Sterker Blauw Wit overwint Daarlerveen (3-1) DIERENDAG IN HET KOMPAN Programma Blauw Wit Resultaten lagere elftallen SV Holten Zondag bekerwedstrijd Bijna f 4006.- Resultaten Blauw Wit jeugd Overwicht junioren SV Holten Programma SV „Holten" Uitslagen pupillen SV „Holten' Resultaten lagere senioren- elftallen Blauw Wit ,u HOLTENS NIEUWSBLAD - 7 OKTOBER 1977 - PAG. 5 In een door storm en regen geteisterde wedstrijd en met Harry ten Wolthuis op het middenveld voor de wegens militaire verplichtingen afwezige Gert Paalman heeft het eerste elftal van Blauw Wit afgelopen zater dag kans gezien de lastige uitwedstrijd in en tegen Daarlerveen in een, in totaliteit gezien, verdiende overwinning om te zetten. Na het beginsignaal van scheidsrechter Filart hadden aanvankelijk beide ploegen grote moeite om de barre weersom standigheden de baas te worden en een aantrekkelijk spel op de grasmat ,te leggen. De schuin over het veld staande stormwind maakte nauwkeurig spel bijna onmogelijk en de met de wind in de rug gestarte Holtenaren begonnen al spoedig druk uit te oefenen op het doel van de thuisclub, maar zonder al te veel succes. Het Blauwwitte middenveld, be staande uit Meindert Koopman, Aanstoot en Ten Wolthuis en vaak versterkt met voorstopper Stam, bleef echter de voorhoede naar voren stuwen en forceerde een groot aantal corners. Uit een van deze hoekschoppen, door Richard Beldman op rechts genomen en door Meindert Koopman verlengd, namen de Holtenaren na 33 minuten de leiding. Weliswaar haalde een Daarlerveen-verdediger de bal uit de doelmond, maar scheids rechter Filart stond goed opge steld en kende het doelpunt toe (1-0). Daarvoor hadden de gast heren, door een vooral voor de rust, zwak optreden van Bert Schipper aan de overzijde reeds enige kansjes onbenut gelaten. De Holtenaren waren door dit doelpunt duidelijk gemotiveerd en nog geen 5 minuten later vergrootte Harry ten Wolthuis met een zeer bekeken schot van buiten het strafschopgebied, dat onbereikbaar bleek voor de Daarlervener-goalie, de voor sprong tot 2-0. Toch zou deze stand niet tot de rust gehand haafd blijven, want in de 43e minuut stuitte de bal, in een poging om deze af te schermen, tegen het lichaam van Bert Schipper en langs de verblufte en kansloze Trompetter in het Blauwwit-doel. Aangezien de tweede helft voor de gastheren het windvoordeel zou brengen, was toen de strijd weer geheel open. Maar juist in de tweede speelperiode bleek de onmacht van de voorhoede der thuisclub. Weliswaar waren de Blauwwit ters minder in de aanval maar hun uitvallen waren direkter en daardoor gevaarlijker dan de te langzaam opgezette Daarlerveen-aanvallen. Ook nadat Jan Lohuis, die weer last kreeg van een oude boven beenblessure, het veld had ge ruimd en Gerard Schalk in de ploeg was gekomen bleef de achterhoede der gasten, waar Gerrit Stam op voortreffelijke wijze de libero plaats had over genomen, meester van de situa tie. In de 84e minuut viel de beslissing. Een hard en ver schot van Wim Klein Nagelvoort werd door de Daarlerveen-keeper (opnieuw) losgelaten en de goed meegekomen Richard Beldman had weinig moeite de bal be heerst tegen de touwen te schie ten. De Blauwwit-linksbuiten bekroonde daarmee zijn beste wedstrijd van dit seizoen en kan met de getoonde vorm van afge lopen zaterdag de vertrokken Gerard Koopman doen vergeten. Zo eindigde een sportieve