„Rondschrij f brief MOTOCROSS WN-verkeersgroep voor kwart miljoen scholieren Jeugddag in Ommen NATUUR EN MILIEU ZONDAG 27 MAART WAAR GAAN WE HEEN van dokter Schae/Zner,' die, verbonden aan de classis Deventer der Hervormde Kerk, als zendingsarts in Ghana werkt INTERNATIONAAL 500« ZIJSPAN Jun. en 250 tt Sr. Nu ook folder over de A.A.W. HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 MAART 1977 - PAGINA 5 Agogo, 10-2-'77 Beste mensen, „Het wordt nu hobbelen en stoten, want de landings baan Is niet al te best. Maar de machine kan dat wel hebben". Met die woorden van de gezagvoerder landde de KLM super DC-8 op het vliegveld van Accra. Even later sta je op het platform, acht koffers en je ziel onder de arm, de eerste zweetdruppels rollen over Je rug en de warme tropennacht maakt het nog onwe zenlijker dat je 's morgens van een besneeuwd Schip hol vertrok. Plotseling en geheel onverwacht hoorden we onze namen over het vliegveld roepen en toen za gen we het toch weer zitten. Het waren Rob en Mar jan Moes uit Bawku in Noord-Ghana die ons afhaal den. Twee dagen maakten zij ons wegwijs in Accra en deden we boodschappen. Nou ja, boodschappen... je bent dolblij als je wat suiker en een paar zakjes melkpoeder kunt krijgen, want door de slechte eco nomische toestand van het land is er grote schaarste. Daarna verlieten we Accra voor onze uiteindelijke be stemming, Agogo in de provincie Ashanti. De „hoofdweg" in de richting van Kumaso voerde aanvanke lijk door een behoorlijk geculti veerd gebied, waar vooral bana nen, cacao en cassave verbouwd werd, maar meer noordwaarts bereikten we de heuvels en de bossen. Vol spanning draaiden we een bergachtige kronkelweg op en toen er een bord op doemde „Agogo Hospital 1/2 mi le" was de stemming bij het nerveuse af. Per slot van reke ning ga je daar een paar jaar van je leven doorbrengen. „We bring you the new docter!" schreeuwde Rob naar de men sen bij de ziekenhuispoort. Ik voelde me inderdaad gloednieuw en we schudden de eerste han den. Met het zand tussen de kiezen van de stoffige reis keken we onze ogen uit op het fleurige ziekenhuisterrein. Het is nog duidelijk te merken, dat het de Basler Mission uit Zwitserland was, die dit ziekenhuis in 1932 gesticht heeft: rondom een groot grasveld met bloeiende bougain- villia's en hoge palmen staan de roodwit geschilderde barakken met de poliklinieken, de zieken zalen, de operatiekamers (3), de gastenverblijven en de opval lende mooie kapel. Er stond een fijn huis op ons te wachten, op een helling met uitzicht op de beboste heuvels. We voelden ons al gauw thuis in de nieuwe om geving. ZIEKENVERPLEGING Rondom de gebouwen scharrel den overal patiënten met hun familieleden, die vaak mee op genomen worden. Ze slapen dan naast of onder de bedden van de patiënten. Als je 'savonds naar het bed van een patiënt moet, stap je behendig over de in doeken gehulde familieleden op de grond. Op vuurtjes koken de moeders hun eigen eten naast de kinderafdeling, de op genomen kinderen zelf krijgen eten uit de ziekenhuiskeuken, dat deels opgediend wordt in grote bananenbladernen. Aan de vele mensen met dicht- gepleisterde ogen werk je direkt, dal het ziekenhuis een oogspe cialist heeft. Ze verricht meer dan duizend operaties per jaar. En tussen deze mensen lopen de kippen, de salamanders, de ge iten de schapen en talloze grote vogels. De vrouwen hebben vaak een last op het hoofd en een kind op de rug, de mannen zijn gehuld in bonte omslagdoeken. En overal krioelt het van de kinderen, soms zelf weer met een jonger broertje of zusje op de rug. Wanneer wij voorbij ko men met Emiel in z'n wandel wagentje komen we onszelf haast lachwekkend voor! Dat rare wagentje valt de kinderen ook