DORPSFEEST Autocross aan Dorperdijk IV.V.V.-VAKMTIE- PKOIïRIMMl j .Diessenplas' nam afscheid j van het echtpaar liiipon COMMISSIE ADVISEERT OVER OPNAME BEJAARDEN IN BEJAARDENTEHUIZEN 19 20 21 en 22 juli I Doelschieten op 't Dorpsfeest PROGRAMMA HOLTENS NIEUWSBLAD I Van 16 tot en met 22 juli HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 15 juli 1977 29e jaargang - no. 10 Hoofdredacteur J Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv v hoofdred./secr. W. BeiJers. Holterberg 13. tel. 05483-1234 Red. medewerker D J. Mondeel. Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertenties: Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Het jaarlijks feest in Holten, dat tweeënt wintig jaar de naam droeg van „braderie" zal dit jaar Dorpsfeest heten en worden ge vierd dinsdag 19, woensdag 20, donder dag 21 en vrijdag 22 ju li, dus in de laatste week van de bouwvak vakantie. Koningschieten en verkiezing dorpskoningin Het Dorpsfeest start zaterdag 16 juli met „Koningschieten" op een terrein op de hoek van de Markeloseweg en de Aalpolsweg. De organisatie hiervan berust bij de plaatse lijke schietvereniging „Eend- racht'Vs Avonds om half acht zal in „Kalfstermans- weide" door vakantiegasten de verkiezing plaats hebben van de Dorpskoningin 1977, die gekroond zal worden door de scheidende „majesteit" Annemie Schuppert. De nieuwe koningin en de schutterskoning maken hierna door een deel van het dorp een rijtoer die eindigt bij feestzaal „Vosman" in de Oranjestraat waar een groot galabal zal worden gehouden. De Holtense Boerendansers zullen in de muziekkoepel in „Kalfstermansweide" vooraf gaande aan de verkiezing een demonstratie geven Na een „regeringsperiode" van bijna een jaar, om precies te zijn 353 dagen, neemt braderie-koningin Annemie Schuppert zaterdagavond afscheid. Wie zal haar als dorpskoningin op volgen De vakantiegasten zullen op deze vraag het antwoord geven. Dinsdag 19 juli 14.30 uur: Officiële opening van het Dorpsfeest. Woensdag 29 juli: 14.00-22.00 uur: Dorpsfeest. 19.00 uur: Autocross. Terrein Ijsbaan aan de Dorperdijk. Organisatie MAC „De Holterberg" Donderdag 21 juli: 14.00-22.00 uur: Dorpsfeest. 13.30 uur: Ballonwedstrijd voor kinderen in „Kalfstermansweide". 15.00 uur: Feestmiddag voor de kin deren in gebouw „Rehoboth" (Sta tionsstraat). Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24. Ten einde haar financiële posi- J tie ten behoeve van het jeugd- werk - training, begeleiding, i enz.enz. - wat te versterken, or- J ganiseert de Supportersvereni- ging SV „Holten" tijdens het dorpsfeest van 19 tot en met 22 J juli een sportief evenement n.l. i doelschieten voor open doel. Dat doel is verdeeld in vakken J en voor de treffers in die vak- 1 ken worden naar de aard van de moeilijkheidsgraad punten J toegekend. Telkens kunnen 10 i schutters deelnemen. Waarbij voor het hoogste en het laagste i aantal punten aantrekkelijke prijzen beschikbaar worden ge- J steld. De laagste prijs is natuur- i lijk een troostprijs. Overwogen J wordt om een middag- en een i avond- of een dagprijs in te stel- len voor degene, die op dat moment het hoogst aantal doel- punten heeft gescoord De prijzen zullen bestaan uit i braadhaantjes, kaasjes, en an- J dere eetbare voorwerpen. Het doelschieten zal plaats vinden in 1 de nabijheid van de oude Dorp- storen. Een van de „trekpleis ters" van het Dorpsfeest 1977 zal zeker weer zijn de grote autocross die woensdagavond 20 juli op het terrein van de IJsclub „De Noordpool" aan de Dorperdijk zal worden verreden. Het evenement - ongetwijfeld boordevol Vrijdag 22 juli: 14.00-22.00 uur: Dorpsfeest. 