Aan onze berichtgevers en sportverslaggevers Liberaal Café Jaarverg, afd. Holten C.B.T.B. Weekenddienst Plattelandsvrouwen bezochten Damesbeurs AGENDA INSTALLATIE LEIDING WAARDENBORCHGROEP KERKDIENSTEN BEJAARDENSOOS PALMPASEN- ACTIVITEITEN OP FLEVOHOF Chr. Plattelandsvrouwen aan het weefraam Prijzen voor paasvuren GOOR M05470-2264 Stationslaan 24 HOLTEN Tel. 05483-18 47 Waagweg 15 HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 APRIL 1977 - PAGINA 3 scheiden Rijnaardt, rechts opvolger Dick Kevelam heren H. Paalman en A. Lubber- dink. Bestuursverkiezing en afscheid Als bestuurslid werd herko zen de heer A. Rietberg, terwijl in plaats van de heer J. Riet berg, die in verband met zijn leeftijd niet herkiesbaar was, ge kozen werd de heer J. VV. Stam. Voorzitter Landeweerd sprak 'n woord van dank en waardering tot de heer Rietberg, die twin tig jaar als bestuurslid veel en belangrijk werk voor de afde ling heeft gedaan. Hij deed zijn dankwoord vergezeld gaan van een boekenbon. De heer Riet berg wenste in een kort af scheidswoord de afdeling goede jaren en dankte voor de vriend schap en prees de samenwerking in het bestuur. Klankbeeld Na de pauze waarin koffie werd geserveerd werd door de heer Bruins het nieuwe klank beeld van de CBTB „Sociaal be leid" vertoond. Enkele vragen bij het klank beeld boden ruim voldoende stof voor vragen en een geanimeerde discussie. De goed bezochte en gezellige jaarvergadering werd door de heer Bruins met dank gebed beëindigd. Op zaterdag 26 maart j.l. vonden bij het clubhuis van de Waar- denborchgroep de installaties plaats van hopman D. Kevelam en kabouterleidster L. Oosten burg, in het bijzijn van leden, leiding, stichtingsbestuur en be langstellenden. De installatie van de nieuwe hop man werd verricht door oud- hopman en erelid Scouting Hol ten, de heer P. Rijnsaardt. In zijn toespraak tot de aanwezigen me moreerde de oud-hopman de ge schiedenis van de Waarden- borchgroep, het vele werk dat verricht is, in het bijzonder voor de bouw van een permanent on derkomen. Hij prees nogmaals de ouders die eertijds met zoveel inzet hebben meegeholpen. Ook dankte hij het stichtingsbestuur en de groepsraad voor het ere lidmaatschap dat hem was aan geboden. „Een vereniging kent zijn ups en downs. Thans kan ik echter wel zeggen, dat de Waar- denborchgroep bij alle speleen- heden weer in de lift zit, het geen voor mij bij de overdracht van mijn functie aan een ander als bijzonder plezierig wordt er varen. Mij is het erelidmaatschap aangeboden en dat houdt in dat onze deur, voor wie dan ook van de Waardenborchgroep, altijd wijd open zal blijven staan", al dus besloot oud-hopman Rijns- aardt zijn toespraak. Daarna werd de nieuwe hopman D. Kevelam door zijn assistent leiders on een draagstoel in de kring gebracht en kon oud hopman Rijnsaardt overgaan tot 't installeren van deze nieuwe verkennersleider. Bij deze instal latie waren ook vertegenwoordi gers van padvindersverenigm- NED. HERV. KERK 8.30 uur ds. C. C. Addmk, 10.15 uur ds. C. C. Addink en ds. A. W. Berkhof (bevesti ging nieuwe lidmaten) m.m.v. „Helicon". Extra collecte voor Kerkkoor en „Helicon". Oppasdienst: mevr. M. van Bruggen, Willemien Loman en Jannie Scheperboer. Goede Vrijdag 10 uur ds. C. C. Addink, 19.30 uur ds. A. W. Berkhof. In beide diensten bediening H. Avondmaal. GEREF. KERK I" 9.30 en 15 uur ds. E. J. Was- sink van Arnhem. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevrouw Smid- Kruimelaar, mevr. Withaar- Stam, res. mevr. Prins-Trom- op. Henriëtte Rietberg, mevrouw Rietman-Kl. Nagelvoort, res. mevr. Schuppert-Veldhuis. Goede Vrijdag 19.15 uur ds. G. W. H. Pedde- mors. Collecten voor lande lijke evangelisatie en rente en aflossing. R.K. KERK Zaterdag 17 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK Zondag 3 april geen dienst. Goede Vrijdag 10 uur ds. A. W. Berkhof, be diening H. Avondmaal. OKKENBROEK 10 uur ds. M. de Heer. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19 uur. Zondag: 8 uur en met om u maar om 10 uur met kinderen viering Palmpaasfeest, 19 uur boete-oefening. 1Cor,iqon Donderdag 7 april: 15 en 19.30 gen uit naburige plaatsen aan wezig. 's Middags vond de installatie plaats van L. Oostenbrug als leidster van de kabouters, door een vertegenwoordigster van 't district Deventer. Na de plech tigheid vermaakten de kabouters zich met het bereiden van aller lei lekkere hapjes. De maandelijkse byeenkonst van de Bejaardensociëteit „Holten zal dinsdagmiddag 5 april om 14.30 uur worden gehouden in gebouw „Irene" aan de Bosch- kampsstraat. Op Palmzondag, 3 april a.s., worden op Flevohof, het rekrea- tieprojekt in Oostelijk Flevo land, Palmpasen-aktiviteiten ge organiseerd. Alle kinderen kun nen op deze dag meedoen aan het maken van Palmpasenstok- ken, deze stokken worden aan gekleed met een broodhaantje in de top, en verder versierd met slingers van papier, rozijnen, ei tjes etc. De kinderen worden hierbij begeleid door medewer kers van de Stichting Kreatieve Rekreatie. Aan het eind van de middag wordt er met de ge maakte Palmpasen-stokken een Palmpasen-optocht gehouden in het kinderdorp. I uur. i Goede Vrijdag: 15 en 19.30 In de maandelijks bijeenkomst van de afd. Holten van de Chr. Platelanüsvrouwenbond (CPB> gaf mevr. Wolff te Holten een demonstratie „Weven", waar voor grote belangstelling be stond. Na het gezamenlijk zingen van Lied 465 1 en 2 en gebed sprak de presidente, mevr. Van Ipe- ren-Essenboom, een openings woord naar aanleiding van Ps. 90 vers 17: „Het werk onzer han den bevestig dat". Wij vragen ons wel eens af of wij werkelijk zinvol bezig zijn in ons leven Levert ons werk wel een bijdra ge op voor ons gezin en voor al len,» die wij op onze weg ont moeten? Wij mogen ook vragen of God ons helpen wil alles wat ons hoofd en handen vinden om te doen, zo te doen, dat het werk voor onze Heer is, zo besloot de presidente. Na lezing der notulen dooi mevr. De Wit en behandeling van de ingekomen stukken (stu diedag in Hoogeveen over „De vrouw in Afrika", het samenstel len van een boekenkring) er. een praatje van mevr. Ladiges van de werkgroep „Natuur en milieu" over het inzamelen van glas, werd het woord gegeven aan mevr. Wolff, die een cause rie hield over „Spinnen en we ven", beide ambachten, waarmee vooral de primitieve volken met maar heel weinig hulpmiddelen de mooiste resultaten bereikten. Wij kunnen bij onze hobby be schikken over een spinnewiel, zij moesten zich redden met spintol- len en spinstokjes om de kost te verdienen. Met al onze mo derne hulpmiddelen in huis heeft iedereen wat meer vrije tijd en hebben veel dames (en heren!) als hobby spinnen en/of weven gekozen. Om te gaan we ven heeft men geen duur weefge touw nodig, doch om te begin nen slechts een eenvoudig weef- raam(pje), waarop men met al lerlei soorten materiaal leuke dingen kan maken. Nadat mevr. Wolff een aantal prachtige eigen gemaakte werkstukken had ge toond, gingen de dames onder leiding van mevr. Wolff aan het werk op hun meegebracht weef raam. Ze deden dat met groot plezier en ijver en gaan het werk stuk vol goede moed thuis afma ken. Mevr. Van Iperen sprak een woord van dank tot mevr. Wolff voor haar inleiding en de hulp bij het weven en sloot de druk bezochte