Mooie fotocollectie in het Bos-museum Resultaten Langer plezier van snijbloemen Programma Blauw Wit Programma Sporthal ,,'t Mossink' Zo speelden de lagere Blauw Wit elftallen Voor auto overal minstens dimlicht Toneel in Dijkerhoek Weet |e wetje, laat je rijden Geroutineerdar Sp. Rijssen klopt Blauw Wit 1-3 L» Mooi resultaat SDOL e2- Blauw Wit „2 0-5 j hu|pver|ening Verloren én gevonden Zangavond in Wed. Herv. kerk Muziekfestival in sporthal HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 OKTOBER 1977 - PAG. 13 In een op redelijk niveau staande wedstrijd is een met twee invallers (voor het centrale verdedigingsduo Jan Lohuis- Gerrit Stam) spelend Blauw Wit er niet in geslaagd het. na 5 wedstrijden, nog steeds zonder verliespunten zijnde Sp Rijssen één of twee punten afhandig te maken. Hoewel het jeugdige Blauw Wit (gemiddeld nauwe lijks 21 jaar) er hard voor ge streden heeft om via een over winning aansluiting met de kop lopers te verkrijgen, bleven de gasten overeind en wisten zij zelfs twee punten te behalen, zodat de Holtenaren voorlopig)?) zijn teruggevallen uit de kop groep met resp. 6 en 5 verlies punten meer dan Sp. Rijssen en SVV (Sibculo). De zege van de Rijssenaren kwam niet onfor tuinlijk tot stand, maar mocht door hun grotere routine, zij het wat geflatteerd, toch verdiend worden genoemd. Al spoedig na de aftrap bleek met welke be doelingen de Rijssenaren naar Holten waren gekomen Weten de, dat ze al jaren geen over winning meer bij Blauw Wit hadden kunnen behalen en dat Blauw Wit sedert maart 1976 ongeslagenk was op eigen ter rein, gingen zij uit van een zeer behoudend concept met een zwaar bezette verdediging en een idem middenveld met daar voor hooguit twee spitsen. Deze voorhoedespelers, vooral hun rappe linksbuiten Jansen vroeg echter alle aandacht van de Blauw Wit-verdediging. Daarbij kreeg Jansen beurtelings steun van goed opkomende midden velders. Blauw Wit wist met deze speelwijze in de beginfase duidelijk geen raad De aanval lende bedoelingen konden w;el worden uitgedrukt in een veldo- verwicht, maar echt gevaarlijk werd het nauwelijks voor de gasten De spitsen Jan Verveda, Wim Klein Nagelvoort en Ri chard Beldman werden vrijwel volledig „vastgezet" door hun direkte tegenstanders doormid del van een zeer consequent doorgevoerde mandekking. Wan neer er wel een doorbraak kon worden geforceerd stond hun „reuzenausputzer" H Bolink Blauw Wit-succes in de weg. Ook kreeg de voorhoede te weinig steun vanuit het mid denveld, dat de handen meer dan vol had aan hun tegenstan ders, die vooral op dat midden veld duidelijk over meer routine en ook physieke kracht beschik ten. waardoor met uitzondering van een enkele individuele aktie (Henk Aanstoot) het Blauw Witte-middenveld nauwelijks aan aanvallen toekwam. Toch zijn er wel enkele kansen geweest, m.n. een periode halverwege de eerste helft, toen de Blauwwit ters wat gewend bleken te zijn geraakt aan de speelwijze van hun tegenstanders. Vooral over rechts kwam Wim Klein Nage lvoort enkele malen goed door Zijn voorzetten werden echter door te gehaast schieten van zijn medevoorwaartsen of door vroegtijdig blokkeren, niet be nut. Ook een vrije trap op de rand van de 16 meter-lijn en enkele hoekschoppen leverden geen succes op Intussen bleven de counters van Sp. Rijssen ge vaarlijk. Doelman Trompetter moest enkele malen ver uit zijn doel komen om dreigend onheil te voorkomen. In de 28e minuut ontstond door zwak optreden van de gehele wedstrijd overi gens ronduit slechte doelman van de gasten een goede moge lijkheid. Tot 3x toe werd de bal ingeschoten doch in laatste in stantie mikte Richard Beldman net naast In