Heropening Hotel „Hoog Holten" door burgemeester Ir. Enklaar PASEN Weekenddienst VALKENAAR AGENDA KERKDIENSTEN OKKENBROEK Sauna Huizenga Het is beslist de moeite waard een bezoek te brengen aan de enige echte TAPIJT- EN GORDIJNEN SPECIAALZAAK VAN GOOR HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 APRIL 1977 - PAGINA 3 Wat u hebt gedaan komt eigenlijk geheel overeen met dat wat het gemeentebestuur van Holten wenst, verhoging van kwaliteit, een hotel Holten waardig. Het hotel wat we vandaag heropenen, hoort in Hol ten thuis, het voldoet aan de hoogste eisen die de gasten stellen, zo zei burgemeester mr. W. H. Enklaar tot de eigenaar de heer W. J. Volkmann en mevr. Volkmann-Mensink, architect Jorissen te Rijssen en een groot aantal genodigden die t.g.v. van de herope ning aanwezig waren in de moderne stijlvolle con versatiezaal van hotel „Hoog Holten" op de Holter- berg. Enklaar bracht hulde aan het jonge echtpaar dat dit aandurft, in een tijd waarin zo hier en daar nog al wat horecabedrijven dicht gaan. Ze hebben er een voudig weg vertrouwen in dat het goed zal .open en dat dit hotel rendabel zal zijn. Hun moed en ondernemingslust wekt onze bewondering. De rijksover heid heeft bij deze verbouw en modernisering, waarbij een zeer groot bedrag op tafel moest komen, de behulpzame (financië le) hand geboden, nadat zeer snel was voldaan aan de ge stelde voorwaarden tot het ver strekken van subsidie. Mr. En klaar bracht dank aan het ar- chitectenburo H. Jorissen b.n.a. te Rijssen dat zeer knap werk heeft gedaan. Er werd iets ge maakt dat past in het land schap, met liefde en eerbied voor de natuur. Met het geheel, dat de toets der kritiek kan doorstaan, zijn het gemeentebes tuur en de VW „Holtens Be lang" heel gelukkig. Mr. Enklaar wenste namens het gemeente bestuur de heer en mevr. Volk mann goede zaken in „Hoog Holten" dat zeker een trekpleis ter zal zijn voor velen die in alle rust in een aan natuurschoon rijke omgeving van hun vakan tie willen genieten. Mr. Enklaar feliciteerde ook mevr. M. K. Mensink-Pohlman, de vorige eigenares van het ho tel en moeder van mevr. Dorine Volkmann-Mensink met de her opening. Er is ook voor u van daag alle reden om blij en dankbaar te zijn omdat datgene wat in 1937 werd gebouwd en een kwart eeuw met wijlen uw man vakbekwaam en met liefde voor het vak werd gedreven thans zo in volle glorie kan worden getoond, zo besloot mr. Enklaar. GOEDE VRIJDAG: 19.30 uur ds. A.YY.Berkhof. Bed. Heilig avondmaal eerste Paasdag: 8.30 u. en 10.15 u. ds. A.W. Berkhof, m.m.v. Kerkkoor Extra coll.Paascollecte. Oppasdienst: mevr.C van Bruggen, Gerrie ten Brake en Betsie Veneklaas Slots. 10.00 uur Jongerendienst "Irene". 2e Paasdag:9.30 uur ds. C.C.Addink. GEREF.KERK GOEDE VRIJDAG:19.15 uur ds. G.YV.H.Peddemors. Col lecte voor land. Evangeliesa- tie en rente en aflossing Eerste Paasdag:8.30 - 10 00 en 15.00 uur ds. G.VV.H.Pedde- mors Oppasdienst mevr. Veldhuis-YVillems. Henriette Kolkman (res.mevr. Grifc- Liebeek) Rieke Brinkman, Ria Jansen (res. mevr. Hulsman-Vel'dhuis). 2e Paasdag:9 30 uur ds. G.W.H.Peddemors m.m.v. Holtense Muziekvereniging. R.K. KERK (ge bouw Irene). Zaterdag (niet om 17.00 u. maar om 20.00 u.) Paaswake. Ie Paasdag:9.30 uur 2e paasdag:9.30 uur. DIJKERHOEK le paasdag: 10.00 uur ds. C.C.Addink. Paascollecte. GOEDE VRIJDAG:19.30 uur ds. M. de Heer. Viering Heilig avondmaal. le paasdag:8.30 uur kinder- dienst. 