Grote jaarlijkse actie voor Holtens Fonds Internationale Hulpverlening Jennekesmarkt was weer druk en gezellig O.V.-VAMTIE- PWUU FEESTM voor de la: DAG ren Evenementenkalender ERGERLIJKE BALDADIGHEID Aanrijding in de Gaardenstraat Een Ghanees in Nederland 30 juli t/m 5 augustus Trekking verloting Holtense boerendansers Interkerkelijk Recreatiewerk 14-21 augustus '77 HOLTENS NIEUWSBLAD VRACHTAUTO'S BOTSTEN POGING TOT INBRAAK? Paardenfokdag BURGERLIJKE STAND NIEUWSBLAD Vrijdag 29 juli 1977 29e jaargang - no. 10 Hoofdredacteur J Wlggers. Kolweg 14. tel 05483-1356 Plv v hoofdred /seer W Beijers. Holterberg 13. tel 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel. Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f IS,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De Jennekesmarkt - het sluit stuk van het geslaagde Dorps feest was evenals voorgaande jaren weer de attractie voor de jongelui die met vele honderden zo tegen negen uur waren sa mengestroomd rond de in flood light badende oude Dorpstoren. De Dorpsfeestcommissie had een directiewagen van Krekels We genbouwbedrijf als kantoor inge richt en van hier uit werden via de geluidsinstallatie de jonge (en wat oudere) marktbezoekers door „marktmeester" J. Wiggers aangespoord om de genummerde kaarten twee voor een gulden te kopen van enkele leden van de Boerendanseers uit Holten Het was weer gezellig vol op het marktterrein waar de jongens en meisjes door het omhoog steken van een kaart, plankje of een stuk karton met het nummer en luid roepen zo snel mogelijk de marktbezoek(st)er met het zelfde nummer te vinden. Het eerste paartje dat zich meldde was Priscilla Cevaal (7 j) uit Middelburg en Berend Jan Vukkink. een dienstplichtige mi litair uit de Schoutenstraat te Holten. Zij kregen elk 25 gulden. De 2e prijs (elk 12.50 was voor Annie Getkate (14) te Holten en Gerald Meijerink (13) uit de Mr. Vixseboxsestraat te Holten. De derde prijswinnaars Mirjam Ha gen (16) uit Vaasen en Ronny Leurink (16) uit Rijssen kregen elk drie rijksdaalders en de vierde prijs van een tientje mochten Jenny Getkate (10) te Holten en Egbert Beunk, een 19 jarige loodgieter uit Rijssen sa men delen. De prijzen werden aan de „Jennekes" en de „Jan nen" uitgereikt door de heer Wiggers, die tevens de vier da mes van de Holtense Boeren- dansgroep dank bracht voor het verkopen van de genummerde kaa'ïten. Voor plm. 200 kinderen- waaronder een aantal die met vakantie in Holten of omgeving zijn was het donderdagmiddag in gebouw "Rehoboth" feest. De dorpsfeestcommissie had met het optreden van goochelaar oom Charlie in de roos gescho ten van de kinderen hebben bijna 2 uur dol plezier gehad. Soms was er een angstige stilte en even later daverden de sal vo's en vreugdekreten door de zaal. Heel leuk bracht oom Charlie "Pietje Grotebol" en de oude Chineese goochelaar. Dinie ter Harmsel mocht de goochel kunst van heel dichtbij bekijken maar hoe het toch allemaal ging kwam ze niet achter Na de pauze genoten de jongelui (en de ouderen!) volop van Jan Klaassen, Katrijn, en de boef. de veldwachter, griezel en de bakker Al met al voor de jonge lui een fijne middag. John Kofi Opata, 46 jaar, in het zuiden van Ghana geboren, na zijn landbouwkundige studie ge trouwd en later in dienst getre den van de Presbyteriaanse kerk van Ghana om de verantwoorde lijkheid voor het Landbouwsta- tion in Garu in Noord-Ghana op zich te nemen. Daar werkt hij als landbouwvoorlichter onder de Kusasi-boeren, die moeten proberen om van arme, harde en droge grond een zo groot mogelijke oogst te halen. Verder houden ze nog wat vee, maar dat is voor de