Hm Raadsvergadering Storinhoiit HMV-nieuws Uit de reisportefeuille Her/icninji bestemmingsplan buitengebied in Dijkerhoek PvdA-ministers moeten één lijn trekken met PPR-collega s Winkelweek uit stekend geslaagd Afscheid ds. Schellevis en gezin GESLAAGD Èspfev M Geslaagd Sinterklaasfeest Christ. Scholen V. evonden-verloren INGEZONDEN Openbare kennisgeving AFKONDIGING VAN DE WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DE KAMPEERPLAATSEN HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm, (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.-per half jaar, f 18.per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 87553T, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 10 dec. 1976 28e jaargang - no. 50 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel, 05483-2995. Sint Nicolaas op bezoek bij de leerlingen van de Chr. School „Het Kompas" en de Chr. kleuterschool Kleuter hoek" in de Hoffesstraat. Minister Boersma van Sociale Zaken heeft in de Tweede Kamer aangekondigd, dat de regering 200 miljoen beschik baar zal stellen voor de be strijding van de werkloosheid in bepaalde regio's. Dat geld zal onder meer gebruikt kun nen worden voor het schonen van de bossen in Drenthe, die door de stormen van de laat ste jaren veel hebben gele den. Dat schonen van de bossen is geen onbekend geluid. We hebben al enkele malen ge wezen op de erbarmelijke situatie in de bossen op de Holterberg en de vraag ge steld, kan hier niet - zoals bijv. in Hellendoorn het geval is --van overheidswege wat aan worden gedaan. Voor het ruimen van het stormhout hebben we ook de aandacht gevraagd van de ledenvergadering van de VVV „Holtens Belang", die men, met het oog op het toe risme en het behoud van het milieu, met een beetje goede wil „de toeziende voogd" van het gemeentebestuur zou kunnen noemen in deze ma terie. Het bestuur van de VVV heeft verklaard, dat zowel het gemeentebestuur als het Staatsbosbeheer, wel duide lijk inzien, dat er nodig wat aan gebeuren moet. „Momenteel", zo schreef men eind oktober, „zijn er bespre kingen met de staf van EWt werkers, wij hopen dat dit resultaat mag afwerpen." En niet gespeend van humor voegde het VVV-bestuur er aan toe: „Wij houden als be stuur een vinger op de rom melige plek." Er is, zo mogen we met vreugde constateren, dus wat gaande. De radiomededeling dat de regering weer een be langrijk bedrag heeft uitge trokken voor de werkloos heidsbestrijding, zou wel eens de mogelijkheid kunnen ope nen om wat vlotter geld van het Rijk los te krijgen voor het schonen van de Holter berg en misschien wel voor de aanleg van een riolering aldaar, (w.b.) „Als de PPR-ministers uit de regering stappen, dan zullen onze bewindslieden moeten volgen. We moeten met de PPR meegaan", dat zei Bram Peper, partijbestuurslid van de Partij van de Arbeid, in de vorige week donderdagavond in hotel Vosman gehouden afdelingsvergadering. De heer Peper was naar Holten gekomen om zijn partij genoten in te lichten over actuele zaken zowel in als buiten de partij. Hij sprak bovenstaande woorden naar aanleiding van de problemen welke gerezen zijn ten aanzien van het Ultra Centrifuge-project te Almelo, waar uranium wordt verrijkt ten behoeve van de kerncentrales in Duitsland. Zoals men weet. moet deze fabriek belangrijk uitgebreid worden om aan de verhoogde vraag tegemoet te kunnen komen, waar mee eeh bedrag van zeshonerd miljoen gemoeid is en waar voor de Nederlandse regering een kredietgarantie zou moeten geven van 300 miljoen. Er staan daarbij voor nu en in de toekomst 500 tot 2500 arbeidsplaatsen op het spel. De PPR- ministers dreigen af te