TERUGBLIK IN WOORD EN BEELD wmmmmmmmxmmmms. mm Hl ^k% ml M il 7 IfsgHf:. VÈH¥9im wÊ& HOLTENS NiEU WSBLAD 31 DEC. 1976 - PAGINA 7 De üSste Braderie werd geopend door wetho uder J. Rietberg (linksNaast de wethouder Braderiekoningin Annemarie Schuppert. ym. MM V - pe ZVV „Blauw Wit" opende bij sportpark ..Meermanskamp" een eigen clubhuis. Namens het gemeentebestuur feliciteerde de wethouder van sportzaken de heer L. Kaan. Dr. Max Êuwe aan zet by Henk v. Beek. 1 ',!,v :'l|h',!'ln^i|lji!iji;i!!l!ii|!' W';1!'! aMMwr:-®' 1 ye9en 'meisjes van de gym.afd. BATO gaven aan de officiële opening van de sporthal exclusief cachet met een perfect uitgevoerde lintoefening bij infra schijnwerpers. 18 juni: Judo-examens S.V. „BATO". Buurtvereniging „Holterhaar" hield voetbaltoernooi. Oriën- teringsrit M.A.C. „De Holter- berg". Start Interkerkelijk Recreatiewerk Vakantieseizoen 1976 in tent aan de Borkeldweg. 25 juni: Diploma-uitreiking „De Noorden- barg". Alle leerlingen slaagden. Dominee Jan Elisa Steenbak ker Morilyon Loysen 80 jaar. Zeer velen kwamen hem in „Ire ne" gelukwensen. Dijkerhoek- se leerlingen bezochten bezoe kerscentrum „De Noetselerberg". Diploma-uitreiking Scholenge meenschap „Holten". 2 juli: Uitvoering leerlingen Muziek school Holten-Rijssen. Af scheidsavond Chr. Kleuterschool „Repelsteeltje". Dorpsschool nam afscheid van onderwijzers Arendshorst en Pak. De heer Vogt, direkteur „Coberco - Vrij heid" benoemd tot direkteur gro te Coberco-bedrijf in Balkbrug. School- en volksfeest in Dij- kerhoek. Schoolfeest Chr. School „De Schakel". Spring en dressuurwedstrijden om de „Snorre wind-trofee". 9 juli: I Afscheidsfeest o.l. Kleuterschool Tuinstraat en Chr. Kleuterschool l „Kleuterhoek". Gewestraad akkord met Districtsgezondheids dienst (D.G.D.). 16 juli: ij Dr. Max Euwe speelt op uitno- l diging van Jeugdsoos „De Schu il re" simultaan in de kantine van jj „Meermanskamp".. Schure-dag 1976 zeer geslaagd. Ponykamp „Bergruitertjes" bij Barchem. I Burgemeester Enklaar in raads- i vergadering: „Bouw serviceflat op Molenbelt gaat nu toch door". f 23 juli: Wethouder J. Rietberg opende de Braderie 1976. Vakantiegasten kozen Annemie Schuppert als Braderiekoningin. Herman S. uit Dijkerhoek en Henk W. uit het Neerdorp (als Dika en Mina Vroegop) zorgden voor enorme hilariteit en sensatie. Dansde- monstraties door folkloristische dansgroep „Trimqzo de Loir- raine" uit Frankrijk en de Boe- rendansgroep „Holten". Volop spanning en enorme sensatie bij autocross M.A.C. „Do Holter- berg". 30 juli: Jennekcsmarkt als sluitstuk van de Braderie 1976 was weer druk en gezellig. Touwtrekwed- s' rijd T.T.V. „O.K.I A." om het. kampioenschap van Holten werd gewonnen door ploeg Espelo I Team uit de raad wecrae zich dapper, maar kwam (helaas?) ëén puntje tekort voor strijd om de titel. Kindervakanticweek 1976 met grote deelname aan de verschillende spelen. Dorpsho tel „Holterman" begin december dicht. 6 augustus: Glorius optreden K.N.F. jeugd Road Band in nieuwe sporthal. Zelfstandige volleybalvereni ging in Holten. Kindervakan tieweek uitstekend geslaagd. Buurtvereniging Dpkerhoek op reis. 13 augustus: I-Iotel „Holterman" bij nader be sluit van hotelhouder W. ten Berge en mevr. J. ten Berge- Holterman reeds op 2 oktober dicht. Naam sporthal wordt ,,'t Mossink". 