bijeenkomst met dank gebed na het gezamenlijk zin gen van Lied 488 vers 4 en 5. Er werd deze avond speelgoed In de jaarvergadering van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond heeft voorzit ter Hm. Landeweerd in zijn ope ningswoord herinnerd aan de zeer droge zomer 1977 en de schadelijke gevolgen hiervan voor de boeren. De hooioogst was goed tot redelijk, maar moest door veel veehouders al tijdens de weideperiode worden „aangesproken", omdat er, uit gezonderd In de lager gelegen weidestreken, niets meer groei de. Eén en ander had tot gevolg: enorm hoge prijzen van het ruw- voeder en daling van de prijzen van het rundvee. Veel boeren raakten hierdoor in ernstige financiële moeilijk heden en op aandringen van de standsorganisaties en het Land bouwschap kwam de Rijksrege ling Zelfstandigen (RZ) om die boeren voor ondergang te behoe den. Wat de toekomst betreft zijn er voor land- en tuinbouw nog veel onzekerheden en veel dat met zorg vervult. Leden van een Christelijke organisatie mogen niet bezorgd zijn, want de He melse Vader zorgt voor hen en in afhankelijkheid aan Henx-en in vertrouwen op Hem zullen zij hun werk moeten doen, zo be sloot de heer Landeweerd. Hij sprak hierna een woord van welkom, waarbij hii zich in het bijzonder richtte tot enkele dames van leden, de afgevaar digden van de plaatselijke afde ling O.L.M.. de heren A. v. d. Brink en Veltkamp en de heer H. Bruins, sociaal-economisch voorlichter CBTB-Overijssel te Dedemsvaart. Uit het jaarverslag ^va^tte^s" 1116111003111 (R. G. GemtSïïia cretaris de heer J. W. Hulsman, Op 25 maart is alhier op bijna 80-jarige leeftijd in zijn woning op de Holterberg overleden, dokter G. Gerritsma, rustend arts te Holten. De overledene vestigde zich in het voorjaar van 1923, komende uit Amster dam, als jong medicus in deze gemeente op de Rinkelaar te Dijkerhoek. In februari 1926 vestigde hij zich, na het ge reedkomen van zijn riante wo ning aan de Molenbelterweg - thans bewoond door dokter J. H. A. Bruins - in het dorp Holten. In verband met de gewijzigde werkregeling op de zetterij en een eventuele vervroeging van de verschijning van ons blad, delen we mede, dat verslagen van bijeenkomsten, vergaderingen en sportgebeurtenissen, die in het weekend hebben plaatsgevonden, uiterlijk maandagavond - liefst gecombineerd - bij de redactie, Kolweg 14, moe ten worden ingeleverd. Latere inlevering maakt plaatsing onzeker. Redactie Holtens Nieuwsblad bleek o.m., dat het ledental met 49 gelijk was gebleven. Penning meester D. J. Bronsvoort boekte over 1976 een batig saldo van 179,33. De inkomsten en uit gaven bedroegen resp. 7071,20 en 6891,97. De kascontrolecom missie. die bestond uit de heren G. Aanstoot en H. Paalman, had boeken en bescheiden in orde bevonden. Tot leden van deze commissie werden benoemd de toen overgenomen door zijn op volger en neef, dokter C. H. Rietdijk, die een drietal ja ren geleden als bedrijfsarts in dienst trad van een groot bedrijf in het zuiden des lands. Toen in 1925 in deze gemeente plannen bestonden om een zie kenfonds op te richten heeft dokter Gerritsma dat sterk ge stimuleerd. Hij zag de grote waarde van zo'n fonds vooral voor de minder draagkrachtigen. ZATERDAG 2 APRIL 11.00 uur Heropening geheel verbouwde hotel „Hoog Holten" door burgemeester mr. W. H, Enklaar. 