Opmerkingen en vragen Gemeentebelang" Voorbereiding bestemmingsplannen Espelo en de Vrijheid Plechtigheid op Canadese begraafplaats De begrafenisrechten moeten worden verhoogd Geslaagden Ballet uitvoering Aardgastarieven worden 1 jnli verhoogd Aankoop gronden tweede sport veldencomplex Niet bezorgde kandidatenlijsten HOLTENS NIEUWSBLAD NA BIJNA 15 JAAR Verloren en gevonden HOLTENS lilDWSBLAD 10 JUNT 197" Hoofdredacteur J Wiggers, Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W BeUers, Holterberg 13. tel. 05483-1234 Red. medewerker D.J Mondeel, Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertenties. Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De fractie-voorzitter van „Gemeentebelang", de heer J. Warrink, heeft zich, na mens de fractie, met volgende schrijven tot het dagelijks bestuur onzer gemeente gewend: Het niet doorgaan van de aan koop van de grond van de heei H. W. Veeneklaas deed ons herin neren aan het feit. dat het byns twee jaar geleden is. dat het ont werp bestemmingsplar Sportveldencomplex Larenseweg het licht zag. V/y hebben by een eerdere gelegenheid de gemeente vergeleken met een bedrijf, met dien verstande dat de productie bij het gemeentebedrijf hoofdzakelijk bestaat uit de aflevering van be sluiten. Wij hebben er toen ook op gewezen, dat wij die productie te traag vonden verlopen. Het is ons bekend dat u deze me ning niet met ons deelt. Reden voor onze fractie om u onze mening nog eens duidelijk te maken. Wij zijn nog steeds van mening dat het be ter is een foute beslissing snel te nemen, dan een goede beslissing, die te laat komt. In verband willen wy er voor waarschuween, dat specialisten soms meer problemen kunnen aandragen dan er in werkelijkheid zijn. V/ij zijn er van overtuigd dat het college ten aan zien van het bovengenoemde be stemmingsplan niet passief is ge weest. V/ij zijn er ook van overtuigd, dat de economische haalbaarheid bij het college een grote rol heeft gespeeld. V/ij hebben het sterke vermoeden dat de laatst genoemde factor er de reden 'an is. dat er nu na twee jaar nog geen goedgekeurd bestemmingsplan aanwezig is Ook wij vinden de economische haalbaarheid belangrijk. V/y zijn van mening dat er concreet ge werkt kan worden met een goedkeuring bestemmingsplan. Om dit mogelijk te maken moet er wat wij zouden willen noemen ge werkt worden met ver wachtingspatronen, omdat het hier gaat om een stuk welzijnsbe vordering. Zolang er echter geen goedgekeurd bestemmingsplan aanwezig is. is het onmogelijk om bij welke instantie dan ook aanvra gen in te dienen om financiële steun. V/y zouden graag van het college vernemen hoever het staat met de ontwikkeling van het bo vengenoemde plan. Gaarne zouden we ook van het college vernemen of zij onze me ning deelt, dat het thans gewenst is dat het bovengenoemde be stemmingsplan ter goedkeuring wordt voorgedragen!! Het raadslid van „Gemee ntebelang", de heer E. M. van Schooten, heeft aan burgemeester en wethouders de volgende vragen gesteld: „Bij de laatstgehouden 2e kamerverkiezing is gebleken, dat de lijst met kandidaten, die normaliter enkele weken voor de verkiezingen worden bezorgd, niet zijn bezorgd. Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3 - tel. 12 24. Uit informatie is mij gebleken, dat deze wel ter bestellingzijn aan geboden doch niet zijn bezorgd. Kan Uw college ook mededelen, waarom dit niet is gebeurd en zijn de portokosten, hiervoor betaald, terug te vorderen? Kan tevens Uw college mededelen of dit niet in strijd is met de Kieswet?. C.D.A.-FRACTIE V/IL VEEL V/E TEN Namens de C.D.A.