Resultaten volleybal- competitie Mintonette O.C.H. boeide met blijspel Sï „HOLTEN" VUEENVim JAAK Plattelandsvronwen afd. Espelo bijeen Tafeltennisteans vrijwel zeker voor kampioenschap Gevraagdcharmante meis jes met persoonlijkheid Kievitsei HOCKEY HOEK Forumavond Voorlichtingsavond ('hr. Onderwijs Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van P attelandsvrouwen Programma sporthal 't Mossink Trekkingslijst „Snelle Wieken" POLITIEKE JONGEREN Z£heerevèS Sauna Huizenga Week 19 t.m. 25 maart „Miss Pasar Malamverkiezing Van der Kolk boeide platte landsvrouwen Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 MAART 1977 - PAGINA 11 Heren 1 defenitief op tweede plaats Het in de splinternieuwe NMB- trainingspakken gestoken eerste herenteam van Mintonette legde in zijn voorlaatste competitie duel definitief beslag op de tweede plaats. Daarvoor diende de wedstrijd tegen Flash 4 ge wonnen te worden. In de eerste set slaagde de aanval van Min tonette er regelmatig in gevari eerd de verdediging van Flash 4 af te troeven, setstand 15-3. Ook in de tweede set bleef het over wicht van de Holtenaren groot. Er werden wat wissels toegepast en via 6-0 en 10-3 werd de tweede set met 15-4 een prooi van opnieuw de NMB-boys. Zo vlot en gladjes als het in deze twee sets ging, zo stroef draaide het ineens in de derde set. Flash 4 scoorde gelijk met Min tonette op vooral door te on zorgvuldig Holtens spel. Bij 9-9 volgde een time-out van trainer-coach De Looze en bij 11-13 was Flash 4 dicht bij de setwinst. Mintonette haalde de opslag terug maar verder dan 12 punten kwam men niet: Flash 4 won met 12-15. De klad zat er een beetje in maar toch was Mintonette te sterk in de aanval voor Flash 4. Regelmatig sco rend ging deze laatste set naar Holten met 15-6, waardoor een 3-1 overwinning een feit was. Stand: Rivo 4 17-33, Mintonette 1 19-32, Flash 5 18-27, Markelo 1 18-27, Mintonette 2 19-20, Mar kelo 2 19.-16, Rivo 3 17-11, Ho- lyoke 2 17-11, Flash 4 18-9, Eversberg 16-6, Flash 6 18-4. Twee punten heren 2 Het tweede herenteam van Min tonette had afgelopen vrijdaga vond een niet gemakkelijke taak. Men moest twee keer aan treden tegen resp. Holyoke 2 en Flash 5. De eerste wedstrijd le verde tegen Holyoke helaas geen overwinning op. Het zeer jeug dige Enterse team dwong de Holtenaren een 2-2 gelijkspel af. Mintonette speelde tegen Ho lyoke 2 zeer onregelmatig en niet doeltreffend waardoor ze al snel tegen een 0-7 achterstand aankeken. Gelukkig kwam Min tonette snel terug en wist deze set nog in winst om te zetten. In de tweede set nam heren twee het initiatief en kwam Ho lyoke op achterstand. Daarna lukte het Holyoke om Minto nette op het verkeerde been te zetten waardoor de jonge ploeg aan zelfvertrouwen won en het bij Mintonette niet erg meer vlotte. Deze set ging naar Ho lyoke. In de derde set een gelij- kopgaande strijd waarin dan Mintonette dan weer Holyoke een paar puntjes pakte. Uitein delijk was het Mintonette dat deze set won. De laatste set was weinig aantrekkelijk. Een onze ker spelend Mintonette en een bij vlagen redelijk spelend Ho lyoke dat deze set wist te win nen o.a. dankzij een knullig op gevangen laatste bal in het ach terveld van de Holternaren (13- 15). De tweede wedstrijd was tegen ïen sterk Flash 5. Na