Bijeenkomst Plattelandsvrouwen aft!. Espeio Oriënteringsrit Hervormde Gemeente beroept ds. W. Oosterwal te Zevenhuizen „ARAX-SAHIB" weer goedgekeurd Waar gaan we heen OPEN BRIEF Visie van wijkvereniging Holterhaar op raadsvergadering Christelijke Plattelands vrouwen Bond 8 oktober GESLAAGD Ingezonden Puzzelfietstocht Buurtvereniging .Hoffesstraat' HOLTENS NIEUWSBLAD - 2i SEE I. iün - Ié aü. 10 Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Ian het bestuur van de Wijkvereniging .Holter Haar' geacht Bestuur, 1 Toen de fraktie van Gemeente- ™""J Jielangen voor de raadsvergade- ling van 13 september j.l. een Iiantal kritische vragen stelde lan het College van B. en W. »ver het werk van de Stichting roor Sociaal en Cultureel Werk roor Holten waren wij hoogst- rerbaasd, dat het juist deze jroepering was die met een lantal vragen en insinuaties de itichting aangaande kwam. In Ihet verleden hadden zij zich pamelijk nog nimmer iets aan de stichting gelegen gelaten. Het lag echter - zo vonden wij - plet op onze weg om op de vragen van Gemeentebelangen te reageren. Het was immers een zaak tussen de fraktie van - Gemeentebelangen en het col lege van B. en W. Hoewel wij reeds van meet af aan het idee hadden dat Ge meentebelangen zich had laten opdraaien door uw voorzitter, de heer J.W. Jacobs, kon dit vermoeden eerst door het arti kel in het Deventer Dagblad van 19 september j.l. worden bevestigd. Nu zijn wij van de uitlatingen van de heer Jacobs in genoemd artikel beslist niet onderstebo ven. Het waren voor ons be kende geluiden, die we ook al (gehoord hebben op de gemee nschappelijke vergadering van luw bestuur en een delegatie van jons bestuur en staf, welke ver- jgadering op 13 januari j.l. op uw initiatief werd gehouden. Ook in die vergadering was het niet noodzakelijk ons te verwe ren tegen de loze insur.uaties van uw voorzitter, omdat u hem toen zelf in z'n hemd liet staan. Wij konden het dan ook erg in hem waarderen dat hij direct de j volgende ochtend onze secretaris zijn excuses aanbood voor zijn uitlatingen van de avond daar voor. Eerst nu is het ons duide- lijk hoe oprecht gemeend deze excuses waren! We vinden het nu dan ook wel tijd worden om te reageren op de akties, die u thans middels uw voorzitter ontketent. Tijdens de gezamelijke vergadering van 13 januari kwam u met een aantal op zich bijzonder goede ideeën. Ideeën die ook bij ons al eens naar voren gekomen waren. Ons argument dat dc ideecn erg goed waren, doch dat daarvoor de middelen (ruimten en fina nciën) ten ene male ontbraken veegde uw voorzitter van de ta fel. Naar zijn mening waren er fondsen genoeg die zo gelden beschikbaar stelden. Verheugd dat de heer Jacobs over bron nen beschikte die wij niet ken den hebben wij u daarop voor gesteld dat hij deze bronnen zou aanboren, waarna wij de organi- i satie c.s. ter hand zouden ne men. (Het ging toen met name i om een peuterspeelzaal in De I Haar). Tot voor kort ontvingen j wij van uw zijde echter geen enkele reaktie meer. Ook op de notulen van de meergenoemde gezamenlijke vergadering wach ten wij nog steeds. Nu uw voor- j zitter pretendeert zo uitmuntend op de hoogte te zijn van de moderne vergadertechnieken vinden we dat een teken aan de wand. Waarschijnlijk bent u ook van mening dat de thans gebezigde achterbakse methoden modern zijn. Voor ons zijn ze onfatsoen- lijk. Deze methoden betreuren wij dan ook in hoge mate, evenzo wij het betreuren, dat Gemeentebelangen zich voor uw karretje laat spannen, zonder