weds trijd in een, door knap en be heerst verdedigen in de tweede helft en een goed benutten van de niet zo talrijke kansen, ver diende overwinning der Holtena ren. Stand le klasse A: SVV 5-10, Rijssen 5-8, Blauw Wit 5-6, Eversberg 5-5, Vesos 5-5, Bos winkel 5-4, Daarlerveen 4-3, Daarle 4-3, PSV 5-3, Markvogels 4-2, MVV'69 4-2, Denekamp 5-1. Zaterdag a.s. wordt op de Meermanskamp aangetreden te gen MVV '69 uit Marle, indien deze tegenstander niet onder schat wordt en er met volle in zet wordt gespeeld, moet de volle winst in Holten kunnen blijven. De aanvang is, zoals gewoonlijk, om half drie. Blauw Wit: doel: Trompetter; achter: Schipper, Lohuis (62 Schalk), Stam, Bolink: midden: Koopman, Aanstoot, Ten Wold- huis; voor: Verveda, Klein Nage lvoort, Beldman. M.V.V. '69 2 - Blauw Wit 4 In de wedstrijd tegen het Marlese M.V V 2 heeft Blauw Wit 4 de punten klakkeloos weggegeven. Nadat voor rust een 0-2 voorsprong was geno men. werd deze na de thee door M.V V niet alleen weggewerkt maar moest doelman Heemskerk zelfs 5 x naar het net. Blauw Wit deed nog iets terug maar tevergeefs, M.V.V. won zeer ver diend met 5-3. Hulzense Boys 6 - Blauw Wit 5 In de uitwedstrijd tegen Hulzense Boys f speelde- Blauw Wit in de le 'helft een voor treffelijke partij wat na een pass van Veldhuis tegen de lat, even later door hem zelf werd ge- corriceerd en de stand op 0-1 bracht. Na de thee kreeg Blauw Wit de wind mee en zorgde Aanstoot, toen hy vrij voor de keeper kwam, voor 0-2. Nu gin gen de Hulzenaren er toch iets aan doen en brachten de stand op 1-2 wat tevens de eindstand werd. De leerlingen van de Chr. School „Het Kompas" in de Hoffesstraat hebben van Dierendag 1977 weer een heel gezellige dag gemaakt. Elke leerling mocht een dier naar school meenemen en velen de den dat maar wat graag en zo werd het een show met ruim 80 inzendingen met plm. 120 die ren. Er waren vissen, vogels, konijnen, cavia's, schildpadden, een biggetje van nog geen 2 dagen en dwerggeitjes en zelfs een pony en een klein modelpaard. Er bestond van de kant ^van de ouders en grootouders voor „dierendag" ,77' een flinke belangstelling. Er waren door de Oudercommissie een aantal leuke prijsjes be schikbaar gesteld die als volgt werden toegekend: Vissen: 1. Ria Rietman 2. Wim Hulsman 3. Henk Jan Aanstoot Vogels: 1.Jan Post 2. Linda Bolink 2. Carolien Meester 3. Ina Stam Konijnen: 1. Ronald Kokman 2. Kinderen Bosschers 3. Elbert te Elshof Grote dieren: 1. Gert Jan Paalman 2. Jan Aaltink 3. Fennie Rietman Diversen: 1. Kinderen Godschmidt 2. Carola Stam 3. Derk Jan Dol len. De prijs (een prachtige be ker) voor het mooiste dier was voor Hetty Beldman Rietberg. Voor het overige zal het team niet veel afwijken van de opstelling zoals die tegen Schalkhaar in het veld kwam. De Holtense supporters kunnen echter weer een spannende strijd verwachten, want Hector is er op gebrand de Holtenaren de eerste nederlaag toe te bren gen. de collecte die werd gehouden voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Holten f3928,41 opge bracht. Het plaatselijk comité zegt allen die hebben meege werkt heel hartelijk dank. Sp. Rijssen C 3 Blauw Wit C 2 Blauw Wit C 2 dat Sp. Rijssen C 2 bezocht kon in de le helft maar moeilyk een vuist maken maar toch werd er een 0-1 voor sprong opgebouwd. Na rust met de wind mee, werden van de vele goede kansen er 4 benut en moest