M.V.-afdeling huldigde 91-jarige bondskameraad Ledenvergadering district Holten .foberco' J. Beldman-Aanstoot en C. Knijff-Dekker nemen afscheid als leidsters Aan onze berichtgevers en sportverslaggevers Betty Smit komt niet Filmavond Bejaardensoos Meer dan als 60 jaar lid Lomp H.M.V.' Vrijdag 22 april 1977 29e jaargang - no. 10 Gemeente Holten Openbare kennisgevingen Afscheid van directeur Vogt Gezins- en bejaardenzorg Wijziging verkeersmaatregel Kindermatiné Verkiezing ambtsdragers Tijdelijke verkeersmaatregel Wijziging Algemene Politieverordening Officiële publicatie Gemeente Holten Uitloting en rente betaling obligatie lening 1952 groot f 60.000 Rectificatie HOLTENS NI Hoofdredacteur J Wtggers, Kolweg 14, tel 05483-1356 PIv v hoofdred ,/secr W BeUers. Holterberg 13, tel 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel, Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertenties: Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Hbonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" "We moeten vooruit in de vakbeweging. Een bar noeilijke tijd ligt achter ons. De stakingsdagen zijn afgelopen. Versterkt zijn we uit de strijd gekomen- komen. Het ledental is flink gestegen. Vele C.A.O.'s zijn afgesloten met o.a. medezeggingsschap in de on dernemingsraden. Het is in Nederland moeilijk om dit tot stand te brengen. De politiek speelt een be langrijke rol. Ga daarom op 25 mei stemmen, ter- wille van de democratie. De vakbeweging is er bij gebaat "dit zei districtsbestuurder Jos Moolekamp uit \lmelo", tijdens de bejaardenmiddag van het N.V.V., bi iie zaterdagmiddag gehouden werd in zaal Vosman, en waar ruim veertig bejaarde vakbondsleden met hun dames door voorzitter Koetsier welkom werden geheten. Moolekamp richtte zich in het bijzonder tot de 91-jarige Molendijk die meer dan 60 jaar lid van de vakbeweging^ is. Hij speldde hem de gouden N.V.V.- speld op de rever en bood hem het jubileumboek "70 jaar N.V.V." aan. Van de vervoers- bond werd hem een boeket bloemen aangeboden. De heer Molendijk, zeer onder de in druk, dankte voor deze huldi ging. In zijn verdere betoog noemde Moolekampde werkgelegenheid een zeer moeilijk probleem. Het huidige beleid moet omgeboden worden om meer arbeidsplaatsen te scheppen. Velen worden ont slagen. Hij noemde in dit ver band o.a de situatie bij VMF- stork, waar de concernleiding beslist zonder de vakbeweging op tijd in te schakelen. Alles komt achterna. Men komt onder andere bij de overheid als het schip bijna gezonken is. Hij noemde dit een ongezonde toestand. Waarom wordt niet eerder aan de bel getrokken, vroeg spreker zich af. Het kapi taal beslist; de feiten liggen er dan al jaren. In de scheepsbouw beconcurreerd men elkaar in plaats van tot een betere sa menwerking te geraken. De medezeggenschap staat vast, maar we komen te weinig aan bod. De vakbeweging kan als E.H.B.O dienst doen; hech ten en plakken. Alles moet uit belastingsgelden betaald worden. De vakbeweging kan alles ook niet oplossen, maar overheid en vakbeweging kunnen gezamen lijk meer doen. Het gaat om het samenspel. We zijn daar nu al jaren mee bezig en weer dreigt de zaak te mislukken. "25 Mei kan echter uitkomst brengen", aldus besloot Moolekamp zijn betoog tot de vakbeweging- senioren. Er werd een oude film van Holten vertoond. Dijkerhoek was toen nog in het bezit van een eigen brandweer-apparaat. "Was Holten toen actiever dan nu"? vroeg men zich af toen vele groepen van vereniging voorbij trokken. H.M.V. blies ook toen al dapper mee. Het te rugzien op het verleden werd toch wel zeer op prijs gesteld door de bejaarde toeschouwers. Zij werden tijdens het verdere gezellig samenzijn getracteerd. Met een "wel thuis" en een "prettige vakantie" werd af scheid genomen. In de maandagavond in zaal „Vosman" gehouden le denvergadering van te Coberco district Holten heeft voorzitter H. Stegeman na een woord van welkom in zijn openingswoord herinnerd aan de stakingen van enkele weken geleden die wat de zuivel betreft (ge lukkig) een negatief resultaat hebben opgeleverd. De dagelijkse besturen