Holten verslaat in matige wedstrijd Sallandia met 2-1 Holten E2 gehuldigd T.c. Holten speelde met wisselend succes Blanw Wit behondt kans op kampioenschap na 2-0 wege op MW '69 F2 kampioen Holten al- Voorwaarts al Blanw Wit senioren Zo speelde de Blanw Wit jeugd Programma s.v. Holten' Gezelligheidsrit supportersvereniging s.v. Holten Blauw Wit Programma sporthal 't Morsink Week 23 t.m. 29 april HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 APRIL 1977 - PAGINA 11 De thuiswedstrijd van Holten tegen Sallandia is verdiend door de Holte naren gewonnen, maar had, zeker voor de rust veel meer doelpunten moeten opleveren, gezien het sterke veldoverwicht. Het veldspel van Holten was beter verzorgd, maar werd helaas onvoldoende uitgebuit. Voor de aanvang van deze wedstrijd werd er een voorwed strijd gespeeld en het Holtense E2 pupillenelftal, dat j.l. zater dag in de bloemetjes was gezet, wegens het behaalde kampioen schap tegen een Sallandia pupillen-team. De uitslag van deze wedstrijd was 0-2 in het voordeel van de bezoekers. Het eerste kwartier gaf een aanvallend Holten te zien, dat met goede combinaties een sterke druk op Sallandia uitoe fende en uit een voorzet van SENIOREN Holten I - De Hoven I 2.30 u. Holten 2 - Hector 2 10.00 u. Holten 3 - Luctor 4 10.00 u. NJjverdal 3 - Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u. GFC 3 - Holten 5 10.00 u. V. 9.15 u. TARZANCUP Holten 9 - Holten 12 10.30 u. Holten 10 - Holten 7 10.30 u. Holten 11 - Holten 8 10.30 u. JUNIOREN Enter Vooruit Al - Holten Al з.30 u. V. 2.30 u. Holten BI - Enter Vooruit BI 2.30 u. Hector B2 - Holten B2 2.30 u. V. 1.30 u. Holten Cl - De Zweef Cl 2.30 u. Holten Dl - Enter Vooruit Dl 11.30 u. Excelsior D3 - Holten D2 12.00 V. 11.15 u. Holten A2 is vrij. PUPILLEN Holten El - Enter Vooruit El zie kastje Holten E2 - Blauw Wit El 10.00 u. Blauw Wit E2 - Holten E3 10.00 u. Enter VE3 - Holten E4 11.00 u. V 10.15 u. Holten F4 - Excelsior F3 1100 u. Hulzen F2 - Holten F5 11.00 u. V. 10.15 u. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is het Holten niet gelukt om de laatste thuis wedstrijd in een zege om te zet ten. De kansen voor een beter resultaat zijn voldoende aanwe zig geweest, maar, zoals dit sei zoen al vaker is gezegd, de rust om goals te fabriceren ontbreekt helaas. Door deze nederlaag is de degradatie uit de hoofdklas se, waarin Holten tal van jaren een goed figuur heeft geslagen, een feit geworden. Laten wij ho pen, dat de toekomstige A-junioren weer spoedig voor promotie zullen zorgen! Na een zenuwachtig begin scoorde Voorwaarts na 10 min. reeds haar openingsdoelpunt, toen een voorzet door doelman Rietberg niet juist werd beoor deeld en de midvoor via een kopbal de stand op 0-1 bracht. Hierna ging Holten sterk in de aanval en het gelukte Koetsier om de stand na een half uur weer in evenwicht te brengen er scoorde na hecht wegwerker van de Voorwaarts-achterhoede (1-1). Na de thee werd het spelpeil ei niet beter op Het plaatsen bi. Holten was niet best en on danks een licht overwicht ble ven doelpunten uit. Halverweg» de tweede helft sloeg bacl Boode de bal, met de hand ui het strafschopgebied en dez> penalty werd door een de Voorwaartsen zuiver in de hoel geschoten (1-2) Wat Holte» hierna ook probeerde, in d stand kwam geen wijziging mee en de strijd was gestreden. Joh. Veneklaas schoot Labobar de bal ineens op de Hof achter doelman Paauwe (1-0). Tien minuten later moest ech ter stopper Paalmanop de doel lijn redding brengen, toen de bal uit een hoekschop langs doelman Wissink werd gewerkt. Hierna kreeg Holten enige mooie kansen om de score te verhogen, toen uit een voorzet van Dekker de bal door Nico