A V Jè I CHAMPAGNE: Verknal de feestvreugde niet' ZIELIGE HONDEBEUL De doos vol goede voornemens werd gestolen Wij weten te weinig var, Afrika WAAR GAAN WE HEEN? door Joseph Kotsokoane PRETTIGE FEESTDAGEN VOOR DE KLEINTJES HOLTENS NIEUWSBLAD 31 DEC. 1976 UNA 11 Joseph Koskoane is sinds november minister van onderwijs van Lesot). Hij is in 1922 geboren, groeide op in Zuid-Afrika en studeee daar aan de universiteit van Witwatersrand. Toen Lesoo in 1966 onafhankelijk werd trad hij in dienst van Buitenlane Zaken en was achtereenvolgens Hoge Commis saris in Lden, Kenia, Oeganda en Tanzania. Voor hij zich uitgebreiding bezighouden met het onderwijs was hij minis ter van Btenlandse Zaken. Dit artikel is geschreven naar aanleidingan een interview met hem en een toespraak, die hij hield een rondetafel-conferentie voor culturele en intellectue samenwerking en een nieuwe economische orde, afgelopen mer in het Unesco-gebouw te Parijs. Afr.a en de wereld In de gehele ereld, maar vooral in het Weste is weinig bekend over de probmen, de behoeften en aspiratiesvan de ontwikke lingslanden. :t is noodzakelijk dat mensen, c ons willen helpen, zich eerst op (hoogte stellen van onze situatie. Vorig jaar rak ik op een con ferentie te Jaiica met de minis ter-president an een vooraan staand en betend land. Hij zei mij dat hij ergesteld was op Le sotho, omdat hde president sym pathiek vond.Cen sterk staaltje van onwetend'id. want Lesot'ho heeft geen preient, maar een ko ning! Lesotho een klein land in het zuiden va Afrika met een oppervlakte va 28.000 km2, waar ongeveer 1 miljn mensen wonen. Sinds 1868 is Botho, geografisch gezien, een eeieid; in dat jaar werd het Brit. Protectoraat. De bevolking heel één cultuur en één taal en beaat dus niet uit verschillende stamen. De taal van Lesotho, het Setho, wordt naast het Engels in h gehele land ge sproken en gesceven. Verder be schikken we ov een rijke litera tuur. Datzelfde Jdt voor het Zoe loe en het Xho en voor andere talen, die in hetuiden van Afrika op lagere en rddelbare scholen worden gebruikDit is niet alleen buiten Afrika oiekend, maar ook in Afrika. Weerlingen zouden minder moeten jeneraliseren en niet moeten deren dat ze Afrika kennen als ze n Mosotho, een Ghanees of een eniaan kennen. Mijn volk is vi. oorsprong Afri kaans. maar da wil niet zeggen dat het representief is voor alle Afrikanen. Wat dtuur en taal be treft verschilt ei Oost-Afrikaan net. zoveel van ei West-Afrikaan als een Fransm: van een Duit ser of een Duitr van een En gelsman. De afsnd van noord naar zuid Afrik bedraagt 8000 km, van west na- oost 6450 km. In Afrika wonenngeveer 300 mil joen mensen; zij oreken ver-schil lende talen en ven onder ver schillende geogresche en klima tologische omstarigheden. Toen ik in juniiaar Parijs ging vroor het in Masiu, de hoofdstad van Lesotho, 6 giC. Ik werd ge boren op een hooe van 1830 me ter; gebieden van 500 meter hoog noemen wij in Lofho heuvelach tig. We kennen grn malaria, bil- harzia of slaapzicte. Dat is het Afrika waar ik vidaan kom. We moeten de Innis over Afri ka vergroten en «n einde maken aan alle mythen i tovenaarsver- halen die over Irika de ronde doen. Ik dring erp aan méér in formatie over or land te ver schaffen, zoals biporbeeld infor matie over de erscheidenheid van volkeren ei culturen. De Unesco kan hier en belangrijke rol in spelen cor Afrikaanse schrijvers en jouialisten aan te moedigen over hu eigen land te schrijven. Op dez- wijze kan de wereld worden geiformeerd door mensen, die de suatie van het land kennen. Zij in beter op de hoogte dan toerish die 14 dagen yan plaats tot phts trekken en in hotels overnacl&n. Vrouwen Te vaak wordt e gesproken van onderdrukking varde Afrikaanse vrouw. In Lesotho voor vrouwen alles toegankelijk, ij zitten in het parlement, werken in overheids dienst of zijn profeior aan de uni versiteit. Er zijn wuwen inspec teur van onderwijsof lerares aan middelbare scholensommigen zijn hoofd van een schol. Bovendien hebben wij waarscljnlijk de beste vrouwenorganisatievan heel Afri ka. Toen ik. op 25jarige leeftijd. 