Kindervakantieweek een groot succes ft 5350.- Middenstand verkocht en verkwanseld? WANDELTOCHT Weekenddienst AGENDA AANBIEDING G0LDREIF H0EKKEUKEN M05473-2264 Stationslaan 24 Tel. 05483-1847 Waagweg 15 TUURLIJK MAAKT - PAS PASFOTO'S HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 JULI 1977 - PAGINA 3 Op de deel van „Het Paalhuis" Ton Cup. genoten pl.m. 200 kinderen ge weldig van goochelaar/parodist Zo'n 200 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar hebben intensief meege daan aan de jaarlijkse kinderva&antieweek van de Stichting voor sociaal en cultureel werk voor Holten, die van 25 tot en met 29 juli werd gehou den. Omdat er dagelijks maar liefts vier evene menten waren voor de diverse leeftijdsgroepen, was er voor elk wat wils. Dat de weergoden wel eens pogingen konden doen het buitengebueren in het water te gooien was op gerekend. Geluk kig maar, want hoewel de kindervakantieweek tot dit jaar steeds mooi weer had gekend, was dat dit jaar anders. De maan dagmorgen regende het al pijpestelen. Het vissen, overigens het enige evenement, dat afgelast moest worden, viel daardoor letterlijk en figuurlijk in het water, waarna een aantal visenthou- siastelingen zich alsnog aansloot bü de verkleedpartij in het overvolle kolnus, waar de kinde ren zich in allerlei creaties had den gehuld. Kabouters, opa's, huisvrouwen, een mijnwerker en een bruidje hadden hun best gedaan om in de prijzen te val len. Kinderen wonnen De sporthal „Het Mossink" bood 's middags een passende acco- modatie aan de grote sportmid dag. Er was van alles te doen NED.-HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur (Bed. Hei lige Doop) ds. C. C. Addink. Extra coll. Inwendige Zen ding. Oppasdienst: mevr. Sletterink. Jannie Loman en Wilma Markvoort. Na de tweede dienst koffie drinken met de gasten in ge bouw „Irene" GEREF. KERK 8.30. 10.00 en 19.15 uur ds. G. W. H Peddemors In alle diensten is de eerste collecte voor de diaconie en de tweede voor rente en aflos sing.Oppasdienst. mevr. Paalman-Zwiers, Johanna Faber (res. mevr. Wieldraaijer-Nijen Twilhaar. Jenny Kruithof. Tjitske Span, Marianne Harting. Na de tweede dienst „koffie- uurtje" met de vakantiegas ten in gebouw „Rehoboth". R.K. KERK (Gebouw „Irene") Zaterdag 17.00 uur. zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 9.30 uur ds. Lindeboom van Holten. Extra coll. Inwendige Zending. 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. M. De Heer. Uit- gangscoll. Kerk en samenle ving. 1930 uur: Zondaga vondzang. NIEUW HEETEN Zaterdagavond 7.00 uur, zon dag 8.00 uur en 11.00 uur. ZATERDAG 6 AUGUSTUS 9.00 uur: Aanvang keuring Paar- denfokdag „Holbatheo" op het ter rein bij café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Stratenvoetbaltournooi en barbeque-avond Wijkvereniging „Holterhaar". ZONDAG 7 AUGUSTUS 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (Zie adv.). MAANDAG 8 AUGUSTUS 20.00 uur: Star Badmintonclub „Holten" in Sporthal ,,'t Mossink". DINSDAG 9 AUGUSTUS 20.00 uur: hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Reho both". Nieuwe leden zullen met vréugde worden begroet. 20.00 uur: Hervatting repetities Hervormd Kerkkoor in gebouw „Irene". Nieuwe leden ajn heel har telijk welkom. 20.00 uur: Bestuursvergadering Supportersvereniging S.V. „Hol ten" in café Jansen. VRIJDAG 12 AUGUSTUS Klein Velderman B.V., Kolweg 76 de hele dag gesloten (zie adv.). 14-21 AUGUSTUS Jaarlijkse grote aktie voor Hol tens Fonds voor Internationale Hulp verlening (Objecten voor '77: Landbouwwerk in Ghana en Am nesty International. MAANDAG 13 AUGUSTUS 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. 350x240 cm., kleur appelgroen, met elektrische oven, gaskockplaat, afzuigkap onderbouwkoelkast, r.v.s. etsmotief hoekblad met gelaste naad normale prijs 9256.