internationale wegraces Raalte Ledenstop badminton club opgeheven Holten behaalde 3e prijs te Nieuwleusen Jeugdteam brengt t.c.Holten derde kampioenschap }rogramma sporthal ,,'tMossink' VISWEDSTRIJD Clubkampioenschap Mintonette" Holten Eerste damesteam ZATERDAG 11 EN ZONDAG 12 JUNI Week 11 t.m. 17 juni HOLTENS NIEUWSBLAD - 10 JUNI 1977 - PAGINA 11 Vaartverkoop N Op zaterdag, 11 en zondag 12 juni 1977 worden op het circuit „Luttenbergring" te Raalte de Internatio nale Wegraces van de R.A.M. verreden. De races be ginnen zondag 12 juni om 13.00 uur. De training vindt plaats op zaterdag 11 juni van 9.00 tot 17.00 uur. Zij zijn voor belangstellenden toegankelijk. De „Luttenbergring" is gelegen in de buurtschap Lutten- berg onder de gemeente Raalte. De lengte van het circuit is 3,4 kilometer. Wereldtoppers aan de start Inderdaad wereldtoppers. Maar al te vaak wordt met zo'n kreet geslingerd zonder dat men dit waar kan maken. De R.A.M. heeft daar al sinds tyden een principezaak van gemaakt en vorig jaar en ook nu echte we reldtoppers aangetrokken. Waren vorig jaar Pat Hennen en Lansi- vuori de grote publiekstrekkers, dit jaar is de R.A.M. van een nog breder kwaliteitsveld uitge gaan. Absolute wereldtopper num mer één blijft natuurlijk Steve Baker, de Amerikaan, die in Raalte op de „Luttenbergring" voor het eerst in Nederland rijdt. Hij is winnaar van de Day- tona races, winnaar van de AGV Worldcup in 1977, leider in het W.K.-klassement 750 en ga zo maar door. Het bijzondere aan Steve Baker is. dat het de R.A.M. gelukt is om hem uit de Grand Prix cyclus te plukken, omdat Steve eigenlijk alleen maar Grand Prixs en Formule- 750 wedstrijden in Europa zou rijden. Duidelijk zal het zijn dat Ba ker geen race alleen kan maken en daarom was een gelijkwaar dig veld broodnodig. Allereerst is daar Wil Hartog, onze sterk ste Nederlandse 500 cc rijder, die het Steve erg moeilijk kan maken omdat hij het circuit goed kent. Daarnaast zijn ge contracteerd: Teuvo Lansivuori, de vliegende Fin. in 1976 totaal als 2e geëindigd in het 500 cc WK-klassement, Marco Lucchi- nelli, de bekende Italiaan, vorig jaar niet in Raalte vanwege een plotseling ingelaste kampioens wedstrijd in Italië, nu definitief van de partij In 1976 4e in het WK-klassement; Virginio Ferrari, Italië, een nieuwe Italiaanse ster, 2e in de Grand Prix in Imola. een grote belofte voor de toekomst. Gianfranco Bonera, Italië, ex fabrieksrljder voor MV Agusta en Harley Davidson, John Newbold, Engeland, in 1976 5e in het WK 500 cc klas sement, ex Suzuki fabrieksrijder. Wat betreft de 500 cc rijders kunnen we het nog afronden met de Nederlandse troeven Boet van Duimen, Jack Middel burg en Rob Bron. Marcel An- koné zullen we waarschijnlijk niet in Raalte zien vanwege een dubbele polsbreuk. Meer klassen Niet alleen de 500 cc klasse verdient de aandacht want de R.A.M. presenteert op 11 en 12 juni een compleet programma van 50 t.m. 500 cc. De belang rijkste sterren dienaangaande zullen we u nog even voorstel len: Korky Ballington, Rhodesië, winaar van de Imola 100 Miles 250 cc race en winnaar van de G.P Spanje 1976 (350 cc) Alan North, woonachtig in Wierden, kersvers winnaar