1 overheidsdienst wam, was het oofd van Lesoth( een vrouw. .Mantse'bo Seeiso; aar adviseurs waren mannen, wamnder de hui dige minister-presient. In de ge schiedenis van L?otho hebben vrouwen altijd een >elangrijke rol gespeeld in de onVikkeling van het land. Westerlingen bewren op grond van hun eigen nonen en waar den dat de Afrika ase vrouw on derdrukt wordt omat zij anders leeft dan de Westese vrouw. In mijn land is het wrk verdeeld: de mannen ploegen net de ossen en zaaien en de vrowen kweken de gewassen op. He'voornaamste werk, namelijk het ogsten, wordt door mannen en vruwen samen gedaan: de mannen raaien, omdat z:'- vterker zijn dan di vrouwen en de vrouwen dorsen he graan. Afri kaanse vrouwen hebbn de wereld iets te bieden, zij hoevn hun Wes terse zusters niet te miteren. Het onderwijs moet r op gericht zijn dat we ons gevoel van eigen waarde herwinnen. We moeten niet meer proberen andere cultuurpa tronen na te bootsen, waardoor we onze cultuur verliezen en onzeker worden. We ontwikkelen op dit moment een onderwijsmodel dat ons in staat moet stellen om vol ledig deel te nemen aan het maat schappelijk leven, zowel nationaal als internationaal. Het volk moet opnieuw worden geleerd open te staan voor nieuwe ideeën, maar dat hoeft niet persé op school te worden geleerd. De Britten leidden soldaten, politie mannen, tolken en boodschappers op, omdat dat de mensen waren die het koloniale systeem dienden. Zij leerden niemand hoe je een land moet besturen. In Afrika is een enorm gebrek aan technisch geschoold personeel, terwijl juist het technisch kader aanwezig moet zijn om de economische ontwikke ling een krachtige impuls te ge ven. Er zijn te weinig artsen, ad vocaten, architecten enz. en in het bijzonder te weinig handwerkslie den en middelbaar geschoolde technici. Financiële steun, in wel ke vorm dan ook, zal niet baten als het volk niet over de kennis beschikt, die noodzakelijk is het land zelf verder tc ontwikkelen. In de meeste Afrikaanse landen, inclusief Lesotho, bestaat, de ten dens om oude opvattingen over onderwijs te behouden en heftig te opponeren tegen hervormingen op dit gebied. We hebben een „Educational Study Commission" ingesteld, die de onderwijsstructuur onderzoekt, die de Britten ons hebben nage laten. In die onderwijs vorm wordt te veel nadruk gelegd op examens. Zij zijn een doel op zichzelf ge-, worden: dat is fout. Examens, die alleen tot doel hebben het geheu gen te testen geven geen inzicht in wat werkelijk is geleerd. Zij brengen papegaaien voort in plaats van intelligente mensen. Lesotho heeft tezamen met Bots wana en Swaziland slechts éen universiteit, maar in oktober be sloten we een eigen universiteit op te richten. We zijn .nu bezig aan een programma voor de ontwikke ling van het universitair onder wijs. Hierbij zijn niet alleen aca demische kringen en het parle ment betrokken, maar ook de ouders en studenten. Voor 't eerst hebben studenten zitting in de universiteitsraad en -senaat, zodat de stem van de jeugd in de hoog ste bestuurs. en beleidsorganen kan worden gehoord, i We willen het algemene studie programma en de keuze onder werpen wat meer gaan afstemmen op de behoefte van het land, dan op een stuk algemene ontwikke ling. Elk onderwijsniveau, zowel het universitaire, het middelbare als het lager onderwijs moet een afgerond geheel vormen. Wanneer bijvoorbeeld een jon gen of een meisje niet verder kan komen dan de lagere s'chool, dan moet dat voldoende zijn om van te leven. Het universitaire onder wijs moet in dienst gesteld worden van de belangen van het land. We moeten studenten niet zozeer voor bereiden op wat zij zouden doen als ze in Engeland, de Verenigde Staten of Frankrijk waren. \|e moeten uitgaan van de situat.