Levende Sinterklaastradities UIT MET PAS 65 NIEUWS PAS 65 DOEL PAS 65 SINTERKLAASRECEPTEN Zet geen water neer voor t paard St. Nicolaat bezoekt kinderen van de „Holterhaar" Prijswinnaars winkelweek WEEKENDDIENSTEN KERK DIENSTEN EEN SINTERKLAASVERHAAL AGENDA Praatvergadering CBTB HOLTENS NIEUWSBLAD 26 NOV. 1976 PAGINA 3 Is er wel één feest, dat in Nederland altijd zo populair is gebleven als -liet Sinterklaasfeest? Tal van folkloristische festiviteiten en figuren worden kunstmatig in het leven ge houden, maar dat is niet het geval met Sinterklaas, die blijk baar een eeuwig jonge ziel heeft. Vrijwel overal in ons land viert men het Sinterklaasfeest op dezelfde wijze. Een uitzon dering vormen de vijf Waddeneilanden, waarover wij in dit artikel een en ander zullen verklaren. Op Ameland mag in de namiddag van de vijfde december na 5 uur geen vrouw meer op straat zijn. De jonge mannen hebben zich dan in witte gewaden gestoken en blazen op hun rondgang door de dorpen op een buffelhoorn. In het donker van de vroege winteravond ziet men dan hier, dan daar, een witte gedaante door het dorp sluipen, die telkens het eentonige geluid van zijn hoorn voortbrengt. De vrouw die het durft te wagen de Amelan der heren der schepping te trotse ren en toch naar buiten komt, wordt op minder zachtzinnige wij ze aan het verstand gebracht, dat zij onderworpen is aan de mannen maatschappij. Tegen etenstijd ver dwijnen alle witte gedaanten - want zelfs een „Sunderklaas" ver smaadt een goede maaltijd niet. Omstreeks zeven uur wordt het feest hervat. De jonge kerels heb ben1 zich dan fantastisch uitgedost en beelden alleen of gezamenlijk allerlei recente gebeurtenissen uit. Heeft een bekend inwoner van Ameland bijvoorbeeld een functie op de wal gekregen, waarbij zich een komisch misverstand heeft voorgedaan, dan kan hij er zeker van zijn, dat hij zichzelf op 5 de cember op Ameland ziet lopen. De mannelijke jeugd van het eiland is bijzonder vindingrijk in het na bootsen van tal van figuren^ die op het eiland of ver daarbuiten een rol hebben gespeeld. Uiteraard zijn alle mannen gemaskerd en hebben zij allen hun onafscheide lijke hoorn bij zich. Intussen heeft de vrouwelijke jeugd zich verzameld in de cafés en bak kerijen. In een wijde kring zitten de meisjes langs de muur, in af wachting van de dingen die komen zullen. Dat duurt meestal niet lang want reeds van verre is het ge toeter op de hoorns te horen. Een troep mannen is in aantocht. Al blazend op hun hoorns komen zij het café binnen en de harten van de meisjes kloppen wat sneller. Want wat de toeschouwer slechts kan vermoeden, is voor hen zeker heid. Wie van hen zullen de man nen eruit pikken om het traditio nele sprongetje over een horizon taal gehouden stok te maken? De mannen houden de stok ongeveer 50 centimeter boven de grond en de uitverkorene moet er overheen springen. Soms hebben de mannen geen voorkeur en moeten alle meisjes een voor een aan het sprin gen over de stok geloven. Overi gens in het geheel niet tegen hun zin. De gehele avond gaat het vro lijk toe in de cafés en telkens ko men weer groepjes andere verkle de mannen binnen, die hen het zelfde laten doen. Hebben de meis jes over de stok gesprongen, dan gaan de mannen weer verder, ech ter niet zonder een glaasje gedron ken te hebben. Zo gaat het de hele avond door. De mannen bezoeken alle cafés en bakkerijen en mis schien wel meer dan eens. Tegen twaalf uur heeft het demasqué plaats en dan wordt het feest be sloten met een vrolijk bal tot laat inde nacht. Op soortgelijke wijze wordt het feest van de „Sunderums" gevierd in Hoorn