Magen lagere senioren- itallen SV „Holten" Overzicht junioren SV Holten Hockey-hoek Propima SV Holten Holtense kegelclub „De Houtvellers'' SV Holten pupillen BADMINTQN-NIEUWS )e Zweef 3- s lollen 2 1-2 Holten 4- uictor 3 1-0 Holten 5- NËO 4 1-2 Schietwedstrijden S.V. Eendracht Schaakbond Overijssel HOLTENS NIEUWSBLAD 26 NOV. 1976 PAGINA 7 Holten 2 heeft gespeeld zoals ze 6 gehele competitie al heeft ge- aan namelijk aanvallend voetbal, bk deze wedstrijd nam Holten 2 'pt heft in handen, wat dan ook lesulteerde in een paar leuke innsjes maar doelpunten bleven Ut.' Ongeveer 20 minuten in de erste helft schoot Harbers on- budibaar op het doel wat 1-0 be kkende (doelpunt van de maand!), i Na de rust het zelfde spelbeeld Jat clan ook gauw 2-0 betekende 'bor Egberts. Holten 2 had de wed- itrijd geheel onder controle, doch minuten voor tijd werd er on nodig balverlies geleden in de 'chterhoede wat dan ook de tegen- 'reffer betekende. De Zweef kwam rjog gevaarlijk opzetten doch met ;eel geluk hield Holten het doel jchoon. Holten 2 draait nu weer bee om de bovenste plaats, iouen zo, jongens! i In de belangrijke sleutelwed- jtrijd om de bovenste plaats is Holten 4 er in geslaagd om Luc- or 3 een nederlaag toe te bren gen. Een betere eenheid en inzet ijieeft de doorslag gegeven. Het eerste kwartier waren Reylink en Klein Velderman dicht bij een - jloelpunt, het was echter uitstel van executie want in de 20ste mi nuut schoot G. Vincent raak. Ook na rust een beter spelend Holten, 'doch paal en lat stonden doelpun ten in de weg. Ga zo door, jongens! I De overwinning kwam bij de Ibeste ploeg terecht, doch Holten i|5 had toch wel 1 puntje verdiend. Nadat de thuisclub al snel een voorsprong had genomen doordat H. Biesters na een prachtige com binatie met H. v. d. Pluym, kei hard inschoot, liet de zwak leiden de scheidsrechter vlak voor rust een duidelijke buitenspelpositie gaan, zodat Neo 4 gemakkelijk de gelijkmaker kon scoren. In de tweede helft werd het doel van Arfman hevig onder druk ge zet dóch Holten 5 hield met een enorme inzet lang stand, zelfs kreeg het via counters nog enkele goede kansen, maar het was Neo 4 dat aan het langste eind trok toen tien minuten voor tijd een kopbal onhoudbaar in het net ver dween. Een hevig slotoffensief mocht niet meer baten. Overige elftallen Holten 6 kreeg de kous op de kop en verloor verdiend met 4-1 van PH6. Hiermee zijn de kampi oenskansen van dit elftal wel tot nul gedaald. Het zevende elftal had weinig kans tegen SOS 3 en leed een grote nederlaag (5-0). Afgelopen vrijdag had het meer succes toen dit elftal ter gelegenheid van het huwelijk van hun doelman, weer eens op een ouderwetse manier de boel versierde". Holten 8 liet het er lelijk bij zit ten en verspeelde onnodig een punt aan RV 3. Het negende schoot uit z'n slof en won weer eens een uitwedstrijd nl. met 1-0 van de Zweef 9. De grote topper om de bovenste plaats tussen F»H 16 en Holten 10 is op een teleurstelling uitgelopen voor de rood-zwarten, in die zin dat PH 16 de betere ploeg was en dan ook geheel niet geflatteerd met 7-0 won. De bal is echter rond zodat er misschien nog een misstap begaan wordt door de Almeloërs. Holten 11 had thuis weinig suc ces tegen een der koplopers en verloor -overtuigend (5-0). Tenslotte het 12e elftal dat uit tegen koploper SOS 6 twee maal wist te scoren. SOS schoot echter vier maal zo vaak raak zodat de uitslag 8-2 werd. Excetlsior B I-Holten B 1 In een zeer go'ed gespeelde wed- strijd tegen een der koplopers moest Holten B'l 'in de tweede heliEt het