II GewestraadMidden IJssel akkoord met conclusies Streekplan JJsselvallei' O.A.D.-busstation krijgt een verdieping bovenop er Ga NMB- Da's'nheel %vooi <s? m m m a m m Verhalenboek B Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afd. Holten NMB-girosparen: weggelegd voor iedere rekeninghouder. Weekenddienst AGENDA KERKDIENSTEN Pak de pen. Neem de stap. BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 23 SEPT. 1977 - PAG. 3 De Gewestraad „Midden-IJssel" heeft in zijn dinsdag avond in het stadhuis van Deventer gehouden open bare vergadering het commentaar op de Discussienota over de gewenste ontwikkeling van het streekplan IJs- selvallei en het concept-beleidsprogramma van het da gelijks bestuur over het streekplan, ongewijzigd aan vaard. We: werden bij de algemene beschouwingen en bij de behandeling van de onderdelen van het be leidsprogramma een aantal opmerkingen gemaakt en suggesties gedaan, waarmede bij een eventuele latere herziening van het streekplan rekening zou kunnen worden gehouden. De inhoud van de nota zal dienen als uitgangspunt bij het overleg met de provincie. De raden van de Overijsselse gemeenten in het gewest .(Bathmen, Deventer, Holten, Olst, en Raalte) zal wor den verzocht de inhoud van de nota te onderschrijven. Een Goors aannemingsbedrijf is bezig met op het zuidelijk gedeelte van het O.A.D.-busstation aan de Burgemeester van der Borchstraat een verdie ping te bouwen. Deze bovenbouw zal worden in gericht voor de nieuwe opzet van de toer- en rei safdeling, die daar tevens de beschikking zal krijgen over een computer voor de boekhouding en de productie-reizen. De nodige systemen zullen geleidelijk worden ingevoerd. „Die ruimte en de mechanische boekhouding is hard nodig", aldus de waarnemend-directeur, de heer Kobes, „want de O.A.D. ging dit seizoen op reis met 35.000 mensen; van 5 dagen tot 22 dagen, van Den Hel der tot de Noordkaap. De O.A.D. is de tweede onderneming in ons land op het gebied van de busreizen. Het winterprogramma is reeds uit met een keur van reizen voor een gezellige vakantie in herfst en winter." De toeristische reizen zijn de kurk waarop de O.A.D. drijft. De buslijnen zijn. zoals men over het algemeen wel weet, een verliesgevend geval. Zij worden door de overheid gesubsidieerd. Onder voorzitterschap van mevr. F. v.d. Wijk-Oomkes, hield de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen jl. woensdag 14 sept, in zaal „Vosman". Tot 8 uur was er gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie. In haar welkomstwoord heette de nieuwe presidente mevr F. v.d. Wijk-Oomkes allen hartelijk welkom, speciaal mevr. Brals- Luinge uit Norg, die deze avond, in het Drents dialect, de mensen door een humoristische bril zal bekijken Ook werden er 3 nieuwe leden begroet. De presidente stelde het volledige bestuur aan de le den voor en bracht, tevens ver slag uit van het tegenbezoek, dat de afd. Annen (Dr.) aan Holten had gebracht. Zij dankte in het bijzonder de reiscommissie voor het welsla gen van deze dag. Twee leden werden uitgenodigd de a.s. raadsvergadering bij te wonen en bij de leeskring van de afd. zijn nieuwe leden ook van harte welkom. NED. HERV. KERK. 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Ad- dink, tweede dienst m.m.v. Kerkkoor. Oppasdienst: mevr. Bogaard en Gerida Hols. Extra collecte: Kerkvoogdij. 10.00 uur Jongerendienst in „Irene" GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur (Viering Heilig Avondmaal) en 15.00 uur ds. G. W. H. Peddemors. In alle diens ten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. van Leeuwen-Beldman, mevr. Krulthof-Kruimelaar (res. mevr. Aanstoot-Beldman) Hetty Landeweerd, mevr. S. Stam-Stam (res. Tonny Huls man) R. K. KERK Zaterdag 17.00 uur. zondag 9.30 uur. DiJKERHOEK: 9.30 uur ds. A. W. Berkhof. Extra collecte: Kerkvoogdij 0KKENBR0EK: 10.00 uur ds. W. C. V Polhuijs van Colmschate. Bediening Heilige Doop. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN; Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. Verder waren bij de ingekomen stukken een schrijven over nota „Landelijke Gebieden" en een uitnodiging voor de tentoonstel ling „herfsttooi" Twente. De secr. mevr. Van Doesburg- Tijssen, vestigde de aandacht op de komende cursussen en mevr. Beltman-Wegstapel deed verslag over „Landschap en Bebou wing". Mevr. Ladiges van de Werkgroep Milieu, dankte allen voor het brengen van glas naar de con tainer, waarna mevr. Gütlich collectanten opriep voor de col lecte Geestelijk Gehandicapten. Vervolgens kreeg mevr. Brals- Tuinge het woord. Zij vertelde in haar inleiding, dat zij in Drents dialect haar verhalen, voordraagt, omdat zij het jam mer zou vinden, als veel woor den en gezegdes uit het dialect zouden verdwijnen. Zij heeft haar verhalen gebaseerd op voorvallen en gebeurtenissen uit het dagelijks leven. Zij vroeg zich wel af, of zij nog kan door gaan, humoristisch te vertellen, nu er zoveel ellende in dc we reld is, toch wil zij niet ophou den met haar werk, want een ieder mag zijn zorgen wel eens vergeten, zo meende zij. Na de pauze, boeide zij de aan wezigen met haar verhalen over „Kinderhumor". Vooral haar reisverslag „spiegelbeeld" werkte iedereen op de lachspieren. De presidente dankte haar voor de gezellige avond en wenste al len wel thuis. In de conclusie met betrekking tot de bevolkingsspreiding ge zegd. dat het vanwege de werkgelegenheids- en verzor- gingsfunktie van de kernen Olst en Holten en, gezien het voorge stane spreidingsbeleid in IJsselvallei-Noord. het niet aan vaardbaar is, dat deze kernen niet een gering vestigingsover schot wordt toegedacht. Voor Holten dient een deel van het „niet kunnen bouwen" op korte termijn van 1979 te worden ge compenseerd (aan de woning voorraad toevoegen). Suggesties De fraktie van de VVD stelde bij monde van de heer Boerhof uit Olst o.m. voor om een moge lijk vestigingsoverschot ook na 1983 te verdelen. Voor Deventer 75%, de rest naar verhouding te verdelen tussen Raalte, Holten en Olst. Voorzitter, burgemeester Post- huma van Deventer, wees er op dat de door de VVD voorge stelde ingrijpende wijzigingen niet in deze plenaire zitting konden worden behandeld, maar in de commissie aan de orde hadden moeten worden gesteld. Hij schorste de vergadering voor tien minuten om de VVD-fraktie de gelegenheid te geven zich over haar voorstellen te bera den. Na heropening der vergade ring trok de VVD haar voorstel len in. Zij hadden, evenals een aantal andere voorstellen, doe door het D.B.-lid, burgemeester Crommelin van Diepenheim, werden afgeraden, ook niet de instemming van CDA en PvdA. De NMB introduceert het NMB-girosparen: U krijgt maar liefst 5% in plaats van 4% rente, als u uitsluitend schriftelijk stort of opneemt. Dat is voordelig, dat is gemakkelijk en dus aantrekkelijk. En uw spaargeld staat niet vast. Alleen voor het opnemen van bedragen boven 5000 gulden geldt een opzegtermijn van een maand. En dat alles zonder rctourrente. boeterente of rentereduktie De eerste inlage dient ten minste 400 gulden te bedragen. Stuur mij meer informatie over het NMB -girosparen. □Open voor mij een NMB-girospaarrekening Dhr./mevr./mej Ad re Woon plaats Handtekening. bij minderjangen moei ouder of voogd mede ondertekenen i □Aankruisen wat gewen ist Deze coupon in ongefrankeerde enveloppe zenden aan NMB Antwoordnummer 131. Amsterdam De CDA-fraktie had in haar al gemene beschouwingen ernstig bezwaren tegen de onvoldoende gelegenheid tot inspraak met name met betrekking tot het openhouden van het Overijssels Kanaal. Kleine kernen Met betrekking tot de kleine kernen wordt het voorgestelde beleid aanvaardbaar geacht. Met de bevolkingsontwikkeling van Bathmen, Diepenheim en Schalkhaar als hoofdkernen wordt in zijn algemeenheid inge stemd: de gedachte ontwikkeling van Holten en Olst is te be perkt, gezien de funktie in re gionaal verband (zie de conclu sie in de aanhef). Ten aanzien van het wonen acht het Dagelijks Bestuur het op stellen