Labobar keihard werd ingescho ten, doch de Sallandia doelman redde met een reflex-beweging via de paal zijn ploeg voor een grotere achterstand. Even later kregen zij weer een goede gele genheid, via een combinatie Huzen- Labobar- Veneklaas, waarbij laatst genoemde een schitternde kans kreeg, doch zijn schot was te slap, om de ingevallen doelman Fucks te passeren. Direct na de rust kreeg Holten uit een goedlopende aanval Schoolen-Wansink- Dekker een heel mooie kans, doch aanvoer der lepelde de bal over de uit lopende doelman net over de lat. Het spelpeil zakte zienderogen en ook Holten nam te weinig in itiatief om de wedstrijd snel te beslissen. De voor Heezen inge vallen Triller verscheen na een dieptepass alleen voor de Sallandia-goalie, doch hij was te gehaast om deze kans voldoende uit te buiten en schoot naast het doel. Dezelfde mogelijkheid kreeg ook Henk Veneklaas, in gevallen voor broer Johan, doch speelde de bat te ver voor zich uit; hij bleef echter in 't bezit van de bal en uit z'n voorzet bleven drie Holtenaren op el kaar wachten, wie er eindelijk zou schieten, zodat ook deze unieke kans verloren ging. Na ruim een half uur kopte één der Holten verdedigers na een mooie voorzet van J. Fucks de bal op de doellat. Vijf minuten later verhoogde de thuisclub de score toen uit een mooie pass van Dekker op Labobar. deze de bal netjes voorzette, waarbij back Nachtegaal, gehinderd door de goed meegekomen H. Veneklaas, de bal in eigen doel werkte (2-0). In de laatste tien minuten zette Sallandia een fel offensief in en doordat Knapen in het straf schop gebied wat al te fel een tegenstander van de bal werkte, wist de Deventer ploeg uit de hiervoor toegekende strafschop door Woltenne de stand op 2-1 te brengen, hetgeen tevens de eindstand werd. WM HP W&m De gezelligheidsrit voor auro's. motoren en brommers, die de Supportersvereniging van de S.V. "Holten" morgenavond (za terdag 23 april) organiseert is bedoeld als ontspanning en het verhogen van de goede sportieve sfeer tussen de leden van de be ide verenigingen en allen die de sportvereniging en de suppor tersvereniging een goed hart toedragen. De deelneming staat derhalve voor iedereen open die hieraan wil medewerken Zij is bovendien gratis. Begin en eindpunt zijn op "Meermanskamp", waar de in schrijving vanaf 19.00 uur open staat. De start is om 19.30 uur De TC Holten neemt dit jaar met 10 teams deel aan de competitie: 4 za terdagteams, 3 zondag teams en 3 teams op dinsdag. Het afgelopen week-end kwamen 6 teams in aktie. Zaterdag startte het Heren I team tegen Bathmen II met een 1-4 nederlaag De Bathmense ploeg had duidelijk meer wed strijdervaring en zelfs de spiri tuele invloed van Joost kon het wedstrijdverloop niet ten goede keren. Deddo Houwen scoorde het enige punt in een slopende 3-sets single Het zaterdag mixed-team be zocht topspinners III in En schede. Ze hebben daar gewel dig staan meppen. Routine en een sterke mentale instelling verklaren de maximale winst: 5-0! Tenslotte speelde het Jeugd- team zijn tweede wedstrijd tegen Nijverdal. Verrassend werd nu met 3-2 verloren, terwijl de thuiswedstrijd de week ervoor nog een 5-0 overwinning ople verde. Zondag speelde TC Holten I in Deventer tegen Drijvers IV Na een rondtocht door Holten bleek Diny Kramer bereid om het team te completeren, daardoor kon er in ieder geval gespeeld worden, en hoe! Met 5-3 scoorde ons eerste team 2 punten en Diny won samen met Martin Beekman de mixed. De kwanti tatief geringe supportersschare heeft, naar verluid, de suppor ters van de thuisclub kwalitatief van de baan geveegd. De over winning werd in het clubhuis met wijn gevierd! Het zondag Mixed II team