verkoop in de tijd van voedselschaarste. John Opata is een toegewijde kerke lijke werker. „De kerk heeft op aarde een uitzonderlijke taak en dat zal ik bij al mijn werk moe ten beseffen" zegt hij Evernals zijn Nederlandse voorganger in het landbouwkundige werk in Garu is John een groot voor stander van landbouwkundige hulpmiddelen en wijzen van werken, die helemaal passen in de wereld van de Kusasi-boeren. Daarom vroeg hij tijdens zijn bezoek aan Nederland telkens of er ook eenvoudige manieren van landbewerking en veeteelt te zien waren. „Aan vergevorderde mechanisatie hebben onze Kusasi-boeren niets" herhaalde hü steeds. Vandaar dat hij bij- Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24. Zaterdag 30 Juli: Puzzelrit voor auto's en motoren door de gemeente Holten Vertrek om 1900 uur bij clubhuis De Blester, aan de Stationsstraat bij N S.-station. Veel leuke opdrachten. Maandag 1 Aug: Bezichtiging van Manege Beltman FNRS rijschool) aan de Markeloseweg van 14.00 tot 16 00 'uur U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn Toegang gratis Dinsdag 2 Aug:Natuurwandeling onder leiding van Staats bosbeheer. Vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 10 00 uur. Bezichtiging kaasboerderij Cats, ligging in de buurtschap Beuseberg (oude weg Holten-Laren volgen). Aanvang 14 30 uur U kunt geen bereiding zien, wel wordt er een praatje bij de tobbe gehouden Entree f 125 pp Woensdag 3 Aug: Bezichtiging manege Snorrwind, Snorre- wind, restaurant "De Poppe", links dus Markeloseweg van 14 00 tot 16 00 uur U kunt een kijkje nemen in de stallen of manege. Toegang gratis. Donderdag 4 Aug: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbosbeheer, vertrek vanaf de dagcamping op de Hol terberg om 14 00 uur Vanaf het bezoekerscentrum op de Noetselerberg zijn ook wandelingen te makenZie hiervoor de agenda van Hellendoom NiJverdal Bezichtiging kaasboerderij (zie dinsdag) Vrijdag 5 Aug: Weekmarkt van 14 00 tot 18 00 uur in het centrum van het dorp. aan de Kerkstraat Rondleiding in het museum Bos, van 20 00 tot 2130 uur De heer Bos is een gezellig prater en vertelt u veel van het vogel en dierenleven van de Holterberg. Tevens vertoning van diverse interessante dia s ALLE DAGEN: Steenslijperij Overmeen iedere middag ge opend van 13 00 tot 17 00 uur Ligging grens Holten- Markelo aan de Hochtweg Op eigen gelegenheid wandelen, mapje met 7 routes van f2- bij de VVV Mapje met 7 fietsroutes voor f2- eveneens bij de VVV verkrijgbaar In terkerkelijk recreatieteam. Tent aan de Borkelsweg hoek Postweg- Panneweg Alle dagen ontspanning voor jong en oud. Zie aanplakbiljetten bij de zaken en VVV voorbeeld helemaal enthousiast werd bij het bezoek aan een eenvoudige, maar goed uitge kiende, zo goedkoop mogelijk opgezette varkensfokkerij De ei genaar was fruitteler geweest, maar in het fruit zat geen brood meer. Van geleend geld werd een 200 jaar oude boerderij ge kocht en man en vrouw bouw den deze om tot een simpele maar rendabele varkensfokkerii. Aan elk onderdeeltje was te zien dat er hard nagedacht was hoe voor zo weinig mogelijk geld een zo goed mogelijke oplossing kon worden gevonden. John Opata voelde zich als een vis in het water. Je zag hoe hij elke mi nuut van het bezoek bedacht hoe hij de Kusasi's vanuit de ervaring in een simpele Hol landse fokkerij aan een betere varkensstapel kon helpen. In de auto op de terugweg mompelde hij telkens: „Dat was een goeie vondst, daar moet ik de Kusa si's van vertellen" Hij zat eigen lijk nog helemaal niet in de auto maar liep nog steeds tus sen de varkens rond. John en zijn vrouw Esther zitten nu weer in Garu. Een uniek stel mensen in een streek, waar de aarde maar moeizaam vrucht voortbrengt. Maar als je naaste bent van Kusasi's moet je vlak bij ze blijven, vinden ze, want solidair zijn is elke dag geloven, De komende zaterdagen worden in Enschede weer tal van zomere- venementen georganiseerd. Hieronder volgen de komende twee za terdagen: ZATERDAG 6 AUG. 10.00-17.00 uur: antiekmarkt. 