treden. Zoals ieder jaar heeft Sinter klaas en zijn medewerkers vo rige week vrijdag ook de Chr. Kleuter- en basisscholen met een bezoek vereerd. De goedheilig man arriveerde 's morgens bij Op meerdere plaatsen hebben wij laten blijken, dat wij, met in het bijzonder de sportverenigin gen, ontzettend blij zijn met de sporthal in ons dorp. Nog vóór de officiële opening hebben wij van de hal gebruik mogen maken en velen zijn met ons' van mening, dat de hal zich ook uitstekend leent voor mu ziekuitvoeringen. Wij hebben ons, wat dat be treft, al vele jaren moeten be helpen en steeds weer werd bij de voorbereiding van de jaar lijkse uitvoering de zucht ge slaakt: „als die sporthal maar eens klaar is". Graag willen wij u reeds nu berichten, dat de evenementen commissie van HMV druk bezig is met de voorbereiding van de muziek- en showuitvoering op 19 maart 1977. .De commissie verzekert u bij deze, dat zij niets zal nalaten om voor u allemaal een mooie avond voor te bereiden en dat zij daarbij de mogelijkheden, die de sporthal biedt, zoveel moge lijk zal uitbuiten. Wel is'het zo, dat het slagen van een dergelijke avond mede afhankelijk is van uw komst naar de sporthal! Daaróm duszaterdag avond 19 maart 1977 (noteert u dat even) met z'n allen naar de muziek- en showavond van HMV. U hoort nog nader van ons. De commissie. het „Kompas" en „Kleuterhoek", waar de gehele schooljeugd hem met blijde en vol verwachting kloppende harten aan de stoep rand stond op te wachten voor een feestelijk onthaal. Tijdens de voorafgaande we ken hadden met name de kinde ren van de kleuterscholen hard gewerkt aan het maken van te keningen, welke de Sint werden aangeboden, terwijl ook allerlei toneelspelletjes en natuurlijk de nodige Sinterklaasliedjes ten ge hore werden gebracht. Vanzelf sprekend werden de kinderen voorzien van strooigoed en een persoonlijk kadootje. Na ook nog een bezoek te heb ben gebracht aan de kleuter school „Repelsteeltje"-en de ba sisschool „De Schakel", waar ook allerlei aktiviteiten door de kinderen aan de dag werden ge legd, bracht Sinterklaas tenslot te een pezoek aan de zieke kin deren, die die dag ziek thuis wa ren, teneinde hen ook in de pret te laten delen. Verloren: leger-pukkel m. gym- spullen; fietssleuteltje; fietssleu- teltje; .zilveren halsketting; wiel dop van een Simca; meisjeskop van een gouden schakelarmband, insc. Esther 21-5-'72; fietssleutel tje; rode knipportemonnaie met 300,65+ kaart OAD; bruine schooltas, leer, naam Erao, schoolboeken; opvouwbare para plu; blauw-crème-oranje kinder fietsje. Gevonden: plastic bal; filmpje; pink; sierdop, chroom. De Partij van de Arbeid heeft daaromtrent geen'principieel stand punt. Zij heeft nooit gezegd geen kernenergie, aldus de heer Peper. Wat de commerciële kant van het project in Almelo betreft is aller wegen gezegd, dat men het niet ziet zitten dat dit een winstgeven- de zaak is. De 600 miljoen gulden kan men beter anders besteden. Er zijn, volgens Bram Peper, objecten genoeg waar men met dit geld veei beter de werkloosheid zou kunnen bestrijden. Bovendien is het, nu Brazilië een hele grote order wil afsluiten voor de levering van het verrijkte uranium, een buitenland se politieke kwestie geworden. Brazilië heeft namelijk niet het non-prolifiratieverdrag getekend, dat moet voorkomen, dat er van splijtstoffen voor kerncentrales, dus voor vreedzame doeleinden, atoombommen gemaakt women. Mansholt, die zich in deze materie sterk verdiept heeft, zei dezer da gen nog voor de televisie, dat de toepassing van kernenergie uit den boze is, omdat de veiligheid mét name ten aanzien van de afval stoffen nog onvoldoende gewaar borgd is. Volgens Bram Peper zou men de problemen van de kern energie en van het U.C.