C.J.V. ie Vriendenschaar dertig jaar jong Praatavond afd. O.L.M. iE IlS LI LI v| JÊ mm 1ILUi WW Ja D L Km mm H WF Hihh mKm IliHliP w ff KmmmuE^mwm Stroom viel oit op Prinsjesdag Bejaardensoos Voor het K.W.F. Grote najaarsactie van de Holtense Handelsvereniging Een avondje Diessenplas HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden Officiële publicatie Spreekuur burgemeester hojOBREN VfilEMBEN- l I De bec*lm Grote belangstelling voor beide feestavonden DIT WEEKEND FILM: ZONDAGMIDDAG EN -AVOND IN „DE SCHURE" (Niet op vrijdagavond) Wie lacht daar? HOITEM NIFIIW^RLAD Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 03486-13264 Advertentiesen abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Dinsdagmiddag, Prinsjesdag, viel plostsehng de electrische stroom juist toen Koningin Juliana en Prins Bernhard de Ridderzaal zouden verlaten om in de gou den koets te stappen. Dat was even een teleurstelling voor de kijkers, die aan hun televisietoe stel zaten gekluisterd. De stroomstoring duurde een klein kwartiertje. Holten, Rijssen en vermoedelijk Wierden waren van stroom verstoken. Een 110 kv kabel van de IJsselcentrale was uitgevallen, maar waar de sto ring precies plaats vond kon de heer van den Berg, directeur van het G. E. B., nog niet zeg gen. Zo'n bericht van de IJ.C. komt meestal enkele dagen la ter. De kijkers hebben 's avonds bij de herhaling de schade kun nen inhalen. Gevonden: portemonnaie, rode pennenhouder, 3 melkbussen, jongensvest, streng houten kra len, zwarte leren portemonnaie, bankbiljet, licht bruine hond. kentekenplaat, sleutel „Viro", 2 sleutels. VERLOREN: Kapje van een achterlicht, to maatrode tas met o.a. rijbewijs, groene damesfiets, merk union, camera, merk Konica G 35, fietstas met balletschoenen, ver chroomd kinderarmbandje, gladde zilveren armband „slave- narmband" gouden manchetk noop me< briljantje, blauw zeil- jack, bloedkoralen, halsketting, meisjes horloge met blauw bandje en wijzerplaat, zwarte portemonnaie f 3.-, gouden da meshorloge, grijze snautzer, teef, zonnebril, stalen montuur, zilve ren ketting met hanger met een blauw halfedelsteen. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedurende 3 maanden ter ge meentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad van deze gemeente van 16 mei 1977, nr. 319 strek kende tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de bouwverordening (8e wijziging) voor de gemeente Holten. Dit besluit is, voor zover aan hun goedkeuring onderworpen, door gedeputeerde staten van deze provincie goedgekeurd bij hun besluit van 16 augustus 1977, nummer 7 47 77, afdeling 2. Te gen betaling der kosten is bo venbedoeld raadsbesluit ter ge meentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 23 september 1977. Bur gemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burge meester. G. J. Langenbarg, se cretaris. De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis, dat hij op maandag 26 sept. 1977 verhinderd is spreekuur te hou den. Holten, 23 sept 1977 De Burge meester voornoemd, W. H. En klaar. B EU-.SE-ba«3; BFU-SE-bflRJ Vox Bitrus tufe<fc3o£R: I V*»Ot Vlo SR Ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan vierde C.J.V. „De Vriendenschaar" j.l. dinsdag- en woensdagavond een uitbundig herdenkingsfeest, hetwelk plaats vond in gebouw „Irene", waar voor van de zijde der leden, ou ders en donateurs een' grote be langstelling bestond. Opening De avond werd geopend door C.J.V.