Barbecue Geheimzinnig verschijnsel zet wetenschap voor raadsel Holle Boom Kraantje Lek blijft Van het erf der kerk 161.900dollar voor het Actie Programma Unesco Stadsboom kan40.000 gulden waard zijn?? Waar gaan we heen Diaserie „Een boom, een levend wezen" De wereld in cijfers: MACAO HEEFT DE BESTE BIOSCOOPKLANTEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 JULI 1977 - PAGINA 5 AMBTSMISBRUIK? KOM NOU! Dr. A.H. van den Heuvel te Den Haag schrijft ons: Wie de inge zonden stukken in Trouw leest over de zg. stemadviezen van predikanten en kerkelijke func tionarissen, komt niet alleen tot de conclusie, dat de reactie van de hervormde synode-praeses ds Spilt van een niveau is, dat zel den door andere tegenstanders wordt rdt gehaald, hy verbaast zich ook een beetje over de on zin, die er wordt geschreven Omdat ik in nogal wat reacties als een van de boosdoeners wordt vermeld, wil ik graag ook nog een paar opmerkingen ma ken. 1. Vele schrijvers verwarren ste madviezen van kerken en ste madviezen binnen de kerken. Ik ben tegen het eerste en voor het tweede. Waarom? Een stemad vies van de kerk in haar geheel suggereert, dat kerklidmaats schap en verbondenheid met een bepaalde politieke party in eikaars verlengde liggen. Nu dat is gelukkig niet meer het geval. In ieder geval verheugt de her vormde kerk zich in leden, die hun politieke overtuiging graag wel als afgeleid van hun belei- denis zien, maar nog niet als een beiydenis zelf. In de taal van „Christen zyn in de Neder landse samenleving": er is ver schil tussen beiydenis, overtui ging en mening. Maar juist in een tyd waarin kerken niet meer zeggen waar je eigenlyk op zou moeten stemmen, is het belang- ryk om binnen de kerk elkaar van advies te dienen. 2. Keuze voor een niet- confessionele party is nog aller minst vanzelfsprekend in Neder land. Zie de ingezonden brieven en het venyn dat daar vaak van afdruipt. V/ie lid is van de PvdA, zoals ik, hoort dan plot seling dat hy de Internationale „beiydt", dat hy „voor abortus is", het atheïsme bevordert en nog veel meer fraais. Arme christenen in landen als Ame rika en Engeland, waar geen confessionele partyen zyn! En afgezien van de onzindelyke manier van spreken over mede mens en medechristenen, wat een slaafse geest blykt er uit dat soort kreten: alsof je in je eigen party monddood zou zyn of alsof je het met alles eens zou moeten zyn! Juist omdat de keuze voor een niet-confessionele party nog al lerminst geaccepteerd blykt, is een stemverklaring van christe nen in die partyen broodnodig. Opdat we langzamerhand aan het verschynsel wennen en mis schien zelfs weer zindelyk leren discussiëren. Daar komt nog by, dat de buitenwacht maar al te gemakkelyk over het CDA en de andere confessionele partyen spreekt als over de „christenen". Dat is ook niet zonder discrimi natie. Voor my was dit laatste de doorslaggevende reden om de PvdA-advertentie te tekenen. 