Sp. Ryssen met deze vrij forse nederlaag naar de kleedkamer. C 2 dat nu 10 pun ten uit 5 wedstrijden heeft moet er echter wel op bedacht zijn dat men tegenstanders niet on derschat. Blauw Wit D 1 - S.V.V.N D 2 In deze spannende wedstrijd is het D 1 gelukt de tweede over winning van dit seizoen te beha len. Blauw Wit nam de leiding door een voortreffelijk doelpunt van Geert van der Meulen dat werd voorbereid door H. Stam, 8.N.N.V. had het in deze wedstrijd nogal moeilijk. Door een fout in de achterhoede van D 1 zag S.V.V.N. kans de ge lijkmaker te scoren en het zag er naar uit dat D 1 met een ge lijkspel genoegen moest nemen, maar in de laatste minuten zag Johan Landeweerd kans de bal achter over de doellijn te ram men. E^en spannende wedstrijd! Da Zweef 1 I 3 - Blauw Wit E In een niet zo best gespeelde wedstrijd heeft Blauw Wit E 1 toch 2 punten gepakt. Voor rust wist E 1 2x te scoren maar na rust liep het allemaal wat minder goed. De buitenspel val van de Zweef klopte uitstekend, en doordat de Blauw Witters niet al te best opletten, werd er telkens gefloten. Een volgende keer wat beter uitkijken mijne vrienden. Blauw Wit E 2 - S.V.Z.W. Na de monsterzege vorige week van 10-0 tegen Excelsior E 4, meenden onze jongens dat dit varkentje ook op een dergelijke manier gewassen kon worden. Deze misrekening werd echter al gauw onderkend en na een vrij gelijkopgaande strijd waren de Blauw Witters van mening dat het maar eens moest gebeuren en werd de score geopend door Hans Dijkink. 1-0. Hoe gevaarlijk deze tegenstander echter wel was bleek in dezelfde minuut. Terwijl er nog schouderklopjes uitgedeeld wer den lag de bal al onhoudbaar achter doelman Huiskamp. 1-1. Geheel teruggekeerd in de realiteit werden de zaken nu konsekwenter aangepakt en een aanval, opgezet vanuit de ver dediging, knap overgenomen door het middenveld en afge rond Hans Dijkink zorgde in stromende regen en hagel nog voor de rust voor 2-1 Geruggesteund door deze voor sprong en met aanmoedigende kreten vanaf de lijn, werd op nieuw onder barre weersomstandigheden de aanval geopend op het vijandelijk doel. Dit resulteerde dan ook na ver loop van tijd in een glaszuiver doelpunt van opnieuw Hans Dijkink, die hiermede zijn hattnck voltooide 3-1 Alhoewel de Wierdenaren sterk terug kwamen. lieten de kleumende Blauw Witters zich niet intimideren en na een voor zet op links van Robert Hek, welke werd overgenomen door Albert Slotman die de bal hard. hoog en onhoudbaar in het doel joeg werd er afgefloten bij een eindstand van 4-1. Vesos F 1 - Blauw Wit F 1 F 1 dat tegen Vesos F 1 speelde moest al voor rust. toen Vesos de wind in de rug had. 4 treffers incasseren. Blauw Wit wilde na rust wel wat terug doen, maar ook nu was Vesos sterker. Het was aan het goede keepen van Erik Jansen te danken dat het maar bij 6 treffers bleef. Volgende keer beter. Holten 2-Wierden 2 Onder bizarre weersomstandig heden heeft Holten 2 het tegen Wierden niet kunnen bolwerken. Met de harde wind in de rug wist Wierden voor de rust twee keer te scoren. Het eerste doel punt was van grote klasse waar doelman Pasop het antwoord op schuldig moest blijven. Het tweede kwam op nogal geluk kige wyze tot stand. Holten 2 was door deze achterstand niet uit het veld geslagen en wist voor rust door Egberts schitte rend terug te komen. Na de rust werden de weersomstandigheden nog