-voorzitster Mw. A. Rensen-Scheperboer. Tijdens een korte openingstoespraak verwel komde zij de aanwezigen en, te rug ziende op dertig jaar C.J.V-werk, dankte zij de leden, ouders, donateurs en oud-leden voor hun hulp en warme be langstelling waarmee zij gedu rende al die jaren dit belangrijk stuk kerkelijk jeugdwerk hebben omringd. Met name sprak zij ook dankwoorden aan het adres van de Holtense middenstand, welke spontaan de nodige prijzen voor een in de pauze ge houden verloting ter beschikking stelde. Na het zingen van lied 434 „Lof zij de Heer" ging mw. Rensen voor in gebed en las daarna een gedicht voor. Sprekend namens de leden bracht mw. M. Lichtenberg- Schooien vervolgens hulde aan de leden van het bestuur voor hun inzet in het jeugdwerk. „Het is een hele toer om de jeugd telkens weer bezig te houden en te boeien, maar terug ziende op de afgelopen dertig jaar zien we een steeds meer opbloeiend C.J.V. We kunnen daarmee tevreden zijn en zien nu al weer uit naar het volge nde lustrum", aldus haar com pliment. Show Vervolgens werd door de leden een „Mini Revue" voor het voet licht gebracht waarbij de ver schillende stadia uit het mens enleven alleraardigst werden uitgebeeld. Oud-leden Voorafgaand aan een optreden van de oud-leden sprak oud voorzitter de heer A. Westerik. Hij bracht in herinnering dat in het prille begin, om onduidelijke redenen, in het dorp zelf weinig belangstelling voor de C.J.V. te vinden was, waarna de aandacht met name op de Beuseberg werd gericht. „Begonnen met voetballen hebben wij een goede tijd met elkaar gehad. In onze dagen gaat het in dit werk al lemaal geheel anders dan vroe ger maar met name mogen wij dankbaar zijn dat vandaag nog vele medewerkers worden ge vonden om aan dit prachtig stuk jeugdwerk leiding en in houd te geven. Ik wens de C.J.V. dan ook graag een goede toekomst toe en- spreek met name de hoop uit dat u het Evangelie van Jezus Christus een centrale plaats doet behou den in dit werk", aldus de heer Westerik. Duo Gert en Teun Ter representatie van de oud leden traden vervolgens Gert Jansen en Teun Deijk op als humoristisch duo die de lach spieren van de aanwezigen da nig in beweging brachten. Sa men brachten zij de belang rijkste maatschappelijke gebeur tenissen en verschijnselen in herinnering welke zich hebben De afd. Holten van de Overijs selse Landbouw Maatschappij (OLM) hield vrijdagavond in café-rest „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek een praatavond om, zo zei voorzitter J. W. Wesseldijk in zijn openingswoord, eens van gedachten te wisselen over din gen waarmee de boeren dage lijks geconfronteerd worden. De vraag rijst: willen we nog wel geconfronteerd worden met aller lei zaken en problemen? Of la ten we alles maar rustig op ons afkomen en dan maar meepak ken wat je nodig hebt, er is verder toch niks aan de doen, ze doen in den Haag of Brussel toch wat ze willen. Dergelijke uitlatingen hoor je zo onder de boeren en je staat dan als afde lingsbestuurder maar raar te kijken. Wordt naar ons nog ge luisterd of worden onze stem men onderdrukt zodat de echo niet terugkaatst. Bij deze ge dachte begint het vrije onder- nemersbloed wel eens te kriebe len, gaan de werkmanshanden jeuken en zou je samen wel eens willen proberen hoe sterk je bent. Maar als je alles nuch ter bekijkt, moet dat niet nodig zijn en bovendien tref je vaak de mensen die geen schuld heb ben. Nee - meedenken en mee praten - én een goede man op de juiste plaats dat is zeer be langrijk. Bijblijven in deze tijd, het is, en zal ook in de toe komst een moeilijke opgaven blijken maar het zal moeten zo besloot voorzitter Wesseldijk. Praatje bij de haard De heer D. J. Jonkhans te Har- denberg voorzitter van de Over ijsselse Landbouw Maatschappij schonk hierna in wat hij noemde „praatje te maken heeft Een van de vele is de „Melkhef- fing" die juist vandaag is inge gaan, en wat betekend dat bijna een cent minder per liter wordt uitbetaald. Op jaar basis is dat op een doorsnee bedrijf met veertig koeien al gauw een be drag van rond de tweeduizend gulden. De standorganisaties hebben zichj krachtig verzet te gen invoering van deze „mede verantwoordelijksheffing" maar dit heeft helaas niet mogen ba ten. Het was niet zo dat de hele Europese boerenstand in grote eendracht tegen dit stuk eegbe- leid te hoop liep en de kans op een goede afloop was dan ook niet groot. O.a. was de Ita liaanse minister van landbouw in Brussel heel vlot accoord met de heffing op de betaling waar van strenge controle