speelde tegen de Schapenkolk III uit Diepenveen Invalster Wil van Geel bleek uitstekend in vorm en vormde samen met Dixy van den Assem een sterk dubbel. Erik Ladiges maakte zijn tegenstander met hoge bal len wel van streek, maar niet voldoende om zijn single te winnen Uitslag 6-2 voor Holten. TC Holten III trad op tegen De Schaeck I uit Twello Onze spe lers hebben nog weinig wedstrij dervaring Ook invalster Willy van Ekeris kon de uitslag niet gunstig beïnvloeden Na een moedige strijd werd met 8-0 van de zeer sterke tegenstanders ver loren. Programma TC Holten thuiswedstrijden Zaterdag 23 april: TC Holten Jeugd - Bathmen jeugd 09.00 u.. TC Holten Mixed - Goorse TC III 14.00. u. Zondag 24 april: TC Holten I Mixed - Hengelo III 10.00 u. Op dinsdagen spelen 3 dames teams van 09.00 tot 13.00 u. Hun spel wordt sterker door uw aanmoedigingen. Kom es kijken! Afgelopen zaterdag heeft Holten E2 de beide puntjes thuis ge houden. Ze speelden goed en vlot, ook geen wonder, want de zenuwen speelden geen rol meer. Na 4 minuten was het Gert Brands die raak schoot, 1-0. En even later maakte J Traan- man er beheerst 2-0 van. Na rust speelde men rustig ver der en was het J Bogers, die voor 3-0 zorgde. Het laatste doelpunt was weer van Geert Brands (4-0). Hierna kwam de huldiging want E2 was al kampioen. Ze kregen van de ouders een bos bloemen en een rondrit aangeboden door het dorp. G. Bannink sprak na mens de supportersclub en bood bloemen en consumpties aan. Van de jeugdcommissie werd voor elke speler een medaille omgehangen, door de voorzitter van SV Holten, J Warrink, die ook een consumptie aanbod. Spelers en leiders van Holten E2 danken allen, die hebben mee gewerkt aan deze grootse huldi ging. Afgelopen zondag speelde Hol ten E2 tegen de Sallandia pups een voorwedstrijd op het grote hoofdveld. Tot aan de rust hiel den ze goed stand (0-0) maar na de thee, toen de vermoeidheid een woordje ging meespelen en het sjouwen over zo'n groot veld toch te veel werd moesten ze 2 treffers toestaan. Toch was het voor de kampioenen een leuke betekenis. VESOS E3 - HOLTEN E4 0-1 In een vrij matig gespeelde wedstrijd kwam Holten toch als beste uit de bus. Met enorm de fensief spel waren de beste spe lers Hofman, Meester en vooral F. Sluiter die de aanvallers goed op een afstand wist te houden. Al na enige minuten kwamen de Holtenaren goed op dreef door een pass van Van Langen en Wissink deed in de 10e minuut ook een poging, maar ze hadden pech. Na een doelworsteling was het Roelof ten Veen die in stelling werd gebracht door Hanenburg maar, het scheen dat het geluk niet met hen was. Na de thee was het wederom Holten, dat de 'oon aangaf. Mede door goed optreden van de doelman Jonkman, die zelden in actie hoefde te komen. Even later moest Gelmers uit vallen door een beenwond. Enige minuten later gaven Boode en Braunius en de invaller Mol. ten Veen een kans om te scoren en hij faalde niet (0-1). Verder liep de wed strijd gelijk op, en Holten kreeg toch nog 13 punten uit 15 wed strijden. HOLTEN F5 - RIJSSEN VOORUIT F2 5-0 Na de nederlaag van vorige za terdag heeft Holten F5 zich goed hersteld. Rijssen Vooruit De pupillen E2 van SV "HOL TEN" werden in de bloemetjes gezet. F2 kreeg in deze wedstrijd geen schijn van kans om ook maar één doelpunt te scoren. De wed strijd speelde zich geheel af op de helft van RV. Voor de rust bracht Erik Holten op 1-0. Na de rust bleef Holten nog meer aandringen. Gerrit, Benno en Erik (2x) brachten de doel punten tot stand, zodat de eind stand werd bepaald op 5-0. VROOMSHOOPSE BOYS S3 - BLAUW WIT 2 1-1 Blauw Wit 2 dat aan moest tegen koploper Vroomshoopse Boys 3 heeft dit elftal voorlopig van het kampioenschap weten af te houden. 