en Midsland (Terschel ling), dat van de „Klozems" op Schiermonmkoog en van de „Sun derklaas" op Vlieland, terwijl op Texel Oude en Nieuwe Sunder klaas wordt gehouden. Op 5 de cember valt daar het feest van de „Nieuwe Sunderklaas", dat echter meer en meer in onbruik raakt. Dat van de „Oude Sunderklaas" heeft plaats op 12 december en is NED, HERV. KERK Berkhof. In de tweede dienst 9.00 en 10.30 uur ds. A. W. bediening H. Doop. Extra coll. Fond kerkinterieur. Oppas dienst: mevr. Louws, Wille- mien Loman en Fenny Sche- perboer, GEREF, KERK 9.30 uur en 15.00 uur: dr. K. Dronkert van Borculo. In bei de diensten is de eerste col lecte voor de diaconie en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: Rita Beid- man, Ineke Stam (res. Panne- ke Stam). Ria Stam, mevr. Haan-Kampherbeek (res. me vrouw Schupper t-Haas j es R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. A. Schellevis. Coll. zie Ned. Herv. kerk. OKKENBROEK Geen opgave. KIEUW KEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 19.00 uur, 8.00 en 11,00 uur. te vergelijken met het .Sunder klaas", dat op 5 december op Ame land wordt gevierd. Wat het feest op Ameland betreft en dit geldt waarschijnlijk ook voor de andere eilanden volgens de folklorist D. J. van der Ven heeft het alleen maar de naam met het Sinterklaasfeest op het vaste land gemeen. Naar zijn mening is het eigenlijk een uiting van de manbaarheid en behoren de ver schillende handelingen tot het manbaarheidsritueel. De geïsoleerd heid van de eilanden zou dan ver moedelijk de oorzaak zijn van dit bijzondere folkloristische gebruik daar nog zo sterk leeft. Isolement is voor folkloristische gebruiken natuurlijk de beste voor waarde om ze lang te doen leven. Vandaar dat in Grouw, dat heel lang uitsluitend over het water te bereiken was, nog een ander feest in ere wordt gehouden. De echte Grouwsters vieren op 5 december geen Sinterklaas, maar op 22 fe bruari Sint Pieter. Het feest begint 's morgens met het inholen van Sint Pieter, die te paard het dorp binnenrijdt. Omstuwd door een juichende en zingende kinder schaar rijdt hij met zijn twee knechten naar een van de café zalen, waar zich hetzelfde tafereel afspeelt als elders op 5 december. Alleen worden er natuurlijk in het Fries Sint Pieterliedjes gezongen. 's Avonds doen de volwassenen allerlei gezelschapsspelen in de cafés en bakkerijen en is er een Sint Pietersbal. Grouw is evenwel een industriedorp. Veel werkkrach ten van buiten vestigen er zich. En het isolement is reeds lang door trein- en wegverbindingen opgeheven. Hoe lang zal het oude Sint Pietersfeest er nog gevierd worden? Daarop is moeilijk een antwoord te geven. Zeker is echter dat wie zich op 22 februari in Grouw bevindt, Sint Pieter nu nog zal tegenkomen. Dezer dagen Is verschenen het eerste nummer van „UIT MET PAS 65", een tweemaandelijkse uitgave met als ondertitel „Tips voor „Er op uit in eigen land'i met PAS 65". Deze krant is een uitgave van het Nationaal Bureau voor Toe risme in samenwerking met het Centraal Bureau Pas 65 (Minis terie van C.R.M.) en geeft toeris tische, recreatieve en culturele informatie. Het adres is: Natio naal Bureau voor Toerisme, Be- zuidenhoutseweg 2, Den Haag, Telefoon 070-814191. De Algemeen Direkteur van dit bureau, de heer J. N. Strijker, schrijft in een ten geleide bij dit eerste nummer: „Met het verschijnen van „Uit met PAS 65" is een lang gekoes terde wens in vervulling gegaan. De 65-plussers beschikken dik wijls over meer vrije tijd dan ze gewend waren. Voor sommigen is de vrijetijdsbesteding geen en kel probleem, anderen kunnen er moeite