vooraf te informeren hoe de vork in de steel zit. Dat de Stichting er is voor heel Holten betwijfelt uw voorzitter. Hij is verbaasd dat er niet- Holtenaren deelnemen aan Stichtings-aktiviteiten, zoals er Holtenaren deelnemen aan ak« tivlteiten elders. Hoewel u dit reeds uitgelegd is, willen wij nogmaals stellen dat wij aktiviteiten organiseren, waarvan ons blijkt dat de Hol- tense bevolking behoefte ge voelt. Dat daarvoor ook aan meldingen van buiten Holten komen, is vaak alleen maar prettig voor de Holtenaren. Het is helemaal niet ondenkbaar, dat het juist die mensen van buiten de gemeente zijn. die de geplande aktiviteit mogelijk maken. Ieder weldenkend mens begrijpt, dat wij geen aktiviteiten kunnen ontplooien voor twee of drie mensen. Deze mensen zijn he laas genoodzaakt buiten Holten te gaan. Dit Jaar kwam uit de Holtense bevolking steeds meer de vraag naar yoga-lessen naar voren. We hebben daarop de behoefte ge peild naar dergelijke lessen De animo is inderdaad ongekend groot. Twintig procent van de aanmeldingen komt echter van buiten Holten. Het is in het ge heel niet uitgesloten dat het juist deze twintig procent is die de opzet van yoga-lessen in Hol ten, waaraan dan ruim 60 Hol tenaren deelnemen, mogelijk maakt. Wij vinden het bovendien niet gepast, dat u nu zo afgeeft op de stichting, terwijl het juist uw wijkvereniging is die rege lmatig gebruik maakte en nog maakt van de faciliteiten waar over de stichting beschikt. Het is natuurlijk zeer eenvou dig om ook de wijkvereniging nog enkele stoten onder de gor del mee te geven. Ook bij de wijkvereniging loopt wel eens iets uit de hand. Omdat wij weten hoe moeilijk het is een vereniging draaiende te houden, vinden we dat erg ongepast. De woorden van uw voorzitter gebruikend kunnen we gerust stellen dat noch de wijkvereni ging, noch de stichting zich waar behoeven te maken. Zij zijn er beide! Dat u duidelijk geen enkel in zicht hebt in de interne huis houding van de stichting is spij tig. U weet dan ook kennelijk niet dat de stichting buiten een tweetal beroepskrachten werkt met een groot aantal vrijwillige rs, die week in, week uit, weer belangeloos klaar staan voor de uitoefening van de door hen aanvaarde taken. Daar komt echt wel iets meer voor kijken dan het incidenteel behulpzaam zijn bij een buurtverenigingsak- tiviteit. We willen daarmee ech ter het vrijwilligerswerk in de buurtverenigingen geenszins kleineren. Dat de heer Jacobs weer terug komt op zijn oude wens: Een opbouwwerker, getuigt alleen maar van het feit dat hij nog steeds niet geleerd heeft wat een opbouwwerker inhoudt Wij betreuren het bovendien dat de heer Jacobs thans bij zijn medebestuurders een willig oor vindt voor zijn ongemotiveerde aanvallen op de stichting, terwijl zij hem op 13 januari nog volle dig lieten afgaan. Wij hopen, dat de inwoners van Holten zich niet zullen laten beinvloeden door Gemeentebe langen of uw vereniging. De stichting is er en draait op volle toeren. Als voorheen staan wij open voor elke gerecht vaardige kritiek en voor ideeën. Het is een klein kunstje om dit toch al lange verhaal nog veel langer te maken. Daaraan heb ben wij geen enkele behoefte. Indien u behoefte gevoelt op deze brief nogmaals in het openbaar te reageren, willen wij bij voorbaat stellen dat daarop onzerzijds geen reaktie meer zal volgen. Dit is niet het niveau waarop wij plegen te discussieren. Wij blijven echter te allen tijde Binnen het kader van een lan delijke aktie zal, in de week van 26 september