|- waarin zij nu zitten en vandaar uit werken aan hun ontwikkeling. Apartheid en rassendiscriminatie Afrika heeft besloten, voor wel ke prijs dan ook. zich politiek te bevrijden. Het is onbegrijpelijk, dat in Rhodesië een minderheid van 250.000 blanken in naam van de beschaving en het Christendom 6 miljoen zwarten kan onderdruk ken. Het is onbegrijpelijk, dat vier miljoen blanken in Zuid-Afrika "t systeem in stand kunnen houden van economische uitbuiting en po litieke overheersing, een systeem, dat zowel de slachtoffers ervan als de overheersers ontmenselijkt. Het Zuidafrikaanse systeem is verwer pelijk: het is gebaseerd op angst en hebzucht. De regering van de republiek heeft een geraffineerd informatie systeem dat feiten verkracht; deze verdraaide feiten worden meestal geslikt omdat men niet beter weet. Neem nu het sprookje over de zo genaamde thuislanden of Bantoe- stans. Het is een poging van de blanken om hun politieke systeem, dat,gebaseerd is op discriminatie, te rechtvaardigen. Zij zeggen: „Wij zijn wit en zij zijn zwart en daar om verschillen zij van ons. Zij hebben een andere cultuur en een andere achtergrond." Op huichel achtige wijze vertelt de Zuidafri kaanse regering steeds maar weer Op de dag voor Kerstmis, als iedereen onwillekeurig in een vredig afwachten verkeert, loopt hij door de Dorpsstraat. Met z'n grote zwarte lobbes-van-een-hond. Het dier is kennelijk ner veus door het verkeer en doet pogingen weg te lopen, weg van dat lawaai. Maar z'n jonge baas grijpt hem in de kraag en schopt hem onder tegen de buik. Dat blijft hij doen, zolang als ik hem in m'n blikveld heb. Hoeveel schoppen de lobbes-van- een-hond ineenkrimpend kreeg op die 500 meter, die ik kon over zien, heb ik niet kunnen tellen. Ik heb de hondebeul wel uit de verte een paar maal toegeschreeuwd, dat hij het te laten had, dat mishandelen van een hulpeloos dier. Maar wat helpt het geschreeuw uit de verte van een oude vrouw? Daar wordt een jonge dierenbeul niet warm of koud onder; hij schopt door. Ik heb de rest van de dag voor Kerstmis, als iedereen onwille keurig in een vredig afwachten verkeert, over die knaap nage dacht. Aanvankelijk wenste ik, dat ik die ochtend in de Dorps straat een oersterke kerel was geweest, die de hondebeul had kunnen laten voelen hoeveel pijn een trap in je buik doet. Maar stel dat ik zo'n oersterke kerel was geweest? Dan zou die mis handelde lobbes-van-een-hond my zijn aangevlogen, omdat hij ondanks alles zijn lafbek van een baas zou willen verdedigen. Zijn lafbek van een baas, die niet beseft, hoeveel vreugde en wederzijdse genegenheid er bestaat in de verhouding baas-hond. Zijn lafbek van een baas, die niet anders baas weet te zijn dan als mishandelende. Laffe hondebeul, je bent meelijwekkend, want in wezen ben je een stakker, die te kort komt, véél goeds te kort komt! ANNIE WINKLER - VONK (adres bekend, Red. H.N.) Wanneer straks op Oude jaarsavond de klok weer twaalf uur slaat, wordt de lucht vervuld van feestelijk lawaai. Niet alle knallen wor den echter verooraakt door rotjes, Japanse donderslagen en ander vuurwerk. In de huiskamer wordt het geluids effect ter onderstreping van de jaarwisseling vaak gezocht in het feestelijk laten weg- knallen van de kurk van een fles champagne. Champagne De verdere verhoging van de feestvreugde die hfermee gepaard gaat, weegt echter niet op tegen de nadelige gevolgen van dit knal effect. Nog afgezien van eventuele schade aan plafond of verlich tingsornamenten, heeft de kwali teit van