mee hebben. Maar voor allemaal heeft het uitgaan zijn plezierige kanten. De „Uit met PAS 65"-krant wil voor de pas houders een informatiebron zijn betreffende de vele evenementen en attrakties, die alom geboden worden. Getracht wordt om ge spreid over het hele land voor 'elk wat wils aan te geven en op te sommen. Een bijzondere aantrekkelijk heid is, dat daar heel dikwijls speciale mogelijkheden (kortin gen e.d.) voor de pashouder aan verbonden zijn. Nederland telt ruim 1.4 mil joen bejaarden, van wie een kleine miljoen in het bezit zijn van de „PAS 65". Wij verwach ten, dat dit blad voor het toe ristisch bedrijfsleven een prik kel zal zijn om nog meer voor „PAS-houders" te doen". Dezer dagen is verschenen nummer 2 (decembernummer) van „Nieuws Pas 65", Toen Nieuws Pas 65 nummer 1 verschenen was, zijn er heel wat vragen losgekomen die grotendeels neer komen op deze ene: Wat is de opzet van Nieuws Pas 65? Zou het niet goed! zijn om dit blad aan alle bejaarden of minstens aan alle Pas 65-houders in Nederland te geven? Hoe goed deze laatste bemerking ook gemeend is, toch is het niet mogelijk om aan alle ongeveer een miljoen Pas 65- houders het nieuwsblad toe te zenden of uit te delen. Men kan zich trouwens afvragen of dit wel zinvol zou zijn. Want in Nieuws Pas 65 komen de plaatselijke Pas-mogelijkheen, waar men toch het eerste en het meeste mee in aanraking komt, slechts gedeel telijk en maar af en toe ter sprake. Nieuws Pas 65 is bedoeld voor hen die met en voor bejaarden .(Pas 65-houders) werken. Dat zijn er heel veel. We noemen slechts een paar voorbeelden: gemeentelijke diensten, bejaarden oorden, dienstencentra, VVV-kantoren, inlichtingenbureaus, redacties van dagbladen en huis-aan-hu'is-kranten enzovoort, en last but not least de instellingen die tegemoetkomingen geven aan de Pas 65-houders. Deze en wellicht nog meer andere kunnen het landelijke nieuws uit Nieuws Pas 65 samen met plaatselijke en regionale informatie doorgeven aan de mensen die zij bereiken. Dit nieuwsblad wordt kosteloos hiervoor ter beschikking gesteld. Als u het tot nu toe niet ontvangt, is een seintje aan het Centraal Bureau Pas 65 voldoende om u op té nemen bij de vaste „abonnees". Op deze manier hoopt Nieuws Pas 65 bij te dragen aan een goede indirecte voorlichting ten gerieve van de vele Pashouders die er zijn. Dié goede oude Sinterklaas heeft het erg druk in deze tijd. Surpri ses maken, winkelen, strooien en luisteren naar kindergezang zijn zijn dagelijkse bezigheden. Zoudt u hem en zijn zwarte pieten niet wat uit handen kunnen nemen en zelf eens taai-taaipoppen en an- Jullie kennen natuurlijk allemaal dat versje: „Sinterklaas is jarig, 'k zet mijn schoen vast klaar" en jullie weten allemaal, dat daar deze regels in voorkomen: „Hier zet ik wat water, daar wat hooi voor 't paard, want dat trouwe beestje is het heus wel waard". Dat versje is een hele tijd geleden hier in Nederland gemaakt, terwijl Sint nog hoog en droog in Spanje zat. Hij wist er niets van. Het was dus voor hem een hele verrassing toen hij, luister-end door de schoor steen naar alle kinderen, die daar Sinterklaasversjes zaten te zingen, een nieuw lied hoorde. Hij kende de liedjes allemaal uit zijn hoofd: „Daar ginds komt de stoomboot" en „Sinterklaas kapoentje" en „Hoor, wie klopt daar kinderen"^ enzovoort, de hele rij. En toen op eens zei hij: „Hoor Piet, dat is wat nieuws, dat zij daar zingen." Ze luisterden allebei aandachtig en toen Sint de laatste regels hoorde: „Want dat trouwe beestje is het heus wel waard", toen schoot hem een traan in het oog, die neerdrup- pelde