van de 350 cc G P Italië. Alan voert momen teel de wereldranglijst aan in de 250 cc klasse. Jon Ekerold, zwa ger van Alan North en even goed als, zo niet beter dan North. Jon werd onlangs in de Franse G P winnaar in de 250 cc en tweede in de 350 cc. Pa trick Fernandez, de populaire Fransman, vorig jaar een 2ë plaats op de „Luttenbergring". Hij is in Oostenrijk ernstig ge blesseerd geraakt, maar het ziet er naar uit dat hij toch in Raalte zal racen. Warren Willing, Australië, pas één Jaar en voor het eerst in Europa, F-750 kampioen van Australië. Bruno Kneubühler, de populaire Zwitser, die reeds ja ren in Raalte van de party is en zich telkens laat gelden door minstens ëén overwinning uit het vuur te slepen. Gelukkig is Bruno weer in goede vorm en laat hy zich in de Grand Prixs ook weer in de gelederen gele- derenzien. Bruno was tevens winnaar van de 350 cc klasse op de internationale races van Hengelo Gld. in 1977. Het totale contingent coureurs komt uit 12 landen en is door de R.A.M. uitermate nauwkeurig geselecteerd om een kwalitatief geiykwaardig veld te krygen. In de beide lichte klassen 50 en 125 cc zou de overwinning wel eens naar een Nederlandse topper kunnen gaan. niet alleen omdat zy nummeriek in de be ide klassen in de meerderheid zyn, maar voornamelyk vanwege het feit dat Nederland juist in deze klassen altyd al sterke ver tegenwoordigers gehad heeft. In dc 50 cc zullen Jacques Hutteau (Frankrijk) en de Duitse ryders Ingo Emmerich en Peter Frohnmeyer een zware kluif hebben aan de Nederlandse top, van wie we met name streekge noot Engelbert Kip noemen, die in de Grand Prix ook regelma tig in de voorste gelederen te vinden is. Engelbert Kip won vorig jaar in Raalte en zal zeker dit succes willen herhalen. Hoogtepunten Hoogtepunten van' de dag worden ongetwijfeld de races in de 250 cc, de 350 cc en de beide manches van de 500 cc. Wat hier aan kwaliteit aan de start komt, zou in menige Grand Prix niet misstaan. In de 250 cc klasse vindt Steve Baker, die op zijn privé Yamaha twin zal uitkomen in deze klasse, tegen standers van wereldfaam op zijn pad. In de eerste plaats Alan North, de „Nederlandse" Zuid Afrikaan, die thans koplo per in het 250 cc wereldkampi oenschap is. Verder de zo moge lijk nog feller rijdende Jon Eke rold, de 250 winnaar van Frankrijk. Klapper nummer twee wordt zonder enige twyfel de 350 cc race Want daarin slaan de zwa gers Alan North en Jon Ekerold opnieuw met elkaar aan het bakkeleien, daarin bygestaan door Patrick Fernandez, Korky Ballington, John Newbold, Vic Soussan, Bruno Kneubühler. Denis Boulom, Leif Gustaïsson en de sterke Nederlandse troe ven Boet van Duimen, Piet v.d. Wal en Kees v.d. Kruys. Grandioze afsluiting Grandioze afsluiting vormt de 500 cc race, verreden over twee manches. Wil Hartog was daarin vorig jaar de grote triomfator, maar gezien het wereldveld in deze klasse, hebben we onze twyfels over een herhaling van dit succes Grote favoriet voor de zege in de 500 cc is uiteraard Steve Baker, die met speciale toestemming van Yamaha zyn fabrieksmachine aan de start zal brengen. Steve vindt echter heel wat GP-collega's op zijn weg, want niet alleen zijn er de