MEDEDELING I f Stichting zieken-en ambulance vervoer kreeg nieuwe top Pottenbakken en inacraié in .Paalhuus' Ovaties voor Holtense Boerendansers in Duitsland Op de drempel van het Nieuwe jaar §m Kefsftniddag Bejaarden sociëteit Tafeltennis Holten PeiÜ Redactie, administratie, incasseerders en bezorgers van Holtens Nieuwsblad wensen allen een gelukkig en vecrspodig 1977 fen^inden Waari" Wij de Wede des harten Als hoofd benoemd Afscheyd Officiële publikatie Zitting commissie woonruimtezaken Nieuwjaers-wensch HOLTENS NIEUWSBLAD MverfWprU, 22 cent per (bij contract lager) Ah.„„,.,t,p,8, f 9- pef ha|, jMr, f t8,_ per jaar: Losse nummers 35 Vrijdag 31 dec. 1976 28e jaargang - no. 53 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995 op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v, Holtens Nieuwsblad Om het voortbestaan van Holtens Nieuwsblad zeker te stellen hebben wij besloten een samenwerkingsverband aan te gaan met de Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. te Enschede, waar onze krant sedert 1 juni 1975 wordt gedrukt. Van der Loef, uitgeefster van onder meer het dagblad „Tubantia - Dagblad van het Oosten zal van 1 januari 1977 af het ondernemersrisico van onze stichting overnemen. De redactie van de krant wordt onveranderd voortgezet door het huidige redactieteam. Het bestuur van onze stichting blijft betrokken bij het beleid t.a.v. Holtens Nieuwsblad. De advertentie-exploitatie en de gehele administratie gaat Van der Loeff rechtstreeks behartigen. Het huidige administratie-adres (familie Kers, Gaardenstraat 17) komt met ingang van 1 januari a.s. te vervallen. Zaken betreffende het jaar 1976 kunnen daar echter nadien nog worden afgewikkeld. Opgave van berichten en advertenties kan blijven geschieden bij de overige be kende adressen. Zodra Van der Loeff B.V. volgens voornemen een kan toor in Holten vestigt, volgt nadere mededeling. Stichting „Holtens Nieuwsblad" H. Klein Veïderman, voorzitter W. Beijers, secretaris De dag 'ver joeg de dag het jaar sloot aan by het jaar hun lange snoer is gewonden door mijn dun en grijzend haar; en o mijn dagen, waar bleeft ge en wal is er met u geschied ge liept door mijn vingers als leader: ik dronk u, maar proefde niet; ik reikhalsde naar uw komst, als een meisje naar een feest, en wat valt van u te zeggen en van wat ge voor mij zijt geweest. Ill de dichtregels van Henriette Roland Holst, welke ik hierboven citeerde, lieb ik wat teruggevonden, van hetgeen ons in de laatste dagen ven het jaar bezighoudt „miin dagen, waav bleeft ge en wat is er met u geschied?" In deze dagen dringen zirh gedachten op, waar een ieder een ogenblik bewust bh' wil st-'lstaan. omdat hij zich als j vergankelifk mens on het einde van e°n jaar gesteld weet tegenover de niet te stuiten voortijlende tijd. i De jaarwisseling mag dan een zuiver menselijke zaak I zijn. waar een ieder, of deze nu een kerkelijke bidding heeft cf niet, zich in ziin hart nauw bij weet betrokken. Het is een menselijke behoefte om op de levensbaan. d:e door de caesuiw in dQ th'dskring even wordt onderbro- ken. een ogenblik rust te vinden om stil te staan bii wat het verleden hem bracht. Er ziin er onder ons. die terugziende op het afgelopen jaar moeten derken aan veel droefheid en grote teleur stellingen. die zij ondervonden, er zijn er ook. die zich on de Oudejaarsavond realiseren, hoezeer vreugde voor sneed en geluk hen hebben vergezeld door het jaar dat zon afsluiting nadert. Hebben wii; boe onze ervaringen in het afgelopen jaar ook waren, in feit? niet allen dezelfde vraag te beant woorden.. n.l. of wii de dagen onzer jaren niet te veel als