Vaessen-Schoemaker wil fuseren met Shell Petroleum K.V.j OHtPTG IK FOTO'S KAK SOMS MOOI Z1JK Salsa Look is in aantocht Landbouwschap sprak met kabinetsformateur Den Ifyl Nieuw procédé opent wijdse perspectieven STRENG VERBODEN TOEGANG Pierre Robert brengt de make-up bij nieuwe mode HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 AUGUSTUS 1977 - PAGINA 9 Als de nadruk moet vallen op het kasteel: de kamera instellen op het gebouw, waardoor het bord onscherp wordt. Als het bord de meeste aandacht moet hebben: de afstand instellen op dat bord met een wazig kasteel op de achtergrond. In beide ge vallen: een aardige foto. Meer informatie over „onscherpe" fo to's is te lezen in het artikel: onscherpte in foto's kan soms mooi zijn. „Vaessen-Schoemaker Holding: B.V. te Deventer en Shell Petroleum N.V. voeren besprekingen inzake de mogelijkheid, dat Shell een meerderheidsdeelneming krijgt in Vaessen-Schoemaker en Co, Kunststofembal lage B.V. Vaessen-Schoemaker en Co., Kunststofemballage B.V. i<> een honderd procent dochteronderneming van Vaessen-Schoemaker Holding B.V. en houdt zich voornamelijk bezig met de produktie van kunststof verpakkingen voor de levensmiddelenindustrie. Vaessen-Schoemaker en Co., Kunststofembalage B.V. heeft productie-eenheden in Holten en Goor. Een en ander is inmiddels met de betrokken vakorganisaties besproken, aldus een persbericht van het Deventer bedrijf. Vóór alles is het goed even te vertellen, wat er met die „onscherpte" wordt bedoeld, want daarover mag geen misverstand bestaan. Onscherpe foto's, dat zijn foto's, die helemaal wazig zijn, zijn niet mooi. Ze on- staan zo meestal omdat de kamera, tijdens het korte moment, dat de lens open staat, heeft bewogen. On scherpte in foto's is iets anders. Daarvan is sprake als een deel van de foto (bijvoorbeeld de voorgrond of de achtergrond) onscherp is. Die foto's zijn vaak wèl mooi en ze ontstaan, omdat er bij het maken van de foto, bewust is scherpgesteld op slechts een deel van het beeld. Dat is dus het belangrijke verschil tussen on scherpe foto's en onscherpte in foto's. Kamera stilhouden De eerste onscherpte (die van de hele foto) kan vermeden worden door de kamera stil te houden, probeer zo mogelijk te fotograferen dat de kamera er gens op rust. Dat kan zijn een statief of een paaltje of een stoel Is er géén kamerasteuntje in de buurt, probeer dan zelf te leunen tegen bijvoorbeeld een boom of muur En is ook dat niet mogelijk: druk de kamera stevig tegen het voorhoofd en ga in de - van de gymnastiekles op school nog wel bekende - spreidstand staan, met de voeten uit elkaar En druk de ontspanknop losjes in, heel rustig, met één vinger Tijd belangrijk Daarby is het natuurlijk van be lang hoelang de lens open staat Hoe korter dat is. hoe minder de kans is dat een eventuele trilling van de hand in de foto zichtbaar wordt Een vuistregel is, dat alle opnamen met een sluitertijd van l/30e sekonde of langer eigenlijk niet uit de losse hand moeten worden genomen maar vanaf een steun. Bewuste onscherpte Daarvoor moeten we - het kan niet anders - even wat fototheo rie kwjjt. Die gaat over het z.g scherptebereik. een begrip, dat aangeeft hoe groot het gebied is dat een kamera scherp kan af beelden. Bij de meeste kassette- kamera's is dat alles wat zich ongeveer vanaf één meter van de kamera bevindt tot oneindig Zo'n kamera heeft dus een groot scherptebereik en dat is een voordeel, want hij kan bijna al les scherp fotograferen. Instelbare afstand De kamera's