Arts boeide met lezing over JRISC0P1E" WAAR GAAN WE HEEN? Kanttekeningen bij verwachte landbouwuitkomstcn Voorzitter Van Pijpen nam afscheid van het Rode kruis hek ze hhamfel Bijeenkomst P lattelands vrouwen afd. Espelo NIEUWE LOGIES-LIJST VVV HOLTEN LANDBOUWSCHAP ZET MARKT RIJSSEN HOLTENS NIEUWSBLAD 26 NOV. 1976 PAGINA 9 wat lust een zieke graag Iemand met een griepje voelt zich slap en futloos, en ook zijn eetlust Is veelal niet groot. Om weer op krachten te komen zijn niet vette, eiwitrijke en vitaminerijke kostjes het beste. De patiënt zal frlssmakende en makkelijk te eten ge rechten het meeste waarderen Scherp gekruide gerechten zijn bij zieken meestal niet erg in trek, ook al worden dip anders nog zo gewaardeerd. Geef niet te grote porties. Een bordvol ontneemt iemand met geringe eetlust zelfs het laatste restje moed om aan de maal tijd te beginnen. Kleine porties die er aantrekkelijk uitzien en wat hapjes of drankjes tussendoor hebben meer effect. Onderstaande recepten zijn speciaal voor zieken. rseepten voor 2 personen kalfsragoflt in een randje aardappelpuree (2 porties) 200 g kalfspoelet, 4 dl water, zout, foelie, 1 peperkorrel, peter selie, 50 g wortelen, '/2 kleine ui, 30 g boter of margarine, 30 g bloem, scheutje koffieroom, citroensap, peper, zout, peterselie, 250 g aardappelpuree. Trek bouillon van het vlees, water, zout, specerijen en krui den als peterselie, kleingesneden wortel en ui in 1 uur. Zeef de bouillon. Smelt de boter of margarine. Roer de bloem erdoor. Schenk de helft van de bouillon erbij en breng het geheel roerend aan de kook. Schenk de rest van de bouillon er In gedeelten bij en breng de saus steeds aan de kook, onder goed roeren. Snijd het vlees in kleine stukjes Doe ze bij de saus. Maak de ragoüt op smaak af met room, citroensap, peper, zout en kleingesneden peterselie. Spuit op een bordje een randje aardappelpuree. Laat dat lichtbruin worden onder een hete grill en vul de rand met kalfsragoüt. roerei met champignons (2 porties) 100 g champignons, '/2 eetlepel boter of margarine, 2 eieren. 2 eetlepels melk, peper, zout, >/2 eetlepel kleingesneden bieslook, '/2 eetlepel kleingesneden peterselie, 2 sneden ge roosterd brood, boter of margarine. Snijd de schoongemaakte champignons In plakjes. Bak de champignons licht in de boter of margarine. Klop de eieren los met de melk en voeg peper, zout, de bieslook en peter selie toe. Schenk het eiermengsel bij de champignons en laat de onderste laag stollen. Schep het los van de bodem en wacht tot weer een gedeelte vloeibaar ei is gestold en maak het opnieuw los Ga zo door tot alle ei net is gestold. Geef het roerei op dun met boter of margarine besmeerde sneetjes geroosterd brood. sinaasappelgeleitjes (2 stuks) 2 dl sinaasappelsap, 6 g gelatine (3 blaadjes), (slagroom). Week de gelatine In ruim koud water. Los de gelatine op in een bodempje heet water (het water mag niet koken) Schenk de opgeloste gelatine in een dun straaltje al roerend bij het sinaasappelsap. Verdeel dit mengsel over twee kleine pud dingvormpjes. Laat de gelei opstijven. Houdt de vormpjes even in heet water voordat u de puddinkjes stort. Garneer ze eventueel met een klein toefje slagroom. petit Suisse met vruchten (2 porties) 2 petit Suisses of 1 potje Bulgaarse yoghurt, 1 schijf ananas, 1 mandarijn, 1 kleine banaan. Keer de petit Suisses op een bordje of In een schaaltje. Snijd de schijf ananas klein. Pel de mandarijn en de banaan en snijd ze klein. Vermeng ze met de ananas èn het sap. Bedek de petit Suisses of Bulgaarse yoghurt met de vruch tensalade. grapefruitdrank (2 glazen) 60 g magere kwark, 2 dl grapefruitsap, sap van /s citroen, 1 eetlepel honing of basterdsuiker. Roer de kwark los i basterdsuiker. iet het vruchtesap. en de honing of In zaal .