water door onze vingers hebben laten lopen, drin ken c doch onvoldoende proevende de zegeningen wel ke daarin besloten waren. Tot al dergelijke gedachten geven de dagen van het stervende jaar ons aanleiding te over. Welk een ver rassing. wanneer wii hei iaar zo overdenkende, tot de verrassende ontdekking komen, dat wij ondanks de Darning van de tijd, waarin wij hebben gestaan on danks de rouw en de tegenheden van het leven waar voor wn werden gesteld, het perspectief van het leven mogen bin ven verstaan. „Mach es wie die Sonnenuhr, zahl die heiteren Stunden nui zo zegt het een Duitse zonnewijzer doe gelijk de zonnewijzer, tel slechts de gelukkige uren in het leven De psalmist vraagt in de 90ste psalm de Heer dat wii 'enebekomen° tellen- °Pd*t wij een wijs hart mo- Idlen wij dan m bet jaar, dat komen gaat. onze da- en zodanig dat wi], ondanks onze zorgen, ondanks onze droefheid, een open oog en een open hart houden voor ^zegeningen des levens, die ons niettemin beschoren riwèïïr™1 °PS aa!' °m van het "ie,lwe iaar een jaar w. H. ENKLAAR, Tijdens de zesdaagse tournee naar Hostenbach'/Wadgassen in Duitsland boden de dames Mossink-Wittenberg en Plek- kenpol-Hietbrink de burge meester van de jubilerende gemeente Hostenbach mr. dr. Mouty o.a. een specifiek Hol landse mand acin met gege vens en foto's over Holten en prachtige Hollandse klompen, kaas en natuurlijk ook een flesje echte Hollandse jene ver. De Stichting „Zieken- en ambu lancevervoer" heeft een nieuwe voorzitter en secretaris gekregen. In de dezer dagen ten gemeente huize gehouden vergadering heeft de heer H. A. van Pijpen, wegens zijn vertrek naar YVijhe, afscheid genomen als secretaris. Hij werd daarbij toegesproken door de voorzitter, de heer K. Greep, die hem dank bracht voor de uitste kende wijze waarop hij het secre- ariaat heeft vervuld. Zijn dank woord ging vergezeld van een boekenbon. De heer Greep legde de voorzit tershamer neer in verband met burgemeester van Holten. De Bejaardensociëteit Holten hield haar jaarlijkse Kerstmid dag in gebouw Irene. Na een woord van wrelkom door de pre sidente mevr. C. P. K. Enklaar- van Andel werd de Kerstliturgie die bestond uit samenzang, de clamatie, lezen van het Kerst evangelie en miuziek afgewerkt. De zusjes Tjitske, Petra en Rudie Span zorgden op blokfluit voor de muzikale omlijsting. Het jeugdige trio speelde op keurige wijze een 5 tal bekende kei'stiiederen o.a. Stille Narh;. Gloria in excelsis Dei en De herdertjes lagen bij nachte. Hel kerstevangelie uit Lukas 2 werd gelezen door de da mes Hoeve, Langenbarg en Wig- - gers en door de dames Koopman- Hartsuiker, Enklaar-van Andel en Span werden gedichten gede clameerd. Na de pauze brachten de dames Klein. Van Brussel, A. Dikkers- Wegstapei. van Leeuwen. Sloe- venbelt, Wibbelink en D. Dikkers- Wegstapel, leden van de afd. Hol ten van dc Ned. Bond van Platte landsvrouwen, op verdienstelijke wijze het loneelspel ..Kerstwen sen" over het voetlicht. Ze kre gen een hartelijk applaus, een dankwoord van de presidente en een bloemetje. Mevr. Enklaar dankte verder al len die meewerkten aan het. wel slagen van de. Kerstmiddag en wenste allen goéde kerstdagen en een gelukkig 1977. met een staande ovatie beloond. Momenteel reizen de dansers weer elke week een of twee maal naar bejaardenhuizen ergens in Neder land waar ze de bewoners steeds weer een leuk programma bren gen, waarin jeugdherinneringen herleven. Aan deze avonden wer ken verder mee de goochelende boer ..Willem uut de Peerdestroa- tc". conferencier Gaitjan van Ach teren fcwismaster Jan Mossin k. de spöllemannen „Kuper Jenske Jan Aaltink en Arie