Zilveren jubileum Schietvereniging I „De Eendracht" Ongewenste gasten Bejaarden- sociëteit FEEST 1 ESPELO weer films Zondagsscltoolnieuws Jan Aaftink snelste duif Opening winterweek „DE SCHIRE' draait „DE VRIENDENSCHAAR'' START WINTERWERK Wintertennistr aiding voor de jeugd Vrijdag 26 aug. 1977 29e jaargang - no. 34 HOLTENS NIEUWSBLAD Presentatie landschappenkaart Gemeente Holten Openbare kennisgeving GEMEENTE HOLTEN Officiële publikatie spreekuur burgemeester HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertlenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hohens Nieuwsblad" De schietvereniging "De Eendracht" heeft zater dagmiddag tijdens een i druk bezochte receptie in feestzaal "Vosman" het feit herdacht dat 25 jaar geleden de vereniging werd opgericht. Voorzit ter Ab Schuppert sprak een woord van welkom, in 't bijzonder tot bur gemeester mr. VV.H. En klaar, de oprichters, de leden en de afgevaardig den van een aantal plaatelijke verenigingen en sprak zijn vreugde uit over de grote belangstel ling. Hij bracht dank aan de negen oprichters en de zes personen (werkcomité) die de besluiten die in de oprichtingsvergadering werden genomen moesten uit voeren. Het eerste bestuur be stond uit de h.h Johan F. van Geenhuizen, voorzitter; H Klein Velderman, secretaris, Freek J. Sluiter; penningmeester F L. Tromop (thans woonachtig in Diepenveen) L Bolink, leden. Als instructeur werd benoemd de heer D. Eshuis, wachtmeester der 'Rijkspolitie In het werkcomité werden geko zen de heren H. Klein Velder man. Joh. van Geenhuizen. J Löhr, F J Sluiter, W ten Berge en F.L. Tromop. GELUKWENSEN. Burgemeester mr W H. Enklaar, die namens het gemeentebestuur gelukwenste- noemde het van belang dat 25 jaar geleden de vereniging werd opgericht. Hol ten heeft altijd een groot aantal jagers gehad en het oprichten van een schietvereniging zal hier zeker mee te maken hebben ge had. "De Eendracht" heeft t o v de gemeenschap haar taak goed vervuld en mijn wens zo besloot mr. Enklaar is dan ook dat ze dit nog vele jaren zal blijven doen. De heer J F. van Geenhuizen die namens de oprichters het woord voerde wees op prettige samenwerking in de vereniging en het deed hem bijzonder deugd dat men de gekozen naam "De Eendracht" tenvolle heeft waar gemaakt. Hij wenste de vereniging nog vele goede ja ren en dankte namens de op richters voor het jubileum ge schenk een fraaie marmeren standaard met plaquette met inscriptie "Oprichting S VDe Eendracht 1925- 19 8 - 1977.) Namens de Twentse Bond van Luchtbuksschutters werden de gelukwensen aangeboden door Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00SSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur de heer J. Klumpers te Markelo. Hij wees op de prettige samen werking. plezierige mensen om mee om te gaan, iedereen kan aan "De Eendracht" een voor beeld nemen. De heer J Wiggers. die felici teerde namens de Dorpsfeestr commissie, sprak zijn waarde ring uit over de samenwerking met "De Eendracht" bij het or ganiseren van het Dorpsfeest waarbij dit jaar na een onder breking weer het "KoningssChie- ten" op het programma stond. De "Dorpskoningin 77, en de "Schutterskoning 77, maakten weer een rijtoer door het dorp en hopelijk zal dit in de toe komst nog vaak gebeuren. DANKWOORD. Voorzitter Schuppert dankte met een kort woord voor de ge lukwensen, bloemen, cadeaus en de geschenken onder couvert die werden aangeboden. GEZELLIGE AVOND. Het zilveren jubileum werd za terdagavond in zaal "Vosman" besloten met een feestavond voor de leden en hun dames, en genodigden. Op deze avond werden tevens de kampioenen seizoen '76-77 gehuldigd. Bij de afd. "Luchtgeweer" werd club