in zijn lange, witte baard en hij klopte zijn paard op de schou der en prevelde: „Ja, goeie, ouwe makker, jij bent het wel waard. Maar wat alleraardigst om aan jou te denken." Die avond zat hij met Plet nog een bietenprakje te eten en zei: ,Gek, daar was nu nog niemand op ge komen. Het is allemaal maar Sin terklaas en Pieterbaas wat ze zif ten te zingen bij de schoorsteen, maar wie denkt er aan mijn trou we klepper?" „Ik", zei Piet, „ik denk altijd aan hem. Ik roskam hem en kijk of hij nog goed be slagen is, ik geef hem te eten en te drinken en ik heb altijd een klontje suiker in mijn zak voor Aldebaran (zo heel het paard) en ik zie waratje niet in, waarom anderen nou moeten zorgen voor hooi en water." „Het is alleen maai", dat ze eraan hebben gedacht", mijmerde Sint, cJie een gevoelig hart heeft, maar lang niet zo praktisch is als Piet. Want zo is het, kinderen, Sint is té goed. Als het aan Sint lag kre gen alle kinderen evenveel. Hij is blij als ze lief zijn geweest en ver drietig als ze stout zijn geweest, maar dan zegt hij: ,Och, misschien wordt het wel weer beter, het zijn de wilde haren maar!" En dan zegt Piet: „Ja, maar mon seigneur, als u dat gaat zeggen, dan is er niet één kind meer lief. Als zij bemerken, dat de stouterds evenveel krijgen als de braver ds, als er geen loon is en geen straf, dan kunt u net zo goed thuisblij ven! Er zijn nu een heleboel ouders Geboren: Janet Antoinet dv G W Oostervelt en W Tuitert Jan Willem Hendrik zv E J Dene kamp en G W J Brinks Lianne dv J G Stam en C de Waard Gerrit Ja,n Adriaan zv G W Huis- ken en E J Trekop (geboren te Deventer) Ondertrouwd: D J Tromop, oud 22 jaar, Holten en J H Prins, oud 23 jaar. Holten. Gehuwd: H van Beek, oud 28 jaar, Holten en J M Westera, oud 24 jaar, Holten. Overleden: J Rozendom-Aanstoot, oud 82 jaar, Holiten. die erg veel van u houden, omdat de kinderen m de tijd vlak voor Sinterklaas almaar zoeter worden." „Dat bewijst dat zij na Sint Niko- laas weer almaar stouter worden", dacht Sint, maar hij zei het niet. Hij liet zich zijn vreugde door Piet niet bederven. En zo was het nu ook. Sint was blij dat de kinderen zongen over zijn trouwe beestje en niemand kon hem die vreugde ont roven. Maar, och hedenhét bleef niet bij zingen. Er waren opeens heel veel kinderen d,e het niet alleen wilden zingen, maar het ook wil den doen. En toen Piet de eerste keer door de schoorsteen naar be neden dook om wat lekkers in een schoen te stoppen, moest hij daar eerst een bos hooi en een wortel uithalen en daarna viel zijn oog op een bakje water. tjGoeie genade", dacht P.et, „wat móet ik daar mee beginnen? Gewoon laten staan?" Dat kon niet. Wat zouden die kin deren wel denken? Nu hadden zij om het paard gedacht en was het Sinterklaas te min geweest! Hij had het gewoon laten staan! Mens nog toe, er zouden nog heel wat bakjes water volgeschreld worden, als hij dat deed. Het water mee naar boven nemen? Waarin? Hij, kon toch. geen emmers meesjou wen? En trouwens, het was een hele klim en veronderstel dat hij morste! Dan werd hij niet alleen zwart (dat was hij toch al, geluk kig), maar ook nog nat en smerig. Hij dacht er over om met Sint te overleggen, maar hij kende zijn meester. Goedhartig, maar onprak tisch. Sint zou zeggen: „Natuurlijk, dat water is voor mijn paard, dus het paard moet het ook hebben! Zie maar wat je verzint, Piet, en bréng het naar boven." En dan mocht Piet er iets op verzinnen! Daarbij t als het paard al die bakjes water leeg moest drinken, moest Sint telkens met hem van het dak af want een paard is maar een paard en kan het ook niet een hele nacht