10.00 uur ds. M. de Heer. Paascollecte. 2e Paasdag:Ds. J.G. Beer- thuis. Paascollecte. NIEUW HEETEN: ZATERDAG 9 april: 23.00 uur Paaswake. le paasdag:8.00 - 11.00 en 19.30 uur:Lof. 2e Paasdag:8.00 en 11.00 uur m.m.v. Jeugdkoor. Architect Jorissen te Rijssen wees in zijn toespraak op de bijzonder goede samenwerking tussen de bouwteamdeelnemers, de opdrachtgeefster het echt paar Volkmann en de mede werkers van het architectenbu reau waardoor dit arbeidsinten sieve bouwproces van f. 800.000.- aan verbouwing en renovatie binnen een half jaar was voltooid. Een van de be langrijkste en misschien inte ressante facetten van het ont werp was voor de architect geweest, de uitdaging om het gebouw dusdanig in het land schap in te vlijen met zijn nieuwe verschijningsvorm dat het een natuurlijk geheel vormt met de fraaie omgeving van de glooiende heuvelrug. Vroegere rimpels in de gevels of hoofdvorm van het komplex, ontstaan door diverse verbou wingen door aller tijden zijn met dit ontwerp weggestreken. Van binnen is getracht iets van de oude sfeer te bewaren, een ge bouw waar prioriteit is gegeven aan de begnppen sfeer, mense lijke schaal leefbaarheid en ge bruikswaarde. Eén origineel element is het in de bossen ook fraai aangepaste hondenhotel voor viervoetige huisgenoten van de gasten. 2 april 1977 De heer Herman Koopman van het Bouwbedrijf Koopman te Holten noemde 2 april 1977 een dag om niet gauw te vergeten. Voor de familie Volkmann is het een dag waarin een nieuwe pe riode in hun leven begint voor de verbouwers een datum waarop het werk moest worden opgeleverd. Na de voorberei dende werkzaamheden door de architect werd met slopen be gonnen van de oude serre, de terrassen en de conversatiezaal. terwijl op 10 november, toen de officiële goedkeuring voor de subsidie was afgekomen, het sein op groen werd gezet voor het slopen van de slaapvleugels. Direkt na de sloop werd begon nen met de opbouw met als re- su.taat dat met de Kerstdagen het nieuwe gedeelte weer water dicht was Er was toen inmid dels al heel wat hout verwerkt en zo'n 75.000 stenen waren door de handen van de metse laars gegaan. Er werd 800 meter verwarmingsbuis, een kilometer waterleidingbuis en 9000 meter electriciteits draad verwerkt. Door mevr. Dorine Volkmann werd tijdens de bouw aan alle medewerkers een geweldige ser vice verleend. Meer dan 7200 Vrijdag 8 april 0-17 uur Verkoop van tafels, itoelen enz. in zaal „Amicitia" zie adv :0.30 uur Film „Tommy" in ..de Ichure" (zie ber. en adv t Zaterdag 9 april 0-17 uur Verkoop van tafels, toelen enz. in zaal „Amicitia" zie adv Zondag 10 april 4.00 uur Discobal in café „De Vippert". Maandag 11 april 4.00 uur Discobal in café „De Vippert" 4.30 uur Film „Tommy" in „De Jchure". Dinsdag 12 april 9.30 uur Jaarvergadering afd. lolten Industriebond NVV in .aal „Vosman". !0.00 uur Bijeenkomst Herv. /rouwenvereniging Dijkerhoek in .Bethanië" Eigen avond. Woensdag 13 april 4.30 uur Film'..Comedy Capers Time" in „de Schure" (zie adv. ?n ber.) Vrijdag 15 april 9.30 uur Fractievergadering '.v.d.A. ten gemeentehuize. zaterdag 16 april 4.00 uur Bejaardenmiddag