Grote barbequeavond en stratenvoetbaitoernooi BADMINTON HOLTEN Autocross nat en modderig spektakel Espelo I prolongeerde titel Zijspancombinatie Muller-van Heek goed op dreef OEFENPROGRAM S.V. HOLTEN 3 T/M 12 gaat 8 augustus van start Districtsbeker- competities voor het zondagamateurvoetbal Foto's van wedstrijden en evenementen OEFENPROGRAMMA. HOLTEN 1 EN HOLTEN 2 M.A.C. „DE HOLTERBERG' )p 12 mei 1976 werd vlak voor iet gereedkomen van de nieuwe porthal 't Mossink, de Badmin- onclub Holten opgericht. Ook leze vereniging mocht zich in ten enorme groei verheugen. Jet ledenaantal steeg van 14 lij de oprichting tot bijna 90 lan het eind van het afgelopen eizoen. Er werd in verband liermede besloten tot een .weede wekelijkse speelavond in de oprichting van een jeug dafdeling, die een eigen speel- lijd ter beschikking kreeg. Men tan in Holten de badminton- jport weer beoefenen vanaf 8 fugustus a.s. in sporthal 't Mos link tijdens de volgende uren: maandagavond van 8 tot 10 uur; woensdagavond van 8 tot 11 uur; voor de jeugd van 10 lot en met 16 jaar: maandag- ivond van half 7 tot 8 uur. Kom eens kijken en maak kea- nis met deze prachtige sport. In lichtingen over het lidmaatschap van de Badmintonclub Holten kunt u krijgen in de sporthal op de eerder genoemde tijden of by de penningmeesteresse mevr. A. Jacobs, Canadastraat 105, tel. 24 05. Wetenswaardigheden over bad minton ontstaan. Algemeen wordt aangenomen, dat India de bakermat is van ,het badminton, omdat daar het spel Poona, waarschijnlijk ge noemd naar de stad Poona, die ongeveer 50 kilometer van Bombay ligt, werd beoeend. En gelse officieren introduceerden het spel, waarmede zij in India kennis maakten in Engeland en omstreeks 1873 werd het spel intensief beoefend op het land goed van de Hertog van Beau fort in Gloucestershire De naam van het landgoed was Badmin ton en aangenomen mag worden dat de naam van het landgoed is overgegaan op het spel. Uit oude schilderyen staat vast, dat men het spel toch ook in Eu ropa al kende en vermoedelijk werd het onder verschillende jSjamen beoefend. Ken Davidson, een destijds bekend? Ameri kaanse badminton-autoriteit, die ,zich in de geschiedenis van het •ibadminton heeft verdiept, kwam tot de ontdekking dat het spel reeds in de 12e eeuw in Enge land werd gespeeld, terwijl men ook in Frankrijk het spel .jeu de longue plume" al in de mid deleeuwen kende, Er bestaat een schilderij uit de 17e eeuw van Adam Manyoki, waaruit blykt, dat het spel met een kleine rac ket en een soort shuttle werd gespeeld. Die shuttle stond vroeger bekend als „pluimbal". Spelregels (In 1877 verschenen er spelregels lin boekvorm van de hand van kolonel H.O. Selby in Karachi. Ondanks het feit. dat er nu spelregels bestonden, werd het ,spel toch op uiteenlopende wij zen beoefend. In sommige stre ken werd het spel door 2 perso nen gespeeld, die de shuttle iheen en weer sloegen en ver plicht waren op dezelfde plaats 'te blijven staan. Elders speelde men met 3 of 5 man aan elke ikant van het net. Zelfs was dit irond 1910 nog het geval. Sinds- jdien zijn de spelregels herhaal delijk gewijzigd en aangepast, (vooral nadat het badminton zich pntwikkelde tot specifieke zaals- port. Het speelveld zoals wij dat 'kennen, is niet de oorspronke lijke vorm. In de tijd dat het jbadminton in Europa, of liever in Engeland, opgang begon te maken, kende men nog geen ^porthallen. Wel had men in de kringen waar het badminton beoefend werd