10.00-17.00 uur: kunstmarkt waar u in ongedwongen sfeer kunt ken nismaken met de beeldende kunstenaar en zijn werk. 13.30-14.00 uur: straattheater voor kinderen gebracht door het jon gerencentrum Kokerjuffer. 14.00-14.30 uur: de Concord Pipe Band met Schotse doedelzakken muziek. 14.30-15.00 uur: poppenkast voor de kleintjes door Henk Santos. 15.00-15.30 uur: Concord Pipe Band. 15.30-16.00 uur: Henk Santos met een buikspreeknummer. 16.00-16.30 uur: wederom straattheater door de Kokerjuffer. 16.30-17.00 uur: Concord Pipe Band. 20.30-23.00 uur: Egerlander Musik door de Glanerbrugger muzikan ten ZATERDAG 13 AUG. 10.00-17.00 uur: antiekmarkt. 11.00-14.00 uur: creatief bezig zijn met docenten van het Creatief Centrum. 14.30-16.30 uur: clown Cray met een gevarieerde kindershow. 16.45-17.30 uur: accordeonvereniging Ancora. 20.30-23.00 uur: concert door het Overijssels Philharmonisch Orkest. Alle aktiviteiten zijn in de openlucht op de oude markt te Ensche de Alle aktiviteiten zijn gratis Alle aktiviteiten gaan bij slecht weer door in nog nader aan te geven vervangende ruimten. Het Hervormd Kerkkoor maakte- men heeft dat in ons vo».,_ nummer kunnen lezen- een fietstocht met opdrachten. Hier een verlate groepsfoto van de deelnemers en de deelneemsters aan deze tocht voor de start bij gebouw Irene. Door adjudant Meijer had don derdagmorgen (21-7) in cafe "Biester" de trekking van de verloting die door de Holtense Boerendansers werd georgani seerd De hoofdprijs- een draag bare T V.- viel op het lot met nummer 1767 dat was gekocht door Paul Müller van de Lage- weg. Maandagmiddag plm. 16.45 uur kwam twee vrachtauto's ter hoogte van de viaduct over de A1-E8 op de Markeloseweg met elkaar in botsing. De vrachtwa gen, bestuurd door J.O.Z uit Rijssen, reed achter op een trekker met oplegger bestuurd door M.J A.M.E uit 's Hertoge nbosch Het ongeval bleef be perkt tot flinke materiele scha de. Ingezonden Een paar nummers van Uw blad geleden, hebben wij ons genoe gen uitgesproken over de aanleg en opening van het Dierenparkje tegenover ons tehuis „Diessen- plas" We zijn er nog steeds heel erg blij mee. vergeleken met de vuilstortplaats die het dreigde te worden Nu echter dat alles zo netjes door de vaste mensen in orde gebracht is en ook de beplan ting om het parkje er zo mooi uit begint te zien, is onze groot ste ergenis dat steeds weer jon gens op hun fietsen dwars door de planten heen rijden en over het heuveltje naar twee banken die daar aangebraccht zijn voor de wandelaars om uit te rusten en te gemeten van de dieren in het parKje Waarschuwingen aan het adres van de jongens geeft mets, ze lachen je gewoon uit. Aan de opzichter is gevraagd om een heel laag hekje aan te brengen over een kleine afstand dit zou al voldoende zijn om het geros door de planten te voorkomen. Dit schijnt onoverkomelijke be zwaren met zich mee te bren gen Gaarne meer aandacht tegen het opzettelijk vermelen van ons mooie parkje Namens de bewoners van de „Diessenplas". Holten. 24 juli 1977 De 2e prijs, een herenfiets was voor de heer J. Rijkeboer, Houtweg 19 te Holten (lotnum mer 1991) en het koffiezetappa raat ging naar A. ten Berge aan de Lentfertsweg te Rijssen (lot nummer 2708). De vierde tot en met de 35ste prijs vielen op de nummers 1141, 1192, 536. 