„Liefdesmaaltijden" Voor iedereen iets passends streelt tong en keel Unieke Garnalencocktail Maak van zitten in de tuin een tuin-feest limmmuHiiHimi Goede manieren spray anti- plantenluis stappen, er geld voor over heb ben of hoe u dat anders zou willen betitelen. Zo kwam onlangs de voormali ge Britse mannequin Lyn Hall op de gedachte, mannen die er behoefte aan hebben geregeld op het veroveringspad te gaan een handje te helpen. Die hulp bestaat uit een cursus in het bereiden van „liefdesmaaltij den". Lyn is dus in de eerste plaats van mening, dat niet al leen bij de mannen de liefde door de maag gaat, maar even zogoed bij de vrouw. Lyns cursus bestaat uit 8 lessen, die in acht achtereenvolgende weken worden gegeven; het cursusgeld bedraagt 100 pond sterling, zeg maar ca. 450 gul den. Lyn kreeg voor de eerste cursus acht leerlingen (het getal acht schijnt dus bij haar wel een speciale plaats in te nemen) allemaal in de leeftijd van 45 jaar en ouder. Mevrouw Hall is van mening dat de kosten de jonge mannen afschrikken; wij veronderstellen echter dat die jongeren andere middelen heb ben om veroveringen te maken. Bij de prijs van 100 pond zijn alle voor de maaltijden aan te schaffen ingrediënten inbegre pen. Lyn Hall gaat ervan uit, dat degenen die haar cursus volgen op den duur tóch voordeliger uit zullen zijn dan anderen, die op de conventionele manier ver overingen trachten te maken. Want wie eenmaal zover is, dat hij een niet te dure, maar toch smakelijke en zmnestrelende pot kan koken, hoeft zijn „ver overing" niet een paar maal te laten voeden in een restaurant, waar de prijzen er tegenwoor dig ook niet om liegen. Een van de „liefdesmenu's" van Lyn Hall bestaat uit; gekoelde avocadosoep met kerrie, mage re riblappen „te kluiven met de vingers, omdat dit zinnelijker zou zijn", koud geserveerd ge bak met cognac en room. Met de wijn moet men voorzichtig zijn. Serveer een licht, fruitig rood wijntje, adviseert de lerares. Vooral niet te zwaar, want de dame zou kunnen gaan knik kebollen en alles wat daarna nog volgen moet kunnen be derven. Ook moeten de heren zich volgens Lyn onthouden van teveel knoflook en uien, want dan gaat de dame volgens haar niet verder mee dan het diner Tja, en we dachten nog wel. dat je knoflook en uien van je tafelgenoot niet rook als je ze zelf ook hebt geconsumeerd. Dat zullen we de volgende keer toch eens aan Lyn vragen. „Hoe kom ik aan de kost", zei mijn grootvader vroeger soms zuch tend bij bepaalde gelegenhe den We hebben nooit precies begrepen wat hij daarmee be doelde, maar zouden tot slot, denkend aan de cursus van Lyn Hall tóch wel hetzelfde willen verzuchten. De couturiers, hoe bekend hun namen ook mogen zijn, zijn al lang niet meer de on gekroonde koningen van de mode. Vroeger stelden zij tweemaal per jaar de mode lijn vast, de fabrikanten stemden hun produktie daarop af, en de vrouw moest daar genoegen mee nemen als slaafse volgelinge. Mary Quant is een van de genen geweest, die op een gegeven moment voor be hoorlijk wat konsternatie zorgde, door dit eenzijdige modegebeuren te doorbre ken In een periode waarin jongeren alle verworven waarden op de helling zetten of zonder meer overboord gooiden - de zestiger jaren - introduceerde Mary de mi nirok Ze kreeg een groot aantal jongeren achter zich, die zich niets (in letterlijke zin heel weinig) meer aan trokken van hetgeen „Pa rijs" dicteerde. Trouwens, niet alleen de mi nirok zorgde voor een door braak. Een grote groep jon geren adopteerde de spij kerbroek als alternatief kle dingstuk; anderen gingen over tot de aanschaf van tweedehands kleren „van natuurlijke stoffen ge maakt". Vrouwen die einde lijk pantalons mochten gaan dragen toen dit voor het hele Parijse modegebeuren fi nancieel van belang was, weigerden de broeken in de kast te hangen, toen Parijs liet weten, dat de broeken mode alweer tot het verleden behoorde en geborduurde kledingstukken uit andere kuituren. Al gauw - tegenwoordig gaat alles vlugger dan ooit - werd duidelijk, dat óók de modekoningen waren ont troond De tijd waarin wie dan ook één enkele modestijl als „enig ware heilige nieu we mode" naar voren kon drukken, was verleden tijd geworden Verschillende stijlen richten zich nu tot uiteenlopende groepen. Neem bijvoorbeeld