„Vosman" hield dinsdag avond de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst. De 2e presidente mevr. Vogt Rooyaclters heette in haar ope ningswoord, allen welkom, in het bijzonder dr. Nicolai uit Hooge- veen, die deze avond een lezing hield over „Iriscopie". Verder vestigde hij de aandacht op de economische situatie, hetgeen het uitgangspunt was op de Alg, Le denvergadering te Utrecht. Zij gat ter overdenking de leuze: „Leven wij om te werken o£ werken wij om te leven. Hierover konden de dames zich opgeven voor een discussieochtend. Mevr. Jansen de Vries las vervolgens de notulen en mevr. Güttlich, vertelde haar ervaringen opgedaan op de Alg. Ledenvergadering. Vervolgens kreeg dr. Nicolai hel I woord. Iriscopie is) een naituurgenecB- wijze, het is het kijken naar het regenboogvlies van het oog. Deze geneeswijze is afkomstig uit China, evenals acupunctuur. In het oog, zien wij de pupil, door omheen éen ring met een korte rand. De ring rond de pupil geeft het darmgebied weer. De boven ste sector, de hersenen, de on derste sector de benen en de zij sectoren, de borstorganen w.o. hart,, longen etc. In het oog kan men alle organen van het lichaam bekijken, ook de opkomende ziek ten, Bij acute gevallen kan men witte vlekken zien en bij chroni sche ziekten zwarte ringen, aldus dr. Nicolai. Hierbij let hij een aan tal dia's zien, waarbij hij uitvoe- rilg uitleg gaf. Na de pauze kwamen tal van vra gen uit de zaal o.a. over voeding stoffen, vergiftingsverschijnsele.n, homoepatische middelen, pilge bruik met gevolg hoofdpijn, acupunctuur en natuurgeneesmid- delen. Dr. Nicolai gaf op elke vraag dui delijk en uitvoerig antwoord, zo dat het een boeiende en leerzame avond was, waarvoor veel be langstelling bestond. DEVENTER Deventer Schouwburg, Grote Kerk hof 1, tel. 11500, donderdag 25 nov. 20 u. Toneelgroep Theater met. het blijspel Verre Vrienden van Alan Ayckboum. Vrij. 26 nov. 20 u. Opra Forum met Don Giovanni van W. A. Mozart. Wo. 1, do 2, vrij. 3 dec. 9 en 14.30 u. St. Nico- laasvoorstellingen; Kapsonus met Taconus. Cinema, Lange Bisschopstraat 69. tel. 11100, weekfilm do. 25 nov. t.m. wo. 1 dec. Max Havelaar - 3e week 14 jr., nachtvoorst, vr. 26, za. 27 nov. resp. 23 en 24 u. Roller Ball, 18 jr., matinee za. 27, zo. 28 nov., wo. 1 dec. 14 u. Met de Franse slag a.l. Aanvangst. week film: dagelijks 20 u., zo. ook 16 u. E.D.B.-Theater, Smedenstraat 1.0, tel. 1361.5, Weekfilm do. 25 nov. t.m. wo. 1 dec. Het Genootschap van de draak 18 jr., nachtvoorst, vr. 26, za. 27 nov. resp. 23 en 23.30 u. Zachte bedden harde gevechten 18 jr., matinee za. 27, zo. 28 nov. 14 u. Zorro a.l. Aanvangstijden bouillon niet toost en smeerkaas (1 liter) 750 g schenkel. 20 g boter of margarine. 1 I water, zout, 1 ui, 200 g wortelen, foelie, peper, peterselie, selderij, bies look, kervel, melba toostjes, smeerkaas, citroen. Laat de boter of margarine bruin worden en bak hierin de .schenkel aan beide zijden bruin. Fruit de kleingesneden ui en wortel even mee Schenk het water erbij en voeg zout. foelie en peper toe. Breng het geheel langzaam aan de kook en trek er In 3 uur een pittige bouillon van. Zeef hem. Voeg veel kleingesneden groene kruiden toe en geef bij de bouillon een toostje met smeerkaas en een schijfje citroen. Aangevoerd: 37 varkens. Prij zen: 37 biggen van f 110.- tot f 115.