Zwemvierdaagse in Holten #.-■ Verbetering van de verkeersveiligheid Toeristenweg Programma Blauw Wit'66 s Grote belangstelling voor voorlichtingsavond Markeio BLAUW WIT HERVAT PUPILLENTRAINING Voorbeschouwing clubkampioenschappen tennisclub Holten Krediet van ruim 7 ton voor rioleringswerken Gewijzigd oefenprogramma S.V. „Holten" zondag 14 aug. Bekercompetitie zondagamateurvoetbal HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 AUGUSTUS 1977 - PAGINA 5 Zoals vorige week al in het Hol tens Nieuwsblad werd' aangekondigd, zal van dinsdag 30 augustus tot en met vrijdag 2 september in zwembad Twenhaarsveld weer een zwemvierdaagse worden gehouden. Twenhaarsveld be hoort daarmee tot de honderden zwembaden in Nederland waar deze zwemvierdaagse ook dit jaar weer plaatsvindt. Voor de ongetrainden onder de le zers merkt de organisatie op dat een zwemvierdaagse beslist niet vergeleken kan worden met een wandelvierdaagse, zelfs niet met een avondwandelvierdaagse. Men behoeft beslist geen „waterrat" te zyn om de verplichte 500 meter per avond in een half uurtje te volbren gen. Men krijgt overigens maar liefst drie uur de tijd om deze af stand te zwemmen. Kinderen tot en met 10 jaar en ouderen van 60 jaar en ouder kunnen ook gemak kelijk mee doen. Zij mogen vol staan met 250 meter per avond. Bovendien is tussentijds uitrusten toegestaan, mits men het watef met verlaat. Het starttijdstip kan men zelf bepalen: tussen 18 00 en 20 30 uur. om 21 00 uur moet men klaar zijn. Na afloop van de zwem vierdaagse ontvangen de deelne mers de bronzen of zilveren zwemvierdaagse-medaille, al naar gelang men in Holten voor de eerste of tweede maal meedoet In- lichtingenformulieren met aan- meldingsstrook zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad, op het gemeentehuis afd sportzaken, op het V V V -kantoor en bij de be- P H. 5 - Holten 3 10 uur; v v. 9 00 uur Holten 4 - PH 6 10 uur, P H 7 - Holten 5 10 uur; v. 9 uur Holten - P H 8: 10 uur; P H. 9 - Holten 7 10 uur; v 9 uur Holten 8 - P H 10 11 45 uur P H 11 - Holten 9 10 uur; v 9 uur Holten 10 - P H 12 10 uur PH 13 - Holten 11. 11.45 uur; v. 10 45 uur Holten 12 - P H 17 10 uur Oefenprogramma junioren SV Holten Zaterdag. 13 augustus toernooi van S D O L. (Luttenbe- rg) Holten El - Sportlust El. Vert rek 11.30 uur Zondag, 14 augustus; toernooi SDOL: Holten D2 - Flermgen Dl Vertrek 10 uur, Holten E2 - U.D I El. Vertrek 11 30 uur Alle pupillen-spelers worden ver zocht de nieuwe indeling in het kastje by Beltman kledingshuis te kijken en na te gaan in welk elftal men moet spelen De aanduidingen voor de pupillen elftallen zijn na melijk verandert. Training junioren en pupillen: Zie voor aanvangsdatum en tijden van de trainingen in het kastje bij Bel tman in het centrum van het dorp heerder van sporthal ,,'t Mossink". Het verdient aanbeveling om zich tenminste éen week voor het begin van de zwemvierdaagse aan te melden, dus voor 23 augustus. La tere aanmelding is natuurlijk ook nog mogelijk, zelfs nog aan de start op de eerste avond, maar in dat geval kan de organisatie niet ga randeren dat die laatkomers al di- rekt na afloop van de zwemvier daagse de medaille in ontvangst kunnen nemen Het randgebeuren De aktiviteiten die rond een zwem vierdaagse worden georganiseerd, bepalen voor een belangrijk deel de sfeer van het gehele gebeuren. Het randgebeuren krijgt dit jaar dan ook meer aandacht dan vorig jaar, toen de zwemvierdaagse voor het eerst in Holten werd gehouden en alle aandacht van de organisatoren was geconcentreerd op een goede gang van zaken tijdens het zwem men zelf Natuurlyk wordt er weer voor feestelijke verlichting en vlag gen gezorgd. Verder staat dit