de champagne sterk te dat het is zoals de zwarten het willen. Er zijn ongeveer 21 miljoen niet- blanken in Zuid-Afrika, inclusief 3 miljoen Aziaten en kleurlingen. Dit betekent dat er 18 miljoen zwarten zijn, waarvan de helft in de steden woont. Deze 50 pet. zal, na de instelling van de Bantoe- stans, in hun geboorteplaatsen als vreemdeling worden gezien. Van cultuur of andere vorm van samenwerking kan geen sprake zijn in situaties, zoals ik die heb omschreven. Wij zullen eerst in vrede moeten kunnen leven voor we kunnen praten over muziek en kunst. Er kan geen aanzet worden gedaan tot samenwerking zolang, met name door de Westerse we reld dit verderfelijke systeem van apartheid in Zuid-Afrika, het sy steem van onderwijs, waartegen de kinderen van Soweto hebben ge rebelleerd, en de rassendiscrimina tie in Zimbabwe (Rhodesië) wor den getolereerd. lijden onder deze al te onstuimige manier van ontkurken. Bovendien gaat bij het wegschieten van de kurk een soms aanzienlijke hoeveelheid bruisende feestwijn verloren. Ontkurken Ook al slaat de kurk van een fles champagne onder grote druk, het op voorzichtige wijze ontkurken van een ffes is minder moeilijk dan het lijkt. Kei ijzerdraadje om de kurk wordt voorzichtig verwijderd. Hierna pakt men met één hand de hals van de fles stevig vast, terwijl met de duim de kurk onder be dwang wordt gehouden. Met de andere hand draait men vervol gens de schuin gehouden fles langzaam rond. De kurk komt nu langzaam omhoog en ontsnapt met een lichte zucht aan de hals van de fles. De flesopening wordt nu met een servet schoongemaakt, waarna de glazen -kunnen worden gevuld. Champagne1 wordt geschonken in flütes of tulpvormige glazen waar in het sprankelend karakter en het bouquet van de wijn het best tot hun recht komen. Hoewel de coupe de naam heeft een champagneglas te zijn, is dit glas in feite totaal ongeschikt om er champagne uit te drinken. De belletjes en het bouquet en daarmee juist dat gene dat champagne tot cham pagne maakt verdwijnen eruit als sneeuw voor de zon. Koel Men drinkt champagne koel, maar niet ijskoud op een temperatuur van 6 tot 3 graden C. De fles kan het beste worden gekoeld in een half om half met water en ijs ge vulde wijnkoeler, maar champag ne kan ook heel goed in de koel kast op temperatuur worden ge bracht. In het laatste geval moet de fles zover mogelijk van het koelelement af worden geplaatst. Er bestaan drie smaaktypen champagne: „brut" (zeer droog). ,,sec" (droog) en „demi-sec" (halfzoet). Champagne draagt in de regel geen jaartal. Om een constante hoge kwaliteit en een eigen specifiek karakter te kunnen waarborgen, mengt ieder cham pagnehuis de champagnes van verschillende jaren. Alleen in een wijnjaar van uitzonderlijke klasse wordt een deel van de wijn van dat jaar gereserveerd om on vermengd met wijnen van andere jaren verwerkt te worden tot een champagne die met een jaar tal op de markt wordt gebracht. Met de door een groot aantal wet telijke voorschriften omgeven pro- duktie van een fles champagne is men in de wijnkelders ruim drie jaar bezig. Deze jarenlange zorg die aan een fles champagne is besteed, komt echter alleen tot zijn recht als ook aan het ontkur ken en serveren van de champag ne aandacht wordt geschonken. In belletjes, bouquet en smaak van de sprankelende feestwijn valt dan zoveel te genieten, dat de vrolijk heid geen knaleffect meer nodig heeft. Voor de week van donderdag 30 december 1976 t.m. woensdag 5 januari 1977. VVV Deventer wenst u een heil vol, zegenrijk, gelukkig en voor spoedig 1977. DEVENTER Deventer Schouwburg, Gr. Kerk hof 1, tel. 11500: woensdag 5 ja nuari 20 uur: Het Overijssels Philharmonisoh Orkest geeft het traditionele Nieuwjaarsconcert. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100weekfilm do 30 dec. t.m. wo 5 jan (31 dec av geslo ten): Kink Kong - 3e week 14 jr; nachtvoorstelling za 1 jan '77 24 uur: Siddharta 18 jr; matinee, dagelijks 14 uur: Pedro's wonder baarlijke reis a.l.; aanvangstijden weekfilm werkd 20 uur - za en zo 16, 18.45 en 21.15 uur. E.D.B. Theater, Smedenstraat 10, tel. 13615: weekfiim do 30 dec t.m. wo 5 jan (31 dec1 av geslo ten): Luchtschip Hindenburg 14 jr; nachtvoorstelling za 1 jan '77 23.30 uur: Inpikken en wegwezen 18 jr; matinee za en zo 14 uur 1 en 2 jan '77: Elvis werkt zich uit de nesten 14 jr; aanvangstijden weekfilm werkd 20.00 uur - za en zo 16, 18.30 en 2*1 uur. Luxortheater, Brink 20, tel. 18662: weekfilm do 30 dec t.m. wo 5 jan '77 (31 dec geh dag gesloten) Bevrijding in Entebbe - 2e week 14 jr; geen nachtvoorstelling!!!!; matinee za 1 jan en zo 2 jan '77 14 uur: IJscotoeristen a.l. Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 13506: geopend di t.m. do 10-17.30 en 19-21 - vr 10-17 uur: tot 1 jan Hilde Leef- kens-Ober, textiele werkvormen, Loes van de Voorde, etsen. Karei had zich voorgenomen om zich in het nieuwe jaar eens een beetje beter te ge dragen. Hij had het toch wel een beetje te bont gemaakt. Niet alleen dat spijbelen, maar hij had stiekem gerookt - goed dat de andere jongens niet hadden gemerkt hoe vies hij het vond - en hij had die knul gevloerd, nou ja, eerlijk gezegd geen kunst, want die had geen judo. Hij wel. Hij had niets gezegd, toen zijn moeder vroeg, wie het kopje had gebroken en hij had met opzet een gat gemaakt in een broek,'die hij niet wilde dra gen. Hij meende het echt. Nu zou hij met een schone lei beginnen. Een lei, neen, die had hij niet. Brief jes! Voor elk goed voornemen een briefje. Niet meer liegen. Niets stelen. Bord leegeten. Tanden poet- 'sen. Auto wassen als het gevraagd wordl. Op tijd thuis. Niet voetbal len tussen de huizen. En zo maakte Karei voor alles een nieuw briefje en dat stopte hij in een doos. Die doos had hij heel leuk beplakt met allemaal schelp jes uit zijn verzameling. Die doos stond op zijn kamer. De vakantie was alweer voorbij en alles ging z'n gewone gangetje. Om heel eer lijk te zijn. Karei dacht maar een enkel keertje aan de inhoud van zijn doos. Maar die ene (of twee keer) had het dan toch geholpen. Op een dag moesten ze op school voor handenarbeid een werkstuk inleveren. Karei had het glad ver geten! Wat nu? Tijd om iets te doen had hij niet meer. Hij nam de doos mee, met inhoud en al. En hoe gaat dat. alles werd uitge stald en beoordeeld en door an dere kinderen bekeken. Hij had een voldoende, dus dat was mooi. Wim vroeg of de doos ook open kon. „Nee," antwoordde Karei, „dat kan niet. Nou het kan wel, maar ik doe het niet. Er zit een geheim in." Nou, dat wilde Wim wel eens weten. En na schooltijd pikte Wim de doos mee naar huis. Hij brak hem open en was tegelij kertijd boos, teleurgesteld en be schaamd, toen hij al die briefjes met goede voornemens las. Maar omdat hij het toch eigenlijk wel een leuk idee vond, was hij kwaad, dat hij zelf niet zoiets had be dacht. Wat een saaie sufferd, schold hij in zichzelf. Ik zal hem eens uitlokken. Kijken hoe lang hij het volhoudt om een braaf jongetje te zijn. De volgende dag miste Karei zijn doos. Hij begreep meteen, dat hij gestolen was. Een vraag van de meester, wie de doos „gezien" had, hielp niets. De doos bleef spoorloos. Die stomme briefjes, zuchtte Karei. Als ze die lezen, sta ik mooi voor schut. Ga je mee voetballen? vroeg Wim later. Karei vond het goed. Maar laten we naar het veld gaan. stelde hij voor. Nee joh, hier, of ben je bang dat je door een ruitje schopt, sarde hij. Nou, Ik heb al geen zin meer. Een paar dagen later. Moet je een appel, gegapt van het. karretje op de hoek? Oh, lust je geen ge stolen appel? Ha ha ha! Hij