Uitstekende resultaten Schaakclub Holten Verslagen jeugd SV Holten Resultaten Blauw Wit senioren Sallandia versloeg Holten met 2-0 Trekking verloting SV „BATO" SY Holten pupillen Blauw Wit pupillen BERGRUITER NIEUWS PROGRAMMA PROGRAMMA SV HOLTEN Uitslagen/'resultaten lagere senioren BLAUW WIT Blauw Wit C I DES Cl 3-1 Pupillen SV Holten HOLTENS NIEUWSBLAD 3 DEC. 1976 PAGINA 5 In een slecht gespeelde wed strijd tussen de staartploegen in de vierde klasse H is het Sallan dia geluk om de beide punten in de wacht te slepen, ondanks het feit, dat de bezoekers een groot gedeelte van de match sterker waren. Holten begon met een fel offensief en reeds na 4 minuten spelen leek de ploeg een voorsprong te nemen, toen uit een vrije trap Henk Warrink de bal keihard in het Sallandia- net kogelde, doch het doelpunt werd ten onrechte door scheids rechter Hensbergen afgekeurd wegens vermeend buitenspel. Enkele Holten-spelers raakten door deze beslissing wat ge ïrriteerd en speciaal aanvoerder Dekker kon niet veel goeds meer doen bij deze referee, die soms zeer aanvechtbare beslis singen nam. Zo ook halverwege de eerste helft, toen Dekker al leen doorbrak en in het straf schopgebied werd gehaakt, het geen door de scheidsrechter werd weggewuifd, waardoor Holten een goede scoringskans werd ontnomen. Sallandia was er op uit om met vertragend spel het Holtens offensief te ont regelen en haar achterhoede paste een straffe mandekking toe. Toch nam de thuisclub on verwacht de leiding, toen ca. 10 minuten voor de rust midvoor Wolvenne op links de bal keu rig vrij speelde en zijn voorzet werd door de opgekomen mid denvelder Broekhof onhoudbaar in het Holtense doel gekopt (1—0), hetgeen tevens de rust stand was. Ondanks het stuwen de werk van het Holtense mid- dentrio Warrink - Dekker - Kna pen kon de Holtense voorhoede ook na de thee de gelijkmaker niet op het scorebord krijgen en het was wederom, de thuisclub, die na een kwartier de stand op 2—0 bracht, toen linksbuiten Locbt in het centrum vrij voor doelman Pasop opdook, die in eerste instantie de ingeschoten bal goed keerde, maar de terug springende bal niet meer kon be machtigen. Holten ging het laatste half uur alles op alles zetten, doch het spel werd te gehaast en de Sallandia-achterhoede werkte de meeste ballen buiten het veld om zodoende wat tijdwinst te krij- gen. De goed spelende midden veldspeler Warrink werd nog ge wissels voor voorhoede-speler Huzen om de druk nog te ver groten. Bijna had Joh. Veneklaas nog succes, maar zijn hard in geschoten bal vloog net langs de verkeerde kant van de paal en Johan Huzen schoot de bal via een achterhoede-speler net op de bovenkant-lat. In het laatste kwartier was ook de rust uit de Holtense ploeg verdwenen en men kon aan het spel zien, dat ook de spelers niet meer in een ander resultaat geloofden. A.s. zondag wordt met de tweede helft van de competitie een aanvang gemaakt en moet Holten uitkomen tegen koploper Ommen. Hopelijk slaagt de lei ding er in wat meer rust in de ploeg te brengen, want dat het elftal tot betere resultaten in staat is, daarvan zijn wij over tuigd. 