HOLTEN IN HET AFGELOPEN JAAR I HOLTENS NIEUWSBLAD 31 DEC. 1976 PAGINA r 21 mei: Echtpaar Dijkink-Meijerink, Es- pelo 88, 50 jaar getrouwd. Holtens Rode Kruis herdacht zil veren jubileum. Jaarvergade ring afd. Holten E.H.B.O. Sport- en speldag Z.V.V. „Blauw Wit" geslaagd en sportief evene ment. 2 januari: Oude jaarstoespraak burgemees ter mr. W. H. Enklaar. Be roepschrift inspekteur Ruimte lijke Ordening tegen goedkeu ringsbesluit Ged. Staten woning bouw in de Beuseberg. Olie bollen-cross S.V. „Holten" en oriënteringsrit M.A.C. „De Hol- terberg". Hippische wedstrij den in manege „Beldman" en „Snorrewind". 9 januari: Openbare kleuterschool in De Haar in gebruik genomen. Ge- spreksdienst Hervormde Ge meente. Grote schade door storm. Fokvereniging „Holten en Omstreken" registreerde 20.000ste kalf. Uitreiking „Ver- keersdiploma's". Kerstwijding Plattelandsvrouwen afd. Espelo. 16 januari: U-vlees Nijeveen verhuist naar Holten. Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" nam afscheid van dirigent Pieter En- dedijk. Ten gemeentehuize traden in het huwelijk de heer Poon Shu Po en mej. Wong Pui Chuk. Opening showroom „Re- homy" in de H. J. Wansinkstraat. Politieke scholingscursus voor vrouwen. Zeer veel belang stelling voor filmavond M.A.C. „De Holterberg". 23 januari: Raad kiest vertegenwoordigers Gewestraad. Nieuwjaarsvisite afd. Holten Ned. Bonk van Plat telandsvrouwen. Jaarvergade ring Veefonds „Ons Belang". Ledenvergadering afd. Holten P.v.d.A. Feestavond afd. Es pelo Plattelandsvrouwen in ver band met 20-jarig bestaan. Gezellige avond padvindersgroep „De Waardenborch". Touw- trektoernooi in manege „Snorre wind". 30 januari: Rijssenaar op overweg Dikke- steensweg met bromfiets tegen trein gereden en dodelijk ge wond. Jaarvergadering A.R. Kiesvereniging en Fokvereniging „de Fries-Hollendse". Voor lichtingsavond voor ouders van zesde klassers. Zwemclub „Twenhaarsveld" wint dubbele „Zeskamp" in Deventer. In- doorconcours in manege „Snor- rewind". Successen voor Hol- tense atleten in Harderwijk Ledenvergadering afd. Holten N.V.V. Rechercheteam klaar de 160 inbraken en andere mis drijven op. 6 februari: Chr. Plattelandsvrouwen vieren 25-jarig bestaan met feestavond. Afscheidsreceptie notaris B. H. Pluimers. Tweede Kamer lid Hessel Rienks sprak voor P.v.d.A. afd. Holten. Mej. E. van Ittersum nam afscheid van de o.l. Dorpsschool. Schaats wedstrijden op de baan van De Noordpool. Feestavond Waar- dcnborchgroep Scouting Holten in verband met 12',2-jarig be staan. 13 februari: Boeiend poëzie-programma aula Scholengemeenschap. Carna- valsvereen. „Fienpreuvers" gast bij „Blauwe Schuit" in Nijmegen. V.V.D. start met „Liberaal Café" Schaatswedstrijden school Espelo. Onderlinge Ha- gelschade Verzekering Holten opgericht. Ledenvergadering T.T.V. „O.K.I.A.". 20 februari: Feestavond Holtense brandweer. Raad besprak woningbouw in „De Haar" bij herziening bestem mingsplan. Schilder Hendrik stukker exposeert eigen werk in Het echtpaar Ebrecht-RïbbinkHbk. 81 was op 11 maart de openbare bibliotheek. 60 jaar getrouwd. 27 februari: Grote belangstelling voor uitvoe ring H.M.V., jeugdkorps, drum band en majorettes. Tiener carnaval in „De Schure". Felle uitslaande brand vernielt garage Fa. Krekel. Ledenvergadering Holtense Kegelclub „De Houtvel- lers". Zwemclub „Twenhaars veld" vierde 10-jarig bestaan. Kledingdiefstal bij Fa. Wonnink. 