ingetrapt, en ook de deur van dit schuurtje werd vernield. In de nacht van vrijdag op za terdag werd er echter zeer veel schade aangericht. Een afschei dingsmuur van 35 meter lang en 1 meter hoog werd geheel omver gehaald en het puin kwam te recht in de tuinen van de aan grenzende bewoners. Vooral aan de tuin van de fam. Dikkers die op deze plaats pas jonge boompjes had geplant was de schade groot. De schade beloopt totaal enkele duizenden guldens. Het schooljaar heeft reeds maat regelen getroffen om op zo kort mogelijke termijn voorzieningen te kunnen treffen om de af scheiding weer te laten herstel len. Dit is wel noodzakelijk om dat het ontbreken van deze groot gevaar oplevert ten ge volge van het hoogte verschil van het schoolplein en de aan grenzende tuinen De politie stelt een onderzoek in naar de da ders. Een gedeelte van de vernielde schuur. Het zwaar bezette vlot „De Doordouwer" vormde het mid delpunt van de geïmproviseerde ballet-voorstelling. De gemeenteraad komt maandag 24 oktober om 19 30 uur, in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter be handeling van de volgende AGENDA: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot aankoop van een stukje grond en het vesti gen van een zakelijk recht ten behoeve van de aanleg van riolering. 3. Voorstel tot aanwijzen van een waarnemend hoofd aan de o.l. Dorpsschool en de o.l. Kolschool. 4 Voorstel om in principe te besluiten tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de uitbreiding van de scho lengemeenschap, alsmede het verlenen van een onder handse opdracht voor de uitvoering van dit werk. 5. Algemene beschouwingen naar aanleiding van de begro tingen 1978. De groep heeft zich ten doel ge steld een zo groot mogelijk publiek te bereiken, met diverse stijlen, die visueel aantrekkelijk worden gemaakt. Die stijlen bieden een flinke brok variatie, zoals rock, klassiek, funk, reggae, swing en uiteraard jazz. Zaterdagavond, 22 oktober, presenteert jeugdsociëteit „De Schure" de Enschedese jazz-rock formatie „James Grieve". „James Grieve", ongeveer een jaar geleden opgericht, is na en kele mutaties in de bezetting, nu als volgt samengesteld: Der- kjan van der Leest - elektrische fluit; Loek Stolwijk - gitaar; Ron da Costa - 12-snarige gitaar; Wiecher van Vught - bas- en Johannes Ezerdam - slagwerk. Het visuele aspekt bij de op tredens van James Grieve wordt nagestreefd door te werken met lichtshow en allerlei kleine at tributen. De muziek is geheel van eigen hand, de sound wordt grotendeels bepaald door het ge luid van de elektrische fluit, ïn- klusief vervormers, en de bij deze muzieksoort weinig voor komende 12-snarige gitaar. Kortom „James Grieve" is puur natuur en dat is zaterdagavond vanaf 21.00 uur voor een appel en een ei (leden f2,50 en niet- leden f3,50) te zien en te horen in „De Schure". CREATIEVE AVOND Volgende week vrijdag 28 ok tober organiseren wij weer een creatieve avond. De opzet zal deze keer geheel verschillen van de vorige, waarbij de handvaardigheid centraal stond. De aanstaande creatieve avond zal helemaal in het teken staan van dramatische expressie (toneelstukjes opvoeren). Op welke mamer de acteertalenten getoond moeten worden, blijft

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1