van een regionaal wo ningbouwprogramma door de provincie, gewest en gemeenten van grote betekenis, afstemming met Gelderland acht het nood zakelijk. Ten aanzien van de werkgele genheid komt het D.B. onder meer tot de conclusie, dat voor Holten en Olst een ruimere taakstelling nodig is. De be hoefte aan bedrijfsterrein dient mede bepaald te worden dooV de noodzaak van verplaatsing van bedrijven uit de kernen en uit het buitengebied (indien mogelijk) en door behoefte aan compensatie van verloren ge- gane werkgelegenheid: in Hol ten en Olst is daartoe op korte termijn industrieterrein nodig. Onder het hoofd „Verzorging" luidt een van de stellingen:Een goede spreiding van voorzienin gen op tweede en op eerste ni veau dient te worden nage streefd. Raalte en Holten verder uitbouwen tot een beperkte re gionale funktie; Bathmen, Olst, Schalkhaar en Diepenveen die nen hun primaire funktie te be houden, terwijl het gewenst is dat Heeten en Lemelerveld uit groeien tot een primair verzor gingscentrum. Concentratie van de derde en vierde graads voor zieningen in Deventer en Zwolle en versterking van het eigen draagvlak van Deventer is daar toe nodig. Recreatie Uitvoering wordt in de nota aandacht besteed aan de recrea tie. In aansluiting op de stel lingen met betrekking tot de bevolkingsgroei en de werkge legenheidsontwikkeling kan worden ingestemd met een aan tal terreinen voor zomerhuisjes, bestemd voor verhuur. Hoewel het Gewest en de gemeente Holten van mening zijn, dat er terecht bij Holten geen nieuwe opvangzone voor de verblijfsre- creatje is geprojekteerd, kan door uitbreiding van de be staande bedrijven aldaar het In „De Boekenbus" -programma voor lezers- van de RONO op zondag 25 september (18.50 tot 19.00 uur) bespreekt Ko Pop de bundel „De beste verhalen van de Bezige Bij". Uitgeverij De Bezige Bij heeft een keuze ge maakt uit door haar gepubli ceerde verhalen en die met de aanduiding „De beste verhalen "bijeengebracht in een boek. De verhalen zijn van verschillende Nederlandse auteurs. Onder hen zijn opvallend veel schrijvers, die in Noord- en Oost-Nederland wonen en werken aantal slaapplaatsen wel toe nemen. Bij het hoofdstuk Verkeer en Vervoer komt het D.B. onder meer tot de conclusie, dat aan de oostzijde van de IJssel een hoogwaardige noord- zuidverbinding dient te komen ter ondersteuning van de eco nomische ontwikkeling in het Gewest Zutphen, Deventer, Olst en Wesepe. dienen hierdoor ont last te worden van het door gaande (vracht)-verkeer, terwijl de keuze bij Raalte niet de toe komstige uitbreiding mag blok keren; de overbelasting en on veiligheid op de huidige, door een waardevol landschap lopen- do, wegverbinding Deventer- Raalte moet worden beperkt. Er werden nog al wat suggesties naar voren gebracht bij de vo renstaande opmerkingen, die misschien later van toepassing kunnen zijn. Dramatisch De vergadering van de Gewe straad kreeg bij de aanvang een wat dramatische sfeer toen de heer Landstra (PvdA) van de voorzitter toestemming kreeg om - buiten de orde - een aan tal vragen te stellen over het dreigende ontslag van 275 werk nemers wegens het vertrek van het farmaceutisch bedrijf „Philips-Duphar" uit Olst. Hij deed een ernstig beroep op het gewest-bestuur en mogelijke in stanties om alle beschikbare krachten te mobiliseren om een verdere catastrofe voor deze gemeente, dat door vertrek van Olba toch al ernstig gedupeerd is, te voorkomen. Burgemeester Bosch van Olst was dankbaar voor de steun, die ook de andere ffakties bepleit ten. Als Duphar uit Olst weg zou gaan, wat nog niet helemaal vast staat, zou dit betekenen, dat in Olst door verdere ont wikkelingen 885 arbeidsplaatsen verloren zouden gaan. Burgemeester Zuidwijk van Raalte, voorzitter van de Soc.