Deventer drukt door 1-10 september PROGRAMMA HET PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN Toerist menu Win terplanning. .van de RON O Overzicht en programma van de stadsfeesten te Deventer Van dag tot dag - Van uur tot uur AANDACHT OP DEVENTER HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 AUGUSTUS 1977 - PAGINA 11 Deventer Deventer i 'Oseotent» 1977 SPECIAAL BOEKJE „WEG VAN HET BOEK" Op verzoek van de Stichting Drukkersmanifestatie Deventer heeft de heer G J Hupse een speciaal boekje geschreven, dat de titel kreeg „Weg van het boek". Het boekje geeft inzicht in de geschiedenis, ontwikkeling en toekomstverwachting ver wachting van de grafische in dustrie en haar omgeving Het boekje, dat 84 pagina's telt en van vele illustraties is voorzien, zal alleen verkrijgbaar zijn tij dens de drukkersmanifestatie in de Bergkerk te Deventer, van 2 tot 10 september a sDe prijs bedraagt f 4,80. OPEN HUIS GRAFISCHE BEDRIJVEN TE DEVENTER Tijdens de drukkersmanifestatie houden enige drukkerijen „open huis" Belangstellenden zijn wel kom bij onderstaande adressen op de aangegeven data; men dient op het vermelde tijdstip aanwezig te zijn. De Lange/Van Leer. Sluisstraat 23-25 dinsdag 6 sept15 uur Nederlandse Diepdruk Industrie, Hunnerperkade 17004 maandag 5 sept, en vrijdag 9 sept., 14 uur Drukkerij Salland. Staverens- traat 32013; 5, 6, 8 en 9 sept., 14.30 uur Rotatiedrukkerij Salland. Burse- plein: 5, 6 8 en 9 sept 14 30 uur Thomassen en Drijver-Verblifa. bedrijf Zweedsestraat 7 sept., 14 uur. SPECIAAL POSTSTEMPEL In de stempelmachine van het postkantoor te Deventer zal ge durende het tijdvak 1 -10 sep tember a s een bijzondere stem- pelvlag worden gebruikt. Be langstellenden kunnen poststuk ken ter stempeling toezenden aan de directeur van het post kantoor Deventer De ter stem peling toe te zenden poststuk ken moeten: a) zijn geadresseerd; bi voldoende zijn gefrankeerd met geldige Nederlandse postze gels die op de adreszijde van de poststukken, rechts bovenaan en c q vlak naast elkaar zijn a) qua afmeting en stevigheid d m v een stempelmachine kunnen worden gestempeld, d) in een als brief gefrankeerde enveloppe of verpakking worden gesloten. Op de enveloppe/verpakking moet duidelijk worden vermeld „Stempeling met stempelvlag 500 jaar drukkersstad". BEZOEK UIT S0UTHWARK Van 1 tot 4 september zal een delegatie uit de zustergemeente Southwark, voorstad van Lon den, een bezoek brengen aan Deventer Van de delegatie, die onder leiding staat van de bur gemeester van Southwark, ma ken onder meer twee vertegen woordigers van het London Col lege of Printing deel uit. Het gezelschap zal de opening van de drukkersmanifestatie op 1 september bijwonen en een groot aantal evenementen hier van bezoeken. REÜNIE LERARENOPLEIDING Op zaterdag 3 september wordt de eerste reünie gehouden van de Deventer avondschool van het Nederlands Genootschap tot opleiding van leerkrachten voor het beroepsonderwijs Tussen de 400 en 500 oud- leerlingen en oud-docenten wor den 's ochtends verwacht in de aula van de RK Technische School voor een feestelijk pro gramma 's Middags worden de reünisten in de gelegenheid ge steld verschillende evenementen van de Deventer drukkersmam- festatie TENTOONSTELLINGEN; f periode vrijdag 2 t.m. zaterdag 10 september). Tl Drukkers-uitgevers T2 Gezamenlijke Banken T3 Ned Bijbelgenootschap