55 Op 15 november jL heeft de trek king van de verloting van sv BATO plaatsgevonden. De trek king werd verricht door adjudant Meijer, kommandant der Rijks politie. De le t.m. de 24ste prijs vielen op de nummers: 224 - 1067 - 510 - 42 - 1064 -196 - 1187 - 1408 - 296 - 861 - 1031 - 599 - 285 - 1252 - 1240 - 446 - 461 -178 - 1034 - 995 -1068 - 205 - 1329 337. De prijzen rijn bij de prijswin naars door het bestuur thuis be zorgd. Holten A 1-Enter V. A 1 Deze belangrijke wedstrijd om de laatste plaats in de hoofd klasse is door de Enternaren verdiend met 2—0 gewonnen, omdat de ploeg meer karakter toonde en bovendien dankbaar gebruik maakte van de geboden kansen. In de eerste helft bleek al spoedig, dat de Enter Voor uit-spelers er erg op gebrand waren om minstens een gelijk spel te behalen en de Holten- achterhoede, waarin Meester en Paalman node gemist werden, kreeg het dan ook zwaar te ver duren. Gelukkig was doelman Rietberg weer present en gaf de gelegenheidsscheidsrechter eni ge goede aanwijzingen. Enter V kwam heel gemakkelijk aan het eerste doelpunt, toen twee Hol ten-spelers finaal over de bal trapten, waardoor de Enterse miavoor alle gelegenheid kreeg om de bal langs doelman Riet berg te schieten (0—1). Holten A kreeg hierna nog wel wat kansjes om de gelijkmaker te scoren, maar de schoten waren te zacht en soms te onzuiver om hiervan te profiteren. Na de thee werden er enige wijzigingen in de Holtense ploeg aangebracht, maar ook de En ter-achterhoede werd versterkt waardoor het bijzonder moeilijk werd voor de Holtense voor tal voor een Sinterklaas-surprise? ceren. Dank zij een buitenspel- doelpunt via de rechtsbuiten kwam Enter op een geriefelijke voorsprong van 2—0 en Holten was niet meer in staat om deze stand een ander aanzien te ge ven. A.s. zaterdag begint de tweede helft van de competitie en komt - koploper Oranje Nassau op be zoek. Misschien zorgt het A-elf ten zij van één hunner kansen vele Hector-aanvallen. De rust brak aan met een 0-1 achter- Jl, „ttll stand en Hector ging na de pau- prestaties te laten zien VG "teil in ne^..nl T-t1 .1 - - ze fel in de aanval. Dank zij de goede inzet van de gehele ploeg werd het de Hector-spelers bij zonder lastig gemaakt, maar de overmacht bleek tenslotte te groot, waardoor de Gorenaren er in slaagden om de schore op te voeren tot 04. A.s. zaterdag wordt er ge speeld tegen Enter Vooruit B 2 en spelend als tegen Hector zit ten er zeker kansen in voor de overwinningspremie. Senioren: Ommen 1-Holten 1, 2.30 uur; Hoeve V. 2-Holten 2, 10.00 uur, vertrek 9.00 uur; GFC 2-Hol- ten 3, 10.00 uur, vertrek 9.00 uur; Holten 4 is vrij; TVO 2-Holten 5. 10.00 uur, vertrek 9.00 uur;.SOS 4- Holten 6, 10.30 uur, vertrek 9.3 uur; Holten 7-Haarle 4, 10.00 uur; Holten 8-Nijverdal 5, 10.00 uur; Haarle 5- Holten 9, 10.00 uur, ver trek 9.00 uur; Holten 10-Daarle, 8, 10.00 uur; PH 15-Holten 11, 10.00 uur, vertrek 9.00 uur; Enter 5- Holten 12, 10.00 uur, vertrek 9.15 uur. Junioren: Holten Al-ON Al, 2.30 uur; MW '69 Al-Holten A2, 2.30 uur; vertrek 1.30 uur; ON Bl-Hol_ ten Bl, 2.30 uur, vertrek 1.30 uur; Holten B2-Enter Vooruit B2, 2.30 uur; Enter Vooruit Cl-Holten Cl 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; SDOL Dl-Holten Dl, 1.00 uur, vertrek 12.15 uur; Holten D2_Excelsior"D2, 1.00 uur. Op zaterdag 27 november or ganiseerde de LRV „De Bergrui- ters een indoor-wedstrijd, waar aan ook „De Hertruiters" uit Hellendoorn deelnamen. Het was een onderdeel van verschil lende indoor wedstrijden, waar diverse verenigingen uit de streek aan meedoen. Zo komen o.a. op 11 decem ber de „Eschruiters" uit Wier-" den, de „Looleeruiters" uit Al melo en de rijvereniging uit Markelo tegen elkaar uit. De finale van déze wedstrijden wordt gehouden op 5 februari 1977. Afgelopen zaterdag waren 's morgens eerst de Bergruiters aan de beurt om hun dressuur- 's middags werden zij gevolgd door de Hertruiters. Als jurylid trad op de heer Bijlsma ut Dalf- sen. 