— Aanbiedingsprijs zoals hardlopen, korfwerpen. pe- naltyschieten, touwtrekken en gewichtheffen. Het hoogtepunt van de middag was echter wel de touwtrekwedstrijd van alle kinderen tegen de leiding. Een wedstrijd, die door de kinderen onder grote hilariteit ruim schoots werd gewonnen. Na af loop kregen de kinderen een di ploma uitgereikt. De dinsdag ochtend vertrokken circa 35 jongens voor de fietscross. De leiding had een bijna professio neel parcours uitgezet waarop de coureurs nogal eens een bui teling maakten. Gelukkig echter zonder ernstige gevolgen. De kleintjes vermaakten zich in middels met volksdansen op muziek van de jeugdige accor- deoniste Johanna ter Beest, 's Middags was een van de hoog tepunten van de week. De kin derkennis Maar liefst zo'n dikke 150 kinderen uit Holten, doch ook van vakantiegangers zorg den voor een bomvolle Schure. Spelletjes zoals grabbelton, touwtje trekken, rad van avon tuur. ballen gooien, pijltjes wer pen en vele andere attraties waaronder zelfs een echte waar zegster en een heuse schiettent trokken de kinderen erg aan. En dat niet in het minst vanwege de leuke prijsjes die gewonnen konden worden Sprookjes en rovers De woensdag waren er twee ge heel uiteenlopende evenementen. Voor de kleintjes was het sprookjesdag en voor de grote ren roversdag. Echt een dag. waarop de kinderen zich naar hartelust konden uitleven. De toverspiegel en tovenaar maakte op de kleinsten een diepe ind ruk. Vanwege de regen moest de roversdag begonnen worden met film en een quiz. Nadat men ge zamenlijk soep gegeten had rond een kampvuur begon op de Beuseberg de jacht op de ver borgen schat, die door rovers werd bewaakt. Na de terug komst in het kamp moesten de roverhoofdmannen nog worden opgespoord. Gelukkig slaagde men ook daarin, waarna de kin deren vermoeid huiswaarts keerden. Donderdag bood de gymzaal aan de Lageweg gastvrijheid aan het van de televisie bekende spel „Ren je rot", terwijl in Het Paalhuis en de Schure het ver- dubbelingsspel werd gespeeld. Bi) deze spelen streden de kin deren verwoed om de knikkers respectievelijk de punten, 's Middags begon eenfelle en spannende jacht op een nege ntal prooien, die binnen de oude dorpskern moesten worden op- YVinnaars verkleedpartij: Vros, poedelprijs, mijnwerker. Bas Hendriks le prijs jongens, kabou ter. Karin Vincent le prijs meisjes. gespoord. De kinderen ontpop ten zich als prima vossen, want binnen niet al te lange tijd had men de prooien, een modepop, een lifster, een schilder, een kunstschilder, een spion, een tuinman, een verkoper en een militair opgespoord. Evenals de andere dagen werd de dag met een glas ranja afgesloten. De afsluiting van de week wera een waarlijk groots feest met alweer zo'n dikke 150 kinderen. Hiervoor was Ton Cup uit Bus- sum geengageerd, die met zijn veelheid van attracties de kin deren in verrukking bracht. Was de poppenkast en het goochelen al - opwindend voor de aanwezi gen. de kinderen staken hun en thousiasme helemaal niet meer onder stoelen of banken toen zijn sprekende pop ten tonele verscheen en enkele verbluffende staaltjes van buiksprekerij ten beste gaf. Echt een middag, die de kionderen kinderen helemaal in verrukking bracht. Snel. te snel kwam voor de kinderen het einde aan een opwindende week, die dankzij de leiding van de staf van de stichting en zo'n veertig vrijwilligers en ondanks zo af en toe een regenbui toch weer een groot succes is gewor den. Een succes dat ook in de laatste plaats niet te danken is geweest aan de spontane mede werking van enkele instanties, bedrijven en boseigenaren. Vol ledigheidshalve willen w\j u de winnaars van de verkleedpartij en de fietscross niet onthouden. Verkleedpartij: jongens: Bas Hendriks (kabou ter) meisjes Karin Vincent (prinses) poedelprijs: Atjan Vros (mijn werker) Fietscross: 1. Martin Kampman. 