Nieuws Ponyclub „De Bergruiters" Verkoop boerderij en land C.J.V. „De Vriendenschaar" Vergadering C.D.A. Holten Spar-avond Bijeenkomst Plattelands vrouwen aid. Dijkerhoek I 1 1 1 i 1 0 SCHUITERD J Districts wedstrijd bloemschikken in Hellendoorn Programma Sporthal „t Morsink" W aterhuishouding een landbouwbelang Uitbreiding bungalow camping „De Prins" GESLAAGD Het moderniseren van een woning feeginf in de keuken. REACTIES LANDBOUWSCHAP Gemeente Holten. Openbare kennisgeving SLUITING ZWEMBAD Ouderavond Chr. Kleuterschool „Repelsteeltje" BOUW 47 ZOMERHUISJES Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 SEPT. 1977 - PAG. 11 rtig leden van de Bergrulter- myclub hebben in Diepenheim leelgenomen aan het laatste mgconcours in dit seizoen, een evenement dat goed was geor ganiseerd door de PC.„Diepenheim". Het was een leer geanimeerde dag. Vooral de (ongere ruiters deden het best Solita Bakker met Robbedoes slaagde voor de Bil en kreeg de 3e prijs. De Caprille-proef werd iet goed gevolg afgelegd door nold ter Maat met Duke (le Tijs), Solita Bakker met obbedoes (3e prijs) en Gerard In 'tVeld met Freddie, (4e prijs). \n de Ll drssuur gingen de prij zen naar: Eric J/incent, 5e, Jeroen Bakker met Robbedoes, le, Rikus Bronsvoort met Aprice, 5e, Ar nold ter Maat met Duke. 2e. Hans Barvelink met Novae. 3e, Ingrid Brouwers met Pinto. 5e, Hans Pettinga met Pinto II, 2e. jln het B-springen behaalden Eric Vincent met Coen en Rikus jBronsvoort met Aprice een 2e en Ada Hietbrink met Markoes een 6e 2>rijs. In het M-springen werd Herm pan Robers met Sil verstar vierde en in de afdeling „Kies Uw lijn" pakte hij de 3e plaats. Aan het patrouille-springen werd deelgenomen door Marian Murris, Ad de Koff. Hans Barvelink en Hans Pettinga. Dit viertal won de 2e prijs. Het ieerste achttal wwd 3e en het tweede eindigde op de 6e plaats. iZondag 25 september hebben 7 Op dinsdag 4 oktober a.s. heeft in café-restaurant De Kroon, Dorpsstraat 26 te Hellendoorn, de eerste van een serie districts-bloemschikwedstrijden 1977 plaats. Fleurop Interflora heeft deze serie wedstrijden door heel het land uitgeschre ven, die in 1978 moeten uit monden in een Nederlands Kampioenschap Bloemschikken, dat op 8 april in Ede wordt ge organiseerd. Voor de districts- bloemschikwedstrijd te Hellen doorn heeft Fleurop een drietal prijzen beschikbaar gesteld Een deskundige jury beoordeelt de j uitvoering van de opgaven die bij alle wedstrijden gelijkluidend zijn, namelijk. I 1. een vrij arrangement in de tijd van 45 min 2 een bruidsboeket, voorberei ding plm. 30 min - vervaardigen binnen 30 min 3. een rouwarrangement 20 min 4 tafelversiering voor max. 2 personen: 30 min. De Jury geeft punten van waar dering voor compositie, kleur, techniek en originaliteit. De eigenlijke wedstrijden zijn om 15.00-1800 uur. waarna de Jurering plaats vindt Vanaf 19.30 uur wordt het publiek in de gelegenheid gesteld te jure- Deze bloemschikwedstrijde-n hebben o m. tot doel het vakman- en kunstenaarschap van de bloemisten door onder linge uitwisseling van ervaringen te verstevigen. De winnaar van het Nederlands Kampioenschap zal Nederland vertegenwoordigen op de Europa Cup wedstrijd voor bloemschik ken te Rome in" september 1978. ruiters deelgenomen aan het uitnodigingsconcours voor L.M.Z. ruiters te Lonneker. Hans Pettinga met Pinto mocht 2 prijzen mee naar huis nemen. Het met veel haast samengestelde F4-tal. gereden door Paulien VVansink, Marian Murns. Jeröme Wolters. Hans Pettinga behaalde met 131.5 punt de le prijs. Ten overstaan van notaris Van Schooten te Rijssen had in hotel Spekhorst voor de erven G A. Aanstoot te Markelo de verkoop plaats van: A. boerderij met opstallen, erf en tuin. groot plm. 25 are (ingezet op f200 000.-) en weiland, groot 67.70 are (ingezet op f 55.000.-» aan Adviesbureau Holten BV (dir. B.J. Brouwers te Holten) voor f270.000.-: B. bouwland, groot 2,00.60 hectare, ingezet op 1 111.000.- door en verkocht aan H.G M. Beltman te Rijssen; C. bouwland, groot 70.65 are (inge zet op f' 49.000,-) en perc. bouw land. groot 2.21.75 hectare (inge zet op f 113.000.