Nederlan ders Boet van Duimen, Jack Middelburg, Piet v.d. Wal, Rob Bron, Dick Alblas en Wil Har tog, maar bovendien de oude rot Teuvo Lansivuori (reeds voor de derde maal op de „Lut tenbergring"), niet minder da», vier Italiaanse toppers (Marco Lucchinelli, Virginio Ferrari, Gianfranco Bonera en Perugini, waarbij wi.i uw speciale aan dacht vragen voor Ferrari, Bo nera en Lucchinelli), en de sterke Brit John Newbold, vorig jaar als 5e geëindigd op de 500 cc wereldranglijst. Warren Wil ling brengt in deze klasse zijn^^. speciale 500 cc OW-31 aan de' start. Suzuki's Het merendeel der machines zal echter bestaan uit de su persnelle Suzuki RG 500 viercy- linders, v waartegen de fabrieks Yamaha van Steve Baker het zeer moeilyk zal hebben. Aange nomen mag worden dat Steve's Yamaha zeker niet sneller is dan de Suzuki productieracers, maar dat Steve wel een licht voordeel heeft door de betere handelbaarheid van zyn speciale abrieksmachine. Ticsbocht Koolhof bocht omroep START tribune kwartier Timmerbocht Circuit "LUTTENBERGRING" Raalte Hellendoorn- bocht Monument bochten Pinnersbocht Hendrikabocht Bakkersbocht kaartverkoop Z xxxx zeef mooi, spectaculaire S bochten xxx hoge snelheden, boven 200 km/uur xx snelle bochten x hair-pin Het A-elftal heeft het voetbal seizoen 1976-1977 afgesloten met deelname aan het A-jun. tour- nooi van U.S.V. te Nieuwleusen, waar een goed resultaat werd behaald door van de 10 deelne mende ploegen als derde uit de bus te komen. De eerste wed strijd tegen streekgenoot STEVO uit Geesteren werd kansloos met 3-0 verloren en gaf weinig hoop voor een goed resultaat. De tweede wedstryd tegen Voorwaarts uit Twello was heel wat beter en door een doelpunt van Dirk Oolbekkink werd deze match met 1-0 gewonnen. Ditzelfde resultaat werd be haald tegen DSV uit Doornspijk, waarby Koetsier eindelyk één van de vele kansen benutte en de bal in volle ren keihard in het doel schoot. Inmiddels was al bekend, dat STEVO poule-winnaar zou wor den en Holten in de laatste wedstrijd tenminste gelyk moest spelen om voor de tweede plaats in aanmerking te komen. Zy moest hiervoor de stryd aanbinden tegen de organise rende vereniging USV en in een spannende stryd gelukte het haar om het benodigde puntje te behalen. De uitslag was 0-0. Hierna speelde Holten haar beslissende stryd om de 3e en 4e plaats tegen het sterke Broekland en de jongens slaag den er zowaar in om deze ploeg met 2-0 te kloppend) door een juweel van een doelpunt van Fred Hulleman en een mooie goal van Oolbekkink. Een prachtige beker, uitgereikt aan aanvoerder Rietberg, was de be loning voor de Holtense ploeg voor goede inzet en teamgeest!! De Holtense Hengelaarsvereniging 'De Rietvoorn" hield zondagmor gen in het Twente-Rijnkanaal bij Lochem de eerste wedstrijd in dit seizoen. De deelname was gezien het grote aantal leden zeer matig, de vangst was redelijk. i. A. Ongena 2.35 mtr.. 2. Gradus Jansen 1.43 mtr; 3 V7. bijenhuis 1.12 mtr; 4. Dick Nijenhuis 1.08 mtr; 5. Johan Avestath 77 cm. Op zaterdag 18 juni (en niet zoals aanvankelijk was gepland op 28 augustus) is er bij de Wippertstuw in de Schipbeek van half 2 tot half 4 een wedstrijd voor de