de beschikking (over grote landhuizen met zalen van „kamers-en-suite". Alleen jhad het veld dan, als gevolg van de suitedeuren en mogelijk kasten aan weerszijden, de vorm van een zandloper. Ontwikkeling Zoals uit het bovenstaande dui delijk zal zijn. is de Engelse Bond, de Badminton Association of England, de oudste nationale organisatie. In 1893 werd deze Engelse Bond opgericht door ko lonel Dolby. Deze Bond is tot op heden de meest invloedrijke gebleven. Zij heeft onschatbare diensten aan de badmintonsport bewezen. Geleidelijk werden er ook in andere landen nationale bonden opgericht. Toch is de Engelse bond zowel wat het aantal verenigigen als ook de beoefenaren betreft wel de grootste gebleven. Oprichting Nederlandse Bad- mintonbond Op 15 november 1931 werd in Noordwijk de Nederlandse Bad- mintonbond opgericht, o.m. door Mr. D. U. Stikker, de latere mi nister van Buitenlandse Zaken en Nederlandse vertegenwoordi ger in de NAVO. Tot en met 1938 leidde de NBB een redelijk bestaan, doch van een echte groei was geen sprake, terwijl evenmin van een werkelijk po pulariseren van de sport gespro ken kon worden. Het ligt voor de hand dat door de oorlogs handelingen en alle daarmee gepaard gaande gebeurtenissen de NBB zijn activiteiten nood gedwongen moest staken. In ok tober 1951 namen enthousiaste badmintonliefhebbers de organi satie evenwel weer krachtig ter hand. En daarmee begint dan een periode van popularisering en groei. Omstreeks 1953 brachten speel goedhandelaren en speelgoedfa brikanten goedkoop materiaal op de markt en doordat men zich gemakkelijk voor een paar gulden rackets en shuttles kon aanschaffen, ging badminton „op de straat". De sport werd enorm populair en men zag het in stra ten en op pleinen, aan het strand en op campings met groot enthousiasme beoefenen. Deze factor heeft de grote groei van de Nederlandse Badminton bond stellig in de hand gewerkt, want door het straatspel" kreeg men interesse in het werkelijke badminton. De groei die de NBB sinds dat jaar meemaakt, kent geen vergelijking met an dere sporten. De NBB werd de snelst groeiende sportbond van Nederland en telt thans bijna 45.000 leden. En deze groei is zeker niet tot stilstand geko men. Er bestaat geen twijfel aan, dat badminton nog meer aan populariteit zal winnen. De autocross op het IJsclubterrein "De Noordpool" veranderde door de aanhoudende regen in een modderballet. Toch werd het programma volledig afgewerkt. (van onze corresponaentj In tegenstelling met de cross die woensdagavond onder ideale terrein- en weersomstandigheden op het ijsbaanterrein an de Dorperdijk werd verreden was het zondagmiddag bij de cross -die door de MAC „De Holterbe- rg" en de Autosportvereniging Holtenk onder auspiciën van de V.A.G.O. werd georganiseerd bar en boos. Reeds een uur voor de start regende het gestaag en het parcours was nadat enkele man ches waren verreden op verschil lende plaatsen veranderd in een modderpoel waardoor in het bij zonder in de bochten aan de rijdsters en rijders enorm zware eisen werden gesteld wat stuur manskunst betrof. Er hadden De zesmansploeg t.w. de heren Wim Boode, Wira Nijenhuis, Herman Nikkels, Gerrit Rensen, Herman Nijland en Johan Bal- tes uit Espelo hebben zater dagmiddag op het Touwtrek- toernooi dat in „Kalfstermans- weide" om het kampioenschap van Holten werd georganiseerd door de Holtense TTV "O.K.I.A." onbetwist de sterks- ten getoond en de titel die Es pelo 1 het vorig