13.00-17.00 uur Open Huls i.v.m. heropening hotel „Hoog Holten" 14.30 uur Palmpasenoptocht, verzamelen tussen 13.45-14.30 uur by Bejaardencentrum „Dies- senplas", Vrijheidslaan. ZONDAG 3 APRIL 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie d.) DINSDAG 5 APRIL 14.30 uur Bejaardensociëteit „Holten" in gebouw „Irene".20.00 uur Bijeeilkomst afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelandsvrou wen ln café-rest. Het Bonte Paard" De heer Hendrik Stuk- ker zal schilderen. MAANDAG 18 APRIL 19.45uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Lezing door de heer Kraaij over „Fysiotherapie" 20.00uur Belangrijke Ledenver gadering Holtense Handelsver eniging in restaurant „De Mo lenbelt". Bespreking beurs en St. Nicolaas-aktie 1977. DINSDAG 19 APRIL 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Holten in zaal „Vosman". Spreker de heer du Bois van Urk met klamkbeeld over het leven van een visserman op een Urker kotter. VRIJDAG 22 APRIL 20.00 uur Jaarvergadering Ver eniging „Een School met de Bijbel" in de crea van „Het - Kompas", Hoffestraat ingezameld voor „Sri Lanka" en de dames werden opgewekt om op 27 april de Zendingsavond te bezoeken, waar zal spreken Bet ty Smit, zendelinge in het Ama zone-gebied van de Indianen. Tot januari 1954 heeft dokter Gerritsma de praktijk uitgeoe fend. Hij was zeer geliefd bij zijn patiënten. Zijn praktijk werd Donderdagmiddag 24 maart organiseerde de „reiscommissie" van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een bezoek aan de „Damesbeurs" in Enschede. 66 dames vertrok ken om 13.00 uur van het OAD- station om per bps naar de Diekmanhallen te gaan. Bij aan komst werden de dames wel kom geheten door een hostess, die tevens programma's uitdeel de. Hierna werd eerst de mode show bezocht. Vervolgens kon ieder haars weegs gaan. Veel at- trakties en noviteiten waren te bezichtigen en te koop aangebo den. Op allerlei terrein van de huisvrouw was wel een nieuwtje te ontdekken. Om 5 uur werden de dames bij de bus terug ver wacht om de thuisreis te aan- Mc O O tv 6 ftc'Cr#eWtT£L <V/£Ott/ c>r/ievetKKisre*/ as aezexeuxe/y vaarden. Iedereen was vermoeid, maar voldaan en de president^ dankte de „reiscommissie" heel hartelijk voor het genomen ini tiatief, hetgeen wel voor herha ling vatbaar is. Op 24 maart was ir. L. J. Baas. lid van de Eerste Kamer en van het Europese Parlement voor de V.V.D., spreker in het maande lijkse Liberaal Café van de V.V.D. - Holten. De bijeenkomst vond plaats in café De Biester. De heer Baas - bekend land- bouwspecialist en o.m. voorzit ter van het waterschap De Ber- kel - sprak over Landbouw en Landschapsparken. In een breed opgezete inleiding schetste hij eerst de huidige politieke proble men en de wijze waarop de libe ralen vanuit hun levensovertui- ding deze problemen tegemoet treden. In dit kader werden de tegenstrijdige belangen van boe ren enerzijds en milieubescher mers en recreatiezoekers ander zijds belicht. Een algemeen gel dige, afdoende oplossing zal nooit te vinden zijn; voor en te gen dienen te worden afgewogen, waarna een compromis mogelijk moet zijn. Doch de oplossing kan nimmer zijn, dat de gemeenschap tegen een karige schadeloosstel ling de boer tot be^erder van een agrarisch parkje maakt, om dat een gezonde bedrijfsvoering onmogelijk is geworden. Aldus de heer Baas, wiens be toog door een verheugend groot aantal aanwezigen met aandacht en instemming werd gevolgd. Velen namen deel aan de dis cussie, waarin vooral de grond- speculatie en de rol van de over heid aan de orde kwamen. Op 25 april houdt de V.V.D. in plaats van het gebruikelijke Li- beraal Café eèn forumbijeen komst in samenwerking met an dere aan de landelijke verkiezin gen deelnemende politieke par tijen in hotel Vosman. Op 16 mei is er weer een Liberaal Café samen met de V.V.D. - Bathmen in „Het Bonte Paard" in Dijker hoek". Gevonden: herenhorloge, zilveren armband, 3 