Jansen. Ook. de ..Vrolijke Twentse avon den met Albert Mol als speciale gast staan, in 't bijzonder bij per soneelsverenigingen volop In de belangstelling. Voor 1977 en 1978 hebben de Hol tense Boerendansers" weer g'-ote plannen wat betreft tour nees en demonstraties. De folkloristische boeren- dansgroep „De Holtense Boe rendansers" heeft het seizoen zeer succesvol afgesloten met een tournee door Duitsland, waarbij o.a. een bezoek werd gebracht aan de gemeente Hostenbach j Wadgassen {lij Saarbrücken) waar het volop feest was in verband met het 750-jarig bestaan. Tf~t gezelschap werd in het fee*-* telijk versierde gemeentehuis wel. kc.a geheten duo." ourgemsester mr. dr. Mouty die het betreurde, dat zijn Holtense. collega, mr. W. H. Enklaar. geen gebruik kon ma ken van de uitnodiging om naar Hostenbach te komen. Als dank voor de uitnodiging boden de Hol- - tense dansers de burgemeester ge schenken aan en ze lieten hierna op de parketvloer van de raads zaal de klompjes'klepperen bij het dansen van de Drikusman. „Hakke Tone" en de ..Rosenwals." Het ge zelschap waardeerde dit optreden zeer en bracht een spontaan ap plaus. Burgemeester Mouty sprak een woord van cank en bood en kele boeken aan over de historie van Hostenbach-Wadgassen en een plaquette met het wapen der ge meente. Tijdens de trip trad de groep op in Völklingen. Scnaffhausen en Énsdorf en wera verder nog een uitstapje gemaakt naar Metz (Fr.) Verder traden de Holtenaren drie avonden op in de feesttent in Hos tenbach en dit optreden werd dooi de pint. 1000 bezoekers meermalen De eerste oefenwedstrijd van de t.t.v. is achter de rug. Dit maal was de ver. Olympia Goor te gast. Het eerste team kwam er nog het beste af nl. een kleine- 4-6 neder laag. .F. Turin en N. Valk deden wat er van hen verwacht werd, de maximale winst dus. Alleen R. Lefebre mist nog de nodige wedstrijdervaring, wat tot uit drukking kwam in drie verlies- partijen en ook het dubbelspel ging verloren. Het tweede team verloor met 8-2. Verliezers waren W. Albers, G. v. Leeuwen en H. A. Koers. Alleen Albers kwam 2 keer tot winst zijn gevorderde leeftijd. De schei dende voorzitter werd toegespro ken door burgemeester Mr. W. H. Enklaar. die er aan herinnerde dat de heer Greep de eerste aan zet heeft gegeven voor de vor ming van de Stichting. Hij heeft er een belangrijk aandeel in ge had, dat deze goed van de grond kwam. Daarmede heeft hij een bijdrage geleverd. dat Holten thans in het kader van het Ge west Midden-IJssel kan be schikken over eigen zieken- en ambulancevervoer. Hij bood de heer Greep een foto aan van de onlangs plaatsgevonden over dracht van de nieuwe ambulance wagen. In deze vergadering werden ver volgens tot voorzitter en secreta ris gekozen de heren L. C. van de Bovenkamp en W. ten Berge De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt be kend, dat de eerstvolgende zitting der commissie niet op dinsdag 4 januari a.s. maar op dinsdag 11 januari a.s. zal worden gehouden. Holten, 30 december 1976. De voorzitter voornoemd. G. Weijl. De heer E. Mekenkamp, onderwij zer aan de o.l. Kolschool is met ingang van een nader te bepalen datum benoemd als hoofd van de o.l. school te Dvouwenermond, gem. Borger (Dr.). van 't Jaer C1CLXXVI en van Druckers ende Uytgeevers vanl Nieuwsblad, gherijmt door Loodeuyck Van Schooten Op maandag 17 januari gaat in het Paalhuis Beuseberg 63 weel een kursus handgevormd aarde werk van start. Onder leiding van mevrouw An de Boer uit Holten worden de deelnemers/sters in staat gesteld met. verschillende soorten klei, potterie, tegels en vrije vormen te vervaardigen. Voorts wordt er aandacht besteed