tot 2 oktober, ook in Holten een huis aan huis col lecte worden gehouden ten bate van de Nierstichting Nederland. Enige tijd geleden publiceerden wij reeds een artikel in ons blad over het werk van de Nierstich ting. Hierin werd o.m. gesteld dat het aantal nierpatiënten in Nederland de laatste jaren eer der toe- dan afneemt. Van een chronische nierziekte is sprake zodra de nieren hun bloedzui verende funktie staken, waar door het lichaam langzaam wordt vergiftigd. Vroeger was dit een dodelijke ziekte, maar ge lukkig is daar verandering in gekomen, dankzij de kunstnier. Behandeling aan de kunstnier, hetwelk tweea drie maal per week, gedurende 6 a 10 uur moet werden toegepast, is ech ter een uitermate kostbare zaak. Bovendien blijken de thans 990 in Nederland aanwezige plaatsen van behandeling te weinig Sa men met alle andere organisa ties welke zich bezig houden met de gezondheidszorg, als mede de overheid tracht de Nierstichting het aantal dialyse plaatsen op te voeren. En dat kan, als u de Nierstichting daarbij een handje helpt. En een steen(tje) bij draagt ter oplos sing van deze en andere pro blemen rondom de nierpatiën ten. Wij iets armer maakt hen een leven rijker. Help de Niers tichting dus helpen. (Buiten verantwoordelijkheid van de nedaktie) Naar aanleiding van de verslagen in de diverse k ranten over de raadsvergadering van dinsdag 13 september j.l. voelt het bestuur van de Wijkvereniging Holterhaar zich genoodzaakt om de feiten weer te geven zoals zij deze ziet Het bestuur stelt niet zozeer de Stichting Sociaal Cultureel Werk verantwoordelijk voor de gedane uitspraken, zoal.1; uit sommige pu- blikaties zou blijken, maar neemt het College van B. en W. deze uitr spraken wel kwalijk, omdat blijkt dat het over deze zaken niet vol doende geïnformeerd is. Wat betreft de samenwerking van Socuwe en de ^vakvereniging Hol terhaar kan gezegd worden dat er Deze eerste vergadering in dit seizoen werd geopend door de presidente mevr. Tuitert- Bronsvoort met een hartelijk woord van welkom tot alle da mes, en met name tot dokter kortenoever uit Markelo. Ook mocht zij weer 3 nieuwe leden welkom heten, te weten de da mes Luggenhorst-ten Hove, Bieleman-Bekkernens en van Schooten-Kooiman. Verder wa ren er enkele mededelingen: de dames kunnen zich opgeven voor een kookcursus, die bij voldoende deelname eind sept. zal beginnen in de school in Holten. Naar alle waarschijnlijkheid zal er begin volgend jaar een cursus van 3 bijeenkomsten gehouden worden, onder het motto: „V verzekeringen zorgen voor de dag van morgenDe kosten bedragen f 4.50. Verder werd er gewezen op een cursus van 4 bijeenkomsten: „De landbouw dichtbij en over de grenzen." Op 3 okt. is er een zangersdag in Zwolle voor koorleidsters en koortjes maar ook voor leden openstaan voor 'gesprekken en samenwerking voor zover dat binnen onze mogelijkheden ligt met welke groepering dan ook. Dit geldt onverkort voor de wijkvereniging „Holter Haar", die wij nog een lang bestaan en veel succes toewensen. Met vriendelijke groeten en hoogachting, namens Het Be stuur, de secretaris, w.g. A. Moeliker Holten, september 1977. die belangstelling hebben. Er gaven zich 4 dames op om daar naar toe te gaan. Ook werd de aandacht gevestigd op het me dedelingenblad „Bondskorrels" wat ook voor de leden verkrijg baar is voor f 6.