van de Coberco-districten in Gel derland en Overijssel hebben de hoofddirectie geadvi seerd om aan de staking niet mee te doen en dit advies werd opgevolgd. Hij schonk verder aandacht aan de besprekingen in Brussel waarbij Engeland een grote rol speelt die door de Nederlandse boer weinig goeds voorspelt en beslist niet in dank wordt afgenomen. Na lezing der notulen door de secretaris de heer H. J. Slijkhuis Twee leidsters, die jaren lang leiding gaven aan 0JJ yOOrde ffez*hs- en bejaarden verzorging, gaan 1 mei a.s. de dienst van de stichting voor Maat schappelijke Dienstverle ning "Midden-Overijssel" Beiden kwamen in dienst van deze stichting als personeel, dat door de Holtense stichting voor maatscahappelijk werk en gezinsverzorging De Holtense Muziekvereniging „HMV" houdt osk dit voorjaar weer de jaarlijkse „lompenaktie". De inzameling start hedenavond avond 22 april om plm. 6 00 uur. Zo mogelijk zal in een avond het hele dorp worden afgewerkt en dit zal wel lukken nu het een uur langer licht blijft. Men zou de mannen, jongens en meisjes een heel groot plezier doen door de lompen „gezakt" aan te bieden. Dit werkt vlot werken in de hand zodat de lompen mogelijk nog dezelfde avond kunnen worden afgeleverd. Aangezien de schooljeugd re gelmatig oud papier ophaalt zal dat niet worden ingezameld. In de buurtschappen zal de jaar lijkse inzameling plaats hebben op zaterdag 21 mei. Mevr. C Knijff-Dekker In verband met een gewijzigde werkregeling op de zetterij, die alleen zal gelden voor de komende week, delen wij U mede dat verslagen van bijeenkomsten, vergaderingen en sportactiviteiten vóór dinsdaga vond 26 april 6.00 uur moeten worden ingeleverd bij de redactie, Kolweg 14. Latere inlevering maakt plaatsing onzeker. Redactie Holtens Nieuwsblad. werd ingebracht toen in juli 1973 verschillende plaatselijkij stichtingen fuseerden. mevrouw C. Knijff-Dekker heeft vele jaren als hoofdleidster leiding gegeven aan de gezins verzorging, terwijl mevrouw J Beldman-Aanstoot gedurende bijna dezeldfe tijd de bejaarden verzorging behartigde Beide leidsters hebben er in deze jaren in belangrijke mate toe bijgedragen dat de goede sfeer onder het personeel ge handhaafd bleef en dat de Hol tense gezins- en bejaardenver zorging haar goede naam be hield De laatste jaren hebben de beide dames samen leiding gegeven aan de bejaardenverzor ging. nadat mevrouw C. Knijff- Dekker de gezinsverzorging had overgedragen aan mevrouw M. G. Visscher Nu leggen beiden het werk voorgoed neer. Op dinsdag 26 april a.s zal er tussen 17 en 19 uur in het buro van de stichting te Holten (Dorpsstraat 16) voor allen met wie zij op enigerlei wijze samenwerkten gelegenheid zijn afscheid van hen te nemen, terwijl op vrijdagavond 29 april a.s in het „Bonte Paard" een afscheidsavond zal worden ge houden voor bestuur en perso neel van de stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning „Midden-Overijssel", bij die gelegenheid zal ook mevrouw S Jansen-Berkhof, die hun taak zal overmemen aan alle funktio- narissen worden voorgesteld Mevr. J. Beldman-Aanstoot gaf de directeur van de Coberco vestiging „Holten" de heer H. H. J Vogt een uitvoering overzicht betreffende de in 1976 'bereikte resultaten. De mel- kaanvoer steeg in '76 met 3.8% tot bijna 35 1/2 miljoen kg. Over de eerste maanden van 1977 was er een kleine terugval- doch de verwachting is dat er in de wei- deperiode een plus uitkomt van 5 a 6%. In holten is 39% van de totale aanvoer tankmelk en 61% wordt nog door melkrijders in bussen van de bedrijven afge haald. Gemiddeld bedraagt het het aantal tankmelkers bij Co berco 56.4%, dus Holten ligt nog een heel stuk achter. De kwaliteit van de bussenmelk ging in 1976 iets vooruit dit in tegenstelling met de tankmelk die een tikkeltje terugliep. De botervóorraad in de EEG be draagt momenteel 188000 ton (in 1975 was dat 103000 ton). On danks een verbod om aan Rus land te leveren zal de voorraad toch afgebouwd moeten worden. Ook in de EEG zakken de melkpoedervoorraden mede doordat de verkopen in de mengvoederindustrie toenemen, ook al i.v.m. de