jeugd. Voor deze wedstrijd zijn een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. Het bestuur rekent op een zeer groot aantal deelnemers. Op dinsdagavond 31 mei werd de laatste van de vier voorrondes in het kader van het clubkampioen schap gespeeld. In poule A kreeg team 2 van Hilda Poortman zijn eerste nederlaag te slikken: het werd 0-2 voor de ploeg van Fenny fabrerht (team 5) Wel had Hilda's team de eerste wedstrijd tegen team 4 van Anke Meerman met 2-1 gewonnen Fenny's team verloor evenwel de tweede partij met 1-2 van team 3 van Henneke Broersma. Henneke's team verloor op zijn be urt weer met 0-2 van team 1 van Ger Piek Anke's ploeg won tot slot een belangrijke partij tegen Ger Pieks team met 2-0. Eindstand poule A: 1. Ploeg 2 (H. Poortman) 17 pt., 2. Ploeg 5 (F. Ebrecht) 14,5 pt., 3. Ploeg 4 (A. Meerman) 13 pt., 4. Ploeg 1 (G. Piek) 6 pt.. 5. Ploeg 3 (H Broersma) 3,5 pt. In poule B kwam de eindspurt van team 9 van Alie Nauta net een half puntje te kort om zich in de finale poule te spelen. Tegen team 6 van Herman Scholten werd een klin kende 3-0 overwinning behaald doch tegen team 7 van Martin Wil- lemsen kwam men niet verder dan een 1-2 nederlaag Mede doordat Martin's team tegen team 10 (K Masselink) één set wist te win nen plaatste team 7 zich in de finale poule. Team 10 won ook zij n tweede partij tegen team 8 van Carla van Harmeien met 2-1 Ook tegen team 6 wist Carla's team geen overwin ning te boeken: 1-2. Woensdag: 20 00-23.00 badmintonclub Holten Donderdag: 20 00-21 00 Schwarte (zaalvoetbal) Vrijdag: 18 00-19 00 majorettes H.M.V Een goed bericht voor alle badmlnton-enthousiasten in Hol ten! Met ingang van het nieuwe seizoen, dat 8 augustus a.s be gint, krijgt de Badmintonclub Holten de beschikking over twee speelavonden in sporthal 't Mos- sink. In verband hiermede kan de ledenstop, die tot nu toe nog van kracht was, worden opgehe ven. Er zal worden gespeeld op de maandagavond van 8 tot 10 urn en op de woensdagavond van 8 tot 11 uur, e.e.a. onder voorbe houd van goedkeuring door het gemeentebestuur. De maandagavond staat volledig ter beschikking van rekreanten, terwijl de training (ook voor rekreatie-spelers) op de woens dag zal plaats vinden. Op de woendagavond zullen rekreaties- pelers trouwens ook enkele ba nen tot hun beschikking krijgen. De competitiewedstrijden- de Badmintonclub Holten zal voor het eerst met twee teams aan de districtscompetitie deelnemen- zullen eveneens op de woensdagavond worden ge speeld. In principe zullen de le den vrij zijn in hun keuze van speelavond, zodat men zelfs, in dien men dit wenst, op beide avonden kan spelen. De contributie voor het gehele seizoen 1977-78 bedraagt f7C,- per persoon, inclusief het ge bruik van shuttles. Nieuwe leden kunnen zich vanaf vandaag op geven bij de volgende adressen: mevr Jacobs, Canadastraat 105, tel. 2405. Mevr. Husslage, Hout weg 12, tel. 2609 Als u zich nu als lid aanmeldt, kunt u op de resterende train ingsavonden in dit seizoejp, t.w. 15 en 22 juni, al meespelen! JEUGDAFDELING. Bij voldoende belangstellingde belangstelling zullen voor de jeugd van 12 tot 18 jaar afzon derlijke trainingsavonden wor den georganiseerd. Gedacht