-. Algemeen overzicht handel: de handel traag en prijzen gedaald. De door het Landbouw Econo misch Instituut (L.E.I.) opgestel de prognose van de bedrijfsresul taten 1976 1977 in de akkerbouw- en rundveehouderijsectoren geven het Landbouwschap aanleiding tot enkele kanttekeningen. In de kleigebieden zijn de ak- kerbouwresultaten in het alge meen gunstig. De gunstige op- brengstprijzen van consumptie aardappelen, pootaardappelen, uien en stro hebben de bed rij f sui tk om- De afdeling Holten van het Ned, Rode Kruis heeft in de maandagavond in hotel Vos man gehouden buitengewone ledenvergadering afscheid ge nomen van haar voorzitter, de heer H. A. van Pijpen, prov. jeugdwerkadviseur van de Ned, Herv. Kerk, wegens diens vertrek naar Wijhe. Het voornaamste punt van de korte agenda, was de benoe ming van een nieuwe voor zitter. Behalve het bestuur waren er slechts enkele leden aanwezig, waarop de heer Van Pijpen reageerde met de opmerking „We hebben meer dan 1800 leden, die niet op een vergadering komen, maar als we ze nodig hebben dan zijn ze er wel". Voordat tot de benoeming en het afscheid werd overgegaan, werd door de voorziter o.a. me degedeeld, dat de nieuwe ambu lanceauto vrijdag officieel in ge bruik zal worden genomen. De financiële situatie is zodanig, dat de bevolking geen extra geld op tafel behoeft te leggen. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat men nu van de tweedehands auto's af is. De oproep voor een vrijwilli ger voor het ledigen van de drie lectuurkastjes heeft nog geen ge volg gehad. Per drie maanden be vatten deze ruim 1400 kg. aller hande lektuur. Het vreemde is, zei de secretaresse, mevr. J. PI. Nekers-Wolterink, dat in een van de kastjes ook regelmatig poststukken worden aangetrof fen, zo'n veertig stuks per jaar, die aan de PTT door worden ge geven. Men zal trachten alsnog' iemand aan te trekken, die dit werk wil doen. Van het hoofdbestuur was een mededeling ontvangen, dat als nieuwe jeugdconsulent voor Gel derland en Overijsel is aangewe zen mej. S. Luth te Heelsum. Dat het Rode Kruis wel eens uitzonderlijk werk doet, bleek uit een mededeling van de secreta resse, dat een Holtense dame door toedoen van het kruiswerk na 35 jaar met haar zuster werd verenigd, die zij al die jaren niet meer ontmoet had. Door de district-commissaris van het Ned. Rode Kruis, de heer D. J. Kotvis te Bathmen, is er bij de afdeling op aange drongen om een transport-colon ne in het leven te roepen in ver band met de op handen zijnde vaststelling van een landelijk- en provinciaal rampenplan, deelde de heer Van Pijpen mede. Hij ad viseerde de vergadering hier niet op in te gaan, omdat Holten een zeer actieve E.PI.B.O.-afdeling heeft', die dit werk veel beter en minder kostbaar kan doen dan een transportcolonne van het Rode Kruis. Als nieuwe voorziter werd ver volgens welkom geheten dokter J. F. Sijtsema, die omdat er geen andere kandidaten waren ge steld, bij enkele kandidaatstel ling was benoemd. Deze had, toen hij door mevrouw Nekkers was gevraagd, deze kandidaat stelling met enige aarzeling aan genomen. Dankend voor deze be noeming, zei dokter Sijtsema, zijn beste krachten voor de afde ling te zullen geven. SPIJT Voorzitter Van Pijpen, die op meerdere plaatsen aan het Rode Kruiswerk heeft deelgenomen verklaarde met spijt dit werk te moeten neerleggen, want Holten is niet alleen een prettige, maar ook een actieve afdeling. Hij dacht daarbij aan het ambulan cevervoer, het Welfarewérk van de twaalf dames onder leiding van mevr. G. H. A. Weijl-Gold- stein, aan het Jeugd Rode Kruis onder leiding van de heer C. Knijff en aan de