20 augustus: Wegenbouwbedrijf Krekel B V. verhuist naar Rijssen. Land huis „De Dieken" (v.h. Bergho- tel „De Dieken" voor f 465.000,— verkocht aan de heer Blok te Staphorst. Jonge vrouw bij verkeersongeluk op de Deventer- weg betrokken en enkele uren na aankomst in her. ziekenhuis overleden. Heftige discussie in raa dover uitbreiding zwem bad. 27 augustus: Enorme belangstelling voor de Nationale Zwomviordaagsr. Sport.rcai in Holten gestart met fietstocht. De heer W. Berk hout (73) bij val niet fiets op de Toeristenweg dodelijk gewond. Clubkampioenschappen van zwemclub „Twenhaarsveld". Paardenfokdag „Holbatheo" in Dijkerhoek toonde stijgende kwaliteit. Reisje Plattelands vrouwen Espelo naar Den Haag Scheveningen. 3 september: Vijf en. twintig jaar E.H.B.O. in Holten. School- en volksfeest in Espelo. Feestavond met re vue „Splo löt zich wier hörn". Veilig Verkeer besprak win ter programma. Holten E 1 pu pillen winnaar Alard van Brug- gen-toernooi. Zwemwedstrijd den o.l. Dorpsschool. Zwem- vierdaagse besloten met demon stratie wzemmen door Nijmeeg se Zwemclub „N.Z.C. '21. Ge slaagde clubkampioenschappen T ?-, „Holten". Z.V.V. „Blauw Wit" winnaar Heuvelrugtoernooi v.v. „Nijverdal". 10 september: Jubileum Machinefabriek „Uni versal". Pl.m. 500 genodigden uit binnen- en buitenland kwamen gelukwensen. De heer W. C. v. d. Weerthof, opzichter A bij het G.E.B., 25 jaar in overheids dienst. Frans Turin tafelten niskampioen van Holten. Vol leybaltoernooi „Mintonette" bij zonder geslaagd. Schoolkam- pioenschappen Z.C. „Twenhaars veld". Kampioen werd o.l. Kol- school Klas 4, 5 en 6 van „De Schakel" kampeerden op „De Bosrand" in Hellendoorn. 17 september: Vijf en twintig jaar E.H.B.O. Druk bezochte receptie en gezel lige feestavond. Prachtige suc cessen voor „H.M.V." en Drum band op K.N.F.-concours in Rijs sen. „H.M.V." start aktie „50.000" vanuit het luchtruim. „Open Huis" vrijwillige brand weer van Holten. Zwemkam- pioenschappen o.l. Kolschool. Titels voor Hanneke Truschel en Martin Wilpshaar. Lydia Kam perman weer zwemkampioen van de huishoudschool De Noor- denbarg". Sporthal ,,'t Mos sink" officieel geopend. H. Wansink en A. Klein Velderman 30 jaar werkzaam bij Fa. Gode schalk. Boerendansgroep „Holten" voor de derde keer op de internationale tour. 24 september: Culturele avond prachtig besluit openingsweek sporthal ,,'t Mos sink. Gemeentesecretaris G. J. Langenbarg sprak voor afd. Hol ten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Ouderavond School met de Bijbel „Het Kom pas". Afd. O.L.M. had bezoek uit De Bilt (U.). Superstar competitie in het kader van de opening van de nieuwe sporthal, sportief en spannend! Jaar bijeenkomst „Stichting Paardrij den Gehandicapten Holten. Voor d.e zesde en tevens laatste keer in dit seizoen diploma- zwemmen in zwembad „Twen haarsveld". Eerste Open Deur samenkomst seizoen 1976/1977. 1 oktober: Zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit" opende onder grote belangstelling eigen clubhuis. Er werden door afgevaardigden van verschillende verenigingen mooie geschenken aangeboden. Eerste prijs met lof van de jury voor Holtens Gemengd Koor op internationaal zaalcon cours in Nijmegen. Ds. A. Schellevis ontving toezegging van berepo van de Ned. Hferv. Gemeente te Zaamslag (Zeeland). Dorpshotel „Holterman" ver- kocht aan Bouwonderneming „D.U.R.A." te Rotterdam. Cir cus Boltini gaf wervelende show in grote tent bij de sporthal. Prachtige successen voor M.A.C.