Het midden- en kleinbedrijf in de toekomst Met de voorbereiding toedeling kavels begin gemaakt een «eoloöica 25 jaar lid van de Voedingsbond NVV 71 Ruilverkaveling Holten-Markelo Recreatieschap ..Salland Bijstelling basis recreatieplan nu al noodzakelijk Nieuwe huisnummering voor buitengebied Aan de ruilverkaveling werd staag doorgewerkt IB Speciale kader dag NVV Over ijssel in Raalte HOUTENS NIEUWSBLAD 12 NOV. 1976 PAGINA 5 In de afgelopen maanden hebben regering en onderzoek instituten veel nota's gepubliceerd die handelen over maat regelen en gevolgen daarvan voor de Nederlandse economie en het midden- en kleinbedrijf. Over de gevolgen hebben onder meer het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) en de Raad voor het Midden- en Klein bedrijf enige rapporten gepubliceerd. Bij het schrijven van dit artikel is gebruik gemaakt van de inhoud van de Nota regeringsbeleid midden- en kleinbedrijf van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf. Staande Tijhof, de Kieftenbelt voorzitter De afdeling Holten van de Voe dingsbond NVV huldigde het af gelopen weekend drie van haar leden in verband met hun 25-ja- rig lidmaatschap. Het waren de heren J. Aaftink, J. Kieftenbelt en H. Wissink, die met hun da mes werden ontvangen in zaal Vosman. Het vierde lid, dat dit zilveren jubileum zou vieren, de heer A, J. Drenth, was wegens familieomstandigheden verhin derd deze feestelijke bijeenkomst bij te wonen. Hij zal op een na der tijdstip nog in de hulde de len. Het federatie- en hoofdbestuurs lid, de heer H. van Herk uit Utrecht, gaf een overzicht van de problemen, waarmede de NFV momenteel worstelt an verband met het arbeidsvoorwaardenbe leid, dat de gemoederen van de .vaikbeweging bezig houdt. Daarna had de huldiging van de zilveren jubilarissen plaats door de heer Van Herk, die hen de zilveren NVV-speld op de rever speldde. Voorzitter W. G. Tijhof van de plaatselijke afdeling, die aan het begin van de bijeenkomst heren Aaftmk, Wissink en hoofdbestuurslid van Herk. Met bloemen v.l.n.r. de dames Aaftink, Kieftenbelt en Wis sink. een kort welkomstwoord had ge sproken, overhandigde de dames van de drie leden bloemen, ter wijl deze zelf een schrijfmap ont vingen. De avond werd voortge zet met enkele gezellige spelle tjes bingo. De heer Van Herk ont ving van de afdeling een Twents gevelteken of rune. De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Hol ten-Markelo heeft de ingelan den door haar laatste infor- I matiebülletin op de hoogte gebracht van de uitwerking van wensen en de toedeling van kavels. Zoals men weet heeft de commissie het gehele blok in drieën gedeeld, t.w. Eisen, Markelo en Holten, Met de ontwerpen van de toedeling van gronden in Eisen is inmiddels een begin gemaakt en de verwachting is, dat in de loop van 1977-dit plan gereed is, waarna ver volgens de toedeling in de gebieden Markelo en Holten ontworpen zal worden. Zoals het er nu uitziet betekent dit, dat de officiële ter visie leg- ging van het gehele plan van toe- I deling in 1980 plaats zal vinden. Daarna kan men bezwaarschrif- j ten indienen, zodat de verwach ting is, dat de rechtbank zijn laatste uitspraak inzake de be- zwaarschrifben omstreek 1982 zal doen. Dan staat het plan van toe- deling officieel vast. „U zult wel denken, aldus de P.C. j moeten we nog zo lang wachten voor we onze nieuwe kavels kun- I bewerken? ,,Ja, officieel wel" is haar antwoord. Voor de P.C. zou wachten tot dit tijdstip de. 'ge makkelijkste opstelling zijn. Wan néér er dan eigenaren zijn, die hun oude percelen niet willen ver laten, kan de commissie de hulp van de sterke arm 'inroepen. „Dit is dan ook het enige voordeel", zegt de commissie. De landbouw is hier echter niet mee gediend en daarom heeft de P.C. besloten, de kavelovergang in een eerder stadium te doen plaatsvinden. Zodra van het ge bied Eisen, waaronder begrepen alle gronden in het blok ten noor den of ten noordoosten van de weg Goor-Markelo-Holten, voor zover gelegen in de gemeenten" Goor-Wierden en Markelo, de toe deling gereed is, wil de Commis sie het plan aan de belangheb benden voorleggen. Blijkt uit de reacties, dat de Com missie haar werk goed gedaan heeft en er weinig bezwaren van de kant van belanghebbenden ko men, dan zal de Commissie hen vriendelijk verzoeken, nadat de kavelinrichtingswerken zijn uitge voerd, een soort onderlinge ge- bruikersruil, net zoals tot nu toe in de broekgebieden met zoveel succes gebeurd is, aan te gaan. Dit houdt in, dat men in Eisen al vanaf 1978 van de nieuwe toede ling kan profiteren. Voor het ge bied ten zuiden van het Twenthe- kanaal hestaat de mogelijkheid dat dit. reeds in 1977 plaatsvindt. Medewerking nodig De Commissie zegt zeer wel te beseffen, dat dit op papier een prachtige oplossing is, maar dat deze alleen uitvoerbaar is, wan neer. iedereen meewerkt, ook de mensen die met de toedeling niet geheel tevreden zijn. Gezien de grote landbouwkundige voordelen, is