slechter, wat het aanval lende spel van Holten niet ten goede- kwam. Met man en macht werd aangevallen doch het broodnodige beetje geluk was voor Holten 2 deze zondag niet weggelegd. Omhoog 2-Holten 3 Een wilskrachtig Holten 3 is er tegen Omhoog 2 niet in ge slaagd de eerste winst binnen te halen. Na een snel opgelopen achterstand werd Omhoog met Senioren: Blauw Wit 1 - M.V.V. '69 1 aan vang 2.30 uur Blauw Wit 2 - is vrij Eversberg 2 - Blauw Wit 3 aan vang 3.30 uur, vertrek 2 45 uur Blauw Wit 4 - Daarlerveen 5 aanvang 2 30 uur Den Ham 5 - Blauw Wit 5 aan vang 1100 uur, vertrek 10 00 uur Blauw Wit 6 - DETO 10 aan vang 3 00 uur Junioren: Excelsior A 2 - Blauw Wit A 1 aanvang 145 uur. vertrek 1.15 uur Excelsior B 2 - Blauw Wit B 1 aanvang 3.30 uur, vertrek 3.00 uur Blauw Wit C 1 - Nyverdal C 1 aanvang 130 uur Blauw Wit C 2 is vrij Pupillen: Blauw Wit D 1 - RKSV D 1 aanvang 1100 uur RKSV D 2 - Blauw Wit D 2 aanvang 10.00 uur. vertrek 9.30 uur NUverdal E 1 - Blauw Wit E 1 aanvang 10.00 uur, vertrek 9 30 uur Blauw Wit E 2 - Excelsior E 3 aanvang 10.15 uur Blauw Wit F 1 - Sp. Rijssen F 1 aanvang 9.30 uur goed spel van het veld gespeeld. Doelpunten maken is echter met de sterkste zijde en zoals het zo vaak gaat wist Omhoog te profi teren van het sterk aanvallende spel der Holtenaren. Binnen vijf minuten werd de stand naar een beslissende 3-0 getild. Beide elf tallen scoorden nog eens waarna Holten de eindstand op 4-2 be paalde. Wanneer Holten 3 de ge toonde inzet in deze wedstrijd ook in de komendepartijen weet te handhaven dan zullen er nog vele overwinningen volgen. Holten 5-DSVD 3 Holten 5 heeft zijn tegenstander zondag een verdiend gelijkspel afgedwongen. Sterker nog, wan neer de kansen die bij gevaar lijke uitvallen ontstonden, waren benut, had Holten de beide pan- tjes thuis kunnen houden. De achterhoede stak weer in een prima vorm en gaf de DSVD- spelers weinig speelruimte. Een tegenstander die in vier voor gaande doels reeds 25 keer had gescoord wist tegen Holten niet te doelpunten. De Zweef 6-Holten 6 Door een treffer in de openings fase heeft Holten 6 haar wil op gelegd aan De Zweef 6. Wel konden de gastheren uit een scrimmage nog tegenscoren doch na de rust was het alles Holten 6 wat de klok sloeg. Dat dit overwicht slechts uitgedrukt werd in één doelpunt was te wijten aan het slordig omsprin gen met de kansen. Jan Kurz nam deze keer de beide treffers voor z'n rekening. GFC 5-Holten 9 Holten 9 heeft zondag in Goor de eerste kompetitienederlaag geleden. In een stromende regen kwam de overwinning der Gore- naren. die het elftal nogal ver sterkt hadden, nogal gelukkig tot stand. De gehele wedstrijd door heeft Holten vele kansen gehad om de strijd in haar voordeel te beslissen. De voor- waartsen waren deze zondag niet in hun goede doen, zodat de uitgespeelde kansen werden gemist GFC toonde zich slag vaardiger en benutte de kansen wel. Drie keer wisten zij de rood-zwartte doelman te passe ren. De Zweef 12-Holten 11 Holten 11 heeft zondag enorm geknokt om De Zweef 12 te ver slaan. Door doelpunten van Jansen en Vincent nam het de leiding waarna De Zweef terug kwam en een 3-2 voorsprong nam. Mentaal niet kapot te krij gen wist Holten 11, de wedstrijd Het competitieprogramma van de Rood-Zwarten wordt a.s. zondag onderbroken voor het spelen van haar derde beker wedstrijd. De beide eerste weds trijden tegen