een 0-6 achterstand kwam Mintonette pas op toeren. Snel werd de achterstand ingelopen en de eerste set werd door Mintonette gewonnen. In de tweede set kwam Flash 5 terug en, on danks verzet van Mintonette, moest deze set worden afgestaan aan Flash 5. De beslissingen van de scheidsrechter voorkwa men dat beide teams in hun spel konden komen. De derde set was weer voor Mintonette 2 en Flash 5 slaagde erin de vierde set te winnen. Eindstand ook 2-2. Na drie uur spelen had het tweede 2 punten verdiend eerste set werden de Mintonette meisjes, hoewel goed ingespeeld, ingemaakt door Flash. De ballen werden niet goed opgevangen en er kwamen ook weing aanvallen uit. Ook de hoge prikballen hadden weinig succes. De tweede set werd er heel onge concentreerd gespeeld en ging met 15-2 verloren. Deze stand spreekt voor zich zelf. De derde set begonnen de Mintonette meisjes goed. Ze hadden soms zelfs een voorsprong en ook wa ren er enkele goede aanvallen te zien. De stand werd nog 11-11 (hoe is het mogelijk??), maar toen was het gebeurd met de Holtense meisjes. Er werd opeens geen enkele bal meer goed opgevangen. De coach kon hier weinig aan veranderen en deze set ging eveneens verloren en wel met 15-11. Eindstand 3-0 voor Flash A. Stand: Flash A 14-28, Volley ,a 15-25, Rivo A 16-25, Flash B 15-16, Mintonette 16-15, Flash C 15-11, Volley B 16-9, Eversberg 15-8, Rivo B 15-8, Holyoke 15-7. PROGRAMMA VOLLEYBAL •COMPETITIE Vrijdag 18 maart. 20.00 u.: Vrivo-Mintonette dames 1 (Vrie- zenveen); Maandag 21 maart, 21.00 u.: Flash 4-Mintonette da mes 2 (Nijverdal); Vrijdag 25 maart, 19.00 u.: Mintonette- -eneenten-toumooi. De toneelclub OCH heeft dins dagavond in gebouw Irene een groot aantal Holtense cn IVIar- kelose gehandicapten en bejaar den enkele uren veel plezier be zorgd met de presentatie van het blijspel in drie bedrijven van de auteur Jan Blaaser „In een an dere wereld". Het stuk verplaatst ons naar de deftige salon van de zgHenman Van Runten en Zwiep. D<? vrouw van deze alsmede hun enige dochter leven zeer boven hun stand, althans de heer des huizes kan zich de grote uitgaven van dit tweetal niet meer permitte ren. Ten einde raad associeert hij zich met Koopman, een volksman, gewezen bankwerker. Voordat deze transactie plaats vindt, beleven we reeds de gek ste situaties. De salontaal van de Van Runtens en de platte uit drukking van de Koopmans bot sen natuurlijk geregeld. Het blijkt weldra dat Koopman zijn tot dusver zuinig beheerde cent jes in een zeer hachelijke onder neming heeft gestoken. Als de schrandere zoon van laatstgenoemde uit Amerika thuiskomt, zet deze direct de deftige heer Van Runten schaak mat, maar werpt zich daarna met ale opgedane kennis vol energie op de zaak en weet deze dn korte tijd tot opbloei te bren gen. Totdat op een ongelukkig gekozen moment de machines vastlopen en daarmee een pracht order, die over de toekomst van de zaak moet beslissen. Maar dan blijkt de doodgewone bank werker over de nodige brains en bekwaamheid te beschikken om als redder in uiterste nood te In februari jl. was het 55 jaar geleden dat ons aller SV Holten werd opgericht. De viering van dit heuglijke feit zal plaatsvin den op vrijdag 29 en zaterdag 30 april (Koninginnedag). De voor dit doel in het leven geroepen feestcommissie heeft als speciale attractie voor geheel Holten een Tiroler band van 30 personen geëngageerd. Deze band met in ternationale reputatie komt uit het Oostenrijkse Hopfgarten in Brixental. Het gezelschap zal op vrijdagavond 29 april tijdens een grote feestavond "optreden voor leden, donateurs en genodigden. Zaterdagmidd. 