jaar o.a. ponyrijden op het progamma; óc.W voor een paar kwartjes kunnen kinderen een leuke ponyrit maken. Het bijzondere van dit onderdeel van het randgebeuren is, dat de opbrengst ervan geheel ten goede komt aan een goed doel, namelijk de Stichting Paardrijden Gehandi capten Holten Ook zullen er en kele kraampjes zijn waar leuke prijsjes gewonnen kunnen worden, zoals balgooien, terwijl er ook nog een waterspel uitgedacht wordt. Deze aktiviteiten zullen worden verzorgd door zwemclub Twen haarsveld. Voorts zal de Neder landse Hartstichting present zijn ,met een voorlichtings- en informa tiestand. Op de slotavond van de zwemvierdaagse wordt een kraampje verwacht waar de toe schouwers bloemen kunnen kopen om daarmee de deelnemers te hul digen en zal er een bandje zijn dat bij de kantine voor vrolijke muziek zorgt Op die slotavond vindt na tuurlijk ook de medaille-uitreiking plaats. Evenals vorig jaar zullen de jongste en oudste deelnemers extra in het zonnetje worden gezet. De organisatoren hebben daarvoor een bekende Nederlander bena derd Of deze ook zal kunnen ko men, was bij het ter perse gaan van dit blad nog niet bekend. Al met al lijken de organisatoren alles in het werk te stellen om er weer een zeer geslaagde zwemvierdaagse van te maken Ter voorbereiding op het komend voetbalseizoen zal met ingang van maandag 15 augustus a.s de weke lijkse training weer worden hervat voor de pupillenafdeling van de Z V V Blauw Wit 1977, welke trai ningen zullen worden gehouden op het sportveldencomplex Meer manskamp. Alle pupillenelftallen zullen wor den getraind door de heer B J IJs- peerd. Verzetstraat 45. telefoon 2060. Alle trainingen zullen drie kwartierv duren en niet een uur, zoals in voorgaande jaren het geval was. TRAININGSPROGRAMMA: Het pupillen trainingsprogramma ia als volgt Maandag. 16 15-17 OOuurFl. 17 00 17 45 uur B2. Donderdag: 16 15 - 17 00 uur "BI. 17 00- 17 45 uur A2: 17 45- 18 30 uur Al INDELING: Bij aanvang van het komend voet balseizoen zal Blauw Wit met vyf pupillenelftallen varrstart gaan, vrijwel volgens dezelfde indeling als vorig seizoen. Alle Blauw Wit- pupillen wordt met klem aangera den, in het kastje by kledingmaga zijn Beldman, kennis te nemen van het elftal waarby men is ingedeeld. Voor een goede start van het voet balseizoen is het strikt nodig de trainingen van het begin af bij te wonen. Kyk van nu aan iedere vrij dag goed in Hol tens Nieuwsblad en kastje voor mogelijke voetbalakti- viteiten op de zaterdagen. JUNIOREN Evenals de pupillen zullen ook de junioren weer aan de wekelijkse trainingen beginnen en wel volgens onderstaand schema; Maandag 17 00- 17 45 uur C2:17.45 18 30 uur Cl, Donderdag 18 30 - 19.30 uur B 19.00 - 20 00 uur 'Al en A2; Voor woensdag 17 augustus is het volgende oefenprogramma vastge steld Blauw Wit Al - Enter Vooruit Al 18 45 uur: Blauw Wit BI - Enter Vooruit BI 1845 uur Zaterdag 20 augustus Blauw Wit Na de eerste voorlichtingsavond in Hardenberg bestond woensdagavond ook in Markeio in café-restaurant De Haverkamp" een grote belangstelling voor de informatie-avond over de Nota Landelijke gebieden, die in maart j.I. door de regering werd uitgebracht. Niet alleen uit Markeio, maar ook uit Holten en verdere omgeving waren veel belangstellenden opgekomen om kennis të nemen van de verschillende standpunten, die ten aanzien van deze nota worden ingenomen. Voorzitter was mr. P. Roscam Abbing, burgemeester van Markeio, die er op wees, dat ten opzichte van de ruimte lijke ordening veel wordt gedaan en dat veel mensen daar druk mee zijn. De nota is van het grootst mogelijk belang voor die gebieden die zich nog landelijk mogen noemen. Via een diapresentatie door