Rood-Zwart uit Delden en NEO (Borne) werden beide gewonnen. Deze keer gaat het tegen haar oude rivalen uit Goor, die enkele seizoenen gele den met Holten in de vierde klasse B speelden. De groenwit- ten hebben dit seizoen een fikse aderlating moeten ondergaan, want twee van haar beste spe lers t.w. Brunnekreef en Dijkstra spelen dit seizoen bij de eerste klasser Haaksbergen. Bij de Holtenaren ontbreekt doelman Gert Jan Wissink, die binnenkort een knie-operatie moet ondergaan. En zijn plaats zal worden ingenomen door Jan M.V.V. A 1 - Holten Al Reeds na een kwartier spelen moest Holten A 1 al tegen een 1-0 achterstand aanzien. Holten had nogal hinder van de harde wind. Even voor rust werd de stand op 2-0 gebracht, nadat M.V V. een strafschop was toe gekend wegens vermeend hands. Na de rust zagen we een sterk aanvallend Holten. M.V.V. werd op eigen helft teruggedrongen. Enkele goede aanvallen werden net niet voldoende afgerond, zodat doelpunten uitbleven. Hol ten nam te veel risico door Be- kkernens uit de achterhoede te halen en op het middenveld te laten spelen. Dit bracht geen verbetering. Met twee uitvallen wist M.V.V. de stand op 4-0 te brengen Een beetje sneu verlo ren wedstrijd voor Holten, die gezien de uitslag beslist te hoog is uitgevallen. K0SC B 1 - Holten B 1 Met een wel beschamende 9-2 nederlaag moest Holten B 1 zijn meerdere erkennen in KOSC. Onder zeer slechte om standigheden, waardoor de wedstrijd zelfs moest worden onderbroken, werd Holten op alle fronten weggetikt. Tot aan de rust wist Holten nog enig szins partij te geven (ruststand 3-1). Toen KOSC na de rust voordeel uit de harde wind kon halen, liep de score vry ge makkelijk uit tot 9-2. Holten paste een slechte mandekking toe, waardoor KOSC de bal ge- ■makkelijk van man tot man kon spelen. Met meer inzet en vooral een positieve instelling van ver schillende Holten-spelers had dit een wedstrijd met een geheel andere score kunnen zijn. Senioren: De Zweef 3-Holten 2 10.00 u., v. 9.00 u. Holten 3-Haarle 2 aanvang 10.00 u. Holten 4-Bornerbroek 2 aanvang 10.00 u. Hengelo 4-Holten 5 11.00 u. v 10.00 u.Holten 6-G.F.C. 3 10.00 u. Nij verdal 4-Hol ten 7 10.30 u., v. 9.30 u. Holten 8-Enter 8 10.30 u. Twenthe 6-Holten 9 11.45 u., v. 10.45 u. Haarle 10-Holten 10 12.00 u., v. 11.00 u. Holten 11-De Zweef 9 10.30 u. Enter 6-Holten 12 10.00 u„ v. 9.00 u. Junioren: Holten Al-Almelo Al 3 30 u. De Zweef A2-Holten A2 2.30 u., v. 1 45 u. Holten Bl-O.N. BI 1 45 u. De Zweef B2-Holten B2 2.30 u v 1 45 u. SWN Cl-Holten Cl 12 00 u.. v 11 15 u. Holten C2-RKSV Cl 3 00 u.Hol ten C3-Omhoog C2 1 30 u. Enter C2-Holten C4 2.00 u.. v. 1 15 u. Pupillen: De Zweef Dl-Holten Dl 11.00 u., v 10.15 u. Holten D2-Enter D2 1100 u. Holten D3-Haarle D3 10 15 u. SDOL D3-Holten D4 11.00 u v. 10 15 u. Excelsior El-Holten El 11.00 u., v 10.30 u Holten E2-Rood Zwart E2 10.00 u Holten E3-Excelsior E2 1100 u. Holten E4-Sp Ryssen E2 9.30 u. Eventuele afmeldingen voor vrijdagavond 7.00 uur bij een van je leiders. toch weer maar haar hand te zetten. Door doelpunten van Rensen en Vincent werd de stand op 3-4 gebracht. De Zweef probeerde hierin nog verande ring te brengen, maar keeper van Avesaat hield met een aan tal goede reddingen z'n doel verder schoon. De wedstrijden Holten 8-Haarle 10 en Holten 12-De Zweef 8 werden na een half uur spelen wegens enorme waterval ge staakt. Paardenfokker