3. Er is gesuggereerd, dat ste madviezen in stryd zouden zyn met de mondigheid van de ge meente. Toe nou! Een advies veronderstelt toch mondigheid? Een theoloog schreef zelfs, dat als hy dan als advies wilde hebben, hy liever door parle mentaire journalisten „en andere deskundigen" werd voorgelicht, want op het gebied van politiek had hy nog nooit iets van een theoloog geleerd. En dat alle maal in het land van Kuyper, Van der Leeuw, Domela Nieu- wenhuis, Abma en de halve vroegere partytop van de KVP. Wat een uitverkoop van de theologen, denk ik dan. 4. Kerkelyke functionarissen en dominees misbruiken hun amb telijke gezag, lees ik verder, als ze stemadviezen geven. Nog af gezien van het feit dat ik titel loos en ambtsloos stond onder een advertentie, waarin ook an dere christenen (kantoorbedien den, huisvrouwen, vormingsmen sen etc. etc.) samen wilden be kendmaken, dat huns inziens de voortzetting van het regeringsbe leid (inclusief de - combinatie PvdA-CDA) het best gediend was met een stem op de PvdA wegens de keuzeweigering van het CDA, Is het hele argument van het ambtsmisbruik slecht gekozen. Een predikant kan misschien van ambtsmisbruik worden beschuldigd als hy zyn gemeente over zyn etische be slissingen in het ongewisse laat, maar een open verklaring over een etische beslissing kan toch nooit ambtsmisbruik zyn? Ach ter deze opmerking steekt een ambtstheologie, die de predikant wil weghouden van de realiteit, en dat lykt my volstrekt onre formatorisch. 5. Het mooist vond ik een op merking van iemand, die mee nde dat er enige moed voor no dig was je voor het CDA uit te spreken. My is geen kerkelyke functionaris of predikant be kend, die door zyn ondertekeing van een CDA-advertentie zoveel azyn en gif heeft mogen verwer ken als dat by de PvdA- adverteerders het geval was. Maar moed was er niet voor nodig. Ik heb vele goede vrien den in het CDA en ik wil erg graag, dat myn party met de hunne opnieuw gaat regeren. Als de politici het de stemmers even toestaan, zal het nog wel gebeu ren ook. En ik biyf erby, dat zulks niet alleen in het landsbe lang is, dat is maar zo een me ninkje, maar ook in de lyn ligt van wat de laatste jaren door de kerken in Nederland, apart en samen is gezegd. We hadden zo'n barbecue, gekregen Maar we wisten niet hoe 't moest, En voor we lekker gingen eten Hebben we eerst een uur gehoest! Want met aanmaaakblok en houtskool Hoor je het apparaat te stoken, Ik deed het, eigenwijs!, met hout En het zaakje ging aan 't roken!!!! Arme buren!, maar wat lief, Dat u zelfs niet nijdig kéék!! Morgen komt u er maar bij, hoor! Gisteren was ik nog een leek. Want toen Pa houtskool had gehaald (Meteen twee hele grote zakken) Toen kregen wij op slag, voorgoed, De smaak van 't roosteren te pakken!! Smakelijk hebben wij tot nu toe Boerenkool en snert geslikt; Maar nu!!., wordt door ons met verve Van alles aan een spies geprikt! Champignons en paprika's Biefstuk, lever; alles best! Heb 'k mijn breipen volgeregen Dan zorgt ons kampvuur voor de rest! Dan zit ik te fantaseren En dan leef ik in „het wild" Met een man die jaagt en vist Tot onze honger is gestild! En mijn nieuw „gevleugeld woord" Dat mijn kinderen doet gieren, Is nu, als 'k wil barbecueën: „Zullen wij gaan Batavieren?!" HUISVROUW In 1976 heeft het Unesco Cen trum Nederland een bedrag van 161.980 dollar ter beschikking gesteld aan 37 projecten van het Coöperatieve Actie Programma van de Unesco. In 1975 was dat een bedrag van 154,400 dollar. Het ging ondermeer om de vol gende projecten: 30000 dollar werd besteed aan de wederop bouw van lagere scholen in Bangladesh, 4000 dollar ging naar een Training Centre en scholen in Botswana, 4000 dollar naar scholen voor gehandicapte kinderen in Ghana. Aan de res tauratie