met meer moge lijkheden hebben veelal een af standsinstelling Die begint mee stal ook bij ongeveer één meter en gaat door tot oneindig Dat betekent wel. dat wie vergeet de afstand op de juiste wijze in te stellen. een onscherpe foto maakt. Of f gedeeltelijk gedeel telijk onscherpe Je zou kunnen vragen, welk nut zo'n afstand sinstelling dat heeft, want juist bij de wat betere en duurdere kamera's is daardoor de kans op mislukking wat groter geworden Spelen met het scherptebereik i Het antwoord op de vraag staat hierboven: bit kamera's met een afstandsinstelling kun je spelen met het scherptebereik Je kunt meer diepte in je foto's leggen, je kunt de voorgrond scherp af beelden en de achtergrond on scherp Of omgekeerd Wie dat doet ontdekt nieuwe mogelijk heden om de werkelijkheid weer te geven. En daardoor mooiere foto's te maken. Voor wie een kamera heèft met afstandsinstelling en graag wil experimenteren met dit soort fo to's nog een laatste stukje theo rie. Het scherptebereik van een kamera wordt groter als de lensopening kleiner wordt. Wie dus met diafragme 16 of 22 fo tografeert. heeft een maximaal scherptebereik (van dichtby tot oneindig) Het omgekeerder is ook waar: wie een grote lens opening gebruikt (bijv 1.8 of 3.5) verkleint het gebied, dat scherp op de foto wordt afgebeeld. Er ontstaan dan, als men dat graag wil bereiken, méér mogelijkhe den voor bewuste onscherpte Het gekke is dat de mee ste mensen zeggen: Sal sa? Ja, daar heb ik wel eens van gehoord. Wat is het ook al weer? Muziek! Ontstaan in de Latijns- Amerikaanse barrio (wijk) van New York. Mooie, soms wilde, ritmi sche melodieen. Maar het is meer. Een levensstijl, een beweging, een mode die zich al een paar jaar geleden aankondigde maar die nu dan toch over de wereld gaat en ons land zal bereiken. Het Zweedse cosmetica concern Pierre Robert brengt de er bij beho rende make-up. Buiten de sfeer van oorsprong heeft de Salsa tot dusver geen grote weerklank gevonden. Maar pas op Het is een vulkaan, aanvankelijk nog zonder rook en zichtbaar vuur Die nu rommelt. Op het punt staat uit te bars ten. Volgens alle kenners en mode-seismologen is het kritieke punt bereikt en zal de mode zich over de gehele aardbol gaan verspreiden en alom grote invloed uitoefenen Salsa is niet uit de lucht komen vallen maar geleidelijk aan ont staan bij de twee miljoen New Yorkse Hispanos (zoals zij daar worden genoemd» waarvan vóór de West-Side Story bij het grote publiek eigenlijk weinig bekend was. Wie de reguliere Salsa voor het eerst hoort is een beetje teleur gesteld. Het lijkt gewone Zuid- Amerikaanse muziek op gronds lag van de bekende ritmen als rumba, samba en wat dies meer zij Dat is schijn. Wie nauwkeu riger luistert naar bijvoorbeeld de muziek die door Jerry Ma- succi wordt gebracht (Salsa Greats op het label Fania. i\i Nederland bij Inelco) die merkt toch wel dat er allerlei nieuwe elementen in zijn verwerkt. van een deel van de foto Een ezelsbruggetje in dit wat inge wikkelde verhaal is: hoe „gro ter" het' diafragma-cijfer, hoe groter ook het schertebereik. En omgekeerd. Belichtingstijd aanpassen lHet kleiner maken van de lensopening (fotografen noemen dat:diafragmeren) vraagt natuur lijk wel een langere belichtings tijd. die wordt aangegeven op de belichtingsmeter of door de ka mera zelf. En bij een grotere lensopening behoren vanzelf sprekend kortere belichtingstij den. Maar dat is geen probleem voor mensen, die gewend zijn aan kamera's met belichtingstij den. die