5 maart: Echtpaar Ebrecht-Ribbink, Hol- terbroek 81, 60 jaar getrouwd. Carnavalsviering „De Fienpreu vers". Succesvolle start „Libe raal Café". Carnaval in Be- j aardencentrum „Diessenplas". Stratenmaker Gerrit Tuitert stopte er mee. Jaarvergade ring afd. Espelo Plattelandsvrou wen. Maatschappelijk werker Visser boeiden Chr. Plattelands vrouwen met lezing over „Plet gehandicapte kind". Jaarfeest Geref. jeugdverenigingen. Jaarvergadering M.R.Y. Fokver eniging. 12 maart: Burgemeester mr. Enklaar her benoemd. Koninklijk zilver voor Jan Oosterkamp. Jaar feest C.J.V. „De Bouwers". Partijvoorzitter Hans de Boer sprak in openbare vergadering afd. Holten A.R.P. Holtense Postzegelclub vierde 10-jarig be staan met show en ruilbeurs. P.v.d.A. 2e Kamerlid Masman sprak in zaal „Vosman" over: „Onderwijsvernieuwingen". Jaarvergadering M.A.C. „De Hol terberg". Robert Hek hon derdste Blauw Wit-pupil. 19 maart: Zes koren zongen in Ned. Herv. Kerk voor Chr. Blindeninstituut „Bartimeüs". Vergadering afd. Holten C.N.V. Mej. M. ter Borg, verpleegkundige, benoemd tot hoofd wijkverpleegkundige basiseenheid Raalte-Olst. Jaar feest C.J.V. „De Vriendenschaar". Zwemclub „Twenhaarsveld" winnaar V.V.N.-beker. EHBU- examen. Klederdrachtenshow Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Holten. Overijsselrit bijzonder geslaagd evenement. Perfecte organisatie M.A.C. „De Holterberg". 26 maart: Modern bedrijfspand „Twentrac" door burgemeester Enklaar ge opend. Jaarvergadering van de „School met de Bijbel". Eer ste kievitsei gevonden door Wim Toorneman, Espelo 89. Echt paar Traanman-Dikkers, Bejaar dencentrum Diessenplas, 50 jaar getrouwd. Meester Werner, onderwijzer aan de „School met' de Bijbel', benoemd tot hoofd van de Chr. School te Wilden- borch bij Vorden. Kapsalon „Elegant" presenteerde nieuwe voorjaars- en zomermode. Kleuters Chr. Kleuterschool „Kleuterhoek" op visite bij bak ker Pluygers. Espelose Platte landsvrouwen bezochten IJssel- centrale. Gezellige bingo avond S.V. „Holten". Feeste lijke schoolavond o.l. Haar- school. E 2 pupillen S.V. „Hol ten" kampioen. 2 april: Nieuwe autospuit aan Holtense brandweer overgedragen. Jaarvergadering afd. C.B.T.B. Johan van Geenhuizen 50 jaar kapper. Kandidaat-notaris mr. Hulshoff sprak voor Chr. Platte landsvrouwen. Klas 4 van de Chr. School „De Schakel" be zocht hotel „De Holterberg". Oudste kleuters kleuterschool Tuinstraat op bezoek in bejaar dencentrum „Diessenplas". Jaarvergadering controlevereni ging „Holten en Omstreken". 9 april: 2e Kamerlid Hessel Rienks (P.v.d.A.) op werkbezoek in Hol ten. Jaarvergadering Hengel sportvereniging „De Rietvoorn" en Chr. Kleuterschoolvereniging. „Bergruiters" zegevierden in Bathmen en Vriezenveen. De heer Miedema 25 jaar insemina- tor bij de K.I.-vereniging Zuid- West-Overijssel. Holten 5 kam pioen 4e klasse T.V.B. 2e he renteam hockeyclub „Holten" kampioen. 16 april: Kinderen genoten van Palmpa senoptocht. Gemeenteraad be sloot tot uitbreiding zwembad met open bassin. Feestelijke ouderavond o.l. Dorpsschool. „Eendracht"-schutters in de prij zen op concours in Delden. 23 april: Echtpaar W. Veldhuis en J. Veldhuis-Landeweerd 50 jaar ge trouwd. Grootste Paasvuur in Espelo trok enorme belangstel ling. Verkeersongeluk in de Oranjestraat eiste twee doden. Spelmiddag Buurtvereniging' „Holterhaar". Holtense Boe- rendansers dansten voor bejaar den in gebouw „Irene". 30 april: Canadese nabestaanden van ge sneuvelde militairen bezochten Canadese Begraafplaats. Korte plechtige herdenking werd bijge woond door Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven. To neelclub „C.O.C." boeide met blij spel „Het nichtje uit Buenos Aires". Ap Westerik koninklijk onderscheiden met eremedaille in goud. Laatste politieke scholingscursus voor vrouwen. Kamerlid Wiselink sprak voor Espelose Plattelandsvrou wen. Laatste Open Deur-sa menkomst. Schaatsclub „Hol ten" glansrijk kampioen. Ha verslag en Van Asselt kampioe nen avn de Schietveriging „Een dracht". F 3 pjupillen S.V. „Holten" kampioen. Feest avond S.V. „Holten". 