(SLOT) Proef (op) de koffie Nieuwe fotoroute Friesland Weet laat je rijden Waar gaan we heen? GILLENDE KELKENMEIDEN Jonge zeeleeuw werd drie weken FOTOROUTE HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 JULI 1977 - PAGINA? Van Haifa rijden we langs de kust naar het zuiden en barmeiijke omstandigheden, ais bezichtigen Caesarea. Deze stad is indertijd gesticht lijfeigenen injtinkende ghetto's, door Herodes, die wel „de Grote" wordt genoemd, hoewel hij ondermeer de kindermoord van Bethlehem op zijn geweten heeft! Zo'n 500 jaar is Caesarea de hoofdstad van Palestina geweest voor de Romeinen. Ze werd genoemd naar Augustus Caesar (Oetavianus). Hun huizen mochten niet hoger zijn dan het laagste huis van een Mohammedaan, zy mochten geen rijdier bestijgen en niet luidop bidden. Deze Joden uit Yemen waren buitengewoon We lezen over hem in Lucas 2:1 „En het geschiedde in godsdienstig, eerlijk en bekwame die dagen dat er een bevel uitging vanwege keizer Augustus dat het gehele rijk moest worden ingeschre ven". De apostel Paulus heeft er ook gevangen geze ten. Lysias had hem in de nacht onder geleide van een grote gewapende macht van Jeruzalem naar Cae sarea laten brengen, het hoofdkwartier van de Ro meinse legioenen. Er worden grote opgravingen ver richt. De Romeinen legden grote ha venwerken aan, bouwden een aquaduct, die water uit de Karmel aanvoerde en ook een hippodroom van 320x60 m. voor paarderennen. Er werd een amphitheater vlak bij de kust gebouwd en die is uitgegraven in 1961. Daarbij kwam onder meer een steen te voorschijn waarop de naam van Pontius Pilatus stond vermeld, de man die zijn handen in onschuld wilde wassen tijdens het proces tegen Jezus. Paulus heeft hier gesproken voor koning Agrippa, Felix en Festus. De apostel Pe trus reisde na een visioen naar Ceasarea om te spreken met Cornelius, een hoofdman over de zogenaamde Italiaanse afdeling. De Kruisvaarders herstelden de havenwerken en bouwden hier een sterke vesting. We liepen op een verdedigingsmuur, die wel zo'n 50 meter breed was! Er on der geheime gangen en paardes- tallen. Zij hadden de tempel van Caesar vernield en op dat plein een kathedraal gebouwd, die la ter weer is vernietigd door overwinnende Moslims. Boven de ruïnes van vroegere pieren is er in 1955 een nieuwe gebouwd. Terug naar Jeruzalem Op de route naar Tel Aviv pas seren we Hadera, dat zich ont wikkelt op het gebied van in dustrie. Bekend zijn de papier fabriek en die voor autobanden. In 1891 vestigden zich hier reeds immigranten. Zij hebben veel ge leden aan malaria. De grote be graafplaats herinnert daar nog aan, want velen stierven door koortsen, veroorzaakt door de beten van de malariamug. De moerassen zijn drooggelegd en veel citrusbosjes sieren het landschap. Na Hadera is Netanya een be langrijke plaats. Deze stad werd in 1928 gesticht en genoemd naar de bekende Amerikaanse filantroop Nathan Strauss. Er is ondermeer diamantindustrie. De hotelwijk langs de kust is meer na 1955 tot ontwikkeling geko men. Tel Aviv is verreweg de grootste stad van Israël, met ongeveer een miljoen inwoners. In het begin van deze eeuw was deze hele streek een troosteloze zandvlakte. De Joodse bewoners van het nabijgelegen Jaffa leef den daar primitief en ongezond in door Arabieren gebouwde huizen. Een groep van hen kocht een stuk duinzand ten noorden van Jaffa en begon in Europese stijl woningen te bou wen. Dat was in 1909, het jaar van de geboorte onzer vorstin. Ze noemden hun nieuwe creatie Tel Aviv, dat is Heuvel der Len te. De Eerste Wereldoorlog was voor de bewoners een ramp, want de Turkse generaal beval de ontruiming van Jaffa en Tel Aviv.... 1 In 1971 verdreven de Engelsen de Turken en langzamerhand keerden