's Avonds werd er in verschil lende klassen gesprongen. Het parcours, dat gebouwd was door de heter Heerdink, leverde meer moeilijkhed enop dan men op het eerste gezicht zou verwach ten. Hier kwam nog bij, dat het voor de meeste combinaties hun eerste indoor-wedstrijd was, na een heel seizoen alleen buiten ge reden te hebben. Er werd gereden in twee manches, waarbij in de eerste alléén op de fouten werd gelet, terwijl bij de tweede ook de tijd belangrijk was. Het springen werd gejureerd door mevr. N, v d. Burg uit Holten. De uitslag van de gehele dag was als volgt: B-dressuur: 1. R. Holterman met Saffier; 2. H. Slooyer met Ploris; 3. W. Blankvoort met Margriet en J. Zeistra met Beau Fighter, allen van de Hertrui ters; 4. mej. W. Veltkamp met Norman van de Bergruiters. L-dressuur: 1. Mevr. I. Diepe- rink met Furie; 2. J. Bronsvoort met Tim; 3. J. Bronsvoort Jr met Nico; 4. W. Aaltink m. Kar los, allen van de Bergruiters; 5. J. Kloosterman met Maurits van de Hertruiters en P. van Hceren met Meteoor en R. de Graaf m. Blue Heaven van de Bergruiters. M-dressuur: 1. J. Bronsvoort met Tosca, Bergruiters; 2. H. Podt met Lord, Hertruiters. B-springen: 1. mej. H. Huttert Enter V. B 1-Holten B 1 elftallen S.V. „Holten" In een zeer goed wedstrijd is het Holten gelukt om beide puntjes in de wacht te slepen. Het eerste kwartier begon wat rommelig, maar toen Bert Lefèbre kans zag om elf Enter doelman met een harde kogel te verrassen, werd het speelpeil steeds beter. Enter liet het er niet bij zitten en ging fel in de aanval. Vlak voor rust wis ten zij van éénhunner kansen te profiteren en scoorde de mid voor de gelijkmaker (1—1). Al in de eerste minuut van de twee de helft, scoorde wederom Lefè bre, ditmaal uit een mooie voor zet van rechtsbuiten Heyda. De bezoekers begomien steeds be ter te „draaien" en uit een pe nalty wegens hands, goed benut door Lefèbre, werd de stand op 1—3 gebracht. Enter liet het er niet bij zitten en nadat zij de score op 23 had gebracht, was het Holten B 1, dat de eind stand via treffers van Aanstoot en Bert op 2—5 bepaalde. A.s. zaterdag moet de strijd worden aangebonden tegen kop loper Oranje Nassau in Almelo en hopelijk zorgt de ploeg voor een daverende verrassing! Ten slotte wensen alle B 1-spelers etc. hun leider Heyda, die mo menteel in het ziekenhuis ver blijft, een spoedig herstel toe. Holten B 2-Hector B 2 Holten B 2 heeft zich goed hersteld van de grote nederlaag van vorige week en gaf het on geslagen Hector B 2 goed partij. Vooral de Holtense achterhoede, met als uitblinkers stopper Vix- seboxse en doelman Deijk, weer den zich dapper en onderbrak Achilles 4-Iiolten 5 Ook in deze wedstrijd had er voor Holten 5 met iets meer geluk een gelijkspel ingezeten hoewel de uit slag dit niet doet vermoeden. Voor rust was Holten de