CONTROVERSE Feestavond met „Barend Bombarde" in Bijkerhoek Afscheid van meester Mekenkamp Verkeersongeluk in Dijkerhoek PROGRAMMA INTERKERKELIJK RECREATIEWERK Bruidspaar van de dag 1 11 I r mm B Pi 1 rl IVV illl U mm Inbraak Zondagsschoolnieuws Geslaagd H0LTENS NIEUWSBLAD Er is een controverse ont staan tussen het Samen werkingsverband Stedend riehoek (Apeldoorn, De venter, Voorst en Zutp- hen) en het Gewest „Midden-IJssel". waartoe onder andere Deventer en Zutphen behoren. De Gewestraad van het Ge west Midden-IJssel'' heeft bij herhaling ver klaard, laatstelijk nog in de vergadering van 16 juni heeft de heer Mun- tinga daarop nog uit drukkelijk gewezen, dat de Stedendriehoek moet worden afgebouwd, (zie elders in 'dit nummer). In de jongste raadsverga dering (H.N. van 17 juni jl. heeft de heer Westerik 'daar ook nog de aan dacht op gevestigd. Deventer en Zutphen kunnen geen twee heren dienen, is waarschijnlijk de gedachte, die daaraan ten grondslag ligt. Het Samenwerkingsver band Stedendriehoek heeft nu laten weten -zie het betrokken bericht- dat het voorlopig op de oude voet wil verder gaan. Het is er van over tuigd. dat het huidige overlegorgaan op den duur een ingrijpende wij ziging zal ondergaan, zodra taken worden afge stoten naar de samen werkende pre-gewesten, die met elkaar een gro tere regio vertegenwoor digen dan de huidige Stedendriehoek. Maar zo lang het overleg niet be kend zijn en ook niet be kend is wat er voor de huidige samenwerking in Stedendriehoekverband in de plaats komt. het voor barig is om te praten over een volledige afbouw van het samenwerkings verband Stedendriehoek. Volgens de' informatieve mededeling van het Ste- dendriehoeksverband is het Gewest „Midden- IJssel" verdeeld over de vorming van de toekom stige mini-provincies. Het Gewest „Midden- IJssel" moet naar de me ning van de Stedendrie hoek zijn interne proble men zelf maar oplossen. Zolang er nog zoveel on zekerheden zijn, kiest het voor hetvoortzetten van de eigen werkzaamheden. Er is duidelijk een hoe veelheid conflictstof voor handen, die in de ko mende maanden tot een oplossing zal moeten ko men. Na de vakanties zal men daar wel meer van horen. (w.b.). De toneelgroep van de afd. Wesepe van de Platte lands Jongeren Gemeenschap Overijssel heeft dinsda gavond in de grote zaal van café-restaurant «Het Bonte Paard" met de opvoering van „Barend Bom barde" blijspel in vier bedrijven van Nickolas Ldall, gezorgd voor een geslaagde en plezierige opening van het jaarlijks school- en volksfeest in Dijkerhoek. Op dinsdag 21 juni jl. hielden de leerlingen van de zesde klas van de o.l. Kolkschool hun jaarlijkse afscheidsavond. Ouders en andere genodigden werden onder het genot van een kop koffie harte lijk welkom geheten door het hoofd der school, de heer H. YVilpshaar. Hij riep elke leerling afzon derlijk bij zich en wenste hen, in een voor ieder zeer toepasselijke spreuk veel succes toe in hun verdere schoolleven. Daarna werd door een twintigtal leerlingen de jeugdmusical „Meester Pennelik" opgevoerd. Allen deden dat met volle inzet. De drie hoofdspelers: Bert Krol, Lieke Maljers en Yvonne Hos- pers stalen de show met hun zang, spel en improvisaties. Zij lieten menigmaal de zaal fink lachen,. Ook na de pauze lieten de kinderen zich van de beste kant zien en boeiden ieder met hun toneelstukjes. Deze vrolijke afscheidsavond was in alle op zichten