de bewoners van Tel Aviv terug. Enige jaren later stroomden duizenden pioniers naar het land van hun dromen en zo werd de stad volgebouwd. Cp de duur bleef ze geen voor stad meer van Jaffa, maar werd geheel zelfstandig. Jeruzalem is wel de hoofdstad, maar in Tel Aviv zijn veel regeringsdiensten ondergebracht. Deze stad is ook een cultureel centrum. Verschil lende organisaties hebben hun hoofdbureau hier. Een modem gebouwde stad! Van Tel Aviv gaan we terug naar Jeruzalem en dan zijn er acht dagen ver streken. De gids nam nu af scheid en de resterende zeven dagen kon iedereen naar eigen believen doorbrengen en indelen. Dat was ook wel prettig. Van hotel Intercontinental, gelegen op de Olijfberg kreeg Jeruzalem het leeuwendeel van de belang stelling. Daar was dan ook nog genoeg te kijken en te bezoeken. Het weer was altijd aangenaam, zo om en bij 25 graden. Velen gingen wandelen en de zon kleurde de menselijke huid don serder. Wie met de bus wilde, kon voor een Israëlische pond aan de andere kant van de stad komen. Ging je bij de banken guldens of Amerikaanse dollars wisselen, dan betaalde je onge veer 37 ct. voor een pond. In de winkels of op straat kreeg je dat klaar voor 25ct. De auto en de bus zijn vervoermiddel. De trein was niet erg populair volgens de gids. Tijdens het verblijf in Is raël zag ik slechts een keer een bromfiets. Gewone fietsen ook weinig. Er is veel taxivervoer. In de oude binnenstad rijdt nog wel eens iemand op een ezel. Kamelen worden daar nog wel eens gehouden ten bate van het toerisme. Voor ons hotel lagen ze dikwijls in de hoop er iets mee te verdienen. Het was een hele klim en dan werden er door vrienden of familieleden fo to's gemaakt. Soms 10 of 20 me ter rijden op zo'n hoog geval en dan was de pret voorbij. In het zuiden, bij de Bedoeinen, wor den veel kamelen gehouden. In het noorden zag je ze praktisch niet. Tussen het hotel Intercon tinental en Jeruzalem ligt het Kidrondal. Daar liggen veel gra ven. Op sommige zerken liggen •enkele stenen. Daarmee wil men te kennen geven, dat de voor vaderen in rotsgraven werden gelegd. Nergens zijn bloemen ge legd. Een verklaring werd op ons verzoek gegeven: „Het leg gen van bloemen op de graven is een eer voor degene die ze geeft, maar geen eer voor de overledene, dus eigen eer. „In het tweede artikel van het reis verslag werd opgesomd wie er in de spelonk van Machpela te Hebron waren begraven. Ook Jozef stond daar vermeld. Mis verstand. Hy is te Sichem be graven. Bij de uittocht werd zijn gebeente meegedragen. In Egypte zou hij niet blijven. Ge durende de omzwerving door de woestijn 40 jaren werd de kist meegedragen en na de verove ring van het Beloofde Land is hij begraven te Sichem, in het stuk land, dat de aartsvader Jakob voor 100 geldstukken had gekocht van de zonen van He- mor. (Jozua 24:32). De zeer oude graven worden vanzelfsprekend overwoekerd met onkruid. De nieuwe gronden op de rand van de Olijfberg worden keurig om muurd met natuursteen voor ze dienen als begraafplaats in deze tijd. Terug naar Neder land Op maandag 16 mei wordt de terugtocht aanvaard. Om 7 uur 's morgens vertrekt het vliegtuig uit Tel Aviv. Men behoort er ongeveer anderhalf uur eerder te zijn, dat is dus om half zes. Een taxi zal ons om half vijf van het hotel halen. Laat de wekker maar een uurtje eerder aflopen. Je wordt trouwens ook nog tele fonisch gewekt. Een prachtige rit zo in de vroegte. De nevel hangt hier en daar nog boven de bergen van Judea. In Tel Aviv is natuurlijk controle voor je in het vliegtuig wordt toege laten, strenge controle. Een paar dames werden 20 minuten vast gehouden voor een uitgebreid onderzoek. De schoenzolen kre gen een beurt, het haar, de buik werd