- per jaar en 4 x per jaar verschijnt. Hierna werd het woord gegeven aan dokter Kortenoever. om te vertellen over wijlen Koningin Wilhelmina. die al op 18-jarige leeftijd geroepen werd tot de troon. Hij kenschetste op voor treffelijke wijze de tijd van het kind-zijn, dat zij eigenlijk nooit echt kind heeft kunnen zijn, vanwege haar hoge afkomst, er was steeds dat strenge protocol, waaraan zij moest gehoorzamen. Na de koffiepauze ging de heer Kortenoever verder met uit ver schillende boeken enkele citaten te lezen mét betrekking op de kwaliteiten die zij als vorstin aan de dag heeft gelegd. Mede door de goede verteltrant was het oen fijne en goede avond. Het was rond half elf dat de presidente de heer Kortenoe ver bedankte voor het gebodene een officieel kontakt is geweest 13 januari j.l., waarvan de uitnodiging voor dit gesprek uitging van Hol terhaar. De bij dit gesprek aanwezige band recorder wordt door het bestuur van de wijkvereniging regelmatig gebruikt bij vergaderingen.Niet, zoals de heer Westerik suggereerde als blijk van wantrouwen, maar om de secretaresse aan het gesprek te kunnen laten deelnemen en het no tuleren te vergemakkelijken. Op deze bewuste vergadering is afgesproken dat opnieuw kontakt opgenomen zou worden met Socu we. maar helaas is het er tot nog toe wegens organisatie van diverse ak tiviteiten en wegens vakanties niet van gekomen. De uitspraak dat het bestuur sa menwerking met de Stichting heeft afgewezen is dan ook niet juist. Daarentegen is er op lager niveau meermalen kontakt geweest, o.a. betreffende aktiviteiten op Konin ginnedag, terwijl praktisch al het stencilwerk van de Wijkvereniging door de Stichting wordt verzorgd. In het raadsverslag is sprake van doublures; de enigw „doublure" ons bekend is de Palmpasenop tocht. Deze tocht was echter be wust goerganiseerd voor de aller kleinsten uit de wijk waarvoor de door de Stichting georganiseerde tocht te lang was, zodat van een „doublure" geen sprake is Als bestuur concluderen wij het en allen wel thuis wenste. HuishOUd- mm mm mm mm mm mm mm* mm mm mm mm 'mm milmm mm mmmmmm.mm mm Volgende: 1. Wij zijn ons niet bewust van een J negatieve houding t.o.v. Socuwe. 2. De door de raad uitgesproken argwaan t.o.v. onze Wijkvereniging is niet terecht. 3. Samenwerking met de Stichting wordt op prijs gesteld, zolang deze niet gaat ten koste van zelfstan digheid en identiteit. 4 De heer Kaan kan geen exacte omschrijving geven van het begrip Sociaal-Cultureel Werk, maar wij vragen ons dan wel af, gezien onze aktiviteiten, wat de globale om schrijving mag zijn. Het bestuur van de Wijkvereniging „Holterhaar" U vraagt zich misschien af: wat betekenen de letters C.P.B.? Wel. dat zullen we u vertellen en ook wat de C P B. doet en waar u er meer over te weten kunt komen (want dat wilt u zeker!). CPB is Christelijke Platte landsvrouwen Bond met als doelstelling: De leden klaarder bewust te maken omtrent haar roeping in deze tijd en te helpen bij het verrichten van haar taak in gezin, bedrijf en maatschap pij De CPB is een landelijke or ganisatie, onderverdeeld in ge westen en afdelingen Zo'n afdeling zullen we eens na der onder de loep nemen PI m. éénmaal per maand komt de groep bij elkaar; een veelheid van onderwerpen betrekking hebbend op gezin en maat schappij komt aan de orde. Daarnaast ontspannend bezig zijn met elkaar. De onderwerpen worden gewoon lijk door de groep zelf bepaald. Als u lid bent. kunt u zelf mee denken en meebeslissen. De kracht van deze bond is juist als vrouwen van allerlei kerkelijke richtingen en „maat schappelijke standen" één te zijn, om samen als christelijke plattelandsvrouwen, Gods Woord als richtsnoer