loodje - leggen, Voor rust wogen de partijen goed tegen el- kaar op en ondanks diverse sco- ringsmogelijkheden slaagden de beide voorhoedes er niet in om j van deze kansen te profiteren. N'a I ruim een kwartier vuurde E. Lc- fèbre een harde kogel af, die door de Excelsior doelman grandioos werd gestopt en even later was i het D. Kappèrt die een keurig in geschoten 'bal via de handen van de doelman tegen 'de lat zag foe- landen. Na de thee werd er door beide ploegen stevig aangepakt en hal- - i verwege nam Excelsior op geluk kige wijze de leiding, toen uit een hardie voorzet de bal via 't lichaam van -een hunner voorwaartsen in het doel rolde (1-0). Holten ging - hierna fel in de aanival, maar de i counters van Excelsior waren erg gevaarlijk en na een half uur pro- I fiteerde 'de thuisclub van een mis- verstand in de Holtense verdedig ging en strafte dit goed af (2-0) In het laatste kwartier gelukte 't Holten nog om de achterstand te verkleinen toen B. Lefèbre kans zag om de bal in het net te wer- ken (2-1)doch zij slaagden er niet j meer in om het verdiend© puntje uit het vuur te slepen, Wellicht zijn er a.s. zaterdag meer moge- lijkheden tegen middenmoter En ter Vooruit BI. Excelsior B 2-Hoten B 2 Het door veel 'blessures geteis- j terde Holten B2 leed in Rijssen een verpletterende nederlaag tegen het hoog geklasseerde Excelsior B2. i Het was steeds maar verdedigen voor Holten en ondanks het goede werk van invaller doelman T. Ste- vens was de ruststand 9-0. Ook in de tweede helft was Excelsior oppermachtig en zij be paalden de eindstand op 17-0. Zo'n wedstrijd komt gelukkig niet elke 1 week voor en de volgende keer zal er zeer zeker weer succes behaald j worden, jongens! Holten C 1- Sp. Rijssen C 1 Afgelopen zaterdag bleek, dat de bal vreemd kan rollen. Tegen de op papier zwakke tegenstander uit Rijssen kwam het hard ploeteren- de Holten niet tot scoren. Dit kwam doordat de tegenstanders ons niet in ons spel lieten komen. Voor I elite meter op het middenveld werd geworsteld en daarin waren de gasten, mede door hun lichaams- bouw, sterker. Gelukkig bracht I Blauw Wit Ol het tegen Enter V. ook niet verder dan een gelijkspel (l-il), zodat de schade beperkt bleef, A.s. zaterdag 'beter, jongens! Thuis tegen WW om 2.80 uur. SDO'L E 2 Holten E 4 In Luttenbeng ontving men een Holten dat niet opgewassen was tegen de grotere en meer kwali teit hebbende spelers van SDOL, I maar Holten wist zich in de eerste I helft kranig te verweren en het doel van Jonkman bleef tot rust schoon. Na de thee was het overduide lijk S'DOL dat de toon aangaf en na 7 minuten was het 1-0 door een knappe aanval waartegen Jonk man zelfs geen kans had de bal te stoppen. De volgende aanval was wed'erom raak door balverlies op het middenveld bij Holten en Jonkman werd verrast door een prachtig afstandschot via paal/lat en het was 2-0, De 18de minuut was voor de spelers en 'het publiek van SDOL weer enorm en er stond 3-0 op het scorebord. Er werden genoeg tegenaanvallen door Hol ten gecreëerd, doch het mocht niet baten: er kwam een doelpunt aan de andere kant. De Luttenfoergers gingen door en er hing een 4-0 stand in de lucht; deze werd tij delijk verhinderd dioor de defensie van Holten, maar in de 18de mi nuut werd er in de defensie van Holten een fout gemaakt en werd het toch nog 4-0. Houdt moed kna pen van E4, het spreekwoord zegt „De aanhouder wint." Holten E 1VESOS E 1 Holten El speelde weer eens te gen een hooggeplaatst elftal en wel tegen het Hellendoornse Vesos. Er werd met volle inzet gespeeld. De