doorgelicht. De gelijke dames van ons gezelschap en ze zagen er ook hee' normaal uit. Alles was tenslotte goed bevon den en ook zjj mochten instap pen. De Swissair bracht de rei zigers naar Zürich. Er kon niet wdfden gestart om 7 uur, want de langzaamaanactie op het vliegveld Tel Aviv veroorzaakte ongeveer een uur vertraging. Het weer was prachtig. Kusten, zeeën, eilanden en bergruggen schoven langzaam onder ons voorbij. Zo zal de machtige ade laar de wereld vermoedelijk ook onder zich zien, op zoek naar prooi. Onwillekeurig gaan de gedachten even naar de Yeme- nitische Joden, die eens „op adelaarsvleugels" naar het Be loofde Land werden vervoerd... zy woonden en werkten ver van het Palestynse land onder er- vaklieden. De levensomstandig heden waren mensonterend en van elke tien kinderen stierven er acht... Het nieuws van Israëls onafhankeiykheid werd ook in Yemen bekend en ze kregen de uitnodiging om over te komen. De „Operatie Vliegend Tapyt" zou voor hun vervoer zorgen, zy hadden nog nooit een auto ge zien, maar herinnerden zich de Bybelwoorden: „Wie den Here verwachten, putten nieuwe kracht; zy varen op met vleuge len als arenden". Onbevreesd stapten zy aan boord, ruim 130 personen in elk vliegtuig, zich vastklemmend aan hun heilige wetsrollen. Dat zal een belevenis voor hen zyn geweest.... In Zü rich stappen we over in een K.L.M.-machine en bereiken weldra Schiphol. Het weer is een beetje guur en de zon schynt er niet. 't Is trouwens nog maar half mei en in juli zul len er nog wel heeriyke zomerse dagen komen. Opmerkingen Toen koning Frederik de Grote van Pruisen eens aan zyn hof prediker vroeg: „Geef my eens een bewys dat God bestaat," antwoordde deze zonder aarze len: „Het volk der Joden. Sir!" Hij bedoelde hiermee, dat dit volk al lang zou zijn opgegaan in andere volken, als God niet bestond, zy hebben zich vastge klemd aan voor hen heilige uit spraken, aan Gods openbarin gen. Wie zich eens verdiept in de nauwkeurig omschreven leef- en gedragsregels, staat er ver steld van d'at zoiets in die O.T.- tyd al mogeUjk was! (Exodus en Leviticus). Aanvankeiyk hadden zy geen koningen. Later wel, doch die hadden niet dezelfde macht als de vorsten der omrin gende landen. Grootgrondbezit kwam niet voor, want in het Jubeljaar (het vyftigste jaar) moesten gekochte landerijen aan de oorspronkeUjke eigenaars worden teruggegeven. Waar kwamen regels als in Israël voor jegens de arme? Zie Lev. 25:39, 40 en 41. „Wanneer uw broeder verarmt by u en zich aan u verkoopt, dan zult gy hem geen slavenarbeid laten verrichten. Als een dagloner, als een bywo- ner zal hy u zyn; tot het jubel jaar zal hy by u arbeiden. Dan zal hy by u weggaan, hy met zyn kinderen, en naar zyn ge slacht terugkeren en hy zal het bezit zyner vaderen terugkrij gen". Ook was het een Godde lijke instelling om geen rente van de arme te nemen, die geld geleend had. En voedsel mocht men hem niet verkopen tegen winst. Wanneer men zich hield aan de Goddelyke voorschriften, werd zegen beloofd, op onge hoorzaamheid zou vloek volgen. (Lees byv. Lev. 26). In de ver strooiing bleven ze zich bewust toch Gods volk te zyn. En na alle ïyden bleven ze verlangen naar het Beloofde Land. Eens deed een Britse regering aan Zionistische leiders het voorstel een gebied in Oost-Afrika te aanvaarden, doch dit werd zon dermeer afgewezen, zy zeiden, dat Israël alleen opnieuw kon worden geboren in het land, dat aan Abraham beloofd was. By vele Joden is een sterk verlan gen om naar Israël te gaan. Na 1948 gingen duizenden en nog eens duizenden emigreren en ze wilden zich inzetten om van dat oude land iets moois te maken. En ze hebben reeds veel bereikt. Al ongeveer 100 miljoen bomen zyn geplant en per jaar