2. Henk Kolkman, 3. Martin Scheperman Deze drie jongens kregen als prijs een fraai T-shirt. Blijkens recente dagbladartikelen liet de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) zich in die zin uit. Daaraan - alweer volgens het artikel - toevoegend dat „de formateur ons kenne lijk niet ziet staan" ondanks het feit dat 1,2 miljoen mensen hun bestaan vinden in het midden- en klem- Zo'n^ opmerking dwingt tot nadenken. In de eerste plaats dat cijfer: 1,2 miljoen werkzamen, bijna 2,5 Arjan maal zoveel personen als de residentie inwoners telt. Gegevens over het midden- en kleinbedrijf worden jaarlijks door de Raad voor het Midden- en Kleinbe drijf gepubliceerd in het „kleine boekje Dat voor 1977'is juist verschenen. In statistiekvorm verstard ligt treft komen er van consumen- j lr1air»V\a/4riif ZO&lS tün7.iirtp stppris mppr klnrhtpn Het is uiterst moeilijk laatstge noemd begrip te definiëren, waarbij nog komt dat de evolu tie van de maatschappij rege lmatig verschuivingen in de rangorde van wenselijkheden meebrengt. Uitgaande van de zin waarmme het jaarverslag van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf begint: twee begrippen komen naar voren, te weten voorzie ningsniveau en leefbaarheid. Wat het voorzieningsniveau be- daarin ondermeer het midden- en kleinbedrijf het er in 1976 voorstond. Zelfs al is het een momentop name van een heftig in bewe ging zijnde sector van bedrijvig heid, het loont de moeite die foto te bekijken. Zonder al te veel details uit te vergroten: van de in totaal 4,6 miljoen manja ren aan Nederlandse werkgele genheid worden er in het midden- en kleinbedrijf inder daad een kwart gepresteerd. En met die ruim één miljoen werk zamen levert deze sector onge veer 14 pet van het totale na tionale inkomen. In dat licht gezien is het duide lijk dat de voorzitter van de ge noemde organisatie zijn gevoe lens onder woorden bracht toen bleek dat de formateur wel de industrie en niet het midden- en kleinbedrijf uitnodigde om over beleidsvoornemens te spreken. Meer nog: het is nodig dat steeds weer wordt gewezen op de belangrijke rol, die het midden- en kleinbedrijf speelt in de Nederlandse economie. Een rol die nog aan gewicht zal kunnen winnen. „Een gezond midden- en klein bedrijf is door de grote sprei ding en de persoonlijke, aan de maat van de mens aangepaste dienstverlening van grote bete kenis voor zowel een evenwich tige en gedifferentieerde opbouw van de economische structuur als voor de leefbaarheid van onze samenleving", zo consta teert de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf in zijn jaarver slag 1976. Met zo'n waardering voor het midden- en kleinbedrijf staat de raad bepaald niet alleen. Een door de overheid gepubliceerde nota als „Selectieve Groei" heeft de tot nu toe in het beleid cen traal staande voortgaande eco nomische groei een aantal an dere doeleinden meegegeven, die er vanuit gaan dat de inderdaad noodzakelijke groei ingepast moet worden in de maatschap pelijk gewenste ontwikkeling. tenzijde steeds meer klachten. Men is kennelijk ontevreden over de mogelijkheid, of juist de onmogelijkheid, zijn eerste le vensbehoeften in de woonwijk te dekken. Niet alleen cjmdat daar door de vrije^tijd in het gedrang komt. maar ook omdat daardoor een aantal sociale contacten wegvallen, die men tot nu toe als gegeven had aanvaard. Of een dergelijke, gedeeltelijk im materiële, gedragswijziging op korte termijn effect zal hebben, staat te bezien. V/el ligt er het feit dat er in 1976 400 detail handelsverkoopplaatsen bijkwa men. En dat in nieuwbouw wijken en in stadvernieuwings- gebieden vaker dan tot nu toe een plaats wordt ingeruimd