te hanteren op elk terrein van het leven. Wat de landelijke- en provinciale activiteiten betreft noemen we studie-weekends en studiedagen voor de vrouw, die naast haar gezin of werk er nog „net iets" bij wil doen. Conclusie ja C P B Wendt u zich tot het bestuur van C P B -afdeling, R van Iperen, presidente, mevr. C. de Wit, se cretaresse. Conclusie nee C.PB.: Denkt u er nog eens over na of informeer eens bij iemand die wel lid is. U bent bovendien van harte wel kom één van onze bijeenkoms ten eens als proef bij te wonen. Ons jaarprogramma ziet er als volgt uit: Donderdag 29 september: Inlei ding door de heer Van Pijpen, Prov Jeugdwerkleider N.H. Kerk Onderwerp: Geloven in en met het gezin. Donderdag 27 oktober: Mevr. Strick-Van Linschoten. propa gandiste Nierstichting met film „Je leert ermee leven" Woensdag >9 november: Rayon bijeenkomst in Wierden. Spr ds. W Jurg, herv. pred. te Balk brug Onderwerp: „Politieke en bijbelse uitzichten van Israël". Donderdag 24 november: Bezoek aan fa. Lowik, groothandel in antiek te Nijverdal. Donderdag 22 december: Kerst avond. Donderdag 26 januari: Jaarver gadering Donderdag 23 februari: Spreker dokter Stikema uit Rumen (Dr.). Onderwerp: „Probleem van het gebruik en misbruik van alcohol onder de jeugd". Donderdag 9 maart: Eigen avond met o.a. bespreken en samenstellen programma seizoen 1978/1979. Donderdag 23 maart: Paaswij- dingsavond. Half april: Bezoek aan IJssel- centrale in HengeloiO). Donderdag 27 april: Sluiting seizoen met boekbespreking door mevr. Cousin te Deventer. Al met al dachten wij een pro gramma met veel variatie voor elk wat wils. Graag tot ziens Bestuur van de CPB AFD. Holten. De Arabische Volbloed Hengst Arax'Sahib, van de familie Borstlap, de Flishoeck N 102 te Holten is op de j.l. gehouden af stammelingkeuring te Twello bij de Fa Brinkman, waar niet minder dan 30 afstammelingen werden getoond, goedgekeurd met de bemerking van de inter nationale keuringskommissie. „De kommissie is van mening, dat aan de hand van het inter nationale keuringsrapport blijkt, dat van de hengst Arax-Sahib de afstammelingen van een zeer goed type zijn en dat de vlotte gangen zeer goed worden ver erfd Aan de hand van het keu ringsrapport volgt, dat de hengst voor het jaar 1978 op nieuw zal worden goedgekeurd". Het kampioensveulen van dé Fam. Borstlap, waarover wij reeds eerder schreven is eve neens een afstammeling van de hengst Arax-Sahib. De hengst staat ter dekking bij het be kende Hengstenstation van de Familie Brinkman te Twello De familie Borstlap boekt met haar Arabieren fokkery in deze regio nen zeer veel succes. De veulens Zaterdagmiddag 17 september organiseerde de buurtvereniging Hoffesstraat voor haar leden een puzzelfietstocht. De route be stond uit drie delen en liep hoofdzakelijk door de Holterberg en Nijverdalseberg Bij de ruim 40 deelnemers voel de pl.m. 20 km. lange tocht zeer goed in de smaak. Bij de eerste controle moest men ringgooien, vragen bean twoorden en werd er een ver snapering aangeboden De tweede stop eiste vooral bij het ringsteken per fiets nogal wat vaardigheid bij de deelnemers. Verder kon men hier met de pijlen nog punten behalen. Aan gekomen in ,,'t Kolnös" moest er nog een puzzel worden opge lost en de namen geraden wor den van 10 bekende Nederlan ders. Tijdens de prijsuitreiking werd door de voorzitter nog medegedeeld dat er een bingo avond zal worden gehouden op zaterdagavond 22 oktober as. Na een nog gezellig uurtje na praten ging men na deze spor