de Overijsselse inspraakcoördinator drs. G. Tabak van de Stichting „Overijssel" te Zwolle kregen de toeschouwers een duidelijk beeld te zien van de geweldige verande ringen welke zich in de loop van de laatste vijftig jaar op het gebied van de ruimtelijke ordening in ons land hebben voltrokken. Steden, dorpen, verkeer en vervoer, land bouw en industrie, natuur en re creatie passeerden de revue, met als waarschuwing dat we zuinig moeten zijn op de landelijke gebie den die we nu nog bezitten Daar mede werd op een indringende ma nier in kort bestek kennisgemaakt. Drie sprekers en een spreekster vertolkten - op basis van hun pers oonlijke mening - hun standpunt ten aanzien van de materie, die deze avond aan de orde was. Mevr W H. ten Kate-Dimmendaal. presidente van de Commissie Wo nen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, was van mening, dat het platteland z'n gezicht moet behouden. Voorkomen moet wor den, dat de kleine kernen ver grijzen, Daarom zag zij er geen be zwaar in ook een enkele stedeling tot deze dorpen toe te laten. De voorzieningen, die moeten worden getroffen moeten dan wel uit de grote huishoudpot ivd. regering) komen. Het begrip „sociaal en eco nomisch gebonden" dient ruim te worden gehanteerd wil men een kleine kern leefbaar houden. Het beleid moet er op gericht zijn de bebouwing aan te passen aan aard en karakterestiek van de kern Door gebrek aan draagvlak verlie zen veel kleine kernen hun voorzie ningen (winkels, scholen ed.i. De door de regering voorgestelde on dersteuningskernen zullen slechts dan functioneren als ook de be- A1 - Sallandia Al 11 00 uur; Blauw Cl Wit - Sallandia B2 10.00 uur; Blauw Wit C2 - Sallandia Cl 10 00 uur Voor publicatie van de teaminde- ling der junioren wordt everneens verwezen naar het kastje bij Bel tman reikbaarheid optimaal is (logische ligging, minibus, fietspaden voor de schoolgaande kinderen, enz.). Door de vaak vage termen van de nota worden haar inziens te hoge verwachtingen gewekt. Ir E. Bouma, hoofd sociaal econo mische voorlichting der O.L M., had nogal wat bedenkingen ten aanzien van de landbouw in de nota Voor boer en tuinder moet een redelijk inkomen verzekerd zijn bij het in de praktijk brengen van de nota. Er is een bescherming tegen een te grote stedelijke druk. Voor eventuele beperkingen van de boer moet geld op tafel komen. Beperkingen van nieuwe vestigin gen ten aanzien van de intensieve veehouderij vindt hy niet accepta bel Hij eindigde met de stellingen dat scheiding van landbouw en an dere funkties op ten minste het niveau van de bedrijfskavel in ge bieden met afwisselend landbouw en andere funkties in kleinere ruimtelijke eenheden, zoals het overgrote deel van Overijssel de ontwikkeling en instandhouding van rendabele landbouwbedrijven bevordert. Beperkingen aan de landbouw mogen niet worden op gelegd als daar geen of onvol doende financiële tegemoetko mingen tegenover staan. De heer H. J Borrenberg. directeur van het Recreatieschap „Twente" was van meining, dat recreatie voorzieningen in de onmiddellijke woonomgeving de trek naar „bui ten" niet of slechts nauwelijks beïnvloeden Naar zijn mening ligt de belangrijkste funktie van na tuurgebieden opgesloten in de mate waarin de mens er kennis mee kan maken. Hij had de indruk, dat de nota hoofdzakelijk was gemaakt naar het patroon van het westen des lands. Natuur en recreatie zijn geen los van elkaar te beoordelen begrippen. De^ noodzakelijke ver dere ontwikkeling van openlucht recreatie dient als een regionale taak te worden gezien Op grond van onderzoekingen zal een flexi bel beleid in de komende jaren noodzakelijk zijn Hij zag o a spanningsvelden in het handhaven