kampioen schutter G J. Schup pert en bij de afd "Luchtpis- tool" was de titel voor schutter J. van Asselt. Bennie Arfman leverde bij de geweerschutters groep B) de beste gemiddelde prestatie en hij won de door Bets Brinkman beschikbaar gestelde beker. De door garage Schuppert voor de hoogste serie beschikbaar ge stelde beker was met 133 p. voor H.J. Nekkers De volledige uitslag: LUCHT GEWEER Groep A 1 en en clubkampioen GJ Schuppert gem. 125.6 p. 2 G A Haverslag gem. 124.8 p, 3 H.J Nekkers gem 124 2 p. Groep B 1 Bennie Arfman gem 121.9 p; 2 G Jansen gem. 118.9 p. 3. D.J. Nijendijk gem. 117.1 p; Groep C 1 J Louwerenburg gem 1019 p; 2. D Geels gem 100.3 p, 3. A. Pekkeriet gem. 98 9 p, LUCHTP1STOOL Groep A 1. en clubkampioen J VAN Asselt gem. 134. 2p, 2 H.J. Nekkers gem. 128 p; 3. A. v Schuppert gem 121 1 p vt?roep B 1. G.A Haverslag gem 117.8 p; 2 E.J. Grooten- traast gem. 116.1 p, 3. DJ. Nijendijk gem. 109.8 p Op twee plaatsen in Holten in Holten zijn zondag zigeuner vrouwen een huis binnenge drongen. Om half twee belden ze aan bij de 84-jarige alleen wonende heer S. aan de Motie- weg op de Holterberg. S. deed niet open maar hoorde even la ter gestommel in de garage die onder het huis ligt. Twee zige unervrouwen namen de benen toen ze S. zagen aankomen. Een half uur later vroegen ze bij G.J.Z. (67) aan de Langestraat in de Beuseberg om een glaasje De staatssecretaris van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk. de heer W Meijer, zal donderdag 1 september a s. om 14 OO uur in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag het project Landschappenkaart pre senteren De Landschappenkaart. een in itiatief van het ministerie van CRM, wordt begin september uitgereikt aan de hoogste klas sen van het basisonderwijs, aan het lager land- en tuinbouwon- derwijs en aan de pedagogische akademies. Doel is de leerlingen te wijzen op de waarde van na tuurgebieden en cultuurland schappen Zij en de leerkrachten worden daarin bijgestaan door 500 over het hele land ver spreide steungroepen. Het pro ject wordt gevolgd door een sociaal-wetenschappelijk onder zoek naar verandering van hou ding en gedrag. water. Z, liet de het washok van de boerderij. Hij gaf een van de vrouwen wat water in een soeplepel. De andere was inmiddels de kamer ingegaan en haalde een geldkis tje met waardepapieren uit een kast. Z. begon hard te schreeu wen en probeerde het kistje af te pakken, maar de vrouwen reden snel in een auto weg. Op veler verzoek zal het nieuwe seizoen van de bejaardensocië teit worden begonnen met een middagtocht Het ligt in de be doeling om dinsdag 6 september a s. per bus naar 's Heerenberg in de Achterhoek te rijden en daar het grote recreatriecentrum ..Gouden Handen" te bezoeken. Vertrek 1 uur n.m. vanaf ge bouw Irene en Diessenplas. Kos ten per persoon 16- waarin be grepen entree en een consump-, tie. Wilt u zich voor 1 septem ber opgeven bij de heer Kers. V V V. kantoor, telefoon 15 33 Het Bestuur Namens het gemeentebestuur fe liciteerde burgemeester mr. W.H. Enklaar met het jubileum. Achter de tafel v.l.n.r. de be stuursleden E.J. Grootentraast; G.A. Haverslag; A. Schuppert; G.H. Paalman; H.J. Nekkers en D.J. Nijendijk. De buurtschap Espelo gaat za terdag de bloemetjes buiten zet ten op het traditionele schooi en volksfeest. In een grote tent bij de boerderij van Stevens wordt vrijdagavond het feest in gezet met de revue „Splo lót wier van zich hom". Na de pauze wordt het blijspel in 2 bedrijven van Jaap Wilgenburg „Een vrouw die bijt is een ge vaarlijke meid" opgevoerd door een toneelgroep uit Espelo. Za terdagmorgen is er weer de op tocht van versierde grote en kleine wagens, fietsen» steps etc. De optocht vertrekt om 9 00 uur. vanaf de school, met de Holtense Muziekvereniging met drumband en majorettes voorop, naar het feestterrein bij boer derij Stevens waar de school jeugd spelletjes gaat doen. 