Nieuwe clausule in algem. verkoopvoorwaarden bouwterreinen ingebouwd RENOVATIE VAN WONINGEN BURG. VAN DER BORCHSTRAAT Veel belangstelling voor zwemvierdaagse AVQ-Nederland vijftig jaar Huur f 100.- per maand meer Op voorstel H. J. Westenk (CDA) Bij onbebouwd doorverkoop grond terug naar gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden ^*eiÜSDiciën avo nederland 50 jaar Financiële akties HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 19 aug. 1977 29e jaargang - no. 33 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv v. hoofdred./secr W Beljers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertientles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Bij behandeling van het voorstel van B en V7 tot verkoop van enige perce len industrieterrein, gele gen in het bestemmings plan „De Haar", aan resp. de heren Hupkes te Gors- sel (Twentrac BV), H.J. VVillems en J.F.D. Mein- ders te Holten, vröeg CDA-fractieleider H.J. VVesterik tijdens de j.l. maandagavond gehouden raadsvergadering, als al ternatief voor het be staande artikel zes, een nieuwe clausule in de al gemene verkoopvoorwaar den in te bouwen, te neinde ongewenste ont wikkelingen te voorko men. Expansiemogelijkheid Genoemde adspirant kopers hadden het gemeentebestuur n.l. verzocht de aan hun reeds be staande bedrijven aangrenzende percelen te mogen aankopen om daarmee een eventuele uitbrei- dingsmogelijkheid voor hun be drijven in de toekomst te verze keren, dan wel deze gronden aan te wenden als openlucht opslagruimte. Dus niet voor di recte bebouwing Bij het voor stel tot verkoop stelde B en VV de raad terecht voor artikel zes van de algemene verkoopvoor waarden in dit geval buiten toepassing te laten omdat dit artikel de voorwaarde stelt dat de kopers, binnen 1,5 jaar na aankoop op de grond moeten bouwen* Garantie Namens het CDA verklaarde de heer H J VVesterik geen enkel bezwaar te zien in deze grond- verkopen omdat, voor een ge zonde bedrijfsvoering een expan siemogelijkheid aanwezig be hoort te blijven. Maar dan wilde hij wel de garantie hebben dat de gronden daarvoor ook daad werkelijk worden aangewend en dat zich in elk geval geen on gewenste ontwikkelingen kunnen voordoen. „Bij het buiten toepassing laten van artikel zes is de gemeente iedere greep op mogelijke onge wenste ontwikkelingen kwijt. Daarom zouden wij in de ver koopvoorwaarden graag een ga rantie ingebouwd zien dat. wan neer de kopers deze gronden. Advertenties en abonnementen kunt in in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg3.tel. 12 24 IN Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34-tel. 16 65 binnen een bepaalde termijn, weer willen afstoten, dit weer in handen komt van de gemeente", aldus de heer VVesterik, die zijn voorstel met name zag gesteund door de heer H. Meerman (PVDA) Alternatief Na enige discussie werd tens lotte zonder hoofdelijke stem ming besloten tot verkoop van de percelen onder voorwaarde dat de adspirant kopers bereid gevonden worden de volgende voorwaarde, als alternatief voor artikel zes. te aanvaarden: „Ko per is verplicht de gekochte grond aan de gemeente Holten ten verkoop aan te bieden, te gen gelijke prijs als bij verkoop bedongen en met toepassing van rente-index indien deze. binnen vijf jaar na het passeren van de transportacte, de grond wenst te vervreemden". In de verkoopvoorwaarden bij verkoop van een perceel indus trieterrein aan de heer G.J. Schippers alhier zal art. zes normaal worden toegepast om dat dit een eerste vestiging be treft Verloren: Gouden ring met blauwe steen; groene fietstas met vest; foto toestel. Kodak, cassettefilm; zil veren schakelarmbandje met plaatje „Ingrid"; zilverkleurig herenhorloge