T6 Openb Leeszaal en Bibl. T7 Staatsbedrijf der PTT T8 Alb Schweitzer Centrum T4 Gemeente werkdagen 9 00-17 00 uur en 5,6 en 8 sept Deventer- 19 00-21 00 uur Zaterdag-zondag geslo ten. donderdag 8 sept laatste dag. T5 Museum, werkdagen 10.00-12.30 en 14 00-17 00 uur "De Waag" Zondag 14.00-17.00 uur; maandag ge sloten T9 Atheneum werkdagen 10.00-1200 13.00-17.00 19 00-21 00 uur. Bibliotheek zaterdag en zondag gesloten. werkdagen 14 00-17 00 en 19 00-21 00 uur. Zaterdagen 10 00-17 00 uur zondag:' 14.00-17 00 uur. PTT op zondag gesloten, yBOLWERKSMOLEN: alle dagen van 9.00-17.00 uur, zondag gesloten PASAR MINGGU vrijdag 2 t.m. zondag 4 sep tember van 12 00-23.00 uur DIVERSE EVENEMENTEN Donderdag 1 september: Opening Manifestatie 18 00-21 00 uur Vrijdag 2 sept: Uitgebreide vrijdagmarkt op de Brink 8 30-13 00 uur Amusementsconcert door big band "AM'OR" op de Brink 20 00-22 00 uur. Zaterdag 3 sept: "Terre des Hommes vanaf 10 00 uur De Stoof' 12 00-17.00 uur Zaterdagmiddag- markt op de Brink 12 00-17 30 uur Concert Schweitzer Ensemble 19 30 uur Orgelconcert Grote kerk 20 15 uur. A. Geessink "Worstelspek- takel" in het stadion 19 30 uur. Zondag 4 sept: Kerkdienst NH Gem. met gast H v Ulsen 10 00 uur. Stadswandelingen door oud Deventer olv directeur VVV Kosten f150 pp Vertrekpunt Schweitzer momnument Brink. Vert rek 10 00 en 2e tocht 1130 uur "De Stoof' 12 00- 14 00 uur. Popfestival in Worp-plantsoen 14.00- 19 00 uur. Dinsdag 6 sept: Open huis Politiebureau Deventer 14 00-17 00 uur Woensdag 7 sept: Wijkfeesten te Borgele 8 30 uur Markt, vanaf 14.30 uur kinderfeesten, vanaf 20 00 uur Avondfeest. Oud Go-Ahead-Oud Internationa ls. Voetbal in stadion 20 00 uur Vrijdag 9 sept: Uitgebreide vrijdagmarkt op de Brink 8.30-13 00 uur. Bejaardenconcert door Roel Smit 19.00 uur Stadhuisconcert oude instrumenten enz 20.30 uur Amusementsconcert op de Brink door PTT-FANFARE m.m.v. JOMANDA DAN CERS 20 00-22 00 uur Zaterdag 10 sep: LAATSTE DAG Plantsoenfeest voor de jeugd 14 00-17.00 uur. Zaterdagmiddag- markt op de Brink 12 00-17.30 uur Afsluiting van "Deventer drukt door" op de Brink met diverse orkesten, barbecue van Deventer slagers e.a. at tracties 19.30:22 30 uur. DEVENTER GEZELLIG Tijdens de manifestatie DEVENTER DRUKT DOOR is Deventer extra gezellig De winkeliers verenigingen "City Promenade Deventer", "Niews- traat Passage" Winkelcentrum "Boxbergerweg" en Winkeliersvereniging "Borgele" zullen voor vele extra attracties zorgen. Gedurende de gehele periode zullen de winke liersverenigingen „City Promenade Deventer", „Nieuwstraat-Passage" en „Boxbergerweg" met speciale versieringen en activiteiten deelne men. De Horeca onderzoekt een bijzondere aankleding van bedrijven en terrassen in oude stijl met muziek in de avonduren. Gedurende drie dagen wordt een „Pasar Minggu" gepland. Opening totale manifestatie op donderdag avond 1 september: Speciale boekenmarkt (oud en nieuw), muziek, handdrukpersen, snelteke naar e.a attracties Aanbieding van het eerste boek door „Richard Pafraet" aan de burgemee ster. Opening van de gemeentelijke expositie in het stadhuis Lampionoptocht voor kinderen, waarbfj de kinderen bekende figuren uit kin derboeken zullen uitbeelden. Vrijdag 2 september: 's Morgens uitgebreide vrijdagmarkt, 's Avonds van „big band" Amor op de Brink. Zaterdag 3 september: „Dag van de Horeca", gezien haar 75-jarig bestaan 's Avonds Anton Geesink worstelspektakel in het Go Ahead Eagles stadion m.m.v. drum- en showband „Ac tief'. 