's Middags worden op hetzelfde terrein volksspelen gehouden o a ringsteken. stoelendans, hindernisbaan. blaasslaan boven kuil met plm. 1 meter water enz. Eindelijk is het dan zover: jeugdsociéteit ..De Schure" wordt, met ingang van volgende week, weer omgetoverd tot de enige Holter bioscoop Om de drie weken zullen er vrijdagavond en zondagmiddag succesvolle films worden ver toond op de deel van de boer derij. gelegen aan de Beuseber- gerweg De filmcommissie is er ook dit jaar in geslaagd beslag te leggen op een vijftien-tal hoogtepunten uit de wereld der bewegende beelden. Om maar een paar namen te noemen. The Towe ring Inferno, The Sting. China town. My name is Nobody, II Conformista. Cabaret en Airport. Volgende week vrijdag (20.30 uur) en zondag (14.30 uur); draaien wij de komedie: „De Gendarme van St. Tropez", met de wereldvermaarde komiek Louis de Funès Maar daarover meer in het Holtens Nieuwsblad van volgende week. De toegangsprijzen blijven ten aanzien van het vorige seizoen onveranderd: leden 2.50, niet- leden 3 50 en 2 - voor filmenen- thousiasten die de leeftijd van 16 jaar nog niet bereikt hebben. (Vrijdagavond 16 jr eo en zon dagmiddag alle leeftijden) Rest nog de mededeling dat we ie dere avond in het weekend en op zondagmiddag zijn geopend Jeugdsoos „de Schure" Vaststelling 7e wijziging van de Bouwverordening en 4e wijziging van de Verordening op de Sei zoenwoonverblijven voor de 'ge meente Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedurende 3 maanden ter ge meentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter lezing zijn neergelegd de beslui ten van de raad van deze ge meente van 15 februari 1977, nummers 722 en 723 tot vast stelling van onderscheidenlijk de 7e wijziging van de Bouwveror dening op de Seizoenwoonver blijven voor de gemeente Hol ten. Blijkens een brief van gedepu teerde staten van deze provincie d d 7 juni 1977, nummer 67155, afd. 2. moeten bedoelde beslui ten geacht worden te zijn goed gekeurd met ingang van 21 mei 1977. Tegen betaling der kosten zijn bovengenoemde besluiten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 26 augustus 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. J. Vuuregge, loco-secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat van 30 augustus tot en met 2 september as door het person eel van zwembad Twenhaarsveld in samenwerking met zwemclub Twenhaarsveld een zwemvier- daagse wordt georganiseerd. In verband hiermee is het zwem bad op die dagen vanaf 18.00 uur voor het publiek (voorzover niet als deelnemer of toeschou wer bij de zwemvierdaagse aan wezig) gesloten. In die week vinden eveneens geen particu liere zwemlessen plaats. Burgemeester en wethouders voornoemd. VY. H Enklaar, burgemeester. J. Vuuregge, loco-secretaris. Geboren: Emiel Rik. zv H. Louws en H E Wissink - Silvia, dv G J Bekkernens en G J Groteboer (geb te Deventer) - Johanna Christina, dv H J S Bouwhuis en J C Crans (geb. te Almelo). Overleden: F Rietman-Klein Nagelvoort, 69 jaar (overl. te Deventer). Tesamen met andere vormen van hervormd verenigingswerk wordt het komende winterwerk van C J V. "De Vriendenschaar" geopend met een gezamenlijke kerkdienst, welke a s. zondag (28 aug), om 10.15 uur in de her vormde kerk zal worden gehou den. Zowel de leden als hun ou ders worden van harte uitgeno digd deze dienst bij te wonen. Volgende week zullen alle C.J V groepen weer starten met de bekende clubavonden, welke ge houden worden