30 april komt de hele Holtense jeugd aan bod, wanneer de band een kinder matinee verzorgt. Zaterdagavond ten slotte is er nog een optreden gepland voor belangstellenden. Het gezelschap uit Tirol treedt op in een grote „tenthal" die t.z.t. zal worden opgezet in Kalf- stermansweide. Houdt u deze data vrij. Nadere aankondigin gen volgen. kunnen functioneren. En won innerlijke waarde het dus weer eens van holle eigendunk en zelf overschatting. Natuurlijk komt er ook een stukje liefde in deze klucht voor. De dochter, vol bewondering voor de uit Amerika gekomen zoon, wordt op deze verliefd en er komt een bruiloft. Rob brengt Gonny „In een andere wereld", waar ze samen met hem altijd hoopt te blijven. „In een andere wereld" is een kostelijk geval ,niet gebaseerd op onnatuurlijke nonsens, doch op grappige tekortkomingen van kleine gewone mensen. Het blinkt uit door 'n zeer geestilge tendens en bevat tevens een goed stuk moraal. De tonelisten kre gen vele malen een zeer verdiend applaus. Na afloop van de uitvoering werden de OCH-ers Jan Ooster kamp en Jan Konijnenberg, die resp. 350 en 250 keer bij OCH op de planken stonden, gehuldigd. Aan beide heren werd een ge schenk onder couvert aangebo den en hun dames werden ver rast met een bloemetje. Het initiatief tot de uitvoering ging uit van het Ontspannings comité in Markelo, dat maande lijks avonden organiseert voor gehandicapten uit Deipenheim, Holten en Markelo. Het is een lofwaardig initiatief waarvan ook regelmatig Holtense gehan dicapten profiteren en waaraan zij veel genoegen beleven. Na mens het Markelose comité sprak secretaris H. Moll een woord van dank tot OCH en door mevr. C. P. K. Enklaar-van An- del werden aan de uitvoerenden bloemen aangeboden. „In een andere wereld" werd onder regie van de heer W. ten Berge over het voetlicht ge bracht door Jan Konijnenberg als Van Runten, eigenaar porse leinfabriek; R. Aaltink-Kevelam als Augustine, zijn vrouw; I. Deijk-Oosterkamp als Gonny, hun dochter: Jan Oosterkamp als Koopman, rijk geworden bankwerker; M. Meinsma-Kooy als Marie, zijn wederhelft; Johan Stukker als Rob, hun oudste;' Frida Oosterkamp als Mielke, hun jongste dochter; Jan Hol- terman als Jean, huisknecht; F. Nijerees-Jonker als Linsen, kan toorjuffrouw; Lieuwe Meinsma als Gannifair, vertegenwoordi ger. We zijn er uit gegroeid we gaan verbouwen! MET VERWARMD ZWEMBAD NIJVERDAL TEL. 05486-5 45 45 Zaterdag: 20.00 u. concert- en showavond H.M.V. Zondag: 11.00-16.30 u. zaalhandbalcompetitie. Maandag: 16.30-17.30 Brandes (tennis) 19.00-20.00 Lohuis (zaalvoetbal) 20.00-21 00 u. Metalin (zaalvoetbal) 21 00-22.00 u. Schwarte (zaalvoetbal) 22.00-23.00 u. ter Schure (s.v. Holten). Dinsdag: 17.30-18.30 u. tennisclub Holten 18.30-22.30 volleybalvereniging Mintonette (training) Woensdag: 19.00-20.00 u. Wegenwacht Markelo (zaalvoetbal). 20.00-23.00 u. Badmintonclub Holten. Donderdag: 17.00-18.00 u. Tennisclub Holten. 19.00-22.00 u. zaalvoetbalcompetitie. 