hoge prijs van soj a-schroot. KAAS Ook dit jaar kon de kaasindus trie het weer niet redden zonder produktieplanning, wilde men voorkomen dat de kaasprijs 'n duikeling zou maken. Ook Co berco was noodgedwongen van de partij. De planningstermijn van 20 febr t/m 16 april is nog- eens met vier weken verlengd. Het aanbod kwam door deze planning beter in overeenstem ming met de vraag maar men moet zich niet verkijken want beheersing betekent ook onder bezetting. Vooral fabrieken waar veel is geïnvesteerd hebben veel vaste kosten en daar komt be heersing extra hard aan. Toch zo besloot de heer Vogt zullen wij onze voorsprong als grootste kaasproducent binnen de EEG moeten verdedigen en behouden. Hiervoor is dan wel nodig dat de EEG ons niet tegen werkt, door maatregelen te nemen die onze grote broers (Duitsland en Frankrijk) beter uitkomen en waardoor de „kleintjes" in moeilijkheden ko men. Wat Engeland bezig is te doen is een zeer slecht teken, laten we hopen dat het gezond verstand zal zegevieren. De heer Vogt (links) werd door voorzitter Stegeman na mens bestuur en leden een prachtige kleuren- foto aange boden van "De Vri.iheed". BESTUURS VERKIEZING Bij de bestuursverkiezing werd met grote meerderheid herkozen de heer J W. Reilink, Holter- broek 59 Door het bestuur was tegenkandidaat gesteld de heer E. J. Keuterman, Holterbroek 78. AFSCHEID Na behandeling van balans - en exploitatie rekening 1976 van Coberco werd afscheid genomen van de heer H. H. J. Vogt die met ingang van 1 mei is be noemd tot directeur van de Co berco kaasfabriek te Balkbrug. De heer Vogt was van *66 tot '71 assistentrdirecteur van „De Vrijheid" en werd in het najaar van '71 benoemd tot directeur inplaats van de heer Broersma. Voorzitter Stegeman sprak een woord van dank en waardering tot de heer Vogt die ruim zes jaar in zijn functie als directeur op deskundige en bekwame wijze leiding aan het Holtense zuivelbedrijf heeft gegeven. Ste geman bood namens bestuur en leden als herinnering aan de Holtense jaren en „De Vrijheid" een grote kleurenfoto van de fa briek aan de Stationstraat, aan. De heer Vogt zei in zijn af scheidswoord o.a. het in Holten erg tot z'n zin te hebben gehad en met plezier te hebben ge werkt onder en voor de Hol tense boeren en prees de sa menwerking met het bestuur en de melkrijders. De foto zal hem steeds blijven herinneren aan het bedrijf in Holten en de goede jaren hier doorgebracht. Als directeur van de COBERCO vestiging in Holten is benoemd de heer J. HYLKEMA te Bath- men, die in deze vergadering wegens ziekte niet aanwezig kon zijn voor kennismaking met de leden van de vestiging Holten. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zy bij be sluit van 22 maart 1977, nr. 305 besloten hebben de aanduiding van het parkeerverbod voor de rechter zijde van de Molenbel- terweg, gerekend vanaf de Bur gemeester van de Borchstraat over een afstand van ongeveer 35 meter tot de parkeervakken ter plaatse te wijzigen. De thans aanwezige borden model 49 van bijlage 2 van het reglement verkeersregels en ver keerstekens zullen worden ver vangen door een gele doorge trokken streep. Bij bovenvermeld besluit van 22 maart 1977 «werd eveneens be sloten het tweetal borden model 49 van bijlage 2 van genoemd reglement, staande op een af stand van ongeveer 15 meter van elkaar, aan de westzijde van de Burgemeester van de Borch straat, tegenover de uitmonding van de Molenbelterweg, aange vend dat ter plaatse een par keerverbod geldt, te verwijderen en daarvoor in de plaats te stel len een enkel bord model 49 met een onderbord aangevend, dat ter plaatse een parkeerver bod geldt zowel in noordelijke als in zuidelijke richting. Van bovenbedoeld besluit van 22 maart 1977 zijn afschriften verzonden aan de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat van Overijssel, aan Gedeputeerde Staten van Overijssel, aan de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB., aan de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N A.C. en aan de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereni ging K.N.M.V. Tegen bovenvermeld besluit kan door iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden be roep worden ingesteld. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, maar moet worden ingediend bij de Commissaris van de Konin gin in de provincie Overijssel, p/a Provinciehuis, Zwolle. Holten, 22 april 1977. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Zaterdagmiddag wordt door de jubilerende vereniging S V. „Hol ten" in de tent een grote feest middag aangeboden aan de jeugd van Holten vanaf 6 Jaar. Toegang gratis en traktatie door de Chr. Oranjevereniging en de Holtense Oranjevereni ging. Aanvang van dit feestelijk gebeuren: 2.00 uur. De Zendingsavond die woensda gavond 27 april door de Zen dingscommissie der Geref. Kerk was belegd in gebouw „Reho- both" gaat wegens omstandig heden niet door. Op deze avond zou zendelinge Betty Smit aan de hand van dia's vertellen over haar werk in de Amazona's (Brazilië). Donderdagavond 28 april orga niseert de afd. Holten Veilig Verkeer Nederland in café „De Biester" de jaarlijkse filmavond. Belangstellenden worden deze avond uitgebreid geïnformeerd over een actueel onderwerp. De toegang is vrij. Voor de verkiezing van ambtsd ragers zUn door de kerkeraad der Geref. Kerk kandidaat ge steld voor (drie ouderlingen): de h.h. F. Stam, Stations straat 13, K. Veldhuis, Noorden bergstraat 16, en de dames van Dyk-de Waal, Stationsstraat 14, J Hulsman-Landeweerd, Beuse- berg 136, D V D Meulen- Kolkman, Raalterweg 10 en G. Wiersma-Fokkens, Gaar- denstr 28 Voor 2 diakenen zijn kandidaat gesteld de h.h. A. Getkate, Haarstraat 10, D. Harting, We versstraat 21, 6. Mejjerink, Be ssinkpasstraatTTen M. Immlnk, Holterbroek 84. De stemming zal plaats vinden zundag 23 april na de morgen en middagdlerut in gebouw „Rehobcth". Burgemeester en wethouder van Holten maken bekend, dat in verband met rioleringswerk zaamheden aan de Aaltlnksweg deze weg voor zover het betreft het gedeelte gelegen tussen de Wilhclminastraat en de Keizers- weg op maandag 25 april a.s. gesloten zal zjjn voor alle ver keer, behalve voetgangers. De omleidingsroute zal met borden worden aangegeven. Holten, 22 april 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders maken bekend, zulks overeen komstig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet, dat de door de raad van deze gemeente in zijn openbare vergadering van 12 oktober 1976 vastgestelde „Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening" gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie, afdeling al gemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt. Bovenvermelde verordening tot wijziging treedt in werking op de derde dag na deze afkon diging. De verordening tot wijziging is tegen betaling der kosten ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. Holten, 22 april 1977. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Uitloting en rentebetaling obli gatielening 1952 groot f. 60.000.-. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een op 12 april 1977 gehou den openbare vergadering van hun college zijn uitgeloot de obligatienummers 54 en 56 van de obligatielening 1952, oor spronkelijk groot f 60 000 - Het bedrag dezer obligaties is op 2 mei betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier, tegen in wisseling van de uitgelote obli gaties. De rente van deze lening is op 2 mei a s betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rentecoupon nummer 25 bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier. Holten, 13 april 1977. Burgemeester en wethouders voornoemd, W H Enklaar. burgemeester. G J Langenbarg, secretaris. In de advertentie in ons blad van de vorige week werd als aanvang van de Jubileumfeesta vond (30 april) van de S V. „Holten" in de tenthal in „Kalf- stermanswetde" genoemd 2.30 uur. Dit moest zijn 20.30 uur. De bejaardensocieteit "Holten" houdt op dinsdag 26 april om 14 30 uur haar maandelijkse bijeen komst in gebouw "Irene", Bosch- kampsstraat Het belooft we« 'heel gezellig te worden o.a. met brngo.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1