Zesdekteers basisscholen hielden boomplantdag Concert en show HMV Blokfluit AVONDJE BIESSENPLAS VALKENAAR Milieu-bewust voor Glas RECTIFICATIE Straatnaamgeving buitengebied Raadsfracties eensluidend tegen Duistere Steeg WiJ VAN VALKENAAR HELPEN U HIERBIJ OP DE GOEDE WEG GORDIJNCENTER m Pi1 BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 18 maart 1977 29e jaargang - no. 10 Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W. BeUers. Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D.J. Mondeel, Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertenties: Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hohens Nieuwsblad" Tijdens behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijziging van enige straatnamen in het buitengebied werd door alle raadsfracties, tijdens de j.l. maandag gehouden raadsvergadering, er bij het college op aan gedrongen de straatnaam „Duistere steeg" (langs het sportveldencomplex „Meermanskamp") te wijzigen in „Valkenweg". Tevoren was door de bewoners langs deze weg reeds een bezwaarschrift ingediend tegen de straatnaan Duistere steeg, omdat zij deze naam a-sociaal vinden, terwijl de naam, volgens hen, voorts doet denken aan een achterbuurt. Bovendien vinden zij de naam niet in overeenstemming met de in deze omgeving vastges telde vogelnamen, zoals Fazantenweg, Korhoenderweg en- Markollenweg. B. en W. stelden voor dit be zwaarschrift af te wijzen en de naam Duistere steeg te handha ven. Alle raadsfracties betoogden dat de bewoners, mede gezien de bezwaarschriften, zich nauw bij de straatnaamgeving betrokken voelen. Alle woordvoerders ver klaarden te staan achter de mo tivering van de bewoners en drongen aer bij het college op aan he t bezwaarschrift ontvan kelijk te verklaren en gingen akkoord met het voorstel dat de heer A. J. Nijkamp deed namens de C.D.A.-fractie om de „Duis tere steeg" te „herdopen" in Valkenweg. Namens het college verklaarde burgemeester Enklaar: LLWe hebben de bui al wel zien han gen. Het college is wel bereid aan de wensen tegemoet de komen". De raad besloot verder een ge deelte van de Winkelbergweg te wijzigen in „Witmoosweg" en de naam „Vonderschattenweg" te handhaven. De nieuwe huisnummering en straatnaamgeving in het buiten gebied zal op 1 mei a.s. officieel ingaan. STEMRECHT Zoals bekend zijn de plaatselijke politieke partijen VVD, CDA, PVDA en het actiecentrum PPR voornemens op vrijdag 25 maart a.s. een politieke voorlichtings avond te organiseren, bedoeld voor jongeren die op 25 mei a.s. voor het eerst gebruik kunnen maken van hun stemrecht. Ten einde hiertoe te kunne ge raken hebben de afdelingsbestu ren van de PVDA en PPR het gemeentebestuur verzocht gege vens te willen verstrekken be treffende de namen en adressen van alle hier betreffende jonge ren in de gemeente Holten. Hierop kregen genoemde bestu ren ten antwoord dat dit wel mogelijk was, doch tegen beta ling van legeskosten waarmee een nogal flink bedrag gemoeid bleek te zijn, waarop een ver zoek werd ingediend tot verle ning van een subsidie ter hoogte van genoemde legeskosten, het geen door B. en W. echter werd afgewezen. Tijden de j.l. maandag gehouden raadsvergadering kwam de heer Meerman (PVDA) bij de behan deling van de ingekomen stuk ken, nogmaals terug op de hier voor genoemde gang van zaken. De heer Meerman begon zijn be toog met woorden van spijt uit te spreken over het feit dat het college geen vrijheid kon vinden een subsidie te verlenen voor dit belangrijk stuk werk. Overigens verklaarde hij verwonderd te zijn dat Lelystad aan alle poli tieke partijen wel een dergelijke naamlijst heeft verstrekt. „Wij betreuren het zeer dat het col lege aan ons verzoek niet heeft kunnen voldoen, temeer omdat het hier gaat om jonge kiezers. Maar nu de kaarten eenmaal zo liggen zouden wij het voorstel willen doen om bij de verzen- Nu het voorjaar met rasse schreden nadert, moet u eens gaan denken aan nieuwe vitrage Want een raam met een goede vitrage is uw visitekaartje! met een grote collectie w.o. Gardisette, Ado, Beliaprix, Egger en vele anderen. U zult bij ons beslist slagen. Komt u eens vrijblijvend bij ons binnen en vraag een prijsopgave Deldensestraat 198 - Goor - Telef. 