jaar behaalde kwam niet in gevaar. Johan Marsman coachte de ploeg op deskundige wijze en had zo ook zijn aandeel in de zege. Onder de 18 deelnemende ploegen was ook nu weer een ploeg uit de raad die in verband met vakantie en andere om standigheden met het sterkste team aan het touw kon brengen. Mevr. Ter Doest-Bos en de he ren E.M. van Schooten, W. ten Berge, H. Bosschers, H. Westerik en J. Wiggers (die alle politieke verschillen overboord hadden gezet) hadden zich geen enkele illusie gemaakt (het ging hun om het spel en niet om de knikkers) tasten op de bodem van hun „touwtrek" kunnen en ze kregen van het talrijke pu bliek een spontaan applaus. Er namen aan de wedstrijd in to taal 17 ploegen deel van sport verenigingen, bedrijven enz Espelo I wist haar titel bij het touwtrekken zaterdag laatsleden te prolongeren. Hier de winnende ploeg. De kracht'straalt van hun gezichten. In de finale 6 ploegen) toonde Espelo 1 zich de sterkste. De Sploers wonnen alle partijen werden dus kampioen van Hol ten en ontvingen van OKIA's voorzitter Allard Luggenhorst de prachtige wisselbeker die door manege Snorrewind beschikbaar was gesteld. 2. S.V. „Holten" 3. MAC „De Holterberg" 4. De sectiecommissie zondagama teurvoetbal heeft besloten in het seizoen 1977/'78 weer een beker competitie te organiseren voor alle standaardelftallen, waarvoor de deelname verplicht is, Het inschrijfgeld bedraagt f5,-, welk bedrag in rekening-courant zal worden verrekend. In tegenstel ling tot vorige seizoenen zal de eerste ronde <worden verspeeld in poules van vijf verenigingen, voor zover mogelijk. Voor deze poulewedstrijden zijn de hoofd klassers vrijgesteld. De poules zullen zo regionaal mogelyk worden ingedeeld en van gelijke sterkte zijn De poulewinnaars zullen tezamen met de tot het district behorende hoofdklassers via de overige rondes volgens het „knock-out-systeem" uit dienen te maken wie zich uit eindelijk districtsbekerwinnaar mag noemen. De finale zal wor den beslist in een thuis- en een uitwedstrijd. De zes districtsbe kerwinnaars zullen op een nader te bepalen datum in het Sport centrum te Zeist strijden om de landelijke beker zondagamateur voetbal. De wedstrijddagen, waarop de vyf rondes van de poules worden gespeeld zijn: le speeldag: dinsdag 30 augus tus, 18.30 uur. 2e speeldag: dinsdag 6 septem ber, 18.30 uur. 3e speeldag, dinsdag 13 septem ber, 18 30 uur 4e speeldag: zondag 9 oktober. 5e speeldag, zondag 23 oktober. Elke vereniging speelt in haar poule twee thuis- en twee uit wedstrijden. De vaststelling van de rondes na de poulewedstry- den is afhankelijk van het com petitieverloop. Voor de hoofd klassers worden op de zondagen 9 en 23 oktober volledige pro gramma's vastgesteld. Met de hiervoor vastgestelde wijze waarop het bekertoernooi wordt verspeeld, hoopt de sectiecom missie zondagamateurvoetbal te bereiken, dat het bekertoernooi in alle opzichten een nog groter succes zal zijn dan het afgelopen seizoen. (De K.N.V.B.