de 32e minuut kwam Sp. Rijssen, in de periode dat Blauw Wit duidelijk de wedstrijd in handen had, onver wacht aan de leiding. Meindert Koopman kon een hem vrij hoog aangespeelde bal niet on der controle krijgen, de bal werd onmiddellijk overgenomen door de gasten en op maat op de al in volle sprint zijnde Jansen ge speeld, die door het opdringen van de Blauw Wit-verdediging alleen voor Trompetter kwam en beheerst laag schoorde Hierdoor raakten de Holtenaren uit hun ritme en konden zij tot weinig gevaarlijke akties meer komen Sp. Rijssen, zeer tevreden met de 1-0 voorsprong, kon de eerste helft rustig uitspelen, daarbij de bal goed in de ploeg houdend. Na de rust een direkt furieus aanvallend Blauw Wit dat en kele corners forceerde, echter zonder tot succes te komen. Sp. I Rijssen vergrootte zelfs, tegen de verhouding in, in de 48e minuut haar voorsprong, toen Gerard - Schalk (hij stond voor het eerst in de basis), staande bij de eerste paal, de bal uit een .hoekschop van rechts via zijn voet op zeer ongelukkige wijze achter de verbouwereerde Trompetter zag springen Een bijzonder ongelukkig doelpunt waarvan Blauw Wit volledig van slag raakte. Geen enkele aktie lukte meer, aan combineren kwam men nauwelijks meer toe. Ook de vervanging van de moe gestreden Gerard Schalk door Wilco Dikkers kon daar geen verbetering in brengen Met nog meer mankracht trok Sp Rijs sen zich terug in de verdediging (hun taktiek had immers succes gehad), zodat er voor het talrijk aanwezige publiek weinig meer te genieten viel. Tot de 75e mi nuut. via een eindelijk over de vleugel goed opgezette aanval trok Richard Beldman de bal voor het doel. Jan Verveda kopte goed. maar te zacht, in De Sp. Rijssendoelman wilde echter blijkbaar de spanning wat terugbrengen. Hij greep vol ledig mis (1-2). waardoor Blauw Wit nog onverwacht weer moge lijkheden kreeg op een beter re sultaat. Het wanhoopsoffensief leverde enkele chaotische taferelen op voor het Rijssense doel, maar zij hadden het geluk aan hun zijde en konden met kunst- en vlieg werk hun voorsprong handha ven. Een vrije trap van Henk Bolink leek door opnieuw slecht ingrijpen van de doelman over de doellijn te gaan maar kon nog juist worden weggewerkt. Door dit volledig op de aanval spelen van Blauw Wit waren de (schaarse) counters levensgevaar lijk Uit één van deze tegenaan vallen ontstond (85e minuut) een Situatie van 2 Blauwwitters te gen 4 Sp. Rijssenspelers. waar van routinier G. Bolink handig profiteerde. De te laat uit zijn doel komende Trompetter was kansloos tegen zijn goed ge plaatste inzet (1-3). Hiermede was de strijd gestreden. De moe gestreden Blauwwitters konden in de slotminuten de stand geen gunstiger aanzien meer voor hen geven. Resteert nog te vermel den dat het „nieuwe" centrale verdedigingsduo Gert Paalman-Harry ten Wolthuis het zeer behoorlijk deed en dat er, evenals in de vorige thuisweds trijd. ook deze keer een goed leidende arbiter op het veld stond, de heer Lusseveld uit Daarle. In de a.s. zaterdag op het programma staande uit wedstrijd tegen Sp Daarle, moe ten de Blauwwitters in staat worden geacht aan te kunnen tonen, dat zij toch tot de betere ploegen in de le klas behoren. Een overwinning kan de neder laag tegen Sp. Rijssen snellei doen vergeten. In het Bos-museum op de Hol- terberg is nog tot en met zon dag a.s. een unieke collectie wild- en natuurfoto's te zien. Zeven fotograven behorende tot een groep van tien, die toe stemming hebben om in het na tionale park „De Hoge Veluwe" met hun camera's te opereren, hebben hier vanaf de vorige week zaterdag hun prachtige werken tentoongesteld. Met on noemlijk veel geduld hebben