met schakelband; groen kinderjack. zwart van b-u.ien; sleutel, ratel, dop 22; bi urne lederen portemonnaie met inhoud, bankpasje. bankbil jet van f 100,-; fietssleuteltje; zwemvlies met een scheur in de hak, lichtblauw, betaalpas no. 328523852; gym broek en schoe nen Gevonden: Bruine boxer met groene hals band. gouden herenring met' zwarte steen, zilverkleurig her enhorloge; zilveren kettinkje met plaatje „Karin", knipportemon- naie. rood, hondepenning. Enkele van de woningen in de Burg. van der Borchstraat die binnenkort verbouwd en meer aan de eisen van deze tijd zul len worden aangepast. Na de renovatie zullen de woningen aan de Burg. v.d. Borchstraat f 100- per maand meer huur moeten opbren gen. Dit zei Pvda-wethouder. L. Kaan tijdens de jl. maandagavond gehouden raadsver gadering. Hij zei dit nadat raadsvoorzitter burgemeester W. H. Enklaar een brief had voorgelezen, afkomstig van enige bewoners, die daarin te kennen gaven een dergelijke huur verhoging, in relatie tot hun inkomen, een zware belasting vinden en ook al omdat de renovatie lang niet zoveel zal gaan omvatten als in de aanvankelijke plannen de bedoe ling was. Mevr. F M. ter Doest-Bos(VVDizei dat zij zich de bezwaren van deze. bewoners wel kon voorstellen „Ik heb de indrwk dat de bewoners niet hebben begrepen dat de hoogte van de huurverhoging gekoppeld is aan het bedrag dat met de renova tie gemoeid is." Verder vroeg zij nog eens om uitleg over de vraag waarom bij dit werk geen Hol tense aannemers werden ingeschakeld, waarom in het verleden herhaalde lijk is gevraagd. De heer J. Wiggers (CDA) wilde weten wanneer het werk zal zijn geklaard en of voor de duur van de renovatie alternatieve woonruimte beschikbaar is voor de bewoners. Beginnend bij de huurverhoging gaf wethouder L. Kaan op al deze vragen antwoord met de medede ling dat de mate van de huurverho ging door de minister afhankelijk is gesteld van de hoogte van het be drag dat met de renovatie gemoeid is, hetgeen van het begin af ook zo in vergaderingen met de bewoners is gesteld. „De gemeente kan op deze huurverhoging geen invloed uitoefenen Dit wordt in Den Haag bepaald. We hebben aanvankelijk gezegd da) de renovatiekosten niet boven f 50 000.- mochten uitko men. hetgeen zou neerkomen op een huurverhoging van f 100.- per maand De eerste plannen bleken Voor de zwemvierdaagse, die van 30 augustus tot en met 2 september a s. in zwembad „Twenhaarsveld" gehouden zal worden, bestaat grote belangstelling Tot j.l. woensdag werden reeds vele tien tallen aann leidingen verwerkt. Op de dag dat dit blad verschijnt zal het aantal van 200 deelnemers reeds zijn benaderd of zelfs over schreden De organisatoren ver wachten in de komende week nog tenminste een even groot aantal aanmeldingen, waarmee de ver wachting gerechtvaardigd lykt dat het deelnemersaantal van vorig jaar (316) zal worden overtroffen. Voor degenen die de berichtgeving tot op heden gemist hebben, wordt verwezen naar het Holtens Nieuwsblad van 5 en 12 augustus j.l Voorts kan men alle gewenste inlichtingen en aanmeldingsfor mulieren verkrijgen aan de kassa van het zwembad en op het gemee ntehuis. afd. sportzaken Ook op het VVV-kantoor en bij de beheerder van sporthal ,,'t Mos- sink" zijn aanmeldingsformulieren verkrijgbaar. AVO-Nederland bestaat 31 au gustus a.s. 50 jaar. Zij is een vereniging die zich beijvert voor arbeids- en welzijnszorg voor minder-validen. De belang stelling voor de gehandicapten ontstond in ons land in de ja ren twintig. Belangrijke invloe den hierbij waren de aktivitei- ten welke met name in Enge land en Duitsland na de eerste wereldoorlog door zowel parti culieren als overheidsinstanties werden ontwikkeld om oorlogs