rust ging met een blanke stand in. maar nadien druikte Holten door. Het werd door een prachtige snoèkduifc van Gert Jan 1-0 en Henk bracht 'de stand op 2-0 door een enorme kogel. Wederom was het onze midvoor die de eindstand op 3-0 bracht. Probeer ook eens tegen een mindere tegenstander met zo'n inzet te spelen. Holten E 2 SOS E 1 In een zeer slechte wedstrijd heeft Holten E2 tegen S'O'S El. dat met negen man speelde, 'op het nippertje de fcwee punten thuis gehouden. De wedstrijd was 12 minuten oud toen bij een corner op het Holten doel Joost z'n eigen doelman met een kopbal verraste. Holten ging nadien fel in de aan val maar het ging allemaal te haastig en het plaatsen was slor dig, zodat men met de rust nog tegen een achterstand aankeek. Na rust 'ging Holten jagen om gelijk t© komen, wat hun ook lukte. Geert was de maker ervan. In de allerlaatste minuut was het Jan die er nog 2-1 van maakte en zodoende toch de twee punten in Holden hield. Jongens, deze wed strijd zullen we maar gauw verge ten en de volgende wedstrijd pro beren we eerder en beter af te geven. De Zweef E 3-Holten E 3 Gezien de goede resultaten van de laatste weken was men vol zelfvertrouwen naar Nijverdal ge togen om tegen de Zweef E8 aan te treden. Voor de rust was de Zweef sterker en dit resulteerde in een goed doelpunt van de mid denvoor. In deze periode speelde Holten bijzonder zwak en men wis;t met veel moeite de score beperkt Op maandagavond jl. hield de HKC de Houtvellers voor de tweede maal haar jaarlijkse club kampioenschappen in het kegel huis Dikkie Down. Door de fami lie MüMer van hotel restaurant Muller, werd een prachtige wis selbeker voor de cubkampioen uitgeloofd. De vorig jaar door de firma Dikkers ter beschikking ge stelde wisselprijs zou nu aan de eerst geclasseerde dame worden toegekend. Evenals vorig jaar werden ook nu weer de kampioenschappen in 'n spannende, sfeervolle en sportie ve strijd verspeeld en was de deelname, ook wat supporters aantal betreft, bijzonder groot te noemen. Clubkampioen '76-'77 werd uiteindelijk Frans Colee met 194 hout uit 30 geworpen ballen. Semikampioen werd met 173 hout mevr. S. Pettinga en als derde eindigde Wim Dissevelt met 172 hout. Mevr. S. Pettinga ging eveneens met de dames-wisselprijs strij ken, terwijl mej. L. Leurink twee de en mevr. de Graaf als derde bij de dames eindigde. De poe delprijs was voor mevr. Disber- gen. Na de prijsuitreiking door voorzitter John v.d. Assen bleef men nog geruime tijd gezellig na- babbelen en werd door de nieuwe kampionn de met wijn gevulde kampioenstrofee meerdere malen doorgegeven om geledigd te wor den. Zurmebloome, ojrme wief Klungels floddert oew urn t lief Oewe blp.e, in weer en wind Liëkt of 't loeder lompen zint. Johanna van Buur en UITSLAGEN EHVDames 1 2-2. Meisjes BI Bully B2 7-0, Zutphen 1—Heren 1 2-0. Heren 2PW 4 1-4, Locbero Veter. 8-2, Dames 2Nijverdal 0-2, Hengelo 1—Dames 13-1. De meisjes speelden een fijne wedstrijd tegen Bully. Jammer dat ze wat overmoedig werden en niet goed op buitenspel letten, waardoor toch wel een aantal doel punten moesten worden afgekeurd. Heren 1 'hield de stand tegen Zutphen aardig lang op, 0-0. Jam mer dat de aandacht verslapte en in de laatste 10 minuten twee doel punten door Zutphen gescoord konden wórden. Heren 2 speelde een verdienste lijke wedstrijd thuis tegen de kop- te houden tot 1-0. Na rust, toen enkele omzettin gen in het Holtense elftal hadden plaats gevonden, speelde men veel beter. Er werd sneller en beter gecombineerd en naarmate de wedstrijd vorderde - werd