van de Borobudur werd 20.000 dollar ter beschikking ge steld, 4000 dollar werd besteed aan het onderwys in de Liba non, het beroepsonderwys op Sri Lanka ontving 14.000 dollar, 5000 dollar kwam ten goede aan alfabetiseringsprogramma's en bibliotheken op het platteland in Tanzania. Voor het bestrijden van het analfabetisme onder de vrouwen in Nepal werd 11.600 dollar gegeven. Scholen in het Sahelgebied ontvingen 10.350 dollar en 10.880 dollar ging naar schoolbibliotheken in Afrika. In de afgelopen vier jaar heeft het Unesco Centrum Nederland met in totaal een bedrag van 655.965 dollar het Coöperatieve Actie Programma van de Unesco ge steund. V/at is een boom waard? Daar zyn verschillende antwoorden op. Een boseigenaar byvoorbeeld kjjkt naar de prys die de houtr verwerkende industrie er voor betaalt, want voor dat doel wa ren zyn bomen onder andere ook geplant. By de stadsboom ligt dat geheel anders. Die wordt neergezet voor het plezier van de mensen meer sfeer en afwisseling in de straten, schaduw en koelte in de zomer, enz. Nu kan dat gevoel moeiyik in geld worden uitge drukt, ook al omdat de mate van dat plezier voor iedereen verschillend is. De één zal er dan ook meer voor over hebben dan de ander om een boom te behouden. En dat dit vaak meer is dan de houtprys, blykt o.a. uit een Amerikaans onderzoek: een huis is 7% meer waard wanneer er één of meer bomen in de tuin staan. Soms is het noodzakelyk om precies te weten wat een stads boom waard is, b.v. als er een zware schade aan is toegebracht die moet worden vergoed. By een kleine boom wordt dat Hoe jonger een mens bekend is met alles wat „des booms" is, hoe meer zal hy er ook later in zyn leven rekening mee gaan houden. De Bomenstichting heeft daarom vobr gebruik op scholen zojuist een aantrekke- ïyke diaserie laten vervaardigen, met als titel „De boom. een le vend wezen". Deze is afgestemd op de bovenbouw van de basis school en de brugklas van het voortgezet onderwys, maar ook geschikt voor gebruik in vereni gingen. In 36 kleurendia's, met daarby een geluidsband of -kassette, wordt een beeld gegeven van de boom in en bulten de stad, de gevaren waaraan deze bloot staan, en de boomverzorging. Het bUbehorende instructie boekje bevat o.a. een technische en didactische gebruiksaanwy- zing, en de volledige tekst van Ide band. De balangstelling is groot; in korte tyd hebben al ruim 500 scholen de serie be steld. De Bomenstichting vraagt hiervoor uitsluitend vergoeding van de reproduktJekosten: met geluidsband 43.50. met kassette 41.-, en zonder geluid 26.-, alles exclusief verzendkosten. Bestel lingen kunnen worden gericht aan de Bomenstichting, Drie- bergseweg 16B. Zeist. Tel. 03404-2 26 42. in het algemeen bepaald door de kosten van vervanging. Grote bomen zyn echter praktisch on vervangbaar; om dan toch de waarde te kunnen bepalen zyn er in verschillende landen for mules uitgevonden waarby aller lei factoren een rol spelen. De formule die in Nederland wel wordt toegepast zal voor menige leek verrassende uitkomsten op leveren. Zo is volgens deze be rekening een 30 cm. dikke beuk of eik langs de straat in het stadscentrum al zo'n 2000 gul den waard. En de twee platanen aan het Leidsebosje in Amster dam „kosten" op dit moment niet minder dan 40.000 gulden per stuk! Hoeveel leraren waren er in Ke nia vier jaar