betere ploeg doch vooral A. Boode had weinig geluk toen hij tegen paal en lat schoot. Achilles nam met de wind in de rug tegen de verhouding op slag van rust een 1-0 voorsprong. De uitzichten op een goed resul taat waren dus ruimschoots aan wezig. Het liep echter andei's uit toen Achilles bij één der uitvallen de stand op 2-0 bracht. Met nog een kwartier te spelen ging Holten massaal in de aanval wat al snel succes opleverde toen J. Wolters onhoudbaar inschoot. Met kunst en vliegwerk wist de Achilles-ver- dediging de gelijkmaker te voor komen en drie minuten voor tijd besliste de Hengeloërs de wed strijd door bij een uitval onhoud baar de stand op 3-1 te brengen. Dat het in blessuretijd nog 4-1 werd was verder bijzaak. PH 16-Holten 8 Afgelopen zondag speelde Holten 8 tegen koploper PH 16 uit Almelo. Met de 7-0 nederlaag van de „ve teranen" tegen dit elftal in het achterhoofd, begon men een beet je angstig aan deze wedstrijd. Dat dit geheel overbodig was, bleek uit de drie doelrijpe kansen die het achtste in de eerste helft schiep. PH 16 wist echter 2x te scoren. Na de thee speelde Holten 8 met de wind in de Tug en PH werd op eigen helft teruggedrongen. Uit een van de vele aanvallen wist An ton van Beek de bal prachtig ach ter de PIT-goalie te plaatsen en met Julia; 2. W. Blankvoort m. Margriet van de Hertruiters; 3. R. de Gr^af met Blue Heaven; 4. J. Bronsvoort Jr. met Nico van de Bergruiters; 5. H. Heerdink met Marisca, Hertruiters; 6. D v. d. Lught met Robin, Berg ruiters. L-springen: 1. G. Tijhuis met, Spruit; 2. H. Podt met Lord Hertruiters; 3. A. Broekhuis m. Auteur; 4. W. Aaltink met Kar los; 5. J. Bronsvoort met Tosca; mevr. P. Loorbach met Danny Boy, allen van de Bergruiters. M-springen: 1. P. van Dijke m. Julia van de Hertruiters. Uit deze uitslagen werd de samengestelde uitslag gevormd: Klasse B: 1. W. Blankvoort; 2. mej. H. Huttert. Klasse L: 1. W. Aaltink; 2. J. Bronsvoort Jr.; 3. J. Bronsvoort; 4. R. de Graaf; 5. G. Tijhuis; 6. D. v. d. Lught. In een snelle wedstrijd,, waarin Rudie v. d. Voet onder de lat stond heeft, Cl schitterend revan che, genomen op de destijds in Nij- verdal geleden grote nederlaag. De al spoedig opgelopen 1-0 achter stand werd moedig overwonnen. Door uitstekend doorzetten van Jan Beldman wist deze speler een fout van de DES keeper af te straffen, 1-1. Na rust scoorde An- dré Sohiuppert beheerst uit een toe gekende strafschop wegens hands. Hierna werd DES weggespeeld. Cl toonde een geweldige inzet en door Henk Mekenlkamp werd de stand en tevens de einduitslag op 3-1 be paald. Senioren: Blauw Wit 1-Evers- berg 1, 2.30 uur Enter Vooruit 4- Blauw Wit 2, 12.00 uur, vertrek 11.15 uur; SWN 5-Blauw Wit 3, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur (ter rein De Zweef)Blauw Wit 4-Hul_ sense Boys 6, 11.00 uur; Blauw Wit 5-VESOS 4, 11.00 uur; Blauw Wit 6-MW 2, 12.30 uur. Junioren: Vesos a2_Blauw Wit al, 12.30 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit bl-Vesos bl, 2.30 uur; Vesos cl-Blauw Wit cl, 1.00 uur, vertrek 12.15 uur; Excelsior d3-Blauw Wit dl, 11.00 uur, vertrek 10.30 uur. Twee prima prestaties leverde de Schaakclub Holten de afgelopen veertien dagen. Ten eerste de kleine, maar zeer belangrijke over winning van 5i/2-4'/j op Harden- berg 2 en ten tweede de