CDA HOLTEN THANS DEFINITIEF Uit het Plaatselijk Parlement Brief aktievoerders sub-woonwagenkamp was openbaar stuk Kerstbomen in Clmrchillstraat en VrijheMslaan ATTENTIE t Rectificatie Vijfentwintig jaar aanspreker zondags- Dank voor Rode Kruis- geschenken Wethouder J. Rietberg tijdens oprichtingsvergadering: Christelijke partijen kunnen zich niet langer veroorloven gescheiden op te trekken Postkantoor sluit vroeger SCHOöLNIEUWS Officiële publikatie HUISVUIL V oorbereidings- besluit Kerstmiddag Bejaardensoos „De Holtense Boerendansers" a.s. zondagavond voor de tweede maal dit jaar op de televisie De over nieuwe film Holten Adverteerders en berichtgevers Ruilbeurs „De Verzamelaar" HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.— per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 17 dec. 1976 28e jaargang - no. 51 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kol weg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, 'tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. 1 Door sneeuw en rijp bood de Holterberg dinsdag en woensdag een sprookjesachtig aanzien. |.De jeugd was er als de kippen bij om met sleedjcs van het sneeuwdek te profiteren. poli- Onder flinke belangstelling vond jl. vrijdagavond de officiële oprichtingsvergadering plaats van de politieke groepering Christen Democratisch Appèl (CDA) te Holten, welke verga dering werd gehouden in gebouw Irene. Zolang in Holten geen afdeling van de KVP bestaat zal de federatie steunen op de gemeentelijke kiesverenigingen van CHU en ARP en kunnen KVP-leden worden ingeschreven -als CDA-lid van de afdeling Holten. Opening Wegens verhindering van commis sie-voorzitter de heer Van Eng- brink, stond deze vergadering on der leiding van de heer H. Riet berg. Na een kort welkomstwoord open de hij de vergadering met het lezen van een Bijbelgedeelte uit de Romeinenbrief en ging voor in gebed. Waarom C.D.A.? Nadat de heer Rietberg tijdens openingstoespraak had gezegd dat de voorbereidingscommissie, even als vele leden, al lang naar deze oprichtingsvergadering hadden uitgekeken ging hij in op de vraag waarom het nodig was te komen tot de oprichting van het C.D.A. De heer Rietberg zei hierover dat de Christelijke partijen het zich niet langer kunnen veroorloven gescheiden op te trekken en elkaar concurrentie aan te doen. „We zullen in C.D.A. verband samen moeten optrekken als party met een geheel eigen gezicht dat Christus hoog in het vaandel heeit geschreven. Ons niet extreem links, noch extreem rgchts opstel lend zal bet waord zijn in Holten samen van start te gaan in een organisatievorm die niet van bo venaf maar juist en vooral dooi de basis wordt gedragen Ontwikkelingen Terugziende op de ontwikkelingen die tot deze oprichtingsvergade ring hebben geleid zei de heer Rietberg dat, in navolging van de de landelijke gebeurtenissen, vorig jaar óók in Holten een werkgroep werd ingesteld die als opdracht kreeg de nodige voorbereidende werkzaamheden te verrichten, zo als het opstellen van een consept oprichtingsacte en model regele- ment voor een C.D.A. verband te Holten, waarvoor landelijk opge stelde consept akten als basis werden genomen. Voorlopig bestuur Tot de algemene ledenvergade ring, te houden op 25 februari 1977, zal een voorlopig bestuur worden gevormd bestaande uit de leden van de voorbereidingscom missie en de voorzitters van de beide kiesverenigingen van C.H.U. en A.R.P. te Holten. Tijdens de dan te houden alge mene ledenvergadring zal een de finitief bestuur worden gekozen. Nadat enige ter vergadering aan wezige K.V.P. leden hadden mee gedeeld bezig te zijn met een on derzoek om in Holten te komen tot de oprichting van een K.V.P.