22 00-23.00 u. Schwarte (zaalvoetbal). Vrijdag: 18.00-19 00 majorettes H.M.V 19.00-24.00 volleybalver. Mintonette (recreantentoemooi). De leden van de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hielden in het Trefpunt hun maandelijkse bijeenkomst. De presidente, mevr. Tuitert- Bror.svoort, sprak een welkomst woord, met name tot de dames van de afd. Dijkerhoek, die aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven en in het bijzonder tot Grootentraast en mw. De Jager. Er waren enkele mededelingen: donderdag 24 maart bezoek aan het postorderbedrijf Wehkamp te Dedemsvaart, vertrek om 12.40 uur vanaf het Trefpunt, kosten f 5.-. Ook is er op 24 maart een agrarische contactavond in Bath- n en. Op 12 mei is er een dag in Zwolle, waar men zich wil bezig houden met het onderwerp: „Landschap en bebouwing". Op 21 april wordt de Algemene le denvergadering gehouden in Zwolle. Verder werden de dames er op attent gemaakt dat er weer gelegenheid is om in Holten mee te doen aan een verkeerskennis- wedstrijd in Hotel Vosman op maandag 28 maart. Hierna werd het woord gegeven aan mw. De Jager. Zij hield eerst een inlei ding over Indonesië, waarna mw. Grootentraast dia's vertoonde. Deze beide dames hadden 2 jaar terug een reis naar Indonesië ge maakt samen met een gezelschap en maandagavond hebben de da mes van Espelo mee genoten van al het moois dat daar te genieten valt. Alhoewel, men ziet er schrille tegenstellingen, de luxe die er is in de grote steden net als hier, en de armoe bij de mensen in de kampongs, maar verder, de natuur is er zo ge weldig mooi, daarvoor moet je er geweest zijn om dat te gelo ven, zo besloot mw. Grooten traast. Men zegt niet voor niets de „Gor del van smaragd". In de pauze was er gelegen heid om allerlei dingen die ze mee hadden gebracht te bezichti- gens, alsmede de handwerkstuk ken die het afgelopen seizoen cfoor de Espelose dames gemaakt zijn. De presidente bracht in een kort slotwoord de dames uit We- sepe hartelijk dank voor hun bij drage aan de gezellige avond. TREKKINGSLIJST Verloting Postduivenvereniging „Snelle Wieken", Holten-Markelo: 166, 187, 233 le prijs, 240, 251, 258, 276, 320, 344, 345, 471, 551 2e prijs, 746 3e prijs, 1102, 1107, 1122, 1137, 1184, 1304, 1525, 1527, 1552, 1668, 1750. 1810, 1895, 1928, 1950,. Prijzen afhalen bij: de heer H. Voor tman, Wehmekamp 19, Markelo. In de maandelijkse bijeenkomst van de afd. Dijkerhoek v.d. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard" heeft na een welkomstwoord van de presidente mevr. M. Reilink- Kers de heer Van der Kolk te Laren (G.) de talrijke dames buitengewoon geboeid met een bespreking van het boek „De gouden zweep" van Aart Brou wer. Mevr. Reilink bracht hem hier voor hartelijk dank en bood een geschenkbon aan. Er werd in deze vergadering afscheid geno men van mevr. R. Jansen- Bronsvoort die als bestuurslid veel en belangrijk werk voor de afdeling heeft gedaan. Zij werd onderscheiden met de zilveren bondsspeld. In haar plaats werd als be stuurslid gekozen mevr. A. Kroon-Pasman. De presidente wenste haar hiermee geluk en herinnerde aan de binnenkort te houden agrarische contactavond in Dijkerhoek en de Provinciale vergadering in Zwolle. Wim Toorneman. Espelo 89, heeft woensdagmiddag in een weiland