-fractie heeft haar voorzitter, de heer H. J. Westerik, het college van B en V/. de volgende vragen gesteld: Gaarne zou de C.D A.-fractie van Uw college de stand van zaken ver nemen omtrent het volgende: 1.A. De subsidie regeling rietendaken, b. Het Be stemmingsplan Beuseberg; c. Het bestemmingsplan Dijkerhoek. 2. Acht Uw college het ook wen selijk om, t.a.v. de be stemmingsplannen: De Haar, De Beuseberg en Dijkerhoek, een toewyzings-regeling te ontwer pen m.b t. de grondverkoop? Zo ja, welke regeling staat het college dan voor? Zo nee, om welke reden? 3. Onze fractie is van mening dat het afzetten van hakhout ten goede kómt aan de houtwallen. Kan het college ook mededelen of het onderhoud aan de houtwal len doorgang vindt? Zo ja. is daar dan een bepaald schema voor opgesteld, of wordt er gewerkt volgens aanvragen? De groep bij de laatste rustplaats van Paul Ruscart. Ter gelegenheid van de herdenking van de lan ding van de geallieerde legers in Normandië or ganiseerde de Nationale Federatie der Oorlogs vrijwilligers (N.F.O.V.) van De rechten voor het ge bruik van de algemene be graafplaats zijn laatstelijk vastgesteld in 1963 en sedertdien niet gewijzigd. Ingevolge artikel 31 van de Wet op de Lijkbezorging mag de totaal-opbrengst van die rechten niet hoger zijn, dan nodig is ter voldoening van de kosten en lasten van aanleg, van de kosten van het onderhoud van de begraafplaats en van de bezoldiging van het personeel. Dit houdt der halve in dat met deze heffing geen winst mag worden gemaakt. Uit de gegevens van 1963 blijkt dat het dekkingspercentage ca 20% tot 30% bedroeg. Op grond van recente gegevens blijkt de dekking te zijn gedaald tot ca 10%. Volgens de toe lichting op een voorstel aan de raad. Het is B. en V/ gebleken, dat de dekking, in vergelijking met andere gemeenten, in Holten aan de lage kant is Op grond hiervan menen zij. dat een meer dan normaal te achten stijging van de tarieven zal kunnen worden ge motiveerd Afgezien van een dekking van 35r/f tot 85^ in andere gemeenten, is het college van oordeel, dat een al te forse stijging in absolute zin in deze gemeente niet strikt nood zakelijk is. B en W komen na 14 jaar dan ook met een voorstel tot een rede lijk verhoging van de bestaande rechten Met betrekking tot de tarieven voor het begraven in een eigen graf. eenhuurgrafeneen algemeen graf is het college van mening, dat dit onderscheid kan komen te ver vallen. Het blijkt namelijk, dat in vrijwel alle gevallen wordt be graven in een eigen graf. Ook in andere gemeenten wordt, volgens B. en YV. steeds meer van dit onder scheid afgestapt. De hoogte van het recht voor het begraven in een eigen graf be draagt thans f 32.50 per begraving Zij menen dan ook, dat verhoging van dit tarief tot f50.- alleszins acceptabel is. Voor het bijzetten van asbussen in de bestaande in de bestaande urnenruimte op de begraafplaats is in de thans geldende verordening nog geen recht opgenomen.Omdat het werk hieraan verbonden minder is dan bij het gebruik van een eigen graf stelt het college voor hiervoor een recht van f37 .50 te hef fen Aangezien in de nieuwe verorde ning op het beheer en gebruik van de algemene begraafplaats aan de Oude Deventerweg, enkele artike len zijn opgenomen, welke thans nog in de Algemene politiever ordening voorkomen, kunnen deze laatste worden ingetrokken. België, een herinnerings dag, voor de Belgische Oorlogsvrijwilligers die in Nederland zijn gesneu veld. Een van de 68 Belgische vrij willigers die by de bevrijding van ons land vielen was soldaat Paul Ruscart en hy werd begra ven op de Canadese Begraaf plaats op