-er) Het gebeurt heel dikwijls, dat er in onze gemeente wedstrijden of andere eve nementen plaats vinden waar onze fotograaf niet mee bekend is of welke hij niet kan bezoeken. Dikwijls is er dan wel een amateur fotograaf, die een plaatje schiet, dat zeker de moeite waard is om gepubliceerd te worden. Het bezit van derge lijke foto's zouden wij zeer op prijs stellen. De kosten zullen we gaarne vergoeden. Maar het moet dan wel snel gebeuren. Men kan zich daarvoor in verbinding stel len met één van onze redac tieleden voorkomende in de kop van ons blad. REDACTIE HOLTENS NIEUWSBLAD dan ook „aanvaringen" aan de lopende band plaats doch onge lukken deden zich niet voor. Gezien de weersomstancfcgheden viel de belangstelling niet tegen. De uitslag: Dames: 1 Alja Saar- loos. Voorst; 2 Ria Schepers, Beekbergen; 3 Annie Saarloos, Voorst; 4 Janna Pekkeriet, Marle (Hellendoom); 5 Alie Kolk, Raalte; 6 Mieke Grooten, Rijssen; 7 Ria Kievitsbosch, Raalte; 8 Toos Schepers, Laren (G.). Heren (tourklasse): 1 Henny de Jager, Marle; 2 Gert Djjkslag, Raalte; 3 Nico Harten, Marle; 4 Chris van Dam, Raalte; 5 Peter Hoogenk, Klarenbeek; 6 Henk Klein Zandvoort, Holten; 7 Henk v.d. Velde, Voorst, 8 Jan Walraven, Raalte. Heren (sportklasse): 1 Jan Pek keriet, Marle; 2 Doris Lang kamp, Haarle; 3 Cor Rijken, Loenen; 4 Jan Van Zeijst, Kla renbeek; 5 Gerrit Schoemaker, Raalte; 6 Eduard van Oene, Hardenberg; 7 Henk Fokkink, Laren (G>; 8 Evert Endeman, Laren (G). De Wijkvereniging „Holterhaar" organiseert op 6 augustus 1977 haar jaarlijks stratenvoetbal- tournool, aan dit tournooi kun nen deelnemen alle leden uit de wijk de Haar die lid zijn van voornoemde wijkvereniging en wonen in de diverse straten in deze wijk. Dit gezelligheids- tournooi is voor de deelnemers gratis. Uiteraard worden ook de andere gezinsleden verwacht om de deelnemers aaiv te moedigen. Er wordt gespeeld in poules. De in zet is de wisselbeker, beschik baar gesteld door de wijkvereni ging. Deze beker is op dit mo ment in het bezit van de Cana dastraat die hem een jaar lang heeft gekoesterd en bij een van de deelnemers in een wandkas tje buiten de deur heeft staan pronken. Op het terrein is ver der een gezellige bar ingericht waar men diverse versnaperin gen kan kopen. Daarom leden tuinstoelen mee of dekens en op langs de lijn om uw deelne mende huisgenoten aan te moe digen. Voor inschrijving en deel name dient u wel zo spoedig mogelijk kontakt op te nemen met het Secretariaat Canada straat 19. Gekoppeld aan dit tournooi is 's avonds eert Barbeque georgani seerd waarbij tevens de beker wordt overhandigd aan de win naars van dit tournooi. Daarom indien u van gezelligheid houdt wacht dan niet langer maar geef u op bij de diverse adressen, u leert zo ook eens andere mensen kennen uit uw wijk dan alleen uw buurman. Verder Is er op die avond ook gezorgd voor een muziekje dat verzorgd wordt door 2 discjockey's die u in de stemming zullen brengen. Als attractie wordt u vergast op een drankje u aangeboden door de vereniging en bij deelname is er een keuze uit zes soorten vlees voor uw barbeque in een feër- eike omgeving en verlichting hopen wij het bestuur dat er al les aan heeft gedaan, u te mo gen begroeten als lid en niet lid op deze avond. De animo is groot dus wilt u zich alsnog opgeven dan wacht niet te lang want er zijn raaA' een x-aantal stoelen en tafels. Vanwege de grote animo moeten wij u hierom wel verzoeken. Dus bel telefoon 3000 Mevr. R. Bos of Mevr J. Dorrestein telefoon 2620. De prijs van deelname is voor leden f 10.