Holten steeds sterker en werd de Zweef in de verdediging gedrukt. Harde schoten gingen net naast of over het de Zweef doel. Wel werd er door Holten nog een doelpunt ge scoord, doch dit werd door de scheidsrechter, op adivies van de grensrechter, geheel ten onrechte afgekeurd. Hierna bleef Holten aanvallen, maai' het gelukte niet de verdiende gelijkmaker te sco ren. Holten F 1-GFC F 1 Holten F1 heeft het resultaat van vorige week nog kunnen verbete ven. Werd het vorige week in Goor 1-2, nu werd het 4-0 voor onze jongens. Na tien minuten stond het al 2-0 door doelpunten van Al- bert. Na rust "faas er weer een zware druk op fret GFC doel, wat al spoedig resulteerde in een mag nifieke goal van Rein. Vlak voor liet einde werd het zelifs nog 4-0 door Ber.t Jan. Dit was de laatste wedstrijd van deze halve compe titie, dié wel zwak begonnen is, maar sterk beëindigd. Wanneer we opgaande lijn zo doorzetten, zit er de volgende halve competitie deze beslist een van de bovenste plaa.t- sen in. Goed zo jongens. Holten F3 heeft de return tegen Blauw Wit niet in de volle winst kunnen omzetten. De -beginstand was tevens de eindstand (0-0). Holten F4 kon het thuis net niet red'den tegen Vesos F2. Men kwam met 2-0 achter, maar onze jongens kwamen terug, tiet werd nog 2-1, maar verder dan een schot tegen de paal kwam men niet. Volgende keer beter. Holten F5 kon het tegen SDOL F3 ïn LuttenJberg niet bolwerken en het werd ^uiteindelijk een 4-1 nederlaag. loper van hun poule: PW 4 en wis ten dit PW een puntje af te snoe pen door gelijk te spelen. Veteranen hadden weinig ver weer tegen het sterke Lochem en waren allang blij in de gelegen heid te zijn zelf twee doelpunten te scoren. Dames 2 speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen Nij verdal. Het gaat er in ieder geval op lijken, want de stand bleef be perkt tot 0-2. De sfeer was uit muntend en de kou verplichtte een ieder hard te. werken. Dames 1 speelde.een snelle wed strijd tegën Hengelo 1, waarvan zij een paar jaar geleden nog met 10-0 verloren. De stand bleef erg lang op 0-0 staan en dat zou ge weldig zijn. Maar ioch werden er nog drie prachtige onhoudbare doelpunten gescoord door Hengelo tegen één verrassende uit een aan val van T. Udema. WEDSTRIJDFROGRAMMA Zaterdag 27-11 14.30 uur: Alme lo B4-Jongens B'l, vertrek 13,45 uur OAD, vervoer: fam. Oosten- brug en Boele; 11.30 uur: DKS B3- Meisjes BI, vertrek 10.30 uur OAD. vervoer: fam. Mol, v. Idde- kinge en Louwereniburg; 10.00 u.: Jongens Sixes-Goor, Harden'berg etc., 10.30 uur: Hardenberg-Meis- jes Sixes. Zon'dag 28-11 14.00 uur: Heren 1- Nijverd'al'l p.l.v. de heren Weise en v. Dijk; 12.00 uur: Veteranen- Hattem o.l.v. de heren De Reuver en Nieuwenhuiij; 11.00 uur: Almelo 3-Heren 2. Dinsdag 30-11 14,00 uur: Lochem- Dames 1. SENIOREN SallandiaHolten 2.30 uur; Holten 2 is vrij; Lap 3Holten 3 10 u ver trek 9 uur; Holten 4-BWO 2 10 u Achilles 4Holten 5 12.15 u ver trek 11 u; RV 2:Holten 6 10 u ver trek 9.30 u; Holten 7Omhoog 2 10 u; PH 16Holten 8 10 u vertrek 9 u; Holten 9—SOS 5 10.30 u; Hol ten 10—RV 3 10 u; Omhoog 5—Hol ten 11 10 u vertrek 9 u; Holten 12 —Omhoog 4 10.30 u. JUNIOREN: Holten AlEnter Vooruit Al 2.30 uur; Sp. Rijssen A2Holten A2 2.30 u vertrek 1.45 u; Enter Voor uit BIHolten BI 2.30 u vertrek 1.45 u; Holten B2—Hector B2 12.30 u; Holten Cl—WW Cl 2.30 u; Hol ten DlDen Ham Dl 1 uur; DES D2Holten D2, vertrék 12.15 uur. PUPILLEN: Holten ElEnter BI 10 u; Hol ten E2—Nijverdal El 10 u; DES El—Holten E3 10 u, vertrek 9.15 u Enter E3Holten E4 11 u vertrek 10.15 