- afdeling, die mogelijk de derde poot van de C.D.A. afdeling kan gaan vormen, werden de consept oprichtingsakte en het model reglement, zonder hoofdelijke stemming aanvaard en is daar mee de C.D.A. afdeling een defi nitief feit geworden. Historie Na een korte pauze sprak wethou der J. Rietberg de aanwezigen toe waarbij hij een kort overzicht gaf Bij de behandeling van de ingekomen stukken kwam, tijdens de jl. maandag gehouden raadsvergadering, een brief aan de orde, afkomstig van de aktievoerders tegen eventuele situe ring van een sub woonwagenkamp nabij de Aaltinksweg. In dit schrijven verzoekt de se cretaris van genoemde aktiegroep te mogen vernemen hoe het mo gelijk is geweest dat, de inhoud van hun op 9 oktober gedateerd bezwaarschrift tegen sibuëring van een sub-woonwagenkamp nabij de Aaltinksweg, blijkens een zowel in het Deventer Dagblad als in Holtens Nieuwsblad verschenen artikel terzake, in de openbaar heid kon komen, terwijl deze brief niet in openbare raadsver gadering werd behandeld. Tijdens -de behandeling hiervan in de raad viel het op dat de raadsvoorzitter, burgemeester mr. W, H. Enklaar, wel de inhoud van dit schrijven voorlas, doch vermelding van eventuele ondertekenaars achter wege liet. Toen onze journalist, na afloop van de vergadering, aan mr. Enklaar vroeg om bekendma king van de ondertekenaar's) kreeg hij ten antwoord „onlees baar," terwijl, bij verdere naspeu ring hiervan, dit bepaald niet het geval bleek te zijn. De onderteke naar was hier heel duidelijk de heer C. P. Beukenkamp, Aaltinks weg 10, die tekende namens de aktiegroep. Hoe dan ook, het col lege bleek het volgende antwoord aan de aktievoerders te hebben geformuleerd, dat naar ons oordeel voldoende voor zichzelf spreekt: „Hierbij delen wij u mede, dat uw bovenaangehaalde brief is be handeld in de raadsvergadering van 13 december jl. De raad heeft ons verzocht het volgende aan u mede te delen. De door u bedoelde brief is niet van gemeentewege aan derden ver strekt. Van de zijde van het De venter Dagblad is bij de gemeente niet om inzage van de brief ver zocht. Een journalist van het Hol tens Nieuwsblad is voor inzage van de brief verwezen naar het op de brief vermelde coi-respon- dentie-adres. De afdeling van het Ned. Rode Kruis heeft voor Sint Nicoiaas, de traditie getrouw, meer dan tweehonderd geschenkjes gezonden aan bejaarden en zieken, bestaande uit dozen zeep, speculaas en fruitschalen. Bedacht werden de bewoners van het bejaarden centrum ,,De Diessénplas" in Holten en zieken in Holten, in de ziekenhuizen en andere centra in Almen, Deventer, Ermelo, Enschede, Raalte en andere plaatsen. De secretaresse, mevrouw J. N. Nekkers-Wolterlnk, die zich daarvoor met haar echtgenoot altijd bijzonder inspant, ontving een groot aantal dankbare reacties. Een bijzonder leuke dankbetuiging ontving zij van de blinde mijnheer H. Nunnink, Haarstraat 19, die dichtte: Sint heeft zijn knechten overal, Op bergen, heuvels en in 't dal. Door heel ons mooie Nederland Geeft hij met goede gulle hand. Zo stuurde hij 't Holtens Rode Kruis Met kost'lijk fruit, bij ons aan huis. Dank u Sint van Spanje! Voor d' appeltjes van Oranje, Voor d' appeltjes van de bomen. Dank u dat u bent gekomen! Geeft het Rode Kruis uw zegen Bij al hun werk, op al uw wegen. van de historie van de Chr. tiek in Nederland. Zich richtend op heden en toe komst zag de heer Rietberg de maatschappij geplaatst voor vele moeilijke vraagstukken en proble men en dacht daarbij, met name aan de schrijnende werkloosheid, drugbeleid, abortusvraagstuk, on derwijs, gezag en orde etc. De vraag ook waar de verantwoorde rechtstreeks lijkheden liggen als het 'gaat om inspraak en medezeggenschap in ondernemingen. ,,Hoe benaderen wij als C.D.A. deze problemen? Wij zullen dit doen met een eigen visie, sprekend vanuit de evange lische normen van haar grondslag. Het ontwerp-program poogt daaraan richting en visie te ge ven. Het thema: Niet bij brood al leen, bepaalt ons bij de bijzondere positie die wij in ons politiek ge beuren innemen. Wij .leven van daag in een wereld waarin men materialistisch denkt en is inge steld. Men eist, demonstreert, want men heeft daar of daar recht op. Waar is nog dankbaarheid voor hetgeen men verkregen heeft? Niet bij brood alleen. Er is gees telijk idealisme nodig om in de maatschappij van vandaag dit hardop te zeggen. En toch brengt het C.D.A. dit geestelijk appel en zij willen 't niet anders. Daarom, geen hoogdravende leuzen en fra sen maar de eenvoud en sober heid van de Blijde Boodschap. Met vallen en opstaan zullen wij ons zo opstellen, óók in Holten", aldus de heer Rietberg. Jongeren Na een korte gedachtenwisseling na de pauze, waarbij het mét na me ging om de vraag hoe jonge ren aktief bij het C.D.A. kunnen worden betrokken, dankte fraktie- voorzitter de heer