voorde vrouw n DE MANTEL MODE LAAT U NIET INDE KOU STAAN rjÊ&ÊBBBËSËBBBSBSBÈÈÊ DE BAAS Bak ze eens bruin! SPELEN OOK DE MODE VLIEGT IV1EE MET MARTINAIR PAGINA 17 Volgens de nieuwe wintermo de moeten de mantels een ruim stuk over de knie vallen. Dat houdt natuurlijk verband met de langer geworden roklengte. Behalve langer, zijn de winter jassen ook losser en sportie ver geworden, en hebben ze een vlottere belijning. De do minerende stoffen in de man- telkollekties voor het winter seizoen 1976/77 zijn: tweeds, velours en flannels. Gemêleer de Donegal-tweeds in de kleur combinaties zwart/wit, camel/ bruin en camel/groen zullen aan de spits staan. Velours en flannels zijn verwerkt in zwart, marine, camel, bruin, raf, grijs en groen. Andere uni- stoffen en corduroy zijn dit najaar wat op de achtergrond geraakt. De jonge mode" is opvallend zwierig. De model len zijn veelal uitgevoerd met bindceintuur en verticale klep- zakken. In de maten 36 t/m 42 zien we ook weer de vorig jaar reeds populaire college- coat, waarvan de capuchons nu wat forser zijn opgezet. De ze coats zijn zowel in loden stof fen als in flannels uitgevoerd en verkrijgbaar in zwart, groen, marine en grijs. De capuchons zijn ton-sur-ton of ruit ge voerd. De oude bekende hout je-touwtje jas is ook weer te rug. Veel jassen zijn uitge voerd als tweerijers; de grote overslag doet bijv bij het fiet sen goede dienst. Ook de sportieve lijn voert hoogtij in de nieuwe jassenmode. U ziet weer veel epauletten, schou- derflappen, bandjes op de mouwen, bindceintuurs en opvallende sierstiksels. De nog steeds populaire trenchcoat past geheel in dit nieuwe mo debeeld. In de kollekties is ook de zg Oostenrijkse Wie- sen-loden opgenomen; behal ve in het vertrouwde jagers groen nu ook in grijs, raf en zwart. U ziet dus wel dat de nieuwe manteimode u deze winter niet in de kou laat staan. Foto boven: De sportieve trenchcoat met brede kraag, schopderepau/eten en bind ceintuur zal deze winter als mantel veel wor den gedragen. Foto onder: De oude bekende capuchon-jas met hqutje-touwtje sluiting is ook weer terug. Het zijn warme en vooral ook bijzonder vlot te, sportieve jassen, die hun weg naar de modebewuste jonge vrouw wel zullen vinden. Alle hier getoonde modellen behoren tot •e kollektie van 't Mantelhuis). Hebt u al eens gebakken banaan gegeten? Waarschijnlijk zult u cfce vraag bevestigend beantwoorden. Maar het recept dat wij u hier voorleggen is iets bijzonders. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig; 6 stevige Chiquita's, 2 eett, citroensap, thee). zout, thee!, nootmuskaat, 1 theel. kaneel, 1 tbeel. gemberpoeder, 6 eetl. vloeibare honing, 20 g boter of margarine, 6 dunne schijfjes citroen, stijfgeklopte slagroom (eventueel) Snijd de gepelde bananen overlangs in tweeën. Leg ze in een beboter de, vuurvaste schaal. Giet het citroensap er over. Vermeng de vijf vol gende ingrediënten goed en schep dit mengsel op de bananen. Leg op het geheel klontjes boter en schijfjes citroen. Bak de bananen 20 min. in een voorverwarmde, matig hete oven. Dien ze heet op en geef er indien gewenst slagroom bij. Goreng is een smakelijke aanvulling bij dit Indisch-Chinese gerecht, dat natuurlijk met rijst èn kroepoek wordt gegeten. Ook wat de mode betreft loopt de bekende luchtvaartmaatschappij Martinair niet achter. Onlangs wer den in het Havenrestaurant te Am sterdam de nieuwe uniformen voor de stewardessen getoond. Tot de aanwezigen behoorde ook de beken de couturier Dick Holthaus, die het nieuwe tenue heeft ontworpen. De nieuwe kreatie bestaat uit een oranje rode, uitlopende rok met overslag, een zilvergrijze blouse en een even eens oranjerood mouwloos vestje, dat midden vóór mat knoopjes wordt gesloten. Over dit vestje wordt een grijze blazer gedragen. Bij het uniform behoren \^rder een in de kleuren grijs, rood en zwart uitgevoerde