'Vroomshoopse Boys dat sterk speelde kon toch niet voorko men dat Blauw Wit 3 reeds voor rust door Gerard .Kolkman uit een pass van Johan Stam 0-1 scoorde. 10 minuten later kwamen de Boys langszij (1-1), maar tot een overwinning konden ze niet ko men en hiermee werd ook het kampioenschap uitgesteld. Vooral de Blauw Wit- achterhoede bleek deze middag in uitstekende vorm en de pun tenverdeling was dan ook de juiste verhouding. BLAUW WIT 3 - BLAUW WIT 5 2-3 Om de Blauw Wit-clubhuistrofee bonden Blauw Wit 3 en Blauw Wit 5 zaterdag de strijd aan. Blauw Wit 3 dat deze wedstrijd met een 0-2 achterstan.J begon en door blessures in de selectie- groep met invalles moest wer ken, wist toch de score te ope nen, en verkleinde de achter stand tot 1-2. Hierna wist Rijk Schipper voor Blauw Wit 5 1-3 te scoren, maar via een strafschop bepaalde Wim Kuperus de eindstand op 2-3. Een leuke wedstrijd, met prettige ervaringen. MW '69 Al - BLAUW WIT Al 0-6 Blauw Wit Al dat in Marie te gast was bij MW Al vond jji de le speelhelft een behoorlijke tegenstander in dit MW en kon maar moeilijk tot scoren komen totdat vlak voor rust Jaap Jan sen met een verrassend schot scoorde 0-1. Hiermee was de Door een dikverdiende zege op het Marlese MVV en het gelijke spel van koploper BZSV tegen Eversberg blijft Blauw Wit '66 een kandidaat voor het kampioenschap. Met nog 2 wedstrijden voor de boeg is de voor sprong van de Bornse ploeg tot 2 punten gere duceerd. In een goede wedstrijd is een zwaar gehavend Blauw wit '66 er afgelopen zaterdagmiddag in geslaagd het ongeslagen thuisre- cord van deze competitie te be houden. In de Holtense ploeg ontbraken door blessures Bel- dsnijder. Lohuis en Schipper maar hun vervangers toonden aan dat de Blauw Witte selectie in de breedte sterk genoeg is om deze tegenslagen op te van gen. Vooral de op het midden veld operende Meindert Koop man speelde een prima partij, die zijn bekroning vond in het scoren van het eerste doelpunt. Dit gebeurde in de 31e minuut toen hij in een lange rush de blunderende MVV-keeper pas seerde en beheerst inschoot. Daarvoor had Richard Bel- dman reeds een tweetal kansen door de doelman van de gasten verijdeld zien worden. Ook in het laatste kwartier voor de rust Blauw Wit F2, dat de laatste wedstrijd in de competitie speelde, werd met een puntento taal van 10 en een doelsaldo van 21-3 een waardig kampioen. Omdat iedereen wist dat Twenhe maar 1 punt achter stond. bundelden de jonge Blauw Witters deze middag al hun krachten en met enkele goalgetters voorin werd van En ter F3 overtuigend met 4-0 ge wonnen. De F2 keeper had dank zei z'n libero's deze middag weinig te doen en als dit elftal zo blijft spelen is er ook volgend seizoen zeker eer te ^pehalen Natuurlijk waren er na afloop de kampioensbloemen en de aan wezige ouders gunden deze jon gens de traktatie dan ook van harte Week 23 april t.m. 29 april Zaterdag: 20 00-21 00 u. P. de Laat (zaalvoetbal). Maandag: 16.30-18.00 u. Oolbekkink (tennis) 19 00-22.00 u zaalvoetbalcompetitie. Dinsdag: 18 30-22 30 u. volleybalver. Mintonette. Woensdag 18 00-19 00 u. Wegenwacht Markelo (zaalvoetbal). 19 00-20 00 u Schwarte (zaalvoetbal). 20 00-23 00 u badmintonclub Holten. Donderdag 19 00-21 00 u Sanderink (zaalvoetbal). 