lang ophouden. Opeens kreeg Piet een goed idee. Hij zag het brandende haardvuur, pakte het schaaltje en goot het één, twee, drie leeg. Het siste en rookte geweldig, maar er stond nu tenminste een leeg schaaltje. Van dat ogenblik af maakte Piet korte metten met alle bakjes wa ter, welke voor de schimmel waren neergezet. Hooi en wortelen nam hij mee naar boven, dat spaarde uit op de voederrekening en af en toe kauwde hij zelf een wortel op, Verloren: sleutelbos in een bruin etui, 3 sleutels; 2 bankbiljetten van 25gld.geeOi-zwarie voetbal- schoene, maat 33, merk Quick; rechter voetbalschoen, maat ll!/s; bril; bruin etui met leesbril; blauw kindermutsje. Gevonden: rode papagaai, zwar te portefeuille; bankbd'lje-t; groe ne honderiem met penning; Dal- matiner; Herdershond; een soort tekkel. want dat is een gezond eten, ook voor de mens, maar Sint zag nooit een druppel water. En onpraktisch als hij was, dacht hij er ook niet aan en vroeg er ook niet naar. Maar kinderen, die een bakje wa ter bij de schoorsteen neerzetten, moeten maar eens opletten. Soms is er een vieze rooklucht in huis en soms is de kachel helemaal uit. Dat komt door het water dat Piet in het vuur gooit. Hoe meer water, hoe meer rook, hoe meer kans dat de kachel uit is. Daarom, al heeft die meneer toen ook zo'n mooi versje gemaakt, zet maar geen bakjes water voor het paard neer. Het is altijd een mors- boel en Piet neemt het toch niet mee naar boven! (Nadruk verboden) De kinderen van de leden van de buurtvereniging HOLTER HAAR vierden woensdagmiddag j.l. hun jaarlijks Sint Nicolaas- feest. Voor dit kinderfeest mocht er gebruik worden gemaakt van de recreatiezaal van het bejaarden tehuis De Diessenplas; dit in ver band met gebrek aan ruimte in de wijk De Haar, waar de buurt vereniging haar kinderen op een kinderfeest zou kunnen trakte ren. De direktie van het bejaar dentehuis heeft als hoge uitzon dering de kinderen in de Haar hiervoor onderdak verleend. De vereniging ziet een en ander als een stuk integratie in de wijk en juicht deze zeer toe. In hotel Vosman had maandag avond de eerste aanwijzing plaats van de winnende deelnemerskaar ten die in het kader van de Sint Nicolaasactie van de Holtense Handelsvereniging worden ver strekt by elke tien gulden die in Holtense winkels wordt besteed. De gelukkigen waren: H. J. Zweers, Churchillstraat f 250,-; G. H. Brinkman, Hoffes- straat f 100,-; J. W. Huteman, Beuseberg f 50,-; H. Rensen, Borkeld f 50,-; W. Bosschers, Weverstraat f 50,-; G. J. Vincent, Beuseberg f 25,-; C. Hoek, Fa- zamtenweg f 25,-; D. J. Houwen, Dieesenplasstr. f 25,-; N. ten Veen, Hoffestraat f 25,-; J. Smit, Weversstraat f 25,-; J. Wegsta- peil, Dijkerhoek f 25,-; W. Drent, Oranjestraat f 25,-; H. van Coe- verden-Schoittink, Beuseberg f 25,-; H. Krijgsman, Kozakken- straat f 25,-. Verder werden er nog 25 deelne merskaarten aangewezen ter- Waarde van een tientje. Alle win naars hebben inmiddels de waar debonnen ontvangen. De tweede aawijzing heeft don derdagavond plaats gehad in ca fe Jansen, de derde aanwijzing is op woensdag 1 december om 19.30 uur in cafe Kalfsterman en de vierde plus een extra aanwijzing van een groot aantal prachtige prijzen is op maandag 6 decem ber in zaal Vosman waar tevens de uitslag zal worden bekend ge maakt van de Fatozoekwedstrijd. Het feest werd geopend door de nieuwe voorzitter, de heer J. W. Jacobs, die alle leden, kinde ren en bewoners van het Bejaar dentehuis van harte welkom heette en de direktie en bewo ners van het bejaardentehuis dankte voor haar gastvrijheid ten aanzien van het beschikbaar stellen van de