wordt aan de maandagavond van half 7 tot 8 uur. Deze trainingen zullen door de - clubtrainer en de leden van de pas opgerichte Jeugdcommissie worden begeleid. De contributie voor Jeugdleden 'bedraagt voor het gehele seizoen 1977-78 slechts f40,- per persoon. Men kan zich voor deze jeugdafdeling opgeven bij eerder genoemde adressen. Zondag 5 juni organiseerde de C.J.V. „De Vriendenschaar" voor de donateurs een gezelligheids- rit. De route was uitgezet door de Beuseberg. Tot de opdrach ten die tijdens de rit moesten worden opgelost behoorden o.a. koekhappen op stelten, kruiwa genrace, sjoelen, bussen- en pijltjes gooien. Ondanks het slechte weer waren er toch nog ruim 30 deelnemers. De uitslag: 1. fam. Schooien, Kwintenweg 736 punten, 2. fam. Rietberg, Larenseweg 470 pun ten, 3. t.e.m. 5. fam. Markvoort, Beusebergerweg, fam. Rietberg, Canadastraat en Mannes Vor- kink en Gerrit Groteboer allen 401 punten. De poedelprijs was voor de familie Schooien van- de Vianenweg. Start en finish waren bij ge bouw „Irene" waar het tijderts en na de prijsuitreiking heel gezellig was. Als gevolg van het aftreden van de Heer Ab Westerik als voorzitter van "H.M.V." hebben er enige interne bestuurswijzigingen plaats gevon den. In het huidige bestuur hebben zitting: Voorzitter: J. Meijer, Burg. v.d. Borchstraat30; 2e "oorzitter: G.H. Voordes, Oranjestraat 60; Secretaris: H.J.S Bouwhuis, Aalpolsweg 6; 2e secretaris: W.A. Goorman, Kolweg 52; Penningmeester: A. Lahuis, Holterenkstraat 4; 2e penningmeester: H.J. Oolbekkink, Oranjestraat Leden. W. G. v Geenhuizen, .Qevpsstr. 30; J. W Pinkirt, Maatinansweg 7; S.C. Meinsma, Churchillstraat 8. Eindstandpoule B: 1. Ploeg 10 (K. Masselink) 21 pt., 2. Ploeg 7 (M. VVillemsen) 12,5 pt., 3. Ploeg 9 (A. Nauta) 12 pt.. 4. Ploeg 8 (C. v. Harmeien) 7 pt., 5. Ploeg 6 (H. Scholten) 4.5 pt. Dinsdag 7 juni wordt de eindronde gespeeld. Deze bestaat uit twee poule's, te weten een finale-poiule en een verliezers-poule. Voor de finale-poule hebben zich geplaatst de teams van Hilda Poortman, Fenny Ebrecht. Anke Meerman, Klaas Masselink en Martin Willemsen. Voor de verliezers-poule komen in aanmer king de teams van Alie Nauta, Carla van Harmeien, Herman Scholten, Ger Piek en Henneke Broersma. In beide poule's wordt een halve competitie gespeeld; iedere wed strijd duurt 25 minuten, de sets worden tot 10 punten geteld. Rond half elf zullen de prijzen door de voorzitter worden uitgereikt en is het volleybalseizoen ten einde. A. ten Dam (I) had snelste duif Van de 138 duiven die zater dag door de P.D V „De Be- rgvliegers" waren ingezet voor de wedvlucht (455 km.) vanaf Louvrés (Fr.) werd als eerste ge klokt een duif van A. ten Dam (I) Lossing: 10.00 uur, aankomst eerste duif: 17 12 48 uur Aan komst laatste duif: 19 49 05 uur. De vlucht by N N W wind had een traag verloop A ten Dam: 1 12 32 41; A ten Dam (2): 2 16 16 35; G Steunenberg: 3 10.38, GJ Egberts': 4.6 15 22! H Willems: 5.7.8.11, Comb Schuppert/Kreijkes. 