25 jaar stratenmaker <3 al - AGENDA Weekenddienst KERKDIENSTEN GOOR Tel. 05170-2201 Slatlonslaan 21 Tel. 05103-1017 Waagweg15 HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 APRIL 1977 - PAGINA 3 Uit het plaatselijk parlement De j.l. dinsdagavond gehouden raadsvergadering heeft belangrijk meer tijd in beslag genomen dan de vrij oninteressante agenda tevoren deed vermoeden. Oor zaak hiervan was een nogal hoog oplopende discussie tussen het college van B. en W. en de heer J. Warrink (Gem. Bel.). Vraag: Namens zijn fraktie had de heer J. Warrink schrifte lijke vragen gesteld over de afwijzende houding van het College betreffende een verzoek van de buurtver eniging „Holterhaar", om op 24 juni a.s. in de Haar een wielerwedstrijd te mogen organiseren, als onder deel van een groter plan ter bevordering van de ge meenschapszin aldaar. De heer Warrink wilde van het college weten welke de belangrijkste redenen zijn geweest om dit inititatief niet te honoreren (zie ook ons blad van vorige week). Emotioneel debat rondom wielerronde. College wijst plannen wijkraad af wegens te grote risico's en belemmeringen Antwoord B. en W.: Namens het College gaf burge meester mr. W. H. Enklaar het volgende ten antwoord: „Gemeenschapszin bevorderen is toe te Juichen, niet alleen wan neer activiteiten voor een be paald deel van de gemeente worden ondernomen, maar vooral ook, wanneer deze activi teiten in het ruimer kader van de gehele gemeente worden ge steld. De vragen in volgorde waarin deze gesteld, beantwoordende, delen wij u het navolgende me de. 1. Het is juist, dat de wijkver- eniging „de Haar" plannen te onzer kennis heeft gebracht in houdende om op 24 Juni e.k. van 18.00 tot 21.00 uur een wie lerwedstrijd te organiseren. 2. Wij kunnen niet in de beoor deling treden welke indruk or ganisatoren van hun mondeling contact met de gemeentesecre taris en de wnd. groepscom mandant der Rijkspolitie hebben gekregen. Wij kunnen wel mededelen dat de gemeentesecretaris zich be perkt heeft tat het geven van een zakelijke informatie omtrent de procedure welke gevolgd dient te worden om een uit spraak terzake van ons college te verkrijgen. De wnd. groepscommandant der Rijkspolitie heeft zich in zijn advies slechts uitgesproken over de politietechnische aspecten van een^te verrijden wielerronde, te weten het afzetten van het parcours. De politie ziet daarin terecht geen probleem. Na afzetting mag verwacht worden dat de veiligheid van het parcours rede lijkerwijze gewaarborgd is. 3. Ons college heeft het verzoek om gedurende enkele uren (3 Ned. Herv. Kerk 8.30 en 10.15 u ds. C. C. Ad- dink, extra coll. voor Prot. Interk. Thuisfront. 19.15 u. Open Deur samenkomst. Spr. ds. A. Schellevis van Zaamslag. Geref. Kerk 9.30 en 15.00 u. ds. G. W. H Peddemors. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Op pasdienst: mevr. Dul-de Foc- kert, mevr Stam-Bosschers (res. mevr. Getkate- Blankvoort), mevr. Stam- Hasewinkel, Jenny Koordes (res. ria Bolink) Kindemevendienst R. Kuiper (res. mej. H. Landeweerd). R.K. Kerk Zaterdag 17.00 u. zondag 9.30 Dijkerhoek 10.00 u. ds. Westland van Hellendoorn. Extra coli. Prot. Interk. Thuisfront. Okkenbroek 10.00 u. de heer A H. van Pijpen van Wijhe. Uitgangs- coll. Kerkvoogdij. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 u. zondag 8.00 en 11.00 uur. uren) de Keizersweg', de Vrij heidslaan, de Wilhelmlnastraat en de Aaltinksweg af te sluiten niet alleen negatief beoordeeld maar ook unaniem afgewezen. 