denkt men voorlopig 6 miljoen aan dat aantal toe te voegen. Land bouwnederzettingen, huizen bouw, ziekenhuizen, onderwys- voorzieningen, fabrieken enz. Verschillenden kwamen door ge loof gedreven, dat hun volk nu in deze tyd naar het Beloofde Land zal wederkeren. Anderen door eeuwenlange vervolging hunkerend naar een eigen vader land.... Vaderland, waar byna 2000 jaren anderen woonden en nu in vluchtelingenkampen hui zen! Arabieren en Joden ver droegen elkaar in het verleden vaak beter dan Christenen en Joden. Toen de Moren heersten in Spanje, hadden de Joden het daar heel wat beter dan toen de Christelyke koning Ferdinand van Arragon de baas werd. zy werden toen verbannen. Waarom zyn ze steeds weer vervolgd? Was het vanwege hun apart heid? Sommigen zeiden vroeger: De Joden hebben Christus ver moord. Wanneer een kleine groep zyn terechtstelling heeft doorgezet en de slappe Pilatus het toestond, hoeveel duizenden en nog eens duizenden hebben daar dan niets mee te maken gehad? En waarom ging men deze schanddaad dan, meer dan duizend jaar later nog aan na komelingen van het Joodse volk wreken? We zyn er trots op, dat zy in vroeger eeuwen in Neder land geduld werden, maar schamen ons tegelyk, dat ze niet voor volwaardig burger werden aangezien en by voor beeld geen ambachten mochten uitoefenen. Hun synagoge mocht jarenlang niet aan een hoofdweg staan... Och, dat Joden en Ara bieren in vrede met elkaar mo gen leven in het Land van de Bybel, is vast veler wens! B. H. B. Een vertrouwde uitmonstering uit grootmoeders tijd. De hoge koffieprijs heeft een duide lijke invloed op de kreativiteit van de konsument, die zoekt naar mo gelijkheden om de prijs per kopje koffie aanvaardbaar te houden. Zo kwam ook het produkt Buisman RHENEN - In de meest letter lijke zin van het woord heeft men in Diergaarde Ouwehand kennis kunnen maken met gil lende keukenmeiden! Heus geen vuurwerk, maar échte meiden, die écht gilden. Er was een wit- handgibbon uitgebroken. Die woont vlak tegenover het par krestaurant. De losgebroken aap rende linea recta het restaurant binnen om daar links en rechts allerlei lekkers te pakken, waar voor een mens moet betalen. Dat was het moment waarop de meisjes uit de keuken begonnen te gillen als fabriekssirenes. Toen die gillende keukenmeiden van de eerste schrik waren be komen werd geprobeerd de aap te pakken. Dat lukte wel, jnaar met veel moeite. Nog likkebaar dend van een heerlijk hapje zalm werd de gibbon naar z'n nachtverblijf gebracht. De slim merik had een stoepje ontdekt onder een trap en kon zo via dat overstapje naar de vrijheid. Hij moet nu binnen blyven totr dat er maatregelen zijn genomen om ontvluchten onmogelijk te maken. In de plaats van de withandgibbons zyn er nu witr wanggibbons op het apeneiland gezet, omdat die niet zo avon tuurlijk zyn uitgevallen. weer midden in de belangstelling te .staan toen de koffieprijzen explo-_ deerden. Er waren zelfs koffie drinkers, die tot dan nooit Buis man aan de koffie toevoegden en plotseling dachten dat Buisman een ideale, goedkopere vervanger was van koffie. Ze gebruikten de helft minder koffie bij het zetten en voegden een extra dosis Buisman toe. Het resultaat laat zich raden: een grote teleurstelling. Zij, die het wat voorzichtiger aan deden en wat experimenteerden (Buisman is nl. niets anders dan gebrande vruchtsuiker die de smaak van koffie optimaliseert!) kwamen tot betere resultaten. Ve len ontdekten, dat een wat grotere dosering Buisman en wat minder koffie tot een uitstekend resultaat leiden, met de gewenste geldbes paring. Niet alleen de konsument is krea- tief gewordenl, maar ook de pro ducent van Buisman zelf. Deze heeft duidelijk aangevoeld dat kreativiteit