geslaagd! Toch heeft een afscheid ook al tijd iets weemoedigs. Dit gevoel van weemoed was bij velen voelbaar, doordat niet alleen de zesdeklassers afscheid namen, maar ook meester Mekenkamp. Meester Mekenkamp is acht jaar lang onderwijzer geweest aan de o.l. Kolkschool Hij deed zijn werk daar altijd met veel toe wijding en enthousiasme en ver gat daarbij zeer zeker de vro lijke noot niet. Als Collega werd hij door iedereen zeer gewaar deerd. Hij was altijd degene bij wie men met grotere of kleinere problemen terecht kon. Kortom, iemand die altijd klaar stond om anderen te helpen en die men daarom node ziet gaan. De heer Wilpshaar en de voor zitter van de oudercommissie, de heer J. Nikkels, bedankten meester Mekenkamp en wensten hem veel succes toe in het Drentse plaatsje Drouwener- mond (bij Stadskanaal). Hier wordt meester Mekenkamp hoofd van driemansschool.De nodige cadeaus ontbraken bij dit afscheid niet. Mevrouw Me- Meester Mekenkamp nam na het openbaar onderwijs in Hol ten acht jaar op voortreffelijke wijze te hebben gediend af scheid. Rechts het hoofd van de Kolkschool de heer H. Wilps haar. kenkamp, die geboren en geto gen is in Rijssen, dat hij zeer zeker van plan is nog vaak in het Holterland terug te komen en daarbij de Kolkschool niet zal vergeten. Aan het einde van de avond bleven het personeel van de Kolkschool, de oudercommissie, de dames die het schoolgebouw schoonhouden en nog vele ande ren geruime tijd gezellig bij el kaar, onder het genot van een aperitief, dat> door - de familie Mekenkamp aangeboden werd. Een van de kenmerken van deze „klassieke" klucht - in de geest van de middeleeuwse wagenspe len - is dat de naam van de spelers iets vertelt van hun ka rakter. Barend Bombarde (Henk Jalink) is de verwaande opgeblazen bal lon die met de mond een hele kerel Is maar totaal in elkaar klapt als men er doorheen prikt. In zijn grenzeloze arrogantie verbeeldt hij zich dat alle vrouwtjes op hem zullen vallen. Thans is het voorwerp van zijn verovering Christien Gestandt (Ernie van het Spijker) een jeugdig weeuwtje die door haar helaas (te) vroeg overleden echt genoot niet onbemiddeld is ach ter gelaten. Christien blijft echter trouw („gestand") aan haar verloofde, de koopman Felix Fortuin (Jan Middeldorp). Als Felix tesamen met zijn rech terhand Sam Secuur (Leendert Steendijk) voor een paar weken op zakenreis moet, ziet Barend zijn kans Schoon. Hij wordt daarbij zowel opgelzweept als gemanipuleerd door Tjeu Maac- sier (Henk Dommerholt) een nar boordevol schalkse sluwheid die voor de nodige trubbels zorgt maar uiteindelijk ook garant is voor een goede afloop. Aan de presentatie onder regie van Wim Hoogland uit Bathmen werkten verder mee Flinck (Joop Vloedgraven) en Schraper (Adrie Trompert) dienaren van Barend, Rietje Rebbel (Hermien Smeenk), Greet Mummelbete Woensdagavond om pl.m. 8 uur had in Dijkerhoek op de oude E 8 op de viersprong bij Broek huis een verkeersongeval plaats, waarbij drie personen gewond raakten en twee luxe auto's zwaar werden beschadigd. Het ongeluk ontstond doordat mej. B. uit Zwolle, die met haar Daf uit Dijkerhoek kwam, geen voorrang verleende aan de Dat- sun die bestuurd werd door de heer L. uit Deventer. Mevr. L. sloeg door de botsing met haar hoofd tegen de voor ruit en liep hierbij vrij ernstige verwondingen op.' Ook mej. B. en haar 81-jarige moeder werden door de Holtense ambulance met