-) aan B.E.J. Al ten a, Keizersdijk te Rijssen voor f206.000,- Totaalopbrengst f586.000.- (totaalbedrag inzet was f 528 000.-). Gesterkt door Gods kracht Werden 30 jaar C.J.V. „Vriendenschaar" volbracht Daarom vierden we 20 en 21 sept. feest En het is werkelijk tot ieders tevredenheid ge weest De leden toonden aan de zal Ja echt, een waar levensverhaal Het duo Gert en Teun was er ook weer Ze lieten ons zingen keer op keer „O. C. H." bracht het stuk „In een andere wereld" op de planken Daarvoor willen we hen allen heel hartelijk be danken. Bestuur en leiding van „De Vriendenschaar" Dankt u allen voor elk gebaar Op welke wijze dan ook aan onze vereniging be toond We weten nu zeker dat het echt de moeite loont Door te streven naar een volgende vijf jaar Van onze vereniging „De Vriendenschaar" De burgemeester van Holten deelt mede, dat hij in plaats van op maandag 3 oktober e.k. op dinsdag 4 oktober e.k. des morgens van 10.00-12.00 uur voor het publiek te spreken zal zijn. De burgemeester voornoemd.VVF H. Enklaar, Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat het gemeentelijk open luchtzwembad „Twenhaarsveld" voor het publiek zal worden ge sloten op_ vrijdag 30 september a.s. om 18.00 uur Burgemeest ter J. Langenberg. secretaris. Het Landbouwschap kan in grote lijnen instemmen met de plannen van de regering inzake de toekomst van de waterschappen. Dat schrijft het dagelijks bestuur van het Landbouwschap in een brief van 21 september 1977 aan de Vaste Commissie van Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer naar aanleiding van de regeringsnota „Naar een nieuw waterschapsbestel". De landbouw is vanouds nauw betrokken bij het waterschapswezen. Ofschoon de laatste jaren veranderingen zijn opgetreden. blijft deze be trokkenheid Naast het onge bouwd onroerend goed. waarvan Bungalow-camping "De Prins", aan de Rijssenseweg- Wildlaan, zal een aanzienlijke uitbreiding van haar ac commodatie ondergaan. Camping Unie, Maatschappij tot ontwikkeling en beheer van Kampeer- en Watersportcentra B.V. te Hilversum heeft bij het gemeentebestuur een ver gunning aangevraagd voor de bouw van 47 zomerhuisjes - 17 vrijstaande en 15 dubbele - ver spreid over een terrein van ruim 18 ha. Architect is de heer W'. M. W'eerkamp te Hilversum. Het zijn eenvoudige huisjes in steen opgetrokken van 5.28x8.6 m.. met daarin een woonkamer-keukentje. 3 slaapkamers toilet, een berging Verloren: Gouden ketting met 2 gouden bedeltjes en hangertje. Portemonnaie met 240 Mark en ausweis.Donder blauw damesvest. Blank dameshorloge met zwart bandje. Zwarte hond met vlooiennband. blauw ge bloemde slaapzak, van binnen geel, Kapje achterlicht van een fiets, Fox hondje, wit met zwarte vlekken, rode halsband. Gevonden: Bril, donker montuur. Be- scherkapjes verrekijker. Groene kinder-scooter met zwarte wie len. 1 t.m. 7 oktober Zaterdag 9.00-12.00 volleybalver Mintonette 12.00-14.00 handbalver ABS-Bathmerf 20.00-23.00 groep Scheltens (tennis) Maandag 16.00-18.30 tennisclub Holten 18.30-22.00 badmintonclub Holten 22.00-23.00 v Rijssen (tennis) Dinsdag 16.30-23.00 volleybalver Mintonette Woensdag 20.00-23.00 badmintonclub Holten Donderdag 19.00-20.00 Schwarte (zaalvoetbal) 20.00-22.00 KNVB-zaalvoetbalcompetitle 22.00-23.00 s.v. Holten 6 Vrijdag 19.00-22.00 volleybalver. Mintonette 22.00-24.00 tennisclub Holten en aan de voorzijde een terrasje, doormiddel van een gevelkachel verwarmd met aardgas De on derlinge afstand tussen de huisjes bedraagt ten minste 20 meter, terwijl de privacy wordt gewaarborgd door struikbeplanting. Naast het be staande zwembad komt er een toiletgebouw, een dienstwoning. 4 parkeerterreinen. 