in gebouw "Ire ne", en wel volgens onderstaand schema. Maandag: 19.00-20.30 uur; Groep Dinie Sluiter en Gerrie van Zon. De Holtense sterke mannen van de TTV "O.K.I.Ahebben op het tournooi te Nieuwveen bij Aalsmeer) de derde plaats be haald in de 640 kg. klasse B, De wedstrijd werd georganiseerd door de plaatselijke TTV "Octo pus" 1 Octopus 15 p: 2 DES 12 p; 3 O K I A. 9 p. 4 Oosterwijk 6p; 5. EHTC 3 p Eibergen 0 p. Stand na zes wedstrijden: 1 Octopus 81 p, 2 DES 79 p 3 O KI A 51 p. 4 EHTC 28 p. 5 Oosterwijk 25 p, 6. Eiber gen 6 p. Zondag a s. 28 augustus, kwart over 10 is er in de Ned. Herv. Kerk een bijzondere dienst. Samen met alle andere jeugdgroepen willen we daar het winterwerk weer starten. 5e en 6e klassers gaan gezamenlijk naar de kerk en worden dan om 10 uur bij de Dorpsschool verwacht. Alle andere kinderen komen natuurlijk met vader en moeder mee en vieren zo deze dienst met ons mee. Tot zondag dus. Met vriendelijke groeten Het Zondagsschoolpersoneel Dinsdag 18 45-20 15 uur; Groep Henny Markvoort en. Dini Sche- perboer. Woensdag 18 30-20 00 uur; Groep Gerrit Markvoort en Jo han Vorkink. Donderdag 2000-21.30 uur. Groep Arend en Mintje Lichtenberg- Herman Meijerman en Annie Rensen. Vrijdag 19 00-20.30 uur; Groep Wiico Boode en Eppie KI Tees- elink. Nieuwe leden zijn steeds van harte welkom. De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis, dat hy op maandag 29 augustus 1977 verhinderd is spreekuur te houden Holten. 26 augustus 1977 De Burgemeester voornoemd. W H Enklaar De jeugdcommissie neemt zich voor in de maanden oktober t.m. maart op bescheiden schaal tennistraining te organiseren voor de jeugd tot 14 jaar. Door de beperkte beschikbaarheid Van de 66 duiven die door de P D V "De Bergvliegers" voor een wedvlucht van plm 275 km om 13.10 werden gelost in St. Ghisland (Belgie) was de snelste de H 35 87 49 van Jan Aaftink. Aankomst 17.24.57 uur. Het was de laatste vlucht met jonge dui ven, die wegens slechte weer somstandigheden moest worden "ingekort" van Laon (Frj. Jan Aaftink 1; H Willems 2,6,10; ZG.J Egberts 3.5,7, A ten Dam (2) 4,9, K.C.L Brummer 8, H.J. ten Velde 11; M. Lpdeweges 12,15. van de Sporthal 't Mossink kan dit alleen op maandag van half 5 tot half 7 in de maanden ok tober. november, februari en maart en van half 5 tot half 6 in de maanden december en ja nuari Dit leidt ertoe dat aan deze training niet meer dan 16 jeugdleden kunnen deelnemen, die dan. in groepjes van 4. een half uur onder handen worden genomen door de trainer. De kosten per deelnemer zullen voor ongeveer 20 trainingen 100." of wel 5.- per keer bedra gen Als de belangstelling groter is dan de mogelijkheden, zal de Jeugdcommissie in overleg met de trainer een keuze moeten maken, waarbij ook keuzebepa ling een rol zal spelen Belang stellende ouders kunnen hun dochter of zoon opgeven bij een van de leden van de Jeugd commissie Aad Bogers, Fazan- tenweg 32, telefoon 25 36 Dinie Kramer. Looikolkstraat 21, telefoon 24 68 Dixie v.d Assem, Keneman- straat2, telefoon 27 41 Zondag aanstaande willen we in de dienst van 10.15 uur, samen met alle verenigingen en organisaties op het erf van onze Her vormde Gemeente, een begin maken met ons werk in het komende seizoen. Verschillende verenigingen zullen iets vertellen van hun ak- tiviteiten; andere zullen hun inbreng hebben in het formuleren van de voorbeden; terwijl allen zich schriftelijk kort zullen presenteren in een extra kerkbrief Voorganger in deze dienst is Ds Berkhof. Medewerking wordt verleend door het jongerenkoor „Helikon" Na afloop is er gelegenheid om samen koffie te drinken in gebouw „Irene".

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1