van de houtwallen door de boer. De waarde van de natuurgebieden wordt bepaald naar de mate dat men er kennis mee kan maken. Met bordjes verboden toegang gaat men naar de mening van spreker, de mist in. De heer S. Schuyer. bestuurslid van de Federatie Natuur en Milieu Overijssel, kon zich met de eerste stelling van de heer Borrenberg verenigen, maar dan moet men wel leren om goed met de natuur om te gaan. Dat kan verkregen worden door de opvoeding in dit opzicht. Rustgebieden zuilen er ook moeten zijn. Met betrekking tot het behoud van het landelijke gebied verzette spreker zich tegen het steeds hoger opvoeren van de produktie. Hij be val aan het systeen van middel grote bedrijven, zonder dat pro- duktievergroting nodig is. Men gaat teveel uit naar voortgaande produktie. Er is nogal wat tegen spraak in hetgeen in de nota wordt voorgesteld en de praktijk. De geschatte ruimtebehoefte voor verstedelijking 13.000 ha. per jaar ligt aanmerkelijk boven het hui dige niveau (pl.m. 9000 ha. per jaar). De heer Schuyer sprak ten slotte over de noodzaak van een water beheersing en wees daarbij op de stervende beuken als gevolg van de droge zomer van 1976 Na de pauze, waarin een tweede consumptie werd aangeboden, werden een groot aantal schrifte lijke vragen gesteld en beantwoord en had een forumdiscussie plaats. Drs Tabak hield ten slotte een korte inleiding over de inspraak procedure. Na de pauze, waarin een tweede consumptie werd aangeboden, en meer dan 50 schriftelijke vragen werden ingediend, wer den er daarvan een tiental beantwoord hoofdzakelijk »met betrekking tot de landDouw o.a. van een aantal O L. M.- afdelingen in de regio. Onder leiding van burgemeester Roscam Abbing had vervolgens een forumdiscussie plaats. Het forum bestond uit de vier spre kers aangevuld met de heren B. Faber en H. Bout van de pro vinciale planologische dienst (PPD) en de heer G. C. A. Wa- melink, vertegenwoordiger van de inspectie voor de ruimtelijke ordening in Overijssel en Gelderland. Tot slot gaf Drs Tabak een overzicht van de inspraakproce dure. Men kon zich daarvoor bij hem opgeven, maar zich ook wenden tot de Stichting Overijs sel. Stationsstraat 5 te Zwolle (tel. 05200-1 67 46) De heer Ta bak fungeert als provinciaal steunpunt. De laatste dagen valt er een verhoogde aktiviteit op de tennisbanen aan de Valken weg te konstateren. Oefenpar tijen worden georganiseerd, kansen besproken, blessures voorgewend, speculaties over plaatsing en indeling. Behalve een aantal kredieten voor onderwijs, openbare werken en indus trie bevordering, vragen Burgemeester en Wethouders aan de raad in zijn vergadering van maandag, 15 augustus, een krediet van f 740.820 - voor de aanleg van rioleringen voor de recreatiebedrijven „De Prins" en „Twen haarsveld". Van dit bedrag is f 529.000.- subsidiabel, waarin het Ministerie van Economische Zaken 75% bijdraagt. Voor deze werken is reeds een bedrag van f 344 .070 - gereserveerd door gedeeltelijke overschotten uit de gemeenterekeningen van de jaren 1974, 1975 en 1976 en uit de opbrengst van onroerend goed. De plannen zijn opgesteld door het raadgevend- ingenieursbureau Witteveen en Bos te Deventer. De aanbesteding zal plaats vinden op dinsdag. 