bloedafname- actie, waaraan niet minder dan 540 personen deelnamen en waar mede Plolten op Haaksbergen na de grootste afdeling is in Over ijssel. De organisatie daarvan liep voortreffelijk onder leiding van mevr. C. H. van Iperen-Esse- boom. „Mevrouw Nekkers doet als secretaresse, heel veel voor ons", zei de scheidende voorzit ter tenslotte. „Met verve en enthousiasme hebt u het voorzitterschap ver vuld. Wij zijn U daar zeer dank baar voor", zei de vice-voorzit- ter, de lieer Knijff in een kort afscheidswoord. Hij bood de heer Van Pijpen een Rode Kruis- autoverbandkussen (met ver- bandmiddelen) aan, waarbij de vergadering zich met een harte lijk applaus aansloot. Op maandagavond 22 nov. hiel den de platelandsvrouwen, afd. Espelo, hun maandelijkse bijeen komst in het „Trefpunt". Op de ze vergadering mocht de presi dente G. Slijkhuis-Dikkers allen hartelijk welkom heten en in het bijzonder mevr. Loss uit Leme- lerveld, die zou vertellen en de- De logielijst van de VVV Holten is deze week gereed gekomen. Hierin zijn alle hotels, pensions, verhuurders van bungalows en campings alsmede cafe-restau- rants vermeld. Het geheel ziet er bijzonder goed uit, alles vervat in een 16 pagina's tellend boekje formaat 20 x 20 cm. Diverse leuke foto's zijn er in af gebeeld, met de aantrekkelijkhe den van Holten met de Holter- berg. Op de laatste pagina's zijn enkele toeristische gegevens ver meld, met tevens voor de gast belangrijke adressen. Dit jaar- zijn op verzoek de aanvangstijden van de kerkdiensten vermeld. De lijst is an een oplage van 9000 stuks gedrukt en wordt gratis aan alll-e gasten verstrekt. Belangheb benden kunnen deze ook aan het VVV kantoor afhalen. Aan liet kantoor zijn ook diverse Iogies- iijsten van geheel Nederland ver krijgbaar, alsmede van campings en bungalows. Misschien ten overvloede wijzen wij er op dat het VV</ kantoor vanaf maandag tot en met vrij dag geopend is. Tijdens de win termaanden zijn wij op zaterdags gesloten. monstreren over het. maken van kerststukjes en dergelijke. Haar werd direct het woord gegeven en kwamen de mededelingen aan het eind van de avond. Zij begon met het maken van een kerst krans, met als ondergrond een stukje opgerold kippengaas, waarom heen dan het groen met wikkeldraad werd vast gezet. Daarna maakte ze een tafelstuk je, het geheel werd op 'n oase vastgezet, ze gebruikte bij dit al les de simpelste dingen, en wist toch een heel mooi resultaat te bereiken. Ook werd nog een fles opgemaakt met de allerleukste kleine takjes en dingetjes, het geen ook resulteerde in een mooi geheel. De dames gingen naar huis met veel nieuwe ideeën, om straks voor de kerst zelf ook zo iets leuks te maken. Verder werd bekend gemaakt dat de collecte voor het geeste lijk gehandicapte kind f 167,78 had opgebracht. Voorts dat op 20 dec. de kerstbijeenkomst wordt gehouden. Ook werd mee gedeeld dat er op 22 februari in Dijkerhoek een „Doe het zelf dag" wordt gehouden, waarover de dames te zijner tijd meer zul len horen. De gezellige en leerza me avond werd door de presi dente met een wel thuis beslo ten, nadat mevrouw Loss dank was gebracht voor het gebodene. sten positief beïnvloed. Het Land bouwschap vraagt zich echter af of deze hogere (meer dan normale) prijzen blijven gelden tot aan het einde van het seizoen. Uitsluiting •van uitgesproken gunstige om standigheden geeft bedrijfsuitkom- sten, die realistischer zijn. De akkerbouw in de veenkolo niën heeft weinig vrije produkten (produkten, die niet onder het Brussels beleid vallen) in 't bouw plan, In de veenkoloniën zijn de bedrijfsresultaten teleurstellend en ver beneden het peil van voor gaande jaren. Het Landbouwschap wijst op L.E.I.