4. Ons college heeft tot deze af wijzing besloten omdat het het anaanvaardbaar acht enkele honderden gezinnen, gedurende 3 uren te beletten hun huizen te bereiken of te verlaten. Het gehele complex huizen, ge legen aan de Canadastraat, de Verzetstraat, de Churchillstraat, de Houtweg en een gedeelte van de Aaltinksweg zou in dit geval onbereikbaar zijn. Wij zijn van oordeel, dat wij in onze taak en plicht te kort zou den schieten, wanneer wij voor het geplande evenwicht de be woners van de Haar zo ingrij pend van hun vrijheid, om te gaan en te staan, zouden bero ven. De wijk zou bovendien ge durende tenminste 3 uren niet meer bereikbaar zijn voor zieke nauto's, doktoren en voor het sociale verkeer. Afsluiting van de wijk betekent tevens, dat het. internationaal gerichte bedrijf Meinders, in zijn activiteiten wordt belemmerd. Tijdverlies als gevolg van het niet bereikbaar zijn van bedoeld bedrijf kan voor het vrachtver keer vergaande consequenties hebben o.a. in verband met het feit, dat de te repareren trucks veelal in een tijdschema verbin ding onderhouden met b.v. ha vens in het westen van het land. Woonstraten en woonbuurten mogen o.i. niet' aan hun pri maire functie worden onttrok ken, wanneer de bereikbaarheid van de daarop aangewezen hui zen onmogelijk wordt gemaakt. Het gemeentebestuur kan en mag de veranrwoordelijkheid niet aanvaarden om woningen voor een evenement als het on derhavige, met hoeveel enthou siasme dit ook is ontwikkeld, onbereikbaar te maken", aldus mr. Enklaar. Gesprek De heer Warrink was met dit antwoord allerminst tevreden en vond dat het College zich al te gemakkelijk en formeel van de zaak had afgemaakt. „Even ementen als deze bewijzen overal elders in een behoefte te voorzien. Waarom kunnen op vele plaatsen in den lande wel straten voor dergelijke even ementen worden afgesloten en moet wegafsluiting voor een zelfde doel in Holten nu ineens onder de noemer vrijheidsbero ving worden gebracht, waar bo vendien het evenement wordt georganiseerd door de wijkver- eniging waarvan de meeste wijkbewoners zelf lid zijn? Waarom heeft het College de wijkraad, waarmee verder goede contacten worden onderhouden, niet uitgenodigd voor een ge sprek? Was er geen alternatief mogelijk geweest?", merkte zij op. De heer H. J. Westerik (CDA) verklaarde de bezwaren van het College tegen wegafsluiting wel te delen. „Het gaat hier om een groot aantal woningen waaron der vele bejaarden. Het risico en de belemmeringen vinden óók wij te groot. We moeten de ver antwoordelijkheid laten waar dit thuis hoort en de wijkraad moet bereid zijn de bezwaren van het College te onderkennen. Op grond van het verleden is het beslist niet zo dat in Holten geen wielerfestijn gehouden kan worden. Wij zouden dan ook graag zien dat hier een alterna tief geboden wordt", aldus de heer Westerik. De heer J. Wiggers (CDA) deed de suggestie de woelerronde in het Kolcomplex te houden. En kele jaren geleden gebeurde dit ook en evenals toen kan dat nu nog zonder de mensen beper kingen op te leggen. Het wieier- comité „De Haar" zou de orga nisatie kunnen verzorgen en met het evenement de gemeen schapszin bevorderen. Verantwoordelijkheid: Na de gemaakte opmerkingen uit de raad bleef het College van mening dat een hele avond lang onbereikbaar maken van 300 woningen onverantwoord is. „Hoe dergelijke evenementen el ders worden georganiseerd kun nen wij niet overzien. Wij zijn in Holten verantwoordelijk en dit evenement in deze nemen wij niet voor onze rekening. Als we wel toestemming hadden gege ven dan zouden we hier van avond zitten praten over de be zwaren van de bewoners. Ik heb persooniyk een telefoongesprek gevoerd met de voorzitter van de wijkraad, de heer Jacobs. Hierbij is gebleken dat hy alleen wilde praten over dit plan en niet over mogelijke alternatie ven. Ik heb hem toen gezegd dat ik verder praten niet zinvol vond", aldus mr. Enklaar. Wethouder J. Rietberg (C.D.A.) verklaarde perplex te staan over het feit dat raadsleden zo ge makkelijk over de verantwoorde lijkheden van het College heen stappen en met het College niet beducht zijn voor mogelijke noodsituaties. Emoties: Het debat over deze zaak nam tenslotte emotionele vormen aan toen de heer Warrink opmerkte dat hier twee partijen op for mele wijze bezig zijn. „Anno 1977 wil de gemeenschap op an dere wijze worden bestuurd. Ons hele bezwaar richt zich dan ook op de manier waarop de afwij zing heeft plaats gevonden en daarom maken wij er een voor stel van het