ingesteld kunnen wor den. En wie - door dit wat be knopte verhaal over een van de mogelijkheden om mooie foto's te maken - er méér van wil we ten: de fotohandelaar is een vakman die u graag zal demon streren hoe onscherpe foto's vermeden kunnen worden of hoe in bepaalde gevallen - die ge- deeltelijke onscherpte in foto's bewust kan worden bereikt. Salsa gedijt pas goed en leeft in volle glorie buiten de studio voor een levend, enthousiast publiek zoals de opnamen (eve neens Fania» in het Yankee sta dion van de gelijknamige New Yorkse honkbalclub 120 000 mensen! Dan gaat de vlam in de pan en opeens zeg je. hoor je dat is het' Latin music, ze ker. maar dan sterk beïnvloed door rock. soul. blues en ook door oude jazz en commerciële pop Van alles Het is met te beschrijven, alleen te beluiste ren Veelzijdig, fascinerend, ob sederend met prachtige ntmes, Spaanse vocals Salsa mode En uit die kring is dan weer de Salsa mode ontstaan Gescha pen door de Puerto Ricanen die de overhand hebben maar ook door Hispanos uit Cuba. de Dominicaanse republiek, Mexico en tal van andere Spaans spre kende gebieden die zich in New York hebben aaneengesloten. De Salsa kleding heeft opval lend heldere kleuren, wijde rok ken met geplooide stroken. En daarbij de Salsa Look van Pierre Robert met enkele spe ciaal hiervoor ontwikkelde nieuwe producten. Gedacht is aan de lichte, zongebruinde huid. De ogen zijn helder, spre kend. de lippen warm, sensueel De nieuwe make-up wordt zo toegepast, eerst wordt op het gehele gezicht een licht ge kleurde crème aangebracht. Co- lor Foundation nr 3. Naturel. Daarna Crème Rouge nr 2 To ledo op de wangen maar niet verder dan het hoogste punt er van De ogen op het midden van het ooglid van de wenk brauwen tot de wimpers water proof oogschaduw nr 9 (nieuW) Grey Horizon, schuin uitlopend naar de slapen. Naast de wim pers. schuin en dun naar de slapen waterproof oogschaduw nr 1 Atlantic Blue. Oog make up afwerken met veel blauwe waterproof mascara op de wim pers De lippen voor een warme, bruine tint Maxelle/Pierre Ro bert lippenstift nr 50 (nieuw) Sunny Brown. Extra glans geeft Glossy Lips nr 1 Shiny Tint die met een penseel over de lip penstift wordt aangebracht. Wie de lippen liever warm rose wil hebben gebruikt Maxelle/Pierre Robert lippenstift nr 52 (nieuw) Sunny Pink. De bijpassende kleuren nagellak van Maxel le/Pierre Robert zijn nr 54 (nieuw) Sunny Brown en nr 22 imeuwi Sunny Pink. En dat is dan de Salsa Look waarvan insiders zeggen dat die nog lang zal nazomeren tot ver in de herfst en de winter. De kunststofemballagefabriek van Vaessen-Schoemaker en Co in Holten. „Dit is nog maar een „voorbe richt" zegt de heer Paul Schoe- maker. president van Vaessen- Schoemaker Holding BV., als we deze op handen zijnde be langrijke verandering in de be drijfsvoering met hem bespreken in het voormalige oude zieken huis aan de Singel in Deventer, waar de directie gevestigd is. Er is overigens geen twijfel aan, dat de overeenkomst met Shell Pe troleum N.V. tot stand zal ko men. Er bestaat namelijk reeds een nauwe samenwerking tussen beide bedrijven. Shell heeft in haar laboratoria een zeer be langrijke uitvinding gedaan, het z.g. SPPF-proces (Solid Phase Presure Forming-proces). dat Vaessen-Schoemaker Kunststo femballage in de praktyk tot uitvoering heeft gebracht en dat een wereldprimeur vormt op het gebied van de kunststoffenin- dustrie. Door een eventueel samengaan met dit Nederlands-Engels be drijf krijgt Vaessen-Schoemaker niet