4 speel- en sportveldjes en zijn er nog 4 kampeer- en caravan terreinen. Het geheel wordt beheerd via het bestaande hoofdgebouw „De Prins" De kosten worden ge raamd op f f. 1.400.000- De Schoonheidscommissie van „Het Oversticht" heeft zich met deze bouw accoord verklaard Aangezien het bouwplan niet in strijd is met de in voorbereiding zijnde herziening van het be stemmingsplan „De Prins"- „Hijweege". bestaat bij het ge meentebestuur het voornemen met toepassing van artikel 19 VAN DE Wet RO (toestemming van Ged Staten) vrijstelling te verlenen van het bestaaande be stemmingsplan. Het plan heeft vanaf 19 september jl gedurende 14 dagen op de gemeente secretarie ter inzage gelegen. Zoals in de discussie-nota van het Gewest „Midden-IJssel" over het streekplan IJsselvallei is vermeld, kan eèn aanzienlijke uitbreiding van het aantal slaapplaatsen voor recreatieve doeleinden worden verkregen door vergroting van de be staande vakantie-objecten. Te Utrecht zijn geslaagd voor Coupeuse leidster mvr. D. Bos- schers - Welink, mevr, A. Brinks-Nijzink en mej. R. Ren- sen, voor coupeuse mevr. Z. van Langen - Smeenk. mevr. D Bekkernens-Krijgsman mevr J Krijgsman - ten Bnnke en mej. D ter Steege voor tailleuse mej J J Wassink en mej R Nijsink voor costumère mevr. M. Hovenkamp Carabain en mevr H. Arfman - Harbers Allen werden opgeleid door Modevakschool D Wessels NIJland te Rijssen. landbouwgrond het leeuwendeel uitmaakt, zijn ook andere objec ten onder de zogenaamde be- taalplicht gebracht, omdat zij mede gebaat zijn bij het werk van waterschappen. Aan deze betalmgsplicht is tevens medezeggenschap gekoppeld. Hierdoor heeft de landbouw verhoudingsgewijs zijn invloed in de samenstelling van de bestu ren zien verminderen. Het be lang van de landbouw bij een goede regionale en lokale waterstaatkundige zorg is echter groter geworden. Aan het produktievermogen van landbouwgrond worden steeds hogere eisen gesteld Een zorgvuldige regulering van de waterhuishouding is daarbij van wezenlijke betekenis. De boeren en tuinders dienen dan ook nauw betrokken te blijven bij het bestuur van de waterschap pen. Het Landbouwschap meent, dat het bestuur van een waterschap dient Le bestaan uit vertegen woordigers van kategorieën uit de samenleving die duidelijke, continue, eigen belangen hebben bij het waterschap Die kategorieën moeten op grond van die belangen ook worden betrokken in de omslag Tegen de door de regering voorgestane verbreding of verruiming van het waterschapsbestuur heeft het Landbouwschap bezwaren. Op maandag 3 en 4 oktober a.s organiseert de heer J. v.d. Steeg van de Spar-supermarkt aan de Dorpsstraat speciale Spar- consumentenavonden in gebouw Irene aan de Kerkstraat/hoek Tuinstraat. De avonden die duren van 19.30 tot plm. 22.30. zijn voor iedereen gratis toe gankelijk en bieden elk wat wils. Aantrekkelijk programma. Op het programma staat o.a. een Chiquita-film, waarin alles over bananen verteld en vooral getoond zal worden. Verder zul len er demonstraties worden ge houden met vleeswaren, kaas en snacks, die natuurlijk ook ge keurd en geproefd moeten wor den. en zullen Caraco en Coberco met een stand verte genwoordigd zijn: Caraco met flensjes en Coberco met zuivel. Dit alles onder het genot van een geurig kopje Spar-koffie met gebak uit eigen bakkerij, terwijl ook later op de avond de hapjes en de drankjes op rekening van Spar. zijn. Verloting en kleurwedsrijd. Aan de nummers die op de uit nodigingskaarten gedrukt staan, is een aantrekkelijke verloting verbonden, waarin vele waar devolle prijzen te winnen zijn. Tevens zal er een kleurwedstnjd voor de kinderen geïntroduceerd worden, en de prijzen die daar mee gewonnen kunnen worden zijn ook al niet mis: o.a een t v.-toestel en een radio! Tenslotte zal aan iedere gast aan het eind van de avond een goed gevuld tasje met Spar-boodschappen overhandigd worden. Maandagavond 26 september j.l. kwamen de ouders van de kleu ters van de Chr kleuterschool „Repelsteeltje" en de depen dance in de Haar bijeen om te vernemen hoe de oudercommis sie gefungeerd had in het schooljaar 1976/1977 in samen werking met de leidsters. Op deze goed bezochte avond ging de heer Kruimelaar, na het lezen van enkele gedeelten uit Efeze 4 en 5, voor in gebed en heette daarna een ieder van harte welkom. Volgend agendapunt op de age nda was een activiteitenverslag waarna er gelegenheid was tot het stellen van vragen, even tuele suggesties, etc. Er werden twee nieuwe leden in de ouder commissie gekozen te weten de dames Beldman, Burg. v.d.Borchstraat en Reinholdt, Verzetstraat. Na een korte koffiepauze werden er dia's en filmpjes vertoond over het Sinterklaasfeest 1976 Mevr. Jansen besloot de avond met lezen van een gedicht van Nel Benschop en een wel thuis. ALMELO Palace. Dagelijks 14 30 en 20 00 uur Reis naar het binnenste der aarde 12 jr Zat en zond 14 30, 18 45 en 21 u Reis naar het binnenste der aarde 12 jr. Zat. 23.15 u. Julia 16 jr. Varossieau do vrma diwo De soldaat van oranje 16 jr 14 30 en 20 00 u, Zat zond 14 30. 