NVV n zaal „Vosman". Na de officiële opening door burgemeester mr. Enklaar werd het krentebrood „aangesneden". V.l.n.r. de heer Volkmann, me vrouw Mensink-Pohlmann, bur gemeester Enklaar en mevrouw Volkmann-Mensink en de beide kinderen van het echtpaar Volkmann. kopjes koffie en thee werden ge zet, wat zeer gewaardeerd werd. Samenwerking Vandaag kunnen we zeggen dat dankzij een goede onderlinge samenwerking, .de werkzaamhe- den die ons voor ogen stonden praktisch geraliseerd zijn. Of het mooi geworden is kunnen wij slecht zeggen en we laten dat dan ook graag ter uwer beoorde ling over De heer Koopman dankte namens alle medewer kers voor het gestelde vertrou wen en deed z'n felicitatie en goede zaken voor „Hoog Holten" vergezeld gaan met een prachtig schilderij van een mooi plekje uit de Holterberg van „Holterberg-kenner" en kunst schilder Kees Bos, twee etsen van de bekende Franse etser Leon Dancii en twee wandel stokken met embleem waarin gegraveerd de namen van alle firma:s die aan de bouw mee werkten. Sikkenstraatje Door de heer Johan van Brug gen werd een schilderijtje (eigen werk) van het voormalige Sik kenstraatje aangeboden. Hij vond tijdens de verbouw een exemplaar van het ULO- schoolkrantje „Spuigat" (1957) waarvan Dorine en hij de redac tie hadden. Dorine schreef hierin een artikeltje over het verdwij nen van dit stukje oud-Holten met typische woninkjes en be treurde dit zeer. Voor mij was dit artikeltje aanleiding om voor haar dit schilderstukje te ma ken, zo besloot de heer Van Bruggen. Door de familie Grondsma te Leeuwarden werd een schilderij aangeboden van het hotel zoals het in 1937 werd gebouwd. Ver der werd nog het woord gevoerd door de oud-direkteur van de Streek VVV „Overijsselse Heu velrug en Salland". Dankwoord De heer Volkmann dankte mede namens zijn vrouw en mevr. M. K. Mensink-Pohlman voor de medewerking ondervonden bij het realiseren van de. plannen, de felicitaties, de prachtige ge schenken en de vele bloemstuk ken die werden aangeboden, 's Middags was er van 1-5 uur „open-huis" en kwamen zeer ve len de heer en mevr. NA Dl VERBOUWING ZIJN WE 3 X ZO GROOT. MET VERWARMD ZWEMBAD NIJVERDAL TEL. 05486-5 45 45 Volkmann-Mensink feliciteren en werd er van de gelegenheid om het hotel te bezichtigen gebruik gemaakt. 'Aan de verbouw werd onder ar chitectuur van het bureau Joris sen te Rijssen en Van der Bo venkamp meegewerkt door: Bouwbedrijf fa. Koopman (hoofdaannemer), loodgietersbed- rijf en c.v. installateur Lammers, installatiebureau Van Bruggen, schildersbedrijf Gervedink Nij- huis, fa. gebr. Schuppert b.v., woninginrichting en de rietdek kers Ulfman en Schippers. DELDENSESTRAAT 198 GOOR TEL. 05470-26 86 Volop parkeerruimte Donderdagavond koopavond De koffie ïs klaar ARTS Van 8 april tot zat.av. 9 april 12.00 uur J. F. Sijtsema, Pas toriestraat 50. telef 1870 Zat.av. 9 april 12.00 uur tot dinsdagmorgen 12 april 8 00 uur, VV R. van Couwelaar. Holterenkstr. 18, tel. 2750 Voor boodschappen bellen. 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING 9 t.e.m. 11 april: Zuster J E. Duncan. Groene Kruisge- bouw, tel. 1436.Spreekuur wijkverpleegkundigen en uit lenen van magazijnartikelen werkdagen van 13.30-14 30 uur. Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER J Aanstoot, tel. 2980 en 1338. b.g.g. A. Müller, tel. 1745. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur. Dorps straat 16. TANDARTS Vrijdag 8 april: YV. Pot. Cats- straat 46. Goor. tel 05470- 2279. Zaterdag 9 april" J. A. Groot, Aaltinksweg 6. tel. 2884. Paasdagen: H F. Steu nenberg. Pastoriestr. 42. tel. 1433. Spreekuur spoedgeval len: 5 00-5.30 uur namiddag. DIERENARTS 9-10 en 11 april Th A. Oos tenburg. Diessenplasstraat 5. telef. 1515 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting v. Maatsch. Dienst verlening Midden-Ovenjssel. Dorpsstr 16. tel. 2784. Spreekuur maand. t.m. vrijd. van 8.30-9.30 u. en donderda- gav van 6-7 u. en volgens af spraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 u. Dorpsstr 16. tel. 2784 Tijdens de weekends zijn Maatsch. Werk en Ge- zinsverz. tel. bereikbaar onder no. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw. Gaardenstr. G J. Kra- ay. tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGS DIENST T.e.m. zondag 10 april YV. ter Schure. Verzetstraat 54. tel. 2715. Maand. 11 tem. zondag 17 april: C. Dijkstra. Schou- tenstr. 35. tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op za terdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zat. 9 t.e.m. vrijd. 15 april Electra: H.Dam YViechers. Idustriestr. 10. tel. 1217 Gas: W. C. vd. YVeerhof. Voorsboersstraat 2. tel. 1793. POLITIE Telefoon: 1352 - 2665 - 2655. Na 6 uur 'savonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 idag en nacht». Jozef zei tot zijn broeders: „Gij hebt wel kwaad tegen mij gedaoht, maar God heeft dat ten goede gedacht, teneinde te doen zoals heden het geval is: een groot volk in het leven te behouden. Genesis 50 20 Het boek Genesis eindigt met ons te verhalen hoe Jozef, na alles wat hij geleden heeft, tot een der hoogste posten in het land Egypte opklimt. Als dan zijn vader geste ven is, vrezen de broeders het ergste. Ze hebben hem indertijd voor 20 zilverstukken aan slavenhandelaars verkocht. En nu is hij, na eerst langs een donkere weg van vernedering gegaan te zijn, tot macht en aanzien gekomen. De broeders, wier kwaad geweten begint te spreken, vragen zich af: „Als hij zich nu maar niet op ons wreekt en ons ten volle al het kwaad vergeldt, dat wij hem hebben aangedaan!" Maar wanneer ze schuld bewust tot hem gaan en om vergeving smeken, dan blijkt dat het lijden hem geheiligd heeft. Het was wel een duistere weg geweest die hij had moeten bewan delen, en al dat lijden hadden mensen hem aangedaan en in de eerste plaats zijn eigen familie. Maar dat lijden had hem niet verbitterd, maar innerlijk voorbereid op het hoge ambt dat hij zou moeten bekleden. Ja. God had er nog een veel verderstrekkend doei mee. God had er de redding van zijn familie mee op het oog. In de jaren van hongersnood die wachtten, zouden ze redding vin den in Egypte. En tenslotte zou zelfs het heidsense Egypte door Jozef voor ondergang behoed worden. Het geleden kwaad zou tot een zegen mogen zijn. Daarom geeft Jozef dat heerlijke antwoord: „Gij hebt wel kwaad tegen mij gedacht, maar God heeft dat ten goede gedacht teneinde te doen zoals heden het geval is: een groot volk in het leven te behouden." „Zo troostte hij hen" - volgt er - „en sprak tot hun hart." Er is in de