'zondag 4 september: 's Morgens stadswande ling door oud-Deventer onder deskundige lei ding Koffieconcerten in horecabedrijven, 's Middags Talentenjacht op de Brink. Maandag 5 en dinsdag 6 september: Voortgang van de vele exposities en de activiteiten van winkeliersverenigingen en de horeca. Woensdag 7 september: Gehele dag verzorgd door buurt- en winkeliersvereniging „Borgele" Wyk- en buurtfeest 's Avonds in het Go Ahead Eagles stadion voetbalwedstrijd tussen oud-Go Ahead en oud-intemationals, scheidsrechter Leo Hom, coach Willem Beltman. Donderdag 8 september: zie zaterdag 3 sep tember. Vrijdag 9 september: Wederom uitgebreide vrijdagmarkt Beiaardconcert door Roel Smit. Stadhuisconcert door groep Oude Instrumenten Hoog Keppel en Koperkwintet OLTO. 's Avonds concert op de Brink door de PTT- fanfare met dansdemonstraties door de ,.Jo- manda Dancers" en de volksdansgroep „Cha- verim we Chaverot" Zaterdag 10 september: Laatste dag van De venter Drukt Door. Een speciaal en groot op te zetten „Plantsoenfeest voor de Jeugd" (or ganisatie Deventer Jeugdrad). „Wij zijn allen één": een bijzonder manifestatie en waar schijnlijk uniek in Nederland. Te verzorgen door Antillianen en Molukkers en Surinamers die elkaar, op initiatief van de stichting „Onze Stad", volledig gevonden hebben en gezamen lijk willen tonen wat zij waard zijn. Overdag op drie plaatsen in de binnenstad marktjes waar de afzonderlijke groepen zich willen ma nifesteren met eigen muziek, klederdrachten, dansen, nationale cultuur, eigen produkten en eetwaren. Om 19.00 uur een gezamenlijke optocht van de groepen, aangevuld met zoveel mogelijk andere enthousiasten, o m. de kinderen uit de lampio noptocht van 1 september a la Carnaval de Rio, met steelbands. Surinaams orkest, primi tieve muziek, krontjong en hawaiian met dans groepen etc naar de Brink. Daar willen de ge zamenlijke groepen zich verder met hun mu ziek, dans enz. enige uren verder uiten, waarbij het karakter op de improvisatie en spontaniteit zal liggen om tenslotte af te sluiten met een ,jam session" van alle muziekgroepen (denke lijk 8 stuks) en een Chinees vuurwerk. Deventer behoort tot een van de oudste steden van Nederland Het „geboortejaar" is niet na uwkeurig bekend, maar ligt omstreeks 750. De venter was een belangrijke Hanzestad. De stad is alleszins een bezoek waard. Er zijn prachtige oude gebouwen cn gerestaureerde wijken. Bij gaande folder geeft een eerste indruk. Voor de manifestatie „Deventer drukt door" hebben alle gemeentelijke diensten en de politie hun verte genwoordigers aangewezen om, waar mogelijk, te helpen bij de opzet van het stadsfeest. In dit voorlopig programma kunnen nog wijzigin gen en/of aanvullingen worden aangebracht. Zij die interesse hebben kunnen een volledig pro gramma aanvragen bij: VVV te Deventer, Sta tionsplein 1, tel. 05700-1 62 00 of Stichting „Onze Stad", Postbus 660 te Deventer, tel. 05700-1 53 23 of 2 10 33. Buitenshuis eten is speciaal voor vakantiegangers aantrekke lijker gemaakt, doordat tal van restaurants sinds enige jaren een Tourist Menu serveren Ook in Twente De restaurants, die aan deze landelijke actie van het Nationaal Bureau voor Toe risme meedoen, hebben op zich genomen de toerist voor