op en ze beginnen te roe pen: „Obruni, Obruni!" Dat be tekent zoiets als „maiskleurig" of „van boven de woestijn". De kinderen beheersen eigenlijk het hele straatbeeld, ze zijn ook tal rijk: 50% van de bevolking is beneden de 15 jaar. (In Neder land 20%). De kinderafdeling van het ziekenhuis is derhalve erg druk. Op die afdeling werd ik de eerste maanden ingewerkt. Naast de diarrheeën, longontste kingen, typhus, tbc en andere infectieziekten worden er veel ondervoede kinderen opgeno men. Een speciale vorm ervan is de kwashiorkor, een eiwitge- breksziekte. De naam kwashior kor is thans algemeen voor deze ziekte, maar stamt oorspronke lijk uit Ghana. Bij de inheemse bevolking was dit beeld bekend als „de ziekte, die het kind krijgt als de moeder een vol gende baby verwacht". Dit is ook de betekenis van het woord kwashioikor„want bij de vol gende zwangerschap gaat het kind van de borst zonder dat direct voldoende vervangende eiwitten gegeven worden. De contacten met de locale ge neesheren verlopen anders dan ik me had voorgesteld: de plaatselijke kruiden werken vaak zo sterk, vooral wanneer ze als clysma toegediend worden, dat de kinderen in een coma naar het ziekenhuis komen, waar ze vaak niet meer uit te halen zijn. In de korte tijd dat ik hier nu ben, stierven er al heel wat kinderen een deze „na tive treatment". Het is een van de vele problemen, waar je mee geconfronteerd wordt, die je nooit aantrof in de Nederlandse opleidingsklinieken. Bovendien kun je hier maar in heel be perkte mate - en dat is heel nuttig! - terugvallen op de technische apparatuur, zoals je die in Nederland gewend was. Je zintuigelijke waarneming wordt erg belangrijk, temeer daar je door taalproblemen mi nimale infotmatie van de patint krijgt. Goed, je hebt een ver pleegster. die jouw vragen in het Twi vertaalt, maar dat functio neert aldus: „Hebt u hier pijn?" vraag je. Na de vertaling door de verpleegster ontwikkelt zich een ellenlang gesprek tussen haar en de patiënt, waar je geen woord van begrijpt. Eindelijk komt dan de bondige vertaling voor jou: „He says no", een vol gende vraag slik je gauw in... Hiertegenover staat de goede in formatie, die je krijgt uit de lit tekens van met messen ge maakte kerven op het lichaam. Ze worden aangebracht om de boze geesten uit het lichaam te laten ontsnappen en markeren nauwkeurig de plaats van de pijn. Bovendien is hun aantal een goede maat voor de onten- siteit van de pijn. Het werk vraagt een heel nieuwe manier van denken, waarbij alles wat niet wazenlfjk is wegvalt. Maar niet alleen in het ziekenhuis word je gecon fronteerd met andere normen en begrippen, ook thuis. Hildegard had een aardig meisje gevonden om haar te helpen in huis. Ze was de dochter van de kokl heette Mbó en ging erg leuk om met Emiel. We waren echt op haar gesteld, maar van de ene dag op de andere verdween haar goede humeur. Na wat aandrin gen vertelde ze wat er aan de hand was.Mbö's ouders kwamen uit het noorden, maar zijzelf was in deze streek grootgebracht. Ze was zwanger geworden van een Ashanti Jongen in Agogo. maar een huwelijk met een Ashanti was voor Mbó 's moeder een onoverkomelijk bezwaar. De bruidsschat van de Ashati's was te klein, in het noorden zou ze vier koeien krijgen. Moeder be sloot naar het noorden te trek ken om Mbó daar uit te huwe lijken aan een haar volledig ln- bekende Jongeman. Mbó zelf stond met een been in de oude tradities, met de andere in de nieuwe tijd. Ze had eigenlijk verpleegster willen worden, maar haar houding kwam niet hele maal uit de verf. We probeerden met moeder uitgebreid de zakk van alle kanten te bekijken, maar drie dagen later waren ze vertrokken. We realiseerden ons plotseling in Afrika te zijn. ONTVANGST