beker winst op Oldenzaal, waardoor voor het eerst de halve finale van de SBO-cup bereikt werd. Maandag 22 november j.l. werd de uitgestelde wedstrijd tegen Hardenberg 2 dus toch gespeeld. Doordat de bezoekers slechts met negen man aantraden en bord 1 onbespeeld lieten, kwam J. W. Middelink wel heel goedkoop aan zijn (reglementaire) zege. De ove rige leden moesten er echter heel hard voor vechten. Nadat het middernachtelijk uur al voorbij was, stond dan toch de stand 5-3 op het scorebord. Besloten werd, dat de partijen van de heren Blits en van Dalen werden afgebroken om J. v. Dalen verlies te geven en bij de heer Blits remise over een te komen. Zodoende 5'/j-41/3 voor Holten! Een moeizame en kostbare zege, want Holten gaat nu samen met Hengelo 2 aan de leiding, met slechts één bordpunt je minder. De uitslagen (Holten wit aan de Vesos 3-BIauw Wit 2 In Hellendporn waar Blauw Wit 2 speelde tegen Vesos 3 is het twee de de gehele wedstrijd als heer en meester opgetreden. In de le helft liet Blauw Wit uit stekend voetbal zien en door goed aanvallend spel van de gehele ploeg kon Henk Aanstoot 2x sco ren. Vesos wist voor rust de stand nog om te buigen in 1-2 maar na de thee was het Richard Beldman die aan alle Vesos illusies 'n eind maakte en de eindstand op 1-3 bracht. Een verdiende overwin ning. A.s. zaterdag speelt het tweede uit tegen Enter Vooruit 4. De wedstrijd begint om 12 uur on der leiding van scheidsrechter Weyman. SVZW 7-Blauw Wit 3 In een goede en sportieve wed strijd in Wierden was Blauw Wit 3 de betere ploeg: Door vooral goed dit doelpunt bracht de spanning volledig terug. Doelman Wim Tui- tert wist met enkele goede reddin gen zijn doel schoon te houden bij de schaarse, toch niet ongevaarlij ke aanvallen van PH. Een lange trap leverde in de laatste minuut de gelijkmaker voor het achtste op. De laatste man van het achtste, Adrie Nijland, kogelde van de zes tienmeterlijn ineens op doel. Zijn doelpunt leverde een verdiend ge lijkspel op. Overige elftallen Holten 4 had z'n dag niet en ver loor thuis kansloos met 5-0 van BWO 3. In deze klasse is echter van alles nog mogelijk. Het zesde elftal moest de punten in Rijssen laten door met 1-0 in een ware veldslag te verliezen van RV 2. Holten 7 verloor ietwat ongelukkig van koploper Omhoog 2. Voor rust kreeg Holten zoveel opgelegde kansen dat de wedstrijd in feite toen al beslist had moeten worden. Omhoog scoorde echter één maal wat voldoende bleek voor de over winning. Het negende is de laatste weken weer goed op schot. Deze keer werd SOS 5 met 3-0 verslaan. •Holten 10 behaalde een regelmati ge overwinning op RV 3 (3-1), zo dat het door het gelijke spel van PH 16 tegen Holten 8 weer gelijk aan kop staat met de Almeloërs. We verwachten dan ook nog een spannende tweede helft van de competitie. Het elfde elftal had weinig kans tegen koploper Omhoog 5 (7-0) ter wijl Holten 12 eveneens moest uit komen tegen het op de bovenste plaats staande Omhoog 4. De ne derlaag bleef beperkt tot 4-1. Holten E I-Enter E 1 Holten El heeft zaterdag twee be langrijke punten behaald op Enter. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd met vele goede acties van alle spelers. Holten was iets feller op de bal dan hun tegen stander. De snelle openingstreffer was een enorme stimulans om fel door te gaan. Het werd dan ook al snel 2-0, maar Enter kwam nog wel terug toen een als voorzet be doelde bal bij de tweede paal in de hoek verdween. Verder liet Holten het niet komen en maakte aan alle illusies van Enter een eind en bracht een der voorwaartsen er 3-1 van. Door de ze overwinning en de nederlaag van de Zweef is de achterstand op deze koploper teruggebracht op 'n punt en is er weer van alles mo gelijk. Holten E 2-Nijverdaï E 1 Holten E2 heeft in de wedstrijd tegen Nijverdal een nipte overwin ning gehaald. Reeds vanaf de af trap bleek dat Holten er wel een doelpuntenfestijn van wilde maken maar het afmaken bleek de ergste hinderpaal te zijn. Zodoende luw de de aanvalsdrift van Holten en speelde het spel zich steeds meer op het middenveld af met enkele uitvallen van beide kanten. Maar voor de rust kon er niet ge scoord worden. Na de rust kon Holten het initia tief weer tot zich nemen, waar door zich weer vele kansen voor deden die allemaal gemist werden. Toch kwam Holten op 1-0, toen Henny een corner ineens achter de eerste paal deed belanden. Na dit doelpunt kwam Nijverdal sterk terug. Maar de achterhoede waarin Freddie en Erwin, zeer sterk speelden, hielden goed stand tot het einde. Op het middenveld speelden J. Traanman en H. Klein Velderman een zeer goede wed strijd. Holten E2 gaat nu op kop met een voorsprong van 4 punten op nr. 2 Excelsior. Bravo jongens! DES E l-Holten E 3 Zaterdag j.l. speelde Holten E3 te gen koploper DES El. Voor de rust was het een gelkopgaande strijd met spannende momenten voor beide doelen. Door 'n straf schop wegens hands van één der verdedigers van DES, kwam Hol ten met 1-0 voor. Eenmaal had Holten geluk toen een hard schot van een der voorwaartsen van DEs tegen de paal kwam, toch wist DES uit een goede aanval voor de rust nog gelijk te maken. Na rust was de thuisclub sterker en vooral het goede spel van hun rechterspits, die moeilijk door de Holter-verdediging te stuiten was, viel op. Na 10 minuten spelen werd het 2de doelpunt door DES gescoord. Hierna kreeg DES we gens hands nog een strafschop te nemen, docb deze werd keurig door de goed keepende Gerrit Tij hof gestopt. In de laatste minuut wisten de gastheren nogmaals uit een scrimmage voor 't Holter doel te scoren (3-1). Ondanks de nederlaag heeft E3 goed en met veel inzet gespeeld en op deze wijze verliezen van de koploper is dan ook geen schande. Enter E 3-Holten E 4 Tegen een lager geklasseerd Enter E3 was Holten flink opgewassen maar het mocht de twee punten niet mee naar huis nemen. E4 heeft een goede partij voetbal ge leverd en op het middenveld kwamen felle acties voor en dat leverde in de 15e minuut een goal op voor Holten gescoord door Roel tën Veen 0-1. Na de thee gingen ze gelijk op en het werd een felle wedstrijd maar, Holten gaf geen krimp en ging ge woon door met goed verdedigen. Wederom waren Hofman, Boode en Meester de mensen die uitste kend verdedigde:) maar, Holten stond voor en dat deed Enter geen goed. Enter sleepte er in de 30e minuut toch nog een gelijkspel uit en toen was het hek van de dam voor spelers en leiders. Maar, van protesteren hielden de Enternaren niet en zo moesten we het met een 1-1 stand doen. Holten E4 moest "in de thuiswed strijd tegen Rijssen Vooruit F1 een fikse nederlaag