zij dit wildrijke gebied geobser veerd en op de gevoelige plaat vastgelegd. In zwart-wit maar ook in kleur hebben zij schitte rende opnamen gemaakt, die vooral natuurliefhebbers sterk zullen aanspreken. Wat te zeggen van J. Duister, die kans heeft gezien om een raaf, een schuwe en in Neder land zeer sporadisch voorko mende roofvogel, bezig met een kadaver van een wild zwijn, op het celluloid te krijgen. Zeer uniek zijn van deze fotograaf een ondergaande zon tussen de bomen in kleur, een zandver stuiving. edelherten in een zomp in het bos. enz. A P Valkenburg heeft het meer gezocht in foto's van de bosve- getatie, een venneke en een ju- niperus (dammer) Onze plaats genoot J.G. Boenng heeft er 4 foto's in kleur en 5 in zwart-wit hangen, met zeer mooi een mee-, sje op de bijna zwarte flierbes- sen. Paul Timmerbeil fotogra feerde wilde varkens, prachtige BI heeft vooral voor rust goed partij gegeven aan één van de koplopers in haar poule In de achterhoede viel vooral het goede spel van Herman Dijkink op. maar tot scoren kwamen de Blauw Witters niet en toen R.K.S.V na de thee langzaam maar zeker sterker werd mag dan ook een 4-0 overwinning verdiend worden genoemd. John Landeweerd probeerde met een keihard schot de eer nog te redden, rnaar zag z'n inzet op de lat belanden André Schipper was na afwezigheid van enkele weken weer als supporter aan wezig en is hopelijk spoedig weer in de B selectie terug. Blauw Wit C2 - Hector C2 In een goede en sportieve wed strijd hebben Blauw Wit C2 en Hector C2 de puntjes verdeeld. Nadat Hector C2 eerst op voor sprong had gestaan (0-1) De 2 goals in Blauw Wit voordeel werden beide door Hectorspelers in het net gewerkt en betekende een 2-1 voorsprong. Senioren: Daarle 1 - Blauw Wit 1, 2 30 u. V 1.15 u Blauw Wit 2 - Vesos 2, 3.00 uur. Blauw Wit 3 - Vesos 4, 1100 uur; Ve sos 5 - Blauw Wit 4. 3.00 uur. V 2 15 u Blauw Wit5 - Sp Rijs sen 7. 100 uur; Sp Rijssen 8 - Blauw Wit 6. 11 00 u V 10.15 u. Junioren: Blauw Wit Al - Wier den Al. 3 00 u.. Blauw Wit BI - SDOL. BI. 1 00 u RKSV Cl - Blauw Wit Cl. 100 u, v. 12 30 u Blauw Wit C2 - Enter C2, 11 00 u Pupillen: R V Dl - Blauw Wit Dl. 1100 uur v 10 30 uur; Blauw Wit D2 - De Zweef D3. 10 00 uur; Blauw Wit El - Haarle E3, 10 00 uur; Enter V E2 - Blauw Wit E2. 10 00 uur v 9 15 uur, Haarle Fl - Blauw Wit Fl. 9 30 uur v. 9 00 uur moeflons, een burlend hert en een fraai gekleurde paddestoel. Opvallend is van J van der Schoor een doorsnee dikke den- nestam bezet met honderden zwammetjes. een havik die een haas geslagen heeft en een ;zwaar vertakte boomstronk. Zeer geslaagd is onder meer een roe- ,del moeflons van Berends en de bekende fotograaf F.F Hazelhoff is er vertegenwoordigd met een groep Wissents uit Polen, een zeer expressieve havikkop en tal van andere fraaie opnamen De zeven fotografen hebben hier. met het thama „Herfst",' een prachtige collectie van een kleine honderd foto's bij elkaar gebracht, die de moeite van een bezoek zeker waard zijn. In ver band met de herfstvakantie hebben velen reeds een bezoek gebracht aan het museum van de heer Kees Bos. Aangezien de eerste wedstrijd tegen SDOL E2 was geëindigd in een zeer ruime overwinning voor onze jongens, werd in een opgewekte stemming de reis aanvaard naar het thuishonk van deze club. met de bedoe ling deze opnieuw aan de ze gekar te binden. Dit leverde in de eerste helft nogal wat moei lijkheden op. aangezien deze gelegenheid werd aangegrepen om enkele spelerswisselingen toe te passen. De goalgetters kunnen echter node gemist worden en dat blijkt dan ook wel uit het wedstrijd verloop. Albert Slotman had het mede hierdoor erg moeilijk tegen de SDOL