bij de boerderij het eer ste kievitsei in Holten gevonden. Op vrijdagavond 11 maart speelde het meisjesteam van Mintonette tegen Holyoke. He laas moesten ze de eerste set met verlies bekopen want er werd ongeconcentreerd gespeeld en zo kon Holyoke snel de 15 punten halen. De tweede set ging beter. Er kwam en meer aanvallen en ook tegen de „prikballetjes" was Holyoke niet opgewassen. Deze set en ook de derde set werden door Minto nette gewonnen. In de vierde set waren de Holtense meisjes moe gestreden. Holyoke maakte hier van gebruik. De stand liep ge lijk op. Na enige inzet op het eind kon Mintonette toch de set winnen met een klein punten- verschil. Eindstand: 3-1. Zaterdagmiddag 12 maart speel den de meisjes een uitwedstrijd in Nijverdal tegen Flash A. Deze wedstrijd eindigde in een 3-0 overwinning voor de Nijverdalse meisjes, wat niet geheel tegen de verwachtingen in was. In de Na anderhalve maand kompeti tie is duidelijk geworden dat zowel het eerst als het tweede team het kampioenschap en de daaraan 'erbonden promotie bijna niet meer kan ontgaan. Alleen team I kan theoretisch nog in moeilijkheden komen tegen Olympia uit Goor Dit valt echter niet te vernachten daar afgelopen zaterdag de uit wedstrijd met 6-4 werd versla gen. In deze match leek het aanvan kelijk nog moeilijk te worden, omdat Olympia met 2-0 de lei ding nam. Robert van Iddekinge en Nico Valk verloren nl. hun single. Nico herstelde zich later op de avond en kwam toch nog twee keer tot winst. De dubbel, die door Nico en Frans Turin werd gespeeld werd ook in winst om gezet. De laatstgenoemde bleek ook in zijn singles niea te klop pen en won ze alle drie. Robert kon geen vuist maken en ver loor zyn partijen. Dinsdag werd Quick uit Olden- zaal) ontvangen, maar deze jon gens kregen geen been aan de grond. 10-0. In deze wedstrijd werd gespeeld met F. Turin, N. Valk en R. Lefèbre Holten I staat na 6 wedstrijden met 12 punten ongeslagen bo venaan. Winstpercentages: Turin 1007, Valk 887r, Lefèbre 66,667,V. Iddekinge 33,337r. TEAM II Ook dit team staat, er erg floris sant bij en ztf hebben nu 10 punten uiat 5 wedstrijden. De concurrentie is echter al op grote achterstand gezet. Dinsdagavaond werd Jozo met 6-4 verslagen. Johan van Swden die voor deze wedstrijd begon al zijn singles nog gewonnen had. verloor ze ditmaal echter alle drie. Winstpercentagers: W. Gutlich 937c, W. Alberts 937, B. Arfman 867-, G. Overvelde 867t, J, van- Sweden 667c. Indien belangstelling hebt voor het spelen van tafeltennis in clubverband, komt U dan op dinsdagavond eens kijken in de gymzaal. Haarstraat, Holten. Het afgelopen weekend verraste ons helemaal met een grote hoe veelheid aan zon en doelpunten. Uit alle binnengekomen versla gen weerklonk een enthousiaste sfeer, waaruit wij concluderen, dat een ieder weer ontwaakt is uit de winterslaap. Uitslagen heren: Goor-Heren 1 3-1; Heren 2-Drie- nerlo 5-0; Dalfsen-Veteranén 6-0; Heren 1-Haackey 1-1; Heren 2- DKS 1-4 Jeugd: Almelo b3-Jongens 6-1, Almelo b2-Meisjes 0-2. Vriendschappelijk (zat. 19-3): ITT-Holten dames 14 u., ITT- Holten heren 15-15 u. Wedstrijdprogramma zondag 20-3. Salland-Heren 1 14.30 u Hardenberg-Heren 2 14 u.; Vete ranen-Zwolle 11.30 u. Jeugd (zat. 19 mrt).: galland bl- Jongens bl vertrek O.D 9.15 u Salland