verwondingen naar het St. Geertruidenziekenhuis te Deven ter overgebracht. Maandag t.e.m. vrijdag 1000-12.00 uur Kindermorgen Zaterdag 25.6: 20.00 uur instuif. Zondag 26.6: 10.00 uur: Kampdienst m.m.v. Hervormd Kerk koor. Voorganger de heer H.v.d. Heuvel. Maandag 27.6: 14.30 uur Bosjassen (0.50) Dinsdag 28.6: 19.30 uur optreden Amerikaanse dans en gos pelgroep „The Americana's". Entree 1.50. kinderen t.m. 12 j. 1.00. Woensdag 29.6: 12.00 uur Pannekoekenmaaltijd. Kosten 1.00. Donderdag 30.6: 19.00 uur Twentse koffietafel. Kosten 5.-. Kinderen t.m. 12 jr. 3.50. Opgeven t.e.m. dinsdag in de tent! Vrijdag 1.7: 20 uur Bonte Avond'! Zaterdag 2.7: 20.00 uur Instuif. De kiosk is maandag t.m. vrijdag open van 9.30-10.00 uur en van 12.30-12.30 uur en op zaterdag van 9.30-10.00 uur - Bij temp. boven 30 graden vervallen de middagprogramma's en worden zo mogelijk naar de avond verschoven. Voor de dienst van zondag a.s. 26 juni in de Ned. Hrv Kerk. waarin ds. C. Addink zal voor gaan vragen wij uw bijzondere aandacht. Evenals vorig jaar willen wij het afscheid van de oudste zondags schoolleerlingen laten samen vallen met het afscheid van de Lagere school. De jongens en meisjes van de 3 hoogste klassen gaan gezamen lijk naar deze dienst en verza melen zich om 10 uur bij de Dorpsschool. Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larcnseweg 3 - tel. 12 24. Nu is onze vraag aan de ouders van de overige zondagsschool kinderen; Wilt u ook zoveel mo gelijk met de jongste kinderen deze dienst bijwonen, zodat op deze manier het afscheid een feestelijk tintje krijgt. Deze dienst is tevens onze laat ste zondagsschooldienst. Wij wensen onze jongens en meisjes met hun ouders een heel fijne vakantie toe en we hopen elkaar Weer terug te zien op zondag 14 augustus. Doordat er nogal wat zondags schoolleiding verhuisd is zitten we op 't ogenblik erg moeilijk met de bezetting van de klas sen. Mocht u er iets voor voelen om ons team eens in de 3 we ken te komen helpen, stelt u zich dan in verbinding met on derstaand adres. Met vriendelijke groeten Het zondagsschoolpersoneel. CH v. Iperen-Esseboom Schoutenstraat 50, tel. 2126. Te Zwolle slaagde voor modiste mevr. G. H. Reilink-Hidders en voor tailleuse 'mevr. J. Klein Velderman-Stukker Beide da mes werden olgeleid door mode vakschool Wessels-Nijland te Rijssen. Aan de Bosbouw- Technische School te Apeldoorn slaagden voor het eindiploma van de 4 jarige cursus J. Vin cent. Dijkerhoek 1 en B. Wier- bos, Sparrenweg 10 Holten. Wierbos ontving een door het Ministerie van Landbouw en Visserj beschikbaar gestelde prijs,, de Bos en Mens"pnjs Mens-prijs" welke hem door ir. Sissink, voorzitter van de school, werd uitgereikt. Te Deventer slaagde voor Athe neum 3 Bertus Stevens J.W.zn. te Dijkerhoek. Herman ten Velde. Oranjestraat slaagde te Enschede voor het einddiploma HEAO afdeling Be drijfseconomie. ïn de nacht van woensdag op donderdag werd ingebroken in het ARAL-benzinestation aan de A 1 (Beuseberg). Toen de inbrekers probeerden de toegang tot het kantoor te forceren. ging de- alarm installatie werken en ze bliezen •toen de aftocht. Er werd voor pl.m. f2.000.