incasseren van 0-7. Jongens vraag met St. Nicolaas weef* nieuwe energie om voor de volgende wedstrijden er weer flink tegen aan te gaan. Holten F5 tenslotte voegde weer een punt aan hun totaal toe door gelijk te spelen tegen SWN F3 uit Nijverdal. Een verdienstelijk re sultaat. samenspel en de volledig inzet van alle spelers konden de Blauw Wit ters door doelpunten van Aanstoot en Van Gils de volle winst mee terug nemen. A.s. zaterdag speelt het derde op het terrein van de Zweef tegen koploper SWN 5. Een puntje? Vesos 7-BIauw Wit 4 In de uitwedstrijd tegen Vesos 7 heeft Blauw Wit 4 een punt op de lijst laten bijschrijven. Vesos wist in de eerste helft door goed aanvallend spel een 2-0 voor sprong te nemen maar Geert Beld man zorgde, na goed voorberei dend werk van Bekkernens voor een 2-1 ruststand. Na de thee werd de geblesseerde Boer ver vangen en kwam Vesos op 'n 3-1 voorsprong, maar in de slotfase waren het Beldman en Müller die de eindstand op 3-3 brachten. In deze wedstrijd blonk vooral re serve-doelman Aanstoot uit. Blauw Wit 5-Hulz. Boys 5 Blauw Wit 5 dat thuis speelde te gen Hulzense Boys 5 heeft in de slotfase toch nog de volle winst uit handen moeten geven. Na een eerste helft waarin 't vijf de een 0-2 achterstand opliep wist het toch na de thee terug te komen op 1-2 uit een goed opgebouwde aanval. Spoedig hierna was het Brand die de stand gelijk trok 2-2. Blauw Wit 5 wist zelfs een voor sprong op te bouwen door Schipper (3-2) maar 10 minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Welink wist Hulzen weer langszij te komen. Sp. Rijssen 7-Blauw Wit 6 Ook in de uitwedstrijd tegen Spc. Rijssen 7 heeft het zesde geen winst kunnen maken. Hoewel er redelijk gespeeld werd en inzet en sfeer aanleiding waren hielden de Rijssenaren toch de volle winst thuis. Voor de Blauw Wit eer zorg de Jacob Berghuis met een fraai doelpunt. Voor a.s. zaterdag staat MW '69 2 als tegenstander geno teerd. Een altijd sportieve ploeg waartegen Blauw Wit 6 zeker een leuke wedstrijd kan spelen. even borden)bord 1 J. W. Mid- delnkn.o. 1-0 (reglementair); bord 2 D. A. v.d. Knaap8. C. Stukje '/«-'/)bord 3 D. v. Beek— M. J. de Groot 0-1; bord 4 B. v. BeekA. Vasse 1-0; bord 5 E. J. Gervedink NijhuisA. Wester- holt 0-1; bord 6 J. v. Dalen jr.— J. v.d. Veen 0-1; bord 7 H. v.d. EndeL. Gerritsen 1-0; bord 8 W. G. Blits—A. J. Foppen «/*-«/»; bord 9 F. FlantuaJ. Meinderink */a-Viï bord 10 J .E. Scheperman H. Vogelsang 1-0. Donderdag 2 december (gisteren dus) speelt Holten 1 zijn derde SBO wedstrijd. Men gaat dan op bezoek bij het nog zonder punten zijnde Ommen 1. Onlangs verloor deze club nog met 6-4 van Del den 1, dat eerder zo door Holten was afgestraft (1 Vs-8Vs). Op pa» pier is Holten dus duidelijk favo riet. De werkelijkheid moet het uitwijzen. Met 3'/a—*/s zegevierde Holten vo rige week over Oldenzaal (winst voor J. W. Middelink, D. A. v.d. Knaap en D. v. Beek, remise voor B. Beek). Voor het eerst in zijn bestaan bereikte de schaakclub de laatste vier in de strijd om de SBO-cup. Met twee overgangs— klassers en een eerste klasser bekert men verder. Interne competitie In groep 1 werd de titanenstrijd tussen D. A. v.d. Knaap en kam pioen J. W. Middelink toch wel verrassend gewonnen door eerst genoemde en plotseling zijn da kansen weer