-cijfers, die op pachtbasis berekend zijn. Dat be tekent dan ook, dat eigen domsbe- drijven extra kosten hebben, die zeker f 600 per ha zijn en die de bedrijfsuit'komsten ongunstig be ïnvloeden. Het. Landbouwschap constateert, dat de te verwachten uitkomsten in de rundveehouderijsector aller bedroevendst zijn. Sinds 1972/1973 is de prodüktie voortdurend ver liesgevend. Dat betekent dan ook, dat de op de rundveebedrijven in gezette produktiefactoren (arbeid, grond, kapitaal en ondernemer schap) niet of onvoldoende beloond worden. Het Landbouwschap meent, dat de bedrijfscontinuïteit in de rund veehouderij in groot gevaar is. Voortdurende verliesgeven'dheid betekent roofbouw. De onderne mers „eten" hun inkomstenbron op. De extreme weersomstandig heden met de droge zomer hebben in de rundveehouderij gemiddeld f 600 a f 700 per ha schade toege bracht, Het Landbouwschap con stateert, dat de veehouder zelfs zonder deze droogte en gelet op het aantal werkuren (meer dan 3000 uren per jaar) een beloning krijgt, die onder de cao-beloning ligt. Het E.G. markt- en prijsbe leid dient maximaal benut te wor den. Zelfs in dat geval is het vol gens het Landbouwschap moeilijk om de verliesgevende prodüktie in de rundveehouderijsector om te zetten in een rendabele bedrijfs voering. De zorgwekkende inkomenssitua tie in de melkveehouderij is voor het Landbouwschap opnieuw een argument om de zg. melkheffing, die door Brussel wordt voorgesteld, nu althans niet op te leggen aan de producenten. weekfilmt werkd. 20 za. 13.30 en 21 u,, zo. 16, 18.30 en 21 u. Luxor Theater, Brink 20 tel. 18602. Weekfilm do. 25 t.m. di. 30 nov. Zwijgend Heldendom 14 jr., nacht voorstelling vr. 26 nov. 23 u, Slip- pertjesschool voor huisvrouwen 13 jr., matinee za. 28 nov. 14 u. Pippi in Taka-Toekaland a.l., cyclus voorstelling wo. 1 dec. 14 u. Pas si méchant que qa 18 jr. Aan vangstijden weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u. Goetiek De Rozijnenkorf, Grol® Poot 19, tel. 11848, geopend ma. t.m. za. 14-18, vr. ook 19-21, tot 26 dec. Jan van Exter, schilderijen. Openb. Leeszaal, Brink 70, telef. 13506, tot 20 nov. Willy Verhage, wandkleden, Wim Verhagen, pen tekeningen, Bert Colenbrander, ge- bruikskeramiek. Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17. 30 nov. - 1 jan. Hilde Leefkens-Ober, textiele werkvormen, Loes van de Voorde, etsen. Kunsthoek, Rabobank, Keizerstr. 2, tel. 17573. Geopend ma. t.m. vr. 9-16, vr. ook 18.30-20, tot 4 dec. Kees van den Bos. Cave du Tertre, Jaarsma Woon- centrum, Bergstr. 48, tel. 18494. 26 nov. - 1 jan. Ole Langerhorst, houtsculpturen, De Sede, wonen met leer. Geopend: gewone winkel tijden (ma. gesloten). Het Ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311, Permanente maar wel regelmatig wisselende tentoon- stell. door Deventer kunstenaars. Geopend,* dgl. 16.30-19, di. do., vr. tot 21, verder onregelm. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512, ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17, wo. ook 18-20.45. Expositie vogels in prent door de eeuwen heen. Albert Schweizer Centrum, Brink 89, tel. 19675, geopend: di. t.m. vr. 10-12 en 14-17, za. 13-17. Tentoon stelling over het nieuwe gedeelte van 't Albert Schweitzer zieken en kunst vervaardigd in het zie kenhuis te Lambarene (tot 30 nov.) Museum De Waag, Brink 56, tel. 14566. Geopend: di. t.m. za. 10- 12.30 en 14-17, Deventer rond 1900, tekeningen, etsen en schilderijen van J. A. van Schooten (1870-1933) (tot 13 dec.). Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, geopend als de Waag, kostuums, kostuumpoppen en speelgoed. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenberghstraat 9, tel. 19739, geopend als de Waag. Me chanisch speelgoed uit de collec tie Stekelenburg. Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 15077, geopend: vr. 11-21, za. 11-18, zo. 13-13, stadsgezichten van Deventer, schilderijen en tekenin gen van Bert Holsheimer (tot 20 dec.). Wekelijkse Volksdansavonden Cha- verim We Chaverit in de Ooster- school, Oosterstraat 3a, inl. tel. 15569 of 05706-1730, dinsd. 19-20 u. demonstratiegroep, 20-21.30 u. voor gevorderden: elke donderdag 20- 22 u. voor beginners. Galerij Lenten, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815, wo. t.m. za. 10-18, zo. 14-17. Uitgebreide collectie schilderijen, beelhouwkunst, gra fiek, keramiek 1850 - heden. Vrouwencafé, Menstraat '2, donder dag 25 nov. 20.30 u. Jazzcafé, Menstraat 2, vrijdag 26 nov. vanaf 20.30 m.m;v. Henk Steyer Kwintet. Nederlandse Jeugdbond voor Na tuurstudie (NJN) afd. Deventer, zo. 23 nov. excursie, start 8.45 van af Stationsplein. Openbare Leeszaal, ingang Kleine Overstraat, Dr. J. A. de Waele jr., Wetensch. medew. univ. Nijmegen, spreekt over Scavi Nuovi Ad Agri- gento, donderd. 25 nov. 20 u. Jazz in het Ei van Columbus (zie boven) zondag 28 nov. 15 u. Arend Nijenhuis, ALMELO Varossieau: donderd. vrijd. 14.30 en 20 u., zaterd. en zond. 18.45 en 21 u. Hoog het been de liefde lokt, 13 jr. Zat. 23.15 u. Niet schieten ik lig al, 18 jr. Zo. 14.30 u., maand., dinsd. en woensd. 14.30 en 20 u. Zeeduivels Kowlung, 13 jr. Palace: Dagelijks 14.30 en 20 u. zaterd, en zond. 18.45 en 21.15 u. Chinatown. Zond. en woensdagmi. 14.30 u. Dik Trom weet raad a.l. praktische tips voor fotograten in de vorm van eenfoto-drieluik 1 Soms is hel een bezwaar, dat je kennissen weten, datje iets afweet van Die eerste foto links is duidelijk mislukt Omdat ik bij Bij automatische kamera's heb je van zo'n probleem fotograferen. Dan komen ze bij je met een foto, die niet helemaal is de opname de lichtkraan (dat is de lensopening of het geen last Maar bij kamera's, die je zelf moet ïnstel- geslaagd. En of ik maar zeggen wil, wat er fout is gegaan Nubenikeen diafragma) te veel heb opengezet. Doordat teveel aan Ten, zoals bijvoorbeeld de meeste kassettekamera's. gewone huisvrouw, die voor haar plezier fotografeert Daarom stuur ik licht wordt het beeld als het ware weggeëtst. Dat is het van belang dat zorgvuldig te doen Vooral als u die vragers meestal maar door naar de fotovakman, die het veel beter noemen ze overbelichten. - De foto hierboven is een kleurenfotomaakt En helemaal als u een kleu- weet dan ik. Toch heb ik van dat gevraag wel iets geleerd: veel van de zwart. De oorzaak: de lichttoevoer was door een te rendia maakt, want dan komt het er erg precies op problemen hebben te maken met licht En dat licht is toevallig we! kleine lensopening zo gering, dat de donkere partijen aan Wie foto's wil maken als hierboven, waarbij elk het belangrijkste element om goede foto's te kunnen maken. Daarom niet goed zichtbaar zijn. Dat heet: onderbelichten, detail goed "doortekend" is. hoeft eigenlijk maar één iieb ik aan mijn foto-adviseur een paar "licht-spelregels" gevraagd, die Komt ervan als je bij bewolkte lucht de instelknopop ding te doen: zorgen, dat de instelknop voorde licht- ik hier, met een paar fotovoorbeelden er bij, graag wil doorgeven. "zon"zet. toevoer goed is ingesteld.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9