voor het midden- en kleinbedrijf. Het is dus heel goed denkbaar dat deze beweging, vanuit de basis gestimuleerd, ook in de toekomst voor het midden- en kleinbedrijf betere voorwaarden zal scheppen. Dat de overheid voorop loopt bij deze ontwikke ling is teveel gezegd, mogelijk ook teveel gevergd. Maar aan de andere kant mag niet worden ontkend dat steun wordt gege ven aan initiatieven op dit ge bied, mits aangetoond wordt dat ze waardevol zijn. Tenslotte is het nog maar zeer kort geleden, dat voor het overheidsbeleid vijf doelstellin gen golden, te weten evenwich tige groei, waardevastheid van het geld, volledige wergelegen- heid, betalingsbalansevenwicht en rechtvaardige inkomensver deling. Nu daarnaast ook facto ren als leefbaarheid (waaronder milieu, natuur) en energiege bruik mee worden gecalculeerd, is het evenwicht niet gemakke lijk te vinden en dus het beleid niet eenvoudig en rechtlijnig te definiëren. Uitgaande van de nu op gang gekomen herbezinning op taak en functie van het midden- en kleinbedrijf echter, kan het toekomstbeeld gunstiger worden beoordeeld dan uit de tot voor kort voortgaande inkrimping van het midden- en kleinbedrij fapparaat geconcludeerd zou kunnen worden. (NADRUK VERBODEN) Op zaterdag 27 augustus organiseert de Almelose V/andel Kring „A.W.K." in Holten de jaarlijkse „Heidetocht". Er zal rond Holten weer een mooi parcours worden uitgezet en de organisatoren rekenen evenals voorgaande jaren weer op een grote deelname. Voor groepen is er een speciale beoordeling volgens de regle menten van de N.U.VV. De groepen moeten tenminste bestaan uit tien personen en 1 leidertster). Het startburo dat is geves tigd in gebouw „Irene", Boschkampstraat is vanaf tien uur geopend. Starttljd: voor individuelen 11.00 uur, voor groepen 14.00 uur. Zij dienen zich een half uur voor de start bij het startburo te melden. Inlichtingen worden vertrekt door mevr. H. van Loo- de Jong, Almelo. Hoornbladstraat 90, tel. 05490 - 1 76 88 en de heer M. Hofstede, Brakenbeltsweg 11, Nijverdal. tel. 05490 - 1 20 38. Haarstraat 48 Rijssen - Tel. 054 80-27 7 7 HOLTEN - Geboren: Wietske dv G W Schooien en M Timmer man; Maaike dv A J Zuethoff en R Bouwman. Overleden: J VV Kettelarij 84 jr; T Blankena (overl. te Deventer) 82 jr; G J Vlogtman (overl. te Deventer) 81 jr. ARTS V/. R. van Couwelaar, Holte- renkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen 11.00 uur en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster J E. Duncan. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat, telef. 1436. Spreekuur wijk verpleegkundigen en uitgeven van magazijnartikelen van dinsdag t.e.m. vrijdag van 13.30-14.30 uur ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, b.g.g. A. Müller, tel. 1745. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur. Dorps straat 16. TANDARTS J. T. Schoolenberg. Nic. Beetsstr. 15, Nijverdal. tel. 05486-12529 Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30- 9.30 uur, donderdagavond van 6.00-7.00 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.e.m. vrijdag, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tij dens de weekends zijn Maat- sch. Werk en Gezinsverz. te bereiken onder nr. 05486- 16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, G. J. Kraaij, tel. 2799. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 7 augus tus C. Dijkstra, Schoutens traat 35, tel. 1833. Maandag 8 t.e.m. zondag 14 augustus: H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 6 t.e.m. vrijdag 12 augustus:Electra: H. J Wan- sink, Lageweg 9, tel. 2789. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboersstraat 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 en 2655. Na '6 uur 's avonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3