gekeerd. D. A. v.d, Knaap gaat weer aan kop op één punt gevolgd door J. W. Midde link en H. v. Beek, die echter beiden een wedstrijd minder heb ben gespeeld. Dit is echter de match., die zij tegen elkaar moe ten spelen! D. A. v.d. Knaap heeft hen beiden nu verslagen en zit wat betreft de eerste competi tie helf op rozen. Onderaan liet F. Flantua zien, dat hij wel de gelijk in groep I thuis hoort en versloeg op een grandioze manier D. v. Beek. De uitslagen: J. E. Scheperman 1W. G. Blits Vi-Vs; D. v. Beek —F. Flantua 0-1; H. v. Beek—H. Roelofs 1-0; D. A. v.d. Knaap— J. W. Middelink 1-0; B. v.-Beek J. E. Scheperman afgebroken; J. G. M. v. CalcarJ. v. Dalen jr. 0-1. De stand bovenaan: 1 D. A. v.d. Knaap 9-7'/j; 2 en 3 J. W. Midde link, H. v. Beek 8-6V«; 4 B. v. Beek 8-5. Onderaan: 9 F. Flantua 9-3; 10 W. G. Blits 8-2>/t; 11 H. Roelofs 9-2; 12 J. G. M. v. Cal car 9-1 Va. In groep II bleven de vier.mesen bovenaan winnen. Alleen Erie Gervedink Nijhuis moest zijn partij tegen A. M. Klaassen af breken. Maar hij is een meester in het winnen van afgebroken partij Vs. De uitslagen: G. J. Kromdijk— A. J. C. Brands 0-1, W. A. Klaas- sVaH. T. Roeloffs 0-.1, J. v. Da len sr.—J. ten Velde 0-1, G. J, Snippert—J. C. Roele 1-0, E. J. Gervedink Nijhuis—A. M. Klaas sen afgebroken, B. DeyerH. A, Koers 1-0. Zaterdag 4 december wil St. Ni colaas en z'n zwarte Pieterbaas jullie met een bezoek vereren. Hij heeft ons medegedeeld dat hij om negen uur aanwezig zou zijn in de cantine van Meermanskamp. Jongens zorg dat je op tijd bent. Dit geldt ook voor de jeugdleden van de aid. atletiek. Alle leiders van deze groepen worden ook verzocht deze morgen aanwezig te zijn. Zwarte Piet vertelde ons nog dat verschillende jongens nog wel het een en ander te horen zullen krijgen. Blauw Wit E I-Enter E 2 Weer hielden onze jongens de pun ten thuis, al wisten ze met de kan sen niet altijd goed raad. De rust ging in met een voorsprong van 1-0 die na de rust met een ver schot uit de achterste lijn tot 2-0 werd opgevoerd. Den Ham E 2-B1. Wit E 2 Ondanks een veldoverwicht van Blauw Wit moesten we beide pun ten tegen de hekkensluiter Den Ham laten liggen. Hoewel gehan dicapt door een onvolledig elftal speelde het grootste deel van de wedstrijd zich af op de helft van Den Ham. Maar zoals de laatste weken al vaker is gebleken missen we een afmaker. In de tweede helft werd onze invaller-keeper onverwachts verrast door één van de weinige aanvallen van Den Ham, waardoor het enige doelpunt viel. Blauw Wit F 3-RV F 2 Voor de winterstop heeft F3 tegen RV F2 nog even laten zien wat voetballen is. Reeds in" de eerste minuut wist Hans Dijkink de stand op 1-0 en enkele ogenblikken later op 2-0 te brengen dankzij enkele uitstekende voorzetten. Na eerst keihard tegen de paal te schieten, bracht Albert Slotman de stand op 3-0. Hans Dijkink ronde de eerste helft af met een 4-0. Ook in de 2e helft speelde de strijd zich in hoofdzaak af voor 't doel van RV, De doelman van F3 had 'n „mak kie" en zag met vreugde dat Hans Dijkink het 5a doelpunt voor zijn rekening nam. Plotseling kreeg Paalman de kans er met de b-' van door te gaan en hij maakte In de laatste 5 minuten zorgc Hans Dijkink en Robert Hek v een 8-1 overwinning. Bravo gensl

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5