u; Holten F4—RV F1 11 uur; Holten F5SVVN F3 11 uur. Holten Fl, F2 en F3 zijn vrij. BADMINTON NIEUWS Het gaat goed met de badminton- sport in Holten. Telde de club bij oprichting in mei van dit jaar 14 leden, thans zijn er 80 enthou siasten in haar gelederen, die de training op woensdagavond met veel animo bezoeken. De 6 badmintonvelden die de sporthal ter beschikking heeft zijn dan ook nog maar nauwelijks voldoende voor het gorte aantal leden. He,t bestuur van de bad mintonclub heeft daarom helaas moeten besluiten voorlopig 'n le denstop in te stellen. Er zal een wachtlijst voor aspirant leden worden aangelegd; zodra een plaats vrij komt kan die door een nieuw lid bezet worden. Het be stuur meent dat het belang van de leden op deze wijze het beste gediend zal zijn. De wijze lessen van de trainer die nu de club sinds 3 weken assi steert, zullen ongetwijfeld hun vruchten afwerpen in het verloop van de onderlinge competitie, die tot medio december gespeeld wordt met een grandoios kerst toernooi op 22 december. Bij de in zaal Vosman door de Holtense schietvereniging „Een dracht" om het clubkamp'ioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Luchtgeweer: groep A: 1 G. J. Schuppert 130 p., 2 G. H. Paalman 129, 3 G. A. Haverslag 126, 4 E. J. 'Grootentraast 98. Groep B: 1 G. Jansen 120 p., 2 B. 'Arfman 118, 3 J. A. Aanstoot 113, 4 D. J. Nijendijk 109 5 Dick Jan sen 108. Groep C: 1 D. Geels 99 p., 2, A. Pekkeriet 98. Luchtpistool: Groep A: 1 J. van Asselt 133 p., 2 G. J. Schuppert 115, 3 G. H. Paalman 106. Groep B: 1 E. J. Grootentraast 114 p., 2 Dick Jansen 101 p., 3 G. A. Haverslag 93, 4 D. J. Nijendijk 91, 5 D. Geels 88. WEDSTRIJD 17-11-76 Luchtpistool: Groep A: 1 J. van Asselt 134 p., 2 G. Koopman 126. 3 G. J. Schuppert 126, 4 A. Schup pert 124, 5 G. H. Paalman 113. Groep B: 1 Dick Jansen 102 p., 2 E. J. Grootentraast 99, 3 D. J. Nijendijk 94. Luchtgeweer: Groep A: 1 G. H. Paalman 131 p., 2 G. J. Schuppert. 125, 3 G. Koopman 124, 4 E. J. Grootentraast 118. Groep B: 1 G. Jansen 121 u„ 2 D. J. Nijendijk 119 3 Dick Jansen 112, 4 B. Arfman 111 (2 x 10), 5 J. A. Aanstoot 111 (1 x 10). Groep C: 1 J. A. Bouwhuis 93 p. Een uitwisseling met de badmin tonclub Goor staat in het nieuwe jaar op het programma. Met an dere clubs in de omgeving zal ook contact worden opgenomen om uitwisselingen tot stand te bren gen. In overleg met de trainer zullen de teams samengesteld worden, die het volgend seizoen aande competitie van de Neder landse Badminton Bond gaan deelnemen. Plannen en activitei ten dus genoeg bij' de badminton club Holten. Belangstellenden kunnen inlich tingen krijgen op de woensdag avond van 20-23 uur in sporthal !t Mossink. In de derde klasse A gaat na 3 wedstrijden Vroomshoop met de maximale score aan kop, dit maal was Dalfsen het slachtof fer. Ilardenberg 3 blijft goed vol gen via een monsteroverwinning op' ENO 2. Rijssen 2 sluit de rij met nul punten uit twee wedstrij den. 3e Klasse A: Holten 2Rijssen 2 5-3, Dalfsen 1Vroomshoop 1 2-6, Het Zw. Paard 2Raalte 1 5-3, Hardenberg 3Eno 2 71/2-V:. Stand: 1 Vroomshoop 1 3 gesp. 6 punten 161/: bordpunten, 2 Har denberg 3 3-5 (16), 3 Bathmen 1 2-3 (10), 4 Het Zw. Paard 2 3-3 (12), 5 Raalte 1 2-2 (76 Hol ten 2 3-2 (ll1/!), 7 Dalfsen 1 3-2 1 OVa8 ENO 2 3-1 (7), 9 Rijs sen 2 2-0 (5). Het Nederlands Katoen instituut toont hier welke mogelijkheden er, zijn met katoen. Zoals deze anorak met boothals van grove dweilkatoen met ingeweven ruit. De broek is gemaakt van katoenen corduroy.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7