- o.a. aan de auto matische pomp schade aange richt. (Lenie v. d. Worp, Miet Mispel (Tia Klein Bronsvoort) dienst meisjes van Christien, Tom Wa- reduit (Evert v. d. Worp) dienaar van Christien, Erna Flierman, Hannie Huisman. Janny Kerk- meijer, Dinie Middeldorp en Al- bert Rechterschot. Der Wesepertonelisten kregen verschillende van de plm. 300 honderd bezoekers een zeer ver diend applaus dat ook bedoeld was voor Hans Hulshof (verlich ting), Wim van het Spijker (ge luid, fa. Bessels (grime), Jan Lenderink (decor) en souöleuse Dinie Dommerholt. De voorzitter van de feestcom missie Jan Wegstapel Azn. opende de avond met een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot wethou der J. Rietberg en zijn echtge note en wethouder L. Kaan. Wegstapel sprak verder een woord van dank tot de lijstte- kenaars (zonder hun financiële steun zou feestvieren niet moge lijk zijn) tot de bedrijven en winkeliers die prijzen beschik baar stellen voor de verloting en tot de famile Paalman- Kloosterboer voor het beschik baar stellen van de grote zaal en het feestterrein. Gemeente Holten Openbare kennisgeving Tijdelijke verkeersmaatregel i.v.m. Schuredag. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met de „Schuredag" op zaterdag 2 juli 1977 voor het gedeelte Beusebergerweg gelegen tussen de Zweerssteeg en de Lambooysweg voor beide zijden van dit weggedeelte een stop verbod zal gelden van vrijdag 1 juli 1977 om 13.00 uur tot maandag 4 juli 1977 om 8.00_ uur. Ter voorziening in de behoefte aan voldoende parkeergelegen heid en ten behoeve van een vrije doorgang van het overige verkeer zullen tijdens bovenver melde periode de volgende we gen zijn afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers: Po- listenweg, Julekesweg (gedeelte lijk) en Boldersweg (gedeeltelijk). Vorenstaande zal d.m.v borden worden aangegeven. Bezoekers van de Schuredag dienen hun voiertuigen te parkeren op de daartoe bestemde en als zodanig aangegeven parkeerplaatsen. Het parkeren in de bermen der we gen is niet toegestaan. Holten, 24 juni 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. Rietberg, loco-burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. Openbare kennisgeving Tijdelijke verkeersmaatregen. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met werkzaamheden aan de spoorwegovergang in de Oude Stationsweg (Dijkerhoek) deze weg op dinsdag 28 juni 1977 van 7.00 tot 12 00 uur ter hoogte van voormelde spoorwe govergang gedeeltelijk zal zijn afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Een omlei- dingsroute zal d.m.v. borden worden aangegeven. Vrijdagmiddag 17 juni was het voor de kinderen van de eerste klas van de o.l.s. S. in Ver- wolde bij Laren (G) een feeste lijke dag. Toen trad n.l. juf ten Kampe in het huwelijk met Al- bert Aaftink.. Reden genoeg om met versierde bordstokken, li nialen en ander „schoolgereed- schap" een erehaag te vormen toen het bruidspaar het ge meentehuis in Holten verliet. Het jonge paar is gaan wonen in Doetinchem maar juf Alice blijft nog wel les geven aan de Verwoldse school. Holten, 24JUNI 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. Rietberg, loco-burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. Vrijdag 24 junii 77i Al TC MC NICIIWCRI AA Wk mj M gS§ 8Ü H Wm JH H jBÊ Wm HIL» B B B JB BJB HL» iHBB |£S«S7 veraetstraat 70. tei. 05483-2699 tou&Hffl IBB IB HBH Bi BR SÊtÊBÊ iB YB BI B^BI ÜBBr SB B BÊUBB HBbB BBfl «fff Illl BpBy Advertenties: Schouwburgplein Bi B BBi B BI B Bi B BBS B B WBÊBr BBB mm Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hohens Nieuwsblad"

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1