Collegeuit te nodi gen tot een nader gesprek met de wijkraad", aldus de heer Warrink. Hierop reageerde bur gemeester Enklaar: „Dat kunt U wel willen maar het is voor mij onaanvaardbaar te moeten pra ten met een stok achter de deur. Als de heer Jacobs wil praten dan vindt hy by ons een open deur maar orgenisatie van dit evenement in deze vorm wy- zen wy unaniem af'. Namens het C.D.A. verklaarde de heer Westerik deze zienswyze van het College te delen en geen behoefte te hebben aan het voorstel Warrink, waarop deze de zaak voor gezien hield en zyn motie liet vallen. ÜStlE EffiV® NA DE VERBOUWING NOG GEZELLIGER Korte raadsflitsen: Sauna Huizenga Raadslid E. M. van Schooteen in huwelijksboot Tydens opening van de j.l. dins dag gehouden raadsvergadering deelde burgemeester mr. W. H. Enklaar de raad mede dat hy op d.v. donderdag 5 mei a.s. des morgens om 11.00 uur de burge- ïyke huweiyksplechtigheid hoopt te voltrekken van het raadslid E. M. van Schooten (Gem. Bel.). „We hebben hier lang op ge wacht en zyn er byzonder ver heugd over", aldus mr. Enklaar. Jonge kiezers ontvangen circulaire: Tydens behandeling van de no tulen zei de heer H. Meerman byzonder verheugd te zyn over het feit dat het gemeentebes tuur, op verzoek van de P.v.d.A. fraktie, besloten heeft de jonge kiezers aan te sporen op 25 mei a.s. gebruik te maken van hun stemrecht. Hiertoe zal het ge- op ocir fif/irs gpppg Ftu>s£*!. £>£GotOPCtP a curev»» jpn/f/A. J- De heer Jan Willem Klein Horstman (40), Deventerweg 35 herdenkt een dezer dagen dat hij een kwart eeuw geleden als stratenmaker in dienst trad bij de fa. J.W. Klein Horstman en Zonen, te Holten. De jubilaris werd ter gele genheid hiervoor een prachtige nieuwe fiets aangeboden. Op de foto v.l.n.r. de heren J.W. Klein Horstman G.D. Klein Horstman J.W. Klein Horstman (90jaar en tot aan z'n tachtigste meer dan 60 jaar tussen de klinkers). En J. Klein Horstman. 'MET VERWARMD ZWEMBAD NIJVERDAL TEL. 05486-5 45 45 meentebestuur gebruik maken van een circulaire, welke tegeiyk met de oproep aan alle jonge kiezers in Holten zal worden toegezonden. Honorering wethou ders: Tydens behandeling van inge komen stukken zei de heer H. J. Westerik (C.D.A.) van mening te zyn dat by het aanbrengen van verbetering in de honorering van de wethouders naar zyn mening tekort wordt gedaan aan we thouders in gemeenten met minder dan tienduizend inwo ners. Met name voor deze we thouders is de honorering wel verbeterd maar staat nog lang niet in verhouding tot de taak waarvoor zy staan. Hy vroeg „hogerhand" een brief te zenden waarin dit bezwaar kenbaar wordt gemaakt, welk verzoek overigens steun von by alle raadsfrakties en door het Col lege werd toegezegd. Maatregelen tegen te hard rijden: Tydens behandeling van inge komen stUKken wees mej. A. P. Reith (P.v.d.A.) op een brief van de bewoners van de Burg. van de Borchstraat, waarin aandacht wordt gevraagd voor de te hoge snelheden waarmee automobilis ten door deze straat rijden. Mej. Reith wees er op dat óók an dere straten op dit punt de no dige aandacht verdienen, zoals de Aaltinksweg, Kon. Wilhelmi- nastraat en de Larenseweg. Burgemeester Enklaar deelde mede dat die morgen in de Burg. v d. Borchstraat controle werd gehouden waarbij volgens de heer Wiggers een zevental hardrijders op de bon gingen, waaronder een bromfietser die maar liefst 56 kilometer „haal de". Er zullen volgens mr. En klaar ook in andere straten (in valswegen) controles plaats heb ben. Kom over de brug Tydens behandeling van het voorstel van B. en W. voor een opdracht tot bestratingen vroeg de heer J. Warrink (Gem. Bel.) wat sneller te zyn met de beta ling. Hy wees erop dat een aan gelegde parkeerplaats by de Kolschool, t.b.v. de schooltand- verzorging, al lang gereed is terwijl de aannemer thans nog op zyn' geld wacht. Mw. F. M. ter Doest-Bos zei dat die vraag ook reeds in de commissiever gadering aan de orde was ge weest. Wethouder J. Rietberg zegde een snelle afwerking hier van toe. Burgemeester Enklaar merkte hierover nog op dat de ge meente Holten, in verhouding tot overige overheidsinstanties, met betaling zekei niet achter loopt. 