geleden? V/elk per centage der Brazilianen gaal naar de universiteit? Hoeveel geeft India uit voor wetens- chappelyk onderzoek? Of zelfs: hoeveel meter boeken staan ei in de rekken der openbare bi bliotheken van Trinidad en To bago? Antwoorden op zulk soort vra gen zyn niet zomaar wat merk waardige en verder nutteloze in formatie. Ze zyn zeer nuttig voor plannenmakers zowel by de overheid als in de commercie Het Statistical Yearbook van de Unesco levert de antwoorden gedestilleerd uit gegevens die door tweehonderd landen en ge biedsdelen zyn verstrekt. De laatste- editie van dit statistisch jaarboek is zojuist verschenen en het bevat zeer interessante getallen die laten zien hoe de ontwikkeling van verscheidene zaken is geweest in de afgelopen jaren. Zo ziet men in de periode van 1965-1973 het aantal stdenten op de wereld van 420 miljoen oplo pen tot 532 miljoen. Bemoedige nde cyfers ziet men byvoorbeeld wat het aantal scholieren in de Derde V/ereld betreft, in het bij zonder als men let op het per centage meisjes dat naar de la gere school gaat. Maar minder opbeurend is het met het aantal leerkrachten. In 1973 had Afrika 1 036 000 onderwyzers voor ruim 39 miljoen leerlingen op de la gere scholen terwyi er in Europa 2 290 000 waren voor 51 miljoen scholieren. Per inwoner be steedde de wereld in 1965 ruim veertig dollar aan onderwys en in 1973 bijna negentig- maar in 1973 ging het om 12.60 dollar in Afrika en 413.50 oftewel byna 33 keer zoveel, in Noord-Afrika. Over boeken gesproken: de openbare bibliotheken in de VS hadden er 387 565 000 op de planken en die van de Oekraine 250 060 000, maar in 39 van de 98 staten in de tabel waren het er minder dan honderdduizend. De boekproduktie was verdub beld ten opzichte van 1955 - in titels, maar de groei in aantal titels per miljoen inwoners groeide aanzieniyk minder. Dat cyfer was voor Afrika ondanks verdubbelde produktie 28 en dat van Europa 587. Dezelfde vergelyking van 1973 met 1965 leert dat in Europa het aantal dagbladen weer was afgenomen, zy het in mindere mate: van 1860 naar 1812. Maar over de hele wereld was er een toename: van 7980 naar een ge schatte 8100. In Afrika was de styging van 190 naar 232, maar nog zyn daar landen waar maar één dagblad verschynt. De opmars van de t.v. duurt voort. Algerië ging van 72 000 naar 410 000 ontvangers, Mexico van 1 218 000 naar 4 885 000, Is raël van 15 000 naar 441 000. Het bioscoopbezoek is in Europa laag. De Fransen gaan per in woner iets meer dan drie keer, Nederlanders en Finnen twee keer, Spanjaarden 71/2 keer. In de SovjetrUnie is het 18.1 keer en de Burmezen 20. De kam pioenen zyn echter de inwoners van Macao die gemiddeld 81 keer de bioscoop bezochten in 1974. In de zomer van 1976 bleken plotse ling dikke takken van allerlei oude gezonde bomen af te breken, terwijl deze takken op de breukplaats toch volkomen gaaf waren. Boven dien gebeurde het doorgaans bij windstil weer. Gelukkig deed het afbreken zich vrijwel alleen 's avonds laat of 's ochtends vroeg voor, waardoor er geen ongelukken zijn gebeurd. Voor dit verschinsel, dat overigens al langer bekend is, hebben de des kundigen nog steeds geen slui tende verklaring. Het vindt vooral plaats bij oude beuken, iepen, ei ken en paardekastanjes in warme, droge perioden soms plotseling, soms met veel gekraak en geknal