2149, 300, 1658, 2949, 1253. 869, 379, 2072, 2113, 607. 2261, 1867. 827, 748, 2676, 370. 2384, 1882. 421, 2634, 2846, 1952, 2482, 1912, 2905. 1247. 2825, 2288 en 616. en 616. In de nacht van vnjdag op za terdag 22-23 juli- is bij de firma B in Dijkerhoek een poging tot inbraak gedaan. Uit de deur van de electriciteitswinkel werd een sponninglatje verwijderd De da der of daders zijn vermoedelijk bij hun verdere poging om de winkel binnen te komen ge stoord. Een en ander werd 's- nachts omstreeks drie uur ge constateerd De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. De jaarlijkse paardenfokdag van de Vereniging "HOLBATHEO" (Holten-Bathmen en Omstreken) zal op zaterdag 6 augustus wor den gehouden op het terrein bij cafe restaurant "het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Gezien zien de grote aanvoer (plm 150 paarden en veulens) zal de jury reeds om 9 uur met het keuren beginnen. dat ook hier mensen mogen le ven omdat God deze plaats voor hen schiep. Met akkers en gei ten en varkens. Het werk van John Kofi Opata en zijn collega's en medewer kers in Ghana steunt u door uw royale gift of vaste bijdrage voor het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening, want dit jaar is 3/4 van de op brengst bestemd voor dit land bouwproject in Ghana en 1/4 voor hulp aan achtergebleven gezinnen van mensen, die van wege hun levensovertuiging ge vangen zitten in Rusland en Indonesië, een project van „Amnesty International" dat onze steun ook zeer behoeft. Zoals gewoonlijk zorgden ook dit jaar onze vaste bijdragers - en waarom zoudt u dat ook niet worden - voor een goed begin. Er kwam op giro 875587 van de Rabobank te Holten reeds f1932,- binnen op de re kening van het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverle ning. Bij een eventuele storting gaarne vermelden rekeningnr. 328514489. HOLTEN - Geboren: Elke Lotte dv P A F Arts en J A M Nij- huis. Overleden: H W Bolink ev Ag- terkamp H (overl. te Deventer); B van der Voet (overl. te De venter). In de bocht van de Gaardens traat ter hoogte van het Groene Kruisgebouw had dinsdagmid dag omstreek half vijf een aan rijding plaats tussen een person enauto bestuurd door mevr. G K B van de Helhuizerweg en een productiewagentje van de fa W Assies CV uit Zwolle be stuurd door ET uit die stad. Beide auto's werden aan de lin ker voorzijde zwaar beschadigd. Persoonlijke verwondingen de den zich niet voor De oorzaak van de aanrijding is niet duide lijk Gezien de situatie ter plaatse moet worden aangeno men, dat mevr K de tegenlig ger niet tijdig heeft opgemerkt. (De Gaardenstraat bezit twee bochten die erg nauw en weinig overzichtelijk zijn Er is reeds verschillende keren gevraagd hierin verbetering te brengen Red.H.N). Het programma van het Interkerkelijk Recreatiewerk in de tent op de Borkeld ziet er als volgt uit: Zaterdag 30 Juli: 20 00 u Instuif Zondag 31 juli: 10 00 u. Kampdienst ds. Peddemors. Maandag 1 aug.: 14 30 u Speurtocht Dinsdag 2 aug.: 18 00 u Gezamenlijk broodeten (zelf mee nemen) met gecostumeerd volleybal! Woensdag 3 aug.: 14 30 u Zeskamp Donderdag 4 aug.: II 00 u Picknick (geen kindermorgen); 22 00 u Vertrek dropping (onder 16 jr onder geleide) Vrijdag 5 aug.: Barbecue en spelavond (toneel, dans en muziek) Kiosk open van 9 00-10.30 u. en van 12 00-12 30 u. (zondags gesloten) Kindermorgens van 10 00-12 00 u. vah maandag t.m. vrij dag'!! Natuurlijk bent u ook buiten de programma's om van harte welkom by o«as in de tent!!!! Jan. Chris, Marijke en Bea

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1