maar eens een rek met rokken. Voor degene, die houdt van folkloristische dingen, hangt er een rok in felle kleuren en met motieven uit bepaalde kuituren. Voor het sportieve type is er een rok, die tot op de knie komt en die is voor zien van handige plooien. Wie er wat officieier wil uit zien kan een lang model in fluweel uitzoeken. Voor de aanhangster van de jeans- rage is de keuze eveneens erg groot, en voor de vrouw die zich ondanks alles tóch aan de Parijse modelijn wil hou den, zijn er diverse rechte rokken met typische modes nufjes. Wat voor rokken geldt, gaat ook op voor de andere kle dingstukken. Elke groep Als je thuis, op straat en in de zelfbedieningswinkels (om maar enkele mogelijkheden bij de kop te nemen) om je heen kijkt, word je wel eens be sprongen door de gedachte, dat letterlijk alles al is uitgevonden en er op welk gebied dan ook niets nieuws meer te bedenken valt. Maar dan blijkt plotseling steeds weer, dat de menselijke geest inventiever is dan je wel meent. Dan heeft iemand er gens weer een heel aparte, nog nooit vertoonde manier ontdekt om geld te verdienen. Het zijn vaak waanzinnige ideeën, maar je moet er maar opkomen. Er zijn dan ook altijd weer mensen die ervoor te porren zijn, er in- dwars tegen alles in schijnt te willen gaan Dan is het ook voor de opvoe der van belang zich goed rekenschap te geven wat van echt en wat van bijkomstig belang is Soms is het mogelijk met het kind te praten, soms doen we er beter aan alleen ons eigen voorbeeld te laten spreken en af te wachten. Met dwang zullen we stellig het minste bereiken, althans bij kinderen die hun normaal gevoel van eigen waarde behouden hebben. Langzaam maar zeker willen ze hun eigen ideeén vormen, hun eigen le ven leven We moeten met te gauw ontmoedigd zijn als hun opvattin gen van de onze afwijken als het gaat om „wat hoort" Elke generatie unl dat onderling zelf uitmaken Het beste ivat we ze kunnen meegeven is juist de moed werkelijk zelfstandig te zijn, dus geen zelfstandigheid die wordt bepaald door wat „men" vindt als het om zaken van belang gaat. Jetty Wie tot de gelukkigen behoort een tuin bij zijn huis te hebben, moet dit voorrecht ook uitbui ten door met volle teugen van dit verkwikkende, gezonde „buitengebeuren" te profiteren. Dat wil zeggen, geen gelegen heid voorbij laten gaan om buiten de deur van de (gratis) frisse lucht en de gezondheid brengende zonnestralen te ge nieten. Enquêtes hebben uitge wezen, dat zij, die over goede tuinmeubelen beschikken tien tallen malen meer van de tuin profiteren dan mensen zonder dergelijk meubilair. Vanzelf sprekend moeten deze tuin meubelen dan wél met zorg worden gekozen, omdat ze aan bepaalde eisen moeten voldoen. In de eerste plaats moet u ze rustig buiten kunnen laten staan, zonder kans te lopen, dat u een paar weken later één grote troebele roestige troep te rugvindt. Houten tuinmeube len genieten dus de voorkeur. Voorts moet alles functioneel zijn; de stoelen moeten zoveel zitkomfort geven, dat u erin kunt relaxen. De tafel moet de juiste hoogte hebben, opdat u niet hoeft op te staan om er iets op neer te leggen of af te halen. Verstelbare stoelen verhogen het zitkomfort en verdienen aanbeveling. Een tuinparasol kunt u gewoon niet missen. Kies dus meubeltjes waarvan u alleen de parasol binnen moet opslaan. Hoe goed de stof van het zonnescherm ook is, het verdient nooit aanbeveling het bloot te stellen aan weer en wind. Kies altijd inklapbare tuinmeubelen, zodat u geen op- bergproblemen krijgt. Wacht niet te lang met de aankoop van nieuw tuinmeubilair. Want verleden jaar waren er in hart je zomer in veel zaken nauwe lijks meer kwaliteitsmeubeltjes te koop. Zelfs de voorraad bij de groothandel was uitgeput. Ook al zou u nog één of twee jaar met uw oude tuinstoelen kun nen doen, koop toch nü nieuwe. U hebt er dan, hoe u het ook bekijkt twee jaar eerder plezier van dan u dacht. En over twee jaar zult u er beslist méér voor moeten betalen. Laat u nooit verleiden door goedkope aan biedingen van tuinmeubelen van een onbekend fabrikaat. Deze elegante tuinmeubeltjes van Nederlands fabrikaat voldoen aan alle eisen, welke men aan kwaliteitsmeubelen mag stellen. Ze zijn funktioneel, onverwoestbaar, gemakkelijk te hanteren en op alle fronten „duurzaam" door hun tijdloze lijn. In hun eenvoud getuigen ze bovendien van een goede smaak. (Modellen. Egahle). Wie ééns garnalencocktail heeft geproefd, zal zich de tong- strelende smaak beslist nog wel herinneren en zal deze voorspijs zelf ook graag eens willen maken. Het is een ge recht waarop u uw gasten ook 's avonds op kunt tracteren. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 100 g kwark, 6 eetl. koffieroom, 3 eetl. tomaten ketchup. zout, peper, aromazout, bieslook, cognac, 100 g garnalen, sla, paprikapoeder, citroen BB Roer de kwark los met de koffieroom. Meng de tomatenket- n chup erdoor. Breng de saus op smaak met zout, de kruiderij «I (zonder paprikapoeder) en de fijngesneden bieslook. Roer een scheutje cognac erdoor, en de gewassen uitgelekte gar- Ü9 nalen. Leg onderin 4 coupeschalen eën blaadje sla en verdeel Q hier het garnalenmengsel over. Garneer de cocktail met een BB achtergehouden garnaal, wat paprikapoeder en een partje na citroen. En nu maar smullen! Over „de tegenwoordige jeugd" zal altijd wel geklaagd zijn Dik Trom is stellig al overleden en als Pietje Bell nog leeft, zal hij in werkelijkheid wel een bezadigde oude heer zijn geworden Zij waren de ondeugden van hun tijd, en als die tijd de tijd van onze eigen jeugd was zijn wij zo gemakkelijk bereid te vergeven. Zoals er in alles een steeds op en neer golvende mode bestaat, zo ook in de opvattingen van wat wij als „wel gemanierd" beschouwen Menig oorspronkelijk goed gebruik, dat zin .had, wordt door de omstandigheden tot een lege huls, die nog een poos gehandhaafd blijft, omdat men er zo aan gewend is; omdat het nu een maal zo hoort Tot de „opstandige jeugd" een gebruik als „onzin" be stempelt, en het achteloos opzij schuift Hoemeer we onze opvoeding als dressuur beschouwen, onze over tuiging willen opdringen en onze wil laten overheersen, hoe sterker de weerstand zal worden En naarmate we zeif overdrijven, zal er ook van de andere kant overdreven worden tot werkelijk in het onaangename toe. Nu is hiermee niet gezegd, dat jonge kinderen maar in het wilde weg zouden moeten opgroeien Integen deel! In de onderlinge omgang zijn behoorlijke manieren maar al te zeer te waarderen. Er ligt echter een kloof tussen opgelegde, vaak ge veinsde vriendelijk en maniertjes, en werkelijk innerlijk fatsoen En beter dan menige volwassene voelen kinderen dit aan. En juist tegen de „vertoning", die ze als onecht voelen, en die ze in een zekere verwarring brengt, zullen ze protest aantekenen Aanvankelijk zal het kind veel ge bruiken die het van de ouderen ziet, als vanzelfsprekend overnemen, doch er zijn in het opgroeien ver schillende periodes, waarjn het kind vrouwen krijgt nu de kans zich te kleden zoals zij wil. Dankzij het feit dat er nu zoveel (kombinatie)moge- lijkheden zijn, kunnen vrouwen zich kleden in din gen die goed bij hun eigen figuur passen. Voor iedereen is er nu echt wel iets pas sends te vinden. De tijd waarin één enkele modestijl door de couturiers naar voren kon worden ge drukt is voorbij Verschil lende stijlen richten zich nu tot uiteenlopende groepen Kijkt u maar eens naar deze verscheidenheid in rokken en de kuitbroek Ze vormen slechts een onderdeel van een grote kollektie, waarmee tot in het oneindige kan worden gekombmeerd. (Foto: C& Er is pas een uniek bestrij dingsmiddel tegen plantenluis op de markt gekomen. Wij wil len u dit nieuwtje zeker niet onthouden, omdat deze spray volledig plantaardig van sa menstelling is, dus onschadelijk bij toepassing op konsumentie- gewassen. Door een speciale konstruktie van het ventiel blijft de bus in alle standen ak- tief werkzaam, wat vooral ook praktisch is bij het bewerken van de onderkant van bladeren. De werking berust op twee stoffen, de ene bereid uit bloemblaadjes van een plant die in Kenia, Tanzania en in Zuid-Amerikaans Equador wordt gekweekt; de ander wordt bereid uit de wortel van een tropische boom die in Zuid-Oost Azië groeit. Deze twee plantaardige bestandde len hebben een doeltreffende uitwerking op praktisch alle schadelijke insekten op kamer- en tuinplanten. De hier beschreven nieuwe anti-plantenluuspray wordt in de handel gebracht door Bendien, Naarden, bekend door namen als Pokonen Crysal.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9