- ïeden Joop Staman, Dries Wil- lems en Gerard Kruiper in de Zesdaagse in Oostenrijk. Jaar vergadering V. V.V. „Holtens Be lang", De heer A. Westerink, voorzitter van H.M.V. werd door H.M. koningin Juliana onderscheiden met de ere medaille in goud. 22 oktober: Ds. A. Schellevis nam beroep aan naar Zaamslag. Zuster Duncan won eerste prijs - ge heel verzorgde 4-daagse reis voor twee personen met de Tor-Line naar Zweden - prijsvraag Rabo- Bank op middenstandsbeurs. Sportdag om de Frits Paule-cup. „Liberaal Café" afd. Holten en Markelo in Café-Restaurant „De Poppe". Ouderavond Chr. Kleuterschool „Repelsteel tje" in teken van „Doe-Het-Zelf". 29 oktober: Echtpaar Aaftink-Kuit, H. J. Wansinkstraat 16, 50 jaar ge trouwd. Algemene Beschou wingen gemeentebegroting 1977. Bloedplasma-avond afd. Hol ten Rode Kruis. Prijsuitrei king poppenwedstrijd N.M.B. Ouderavond o.l. Dorpsschool. A.R. Kiesvereniging akkoord met concept en oprichtingsakte C.D.A. Ledenbindingsfeest- avond afd. Holten N.V.V. Veel applaus voor „O.C.H." met to neelspel „Donder-dagen". 8 oktober: Middenstandsbeurs Holtense Handelsvereniging in „De Halm" geopend. Prachtig spel door „O.C.H." op feestavond Platte landsvrouwen en afd. O.L.M. Druk bezochte ledenvergadering afd. Holten P.v.d.A. Ds. A. W. Berkhof sprak voor Chr. Platte landsvrouwen over „De Wereld raad van Kerken". Dierendag op „Het Kompas". Nieuwe trainingspakken van Kledinghuis Beltman voor het eerste van S.V. „Holten". 15 oktober: Zilveren jubileum Hervormde Vrouwengroep „Ora et Labora". Bij ernstig ongeluk bij Del den vier doden, waaronder het Holtense echtpaar J. P. Jansen (74) en mevrouw Jansen-Moer- man (73), Neerdorp 73. Mid denstandsbeurs Holtense Han delsvereniging uitstekend ge slaagd. De heer D. J. Nijhuis 25 jaar als chauffeur in gemeen tedienst. Bruto-opbrengst ver loting „H.M.V." bijna veertig duizend gulden. Hoofdprijs - luxe auto - was voor de heer Kleizen uit de Hoffesstraat. Raad, onder bepaalde voor waarden, akkoord met mini- woonwagenpark (max. 8 wa gens) in Holten. Freek Wil- mer te Okkenbroek, lid van de M.A.C. „De Holterberg", Ned. kampioen motocross 125 cc. ju nioren. Veel aktiviteiten in het „Paalhuis". „Nachtrit om Holten", ondanks dichte mist, gezellig en geslaagd evenement. 5 november: Ouderavond o.l. Kolschool. Antwoord van B. en W. op Al gemene Beschouwingen van de frakties en behandeling gemeen tebegroting 1977. Aktie „Zui nig met water" door de afd. Chr. Plattelandsvrouwen, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en Milieugroep Holten. Paul Steunenberg en A. Broekhuis Bergruiter-kampioenen 1976. Ledenvergadering district Hol ten „Coberco". De heer Wiersma, onderwijzer „School met de Bijbel", benoemd tot hoofd van de Chr. School in Veessen (gem. Heerde). De heer Koopman van Spar Super markt benoemd tot bedrijfs-ad- viseur Spar-concern rayon prov. Utrecht. 12 november: Ook C.H.U. in Holten akkoord met C.D.A. Feest- en dans avond Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers". Première re vue „Voor 't geval dat „Dijkerhoeks Amateur Toneel". Kapsalon „Elegant" presen teede nieuwe haarmode. Ouderavond Openbare Haar- kleuterschool en zakelijke ouderavond o.l. Haarschool. P.v.d.A. afd. Holten steunt stand punt Den Uyl inzake ontwerp resolutie. De heren Aaftink, Kieftenbelt en Wissink 25 jaar lid van Voedingsbond N.V.V. Kledinghuis Beltman sponsor Z.V.V. „Blauw Wit". Prachtige nieuwe trainingspakken voor 't eerste. „Bergvliegers" huldig den kampioenen J. W. Willems, A. ten Dam (1) en A. ten Dam (2).. 