05470-2686 ding van de verkiezingsoproep, van gemeentewege, een stencil bij te voegen waarin met name de jonge kiezers worden opge roepen gebruik te maken van hun stemrecht. Het gaat hier om een algemeen belang en het stimuleren tot het stemmen achten wij hoogst belangrijk", aldus de heer H. Meerman. Namens het college verklaarde burgemeester Mr. W. H. Enklaar bepaald niet onwillig te staan ten aanzien van het verstrekken van persoonsgegevens uit het kiesregister, maar dat verstrek king daarvan, zonder betaling van leges, nu eenmaal door de Wet wordt verhinderd. „In de Flevopolder ligt het bestuur nog in handen van de Landdrost en is de democratie nog niet zover als bij ons. Wellicht zijn de be palingen daar zodanig dat het in Lelystad wél kon", zei hij. Betreffende het voorstel van de heer Meerman stelde Mr. En- klaar de raad voor het college gelenheid te geven voor intern beraad, waartoe tenslotte werd besloten. Het voorstel Meerman vond overigens steun bij zowel het CDA als de VVD-fractie. WOONWAGENSCHAP Als eerste gemeente in de regio keurde de gemeenteraad, tijdens de j.l. maandag gehouden open bare raadsvergadring, een met de gemeente Bathmen, Deven ter, Diepenveen. Olst en Raalte gemeenschappelijke regeling goed inder de titel „Regeling Woonwagenschap Zuid West Overijssel, welke regeling decen tralisatie van het regionaal woonwagenkamp Deventer tot doel heeft. Tijdens de vergadering van 12 oktober 1976 is deze aangele genheid ook reeds onderwerp van gesprek in de raad geweest waarbij de raad zich toen reeds in principe achter het decentra lisatiebeleid opstelde, doch maakte bij die gelenheid ernstig bezwaar tegen overwegende be voegdheden welke in de concep tregeling aan de gemeente De venter werd toegekend. Bezwa ren welke ook vanuit de ge meenten Bathmen en Diepen veen werden gehoord. Na bestuurlijk en ambtelijk overleg is de gemeenschappe lijke regeling thans zodanig ge wijzigd dat deze bezwaren thans zijn weggenomen. Namens de PVDA-fractie verklaarde de heer H. Meerman thans graag ak koord te gaan en sprak de hoop uit dat het decentralisatiebeleid in hoge mate mag bijdragen tot een meer leefbaar klimaat voor de woonwagenbewoners. De heer J. Warrink (Gem. Bel.) ging wel akkoord maar ver klaarde toch erg kritisch te staan ten opzichte van de be oogde decentralisatie. „Het blijkt dat grote woonwagenkam pen wel degelijk kunnen func tioneren. We zijn met name hui verig voor de voorgenomen spoed die men aan de decentra lisatie wenst te geven en zouden het geheel graag met de uiterste zorg omgeven willen zien". Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met het voorstel akkoord. MEDISCH CENTRUM Tijdens behandeling van net voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel bouwter rein aan de plaatselijke huisart sen, gelegen aan de Keizersweg en bestemd voor de bouw van een medisch centrum, ver klaarde de heer H. J. Westerink (CDA) het op zich een verheu gende zaak te zinden dat Holten wordt verrijkt met een medisch centrum. Namens zijn fractie echter wen ste hij met nadruk te verklaren de handen volledig vrij te willen houden met betrekking tot de voorlopige grondprijs van f70,60 per m2, excl. BTW, omdat de exploitatieopzet van het be stemmingsplan de Haar thans nog noet bekend is. Hierdoor heeft de raad ook nog geen in zicht over de vraag hoe hoog de definitieve grondprijs zal uitval len. „Wij gaan graag akkoord met deze werkoop maar behou den ons het recht voor in een later stadium op de grondprijs terug te komen", aldus de heer Westerik. Namens het college zei burge meester Énklaar: „We kunnen geen grond verkopen en zeggen: U zult nog wel horen wat U daarvoor moet betalen. In nauw overleg met buro Hajema zijn we uitgekomen op een voorlo pige koopprijs van f70,60 per m2. We verwachten dat de defi nitieve prijs hier niet ver vanaf zal komen te liggen", zo stelde hij de heer Westerik gerust. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad overigens akkoord met het voorstel. Vanaf heden kunt u afval-glas brengen op de Gemeentewerf, Waagweg 4 te Holten. Gelegenheid tot het stor ten op een daarvoor aan gegeven plaats dagelijks van 13.00-16.00 uur, doch op zaterdag van 13.00-15.00 uur. Van harte aanbevolen door Werkgroep Natuur en Mi lieu, Holten. Zaterdagmiddag 12 maart gaf de uit 24 kinderen bestaande blok- fluitgroep van de o.l.s.Dijkerhoek o.l.v. mevr. Van Gils een openbare les in de school. De ouders kregen die middag een indruk hoe hun kinderen muzikale vorming krijgen, het aanleren van liedjes, het kloppen van ritme en maat, het lezen van notenschrift, de begeleiding met woodbloc, be- llenkrans, triangel, enz. De blok- fluitlerares mevrow Van Gils liet de ouders zien op welke plezierige wijze hun kinderen in de vier ver schillende niveau-groepen, de een voudige liedjes al heei leuk klonken en hoe bij de gevorderden de tonen als een waterval uitrolden. Voor ouders en kinderen was het een zeer leerzame middag. Ruim honderdzestig leerlingen van de zesde klassen der vijf basisscholen uit het dorp en van de scholen in Dijkerhoek en Espelo, hebben woensdagmorgen deelgenomen aan de landelijke boomplantdag. Ze hebben onder leiding van de hoofden hunner scholen 70 boompjes en plm. 500 heesters geplant in het parkje tegenover het bejaardencentrum „De Diessenplas" en ten noorden van de Churchillstraat, waar door de droogte van het afgelopen jaar nogal wat beplan ting was uitgevallen. Het plantgoed bestond o.m. uit eik, esdoorn, linde, hemelboom. Christusdoorn, wat de bomen be treft en uit contoniaster, neaster, prunus, Japanse kwee en gerreme- las en andere heesters. Het was aangeschaft door de gemeente. Het was voor de scholieren, die o.a. per fiets en met een wagen achter een tractor arriveerden, een prettig uitje. Meester Brouwer, het hoofd van de o.l. Dorpsschool, die de leiding van dit evenement had, zei in een kort toespraakje tot de school jeugd, dat er tegenwoordig veel Op het moment dat nummer 10 van de 29ste jaargang van Holtens Nieuwsblad bij U in de bus glijdt, zijn de leden van „H.M.V." al weer uren bezig om U op zaterdagavond 19 maart een fantastische, een gran dioze avond te bezorgen. Er wordt gesleept met kabels voor verlichting, demontabele podiums worden op gesteld, het geluid wordt uitgetest, de sporthal feeste lijk aangekleed enz. enz. En bij al het werk, dat klaar moet komen, moeten de muzikanten, de tamboers en de majorettes ook nog tijd vinden om te repeteren en te oefenen. Maar het zal - dat hebben alle medewerkers elkaar beloofd - klaar komen. Ze zijn bereid om zo nodig 's nachts door te werken. Samen zullen ze de Holtense gemeenschap zaterdag avond laten zien en beluiste ren wat de Sporthal 't Mossink" ook voor H.M.V.. de drumband en het majorette peloton voor mogelijkhe den biedt. Dat het muzikaal ook weer een op hoog peil staande avond zal worden staat bij voorbaat vast. Wij kennen immers de muzikale kwaliteiten van onze ensembles! „H.M.V." kampioen van Nederland op het Top- concours in Arnhem (1975) en de drumband kampioen van Nederland in 1974 en 1975. Achter deze eclatante successen staat onze plaatsge noot dirigent Henny J. Fransen onder wiens bezie lende en zeer bekwame leiding „H.M.V." al vele jaren zich kan meten met de „upper ten" in de Nederlandse Fanfare gezelschappen. Fransen is ook de grote stimu lator voor het concert en de show met meer dan honderd medewerkers. De belangstelling voor de avond is groot en zeer vele Holtenaren hebben in voorverkoop kaarten gekocht omdat ze het evenement beslist niet willen missen. De organisatie verzocht ons te willen meedelen dat er in de hal niet mag worden gerookt, dat de garderobe beperkte mogelijkheden heeft en dat de hal niet berekend is op de verkoop van dranken etc. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit blad. aandacht aan de natuur besteed wordt. Er moeten veel bomen ver dwijnen door huizenbouw, ruilver kaveling en dergelijke. Daarom is het zo goed, dat er elders weer nieuwe beplanting wordt aange bracht. Hij noemde het erg waar devol om bomen en struiken te onderhouden en spoorde de scho lieren aan om straks als ze zijn aangegaan eens te komen kijken en het bedrijven van baldadigheid tegen te gaan. De plantdag, was onder leiding van chef-tuinman, D.J. Pekkeriet, van gemeentewerken en uitvoer der, F.DLubbers van Soweco, dat het beheer heeft over het parkje voor beide instanties voorbereid. Bosbouwkundig hoofdambte naar, Ing. A.G. Teerink, van Staatsbosbeheer, dat over het al- Donderdag 10 maart heeft de Buurtvereniging Churchillstraat-Vrijheidslaan een gezellige avond georganiseerd in het Bejaarden-Centrum „Dies senplas". De recreatie-zaal van het Bejaardencentrum was ge heel gevuld met Bejaarden uit genoemd Centrum en die van de Vrijheidslaan en Churchillstraat. Na eerst een kopje koffie of thee met een plakje cake te hebben genuttigd, opende de voorzitter van de Bewoners-Commissie, de heer Koper, de bijeenkomst. Hierop was het woord aan de heer B.H. Brouwer, hoofd van de O.L. school. Op bijzonder boeiende wijze heeft de heer Brouwer een betoog gehouden over het verleden en heden van de gemeente Holten. De aanwezigen waren de heer Brouwer erg dankbaar voor zijn voordracht. Vervolgens was de daad aan de fam. Schmets, die met enige leuke spelletjes de aanwezigen heeft bezig gehou den. Na de pauze, waarin wederom koffie of thee werd gebruikt, kwam de heer Schmets met de aanwezigen het grote Bingo-spel spelen. Er was een behoorlijk aantal prijzen, vele bejaarden hebben een prijs in de wacht gesleept. Het was een bijzonder geslaagd avondje „Diessenplas". gemeen deze jaarlijkse boom- plantdagen orgamseert, kwam ook nog even een kijkje nemen vanuit Nijverdal. Het was voor het eerst sinds een jaar of twintig, dat in Holten weer een boomplantdag werd gehouden. Toen heeft men slechts één keer door scholieren boompjes laten planten op de Holterberg en er waarschijnlijk nooit meer naar om gekeken. Toen de boomplantdag in de Hol tense milieugroep ter sprake kwam, heeft het raadslid en lid van de groep mevr. F.M. ter Doest-Bos het initatief genomen om dit even ement hier weer ingevoerd te krij gen. Dat is haar, via de heer Brou wer en het gemeentebestuur ge lukt. Zij was dan ook met andere leden van de groep de deze morgen aanwezig. DIERENPARKJE Het dierenparkje, dat deel uit maakt van de thans ingeplante ge biedje nadert nadert zijn voltoo iing. Twee reeen, die door de buurt vereniging Holterhaar, zullen wor den aangeboden, zijn al aange schaft en verder wacht men vol gens technisch ambtenaar Boele, op hetgeen er nog meer zal worden aangeboden. De volgende week zal worden begonnen met de bouw van het onderkomen voor de dieren. Het wordt een gebouwtje van plm. 25 m2 oppervlakte, dat gedeeltelijk dienst zal doen als rijwielstalling voor de Sowecowerkers. Het wordt met riet gedekt en aangepast aan het door Soweco gerestaureerde boerderijtje, dat er naast staat. Als alles is afgewerkt en bomen en heesters groen zijn, wordt het een leuk park, dat vooral de bewoners van „De Diessenplas" veel aflei ding kan bieden. De secretaresse van de afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis, mevr. J.H. Nekkers-Wolterink, heeft het gemeentebestuur ge vraagd het parkje „Henri Dunant- park" te noemen, om daarmede de stichter van deze wereldomvat tende organisatie te eren. In ons nummer van 11 maart jl hebben we met betrekking tot de realisatie van hetz.g. Komplan ge schreven, dat de huizen aan de Binnenstraat reeds in het bezit van de gemeente zijn. Dat is echter ten aanzien van het pand van de fami lie Stukker nog niet het geval. Daarvoor onze excuses. HOLTEN - Geboren: Jan Mar- tijn z.v. M. Aaftink en G. Kos ters (geb. te Deventer); Mannus Jan zv G H Oosterveld en E j Ruiterkamp; Arjan zv T a Scheurwater en J Potkamp; Herman Anton zv H J Haver slag en J H Haarman.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1