18 30. 21 30 De soldaat van oranje 16 jr. In gebouw „Rehoboth" werd de eerste C.D.A. ledenvergadering gehouden sinds de oprichting van de afdeling Holten op 24 februari 1977. Voorzitter F. de Wit sprak een woord van welkom na het lezen van Hebr. 13:1-3 en gebeden. Hij herin nerde in zijn openingswoord aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 25 mei van dit jaar. Het C D A. behaalde 49 zetels waaruit het landelijk bestuur tot de conclusie kwam dat het C.D.A. bij de kiezers is aange slagen Wel rees de vraag of de partij is aangeslagen bij voldoende stemgerechtigden. Heeft het C.D.A. al diegenen aangesproken die vanuit dezelfde inspiratiebron, vanuit hun geloofsovertuiging politiek willen bedrijven. Wil dit het ge val zijn dan zal het C.D.A. haar doelstelling op de juiste wijze naar voren moeten brengen in woord en gesprek, niet uit sluitend bij haar leden. Dan zul len de leden in hun ontmoeting en gesprek met anderen op gep aste plaatsen en momenten iets ervan moeten uitdragen dat het Evangelie de bron is waaruit het CDA. politiek bezig wil zijn. Daarvan kan het CDA., en kunnen ook wij, anderen niet overtuigen alleen maar op grond van het programma. Immers bij verkiezingen zijn 2 dingen belangrijk: le: Je stem uitbrengen in een uitspraak over het program; 2e: Je stem uitbrengen is ook het uitspreken van vertrouwen in de politieke partij en misschien meer nog in de men sen die de politieke partij verte genwoordigen Dit vertrouwen groeit bij het volgen van wat ze doen. Voor zitter De Wit schonk verder nog aandacht San de abortuskwestie en het wetsontwerp dat terecht door het C.D.A. niet werd aan vaard. Na de pauze besprak de heer H. Westerik, voorzitter raadsfractie C.D.A., verschillende zaken waarmee men in de raad wordt geconfronteerd o.a. Ruimtelijke Ordening. z.g.n. kleine kernen (woningbouw in Dijkerhoek) subsidie rietenda ken. gassificatie, onderhoud zandwegen buiten ruilverkavelingsgebied enz. De vrij goed bezochte vergade ring werd na rondvraag door de heer H Stegeman met dankgebed beëindigd. De leden van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen zijn maandag avond het seizoen '77-'78 gestart met een bijeenkomst in café- rest. „Het Bonte Paard". Na opening door de presidente mevr M. Reilink-Kers, die 4 nieuwe leden welkom mocht he ten, werd het woord gegeven aan de heer G Kraaij, fysiothe rapeut te Holten, die een lezing hield over acupunktuur, een ge neeswijze die men in China al meer dan 5000 jaar kent, en die momenteel ook in ons land steeds meer wordt toegepast. Er zijn verschillende manieren van acupunktuur o.a. oor-, electro- en druk-acupunktuur. De tech niek werd uitgevonden door de Chinezen en wordt in Nederland voortgezet door speciaal opge leide acupunkturisten. Na de pauze werden door de heer Kraaij dia's vertoond als toelichting op het gesproken woord en werden enkele vragen gesteld. De 2e presidente mevr. Pinkert-Kolkman dankte de heer Kraaij voor zijn leerzame lezing en wenste allen wel thuis. Onze keukenadviseurs laten u zien, hoe Zeyko- aanbouwkeukens een ver ouderde woning mooier maken, het werk verge makkelijken en tijd besparen. Wij geven u advies, maken voor u een indeling, en we zorgen voor een perfekte installatie. aanbouwkeutens l Elke maandag van 8.30-12.00 uur elke dinsdag t.m. vrijdag van 8.30-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur elke zaterdag van 9.00-12.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11