uren van tevoren. Voor de oorzaak bestaan diverse veronderstellin gen, die elkaar min of meer aanvul len: - takken van gezonde en oude, al leenstaande bomen worden op den duur zeer groot en zwaar door de hoeveelheid blad en twijgen die ze te dragen hebben. Op warme, zon nige dagen vormt het blad grote hoeveelheden voedingsstoffen, die op hun beurt weer water aantrek ken, zodat de hele kroon zeer zwaar wordt; - in warme, droge perioden, wan neer de boom veel water zou moe ten verbruiken maar vaak te weinig toegevoerd krijgt, droogt het hout van stam en takken uit en wordt bros; - 's zo mers wordt het hout van stam en takken door de zonnestraling overdag vaak erg heet, en zet daar door uit. Afkoeling van de lucht in de avond laat ook de buitenste houtlaag afkoelen en krimpen. Binnenin is het hout echter nog warm en uitgezet. De buitenste houtlaag scheurt al gevolg daar- vaa de spanning wordt te groot, mede door het grote gewicht van de tak. en deze knapt en scheurt af. Alhoewel ook hiervan weten schappelijk nog niets is bewezen, moet vermoedelijk wel in deze rich ting worden verder gezocht. Hebt u echter een andere verklaring of er varing hiermee, dan is de Bomen stichting daar bijzonder benieuwd De holle boom by de uitspan ning Kraantje Lek in Bloemen- daal is voor vele generaties Ne derlanders een begrip. Deze honderden jaren oude iep is echter nu praktisch gestorven, als gevolg van de iepeziekte. Een spontaan gevormd fonds en een dure „operatie" door een boomchirurg enige Jaren geleden hebben dat niet kunnen voor komen. De stam zit thans vol met iepespintkevers, die de ie peziekte naar andere bomen dreigen over te brengen. Men opperde oorspronkeiyk al lerlei dure ideeën om de boom na z'n dood te kunnen behou den. zoals het bespuiten met brons of met kunststof Maar voor het bedenken van ideeën komen mensen nu eenmaal ge makkelijker op de been dan voor het uitvoeren er van. Daarom heeft de heer Bloemen, eigenaar van uitspanning en boom en voorstander van het behoud daarvan als monument, een vrijwel definitieve beslissing genomen. Staatsbosbeheer advi seerde hem de Jonge iepenaan- plant er omheen te verwyderen, en de bast van de boom af te halen. Nadat dit gebeurd is, wordt de boom door een schil dersbedrijf met carbollneum be spoten. Daarmee zal dan een traditionele bezienswaardigheid in ons land kunnen biyven be staan, zy het slechts als een herinnering aan een lang le ven naar. Het adres is: Driebergse- weg 16b, Zeist. Tel. 03404-2 28 42. .SNOEIEN VAN BOMEN" EN „BOMEN EN VOGELS" De Bomenstichting publiceert re gelmatig informatiebladen, met nuttige wetenswaardigheden over alles wat met bomen te maken heeft. Elk blad behandelt een be paald onderwerp, niet al te uitge breid en goed leesbaar. In de afge lopen tijd zijn weer twee informa tiebladen verschenen. Blad 16, „Snoeien van bomen", geeft bij zonderheden over diverse boom- vormen die het bewijs zijn dat er reeds eeuwenlang in ons land wordt gesnoeid, naast richtlijnen en speciale snoeivormen. Verder wordt met tekeningen het „vorms- noeien" van een jonge boom geïl lustreerd. Blad 17, „Bomen en vogels", laat zien dat beide onmisbaar voor el kaar zijn. Uiteengezet worden zo wel de functies van de bomen voor de vogels, als omgekeerd. De bla den kunnen worden besteld door overovermaking van twee gulden per blad op