verdediging, maar ge zegd moet worden dat het pechduiveltje hem constant op de hielen zat en de keeper van SDOL steeds op de goede plaats stond. In de laatste minuut van de eerste helft had echter ook voornoemde keeper geen ant woord op het loeiharde schot van Albert. Stand 0-1 en het pechduiveltje was ter ziele. De tweede helft gaf aanzienlijk minder problemen. Dit mede doordat de wederom zeer goed spelende verdediging de tegen stander reeds bij de middellijn opving en mocht er al een doorbraak plaatsvinden, dan werd er grandioos in de goed opgezette buitenspelval ge trapt. De middenvelders en aanvallers zaten inmiddels ook niet stil en in de vijfde minuut van de tweede helft werd een soloactie van Hans Dijkink af gerond met een glaszuiver doelpunt. 0-2 Een glansrol was dit keer weggelegd voor Johan van Zon. die met zijn onna volgbare dribbeltjes de tegen stander menigmaal voor schut zette en compleet dol draaide. Het derde doelpunt kwam dan ook van zijn voet. Hans Dij kink scoorde in de twaalfde en negentiende minuut door goed aangevpn van Robert Hek en maakte hiermede opnieuw een hattrick Eindstand 0-5 Plus punt was deze keer het aantal ouders dat de jongens verge-' zelde en aanmoedigde in deze uitwedstrijd, hetgeen ongetwij feld van invloed is geweest op de uitslag. Ik zou zeggen: Ou ders, laat u zien. en steek de jongens een hart onder de riem111 De dit jaar gehouden aktie t.b.v. het Holtens Fonds voor Int. Na tionale Hulpverlening heeft in totaal f7.180.- opgebracht. Van deze afgeronde opbrengst i* f 5 400.- bestemd voor een agr* risch projekt in Ghana c~ f1 800.- voor Amnesty Litemfe tional, de organisatie die on langs de Nobelprijs voor de vrede is toegekend Deze f 1.800,- is bestemd voor hulp aan men sen, die om hun levensovertui ging gevangen zitten in Rusland of Indonesië. Week 22 t.m. 28 oktober ZATERDAG 15.00-2400 Kringfestival H.M.V ZONDAG 10.00-12.00 handbalver. Nieuw Heeten. 14.00-15.00 handbalver. Nieuw Heeten. MAANDAG 16 00-18 30 tennisclub Holten 18.30-22.00 badmintonclub Holten. 22.00-23.00 Kempers (tennis). DINSDAG 16.30-23.00 volleybalver. Mintonette. WOENSDAG 19 00-20.00 handbalver. Nieuw Heeten. 20.00-23.00 badmintonclub Holten. DONDERDAG 19.00-20.00 SV Holten - damesvoetbal. 20.00-22.00 KNVB - zaalvoetbalcompetitie. 22.00-23.00 „All Stars" s.v. Holten. VRIJDAG 18.00-19.00 brandweerpersoneel (zaalvoetbal). 19 00-22.00 volleybalver. Mintonette 22.00-24.00 tennisclub Holten. Blauw Wit El - Markvogels El 2 - 1 Na een zeer spannende wedstrijd waarin nu weer de ene ploeg en dan weer de andere het beste spel liet zien heeft El toch ge wonnen. Voor rust nam El door Erik en Jan een 2-0 voorsprong, maar direct na de pauze werd het 2-1. Met veel kunst en vliegwerk bleef de goal van keeper Anko voor de rest van de strijd toch schoon en dit was een hele prestatie omdat hij voor de eerste keer onder de lat stond Nog 3 wedstrijden een overwinning en Ei staat op de 2e plaats. Veel succes! Blauw Wit Fl - Excelsior F 1 1-1 Na een volkomen gelijk op gaande strijd in de le helft werd er bij een stilstand gewisseld. Na rust kreeg Blauw Wit een strafschop toegewezen maar die werd tegen de paal geschoten en na 15 min. spelen nam Ex celsior zelfs een 0-1 voorsprong. De fanatieke Blauw Wittertjes gingen in een slot offensief en dit had resultaat., want 2 min voor tijd werd de stand gelijk 1-1 In deze wedstrijd viel vooral het werk van de jongens op het wedstrijd op. die geweldig goed hun best deden. De Dijkerhoekse Amateur To neelclub „D AT" heeft onlangs in studie genomen het blijspel „De rose pyama" van Arie van der Lugt, een dol komische klucht die op zaterdagavond 19 