- Economische Advies Commissie (SEAC) deelde mede, dat reeds pogingen in het werk zijn ge steld om Olst te helpen, onder meer bij de Overijsselse Ont- wikkelings Maatschappij (O.O.M.), maar dat haar moge lijkheden beperkt zijn. Hij ver zette zich tegen de suggestie van de heer Landstra, dat er in ■Olst niet genoeg gedaan zou worden. „Burgemeester Bosch is dag en nacht in de weer om te redden wat te redden is", aldus de heer Zuidwijk. Na de afhandeling van een aan tal administratieve zaken ging de gewestraad over tot de discussie-nota over het Streek plan IJsselvallei. Zaterdag 24 september 900 aanvang „samengestelde wedstrijd" L. R. „Bergrulters" Terrein Zuurberg. 9 00 aanvang Veekeurtng bij John. Boode te Espelo. Zondag 25 september 14 00 uur Start Orlènterlngsrit M. A. C. „De Holterberg" (Zie adv. en ber.) 14 00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.) 14.30 en 20.30 uur Film ln „de Schurk" (zie adv. en ber.) 19.30 uur Dansen in bar-^ancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 26 sept- zaterdag 1 oktober: Collecte t.b.v. de Nierstichting. Dinsdag 27 september 14 30 uur Bejaardensocleteit „Holten" en gebouw „Irene" Donderdag 29 september 19.30 uur Ringavond Hervormde Vrouwengroepen in gebouw „Irene" 20.00 uur Eerste verga dering in nieuw seizoen afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) ln gebouw „fteho- both" Spreker de heer H. van Pijpen Prov Jeugd werklelder Ned. Herv. Kerk. Onderwerp: Geloven in en met het gezin". Zaterdag 1 oktober 2.00 - 4.00 uur en 19.30 - 21.00 uur: Bloemententoonstelling „Floralia" in de o.l.s. te Dijker- hoek (zie bericht) Zondag 2 oktober: 8.00-10.30 uur Laatste .visweds trijd om het clubkampioenschap „De Rietvoorn" in het Twente kanaal bij de Ampserbrug. Donderdag 6 oktober: 20.00 uur Openbare vergadering Bestemmingsplan-forum in café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Zaterdag 8 oktober: 20.00 uur Toneeluitvoering door Chr. Ontspanningsclub „C. O. C." in gebouw „Rehoboth" Maandag 17 oktober: 19.45 vergadering afd. Espelo v.d. Bond van Ned. Plattelands vrouwen in gebouw „Trefpunt" Spr. mevrouw Berrevoets te Markelö. Onderwerp „Werk en de mens" Geboren: Theodoor Vincent zv, T. Door- nink en J. Vincent; Immanuelle dv, H. L. Visser en F. J. Kleij. Overleden: J. H. Sprokkereef, oud 76 jaar, Holten (overleden te Devent^*); H. Haan, oud 88 jaar. Holten (overleden te Deventer). Ondertrouwd: H. Pasop, oud 24 jaar, Holten en: M. J. Kettelarij, oud 21 jaar, Holten. ARTS: J. F. Sijtsema, Pastoriestr 50, tel. 18 70. Voor boodscltappen bellen: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: 24 sept. Zr. J. Bleijeuberg, Ab Jansenstraat 7, tel. 16 62. 25 sept. Zr. M. H. Honig-van 't Spijker - Fliermatenweg 13, tel. 05731-445. Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen dinsdag t.e.m. vrijdag van 13.30-14.30 uur, Groene Kruisgebouw. ZIEKENVERVOER: A. Müller, tel. 17 45 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38. ZIEKENFONDS: Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur, Dorps straat 16. TANDARTS: J. Webbink, de Ruyterstraat 19, Rijssen, tel. 05480-41 40. Spreekuur spoedgevallen. 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS: W. c C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschapp. Dienstverl. „Midden- Overijssel" Dorpsstr 18, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. don- derdagavond 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.e.m. vrijdag, Dorpsstr 16, tel. 27 84. Tijdens de weekends zijn Maatschappe lijk Werk en Gezinsverzorging te bereiken onder nr. 05486- 164 65. FYSIOTHERAPIE Alle werkagen in het Groene Kruisgebouw. G. J. KraaiJ, tel. 22 99. WACHTDIENST VLEESKEU RINGSDIENST T.e.m. zondag 25/9 C. Dijkstra, Schoutenstraat 35, tel. 18 33. Maandag 26/9 t.e.m. zondag 2 okt H. J Moleman, Lageweg 13, tel. 19 74. Aangifte van gestor ven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST: Zaterdag 24 t.e.m. vrijdag 30 september: electra: J Kolk man. Gaardenstraat 13, tel. 13 68 Gas: J, Bosschers, Lie- zenweg 26, tel. 19 45. POLITIE Telefoon: 13 52, 26 65 en 28 55. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 22 22 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3