niet fheer dan f 12.50 te verwennen. Voor dat bedrag krijgt hij of zij een drie-gangen-menu. waarvan de samenstelling met alleen per restaurant (of per kok) maar vaak ook per week varieert. De ene keer is het soep vooraf, de andere keer een slaatje De ene keer wordt er cotelet geserveerd, de andere keer kip. Het nage recht is de ene keer ijs, maar fruii of een lekkere pudding is ook mogelijk. Op de Horecava wordt jaarlijks een wedstrijd gehouden tussen koks. die dergelijke menu's sa menstellen De kok van het Postiljonmotel in Heerenveen (in Almelo is ook een Postiljonmo tel) won dit voorjaar de prijs: een zilveren vork. Zijn Tourist Menu luidde kop Bildtse prei soep, ontbeende cotelet met Riperkrite-kaas, bacon en appel, diverse groenten, aardappelkoek jes en griesmeelpudding met bessensap toe. Hollandser kan het met Een Tounst Menu is een com plete maaltijd, tegen een vastge stelde prijs, alles inbegrepen. Probeer het eens' Alle deelne mende restaurants hebben een schildje aan de gevel, dat duide lijke taal spreekt Als het goed is, is het Tourist Menu het visi tekaartje van de zaak waar u gaat eten. Reden temeer om juist dat menu te bestellen. In Twente is een Tourist Menu te bestellen bij de volgende ho recabedrijven (van wie enkele op maandag gesloten zijm Almelo: King- Hsing, Grotestraat 129. Postiljonmotel, Aalderinksssingel 2. De IJzeren Pot, Bornsestraat 20 Buurse Beekzicht, Broekheur- neweg 27. Delden: Motel Delden, Lange- straat 138. Denekamp Van Blanken, Grote straat 16 Diepenheim: Roelofsen, Goorse- weg 22 Enschede: 't Raedthuys. Raad huisstraat 12 De Wieck. Haaksbergerstraat 2. Goor: Jachtlust. Markeloseweg 80 Haaksbergen: Assinkhoes. Ei- bergsestraat 256 Centraal, Markt 23 Hengelo Annink-Pot, Haaksber gerstraat 166 Coopenhaage, Markt 2 De Waarbeek, Twekkelenveg 327. Lonneker: Savenije, Dorpsstraat 149 Markelo De Kroon, Van Ame- rongenstraat 15. Oldenzaal: Fnts Muller. Markt 10 De Kroon. Steenstraat 17 Luttikhuis. Hengelosestraat 318 Roord, Ootmarsumsestraat 9 Ootmarsum Van der Maas, Grotestraat 7 Wierden Het Centrum, Rijssens- estraat 2 Het NOS-bestuur bespreekt tiidens deze vergadering het winterschema van de RONO. De reaktie van de programmaraad RONO is aan dit schema toegevoegd. Tijdens de vergadering zal door de Raad van Beheer een toelichting op deze voorstellen worden gegeven. Uit de brief van de programmaraad blijkt dat deze nauwelijks akkoord kan gaan met de ingediende plannen voor het Overijssels en Gelders programma. Het voornaamste bezwaar is dat onvoldoende is ge streefd naar programmatische samenhang voor beide delen van het verzorgingsgebied. De programmaraad vindt bovendien dat de uitzendingen te veel op enige plaatsen worden gekonsentreerd en dat grote sprei ding absoluut noodzakelijk is. De voorgestelde beleidsuitgangspunten voor het regionaal pro gramma voor Groningen en Drenthe en de opzet van het Friese programma, heeft de instemming van de programmaraad. DOELSTELLING VAN DE REGIONALE OMROEP - In het Raam plan voor de reorganisatie van de RONO staan in de paragraaf Doelstellingen (pagina 9 tot en met 20) een aantal doeleinden ge formuleerd die door alle partijen zijn geaccepteerd als uitgangspun ten voor de programmering Ze worden hieronder kort aangeduid Nieuws en aktualiteiten' Gewezen wordt op de noodzaak burgers langs meerdere kanalen te informeren, opdat