lang niet altijd be hoeft te betekenen: weer een zoge naamd nieuw of verbeterd pro dukt, maar dat die kreativiteit ook kan bestaan uit op een originele manier wijzen op het bestaande, waarvan de kwaliteit reeds bewe zen is. Doelgericht heeft men daarom teruggegrepen naar de oorspronkelijke uitmonstering van Buisman op het vertrouwde blikje uit grootmoeder's tijd, die nu weer terug te vinden is op de blikken en potten Buisman koffie- stroop. Daarmee de traditie on derstrepend van een typisch Ne derlands produkt, dat bij koffie hoort De inhoud heeft men door de jaren heen niet veranderd. Zij het dan, dat er enkele jaren terug een speciale samenstelling kwam voor snelfilterkoffie. Al met al een smaakvol stukje kreativiteit, dt veel koffiegebrui- kers zal aanspreken. RHENEN - De in Diergaarde Ouwehand geboren Californische zeeleeuw is, maar drie weken oud geworden. Cor Ouwehand zei het al: „We kunnen pas hoera roepen als we twee maanden verder zyn." Hij schrijft de dood van het Jong toe aan gebrek aan borstvoeding bij de moeder en aan de aanwe zigheid van het mannetje. „Al na drie weken krijgen zeeleeu wen weer paringsdriften. De moeder heeft kennelijk méér be langstelling gehad voor de vader dan voor het kind. Voor ons een les om lering uit te trekken voor de volgende keer. Het vrouwtje is vruchtbaar. Het heeft nu twee Jongen ter wereld gebracht. Het is opnieuw gedekt en in de komende winter gaan we maatregelen nemen om voor de volgende geboorte moeder en kind lange tyd apart te kunnen houden", zegt een wat teleurge stelde Cor, die er alles aan ge daan heeft om het jong in leven te kunnen houden. Want het is en biyft een hele gebeurtenis zo'n zeeleeuwengeboorte in ge vangenschap. Maar er komen nieuwe kansen, dat staat vast. Onlangs is - als negende in de Friesland verschenen. In sa- reeks - de nieuwe fotoroute menwerking met de regionale Oeinum® LEEUWARDEM FRANEKEH ricNing^^Alslui'dijk Tzum Üellum Beers Oosver**^ Rauwe'0 Poppmgawier BOLSWARD 5NEEK VVV's en de ANWB worden deze routes uitgegeven door de Stichting Amateurfotografie. Deze fotoroutes zijn samenge steld om een toeristisch inte ressant gebied onder de aan dacht te brengen, waarbij spe ciale aandacht wordt geschon ken aan de fotografische moge lijkheden ter plaatse. De folder bevat een routekaartje en toeristische informatie over de langs de route gelegen ste den en dorpen en geeft verder wat algemene tips en ideeën over hoe en waar te fotografe ren. Hoewel de route is geschre ven voor de automobilist is deze ook zeker, zij het in gedeelten, per fiets af te leggen. Bovendien zyn er een aantal wandelingen, o.a. in Leeuwarden, Sneek en Franeker, in de route opgeno men zodat de automobilist ook de kans krijgt de benen te strekken. De fotoroutefolder van Friesland is verkrijgbaar bij de meeste VVV's in die provincie en bij verschillende ANWB-kantoren. De folder is ook te verknjgen door een envelop, met daarin f. l - aan postzegels, te sturen aan: Stichting Amateurfotogra fie, Singel 3Z, te Amsterdam. Aan de voorzijde vermeldt men „fotoroute Friesland" en op de achterzijde naam en adres. Doe 'n dagje Deventer, vraag een lijstje met 15 recreatieve mogelijkheden by de VW De venter. Luxor 1, Brink 20, tel. 18662, weekfilm do. 14 t.m. wo. 20 juli: Een brug te ver, 4e week. Na chtvoorst.. vr. 15 Juli, 23 u.: Meisjes die om een beurt vra gen, 16 jr. Matinee zo. 17 juli, 14 u.: Het geheim van de rode va ren, a.l. Aanv.tjjden weekfilm: werkd. en za. 14 en 20 u., zo. 16 en 20 u. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, weekfilm do. 14 t.m. wo. 20 juli, Een brug te ver, 4e week; Nachtvoorst, vr. 15, za. 16 juli resp. 23 en 24 u.: A wo man in love, 18 jr. Matinee da- gelyks 14 u,: Plnockio, a.l. Aanv.tyden weekfilm: dagel. 