9.17 23.25, J Aaftink 13 14.28. W Aaftink 18; HJ ten Velde: 20.33 34.37, M. Lodeweges: 31, E. Veneklaas: 39.44 Door een 5-0 overwinning op net jeugdteam van DLTC behaalde onze jeugd het kampioenschap in haar afdeling. Daarmee werd een seizoen afgesloten, waarin Christine van Iddekinge, Hedie Redeker, Jan Hei ting en Bart Lefèbre hebben laten zien dat T.C. Holten een vereniging met toe komst is. Geïnspireerd door coach Rien Raket is het enthousiasme ook ge- kombineerd met een steeds voor uitgaande techniek. Zonder twijfel zijn onze jeugdspeelsters en spelers in staat om vele senioren technisch een lesje te geven Ook zaterdag werd af en toe zeer sterk gespeeld. Promotie is in de jeugdkompetitie een onbekend verschijnsel, zodat volgend jaar in dezelfde afdeling wordt verder ge speeld. De ervaring van de jeugdspelers van dit seizoen zal deelname van een jeugdploeg (of enkele jeugdteams) in de volgende kompetitie zeker stimuleren. Voorzitter Cees van Geel feliciteerde de kampioensploeg en bracht Rien Raket de verdiende hulde Op zijn beurt gaf Raket ui ting aan zijn onmacht als non- playing captain als de wedstrijd eenmaal is begonnen het team komt alle lof toe!. Alle leden van de jeugdploeg ontvingen een rijk ge ïllustreerd tennisstandaardwerk. Voor het klubhuis overhandigde Rien Raket een tegel met de 3 kampioensploegen Dë hooggespannen verwachtingen zijn niet uitgekomen Kampen had in ieder geval op 5 juni een betere vorm dan ons eerste team. In de enkelespelen wist alleen Renée Keiting haar partij te winnen. Ze deed dat overigens zeer over tuigend (6-2,6-3) en speeide, bevrijd van eksamenzorgen, haar sterkste wedstrijd van het seizoen. Monique Durieux kwam niet in haar spel, hoewel haar tegenstandster niet onoverwinnelijk leek Martin Beekman miste zijn eigen racket en het geloof in eigen kunnen, terwijl Arjen geïmponeerd leek door de flair van de heer Brouwers uit Kampen, die bovendien sterk tenms speelde. Toen vervolgens de dames- en herendubbel werden verloren, was bij een stand van 5-1 voor Kampen de beslissing geval len en verder spelen zinloos. Ons eerste team balanceert steeds op de grens van 4e en 3e klasse. Het kampioens jeugdteam van de T.C. „Holten" v.l.n.r. Jan Heiting, Hedie Redeker, Bart Lefébre en Christine van Idde kinge Daarom zou promotie enerzijds een stimulans kunnen zijn voor spel op een hoger niveau. Anderzijds is het wellicht nuttig om met dit team nog een seizoen ervaring op te doen in de 4e klasse, zodat bij eventuele promotie de kans op- een langdurig verblijf in de 3e klasse wordt ver groot. Zonder al te veel aan de weg te timmeren heeft het eerste dinsdag damesteam het kampioenschap op een haar gemist! Ongeslagen begonnen de dames aan hun laatste wedstrijd teger. Park Brabant. In een goed ge speelde wedstrijd werden de pun ten verdeeld. Door deze gelijke stand kwam ons eerste damesteam één set te kort om kampioen te worden. Ondanks deze 2e plaats over heerste het plezier en het er thousiasme waarmee in het afgelc pen seizoen is gespeeld. Dm Kramer captaini. Dixie van der Assem, Rijkje Dieben. Joyce var Iddekinge en Jenny van der Meu- len zullen zeker weer van zich later horen. hetzij al bij de klubkampioenschappen in augustus, hetzij bij dc volgem'e kompetitie, want dat zij er weer bij zijn, staat nu al vast!

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11