november in zaal „Het Bonte Paard" zal worden gepresen teerd De uitvoering wordt be sloten met een dansje. Kaarten zijn in voorverkoop reeds ver krijgbaar aan de zaal. Excelsior 6-Biauw Wit 2 7-1 Dat Blauw, Wit 2 het. in ■deze competitie zeer moeilijk heeft blijkt ook uit de uitslag van deze in Rijssen gespeelde wed strijd tegen Excelsior 6. De gastheren „dicteerden" deze wedstrijd helemaal en vooral de zwakke inzet en durf maakten de Blauwwitters tot een zwakke tegenstander. Toch is er binnen dit team capaciteit en dit zal in de komende wedstrijden meer tot uiting moeten komen, wil Blauw Wit 2 zich in de 3e klasse handhaven Zaterdag komt Vesos 2 op be zoek We rekenen in ieder geval op een puntje. Markvogels 2-Blauw Wit 3 1-3 Blauw Wit 3 dat in Markelo te gast was bij Markvogels 2 heeft pas na rust toe kunnen slaan. Voor de pauze waren er enkele reële kansen, maar de afwerking faalde en de thee werd gedron ken bij een 0-0 stand. Door een verdedigingsfout konden de Markvogels een 1-0 voorsprong nemen, maar met nog een kwar tier te spelen trok Blauw Wit in een alles of niets aanval Dit mist zijn uitwerking niet en Stam zorgde voor de gelijkma ker (l-li Blauw Wit bleef komen en Aanstoot en Lohuis zorgden resp voor 1-2 en 1-3. Een goede sportieve wedstrijd waarvoor het aanwezige publiek grote waarde ring had. Blauw Wit 4-Enter V. 7 0-4 Een thuisspelend Blauw Wit 4 moest zaterdag tegen Enter Vooruit 7 een nederlaag incasse ren nadat het vooral voor rust prachtige scoringskansen onbe nut had gelaten. Na de thee bleek Enter Vooruit de betere ploeg en wist een blanco stand om te buigen in een 0-4 over winning. Blauw Wit 5-Vesos 8 3-2 Een vooral in de eerste helft goed spelend Blauw Wit 5 is door een overwinning op Vesos 8 twee punten rijker geworden. Nadat Aanstoot voor Blauw Wit de score had geopend, zorgde Veldhuis voor de tweede treffer en kon Vesos pas na de thee langszij komen (2-2). Net voor tijd was het Brand die met een njooi doelpunt voor de volle buit zorgde. Hulsense Boys 7-Blauw Wit 6 4-0 Volgens insiders heeft Blauw Wit 6 zaterdag in de uitwed- Bij duisternis en bij slecht zicht overdag moeten auto's overal met minstens dimlicht rijden, dus zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Dat is een gemakkelijk fe onthouden regel. Slechts ih twee gevallen mag in plaats van dimlicht ook groot licht worden ge- strijd tegen Hulsense Boys 7 de voerd' 20 maakt onderstaand overzicht duidelijk, slechtste wedstrijd gespeeld van Automobilisten zijn verplicht het licht van hun wagen aan te hebben van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang, dus. bu donker Binnen de bebouwde kom is dat dimlicht. Buiten de bebouwde kom mag gekozen worden tussen groot licht en dimlicht. Maar het mag alleen dimlicht zijn bij een aaneenge sloten straatverlichting en wanneer er sprake kan zijn van ver blinding (denk ook aan de spiegel van uw voosligger!) Er kunnen zowel overdag als 's nachts weersomstandigheden zijn die de volgende verlich- tingseisen stellen: 's Nachts bij dichte mist of sneeuwval binnen en buiten de bebouwde kom dimlicht. Van dichte mist is sprake bij een zicht minder dan 200 me ter. Overdag bij dichte mist of sneeuwval binnen en buiten de bebouwde kom groot licht of dimlicht naar keuze Overdag bij schemering of donker weer binnen en buiten de bebouwde kom dimlicht. dit seizoen. Werd er in het b,egin nog vrij redelijk gespeeld, nadat Hulsen een voorsprong had ge nomen was het gebeurd met de Blauwwit-formatie. Rust 3-0. Na de thee was het spel van beide ploegen niet best en gin gen doelrijpe kansen de opko mende mist in. Toch benutte Hulsen nog een van de kansen