zij kunnen kiezen en vergelijken Public service/algemene informatie: De taak van de regionale om roep in deze wordt aan de hand van voorbeelden geïllustreerd ver keersinformatie. weer. strandverwachting. vakaturebank. marktbe richten Zogeheten omroepbenchten en aankondigingen van open bare bijeenkomsten <,,agendawerk"i zijn andere voorbeelden De culturele taak Deze taak wordt afgebakend met gebruikmaking van het begrippenpaar „regionalisme" en „regionalisatie" Aan het eerste wordt gekoppeld gewestelijke cultuur, streektaal Gepleit wordt voor eigen opdrachten tot artistieke bijdragen literair, muzi kaal dramatisch, alsmede voor cultuur-kritiek door de regionale omroep Aan het tweede wordt gekoppeld de kunstuitingen en ma nifestatie binnen het verzorgingsgebied ontleend aan de „Neder- landse cultuur" Landelijke media werken hier informerend en re censerend Regionale media werken op dat terrein adequater, en kunnen bovendien initiërend werken Gepleit wordt voor specifieke opdrachten ter ondersteuning van zowel amateuristische als profess ionele muziekbeleving De sociaal-culturele taak: Deze taak wordt opnieuw afgebakend met gebruikmaking van het begrippenpaar „regionalisme" en „regionali satie", zij het dat de begrippen nu vooral worden getoetst op hun sociaal-economische inhoud, waarbij „stedelijk centrum" en „verzor gingsgebied" in de plaats treedt van het onderscheid tussen „platte land" en „stad" De omroep heeft een taak met betrekking tot de activiteiten waartoe de bevolking in zelfwerkzaamheid moet komen. De omroep werkt bevorderend op de „leefbaarheid" Allerlei krach ten werken op de regio in De omroep dient deze te signaleren en de ontwikkelingen naar de regio toe te „vertalen" De maatschappelijke taak Snelle ontwikkelingen op ruimtelijk, eco nomisch, sociaal en cultureel terrein en de aanpassingsproblemen die deze ontwikkelingen voor groepen van de bevolking veroorzaken vragen om effektieve informatie, die de regionale omroep kan leve ren De omroep kan daarnaast in dienst gesteld worden van maat schappelijke processen of projekten Inspraakprocedures, "(samenlevingsi- opbouwaktiviteiten, worden als voorbeeld genoemd De omroep Kan ook radio-programma's bijdragen aan multi-mediale projekten De omroep kan ook een onderwijstaak hebben. Gewezen wordt op projekten die die doelstelling hadden Gevraagd wordt of een samenwerking met (audiovisuele afdelingen van) de universiteit moet worden gezocht. Participatief programmeren Bepleit wordt dat de omroep bij het uitoefenen van zyn taken bewust samenwerking zoekt met de luis teraars, een „emanciperend gebruik van het medium bevordert" Representatief programmeren Genoemd worden twee doelformule ringen. ilie representativiteit van de programmering vereisen versterking van de band tussen de inwoners van de regio door informatie over zaken van gemeenschappelijk belang, - de bevolking confronteren met in de regio levende en op de regio betrokken vraagstukken, de bevolking daarover laten vragen denken, en de uit de bevolking voortkomende inzichten en vragen zo representatief mogelijk naar voren brengen Opgemerkt wordt dat representatief programmeren extra inspanning vergt met betrekking tot het bereik van sommige groeperingen. Dit vergt weloverwogen planning en (meer) gerichte uifzendingen.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11