Door de dominee van Agogo en zijn ouderlingen zijn we erg offi cieel ontvangen. We zaten in een circel en zonder dat er ge sproken werd, dronken we vol gens ritueel een koude drank. Daarna ontstond er een blijde stemming en werden we de hand geschud terwijl men voor tdurend „Akwaaba. Akwaaba!" zei. ".Welkom, welkom!" Toen iedereen weer op zijn plaats zat, nam dominee Kumi het woord: „Wat brings you here?" En toen vertelden we het hele verhaal van de voorbereiding, de tijd in Oegstgeest en vooral ook van de mensen in Deventer, die ons uitgezonden hadden en de fijne uitzenddienst in de Grote Kerk. Kumi vertaalde alles voor de ouderlingen en eindigde met de woorden: „En zo zijn we allen met elkaar verbonden, of we nu in Deventer of Agogo wonen". En zo is het ook. PIANO EN POPPEN Inmiddels is de piano gearri veerd. Men had de kist duidelijk op de kop in het scheepsruim geplaatst, ondanks alle opschrif ten dat vooral niet te doen. Toen we de toetsen zagen sloeg de schrik ons dan ook goed om het hart, maar een middagje sleutelen tussen de snaren en de hamertjes bracht alles weer piekfijn in orde. De eerste leer lingen hebben zich al aange meld. Ook de prachtige poppen uit Deventer zijn goed gearri veerd. Ze gaan naar het experi mentele kleuterschooltje dat hier net opgericht is door de Presby teriaanse kerk en waar grote behoefte is aan dergelijk spel materiaal! Hartelijk bedankt namens de kindertjes hier. Tot slot Emiel. Hij loopt inmid dels als een kievit en heeft het prima naar zijn zin. Hij speelt met de jonge antilope, die we als huisdier hebben. Het beest MARKELO Kaarten in voorverkoop vanaf 20 maart bij: BOER, sigarenmagazijn PRINS, boekhandel CAFÉ „DE POT" Nog enkele plaatsen vrij voor kaartverkopers (kassa) Aanmelden vóór 19 mrt. bij: SCHREURS Herikerweg 14, Markelo Tel. 05476- 16 24 18,19en20 maart: Schalm-Inn 1977 (wtjkgebouw De Schalm, Dreef 1). Vrjjdag: 19.30 u. rommelmarkt, spelcompetitie, videodemonstra tie. Zaterdag: 12 u. rommelmarkt, spelcompetitie. videodemonstra tie; 14.30 u. kindertoneel; 19 u. di verse activiteiten; 19.30 en 21 u. Veiling 20 u. Optreden tierjerto- neel; 10 u. rommelmarkt en video- demonstratie; 11 u. Concert TER- TRE, bejaardenzang; 13 u. Voetvol leybal; 17 u. Sluiting en prijsuitrei king. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 1 15 00: Don derdag 17 maart 20 u.: Opera Fo rum met de operette Die Lustige Witwe van Franz Léhar. Vrfjdag 18 maart 20 u.: Hou jU nou van mij of ik van jou, blijspel van Gregor Frenkel Frank. Maandag 21 maart 20 u.: Concert Overijssels Philharmonlsch Orkest o.l.v. Libor Pesek. Dinsdag 22 maart 20 u. bovenfoyer Modeshow van Fa. Penninkhof Damesmode. V/oensdag 23 maart 20 u 'T V/as de Leeuwerik, kluchtige tragedie van Ephraim Kishon. CINEMA, Lange Bisschop straat 69, tel. 1 11 00 V/eekfilm do. 17 t.m. wo. 23 maart: La Marge (18 jr.) Filmart vr. 18 maart 22 45 u.: Adele H Nachtvoorstelling za. 19 maart 24 u.: Help! (a.l Matinee za. 19. zo. 20, wo. 23 maart 14 u.: Winnetou keert terug. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u„ za. 18.45 en 21.15 u„ zo. 16. 18.45 en 21.15 u. E.D.B.-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 1 36 15 Weekfilm do. 17 t.m. wo. 23 maart Levens verslonden (18 jr.) Nachtvoorstelling vr. 18, za. 1£ Een kwart miljoen leerlingen uit de vijfde en zesde klas van lagere scholen zullen op dinsdag 22 maart a.s. meedoen aan de door Veilig Verkeer Nederland samengestelde schriftelijke verkeersproef, die jaarlijks wordt afgenimen. De proef, die in de plaats is geko men van het verkeersexamen, is een (vrijwillig) onder deel van het verkeersonderwfjs, dat in 1964 een ver plicht vak werd op de lagere scholen. Niet alleen