alleen een ruimere fina nciële en technologische armslag maar ook de beschikking over de gehele Shell .know how' how' wetenschap» „Men zit momenteel op de Ne derlandse en Belgische markt en een beetje in Duitsland, maar als de samenwerking doorgaat openen zich wijde perspectieven op een markt die veel verdere mogelijkheden biedt", a'dus de heer Schoemaker. Het bedrijf behoudt, daarbij zijn eigen iden titeit. Op onze vraag naar de werkge legenheid en een eventuele uit breiding van het bedrijf in Hol ten. zegt de heer Schoemaker, dat in deze fase van de bespre kingen geen belangrijke beslui ten zullen worden genomen. Als men moet concentreren, dan ge schiedt dat in de regio Voor de directe werkgelegenheid zal dat geen gevolgen hebben. Als men zich elders in de regio zou ves tigen behoeft dat ook voor de Holtense werknemers geen ge volgen te hebben. Men vervoert nu ook mensen uit alle delen van de regio. Maar dat is nu nog niet aan de orde De eerste fase na de fusie zal het bouwen zijn van een „centraal maga zijn". De productie blijft voorlo pig in elk geval waar ze is. Ver andering daarin is pas de tweede fase van een eventuele gewijzigde opzet. De heer Schoemaker wijst er nog wel op. dat - naar hij meent een vijftal jaren geleden met het gemeentebestuur van Holten overeenstemming was bereikt over de bouw van een indus triehal op een complex van 10 hectare op het nieuwe industrie terrein in Holten, maar dat deze plannen door gedeputeerde Sta ten uit planologische overwegin gen zijn geweigerd. G S. namen toen het standpunt in dat Hol ten een recretatiegemeente is en dat daarin geen industrievesti ging past. Omdat men teveel ingeklemd zat, kon men toen niet meer wachten op andere plannen en heeft men eerst de grond van het expeditiebedrijf Oolbekkink en vervolgens het huidige complex in Goor ge kocht. Gezien de werkgelegenheid wacht men in Hollen met span ning af waar een eventuele uit breiding van het bedrijf zal plaats vinden. Het oorspronkelijke bedrijf, dat in de volksmond „de plasticfa- briek" genoemd wordt, werd in 1962 gesticht door de heer J. H. ten Bos, alhier, naar Duits voorbeeld. Het heette toen „Tara Union". Het is door Vaessen-Schoemaker en Co. (de Co. was de heer ten Bos) enkele malen belangrijk uitgebreid. Er werken momenteel bij het be drijf in Holten plm. 220 man. Gemeentebestuur en Industrie commissie hebben zich destijds sterk beijverd om het bedrijf in Holten te krijgen. Het Landbouwschap heeft vrij dag 29 juli j.l. in een onderhoud met kabinetsformateur den Uyl zijn wensen ten aanzien van het door de komende regering te voeren landbouwbeleid nader toegelicht. Het landbouwschap had reeds eerder zijn opvattin gen over het Landbouwbeleid in een brief aan de formateur weergegeven. In het gesprek kwamen onder meer aan de orde: de concur rentiepositie in de EG, de infla- tiebestrijding, verlichting van lasten voor o.a. dierengezond- heidszorg en kwaliteitsbeheer, het sociaal en fiscaal klimaat. de landinrichting en het prijs beleid voor landbouwgronden. Er vond een gedachtenwisseling plaats over de voorstellen van het Landbouwschap en over enkele onderdelen van hetgeen tot nu toe bij de kabinetsforma tie is besproken. Het Landbouwschap is van me ning, dat dit gesprek de kabi netsformateur een helder beeld heeft kunnen geven van de standpunten van het Land bouwschap en vertrouwt erop. dat dit zijn uitwerking zal heb ben op het beleid van de niéuwe regering.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9