zal plaats hebben. Onze minister van landbouw v.d. Stee zal een oogje in heffing zeil houden. In een eerste opwelling zo zei de heer Jonkhans ben je geneigd om te spreken van een groot schan daal omdat men al heffing moet betalen voordat de richtprijs van de melk is vastgesteld. Jonkhans schonk in zijn inlei ding werden nog aandacht aan het Landbouwbeleidsprogramma 1977-'81, aan het prijsbeleid (aanvullende maatregelen wan neer de boer tegenslagen krijgt), aanpassing inkomen zelfstandi gen aan dat van loontrekken- den, de EEG (voor onze land bouw en land een zaak van le vensbelang) grond- en pachtbe- leid enz. Er werden n.a.v. hier van vragen gesteld die spreker de gelegenheid boden om op tal van zaken nog dieper in te gaan. Voorzitter Wesseldijk sprak een woord van dank tot de heer Jonkhans voor het leer zame en duidelijk betoog en hij wenste de leden met hun dames wdlthuis. Wegens het huwelijk één onzer naaste medewerkers, wordt de komische avonturenfilm „Pas Op Of We Slaan D'r Op" niet op vrijdagavond 23 september, maar op zondagmiddag en zon dagavond 25 september ver toond (aanvang resp. 14.30 en 20.30 uur) in jeugdSociëteit „De Schure". Op deze vrijdagavond zijn we natuurlijk wel normaal geopend vailaf 19.30 uur. Bud Spencer en Terence Hill, het komische duo dat we al kennen uit „De Rechter- en de Linkerhand van dé Duivel" zien in „Pas op of we slaan dr'op" Op donderdag 15 september heeft de Buurtvereniging Churchillstraat-Vrijheidslaan weer een avondje Diessenplas gehouden. Om half acht werd begonnen met een kopje koffie of thee met een plakje cake. De Voorzitter van de Bewoners Commissie van "Diessenplas", de heer Beekman, opende de avond. Hierna werden diverse spelletjes gespeeld onder leiding van de heer J. Schut, die ook met de aanwezigen het Bingo-spel speelde. Tussen de spelen door werden allen (door het huis) op (een glas jus d'orange getrakteerd. De avond werd gesloten door de Voorzitter van de Buurtvereni ging. Het was een gezellige en bijzonder geslaagde avond, mede door de vrijwillige hulp van ver schillende medewerkers(sters) van het Bejaarden-Centrum "Diessenplas". hun splinternieuwe Buggy (hoofdprijs) van een spektaku- laire stock-car race vernield worden door de bende van gangsterkeizer Attila. Deze ge beurtenis is voor hen aanleiding Attilla en zyn mannen met harde hand te bewegen voor een nieuwe Buggy te zorgen. Attilla geeft hieraan geen gehoor, reden voor Ben en Kid om het gehele „Keizerrijk" in elkaar te slaan. Zelfs Attilla's motorduiveis leg gen het loodje. Atilla, ten einde raad, neemt een huurmoorde naar in de arm, die op niet mis te verstane wijze in zyn gore hemd wordt gezet. Uitgeblust besluit Attilla eieren voor zijn geld te kiezen: hij geeft Ben en Kid een nieuwe Buggy, maar daarmee is hij nog niet van het duo af... want Ben en Kid zijn dol op uitvoerige knok partijen. Over drie weken de thriller Fla nagan in „de Schure". Jeugdsoos „De Schure" De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit „Hol ten" zal dinsdag 27 september worden gehouden in het gebouw „Irene" aan de Boschfcamps- straat. Aanvang: 14.30 uur. De voor het Kon. Wilhelmina Fonds (Kankerbestrijding) ge houden collecte heeft in Holten f 6167,98 opgebracht. Het plaatselijk comité zegt allen die gaven heel hartelijk dank en dankt tevens de vele collectan ten. De winkeliers van de Holtense Handelsvereniging gaan voor haar klanten een aantrekkelijke aktie organiseren. De naam van de aktie is spontaan, nl. „Lach mee in de lachloterij". De aktie loopt van dinsdag 27 september tot en met zaterdag 8 oktober. De deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan het raambiljet met een la chende mond erop. Gedurende de aktieperiode ont vangt u bij de deelnemende winkeliers bij besteding van elke f 10.