figuur van Jozef een heemvijzing naar Jezus Christus. Hij edhter moest, om waarlijk onze Messias te zijn, een nog.heel wat dieper lijdensweg gaan. Hij die zelf liefde was en onder het hevigst lijden het onschul dig, vlekkeloos kind van God bleef, Hij moest de lijdens beker uitdrinken tot de laatste teug. Het ging do<3r de diepste vernedering, door lijden en sterven, door ver latenheid van de mensen én van God. En nimmer is er een eenzaamheid in de schepping geweest als toen Jezus het uitriep: ,JVIijn God. mijn God. waarom hebt Gij mij verlaten?" Maar dit alles bleek de weg te zijn tot de meest onvoorstelbare heerlijkheid. Als de discipelen Hem in het graf zoeken, blijkt Hij er niet meer te zijn. Maar Hij verschijnt hun als de Opgestane uit de doden en Hij spreekt het uit: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde." Het was in veel dieper en heiliger zin de weg van Jozef. Wij mensen hebben Hem al dit kwaad aangedaan; wij riepen: weg met Hem! Wij ver zetten ons in Heim tegen God, maar Hij bad voor Zijn kruisiging: Vader vergeef het hun, want ze weten niet wat zc doen. En na zijn opstanding - o, je kunt er niet genoeg van krijgen om die heerlijke verhalen te lezen, waarin Hij aan al Zijn discipelen verschijnt en tot elk het woord spreekt, dat ze nodig hebben. Als Jozef sprak Hij tot hun hart! En ook Hij kon als Jozef tot ons, zijn broeders, spreken: „Gij hebt wel kwaad tegen mij ge dacht, maar God heeft dat ten goede gedacht teneinde te doen zoals heden het geval is: „een groot volik in het leven te behouden." En tot dat grote volk mogen wij allen behoren. Het enige wat Hij vraagt is ons vertrouwen, onze overgave in geloof. Hij heeft alles goed gemaakt, het grootste kwaad werd het grootste heil. Wij eisten in onze zonde drift zijn dood, maar Hij maakte die tot een boetedag voor heel de schepping. Het allerergste werd het aller heerlijkste. Welk een wonder van Gods genade: het sterven en de opstanding van de Here Jezus! Pasen, welk een heerlijk feest. Nu is Jezus mijn Heiland gewor den. En Hij blijft met ons. Zijn kracht daalt in ons. We worden anders: het leven krijgt een ander gezicht. En nu zeg ik het heel mooi, veel mooier dan het in de werkelijkheid vaak is: we worden verzoend met ons lijden. We weten door Hem dat alle lijden een doel heeft, dat ver uitgaat boven dit lijden. Door lijden tot heerlijk heid. En we worden ook verzoend met elkaar. Waar ons zoveel is kwijtgescholden, zouden wij een ander dan het kwaad toerekenen? Wat is er veel gekibbel onder ons mensen, en vaak het ergst onder familieleden. Het valt ook niet altijd mee om elkaar te verdragen. Maar waar Jezds in ons hart is opgestaan, daar valt alle bitterheid weg en is er geen ruimte in ons hart voor veten. En we worden ook verzoend met de dood. We geloven dat we langs deze duistere weg ingaan in het Vaderhuis met de vele woningen. Jezus leeft en wij met Hem! O, morgen van verblijden, o dageraad, o licht. Zie, na de nacht van lijden toont God Zijn aangezicht. Hij, machteloos geknecht, als wij in 't graf gelegd, blijkt in zijn onmacht sterk en doet een heerlijk werk. Van harte "wens ik u allen een zalig Paasfeest toe! J. E. STEENBAKKER MORILYON LOYSEN April 1977

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3