alCTimis aan een ring, hondepenning no. 60874, 3 sleutels aan sleutelhanger, zwarte leren wanten. Verloren: zilveren armband „Ka rin", grij2e kater, herenhorloge, bruine 1 /yzerplaat, lichtbruin bandje. Hij was dan ook de eerste, die zich als medewerker aansloot bij de Vereniging „Het Ziekenfonds in de gemeente Holten". Het fonds is op 1 januari 1957 gefu seerd met Ziekenfonds „D.O.Z." in Deventer, thans „V.D.Z.". De overledene werd na zijn ves tiging in Holten, adviserend be stuurslid van de Vereniging „Het Groene Kruis" en later een aantal jaren haar voorzitter. De begrafenis heeft woensdag middag plaats gehad op de nieuwe algemene begraafplaats te Holten. Op verzoek van de overledene werd aan de groeve niet gesproken. Alleen een huis vriend van de familie Gerritsma, de heer G. S. E. Vegter, sprak een persoonlijk woord. Ds. J. W. Dragt, emeritus-predikant en oud-voorganger van de Geref. Kerk te Holten bad het „Onze Vader". Evenals voorgaande jaren zullen ook dit voorjaar weer voor de grootste paasvuren die rond Holten „gebouwd" worden, gel- dprijzen beschikbaar worden ge steld. De bouwers die met het aanvoeren van brandbaar mate- riaal, hout en takken reeds druk bezig zijn, moeten bedenken dat onder „grootste" wordt verstaan het aantal kubieke meters. De prijzen zullen worden toegekend aan die groepen die het meeste hout bij elkaar hebben gebracht. Wel is er ook deze keer weer een extra prijs beschikbaar voor de mooiste „boak'n". Wanneer men wil meedingen naar één van de prijzen, moet men dit opgeven voor zaterdag 9 april 16 uur bij de secretaris van de VW „Holtens Belang", de heer J. Wiggers, tel. 1356. De plaats waar de „boakens" staan, moet dan tevens worden opge- geven. ARTS J. H. A. Bruins, Molenbelter weg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 u. en 16.00 uur. Donderdag 7 april 1700 uur t.e.m. zaterdag 9 april 12.00 uur: J. F. Sijtsema, Pastorie straat 50, tel. 1870. WIJKVERPLEGING Zat. 24 zr. J. .Bleyenberg, Ab. Jansenstraat 5, tel- 1662. Zond. 3-4 zr. M. H. Honig- van 't Spijker, Beuseberg 82, tel. 5731 - 445. Spreekuur wijkverpleekgundigen en uit lenen van magazijnartikelen, werkdagen van 13.30 14.30 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2930 en 1338 b.g.g. A. Muller tel. 1745. ZIEKENFONDS donderdagavond 20-00 uur, Dorps- Spreekuur van 18.30 - straat 16. TANDARTS H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, tel. 05496-1765. Spreekuur spoedgevallen 5.00 tot 5.30 uur nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug. Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515. MAATSCHAPPELIJK -WERK Stichting v. Maatsch. Dienst, verlening Midden-Overijssel, Dorpsstraat 16, telef. 2784. Spreekuur maand, t.m. vrija. van 8.30-9.30 u. en donder- dagav. van 6-7 u. en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t-m. vrijdag van 8.30-9-30 u. Dorpsstr. 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatsch.Werk en Gezins- verz. tel. bereikbaar onder no. 05436-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat. G- J- Kraay, tel. 2299. WACHTDIENST VLEESKEURINGS DIENST Tot en met zondag 3 april: H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 4 t.e.m. zondag 10 april: W. ter Schu- re, Verzetstraat 54, tel. 2715. Aangifte van gestorven die ren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 2 t.e.m. vrijdag 8 april: ELjECTRA: Kolk man, Gaardenstraat 13, tel. 1368. GAS: J. Bosschers, Beuse berg 54, teL 1945. POLITIE Telefoon: 1352 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200 71234. brandweer Telefoon: 2 22 2 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3