recreatieruimte. Daarna volgde een wervelende show van Wica's. De clown „Pi- padores" met zijn helper, drum mer „Jan" maakten er met de kinderen een vrolijke anderhalf uur van. Een korte pauze werd ingelast om alle dorstige kelen, moe van het zingen, te smeren met limonade voor de kinderen en koffie voor de ouders en be jaarde mensen. Omstreeks half vier was het dan zover, dat Sint Nicolaas, vergezeld van maar liefst 5 zwarte pieten, verscheen. Er werd door de zwarte pie ten kwistig met pepernoten ge strooid, terwijl de goede Sint met een paar kinderen een praat je maakte, die af en toe een St. Nicolaasliedje zongen met mu ziek van Pipadores. Sint Nico laas ging toen over tot het uit delen van de kadootjes, die door zijn vele aanwezige Zwarte Pie ten bij de kinderen gebracht werden. Na een goed uur ver trok de goede Sint, na bedankt te hebben voor het vele zingen van de vele liederen. Hij hoopte volgend jaar in het midden weer gast te mogen zijn van de buurt vereniging Holterhaar. Uitge wuifd door de 135 kinderen van de buurtvereniging vertrok hij en kon terugzien op een plezie rige middag, die door de bewo ners van het bejaardentehuis ge volgd was door de interne ra dioverbinding en bejaarden in de zaal. De buurtvereniging Hol terhaar kon terugzien op een ge slaagde middag en hoopt in het komende jaar dan ook op meer enthousiasme van haar leden wat betreft de aktiviteiten. der lekkers maken? Het is leuk om te doen en bovendien is alles wat je zelf maakt toch véél lek kerder! TAAI TAAI 250 gr. roggebloem, 250 gr. tar webloem, y% eetlepel gemalen anijisziaad, 30 gr. gist, 1% dl. lau we melk, 100 gr. bruine basterd suiker, 100 gr. honing of stroop, 1 snuifje zout, 1 snuifje kruidnagel poeder. Vermeng in de kom alle droge ingrediënten en maak hierin een kuiltje. Roer de gist glad met de lauwe melk en voeg daarbij de suiker en de honing (of stroop). Laat het deeg rijzen gedurende 3 kwartier. Vorm hiervan op een beboterde bakplaat poppen (met een groot model speculaasplank wordt het natuurlijk het mooist). Bestrijk de poppen met losgeklopt ei, koffiemelk of gewone melk. Laat ze dan eventueel nog eens 15 minuten staan (i.v.m. het verder rijzen). Bak de taai-taaï-poppen midden in een voorverwarmde oven gaar in 25 minuten, bij een temperatuur van 200 gr. C of op stand 4. TRUFFELS 250 gr. gepelde amandelen, 250 gr. gezeefde poedersuiker, i/2 dl. oranjebloesemwater (bij de dro gist verkrijgbaar), 1 eetlepel 'ma rasquin of kirsch, klein gesnip perde bigarreaux, 200 gr. pure chocolade, cacao-poeder. Maal de amandelen fijn en draai deze massa nog een keer door de molen. Daarna vermengen met de poedersuiker en het oranjebloe semwater. De marasquin of kirsch erdoor kneden, samen met de fijn gesnipperde bigarreaux. Verdeel de massa in brokjes en maak hier bolletjes van. Dompel deze eerst in de gesmolten chocolade en rol ze dan d!oor de cacao. Laat de truf fels hierna door en door koud worden. De leden van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) hielden in gebouw ,Reho- both' hun jaarlijkse praatvergade ring onder leiding van voorzitter Hm. Landeweerd die na gebed en het lezen van Psalm 111 een woord van welkom sprak waarin hij zich in 't bijzonder richtte tot de heer Hhalen, lid van het prov. bestuur uit Oudleusen. In zijn openingswoord herinner de hij aan de droge zomer en de schade die hierdoor ontstond. De uitzonderlijke mooie herfst heeft nog veel goed gemaakt, maar voor een groot aantal boeren zijn de financiële problemen hoogst ern stig. De heer Thalen zei aan het begin van zijn toespraak dat de leden van hun