16 augustus a.s. voormiddags 10.00 uur in hotel Vosman. De technische commissie heeft de inschrijvingen beoordeeld en in enkele nachtvergaderingen is zij gekomen tot de plaatsing, een ge beuren waarbij nogal eens van me ning kan worden verschild. Nu is het ook vrij lastig om de speelsters en spelers zo in te delen, dat een ieder op het door hem gewenste moment op de baan kan komen tegen een tegenstander die hem niet al te zeer zal belemmeren een volgende ronde te bereiken. De t.c. is er ook dit jaar niet in geslaagd een bevredigende indeling voor ie- dereen te realiseren. I Daarbij valt het op (zie de plaat- sing) dat de traditie het gewonnen heeft van de verrassing, van het speelse element. Nou is het wel bekend dat de verrassingen juist de plaatsingen in de war sturen, maar het was toch aardig geweest om bijvoorbeeld John van den Assem als eerste in de B-poule te plaatsen en Piet van Iddekinge als vijfde, om dan te zien dat Jan Kramer in de finale van de B-poule verliest van Tamme Keestra. In tegenstelling tot eerdere publi- katies in de KNVB - er zullen de wedstrijden om de districtsbeker worden vastgesteld op: dinsdag 30 augustus; woensdag 7 sept.; woensdag 14 sept.; zondag 9 okt.; zondag 23 okt. en dus niet zoals aanvankelijk was gepubliceerd op dinsdag 6 en 13 september. Nu is Cees van Geerestein no. 1 in de B-poule geplaatst, terwijl hij in de A-poule de rol van gevaarlijke outsider of reuzendoder op zich had kunnen nemen. Maar hij mag niet 'van de t.c. In de A-poule heeft de t.c. een gein tje uitgehaald; iedereen weet al wie hier gaat winnen (M B., nietjvaar?), maar toch de finalisten van vorig jaar als 1 en 2 geplaatst. De be gaafde Jeugdspelers mogen voor half geld meedoen, ik mag zien dat ze enkele prominenten vroegtijdig van de baan slaan. Van zaterdag 13 augustus tot en met zondag 21 augustus speelt het tennisspektakel zich af. Volgende editie Holtens Nieuwsblad de eerste uitslagen. Aan de hand van de officiële plaatsingen kunt u na gaan of de technische commissie enige kijk op de zaak heeft gehad. Dames enkel, A-poule: 1. R. Hei- ting, 2. M. Durieux, 3. D van den Assem. Dames enkel,, B-poule: 1. A. Ho- vingh, 2. D Kramer. 3 A Hoek. Heren enkel, A-poule: 1. R. van Iddekinge, 2. D Hovingh, 3. M. Beekman, 4. A. Beekman. Heren enkel, B-poule: 1. C. van Geerestein, 2. P. van Iddekinge, 3. D J Houwen, 4, T. Keestra. Dames dubbel: 1. M. Durieux-R. Heiting; 2. D. van den Assem-W. van Geel; 3. A. Zauta-A. Hoek; 4. R. Bogers-A. Hovingh. Heren dubbel: 1 A. Beekman-R. van Iddekinge; 2. C van Geel-D. Hovingh; 3. J van den Assem-M. Beekman, 4. E. Ladiges-R. Lefèbre. Mixed: 1. R. Heiting-A. Beekman; 2. M. Durieux-R. van Iddekinge; 3. D van den Assem-M Beekman; 4. W. van Geel-C. van Geel. Op bovenstaande foto de huidige verkeerssituatie op de Holter- bergweg t.h.v. het museum „Piet Bos", waarin binnenkort, wanneer de raad in de maandagavond te houden vergadering accoord gaat met het voorstel van B. en W„ verbetering zal komen. Ten behoeve van de verkeersveiligheid van de Holterbergweg (Toeris tenweg) nabij het restaurant „de Wielen" en het „Museum Bos", achten B. en W. het noodzakelijk de wegsplitsing aldaar te reconstrueren. Na verlegging van de rijbaan kan het tracé dan worden aangewend voor het scheppen van parkeergelegenheid ten behoeve van het Museum Bos. De heer K. Bos heeft zich bereid verklaard de kosten hiervan te betalen. Het in een vorige vergadering vastgestelde krediet is door Ged. Staten goedgekeurd, weshalve het college de raad voorstelt het werk onder shands op te dragen aan Krekel Holten B.V. voor de som van f32.745.- (inclusief B.T.W.). Het werk bestaat onder meer uit het aanbrengen van een asfaltverhar- ding, een mijnsteenverharding, het verplaatsen van straatkolken en bijkomende werken. De commissie gemeentewerken kan zich met deze ondershandse op dracht verenigen. Zaterdag 13 augustus: Blauw Wit 3 - Markvógels 3 - 13.00 Blauw Wit 1 - Noordseschut 1 -14.30 uur uur Blauw Wit 2 - Noordseschut 2-14.30 Blauw Wit 4 - Excelsior 9 -10.30 uur uur Vesos 5 - Blauw Wit 5 -12.30 uur

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5