H, J. Westerik namens de raadsfractie de afde lingsbesturen en voorbereidings commissie voor 't grote werk dat werd verricht als voorbereiding van de offifciële oprichting van het. C.D.A. te Holten. Ook C.H. voor zitter Stegeman sloot zich bij de lovende woorden van de heer Westerik aan. Rond half elf besloot A.R. voor zitter De Wit de vergadering met dankgebed. De buurtvereniging „Churchillstraat-Vrijheidsiaan" zal komende dagen, evenals het vorige jaar, twee kerstbomen plaatsen en wel één in de Churchillstraat en één in de Vrijheidslaan, tegen over het bejaardencentrum „D'iessenplas". In de brief wordt vermeld, dat een afschrift daarvan aan de frac tievoorzitters is gezonden. Uit de brief blijkt niet, dat de fractie voorzitters en de raad de brief vertrouwelijk moeten behandelen. De fractievoorzitters konden der halve zelf bepalen op welke wijze zij de brief wensten te behancSelen. Voorts moet niet worden verge ten, dat een aan de raad gericht stuk in de openbaarheid wordt be handeld. Het is onjuist te bewe ren, dat bedoelde brief niet in de openbaarheid is behandeld. Het tegendeel is waar. Door de voor zitter is heel duidelijk meege deeld, dat door een aantal omwo nenden bezwaren zijn ingediend tegen de voorgenomen situering van een woonwagenkamp nabij de Aaltinksweg. Namens het college heeft de voorzitter voorgesteld de brief op dat moment niet in be handeling te nemen omdat de plaatsbepaling van een sub-woon wagenkamp niet aan de orde was. De raad heeft aldus besloten, doch liad uiteraard het volste recht op de inhoud van de brief uitvoerig in te gaan, zodat de inhoud open baar zou worden. Wij menen echter, dat de open baarheid van een aan de raad gericht stuk niet afhankelijk is van het feit of er tijdens de ver gadering al dan niet over gespro ken wordt. Wanneer men zich schriftelijk tot de raad wendt, dan aanvaardt men bewust, dat de in houd van zijn brief in de open baarheid komt," aldus het college, bij welk' antwoord de raad zich geheel aansloot Overigens had de raad nog geen half uur nodig om zich door de "y acht punten tellende agenda heen te werken, waarmee wil zijn aan- gegeveh dat het hier alle hamer- stukken betrof, over de inhoud, waarvan wij verwijzen naar ons blad van vorige week. In verband met Kerstavond en Oudejaarsavond zal het postkan toor, alhier vroeger gesloten zijn. Op vrijdag, 24 december (Kerst avond) na 16 uur en op vrijdag, 31 december (Oudejaarsavond) na 15 uur. Met de postverzending zal daarmee rekening moeten worden gehouden. Zondag a.s. 19 december begint de zondagsschool om 11 uur. Geza menlijk gaan wij dan naar de kerk om daar met het orgel te oefenen voor ons kerstfeest. Wij hopen om ongeveer 12.30 uur klaar te zijn. Met yriendelijke groeten, Het zondagsschoolpersoneel De speciale receptie ter gelegen heid van het afscheid van ds. A. Sohellevis en gezin zal niet, zoals in ons blad van vorige week werd vermeld, plaats hebben op don derdag 14 januari, maar op don derdag 13 januari. I.v.m. het sluiten van de ge meentelijke diensten op vrijdag 24 en 31 december a.s. des namiddags wordt het huis vuil op deze 2 dagen (de zgn. vrijdagroute) 's morgens om 7.30 uur opgehaald. De containers aan de Waagweg zijn op deze dagen alleen 's mor gens geopend tot 11.30 uur. Burgemeester en wethouders van Holten: W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, 2e lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die ge meente in zijn vergadering van 13 december 1976 heeft besloten: 1 te verklaren, dat voor het ge bied hetwelk met rode omlij ning op de bij dit besluit beho rende tekening is aangegeven, een herziening van het bestem mingsplan buitengebied wordt voorbereid; dit besluit heeft betrekking op het perceel plaatselijk gemerkt Dijkerhoek 102; 2 te bepalen, dat het besluit in werking treedt met ingang van heden. Het raadsbesluit met bijbehoren de tekening ligt van de dag der in werking treding af ter gemeen te-secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 17 december 1976 De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. De Bejaardensociëteit zal de kerstviering houden op dinsdag middag 21 december a.s. in gebouw Irene, aanvang 2 uur. De afdeling Holten van de Ne derlandse bond van plattelands