14.30 uur: Wekelijkse warenmarkt in de Boschkampsstraat. 21.00 uur: Jen- nechiesmarkt rond de oude dorpsto ren. Prijzen f50.-, 25.-, 15.-, en 10.-. Zaterdag 23 juli: Touwtrektournooi voor bedrijfsploe- gen. Organisatie Holtense TTV „O.K.I.A.". Zondag 24 juli: Nationale Autocross op ijsbaanterrein Dorperdijk. Organisatie M.A.C. „De Holterberg". MAANDAG 18 JULI: Bezichtiging van manege Beltman (FNRS njschool.i aan de Markeloseweg van 14.00 tot 16.00 uur. U kunteen kijkje nemen in de stallen en manege. Er is een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. DINSDAG 19 JULI: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbosbeheer. Vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 10.00 uur. Bezichtiging kaasboerderij Cats, ligging in de buurtschap Beuseberg (oude weg Holten-Laren volgen). Aanvang 14.30 uur. Vanwege de lange bereidings tijd krijgt u alleen maar mondelinge uitleg. Entree f 1.25 p.p. WOENSDAG 20 JULI: Fietstocht onder leiding, over de Zuurbèrg en Frie- zenberg meteen pauze in een restaurant/boerderij (metveel antiek). Vert- rek 9 uur. Deelnameprijs f 0.75 p.p. groot en klein. Terug pl.m. 12 uur. Bezichtiging manege Snorrewind, tegenover restaurant ,,De Poppe links, dus Markeloseweg, van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen of manege. Toegang gratis. DONDERDAG 21 JULI: Natuurwandeling onder leiding van Staatsbos beheer. vertrek vanaf de dagcamping op de Holterberg om 14.00 uur. Vanaf het bezoekerscentrum op de Noetselerberg zijn ook wandelingen te maken. Zie hiervoor de agenda van Hellendoorn/Nijverdal. Bezichtiging kaasboerderij (zie dinsdag). VRIJDAG 22 JULI: Weekmarkt van 14.00 tot 18.00 uur in het centrum van het dorp, aan de Kerkstraat. Rondleiding in het museum Bos, van 20.00 tot 21.30 uur. De heer Bos is een gezellig prater en vertelt U veel van het vogel- en dierenleven van de Holterberg. Tevens van diverse interessante dia's. ALLE DAGEN, is de steenslijperij Overmeen iedere middag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Ligging grens Holten-Markelo aan de Hochtweg Op eigen gelegenheid wandelen: mapje met 7 routes voor f 2 - bij de VVV. Mapje met 7 routes voor f2.- eveneens bij de verkrijgbaar Interkerkelijk recreatieteam. Tent aan de Borkeltweg hoek Postweg- Panneweg. Alle dagen ontspanning voor jong en oud Zie aanplakbiljetten bij de zaken en VW Voor de vakantiegasten bestaat de mogelijkheid om bij slecht weer de Sporthal te huren voor het beoefenen van diverse binnenspelen. Inlichtin gen VVV of bij de beheerder, tel. 3180, b.g.g. 3031. De Sporthal ligt aan de Keizersweg 24. sensatie en spanning - dat wordt georganiseerd door de Holtense Motor en Automobielclub brengt in de vier klassen, met als inzet het clubkam pioenschap 1977, een groot aantal deelnemers in het strijdperk. Er kan worden deelgenomen in de klassen, dames, standaard, sport en „erwin" Vele dames hebben de laatste jaren de nodige ervaring opge daan in deze tak van sport en ze zullén woensdagavond zeker weer verbluffende staaltjes van rijden en durf (hoort er ook bij) laten ^ien. V.A.G.O.