bl-Meisjes bl, vertrek OAD 12 u. Dinsdag 22 maart: Holten b- Steenuwijk 14 u. Donderdag 24 maait: Hólten a- Almelo 14 u. Inwijding kleedkamer. Op 26 maart a.s. hoopt de bouwcom missie de laatste hand aan de kleedkamers te hebben gelegd. Ter gelegenheid hiervan wordt om 20 uur de feestelijke opening verricht door onze voorzitter. Ward Oostvogel en zal er vanaf 20 30 uur gelegenheid zijn tot be zichtigen van de kleedkamers met douches, ligbad, sauna, slaapbanken, sfeervolle verlich- iing en natuurlijk ook de bar in het clubhuis, Iedereen is van harte welkom! Tot 20 maart kunnen meisjes en jonge vrouwen uit het oosten en noorden van het land de aanmel dingsformulieren aanvra gen om mee te doen aan de verkiezing van „Miss Pasar Malam Zwolle", die op za terdagavond 9 april plaatsheeft in de Zwolse IJsselhal. De meisjes worden beoordeeld op gratie, charme, goede smaak, intel ligentie en persoonlijkheid. Om aan de verkiezing te kunnen mee doen moeten zij tenminste 16 jaar oud zijn en zich onderwerpen aan een schriftelijke voorronde. Tijdens de finale moeten de deelneemsters In verband met de op 25 mei a.a ie houden landelijke verkiezin gen organiseren de plaatselnke groeperingen van CDA. VVD, PvoA en PPR, in samenwerking met de jeugdsociëteit De Sehure, op vrijdag 25 maart a.s. een poli tieke voorlichtingsavond, welke speciaal is bedoeld voor jonge ren welke dit jaar voor 't eerst gebruik kunnen maken van hun stemrecht. Deze forumavond, die om 8 uur aanvangt, zal worden gehouden in De Schure. Het forum zal be staan uit de volgende politieke figuren uit onze gemeente J. H. v. Engbrink (CDA), mw. F. M. ter Doest-Bos (VVD) en D. J. Mondeel (PvdA). Als voorzitter van het forum zal fungeren de heer C. J. van Geel. Aanvankelijk zal elk der forum leden tien minuten spreektiid krijgen om te vertellen waarom cn waarop zij op 25 mei mei a.s zullen gaan stemmen, tervviil, na een korte pauze, aan de ion- geren gelegenheid zal worden gegeven voor het stellen van vra gen aan een wat meer uitgebreid forum waarvan ook het actiecen trum PPR deel zal uitmaken (zie agenda en advertentiè). eenmaal verschijnen in normale westerse kleding en eenmaal in exotische kleding, die mag bestaan uit folkloristische, doch ook uit fantasiekleding. Om mee te kun nen doen behoeven de meisjes be slist niet van oosterse afkomst te zijn. De beoordeling heeft plaats door een jury onder voorzitterschap van de heer T. C. Tamse, wethouder voor Culturele, Sport- en Jeugdza ken van Zwolle, die wordt bijge staan door balletleidster Carla Nij- land en door mevr. R. E. Joenoes, die optreedt namens de Pasar Malam-organisatie Er zijn prijzen van o.a. f 500,-, f250,- en f 100,-; de drie hoogst-geklasseerde meisjes worden geplaatst in de finale van de landelijke Miss Pasar Malam- verkiezing, die op 18 mei in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden Aanmeldings- en vragenformu lieren kunnen worden aange vraagd via telefoonnummer 020- 99 18 08 of schriftelijk by de Pasar Malam Zwolle, p a Postbus 154, Diemen. In de hal van de Chr. School „De Schakel" werd een voor lichtingsavond gehouden, belegd door het schoolbestuur, die ten doel had de ouders der leerlin gen alsook andere belangstel lenden, nader te informeren over het Chr. Voortgezet On