slachtoffers via revalidatie weer in het arbeidsproces op te ne men. Op intiatief van AVO- Nederland kwamen onder meer ook de sociale werkplaatsen tot stand. Natuurlijk zijn in de afgelopen jaren vele zaken ten goede van de minder-vartdA gekeerd. VVe denken hierbij vooral aan de talrijke wettelijke voorzxieningen waardoor situaties, zoals 50 jaar geleden, niet meer kunnen ont staan Binnen deze ontwikkelin gen heeft avo-nederland altijd een pioniersrol gespeeld Vele materiële en niet-materiële voor zieningen kwamen tot stand dankzij initiatieven van AVO- Nederland. erklng met R^ö° binnen dit bedrag niet haalbaar en dus moest een modus gevonden worden om het geheel binnen be reik te halen, hetgeen uiteindelijk is gelukt. Bewoners voor wie deze huurverhoging bezwaren opleve ren staat een beroep op huursubsi die open. Verder is de huurgewen- ningsregeling hier van toepassing. In besprekingen met de bewoners heb ik de indruk dat deze. ondanks de huurverhoging, toch wel tevre den zijn met deze renovatie. Tij dens een vorige week gehouden vergadering verklaarden de bewo ners akkoord te gaan met de plan nen. Het hele karwei gaat drie a vier maanden duren. In die tijd kunnen de bewoners tijdelijk gebruik ma ken van een zomerhuisje of cara van, waarvan er voldoende voor handen zijn Wat de Holtense aannemers betreft kan ik mededelen dat wij met hen in contact zijn geweest tot wij het moment naderden waarin wij, in relatie tussen het uit te voeren werk en beschikbaar bedrag, met hen niet verder konden en zijn daarna met Nijhuis te Rijssen in zee gegaan. Binnenkort zullen we nog een gesprek met de aannemers hebben over deze materie", aldus de heer Kaan De heer H J Westerik (CDA) merkte tenslotte nog op dat zijn fractie vanaf het begin met de vraag zat hoe het geheel zou uit pakken De eenheid die onder de bewoners werd gevonden had hem dan ook goed gedaan Verder zei hij begrip te hebben voor de bezwaren van de bewoners tegen deze nogal sterke huurstijging en zei erop te rekenen dat het college alle wegen aangeeft om deze pil minder bitter te doen zijn. KRIJGT HOLTEN «EEN „MOE DER MAVO?" Bij behandeling van de ingekomen stukken complimenteerde me vrouw F M ter Doest-Bos (VVD), tijdens de j.l. maandagavond ge houden raadsvergadering het col lege van B en W met het feit dat in 1978 begonnen kan worden met de uitbreiding van de scholengemee nschap „U hebt er hard voor ge werkt en wij waarderen het door u bereikte resultaat zeer", aldus me vrouw Ter Doest Verder wilde zij weten hoe het col lege denkt over het scheppen van onderwijsmogelijkheden voor vol wassenen in Holten Namens het college gaf burgemee ster mr. W H. Enklaar ten ant woord dat aan de rector van de scholengemeenschap reeds ver zocht is een onderzoek naar de mo gelijkheden en behoefte daartoe te willen instellen, waarvan het resul taat nog moet worden afgewacht DETAILHANDEL IN BUITEN GEBIED0 Tijdens het traditionele vrage- Land zonder drem pels Anno 1977 wordt op verschil lende manieren voor onze ge handicapte medemens gezorgd, we vergeten echter vaak dat de wereld van de minder-valide kleiner is (en vaak 'onbewust kleiner wordt gemaakt) dan die van de valide. Neem b v. eens de 40.000 gehandicapten die zich in een rolstoel moeten verplaat sen. Hun leven gaat dikwijls over obstakels. levensgrote drempels in de vorm van trap pen. draaideuren, te kleine deu ren. te hoge aanrechten,, niet- aangepaste toiletten, kortom: een wereld die uitmunt in on toegankelijkheid, of, om het motto van de SIRE-campagne aan te halen, VERBODEN VOOR ONBEVOEGDEN AVO- Nederland neemt in het kader van haar 50-jarig bestaan het in itiatief om de wereld van de va lide en minder-valide dichter bij elkaar te