7 mei: Echtpaar Sluiter-van Essen vijf tig jaar getrouwd. Plechtige herdenking van de gevallenen in de Ned. Herv. Kerk en bij het monument. Geslaagde viering Koningin Juliana's verjaardag. Jaarvergadering afd. Holten Vei lig Verkeer Nederland. Wilde zwijnen-toernooi Hockeyclub „Holten". Volop spanning bij motocross op/de Zuurberg. Jaarvergadering Varkensfokver eniging „Holten en Omstreken". 14 mei: Bosbrand in waterwingebied aan de Rijssenseweg snel bedwongen. Holtense Handelsvereniging besluit tot instellen van proef- koopavond voor de periode ok tober 1976 ton. maart 1977. Jaarvergadering Raiffeisenbank „Holten". Voorlichting over ahob's op de Kolscholen. Go- delympische Spelen in Holten door Scholengemeenschap Leek (Gr.) gewonnen. J. W. Midde- link kampioen schaatsclub „Hol ten". Uitstapje Bejaardensoos Holten. Staatssecretaris Van Huiten op P.P.R.-congres in zaal „Vosman": „Kabinet Wiegel zal er zeker niet komen". 28 mei: A.R. Holten akkoord met C.D.A. Ledenvergadering Kiesvereni ging „Algemeen Belang". Sportdag basisscholen uitste kend geslaagd. „H.M.V." con certeerde in „Kalfstermanswei- de" met Roel Smit (rijdend ca- rillan). Tien jaar zaterdagvoet- ba lin Holten. Z.V.V. „Blauw Wit. '66" hield feestavond in zaal „De Poppe". Trainer Joop den Dekker nam afscheid van S.V. „Holten". Streekwedstrijd „Bergruiters". 4 juni: Zuster M- ter Borg nam afscheid van het Groene Kruis te Holten. Heropening boekhandel Heu- sinkveld. Zilveren A.B.V.A.-lid Goorman gehuldigd. De heer P. G. Dijkstra, oud-direkteur van „De Vrijheid" op 83-jarige leef tijd overleden. Jhr. G. H. van Coeverden 25 jaar kaasmaker. C.H.U. Kiesvereniging achter een I C.D.A.-lijst. Ponyconcours van j „De Bergruiters" bracht „Marke- 1 lo"-zege bij acht- en viertallen dressuur. Afscheidswedstrijd i Gerrit Kwintenberg in „oud"- I Plolten. Goede resultaten S.V. 1 „Holten" (atletiek) in Enschede. Tennisclub „Holten" kam- pioen 5e klasse K.N.C.T.B. I N.V.V. afd. Holden hield bejaar- 1 denmiddag. Kapper Johan F. v. Geenhuizen knipte 50 jaar lang kor Ier. In het laatste nummer van de 28ste jaargang van ons blad willen we in een „terug blik" over het jaar, dat over enkele uren wordt toegevoegd aan de lange reeks, die wij het verleden noemen, nog even terugkomen op een aantal gebeurtenissen, die zo een heel jaar door de revue passeerden, die er min of meer even „uitsprongen" en in één van de twee en vijftig in 1976 verschenen nummers werden vermeld. Jan Oosterkamp werd de koninklijke onderscheiding in zilver opgespeld door burgemeester Enklaar. Robert Hek (met de wedstrijdbal) werd bij de ZVV „Blauw Witde honderdste pupil. 11 juni: Prachtige prestatie van „H.G.K.'' op Ned. Koorfestival 1976 in Hil versum. Leerlingen Scholen gemeenschap op bezoek in mu- J seum „Piet Bos". Kinderker- mis openbare Haar-kleuter- school. Jaarvergadering Z.V.V. „Blauw Wit". B. en W. in be- I leidsnota „Ruimtelijke Orde ning": „Dorp Holten moet be perkt regionaal centrum wor- den". m Tijdens een her dunkin usmèpht i ah e id op het Canadese kerkhof werd een krans gelegd door prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven. De F3 kampioenen van de SV Holtenmet hun h Op het bedriif van Uitman, E k0 registreerde de fokvereniging ,Jlolten en Omstreken het 20000e kalf.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 6