21 00-22 00 u Hendriks (zaalvoetbal) 22 00-23 00 u Ter Schure (zaalvoetbal). Vrijdag: 18.00-2000 u. majorettes HMV. bleven de Holtenaren de betere ploeg, maar gescoord werd er tot het rustsignaal van de rustig leidende scheidsrechter Mak- kinga uit Wierden niet meer. Nauwelijks was de tweede helft begonnen toen Blauw Wit opnieuw een tegenslag kreeg te verwerken. Na een charge van een MVV-verdediger moest Henk Aanstoot vervangen worden door good-old Jaap Thalen. In de 18e minuut kregen de gasten de enige reele scoringskans van deze middag toen Hazelhorst, die voor het overige door Jan Kolkman en Eb Beldman uit de wedstrijd werd gespeeld, een maal alleen op het Blauw Wit doel mocht afgaan, maar Trpm- petter redde uitlopend zeer fraai. Hierna was alles Blauw Wit wat de klok sloeg, maar de Hol tense aanvallers misten deze middag alle geluk. Zo schoof in de 34e minuut de geroutineerde maar langzamerhand te trage Thalen de bal via de vingers van de doelman net voorlangs, waarna de inkomende Jan Ver veda op de paal kogelde. Nau welijks een minuut later trof de zelfde speler opnieuw het houtr werk en schoot Richard Bel dman een door Koopman geno men corner steenhard op de lat In de 38e minuut kreeg men eindelijk loon naar werken. Ge rard Koopman zette goed dooi en scoorde 2-0. Ook bij deze treffer ging de doelman der gasten niet geheel vrijuit. Na deze treffer speelden de Holtenaren rustig naar het einde van deze wedstrijd, waar van de tweede helft een boeiend schouwspel had geboden. Blauw Wit speelde in de vol gende opstelling; Trompetter, J. Kolkman. G Paalman, E Bel dman. H Bolink, M. Koopman, H. Aanstoot. (J Thalen». W. Dikkers, G Koopman, R. Bel dman en J. Verveda. De stand in de le klasse der TVB luidt thans, 1. BZSV (Borne) 20-33 2. Blauw wit '66 20-31 3. Sc. Ryssen 20-29. A.s. zaterdagmiddag speelt Blauw wit tegen het als vijfde geklasseerde VESOS uit Hellen- doorn, terwijl op Koninginnedag in Rijssen tegen Sportclub moet worden aangetreden. In beide uitwedstrijden zijn supporters van harte welkom! tegenstand meteen gebroken en door goed samenspel werd er met de regelmaat van de klok gescoord. Vooral het spel tussen middenveld en voorhoede liep gesmeerd en de 0-6 zege is dan ook zeer verdiend. BLAUW wit ci - ENTER Cl 0-1 In een vooral voor rust leuk ge speelde wedstrijd ontmoette BI. Wit Cl de Enterse tegenstander Enter Cl. Blauw Wit speelde met reserve doelman Vrugteveen, maar ook hii kon niet voorkomen dat En ter het winnende doeipunt nog voor de thee scoorde. Na rust zakte het Blauw Wit spelniveau en bleek ook nu En ter de betere ploeg. Scheidsrech ter Mondeel leidde correct. BLAUW WIT El - SOS El 2-1 In een moeizame wedstrijd speelde Blauw Wit El tegen SOS El en de uitslag was dan ook niet zo groot als in de uit wedstrijd. Nadat BI. Wit een 1-0 voor sprong had genomen maakte SOS onverwacht gelijk 1-1. De Blauw Witters gingen nu hard aan het werk en wisten de stand om te buigen in 2-1. Loon naar werken en zeker verdiend. DES ei - BLAUW WIT El 6-2 Doordat veel E2 Blauw Witters door afwezigheid schitterden moesten hun kameraden dubbel zo hard werken en wisten de DES spelers al voor rust een 3-1 voorsprong te nemen. Reserve doelman J.ohy Landeweerd deed ook na rust z'n uiterste best om zijn doel schoon te houden maar het verweer mocht niet baten en DES won met 6-2 Jammer, want als alle spelers aanwezig waren geweest, was het allemaal heel anders gelo pen. SENIOREN VESOS 1 - Blauw Wit 1 2.30 u. V. 1 15 u. 3VRW 4 - Blauw Wit 2 1 u. V. 12.00 u. CLUBHUISTROFEE Blauw Wit 4 - Blauw Wit 5 1.00 u. JUNIOREN RKSV bl - Blauw Wit bl 10.00 u. V 9.30 u. Sp. Rijscl. Blauw Wit cl 10.00 u. V 9.30 u. Blauw Wit dl - DES d2 10.00 u. PUPILLEN Holten E2 - Blauw Wit El 10 00 u. Blauw Wit E2 - Holten E3 10.00 Sp. Rassen F3-B1 WitF3 11.00 uur, 10.30 uur, De Zweef Blauw Wit F4-Vesos F3 11.00 uur, R V Vrijdag 29 april 1977: Blauw Wit F3-Haarle F3 18.30 uur, Holten Zaterdag 7 mei 1977: SDOL F3-B1. Wit F3 10.00 uur, 9.15 uur Vesos.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11