postgiro 2 10 87 55t.n.v. de Bomenstichting te Zeist, onder vermelding van het nummer van het gewenste informatieblad. Ook de voorgaande bladen zijn nog le verbaar; het secretariaat (0 34 - 04-2 28 42) verstrekt graag inlich tingen over de verschillende on derwerpen. BENT U AL DONATEUR VAN DE BO^ 5NSTICHTING? Er zijn vele ideële instellingen op natuurgebied in ons land. De Bo menstichting is daarvan de enige die zich speciaal richt op de instan- houding van bomen. De stichting streeft naar behoud en verzorging van met name alleenstaande bo men en bomengroepen die waarde vol en onvervangbaar zijn. Ze doet dat door het signaleren dat en in aktie te komen als er bomen in ge vaar verkeren, door adviezen voor boomverzorging te geven, door te bemiddelen als er geld nodig is voor verzorging van waardevolle bo men, enz. Ze verspreidt informa tiebladen en verdere documenta tie, diaseries en platen, en organi seert excursies. Dankzij deze acti viteiten heeft de stichting reeds heel wat belangstelling voor het onderwerp "gewekt, en daadwerke lijk vele zaken kunnen realiseren danwel rampen kunnen voorko men. Er is een bestuur meteen aan tal adviseurs, die de Bomenstich ting belangeloos terzijde staan wanneer men uit het land om raad vraagt. Ook kunt achter dit noodzakelyke werk gaan staan, door zich op te geven als donateur. Dat kost u 15 gulden pe Jaar. Een gering bedrag, waarvoor u dan ook nog gratis de informatiebladen krijgt toegezonden, en kunt deel nemen aan interessante excursies. Voor f 250.- inééns bent u donateur voor het leven. U kunt uw donatie overmaken op gironummer 2 10 87 55 t.n v. Bomenstichting, Zeist. Hoe meer mensen dit werk steunen, des te meer bomen kun nen er in ons land worden behou den Een noodzaak! Het adres is: Driebergseweg 16B. Zeist. Tel. 0 34 04-2 28 42. Het welbekende Circus Renz staat van 27 t.m. 31 augustus op de Beestenmarkt in Deven ter. Voorstelling om 15 en 20 uur. Luxor 1, Brink 20, tel. 186 62 V/eekfilm do. 28 juli t.m. wo. 3 aug. Een Brug te ver, 6e week 12 jr., nachtvoorstelling vr. 29 juli 23.30 Tour de sex de France 16 jr. Matinee zo. 31 juli 14 u., Stad op stelten a.l„ aanvangstyden weekfïlm: weekd. 14 en 20 uur, zo. 16 en 20 u. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 186 62 V/eekfilm do. 28 juli t.m. wo. 3 aug. Shampoo 16 jr., Nachtvoor stelling vr. 29 juli 23.15 Vrouwen 16 jr., Aanvangstyden weekfïlm: weekd. 20.15 u., za. 18.45 en 21.15 u., zo. 15, 18.45 en 21.15 u. Cinema, Lange Bisschop straat 69, tel. 11100. Weekfïlm do. 28 juli t.m. wo. 3 aug. Een Brug te ver 12 jr., Na chtvoorstelling vr. 29, za. 30 aug. 24 u., Bawdy tales 16 jr., Mati nee do. 28 juli t.m. wo. 3 aug. dagel. 14 u. Tekenfilmcaroussel a.l. Aanvangstyden weekfïlm: dageiyks 20 u., zo ook 16 u. E.D.B. Theater, Smedenstraat 10, tel. 136 15 V/eekfilm do. 28 juli t.m. wo. 3 aug. Cassandra Crossing 12 jr., Nachtvoorstelling vr. 29, za. 30 aug., resp. 23 en 23.30 Hap ki do 18 jr.. Matinee za. 30, zo. 31 juli 14 u., De mysterieuze reis van Sindbad a.l., Aanvangstyden weekfïlm: weekdagen 20 uza. 18.30 en 20 u., zo. 16, 18.45 en 21.15 u. Cave du tertre, Jaarsraa woon- centrum, Bergstraat 48, tel. 1 84 94 geopend: gewone winkel tijden (ma. gesloten) 28 juli t.m. 21 sept. Marianne van Hooff, aquarellen, etsen olieverven. Openbare leeszaal (Kunst ron dom), Brink 70, tel. 1 35 06 ge opend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17 (tot 2 aug. gesl.) Hans Keizer, kostuumontwerpen. Bolwerksmolen, Bolwerksweg 8, tel. 1 50 40 Tevens tentoonstel ling kreativiteitsproducten rond het onderwerp „De Molen". Ge opend: di. en za. 17 voor bezich tiging. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 1 65 12 ma. t.m. vr. 10-12 en 13- 17, wo. ook 18-20.45 Gedrukt en bewaard in Deventer 1477-1977. Nederlands Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 1 96 75, geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14- 17, 13-16, Permanente expositie over leven en werk van Albert Schweitzer. Museum de Waag, Brink 56, tel. 145 56 geopend: di. t.m. za. 10- 12.30 14-17, zo. 14-17, Een prent voor een cent; in Deventer ge drukte prenten. Galerij Lenten, Kletterstraat 25-27, Epse, te». 21815, geopend: wo. t.m. za. 10-12 en 14-17, zo. 14-17, Schil derijen, beeldhouwwerken, gra fiek, keramiek 1850-heden. Museum De Drie Haringen, Brink 56, tel. 145 56, Kostuums, speelgoed en kostuumpoppen. Museum voor mechanisch speelgoed, Noorderbergstraat 9, tel. 1 97 39, Mechahisch speel goed uit de collectie Stekelen burg, openingstyden musea: di t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 1 18 48, geopend: di. t.m. vr. 14- 18, vr. ook 19-21, za. 10-12.30 en 14-17. Lebuinistoren, Grote Kerkhof, Opengesteld voor beklimming: ma. t.m. vr. 10-12 en 14-16. Muziek in en om de grote kerk: Vr. 29 juli 12.30 Marktconcert door Marian Leijnse. Deventer ren- en toeristenver eniging „De Zwaluwen"; inl. H. J. Huter, Groenewold 14, tel. 1 60 21. Elke zaterdag fietstoer- tocht start 8.30 vanaf Clubhuis D.K.C. Hellas, Rlelerenk. Deel name ook voor nletrleden. Stadion Adelaarshorst, Vet- kampstraat, tel. 2 31 66, za. 30 juli 19.30 u. Ga Eagles-Queens Park Rangers. Cr de Pessink, Deventerweg 40, Epse, do. 28 juli 19.30 u. Zomeravond-Bridge-Instuif, geor ganiseerd door de gezamenlyke Deventer Bridgeclubs. Inschry- ving sluit om 19.30 u. Sportmobiel; inl. tel. 7 21 21 tst. 342 Sportieve en kreatieve akti- viteiten jeugd t.m. 12 jr. 14-17 u., 28 juli Speeltuin, Tuindorp, Putmanstraat; Sportieve aktivi- teiten jeugd t.m. 16 jr. do. 23 juli 18.30-20.30 Speeltuin Hoorn werk, Twentsestraat; vr. 29 juli 15-20.30 u. Speeltuin Zandweerd, Van Reydstraat. Speelkar, inl. „Brink 30", tel. 1 16 37. Handenarbeid en spel voor jeugd van 4-12 jr. 10-11, 11.30-12.30, 13.30-14.30 en 15-16 uur. 28 jul. Diepenveenseweg en Haringvlietstraat; 29 jul. Speel tuin Rivierenwyk en Batenburg; 1 aug. Ie Spoorweg Oostrik en Koning Christiaanstaat; 2 aug. Winkelcentrum Borgele en Lo- dyzengaarde; 3 aug. Stuitjess- chool en Speeltuin De Hoven. Het Overdekt Zwembad is tot 1 aug. gesloten. Rederij Scheers, w.s. Eureka, Worp, tel. 159 14, bgg .132 54 vry. 29 juli 20 u. Moonlight Cruise. Dagelyks behalve zater dags gelegenheid voor het ma ken van een boottocht. Vraagt vaarschema by VW of Redery Scheers. ALMELO Varossieau do. vr. ma., di., wo., De eend en de Cadillac, 14.30 en 20.00 u. Za. en zo. De eend en de Cadil lac, a.l. 1845 en 20.00 u. Zo. 14.30 u. Een dollar met een gaatje 16 jr. Za. 23.15 u. Zy wil wel. Palace Dagelyks 14.30 en 20.00 u. Een brug te ver 12 Jr. Zo. 14.30 u. Laurel en Hardy als zoetwatermatrozen.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5