vrouwen hoopt met een toneelspel „Kerstwensen" een waardevolle bijdrage te leveren aan deze-mid dag. U wordt vriendelijk verzocht een kaars met kandelaar mee te brengen. De folkloristische boerendans- groep „De Holtense Boerendan sers" komen a.s. zondagavond om vijf minuten voor acht weer op de televisie in hét programma „Privé bij Albert Mol" met 'als presentator de bekende Henk van der Meijden van de TROS. Het was voor de Holtense dansers een grote eer dat zij ook deze keer weer een utinodiging kregen voor een televisie optreden en dit keer via een goede bekende van de Holtcnaren Albert Mol. Albert Mol die dit jaar al een paar keer had opgetreden met de Holtense Dansers vond het toch we! erg leuk om de Holtense Dansers aan het Nederlandse pu bliek te presenteren via zijn eigen programma dat bij hem thuis in Laren is opgenomen als goede bekende collega artiesten en als goede vrienden in zijn program ma op te nemen. De Holtense Dansers voldeden maar al te graag aan dit aanbod en na overleg met Albert Mol werd er besloten een lied te zin gen in de kerstsfeer, secretaris Dick Plekkenpol had voor een leuke toepasselijke Nederlandse tekst gezorgd en op de melodie van Jingle Bels wei'd dit lied in gestudeerd en met succes. Om de gezellige sfeer helemaal volmaakt te maken boden voor zitter Jan Mossink en zijn dans partner mevr. Djna Plekkenbol- Hietbrink, die tevens de boel in huize Mol ion het reine houdt een originele Holtense krentenwegge van twee meter aan Albert Mol én aan Henk van der Meijden aan die onder de orginele en goed gekozen tekst van Jan Mossink, dit cadeau dankbaar in ontvangst namen. Hierna werden Jan Mos sink en Dina Plekkebol nog enke le vragen gesteld over de kleding en over het goede contact met Al- bert Mol waarna het lied onder leiding van de vier accordeonis ten in alle hevigheid over de be sneeuwde weilanden klonk. Na afloop van dit televisie optre den werd er nog gezellig nagebab- beld in het clubhuis cafe de Bies- ter over het zo goed verlopen optreden en de Holtense Dansers hopen natuurlijk dat alle Holtena ren a.s. zondagavond om vijf mi nuten voor half acht voor de beeldbuis zullen zitten - om hun dansers te bewonderen op de te levisie die weer een enorm stuk goodwill voor de dansclub en voor de gemeente Holten ge kweekt hebben. De heer Henk Koopman, Deven- terweg 4, herdacht dezer dagen, dat hij 25 jaar als aanspreker in dienst was van de Algemene Ne derlandse Begrafenisverzorging en Verzekering Mij „Ardanta" B.V. te Enschede. Dit jubileum werd herdacht ter gelegenheid van de officiële ope ning van het nieuwe kantoor en de aula van Ardata in Enschede. De huldiging vond plaats in de Twetse Hoeve in Enter, waar de heer Koopman werd toegesproken door de directeur van Ardanta, de heer G. Nijboer. Deze schetste de grote waardering, welke men voor de jubilaris heeft, die, bij wijze van spreken dag en nacht klaar staat en meeleeft met de gezinnen, wanneer zij door een sterfgeval getroffen worden. Hem werd een modem polshorloge aan- geboden, terwijl mevrouw Koop man bloemen kreeg. De heer Koopman dankte voor de waarderende woorden tot hem gesproken en zei, dat hij deze soms wat moeilijke taak altijd met liefde verricht heeft. In verband met de Kerstdagen en de jaarwisseling zal Holtens Nieuwsblad een. dag eerder verschijnen de komende weken en wel op donderdag 23 december en donderdag 30 december. Advertentie-opdrachten en kopij moeten daarom ook een dag eerder ingeleverd worden en wel uiterlijk op de beide vooraf gaande dinsdagen. Wij verzoeken u vriendelijk ter voorkoming van teleurstelling hier wel rekening mee te willen houden. REDACTIE HOLTENS NIEUWSBLAD Daar èommige belangstellenden niet op de hoogte waren met de kaartverkoop, zoals die was af gedrukt in een advertentie in het vorige nummer van Holtens Nieuwsblad, wordt er op zater dagmiddag a.s. van half vier tot vier uur nogmaals gelegenheid gegeven in de hal van de Dorps school. Op vrijdag 17 december van 19 toj; 22 uur, houdt de afdeling Overijssel van De Verzamelaar 'n ruilbeurs in de foyer van de Rön- neboom, Grotestraat 152 te Al melo. Geruild worden postzegels, munten, ansichtkaarten, sigaren- banden, lucifersmerken enz.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1