heeft mijn doos, wist Karei opeens. Hij begreep, dat Wim de briefjes had gelezen. Wat moet ik nu doen? Ik moet hem terughebben! Hij moet hem niet gauw weggooien. Zal ik het aan de meester vertellen? Als ik me vergis Ik heb mij voorgenomen niet te klikken, zei Karei. Hé, dat had je niet opgeschreven, flapte Wim er uit. En die begreep meteen, dat hij zich had verraden. Oké, antwoord de Karei, terwijl hü zijn jas al uit deed, laten wij het uitvechten. Ik heb mij voorgenomen niet meer te vechten, riep Wim, die veel kleiner en tengerder was dan Karêl. Toen schoten ze allebei in de lach. Kom mee, zei Wim, dan gaan wij de doo3 halen. En eh, het spijt mij! Kom op joh, wie er het eerste is. Hierna waren Wim en Karei weer de beste vrienden. Cave du Terte, Jaarsma Woon- centrum, Bergstraat 48, tel. 18494: geopend gewone winkeltijden (ma gesloten): tot 1 jan Ole Langer- horst, houtsculpturen, De Sede, wonen met leer. Galerij Lenten. Kletterstraat 25- 27. Epse, tel. 21815: geopend wo t.m. vr 10-13 - zo 14-17 - 1 jan als zo tot 1 feb Romantici en Im pressionisten; zondag 2 jan Henk van Ulsen, voordracht, Adriaan Valk, saxofoon. Kunsthoek Rabobank, Keizerstr. 2, tel. 17573: geopend ma t.m. vr 9-16 - vr ook 18.30-20 uur: Mevr. Roebbers-van Eekelen, foto's. Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311: geopend dag beh wo 17-1 uur: Permanente (maar wel regelmatig veranderde) tentoon- selling van Deventer kunstenaars, donderdag 30 januari 20 uur: Ar thur Kluver, jazzgitarist. Galerie Refuge, Kerkplein 7, Die penveen, tel. 05709-1786: geopend di t.m. za 10-17 uur: tot 1 jan: Swankalok, de export-ceramiek van Siam. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 19675: ma t.m. vr 10-12 en 13-17 - wo ook 18-20.45 uur: Expositie Vogels in prent door de eeuwen heen. Albert Schweitzer Centrum, Brink 39. tel. 19675: geopend di t.m. vr 10-12 en 14-17 uur: Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. Museum de Waag. Brink 56, tel. 14556: geopend di t.m. vr 10-12.30 en 14-17 uur: tot 10 jan Deventer Foto Kring. Museum de Drie Haringen. Brink 55. tel. 14556: geopend als de Waag: Kostuums, speelgoed en kostuumpoppen. Museum voor mechanisch speel goed, Noorderbergstraat 9, telef. 19739: geopend a]s de Waag: Me chanisch speelgoed uit de collec tie Stekelenburg. Kustuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848: geopend di t.m. vr 14-13 - vr ook 19-21 - za 10-12.30 en 14-17 uur. Stadhuis, Grote Kerkhof 4. tel. 72121: maandag 3 januari 16.30-13 uur: Nieuwjaarsbijeenkomst B. en W. Iedereen is van harte wel kom. Deze week wegens vakantie geen vrouwencafé en geen jazzcafé. In den Elegast, Brink 10 bene den, tel. 11038: Elke donderdag vanaf 21 uur jazz met jamsession. Wekelijks volksdansen Chaverim we Chaverot in de Oosterschool, Oosterstraat 3a: inl. 15569 of 05706-1730. Elke dinsdag 19-20 uur demonstratiegroep, 20-21.30 uur voor gevordenden, elke donder dag 20-22 uur voor beginners. Overdekt zwembad, Smyma- dwarsstraat 2, tel. 21864: zondag 2 januari 13.30-16 uur: Nieuw jaarszwemfeest „De IJssel". N.B. De Deventer kunstijsbaan is op 31 december 's avonds en op 1 januari 's morgens en 's avonds gesloten. ALMELO Varossieau: Donderd, maand, woend 14.30 en 20.00 uur: Vurige meiden van Berkenhof 18 jr. Vrijdag 14.30 uur: Vurige meiden van Berkenhof 18 jr. Zaterd en zond 14.30 uur: Op de Chinese vuist 18 jr. Zaterd en zond 18.45 en 21.00 uur: De vurige meiden van Berkenhof 18 jr. Zaterdag 23.15 uur: Meisjes die zichzelf bedienen 18 jr. Palace: Donderd, maand, dinsd, woensd 14.30 en 20.00 uur: Wie dan leeft, wie dan zorgt a.l. Vrijdag 14.30 uur: Wie dan leeft, wie dan zorgt a.l. Zaerd, zond 14.30, 18.45 en 21.0(1 uur: Wie dan leeft, wie dan zorg<

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 11