-project te Almelo boven het kabinet moeten uit tillen door daarover door de deskundigen te laten beslissen. Hij noemde het logisch deze beslissing, evenals die ten aanzien van de bouw van kerncentrales, ook uit te stellen. Maar minister Lubbers ivan economische zaken) is zijns inziens met zijn voorstellen al te ver gegaan. Peper gaf als zijn oor deel, dat de PvdA met de PPR zal moeten meegaan als haar mi nisters uit het kabinet stappen. Bram Peper sprak onder meer over het beleid van het kabinet Den Uyl, dat z.L veel goede din gen tot stand heeft gebracht, over de omstreden concept-resolutie van PvdA en PPR en over het CDA, „een typisch stuk onduide lijkheid." Zij hebben een vondst gedaan door een „zeer sterke" lijst aanvoerder te kiezen (sic), die ons met zijn ethisch reveil weer op de goede weg zal helpen," aldus de heer Peper. Er had, onder leiding van voor zitter Van der Harst, een uitvoe rige discussie plaats, die aan het begin van de vergadering, omdat de spreker een uur later kwam, was voorafgegaan aan een gesprek over de stichting van een woon- wagenkampje in Holten en over industrievestiging. De Sint Nicolaasactie' van de Holtense Handelsvereniging beleefde maandagavond in zaal Vosman haar slotfase door aanwijzing van drieduizend gulden aan waardebonnen en een groot aantal waardevolle prijzen met als hoofdprijs een dames- of herenrijwiel naar keuze. De voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, de heer J. A. v.d. Maat deelde, voordat de aanwijzing plaats had, mee dat de winkelweek zeer geslaagd mag worden genoemd. De Holtenaren kochten elders niet wat in eigen plaats voorhanden is en de behaalde omzet tijdens de Sint Nicolaasactie was voor het bestuur reden om duizend gulden extra aan waardebonnen beschik baar te stellen. Zoals bekend, zal ds. A. Schel levis op zondag 16 januari a.s. officieel afscheid nemen als wijkpredikant van de Herv. Ge meente te Holten wegens ver trek naar Zaamslag. Ter voorbereiding van dit af- Ter verbetering van de net spanning in de omgeving van de Helhuizerweg langs de ge meentegrens met Hellepdoorn is het noodzakelijk over te gaan tot het plaatsen van een Te Enschede is voor het exa men „zwemonderwijzer" ge slaagd de heer G. J. H. Willems, Deventerweg 14 te Holten. De gemeenteraad komt maandag 13 december 1976 om 19.30uur in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van de volgende AGENDA: 1 Notulen van de vergaderingen van 25 oktober, 2 november en 16 november .1976 2 a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 3 Voorstel tot aankoop van een stukje grond van de heer H. Slijkhuis, Éspe-lo 31, ten behoeve van een transformator van het elektriciteits bedrijf. 4 Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van eeh wijziging van het bestemmingsplan buitengebied. 5 Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 50 van 'de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Vereniging „Chr. Kleu terschool" voor aankoop meubilair ten behoeve van de school aan .de Schoolstraat. 6 Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de bijzondere school voor aankoop buitenspelmateriaal ten behoeve van de school „De Schakel". 7 Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1976 (kredieten voor diverse aankopen bijzondere school „De Schakel", verbouw kantoor 'gemeentewerken, aanleg parkeergelegenheid bij de openbare Kol- en Haarschool, aankoop kachels ten behoeve van ,,'t Kdlnös". 