20 u, zo. 16 en 20 u. E.D.B.-theater, Smedenstr. 10, tel. 13615, weekfilm do. 14 t.ra. wo. 20 juli: Cross of Iron; Na chtvoorst. vr. 15, za. 16 resp. 23 en 23.30 u: The Big Boss, 2e week, 18 Jr. Matinee za. 16, zo. 17 juli 14 u.: California Holiday, a.l. Aanvtyden weekfilm werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662, weekfilm do. 14 t.m. wo. 20 juli: The pink Panther Stri kes Again, a.l. Nachtvoorst, vr. 15 juli: De nachtportier, 16 jr. Aanv.tijden weekfilm werkd. 20.15 u., za. 18.45 en 21.15 u., zo. 15, 18.45 en 20.15 u. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512,ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17, wo. ook 18-20.45: Gedrukt en bewaard in Deventer, ten- toonst. van in Deventer ge drukte oude boeken uit de eigen collectie. Nederlands Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675, geop. di. t.m. vr. 9-12 en 14-17, za. 13-16 u.: Permanente exposi tie over leven en werk van Al- bert Schweitzer t.m. 9 okt. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556, geop. di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17: Een prent voor een cent; in Deventer ge drukte prenten. De Openbare Leeszaal is tot en met 1 augustus gesloten. Cave du Terre, Jaarsma Woon- centrum, Bergstr.48, tel. 18494, geop. gewone winkeltyden (ma. gesloten) tot 28 juli Lut Lenoir, silk paintings. Galerij Lenten, Kletterstr. 25-27, Epse, tel. 21815, geop. wo. t.m. za. 10-12 en 14-17, zo. 14-17: Schilderijen, beeldhouwwerken, grafiek, keramiek 1850-heden. IJselhotel, Worp 2, tel. 13520, geop. dagl. 10-22 u.: Tentoonst. Stillevens en landschappen; aquarellen en olieverfschilderijen van Joh. van Bysterveld en Gerrit IJzelendoorn. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, Speelgoed, kostuums en kostuumpoppen. Museum voor mechanisch speelgoed, Noorderbergstraat 9, tel. 19675, Mechanisch speelgoed uit de collectie Stekelenburg, openingstijden musea di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, za. 14-17. Kunst-uitleen, Grote Poot 19, tel. 11848, geop. di. t.m. vr. 14- 18, vr. ook 19-21. Bolwerksmolen, Bolwerksweg 8, tel. 15940, geop. za. en di. 9-17 u. Rederij Scheers, ws. Eureka, Worp, tel. 15914, b.g.g. 132S4. Dagelijks behalve zaterdags ge legenheid voor het maken van een boottocht. Vraagt vaar- schema by VW of Rederij Scheers. Lebuinustoren, Grote Kerkhof. Opengesteld voor beklimming ma. t.m. vr. 10-12 en 14-16, za. 10-12. Muziek in en om de Grote kerk, vrijdag 15 juli 12 30 u. markt- concert door Relnoud Egberts. Deventer ren- en toeristenver. „De Zwaluwen", inl. H. J. Hu- ter, Groenewold 14, tel. 16021. Elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 vanaf Clubhuis D.K.C Hellas, Rielerenk. Deelname ook voor niet-leden. CR De Pessink, Deventerweg 40, Epse donderdag 14 Juli 19.30 uur zomeravond-Bridge-instuif, georg. door de gez. Deventer Bridge clubs. Inschrijving sluit om 19.30 uur. Sportmobiel, inl. tel. 72121 tst. 342. Sportieve en kreatieve akti- •viteiten jeugd t.m. 12 jr. 15-17 u.; 14 juli Speeltuin Molenzicht, 15 juli IJssel, 18 juli Driehoek, 19 juli Wyk 16, 20 juli Kinder vreugd, Sportieve aktiviteiten jeugd t.m. 16 jr. 18.30-20.30 u.: 14 juli Speeltuin Wyk 16, 18 juli Zandweerd, 19 juli Rivierenwijk. 20 juli Molenzicht. Speelkar, inl. „Brink 30", tel. 11637. Handenarbeid en spel voor jeugd van jeugd van 4-12 Jr. 10-11, 11.30-12.30, 13.30-14.30 en 15-16 uur. Bekkumerstraat en Stuitjesschool, 15 juli Wezenland en Speeltuin De IJsel, 18 juli Arendshorst en Speeltuin Rivie- renwyk, 19 Juli Van Vlotenlaan en le SpooTweg Oostrik, 20 Juli Werkluststraat en Lingestraat.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7