- lachende of huilende mon den met een leuke rnop. Elke lachende mond die u krijgt - de huilende monden tellen helaas niet mee - plakt u op een deel nameformulier. Op elk deelna meformulier moeten 5 lachende monden geplakt worden. Dan kunt u al meedingen naar de prachtige prijzen, t.w. een dames- of herenfiets, een draag bare T.V., een diepvrieskist, een filmcamera, een grill, een boor machine, een sjoelbak, een elek trische trein, een elektrisch mes en een vogelvoederhuisje. De deelnameformulieren kunnen ingeleverd worden in de be kende rode bussen, welke op de volgende plaatsen staan; bij de fa. Dollekamp, bij de fa. Van de Maat, bij de fa. Heusinkveld en in Dijkerhoek bij de fa. Nij- kamp. Doe vanaf 27 september a.s. mee aan de Lachloterij van de Holtense Handelsvereniging en ook u maakt kans een van deze prijzen te winnen. De trekking van de prijzen wordt gehouden op maandag 10 oktober 's avonds om 8 uur in de zaal van Hotel Vosman. voorgedaan tijdens de afgelopen dertig jaar. Met name oogstten zij succes met hun opmerking dat dertig jaar geleden de boeren huri koeien kenden als „Bertha I" en „Bertha II", maar dat, wegens de voortgaande schaalvergroting in de landbouw, thans meer sprake is van „Rabo I" en Rabo II". Ook wisten zij het publiek goed mee te krijgen in het her haaldelijk gezongen refreintje: „Beusebarg, Beusebarg, Van Baltus tot de Boer, Dartig joar Vriendenschaar, De beentjes van de vloer". Na hun optreden, waarvoor zij de handen flink op elkaar kre gen, bood erevoorzitter de heer G. Meijerman, namens de oud leden, het bestuur een cadeau onder couvert aan en zei bli., zijn dat het werk dat dertig jaar geleden begonnen is, óók in deze tijd enthousiast wordt voortgezet. In een andere wereld Na de pauze, tijdens welke de aanwezigen een kopje koffie werd aangeboden, bezorgde de Holtense toneelgroep „O.C.H." de aanwezigen veel plezier met de presentatie van het toneels pel in drie bedrijven van de au teur Jan Blaaser: „In een an dere wereld". Het stuk speelt in de deftige sa lon van de zakenman Van Run ten en Zwiep. De vrouw van de ze, alsmede hun enige dochter, leven zeer boven hun stand, al thans de heer des huizes kan zich de grote uitgaven van dit tweetal niet meer permitteren. Ten einde raad associeert hij zich met Koopman, een rasecht volksman en gewezen bankwer ker. Uiteraard geeft de salontaai van de Van Runtens en de platte taal van de Koopmans al meteen aanleiding tot botsingen. Het blijkt weldra dat Koopman zijn tot dusver zuinig beheerde centjes in een zeer hachelijke onderneming heeft gestoken. Wanneer echter de schrandere zoon van laatstgenoemde uit Amerika thuiskomt zet deze di- rekt de deftige heer Van Runten terzijde en werpt zich daarna met alle opgedane kennis, vol ijver op de zaak en weet deze in korte tijd tot grote bloei te brengen. Totdat op een onge- Het bruidspaar uit de Mini- revue lukkig moment de machines vastlopen en daarmee een pracht order, die over de ver dere toekomst van de zaak moet beslissen, niet kan worden uitgevoerd. Maar dan blijkt de doodgewone bankwerker over de nodige brains en bekwaamheid te beschikken om als redder in uiterste nood te kunnen func tioneren. Natuurlijk komt er 'ook een stukje liefde in deze klucht voor. De dochter, vol bewondering voor de uit Amerika gekomen zoon, wordt op deze verliefd en er komt een bruiloft. Rob brengt Gonny inderdaad in een andere wereld, waar ze samen met hem altijd hoopt te blijven. „In een andere wereld" is een kostelijk geval, gebaseerd op na tuurlijke nonsens, grappige te kortkomingen van kleine gewone mensen. Het blinkt uit door een geestige tendens en bevat te vens een goed stuk moraal. Voor hun professionele uitvoe ring kregen de medespelenden: J. Konijnenberg. J. Voordes- Konijnenberg, M. Eggink-Ten Velde, J. Oosterkamp, M. Meinsma-Kooy, Joh. Stukker, F. Oosterkamp, J. Holterman, F. Nijerees-Jonker en L. Meinsma na afloop terecht een herhaald applaus. Aan de medespelende dames werd een bloemetje aan geboden. De avond werd besloten met het gezamenlijk zingen van het C.J.V. Bondslied en dankgebed. Links Gert Jansen, rechts Teun Deijk

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1