8 Beantwoording van. eventueel ingekomen schriftelijke vragen. lOkV-transformatorhuisje. De heer H. Slijkhuis, Espelo 31, heeft zich bereid ver klaard aan de gemeente een strook grond te verkopen ter grootte van ongeveer 20 m2 voor de som van f 20,-. De afrastering rondom voormel de strook grond zal op kosten van en door de gemeente Holten worden verplaatst cq nieuw worden aangebracht. B. en W. stellen de raad voor aldus te besluiten. Chr. Kleuterschool Het bestuur van de christelijke kleuterschool heeft aan het ge meentebestuur gevraagd zijn mede werking te verlenen voor het aan schaffen van meubelen voor één lokaal en. meubelen voor de hoof- denkamer. Aangezien de thans in gebruik zijnde meubelen oud en versleten' zijn en de afschrijvings termijn van 15 jaar inmiddels is verstreken, stellen B. en W. de «•ad voor de gevraagde medewer king te verlenen en de kosten voor zijn rekening te nemen. „De Schakel" Het bestuur van de vereniging tot Stichting en Instandhouding ener School met de Bijbel verzoekt het gemeentebestuur zijn medewer king' te willen verlenen voor het aanschaffen van buitenspel mate riaal voor de bijzondere school „De Schakel," Schoolstraat 1. Aange zien voor het beoefenen van bui tensporten op deze school slech is een beperkte hoeveelheid gymnas- tiekmateriaal aanwezig is, stellen B. en W. de raad voor de gevraag de medewerking te willen verle nen en de kosten voor zijn reke ning te nemen. scheid heeft de Herv. kerkeraad uit zijn midden een commissie benoemd, die het nodige werk hiervoor zal gaan verrichten. Het is immer een goede ge woonte geweest om een vertrek kend predikant namens de ge meenschap een blijvende herin nering aan te bieden als dank en waardering voor de vele en goe de contacten, die men met de betreffende predikant heeft ge had. Genoemde afscheidscommissie wil allen, die aan ds. Schellevis hun dank zichtbaar willen uit drukken, de gelegenheid bieden een bijdrage te geven voor een collectief afscheidsgeschenk. Voor het totaal bedrag zal, in nauw overleg met het gezin Schellevis, een bestemming wor den gezocht. Op donderdag 14 januari zal een speciale receptie worden ge houden in gebouw „Irene", waar bij de Holtense gemeenschap gelegenheid zal worden geboden persoonlijk afscheid te nemen van ds. Schellevis en zijn gezin. De afscheidscommissie verzoekt een ieder, die enigszins kan, de ze avond vrij te houden teneinde de fam. Schellevis een warm af scheid te bezorgen. Het is de be doeling dat het geschenk ook die avond zal worden aangeboden. Nadere gegevens over deze avond zullen later nog volgen. Uw bijdrage voor dit collectief geschenk kan worden gestort bij de Rabo-bank te Holten, giro Bij het aanwijzen van de waarde bonnen waren de gelukkigen: f 250,H. J. Heuvelman, Church- illstraat 103; J. A. Schuppert, Markepad 6; f 100,— mevrouw Wolters-Vollen, Verzetstraat 56; Bert Tromop, Oranjestraat 7; M. Oplaat, Berg manstraat 25; f 50,J. Spakman, Goor; J. v.d. Laan, Canadastraat 30; B. Wiltink, Laren G.; Dick Wegstapel, Hbk. 67; H. Beltman, Markelo; mevr. G. v.d. Bos-Pot, Larenseweg 45; mevr. H. G. Jansen-Bronsvoort, D 16; f 25,Van Berlcel, Holterberg 39; G. A. H. van Coeverden, B 32; B. J. Stevens, E 61; 'Johan Schup pert, Dorpsstraat 3; G. H. Schoo- len, Vianenweg 134; W. Harme- link, Gaardenstraat 49 (2 x 25) Bleijenberg, Hoffesstraat 42; J. Janseri, E 63; Johan Haverslag, Waardenborchstraat 17; D. Beid- man, Bergmanstraat 38; B. Hes- selink, Churchillstraat 31; E. Aal- tink, Larenseweg 61; A. W. Berk hof, Fastoriestraat 44; Jans Paal man, Look 29; G. J. Kr.aay,-. Schou tenstraat 58; Feith, Ab Jansen- straat 12; F. de Vries, Hoffes straat 6; G. J. Sluiter, Gaarden straat 38; Dekker, Gaardenstraat 35; H. Jansen, B 