sjaal en een sportieve baret. Zwarte lak schoenen en een zwarte laktas komple- Als we aan deouderwetse" vader den ken, stellen we ons een gezin voor waar deze absoluut aan de spits stond en het voor het zeggen had, Nietmoeders wil was wet", maar die van vader. Natuur lijk zijn er altijd wei moeders geweest die takt genoeg hadden om ongemerkt ook haar inzichten wel eens te doen zegevie ren, of de kinderen in bescherming te ne men tegen een al te grote strengheid. En er zijn ook altijd goedige, lieve en verstan dige vaders geweest, die helemaal niet zo heerszuchtig waren, maar met alles het beste voor hadden. In werkelijkheid zijn er ook heel wat moeders gewest, die het huis regeerden. Soms werd orde en regel zó hoog gesteld, dat men nauwe lijks vrijheid van leven had. Soms was de zorg voor het huisraad zó opgeschroefd, dat men zich naar het een of andere on gezellige ,,hok" moest begeven om zich aan zijn liefhebberijen te wijden. De ver houdingen liggen in ieder huwelijk weer iets anders, al naarmate de karakters van beiden. Ideaal zijn natuurlijk de gevallen waar men zoveel mogelijk tot onderling overleg bereid is en men zich wederzijds met genoegen schikt nar wensen en ver langens van de ander, zo deze redelijk en mogelijk zijn. Hoe meer men dit bena dert, hoe groter de harmonie in het ge zin zai zijn. Want vooral deze onderlinge verhoudingen hebben hun gevolgen en wet ih de eerste plaats voor de kinderen. Een vader die te veel eist van een kind dat dit niet of nog niet kan opbrengen, bereikt het omgekeerde van wat hij be doelt. Hij wil het kind flinker" maken en spoort daartoe aan. Maar het kind voelt zich alleen maar opgejaagd, voelt zich tekort schieten in vaders ogen en ver liest zijn zelfvertrouwen. Nu gaat alles pas goed fout! Ook de overheersende moe der, hoe ijverig ook, hoeveel ze voor haar kinderen doet, hoe goed ze het bedoelt streeft haar doel voorbij als ze hun geen eigen vrijheid van leven laat. Kinderen hebben wel leiding nodio er willen die ook wel hebben. Maa. noei niet in een onredelijke dwang ontaarden, waar tegen zij op den duur in opstand komen. Ze worden ook de dupe als moeder uit goedheid" (of ongeduld?) ze alles uit handen wil nemen waarop ze hun krach ten willen beproeven; waardoor ze zich kunnen oefenen en leren Maar al re vaak hebben handige moeders onhandige kin deren, die ook nog hun zelfvertrouwen verloren hebben. In het goede gezin zal men elkaai aanvullen. Üpdai ieder het beste van de geschonken krachten kan gebruiken op eigen terrein, waardoor men tot onderlinge waardering en niet tot een verzwegen concurrentie komt. Wiezo graag ,,de baas 'wil spelen moet dan maar trachten dat over zichzelf te zijn. Jetty De geportretteerdegraaf waagt met welgevallen een oogje aan de moderne jonkvrouwe, die een variant op des graf en hoofddek sel draagt. Het is een muts van noppenwol met een zeer brede, opgeslagen rand. De graaf wéét wat mooi is; hij zat de jonge vrouw en het hoofddeksel wei als één geheel zien. Deze muts behoort tot de geliefde accessoires voor de huidige herfst en de komende winter. De prijs bedraagt ca. 25 gulden. (Foto: Meddens Mode) teren het geheel. Voor deze nieuwe kre atie heeft Dick Holthaus gebruik gemaakt van prettig draagbare stoffen, zoals wol len gabardine en flanel, stoffen die in de nieuwe mode hoog genoteerd staan. Het symbool van de luchtvaartmaatschappij is zowel op de blazer als op het vestje en de sjaal terug te vinden. Alle Martinair stewardessen zullen vanaf begin volgend laar in het nieuwe uniform gekleed gaan. Hier wordt het nieuwe uniform geshowd door stewardess Jeannette de Visser. De stewardess geheel rechts op de foto is gekleed in het uniform dat thans nog bij Martinair wordt gebruikt. De andere drie meisjes dragen uniformen ,,uit het verleden".

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 17