tieve, geslaagde middag huis waarts. De uitslag was: 1. de heer Van Langen, 2. mevr. Hofstede en Gea Aanstoot; 4. mevr. Aan stoot; 5 Jolanda Hofstede; 6. mevr van Beek, 7. mevr. v d. Pluym en mevr. v. Langen. en jaarlingen allen afstammelin gen van Arax-Sahib vallen altijd in de prijzen. Ook voor de toe- komsft veel succes! Eve nals vorig jaar oganiseert de Badmintonclub Holten dit sei zoen een badminton-instuif. De bedoeling is iedere belangstel lende de gelegenheid te bieden de badmintonsport op recrea- tiewe wijze te beoefenen. Leden van BC Holten zullen hierbij aanwijzingen geven en voor de de nodige uitleg van spelregels zoi gen. Er zullen voldoende rac kets en shuttles aanwezig zijn, me n dient alleen gymschoenen en evt. sportkleding mee te ne men. De deelname is gratis. Na dere mededelingen over aanvan gstijden e d. zullen in het Hol- teins Nieuwsblad bekend worden ge maakt. Houd 8 oktober dus vast vrij voor een middag bad minton plezier! Op zondag 25 september organi seert de Holtense M.A.C „De Holterberg" een oriënteringsrit waaraan in twee klassen (sport of tour) kan worden deelgeno men door auto's, motoren en brommers. De start is vanaf 's middags 2 uur bij clubhuis café „De Biester". Inschrijven vanaf half twee. De sportklasse is uitgezet vol gens KNMV-reglement en de tourklasse volgens eigen regle ment dat voor niemand proble men zal geven. De lengte van de rit (op Holtens gebied) is plm. 40 km. Er zijn een aantal mooie prijzen te winnen. Aan' de M.E.A.O.-school te Hen gelo (o) zijn na een her-examen voor het einddiploma geslaagd: 1. 1. Ginus van Boven-Markelo; 2. Linanne klein Breukink- Oldenzaal; 3. Johan Bussink- Rijssen; 4. Gerard Bijen- Deurningen; 5. Michel van Dooren-Borne; 6 Johny Esmeijer-Hengelo (O); 7. Erno Franke-Borne; 8. Anita Mos- Hengelo (o); 9 gerard Schopman-Hengelo; 10. Bennie te Wierik-Goor; 11. Alja Winters-Hengelo (o). 1 kandidaat werd afgewezen. II Op voorstel van de beroepings- commissie heeft de kerkeraad d er Ned. Herv. Gemeente alhier, ill de vakature Wijk Oost, een beroep uitgebracht op Ds. W. Oosterwal te Zevenhuizen (Gro ningen) Op dinsdag 27 septem ber a.s. zullen ds. en mw. Oos- berwal een kennismakingsbe zoek aan Holten brengen. Na een rondleiding door Wijk Oost, 1 lezichtiging van de pastorie en iiennismaking met de Holtense collegae zullen die dag rond 1.8.00 uur de leden van de ker keraad aan de nieuw beroepen predikant en diens echtgenote worden voorgesteld, waarna om half acht deputanten van het hervormd verenigingsleven als mede de gemeenteleden in de gelegenheid zullen worden ge steld persoonlijk met Ds. en mw. Oosterwal kennis te ma ken, op een bijeenkost die zal worden gehouden in gebouw „Irene". De kerkeraad hoopt dat velen van deze gelegenheid ge bruik zullen maken. Ds. Oos terwal is thans 49 jaar ge huwd en heeft drie kinderen, waarvan éen gehuwd. DEVENTER Ruilbeurs en tentoonstelling voor verzamelaars In De Schalm, Dreef 1 Zaterdag 24 september 10-17 uur. Inl. R. Schilperoort, Wittenstein 106, tel. 13753. Cinema, Lange Bisschopstraat 69. tel. 11100, weekfilm do. 22 tm wo. 28 sept.. Première: Sol daat van Oranje, 12 Jr Filmart, vr. 23 sept. 23 15 uur: L'argent de poche. nachtvoor stelling za. 24 sept. 24 uur: Rocky Horror pecture show. 16 Jr., matinee za. 24. zo 25, wo. 28 sept. 14 uur: Fabio, de grote to venaar, al. Aanvangstijden weekfilm: dagelijks 20 uur, zo. ook 20 uur. E.D.B.-theater, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. 