de naam verkeer sexamen is destijds veranderd, ook de opzet is al jaren geleden drastisch herzien. En met suc- heet Kofi, dat betekent vrijdag. In Ghana worden de kinderen genoemd naar de dag waarop ze geboren zijn; Zo heet een zon dagskind Akoshua en Kwame betekent „op zaterdag geboren". De vele brieven uit Nederland waren echt fijn in deze eerste tijd. We konden ze nog niet al lemaal beantwoorden, maar al vast onze hartelijke dank. Dit waren onze eerste indrukken, in een volgende rondzendbrief ho pen we wat meer op allerlei dingen in te gaan. Heel veel groeten van ons dri eën, Berend, Hildegard en Emiel OMMEN - Zaterdag 2 april houden het Christelijk Jongeren Verbond Overijssel (C.J.V.) en het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd en Jonge renwerk (P.G.C.J.) in Ommen een Jeugddag voor clubs in de leeftijd van 8 tot 15 jaar (aan vang 10.30 uur). Tijdens deze dag kunnen de deelnemers verschillende atrac- ties van een jeugdstad bezoeken. De wapenspreuk van deze stad luidt: „Laat niet als dank Dit duidt er op dat bij de ver schillende activiteiten (spelend) gewerkt zal worden met het on derwerp van de dag: „Omgaan met de natuur en de mede mens" De volgende jeugdstad aktrakties zijn o.a. in voorberie ding: een museum, een eethuis je. een station, een dierentuin, een filmzaal, een sportzaal, een boetiek, en een creatieve markt. De dag wordt gehouden in het Hervormd Centrum en in het jeugdgebouw d'Olde Wheeme De deelnemrsbijdrage voor deze jeugddag is f4- De. «werkgroep" van deze naam treedt in Holten weinig in de openbaarheid. Dit beperkt zich voorna melijk tot gelegenheden als de vergaderingen van het Bestemmingsplanforum. Dit gezelschap wordt echter maar éénmaal per jaar of zo bijeengeroepen, te weinig om de werkgroep bekendheid te doen geven. Niettemin blijft zij bezig! Waarmee dan wel, vraagt u? - Om iets te noemen; zij heeft een aandeel in de totstandkoming van de boomplantdag, die deze maand in Holten wo^dt ge houden. Voorts is in goede samenwerking met de gemeente een centrale inzamelplaats voor oud glas ingericht. In oktober vorig jaar mochten wij u be groeten in de propaganda-marktkraam over waterge bruik, En lieten wij niet een stem horen bij de In spraakprocedure Streekplan IJsselvallei? Onlangs kregen wij een verzoek van C.R.M. tot on dersteuning van een milieuproject, dat dit departe ment de basisscholen gaat aanbieden. Verschillende overwegingen hebben ons ertoe gebracht, enige te rughoudendheid in acht te nemen. Maar het lijkt ons een interessante zaak; wij hopen te gelegener tijd meer erover te kunnen vertellen. Ook naar het Komplan gaat onze belangstelling uit, immers: „Behoud van het dorpseigene" is één van onze geloofsartikelen! Vervolgens zijn ons idee-en aan de hand gedaan door een stichting, die zich kan ont fermen over bomen in privé-bezit, die door verval worden bedreigd. En dan het lot van de nog restende schilderachtige zandwegen rond ons dorp. Valt hier nog iets te redden, en hoe? Ten slotte: mocht iemand zich tot ons wenden om advies in kwesties, waar het milieu of de natuur in het geding is: Wij willen ons in zo'n geval verdiepen en proberen te doen wat wij vinden dat juist is. Namens de werkgroep Natuur en Milieu, H. post, (secr.), Bergmanstraat 21. ces. Dat blijkt uit de positieve reacties die binnenkomen bij de afdeling Opvoeding en Vorming van Veilig Verkeer Nederland. „TUSSENTIJDSE OPNAME" Met nadruk wijst WN er op, dat het aan de proef verbonden diploma beslist niet mag worden beschouwd als een bewijs dat de leerlingen nu „verkeersrijp" zijn en het voortaan wel zonder ver- keerslessen kunnen stellen. „Zo'n proef betekent niet de af sluiting van het verkeersonder- wijs op de lagere school, maar