19 november: Grote belangstelling voor CDA- manifestatie in „Irene". Fo rum-avond „Open Deur" met als onderwerp: „Evangelie en On derwijs". Raad benoemt met algemene stemmen, als opvol- hoofd van de o.l. Dorpsschool de heer A. J. Diemer te Valther- mond (Dr.). „Luciën de Eer ste, graaf van Niemendal" ne gende prins der Fienpreuvers. Jaarvergadering T.T.V. „OKIA" en T.C. „Holten". Gezellige avond H.H.V. „De Rietvoorn". Ledenvergadering O.L.M. besprak regeling vergoe ding droogteschade. 26 november: Sinterklaas heel hartelijk ont vangen. Holten heeft mannen koor. Erika Verkerk-Terpstra sprak in Liberaal Café over: „De liberale vonk in het kruitvat Den Uyl. Laatste motocross sei zoen 1976 geslaagd evenement. Clubkampioenschappen Ke gelclub „De Houtvellers" in Ke gelcentrum „Dikkie Down". Voorzitter A. H. van Pijpen nam afscheid van het Rode Kruis en de heer Herman Vosman deed dit als bestuurslid (na 40 jaar) van de V.V.V. „Holtens Belang". Praatvergadering C.B.T.B.". 3 december: Feestavond in verband met 30- jarig bestaan afd. Holten van de Hout- en Bouwbond van het Chr. Nat. Vakverbond (C.N.V.). Gouden insigne voor 25 jaar lid maatschap voor de eher G. J. Stam. Nieuwe ambulance wa gen in gebruik genomen. Jaarvergadering ijsclub „De Noordpool". Klederdrachten show Chr. Plattelandsvrouwen bond. Kunst uit Overijssel in Scholengemeenschap. 10 december: Sinterklaasfeest op alle kleuter en basisscholen. Winkelweek uitstekend geslaagd. Bram Peper, partijbestuurslid P.v.d.A., op afdelingsvergadering in zaal „V osman": „P.v.d.A.-ministers moeten één lijn trekken met P.P .R.-collega's. Informatie avond over „Zambia", georgani seerd door jeugdsociëteit „De Schure" Nieuwe film over Holten in première. Voor lichtingsavond Amnesty Interna tional. 17 december: In gebouw „Irene" officiële op richtingsvergadering Christen Democratisch Appèl (C.D.A.) te Holten. Henk Koopman, De- venterweg, 25 jaar aanspreker Alg. Ned. Begrafenisverzorging en Verzekerings Mij. „Ardanta" B.V. te Enschede. „Open Dag" Huishoudschool „De Noorden- barg". Pas op de plaats bij 15- jang bestaan. Ned. Polkfor matie „Fungus" in Schure-Kerst- programma. Uitstekend ge slaagd judo-toernooi „BATO". ger van de he ot Namens het gemeentebestuur werden directeur Klein Velderman gelukwensen aangeboden door burgemeester Mr. W. H. Enklaar. 24 december: „Open Huis" Autobedrijf Dries Willems B.V. Herman Koop man 25 jaar monsternemer bij de controlevereniging „Holten en Omstreken". Onderwij zend personeel boeide leerlingen met toneel. Tunneltje bij de Splo-school officieel geopend, Ernstig spel „De zon tegemoet" in „Rehoboth" door de Toneel club „C.O.C." zeer gewaardeerd. 30 december: Kersttoernooi Badmintonclub en volleybal „Mintonette" Ova ties voor „Holtense Boerendan- sers. Kerstsamenkomsten Plattelandsvrouwen en Bejaar densociëteit Holten. Kerst stal uit Enniger (W.-Duitsland) in kerk te Nieuw Heeten. Af scheid bij Stichting Zieken- en Ambulancevervoer. 31 december: Holtens Nieuwsblad, het in onze goede gemeente meest gelezen blad, bestaat 28 jaar. En hier mee besluiten wij dit overzicht over het jaar 1976, dat hoe uit voerig ook, niet de pretentie wil hebben volledig te zijn ge weest. J. Wiggers.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7