G. Haarman uit Espelo heeft op de Centrale Premiekeuring 1977 van de Kon. Vereniging „Het Nederlands Trekpaard" afd. Overijssel te Delden acht eerste en twee tweede prijzen behaald. Profi ciat! Holten C 2 - SDOL C 2 Holten C 2 kan de goede lijn, die in het begin van de competitie is ingezet, niet door trekken. Het elftal van Holten C 2 kreeg in de tweede helft en kele opgelegde kansen, maar verzuimde deze kansen te ver zilveren. In de laatste tien minuten scoorde SDOL tweemaal. De thuiswedstrijden Holten A2 en Holten B2 werden vanwege de weersomstandigheden afge last. f»8 Holten Dl - 5VZW Dl In deze wedstrijd deed de wind veel afbreuk aan het spel. Hol ten was de eerste helft, met de wind in de rug, sterker. Dit werd ook na tien minuten uit gedrukt in een doelpunt van Geert Brands. Holten heeft van het voordeel verder slecht gep rofiteerd. Het bleef 1-0 tot aan de rust. Na de rust hetzelfde spelbeeld maar nu SVZVV sterk in de aanvallen scoorde de ver diende gelijkmaker. Het gelijke spel was een juiste verhouding. RKSV Dl - Holten D2 Op deze winderige en natte zaterdagmorgen van de le ok tober heeft D2 een zwaar be vochten zege behaald op een sterk tegenstribbelend RKSV. RKSC trok sterk ten aanval en onze achterhoede moest alle zei len bijzetten om achterstand te voorkomen. Na 5 minuten moest Holten toch zwichten bij een van de talrijke aanvallen Holten pakte nadien de zaken iets feller aan en dit leidde tot de ge lijkmaker van Jan, die een af standschot losliet welke net on der de lat in het doel verdween. De zon speelde hierby wel par ten. Na rust kwam de nieuwe aanwinst Wim binnen de lijnen en hij was het die halverwege de tweede helft een aanval op rechts opzette en de bal keung voortrok en Albert in staat stelde de volle winst mee naar Holten te nemen. Enter D3 - Holten dD3 Dat Holten D3»veel van plan is bleek wel weer in Enter. De sterke formatie kwam wel in de 7e minuut op een 1-0 ac hterstand, maar dat zijn ze wel gewend Halverwege de eerste helft was het Somer. die in dit herfstweer goed kon opereren die de gelijkmaker voor zich opeiste. Vlak voor rust was het M Mol die de eer voor Holten binnenhaalde en 1-2 op het scorebord bracht. De tweede helft een fel aanvallend Holten, dat met de wind in de rug kan sen genoeg kreeg en dat resulteerde in de elfde minuut via een afstandschot van alweer Rob Somer nummer dne. De rest van de strijd had voor Hol ten nog veel meer doelpunten moeten opleveren maar die ma ken ze hopelijk zaterdag dan wel. Holten D4 - RKSV D2 Holten D4 is een zeer wisselvallige ploeg. Zaterdag was het weer een goede dag. Nu moest RKSV het ontgelden. Jongens probeer de zegereeks voort te zetten en blijf knokken voor de overwinning. Haarle E 1 - Holten E 1 Holten E 1 behaalde in Haarle een keurige overwinning. Door voortdurend op de aanval te spelen kwamen er veel kansen voor Holten. Voor rust werd eenmaal gescoord maar na rust werd de stand regelmatig opge voerd tot 0-4. Zaterdag beginnen de returnwedstrijden. Holten E 2 - W V V E2 Holten E 2 heeft in een zwakke wedstryd WW verdiend geklopt. De jongens uit Hengevelde, die dit jaar voor het eerst voetbal len waren te zwak voor ons E 2 Werd de eerste helft nog met 1-C afgesloten, maar de tweede helfl wa* et geen houden meer aar voor WW en zo werd de stanc maar 5-0.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5