organisatie een stuk informatie mogen verwachten maar dat anderzijds de organisatie ook graag door de leden geïnfor meerd wil worden. Spr. schonk verder uitgebreid aandacht aan de landbouwbegro ting* 1977, het voorstel tot heffing op de melk van 2 tot 4 pet., de investeringsaftrek, de rijksgroeps regeling zelfstandigen, de EEG, de ruilverkavelingèn enz. Er ontspon zich naar aanleiding van de causerie een geanimeerde discussie en er werden een aantal vragen gesteld die spr. de gelegen heid gaf om op verschillende pro blemen nog wat nader in te gaan. De vergadering werd door de heer Thalen met dankgebed beëindigd. Vrijdag 26 november 19.00 u. Grote verwerping Schiet vereniging De Zaagmolen in Het Bonte Paard. 19.45 u. Jubileum Feestavond i.v.m. 30-jarig bestaan afd. Hol ten Chr. Nat. Vakverbond (CNV) in gebouw Rehoboth m.m.v. van Chr. Ontspannings club C.O.C. 20.00 u. Grote verwerping in Ont moetingscentrum Meermans kamp. 20.30 u. Film musical Jesus Christ Superstar in de Schure (zie adv. en bericht). Zaterdag 27 november 9.00 u. Ruiterwedstrijden in ma nege Snorrewind (zie adv.). 19.00-20.00 u. Start gezelligheids- rit MAC De Holterberg bij cafe De Blester. Zondag 28 november 14.00 u. Discobal in cafe De Wip- pert (zie adv.). 14.30 u. Film musical Jesus Christ Superstar in de Schure. Vrijdag 3 december 19.30 u. Start gezellighejdsrit Buurtvereniging Dijkerhoek bij Het. Bonte Paard. 20.00 u. Potstoten biljartclub Jan sen in cafe Jansen (zie adv.). Vrijdag 10 december 20.00 u. Oprichtingsvergadering Chr. Democratisch Appél (CDA) in gebouw Irene Boschkamps- straat (zie adv.). Dinsdag 14 december 9.30-16.00 en 19.00-21.00 u. Open Dag School voor- Algemeen Vor mend en Beroepsoriënterend Onderwijs De Noordenbarg in de school aan de Oranjestraat. Vrydag 17 december Grote verwerping in en ten bate van het gebouw Bethanië m Dijkerhoek. Maandag 20 december 19.45 u. Kerstwijding Plattelands vrouwen afd. Espelo in Tref punt. ARTS J. H. A. Bruins, Molenbelter- weg 15, telef. -1280. Voor bood schappen bellen: 11.00 uur en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Mevr. S. Stam-Stam, Waarden- borchstraat 3, telef. 2384. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van magazijn artikelen werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Groene Kruisge- bouw, Gaar denstraat. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, telef. 2980 en 1338. TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen, tel. 05480 - 3194. Spreekuur spoedgevallen, 5.00- 5.30 uur namiddag. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, telef. 05483 -1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichtingvoor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 u„ donderdagavond van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maatschappelijk Werk en Gezinsverz. tel. bereikbaar on der nr. 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen, behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v.d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 28 november H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 29 nov. t.e.m. zondag 5 dec. A. Groen, Ko- zakkenstraat 15, tel. 1230. Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 27 nov. t.e.m. vrij dag 3 dec. Electra; H. Dam Wiechers, Industriestraat 10, tel. 1217. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voorsboersstraat 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon 1352 -'2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200 - 71234. BRANDWEER Telefoon: 2222 dag en nacht.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3