-cross Zondagmiddag 24 juli organi seert op het zelfde terrein de M.A.C. ..De Holterberg" onder auspiciën van de „V.A.G.O." (Verigde Autocross Gelderland en Overijssel) voor alle buurt- gemeenten en clubs aangesloten bij de „V.A.G.O." een autocross waaraan in drie klassen kan worden deelgenomen, n.l. da- i Een „zoentje" van een deelne mer, een schuiver, een druk in de greppel en weg de kans op de zege. mesklasse, sportklasse en toer- klasse. De sp^tklasse vormt een spe ciale attraktie met eigenbouw carrosserie en zwaar opgevoerde motoren. In deze klasse starten o.m. de bekende coureurs Johan Drete- ler uit Diepenheim, Eduard van Oenen uit Lochem, Doris Lang kamp. Haarle, Freddie Bruin, Voorst, Marinus Wansink, Hee- ten en nog vele anderen. Ook de z.g.n. „toerklasse" (mer- kauto's met motor van hetzelfde merk, met max. 4 cilinders) is sterk bezet en de MAC-leden Henk Klein Zandvoort uit Mar- kelo en Jans ten Berge uit Rijs- sen wacht een zware strijd. In de damesklasse starten o.m. Mieke Krekel, Holten, Ria Kie- vitsbos, Raalte en Hannie ten Berge, Rijssen. Ook in deze klasse mag gerekend worden op een felle strijd en volop span ning. De Holtense Boerendansers geven zaterdag een demonstratie in de muziekkoepel. Door bewoners, bestuur en medewerk(st)ers van het Bejaardencen- trum „Diessenplas" werd in de recreatiezaal van het centrum tij- dens een receptie, die op verzoek van het echtpaar een intiem en J sober karakter droeg, afscheid genomen van de heer Dupon die i ruim 4 jaar directeur van „Diessenplas" is geweest. In een korte J toespraak wees de voorzitter van het Stichtingsbestuur de heer H. i D Alink op de grote en stimulerende inzet en het enthousiasme J van de heer Dupon waardoor het bejaardencentrum geworden is wat het nu is. Ook dankte de voorzitter mevr. Dupon die als part- time administratrice veel en verdienstelijk werk voor „Diessenplas" J heeft gedaan. De heer Alink wenste het echtpaar een goede toe- i komst en de heer Dupon een prettige werkkring als directeur van J het district Noord van de Stichting '40-'45. Namens bestuur, bewo- ners en personeel werd door de chef-kok de heer Waanders een geschenk in couvert aangeboden In verband met een wijziging van de Wet op de Bejaarde noorden zullen bejaarde inwoners van de gemeenten Bath- men. Diepenveen, Holten en Olst met ingang van 1 augustus 1977 niet meer zonder tussenkomst van de regionale commis sie bejaardenoorden in een bejaartenhuis kunnen worden op genomen. Voor de bejaarde inwoners van de gemeente De venter is dit reeds vanaf 1 april jl. het geval. Dit betekent, dat iedere bejaarde die meent dat hij/zij in een bejaardentehuis moet worden opgenomen eerst advies van deze regionale commissie dient te vragen. Deze commissie brengt dan een advies aan de betreffende bejaarde uit of op name inderdaad noodzakelijk moet worden geacht. De commissie beoordeelt de adviesaanvragen op grond van landelijke landelijk vastgestelde Eerst nadat een advies is uit gebracht kan het bestuur van het bejaardentehuis een beslis sing tot opname nemen Overigens dient zeer nadrukkelijk te worden vermeld, dat een advies tot opname beslist niet betekent dat de opname nu ook werkelijk zal plaatsvinden. Dit blijft nl ter beoordeling van de besturen van de bejaardentehuizen. Inschrijvingen uit „voorzorg" hebben geen zin. Bovenstaande regeling is gebaseerd op de gemeenschappelijke regeling welke de gemeentebesturen van Bathmen, Deventer, Diepenveen, Holten en Olst met elkaar hebben aangegaan. De raad van Holten besloot hiertoe in zijn vergadering van 16 mei jl. waarbij ook de beroepsprocedure werd geregeld. Verwe zen wordt naar de uitvoerige mededelingen van de regionale indicatiecommissie, Pikeursbaan 14 te Deventer, in de regio nale dag- en nieuwsbladen. Zie ook de aankondiging in dit nummer. Het bovenstaande is niet van toepassing bij opname in een verpleeghuis. Ook de z.g. bejaardenwoningen en de service flats vallen hier buiten.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1