de Holterberg, waar zaterdagvoormiddag een korte plechtigheid plaats had Nadat de oud-strijders, afgevaardigden van 5 nu vrijwilligers regimen ten, zich met hun vaandels hadden opgesteld op het plat form van het monument her dacht de cdt. van de afd. Ver- veêrs NFOV Alphons. Gatz de gevallenen in een korte toe spraak en hij las hun namen. De plechtigheid by het monu ment werd besloten met het leggen van een krans en het spelen van het Wilhelmus. By het leggen van bloemen op het graf van soldaat Ruscart werd het Belgische volkslied gespeeld Op zijn graf waren ook bloemen gelegd door het gemeentebes tuur van Holten. Ook op begraafplaatsen in Be rgen op Zcom, Groesbeek, Ny- Aan de M E A O.-school te Hengelo (o) slaagden 53 candidaten voor het eindexamen 1977 Wegens ziekte en herkansing wordt het examen met 12 candidaten voort gezet, 12 candidaten zijn afgewe zen. Onder de geslaagden zijn twee candidaten uit Holten t w G J. Honig en V/ G Ruiterkamp. Zoals bekend ging deze afdeling van de Holtense Scholengemeenschap enkele jaren gelden bij de invoering van het Atheneum over naar de gemeente Hengelo megen, Harlingen, Alblasserdam, Amersfoort en Opheusden waar Belgische oorlogsvrijwilligers een laatste rustplaats vonden had den korte plechtigheden plaats. De plechtigheid werd bijge woond door afgevaardigden van de afd. Deventer van de vereni ging van onderofficieren „Ons Belang". "De ontwerp- bestemmingsplannen voor "De Prins" (buurtschap Look) en "De Holterberg" (camping Veneklaas) zijn gereedgekomen. Over deze plannen is inmiddels het wettelijk overleg geopend, zodat mag wor- evenals vorig jaar organiseert de Stichting voor sociaal en cultureel werk voor Holten weer een balletuitvoering in gebouw Irene te Holten. Alle groepen van deze balletafdeling zullen hieraan mee werken, waarmee een avondvullend programma is ontr staan. Het programma omvat on der meer verschillende vormen van ballet als klassiek, jazz en kinderdans uitgevoerd door kleuters, kinderen, jongeren en volwassenen. De avond vindt plaats op 10 juni hedenavond en begint om half acht. Als gastvrouw zal deze avond mevrouw Rensink optreden terwijl de technische leiding in handen is van mevrouw van der Meer uit Hol ten De toegang bedraagt f2.50 en voor kinderen fl.50. Er zijn ook kaarten in voorverkoop te ver krijgen bij de stichting, Beus- ebergerweg 27 of bij mevr. van der Meer, Canadastraat 35 in Holten. den aangenomen, dat deze concept-plannen binnen af zienbare tijd ter visie gelegd kun nen worden," schrijven B. en YV. aan de raad. De voorbereiding van een be stemmingsplan voor het bos- complex in Espelo, eigendom van de erven J.D. Vincent, is nog niet afgerond. Eind september van het vorige jaar is bekend geworden, dat de beslissing van het gedeputeerde' staten tot weigering van een ont grondingsvergunning voor dit ge bied onherroepelijk is geworden. In dit besluit hebben g.s. ondermeer overwogen, dat een recreatieve ontwikkeling aldaar ongewenst wordt geacht. In verband hiermede is aan de stedebouwkundige op dracht verstrekt een nieuw plan te maken, waarbij de gedachte van een recreatieve ontwikkeling is losgelaten, (herstel van de oor spronkelijke bestemming?). Een nieuw concept-plan ls nog niet voor tervisielegging gereed. Voorts vragen vragen B. en W. aandacht voor het feit, dat de zui velfabriek "De Vrijheid" met in gang van 1 januari 1978 gesloten zal worden. Ten einde ongewenste ontwikkelingen op het terrein in Espelo en op het terrein van de zuivelfabriek zoveel mogelijk te voorkomen, vragen zij de raad te verklaren, dat voor beide ge noemde