103; Ineke van Bussel, Kozakkenstraat 44; mevr. Ribbink-Bekkernens, D 3; mevr. G. v.d. Bos-Pot, Larenseweg 45; mevr. v.d. Mespel, Churchillstraat 22; B. Scheperman, Schepenen straat 12. f 200,B. Paalman, H. J. Wan- sinkstraat 8; f 175,J. v.d. Berg, Kolweg; f 150,D. Megelink, B 98; f 125,Jöh. Tuitert, Neerdorp 72; f 100,mevr. J. Oosterkamp- Haan, Rietmolenstraat 2; f 75, T. Koopman, Bergmanstraat 36; f 50,A. Aanstoot, Diessenplas- straat 28; f 25,mevr. J. Lode- weges, Burg. v.d. Borchstraat 17; 875587 onder vermelding „af scheid ds. Schellevis", bankrek. nr. 328516651, of bezorging op het Kerkelijk Buro. De afscheidscommissie. Op 25 oktober jl. besloot de raad tot het in voorbereiding verklaren van een gedeelte van het bestemmingsplan, buitengebied ten behoeve van de voorgenomen bouwplannen van de heer A. Nijland, Dijkerhoek 99, teneinde de minimum afstand uit de as van de Beumersteeg te brengen op 15 meter in plaats van 30 meter. De heer H. Bosman,' Dijkerhoek 102, heeft thans ook een bouwplan ingediend voor een bedrijfswoning op genoemd perceel. Het bouwplan van de heer Bosman is niet in strijd met»het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan buitengebied, aangezien de te bouwen woning geen 30 meter doch 19 meter bedraagt. Teneinde de realisering van het. bouwplan van de heer Bosman thans mogelijk te maken stellen B. en W. de raad voor te verklaren, dat voor het betreffende perceel een herziening van het bestemmingsplan buiten gebied wordt voorbereid. f 15,— G. T. Jansen, Larenseweg 33: J. Aaftink, Dorpsstraat 41; f 10,mevr. Kevelam, Stations* straat 8; H. J. Kruithof, Hoffes straat 15; H. F. Oolbekkink, Oran jestraat 71; M. Stam, Noorden bergstraat 13; J. A. Wechstapel, Larenseweg 36; J. Schuppert, In dustriestraat 30; Aaftink, Tuin straat 4. Er waren vele honderden formu lieren met een groot aantal goede oplossingen ingezonden. De foto's waren genomen bij rijwielhandel Bets v.d. Bos, gebr. Schuppert, schildersbedrijf Stukker, Disco Dorresteijn, de Spar, vishandel Reinaardus, De Bouwhal. G. J. Schuiterd, Verzetstraat 63 (rijwiel): H. Westera, Houtweg 22 (filmcamera);, J. Holl, Nagelhout straat 22 (gemakstoel); G. Traan- man, Oranjestraat 59 (transistor radio); G. W. Jansen, Bergman straat 10 (polaroid camera); J. Veneklaas Slots, Tuinstraat 6 (le vensmiddelenpakket) Jari Haver slag, Burg. v.d. Borchstraat 16 (vleespakket)H. J. Aaftink, Oranjestraat 17 (horloge)J. Ha- nenburg, Houtweg 6 (diner voor 2 pers.); P. van Dijk, Holterberg 2 (rekenmachine)J. Verboom, Verzetstraat 51 (elektr. koffiemo len); J. Aaftink, Burg. v.d. Borch straat 3 (handwerkpakket); H. J. Roelvink, Holterbroek 61 (wijn barbecue) mevr. Vincent, Molen- belterweg 13A (fruitschaal); F. H. Klein Horsman, Hoffesstraat 11 (rookstandaard)H. A. Jongman, Schuttersweg 15 (tafelkleed). In totaal werd tijdens de aktie 1976 een bedrag van zesduizend gulden aan waardebonnen uitgegeven. EN DE KAMPEERMIDDELEN Burgemeester en wethouders ma ken bekend, zulks overeenkomstig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet, dat de door de raad van deze gemeente in zijn open bare vergadering van 25 oktober 1976 vastgestelde „verordening tot wijziging van de verordening op de kampeerplaat sen en de kampeermiddelen" gedurende drie maanden ter ge meentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter inzage ligt. De verordening tot wijziging treedt in werking op de dag na die, waarop deze is afgekondigd. De verordening tot 'wijziging is tegen betaling van de kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 10 december 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1