brengen en daarna ge zamenlijk te werken aan een maatschappij, waar op een plaats plaats is voor validen en minder-validen Onder het motto „Land zonder drempels" (dit is overigens ook de naam van de stichting die AVO-Nederland speciaal in het leven heeft ge roepen» zullen in de loop van 1977 akties worden gevoerd die beogen de volledige integratie van minder-validen in woon-, werk- en rekreatiesfeer centraal te stellen. De te ondernemen akties richten zich in het bijzonder op de twee navolgende punten 1 mentaliteitsverandering c.q beinvloeding van validen tgv de minder-validen met als doel nuurtje. aan h$C,slot van de jl maandagavond gehouden raads vergadering, merkte CDA- woordvoerder de heer H J Weste rik, middels een schriftelijke vraag op dat zijn fractie in het buitenge bied een ontwikkeling waarneemt met betrekking tot het vestigen van beperkte detailhandel in al dan niet verbouwde boerderijtjes. Aan gezien het de CDA-fractie wen selijk voorkomt hierin een beleids standpunt te bepalen, vroeg hij naar het standpunt van het college in dezen. Namens B en W antwoordde bur gemeester mr. W H Enklaar dat een nadere studie noodzakelijk is ,vóór de gestelde vraag kan worden beantwoord Derhalve stelde hij de raad voor dit vraagstuk te behan delen in de commissie ruimtelijke ordening De raad ging met dit voorstel ak koord volledige integratie van de minder-valide medemens in de samenleving van merendeels va liden. 2. fondsen wervingscampagnes met het doel gelden bijeen te brengen om een voorbeeld als bedoeld in punt l, te kunnen realiseren. Ten aanzien van deze integra tiegedachte zyn momenteel be sprekingen gaande die beogen dat: 1. in samenwerking met de overheid in een gemeente zoda nige voorzieningen worden ge troffen dat nationaal en interna tionaal een voorbeeld ontstaat van een gehele stad, waarbinnen de beoogde integratie is gereali seerd 2. een rekreatieprojekt wordt gesticht dat bewoond kan wor den door zowel validen als minder-validen. Rekreatieeentrum Aan dit integratieprojekt is een door de stichting „Land zonder drempels" nieuw te bouwen re kreatieeentrum gekoppeld, dat zodanig gebouwd wordt dat ie dereen, wel of niet gehandicapt, er kan verblyven. Bungalows, caravans, tenten, restaurants, winkels, midgetgolf, zwembaden, kanovijvers, kinderboerderijen, speeltuinen, etc. alles wordt aangepast Voor alle duidelijkheid zy nog maals opgemerkt, dat het re kreatieeentrum bestemd is voor zowel validen als minder- validen. Nergens ter wereld is zo'n rekreatiepark te vinden. Nederland zal het eerste land zyn waar zo'n plan gerealiseerd gaat worden. Dit rekreatiepark, in kombinatie met de aange paste gemeente, moet dit jaar en komende jaren de concretise ring zijn van het streven van AVO-Nederland naar emancipa tie en integratie tussen validen en minder validen Om dit vakantiepark te realise ren zullen dit jaar verschillende inzamelingsakties worden geor ganiseerd De belangrijkste aktie zal samen worden gehouden met AVRO TV op vrijdagavond 26 augustus a.s. Aan dit AVRO TV progamma zullen ook VARA. KRO en NCRV hun medewer king verlenen De landelijke ïn- zamelingsaktie op 26 augustus berust op het idee om aan het publiek te vragen of het bereid is het statiegeld van de lege flessen aan „Land zonder drem pels" af te staan De uitvoering van deze aktie zal samen wor den gedaan met een aantal in stanties in ons land Een aantal banken zal via zyn vestigingen de financiële organisaties van dit plan begeleiden Het is wel de l^doelmg dat in elke gemee nte centrale plaatsen zijn waar de giften door het publiek kun nen worden afgegeven De on dertitel van deze aktie luidt dan ook

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1