percelen een be stemmingsplan wordt voorbereid. Maandagavond 13 juru 19.00 uur zal in de recreatiezaal van het Be jaardencentrum „Biessenplas" een uitvoering worden gegeven voor de bewoners van het centrum. De aardgastarieven zullen met ingang van 1 juli a.s. worden gewijzigd respectievelijk verhoogd. Dit houdt verband met verhoging van de inkoopprijs met gemiddeld ongeveer 2.7 ct. per kubieke meter, waar toe de minister van Economische Zaken op grond van de „Wet Aardgasprijzen" de bevoegdheid heeft. Door de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (Vegin) werd een tariefs- voorstel uitgewerkt voor de kleinverbruikerstarie ven, dat door de minister in zijn geheel werd overge nomen en aanvaard. Het tariefsvoorstel ziet er blijkens een toelichting van B. en W. ALS VOLGT UIT: Jaarverbruik Vastrecht per jaar Ijrijs per m3 (oud) (oud) Tariefsgroep I 0 - 600 m3 f. 45.- (f 42.-) 27 ct (27 ct.). Tariefsgroep II 601 170 000 m3 f. 69 - (f 84 -) 23 ct. (20 ct.) Tariefsgroep III (Blokverwarming) f. 12.- (f. 12.-) 23 Ct. (19 5 Ct.) „Uit dit tariefsvoorstel blijkt, aldus B en V/.. dat geen wijziging is gebracht in de tariefs-structuur en dat ge streefd wordt naar een betrekkelijk laag vastrecht en eenzelfde prijs per M3 aardgas. Voor de verbruikers van 0-600 m3 per jaar stijgt het vastrecht met f 3 - per jaar, doch blijft de m3-prijs ongewijzigd. Voor de tariefsgroep II daalt het vastrecht met f 15- per jaar. doch stijgt de m3-prijs met 3ct In tariefsgroep III zijn bij het gasbednjf in Holten geen verbruikers aangesloten. Het gevolg van dit nieuwe tarief voor de verbruikers is op jaarbasis uit onderstaande tabel af te lezen Burgmeester en Wethouders stel-, len de gemeenteraad voor van de heer J.H. Sprokkereef, Pastoriestraat 52. alhier, aan te kopen een aantal percelen grond, gelegen langs de Aaltinksweg en de Larenseweg- aansluitende aan het bestemmingsplan "De Haar"- met een gezamenlijke grootte van ongeveer 11.67.80 ha, ten behoeve van de aanleg van een tweede sport veldeneomp lex.Genoemde eigenaar kan zich verenigen met de geboden prijs van f700 680 - in clusief alle vergoedingen Deze prijs stemt overeen met het terzake opgemaakte taxatierapport op basis, levering vrij van huur-pacht en gebruik Voor het gebied, waarin het tweede sportveldencomplex is geprojecteerd. is een be stemmingsplan in voorbereiding De commissie gemeentewerken en de financiële commissie kunnen zich met deze grondaankoop ver enigen Verloren: Bruine lederen portemonnaie met inhoud, grijs gestreepte Cyprus poes, badmintonraket met spanner, groen houten kistje met onder delen. 2 sleutels. zwarte portemonnaie met f3.- en huis sleutel Gevonden: Hondepennmg no 07328 geitje. bankbiljet, landbouwwerktuig. balk voor trekker. gouden trouwring double dameshorloge Verbruik Oud tarief Kieuw- tarief Verschil Frocentuele (in m3> in guldens) (in guldens) (in guldens) verhoging 300 123.- 126- 3- 2.4 400 150- 153- 3- 2.0 600 204- 207- 3- 147 1000 284- 299- 15- 5.3 2000 484- 529- 45- 9.3 3000 684- 759- 75- 11. 4000 884 - 989- 105- 11.9 10000 2084 - 2369- 285- 13.7 50000 10084 - 11569 - 1485- 147 100000 200084- 23069 - 2985- 14 86 170000 34984- 39169 - 5085- 14.91 Hici uit blijkt, dat de procentuele verhoging op kostenstijging op jaarbasis ongeveeer 12,S'r bedragen, .aarbasis voor de verschillende verbruiks-categorieën B en V/ stellen de raad voor de verordening overeen- varieertvanplm 1 5tot 14 9<* Voor de particulieren, komstig het bovenstaande te wijzigen, die gas toepassen voor ruimteverwarming zal de

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1