- en voor niet le den f 12,50. Als u niet teleurgesteld wilt worden wees er dan alsnog snel bij. V/ij wensen u een prettige avond. Het Bestuur. De motor en automobielclub „De Holterberg" organiseert op zaterdagavond 30 juli een oriën- teringsrit in toer- en sportklasse. De rit is uitgezet in de gemee nte Holten, en heeft een lengte van plm. 34 km. Iedereen kan hieraan deelnemen, er zijn mooie prijzen te winnen. Start vanaf 19.15 uur bij clubhuis „De Bies- ter" Stationsstraat 10, Holten. De plaatselijke zijspancrosser August Muller, met als bakke nist Henk van Heek, was het afgelopen weekend weer bijzon der succesvol. In het Brabantse Lierop werd in de daar verreden kampioens wedstrijd een prachtige tweede plaats behaald, achter de com binatie Biggelaar. Een vierde plaats in de eerste- en een derde plaats in de tweede man che waren voldoende om tot dit resultaat te komen. In de strijd om het Nederlands kampioens chap zijspancross staan zij nu na drie wedstrijden op een prachtige derde plaats. Een mooie gelegenheid om de combinatie Muller- van Heek ook eens in een sterk interna tionale wedstrijd aan de start te zien, is de Grand Prix van Ne derland te Valkenswaard op 28 augustus a.s. Opgave voor een door M.A.C. de Holterberg te organiseren bustocht is nog mo gelijk tot 15 augustus a.s. bij W. V/evers Larenseweg tel. 05483- 2208 Schietvereniging „Dijkerhoek" 5. Espelo 2 6. Transportbedrijf Oolbekkink. De „trekkerij" had plaats onder de deskundige lei ding van Bondsscheidsrechter J.W. .Brócker te Barchem. Alle deelnemers ontvingen een fraai uitgevoerd herinneringsvaantje. Een demonstratiewedstrijd tus sen de TTV „Bathmen" „OKIA" werd door de Holtense sterke mannen gewonnen. Zondag 7 augustus De Witkampers 3Holten 3 aanvang 10.00 uur Holten. 4MW '29 4 aanvang 10.00 uur ABS 4Holten 5 aanvang 10.00 uur ABS 5Holten 6 aanvang 10.00 uur Holten 7De Tukkers 6 aanvang 10.00 uur De Witkampers 4—Holten 8 aanvang 10.00 uur ABS 6Holten 9 aanvang 10.00 uur Holten 10Heeten 5 aanvang 10.00 uur Holten 11Heeten 7 aanvang 10 00 uur Holten 12De Holterberg 1 aanvang 10.00 uur Zondag 14 augustus PH—Holten 3 aanvang 10.00 uur Holten 4PH aanvang 10.00 uur PHHolten 5 aanvang 10.00 uur Holten 6PH aanvang 10.00 uur PHHolten 7 aanvang 10.00 uur Holten 8PH aanvang 10.00 uur PHHolten 9 aanvang 10.00 uur Holten 10PH aanvang 10.00 uur PHHolten 11 aanvang 10 00 uur Holten 12PH aanvang 10.00 uur Zondag 21 augustus De Zweef 3Holten 3 aanvang Holten 4Rood Zwart 3 aanvang Holten 5Rood Zwart 4 aanvang De ZweefHolten 6 aanvang ABS 5Holten 7 aanvang Holten 8De Zweef 10 aanvang Holten 9Nijverdal 5 aanvang Holten 10Nijverdal 4 aanvang Heeten 6Holten 11 aanvang Holten 12 Zondag 28 augustus Holten 3Sallandia 3 aanvang Holten 4De Tukkers 3 aanvang Nijverdal 3Holten 5 aanvang Holten 6Haarle 4 aanvang Haarle 5Holten 7 aanvang Haarle 8Holten 8 aanvang Holten 9Haarle 9 aanvang Holten 10Haarle 10 aanvang Haarle 6Holten 11 aanvang Holten 12Haarle 7 aanvang (Uit te knippen door de spelers) 10.30 uur 10.00 uur 10.00 uur 10 30 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 11.45 uur 10.00 uur 10-00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10 00 uur 1000 uur 10.00 uur 10.00 uur Zaterdag 6 augustus Holten 1Helios 1 Holten 2Helios 2 Woensdag 10 augustus Holten 1Go Ahead 1 Holten 2Go Ahead 2 Zaterdag 13 augustus Hattem 1Holten 1 Hattem 2—Holten 2 Zaterdag 20 augustus ABS 1—Holten 1 aanvang 17.00 uur aanvang 17.00 uur aanvang 18.30 uur aanvang 18.30 uur ABS 2Holten 2 Donderdag 25 augustus Twenthe 1Holien 1 Twenthe 2Holten 2 Zaterdag 27 augustus Eversberg 1Holten 1 Eversberg 2—Holten 2 Zondag 4 september KNYB-competitie aanvang 14 30 uur aanvang 18.30 uur aanvang 18.30 uur aanvang 18.19 uur aanvang 16.30 uur aanvang 14.30 uur (Ui< ,e knippen d00r de speler,)

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7