en werd de eindstand vastge steld op 4-0. Gevonden: bijtring met 5 sleu telmodellen, zwarte poedel vin gerhandschoen. poes. dames vingerhandschoen, gouden arm band, zilveren hangertje, hor loge, fietspompje, 2 bankbiljet ten. gymschoenen, parkiet, leger- jack. regenkapje, konijn, autos leutel, padvindersmes, rechter sandaal. Verloren: witte gymschoen met zwarte strepen (Adidas), 2 oranje zeiljacks. zegelring met donker bruine steen, paspoort t.n.v N v Veen-Eisenbeffel, zilveren da meshorloge met zilveren arm band, zilveren ketting met han ger met mergelsteen, zwarte portemonnaie met f80,-, postze gels en foto's, zilveren bede larmband, hond, New Foundlan- der met halsbandketting, wit/zwarte kat, zwarte bonte poes, zilveren dameshorloge merk Lessa met zilveren band, horloge met zwart bandje, V W - sleutels. 2 bankbiljetten van f25.- Door de kring Twenthe van de Kon. Bond van Chr Zang- en Oratoriumverenigingen wordt vrijdagavond 28 oktober een zangavond gehouden in de Ned Herv. Kerk te Holten Er zal aan deze zangavond worden meegewerkt door het Chr. Gem. Zangkoor „Hoop op zegen", Wierden, Hervormd Zangkoor, Nijverdal; Almelo's Chr Man nenkoor, Chr Mannenkoor te Vriezenveen, Jeugdkoor „Pers pectief', Holten en de gospel groep „Exodus" te Hengelo (O) Het concert begint om 20 00 uur Het jaarlijkse muziekfestival van de kring Lochem van de Kon. Fed van Harmonie- en Fanfare gezelschappen (KNF) zal zater dagavond 22 oktober worden gehouden in de sporthal 't Mos sink te Holten. Er wordt aan meegewerkt door „Advendo", Lochem, de „Zutphense Orkest Vereniging", ..Juliana". Almen, „Excelsior". Warnsveld, „Cre scendo". Harfsen, „Kunstmin", Gorssel en de Dixielandband „H M V Er zal door de verschillende ensembles een zeer gevarieerd programma worden uitgevoerd, echt iets voor elk wat wils. In andere plaatsen binnen de kring Lochem bestaat elk jaar weer grote belangstelling en We ver wachten dat dit zaterdagavond in Holten ook zo zal zijn. Het festival begint oen 19 30 uur Sinds de mens snijbloemen ge bruikt is gezocht naar methoden om deze bloemen zo lang moge lijk goed te houden. Vroeger waren deze methoden er meestal op gericht de verdam ping tegen te gaan (nat houden van bladeren, koel wegzetten, enz.) ofwel het opzuigen van wa ter te bevorderen (stelen af snijden, vers water geven, stelen diep in het water zetten, enz.). Sindsdien is het wetenschappe lijk onderzoek op dit gebied ak- tief geworden, waarvoor veel pionierswerk werd verricht. Gebleken is, dat bacteriën op de stengels en verschillende stoffen in het water de houdbaarheid slecht beïnvloeden. In snijbloe- menvoedsel bevinden zich stof fen die deze schadelijke stoffen binden, waardoor deze als een wolkige neerslag op de bodem terecht komen (kalk, fluor. etc.). De wijze waarop de bloemstelen worden afgesneden, is van grote invloed op de waarde van snij- bloemenvoedsel. Stelen nooit knippen, plat slaan met een hamer of splijten! Tot diep in de stelen ontstaat dan een heerlijk speelterrein voor bacteriën! De bacteriën verstop pen de kanaaltjes waardoor de bloem afsterft. Schuin afsnijden met een scherp mes is de enige juiste methode die een snel transport van het voedselhou- dend water door de kanaaltjes naar bloem en blad garandeert Verwijder de onderste bladeren zodat geen blad met het vaas water in aanraking kan komen. Indien Chrysal wordt gebruikt is bovendien water verversen over bodig' Bijvullen met Chrysalwa- ter is voldoende De bloemstelen behoeven ook niet diep in het water te staan. Zorg er wel voor dat het snijvlak van de steel al tijd onder water blijft staan

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13