22 t.m. wo. 28 sept.: Reis naar het bin nenste der aarde, 12 jr.; na chtvoorstelling vr. 23. za. 24 sept. resp. 23 en 23.30 uur: De stalen arm, 16 jr.; matinee za. 24, zo. 25 sept. 14 uur: Het zwarte goud van Oklahoma, a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16 en 18.30 uur. Luxor 1, Brink 20, tel. 18662, weekfilm do. 22 t.m. wo. 28 sept.: Twee door het dolle heen 3e week, 12 jr.; nachtvoorstelling vr. 23 sept. 23 uur: Frivole ca priolen in sexlekkerland, 16 jr.; matinee zo. 25 sept.: Met spina zie meer mans, a.l. Aanvan gstijden weekfilm: werkd. 20 uur. za. 18.30 en 21 uur, zo. 16, 18.30 en 21 uur. Cave du tertre, Jaarsma Woon- centrum, Bergstraat 48, tel. 184 94, geopend: gewone winkel tijden (ma. gesloten): T.m. 21 sept. Marianne van Hooff, aqua rellen, etsen, olieverven. Kunst rondom, Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 13506, ge opend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21 uur. za. 10-17 uur: Tm. 1 okt. aspecten van drukpers en vrijheid. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512, geopend: ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17 uur. wo. ook 18- 20.45 uur: In Deventer gedrukt, in Deventer bewaard 1477-1977. Nederlands Albert Schweitzer centrum, Brink 89, tel. 19675, geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14- 17 uur, za. 13-16 uur: Tentoon stelling over leven en werk van Albert Schweitzer. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556, geopend: di. t.m. za. 10- 12.30 en 14-17 uur, zo. 14-17 uur: Een prent voor een cent; in De venter gedrukte centsprenten. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, speelgoed, kostuums en kostuumpoppen. Museum voor mechanisch speelgoed, Noordenbergstraat 9, tel. 19739, geopend: als De Waag. Galerij Lenten, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815, geopend: wo. t.m. za. 10-12 en 14-17 uur, zo. 14-17 uur: Schilderijen, beel dhouwwerken, grafiek, keramiek 1850-heden. IJselhotel, Worp 2, tel. 13520, geopend: dagelijks 10-22 uur. Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311, geopend: dagelijks 10-22 uur: Permanente, maar wel regelmatig veranderende ten toonstelling van Deventer kun stenaars. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: di. t.m. vr. 14-18 uur, do. ook 19-21 uur. Chez Antoinette, Roggestraat 12, tel. 16630, geopend: di. t.m. za. 9-3 uur: Tekeningen van Eric Dijk. Bolwerksmolen, Bolwerksweg 8, tel. 15077, geopend: di. en za. 9-17 uur. Speeltuin „De Zandweerd", Van Reidtstraat, vrijdag 23 sept. 19- 22 uur: Ruilbeurs Deventer Ver zamelaars Vereniging Botermarkt, Stromarkt, zater dag 24 sept. 14.30-16 uur: Post- zegelmarkt. Deventer ren- en toeristenver eniging „De Zwaluwen"; inl. H.J. Huter, Groenewold 14, tel. 16021, elke za. 8.30 uur: Fiets- toertocht vanaf Clubhuis DKC Hellas, Sportcomplex Rielerenk; ook voor nietrleden. Wekelijks*» volksdansavonden Chaverim We Chaverot in de Enkschool, Enkdwarsstraat 2; inl. tel. 15569 of 05706-1730, elke di. 19 30-21 uur voor gevorder den; elke do. 20-21.30 uur voor beginners. Stadion Adelaarshorst, Vet- kampstraat, za. 24 sept. 20 uur: GA Eagles-FC Utrecht. ALMELO Palace, donderd., vrij., maand., dinsdwoensd 14.30 en 20.00 uur: Crime Buster of Twee door het dolle heen, a.l.; zaterd. en zond. 14.30, 18 45 en 21.00 uur: Idem; zaterd. 23.15: Aai poelje, 16 jr. Varossiau, donderd., vrijd., zat., zond ma., di., wo. 14.30, 18.3C en 21 30 uur: Soldaat van Oran je, 16 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13