is als het ware een tussentijdse opname om te ontdekken wat de jongelui van het tot dusver ontvangen verkeersonderncht hebben opgestoken", aldus de afdeling Opvoeding en Vorming. „Uit de uitslag van deze test kan de leerkracht dus distilleren welke stof hij nader of misschien wel opnieuw onder deloep moet nemen. Het feit dat elk jaar zo n 95% van de lagere scholen deel neemt aan de schriftelijke proef is een aanwijzing dat de test beschouwd wordt als een nut tige bijdrage tot goed verkeer sonderwijs". BASIS Tussen dat verkeersonderncht van vroeger en nu bestaat een hemelsbreed verschil. Ging het destijds vooral om kennis van borden en regels, tegenwoordig komt het aan op 'n zo goed mogelijk verkeersgedrag, waar voor op school de basis kan worden gelegd: kennis bijbren gen, inzicht verschaffen in wer kelijke situaties en daarin die kennis leren toepassen. De door VVN ontwikkelde leermiddelen dragen er mede toe bij dat aan het verkeersonderwijs op de la gere scholen die inhoud wordt gegeven. ADVISERENDE tAAK Eé van de bewijzen dat ook het verkeersexamen werd aangepast aan de gewijzigde koers van het verkeersonderwijs. was in 1968 de omzetting in verkeersproef. Met die naam bracht VVN ook tot uitdrukking dat het er in de eerste plaats om gaat de leer kracht een methode te geven om bij de leerlingen de stand van hun verkeerskenms en inzicht te kunnen peilen Duidelijk is dat de verkeerspr^ ^f in tegenstelling tot vroeger be slist geen zaak is over de hoofden van de onderwijsmensen heen. De school moet juist een belangrijke rol meespelen en in spraak hebben, duidelijk betrok ken worden bij byv. het afne men en corrigeren van de proef en bij de toekkennig van de di ploma's. Op bijeenkomsten met leer krachten over de functionele aanpak van het verkeersonder wijs en de plaats van de ver keersproef daann, wijst WN er steeds op dat de vereniging haar taak ziet liggen in het ad viseren en hulp bieden. Daartoe behoort dus ook het jaarlijks samenstellen van de proef, waarin het gaat om verkeerssi tuaties, zowel in de stad als op het platteland, waarmee het gemiddlede Nederlandse kind elke dag te maken heeft. NAAST SCHRIFTELIJKE OOK PRAKTISCH Naast de door Veilig Verkeer Nederland samengestelde schrif telijke verkeersproef voor leer lingen van de lagere scholen, wordt in tal van plaatsen ook nog de praktische verkeersproef gehouden. De organisatie daar van wordt overgelaten aan de plaatselijke afdelingen van WN, die dat meestal doen in samen werking met de politie. Het Centraal Bureau van WN heeft met deze praktische proef geen bemoeienis meer, omdat het onmogelijk is geworden er algemene richtlijnen voor vast te stellen; in elke gemeente is im mers de verkeerssituatie anders. In de serie folders over ae so ciale verzekeringswetten van het Voorlichtingscentrum Sociale - Verzekering is thans een uitgave verschenen die is gewijd aan de Algemene Arbeidsongeschik theidswet, de A.A.W. De A.A.W. is een volksverzeke ring, hetgeen betekent dat ie dere ingezetene bepaalde rech ten heeft. Op overzichtelijke wijze wordt daarom in de folder verteld waar men al dan niet voor in aanmerking kan komen. Verder wordt behalve over uit keringen ook gesproken over voorzieningen, overlijdensuitke ring, ziekenfondsverzekering, kinderbijslag, vrijwillige verzeke ring, voorschriften e.d. De folder, die gratis ter be- .vchikking staat, kan men aan vragen bij het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering (VS.V.I, Rhijnspoorplein 1. Am sterdam, tel. 020-92 74 74. Alleen bij wat grotere aantallen wordt de kostprijs in rekening ge bracht. maart rsp. 23 en 23.30 u.: Shaft ir Afrika (18 Jr.) Matinee za. 19 en 20 maart 14 u.: De Vijand van de Bengaalse lansiers (a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u za. 18.30 en 21 u.. zo. 16.18.30 en 21 u. LUXOR THEATER. Brink 20. tel. 1 86 62 Weekfilm do. 17 t.m. wo. 23 maart: De rose Panter (a.l.) Nachtvoorstelling vr. 18 maart 23 u Meisjes die graag naar bed wil len (18 jr.) Matloee zo. 20 maart 14 u.: SJors, Sjimmie en de rebellen (a.l.) Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u za. 13.30 en 21 u.. zo. 16.18.30 en 21 u. KUNST RONDOM. Openbare lees zaal, Brink 70, tel. 1 35 06 Tot 10 april Pieter Jorritsma, schil derijen Jan Hofman grafiek. Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17 u. GALERIE TAMBARAN, Be- -gstraat 34, tel. 1 50 77 18 maart tot 11 april Cees de Kok, ichilderijen. Geopend: vr. 11-21, za. 11-18, zo. 13-18 u. CAVE DU TERIRE, Jaarsma Wooncentrum, Bergstraat 48, tel. 1 84 94 Tot 27 maart Eugene Terwindt 30x9 blokken schilderijen, objek- :en, beeldhouwwerken, grafiek. 3eopend: gewone winkeltijden ma. gesloten). GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 118 15 Permanent: schilderijen, beeld- louwwerken, grafiek, keramiek 1850 heden. Geopend: wo. t.m. za. 10-18. zo. 14-17 u. HET EI VAN COLUMBUS, Pol straat 76, tel. 1 23 11 Permanente, maar wel regelmatig veranderende tentoonstelling van Deventer kunstenaars. Geopend: dag. beh. wo. 17-1 u. STADSBIBLIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 1 65 12 Tentoonstelling over Willem de Merode. Geopend: ma. t.m. vr. 10-12 en 13- 17, wo. ook 18-20.45 u. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 1 96 75 Permanente expositie over leven en werk van Dr. A. Schweitzer Geopend: di. t.m. vr. 10-12 en 14-17, za. 13-16 u. MUSEUM DE WAAG: Brink 56, tel. 1 45 56 Tot 4 april A. G. Gerritsen, teke ningen en schilderijen. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenberg straat 9, tel. 1 97 39 Mechanisch speelgoed uit de col lectie Stekelenburg. Geopend als De Waag. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 1 45 56 Speelgoed, kostuums en kostuum poppen. Geopend als De V/aag. KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 1 18 48 Geopend: di. t.m. vr. 14-18, vr. ook 19-21 u. JAZZ IN HET EI VAN COLUM BUS, Polstraat 76, tel. 1 23 11 Zondag 20 maart 14.30 u. Vicious. Wekelijkse volksdansavonden CH AVERIM WE CH AVEROT in de OOSTERSCHOOL, Ooster straat 3a, Ini. tel. 1 55 69 of 05706- 17 30. Elke dinsdag 19-20 u. demonstra- tiegroep, 20-21.30 u. voor gevorder den; elke donderdag 20-22 u. voor beginners. DEVENUTER SPORTHAL, Rem- brandtkade Zaterdag 19 zondag 20 maart Badmintontoemooi B.C. Deventer. V ROUWENCAFÉ, Menstraat 2. Donderdag 17 maartvanaf 20.30 u. JAZZCAFÉ, Menstraat 2, tel. 1 16 37 Vrydag 18 maart vanaf 20.30 u. met Herman Hulleman, piano. Frank Tromop, klarinet/sax, E v.d. Meer- trompet, Chris Noordhoek, bas, Joop Janseb - slagwerk. PENNINCKSHOEK, Brink 80 Vrijdag 18 maart 20 u. lezing door Daan van Egmond over MEDITA TIE. OVERDEKT ZWEMBAD, Smyr- nadwarsstraat 2, tel. 2 18 64 Zaterdag 19 maart 19-22 u. Polo- toernooi Voortgezet onderwijs. CR „DE WORP", Twelloseweg 3, tel. 14153 Zondag 20 maart start 14 u. puzzel- rit DMAC. IN DEN ELEGAST, Brink 10 bene den, tel. 1 10 88 Elke donderdag 21 u jazz met jam session. ALMELO VAROSSIEAU: Ma., di., wo., do., vr. 14.30 en 20.00 u.: Heerlijk snoepgoed (18 jr.) Za. en zo. 18.45 en 21.00 u Heerlijk snoepgoed (18 jr.) Za. 23.15 u.: Laten we het nog een keertje overdoen (18 jr.) Zo. I4.f30 u.: Ejango (18 jr.). PALACE: Dagelijks om 14.30 en 20.00 u.: Sattle of midway (14 jr.) Za. 14.30,18.30 en 21.15 u.: Sattle of midway (14 jr.). Zo enwo.mi. 14.30u.: Batman (a.l.). Zo 18.30 en 21.15 u.: Sattle of mid way (14 jr.).

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5