aan diverse glazuren en technieken, waarbij alle voorwerpen gebakken kun nen worden. Normaal gebruik van de oven en materiaal is bij het kursusgeld van f 55,- inbegrepen. De 10 lessen vinden plaats op maandagavond van 8 tot 10 uur. Opgave en inlichtingen hierover te verkrijgen bij het Paalhuis, tel. 2755. MACRAME Macramé behoort tot die technie ken die de laatste tijd veel wor den beoefent. Als men de ver schillende knopen eenmaal kent kan men al snel een leuk en/of bruikbaar voorwerp maken. De kosten voor de 10 lessen bedraagt f 45,-. Tijdens de lessen kan in overleg met de leidster mevr. Steenhuis voor een klein bedrag aan materiaal worden bij gekocht. Tijdens deze kursus kan men kennis maken met het India's weven en met basketry (manden vlechten) zodat het totaal van de lessen erg interessant! is gewor den. De eerste les vindt plaats op donderdag 20 januari in het Paalhuus aan de Beuseweg, waar men zich ook kan opgeven. 1/—^-f HOE lang blyft t ons cergunt. int Koffij-dick te klieken VTlJs ryst uyt de Pan. a aanschouwen 7 vol chagrijn en zorg voor 7 hack,en Leut. terwyl wy angstich vragen U at souden Land en Yolck tog zonder Koffi, zijn Xlaer is dit 7 swaarste Leedt. dat wy te zaamen torsen dan valt et aUemael toch noch verschncktyck mee 1 eel Zroter ">g 7 Leed van hen. voor wie de koffij geen urheyt onderhreeckt die loopen in Weewee Al syn d'r onder hen die 7 soo best wil bevallen dat lutje leeven dat noch goet en wordt hetueld eel zwaarder ist voor hem die yedre nieuwe Morgen voort vraeg-stuck wordt ghestelt. hoe hy de Avond haelt Dat raeckt terdeegh oock ons. de maekers van Uw kranten wuer t drucken van geschiedt onder steeds zwaarder druck de voortgangh der techniek schept nieuwe mooglyckheeden maer anderzijds voor veelen Xoot en Ongheluck De Letterkasten die uw huysenwanden sieren met poppetjens er in en sierlyck kleyn gherijf schoon Ghy daer nyet aen denckt. sy vormen altesaamen het monument opt Graf van meenicli Druck-bedrijf Ze zyri nyet noodich meer. de Letters noch de Zetters en t jonge volcksken kan welligt noch om-gheschoolt maer meenig Oudre die men nyet meer kan ghebruyeken siet men thans werckeloos en doelloos omghedoolt De Overheydt des Lands bezit het monopolie 7 bezorgen van de Post geschiedt door haer Bedrijf en melckt ons uyt met immer stijgende Tarieven 'et kost al dattet barst, dat is wel buyten Kyf maar veel is nyet genoech, strackx kost 7 bezorgen duurder dant maecken van de Krant, ocharm. waer moet dat heen met onse Vrije Pers. soo met de Mondt ghepreesen, maar metterdaad ghemolt. al klaegt men steen en heen? Toch krygt Gy staag Uw Krant, die weynich weet te melden wat 7 Herte vrolick maeckt. 7 is alles Ramp en Stryd - en °ls maer zeuren en malheuren en blageuren Het zy door de Natuur of door de Mensch hereyd In naem der Vrijheid en van andre fraaye zaaken heerst rauw en wreed ghewelt. ontsiende grys noch kind en zelfs opt Veld der Sport die immers zoo vereedelt? wordt speelen op de Man en Vegterij bemind en strooyt men kwistig rond met rooi' en geele kaarten terwijl de politiek het ooveral verstoort opt Weereldwyde veld van de Olympiade het grootsche Ideaal des Stigters wordt vermoord Isser dan nog wat koffijdick om in te kyeken Wat brengt het volgent Jaer? Een doncker bruyn gheval' Maer waarom enckel naar de donckerheyt gekeeken vergeet end agteloos der zegeningen tal? W'ontvingen yedre Dag de gaave van het Leeven er was. by veel verdriettog noch soo veel glieluck! Het best voort volgent Jaer! dat wil U meede geeven Uw krant, al druckt men die eilaes! in droeven druck

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1