derwijs. Vertegenwoordigers van resp. de Chr. MAVO uit Rijssen, het Chr. College „Noetsele" te Nijverdal, het Chr. Lyceum te Almelo en de Chr L T S. te' Almelo waren aanwezig om nader uit een te zetten het doel en de functie van het Chr. V.O. De heer Otte, dir. van de Chr MAVO te Rijssen sprak (nadat de voorzitter van het schoolbes tuur de heer A. J Nijkamp de avond had geopend) over het onderwerp „Waarom Chr. Voor tgezet Onderwijs voor onze kin- D» led. n van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hielden dinsdagavond in zaal ..Vosman" hun maande lijkse bijeenkomst. Ze werden welkom geheten door de presi dente mevr. Vogt-Rooyackers die haar openingswoord besloot met een gedicht opgedragen aan de „ACV/W". Na lezing der notulen door mevr. Jansen-De Vries deed mevr. Van Doesburg-Tassen me dedelingen oa. over de tentoon stelling „De Waag" in het Waagebouw te Almelo en atten deerde mevr. Beltman-Wegstapel op de agrarische contactavond in Dijkerhoek. Vervolgens be sprak mevr. Cousin uit Deventer het boek „Geluk is een toegift" van W den Hollander-Brander Zij vertelde op zeer boeiende wijze de levensgeschiedenis van de in Frankrijk wonende schrijf ster. Aan het slot van de avond vroeg mevr Ladiges van de Mi lieugroep Holten de medewer king van allen, om het afval-glas naar de gemeentewerf aan de Waagweg te brengen om zo doende het milieu leefbaarder te houden De presidente dankte mevr Cousin hartelijk voor haar inte ressante en boeiende lezing en wenste allen wel thuis deren van 12 jaar en ouder?" U bent, zo begon spr. hier ge komen voor het belang van uw kind. Toen uw kind naar de la gere school moest hebt U be wust voor christelijk onderwijs gekozen, het is van wezenlijk be lang ook nu een goede keus te doen. U zult uw kind moeten la ten testen. Er wordt dan een deskundig advies gegeven. Nooit moet U zelf dan dat onderwijs voor uw kind kiezen waar het steeds aan zijn .plafond" zit. Het zal dan vaak te zwaar be last zijn en als het weer terug moet naar een lager niveau is dat een geweldige vernedering. Ze komen op deze leeftijd (12 jaar en ouder) vaak voor ver schillende kwesties te staan, ze ontdekken zich zelf, critiseren zich zelf. wat je meestal aan de buitenkant niet ziet Men kan zeggen: Ze moeten nu zelf maar kiezen, moeten maar eens met nadersdenkenden (b d katholie ken of „neutralen" omgaan Dat is onmogelijk op zo'n moei lijke leeftijd! Een bepaalde le raar. die er helemaal geen chris telijke mening op na houdt kan een kind zo danig beïnvloeden dat het aan het wankelen wordt gebracht. Er wordt vaak te klakkeloos een schoolkeuze be paald t Is pedant te zeggen, wy christen onderwijzers zullen dit wel even klaren 't Is God die dit alles doet' Wij willen hen op de bijbel wijzen, op Gods Woord, dat stuur en houvast ge eft in het leven Dit element moet ook in het onderwijs steeds naar voren worden ge bracht Wat is de zin van he leven? Is dat dit leven? Of het leven na dit levend Spree# hie over met uw kinderen, thuis wij als onderwijzers, met alle fouW en gebreken, trachten het o school te doen Niet de mens is autonoom, maar hij die zicb stelt onder Gods normen zo be sloot de heer Otte Na de pauze was er geleg< nh om aan een forum vragef' stellen.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11