14.00 uur Vergadering van de Marktcommissie in cafe Jansen 19.45 uur Jaarvergadering Ver eniging „Een School met de Bijbel" in de crea van de school „Het Kompas" (Hoffes- straat) ZATERDAG 23 APRIL 19.30 uur Gezelligheidsrit Supp. Veren, S.V. „Holten" vanaf „Meermanskamp" de inschrij ving staat open vaanaf vanaf uur. ZONDAG 24 APRIL 14.00 uur 'Start orienteringsrit MAC „De Holterberg" bij club huis „De Biester" 14.00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adV.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathem (zie adv.) 20.00 uur Forumavond politieke partijen in hotel „Vosman" Maandag 25/4 t.e.m. zaterdag 30/4 Kollekte Ned Astmafonds. DINSDAG 26 APRIL 14.30 uur Bejaardensocieteit in gebouw „Irene" 17.00 - 19.00 uur Afscheid leid sters gezins- en bejaardenver zorging, de dames J. Beldman- Aanstoot en C. Knijff-Dekker, ten kantore van de Stichting Dorpsstraat 16 (zie bericht) 20.00 uur Jaarvergadering en gezelligheidsbijeenkomst afd. Holten van de ABVA in hotel „Vosman" 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep, Dijkerhoek in Bethanië, Eigen avond 13.30 uur Fietstocht van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Vertrek vanaf winkel Baltus, Larenseweg-Beusebergerweg. DONDERDAG 28 APRIL 20.00 uur Filmavond Veilig Verkeer Nederland afd. Holten in cafe „De Biester" (zie adv.) VRIJDAG 29 APRIL 20.00 uur Jubileum feestavond S.V. „Holten" voor leden en ge nodigden in tenthal „Kalfster- mansweide" Zaterdag 30 april (Koninginne dag) alle zaken na 12.30 uur gesloten (Zie adv. Holtense Handelsver eniging) 14.00 uur Kindermatinee voor de gehele Holtense jeugd vanaf 6 jaar in de tenthal „Kalfster- mansweide" (zie ber.) Maandag 2 mei 20.00 uur Kindermatine voor de gehele Holtense jeugd vanaf 6 jaar in de tenthal „Kalfster- manweide" (zie ber.) 20.30 uur Jubileum feestavond S.V. „Holten" voor donateurs en belangstellenden in tenthal „Kalfstermanweide" (zie ber.) Maandag 2 mei 20.00 uur Jaarvergadering VVV „Holtens Belang" in hotel „Mul ler" (zie adv.) Zaterdag 7 mei 20.00 uur Hongaarse sfeer in hotel-rest. „Muller" met „Moro Mrando" (zie adv.) Arts J. H. A. Bruins, Molenbelter- weg 15, tel. 05483-1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 u. en 16.00 u Wijkverpleging Mevr. S. Stam-Stam, Waar- denborchstr. 3, tel. 2384. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazij nartikelen werkdagen van 13.30-14.30 u. Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat. Ziekenvervoer J Aanstoot, tel. 2980. tel. 2980 en 1338 b.g.g. A. Müiler, tel. 1745. Ziekenfonds Spreekuur donderdagavond van 1830-20.00 u., Dorps straat 16 TANDARTS J. v.d. Enk, Burg. v.d. Bergpl. 33, Wierden, tel. 05496-1634. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 u. nam. Dierenarts W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 2004. Maatschappelijk werk Stichting v. Maatsch. Dienst verlening Midden-Overijssel, Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreekuur maand. t.m. vrijd. van 8.30-9.30 u. en donderda- gav. van 6-7 u. en volgens af spraak. Gezinsverzorging Maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 u. Dorpsstr. 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatsch. Werk en Ge- zinsverz. tel. bereikbaar onder no 05486-1 64 65. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. G J Kra- ay, tel. .2299. Wachtdienst Vleeskeurings-dienst Tot en met zondag 24 april: H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 25 april t.m. zondag 1 mei: A. Groen, Kozakkenstr. 15, tel. 1230. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 23 t.m. vrijdag 29 april: Electra: H. J. Wansink, Lageweg 9, tel. 2789. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. Politie Tel. 1352-2665 en 2655. Na 6 u. 's avonds bellen: 05200- 7 12 34. Brandweer Tel. 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3