de Commissie ervan overtuigd, dat de vroegtijdige ingebruikne ming zal slagen. Eventuele be merkingen worden genoteerd. Bij de officiële ter visie legging kan men zien of deze gehonoreerd zijn, of niet, en dan kan men als nog een bezwaarschrift indienen, opdat de bezwaren officieel be handeld kunnen worden. Binnenkort zal bekend gemaakt worden, dat met alle akten en pachtcontracten, gesloten na 1 fe bruari 1977, voorzover deze stuk ken betrekking hebben op gron den gelegen in de gemeenten Die penveen, Raalte, Hellendoorn en Holten zonder meer geen reke ning wordt gehouden. Welke voordelen zijn verbonden aan het bestaan van kleine en mid delgrote bedrijven die minder dan 50 werknemers in dienst hebben? In de eerste plaats betekent het midden- en kleinbedrijf een bron van werkgelegenheid. Ongeveer 20% van de totale werkgelegen heid wordt in kleine en middel grote bedrijven gevonden. Samen produceren zij 14% van wat in ons land wordt gemaakt. Het midden- en kleinbedrijf omvat slechts een déél van de bedrijven met minder dan 50 werknemers. Tot dat deel behoren de bedrijven in de detail handel het ambacht, de horeca en het vervoer. Niet tot het midden- en klein bedrijf behoren landbouwbedrijven, kleine groothandelszaken, openbare nutsbedrijven, banken en verzeke- ringsmaatschappijen. Het midden- en kleinbedrijf omvat dan ca. 82% van alle ondernemingen in de de tailhandel, ambacht, horeca en ver voer. Van de ruim 500.000 onder nemingen in ons land heeft onge veer de helft minder dan 50 werk nemers in dienst. Een voorsprong die het midden- en kleinbedrijf heeft op het groot bedrijf is, dat het meestal aan spe cifieke wensen van de consument tegemoet kan komen. Aan deze wensen kan door het grootbedrijf niet altijd even goed worden tege moet gekomen. De mogelijkheid om aan consumenten aangepaste diensten te verlenen is dan ook een groot pluspunt van het mid den- en kleinbedrijf. Aan de mogelijkheden van het kleinbedrijf is een minimum ge bonden. Vanwege een klein aantal klanten in bijv. kleine woonkernen en oude stadscentra, kunnen vooral aan consumenten leverende bedrij ven zich moeilijk handhaven. Hun voortbestaan is echter noodzakelijk in verband met bet voorzieningen niveau. Dit laatste bepaalt mede de leefbaarheid van een woongemeen schap. Dicht bij elkaar staande winkels verlevendigen niet alleen oude stads- en woonkernen, maar ook nieuwbouwwijken. Verder steunt het midden- en kleinbedrijf door zijn relatief be perkte omvang en nauw persoon lijk contact met de klanten, in belangrijke mate op de persoon lijke inbreng van de werknemers. Degenen die zich tot deze werk wijze voelen aangetrokken, kunnen in het midden- en kleinbedrijf een aangename werkkring vinden. Een betere kwaliteit van het be staan gaat in de nabije toekomst een steeds belangrijker rol spelen. Het midden- en kleinbedrijf, met zijn kleinschaligheid, kan zich daar heel goed in vinden, zodat het een belangrijke bijdrage daartoe kan leveren. Het aantal bedrijven in de detail handel en het ambacht is sinds 1971 sterk verminderd. Daarmee wordt een ontwikkeling voortgezet die zich ook in het tijdvak 1965- 1970 heeft voorgedaan. Het aantal detailhandelsondernemingen daalde in die tijd met 11,9% tot 158.700. In de afgelopen vijf jaar daalde het aantal met 11,5% tot 141.000. De jaarlijkse afname was 2,3°/». In de sector ambachten worden soortgelijke ontwikkelingen gesig naleerd. Daar zijn in 1975 nog 113.600 vestigingen, terwijl de jaarlijkse afname 2°/o bedraagt. Ge steld dat deze dalingen in procen ten zich zullen handhaven, dan blijven er in 1980 nog 125.000 de tailhandelsvestigingen en 103.000 ambachtelijke bedrijven over. Niet alle bedrijfssectoren maken deze negatieve ontwikkeling mee. Zo hebben de automobiel- en ga ragebedrijven in de afgelopen tien jaar een gunstige ontwikkeling doorgemaakt. Eerst een stijgings percentage van 3,3 en in de afge lopen vijf jaar van 1,3 geven weer dat er ook nog bedrijfssectoren zijn die een groei meemaken. Welke invloeden achter deze posi tieve en negatieve ontwikkelingen schuil gaan en vooral in welke mate zij hebben meegespeeld, is niet helemaal te verklaren. Voor de jaren tot 1980 kunnen nu reeds enige ontwikkelingen worden ge noemd. In welke mate gebruik zal worden gemaakt van enkele maat regelen, die de regering wil n^men in het kader van' het sociaal beleid ten aanzien van zelfstandige onder nemers, kan nu reeds worden ge schat. „De recreatieve voorzieningen langs de Sallandroute zijn gereed. Hiermee is het eerste project voltoond van de „Recre atiegemeenschap Salland". Het concept-plan van het dag- recreatief concentratiepunt Raalte is nog steeds niet gereed. Daar moeten nog belangrijke nadere beslissingen worden genomen. Het evaluatierapport landbouw/landschap is een aantal malen behandeld en het programma van eisen voor het fietspadenplan Overijssel is door Ged. Staten overgeno men. De recreatieschappen zullen nog bijeenkomen om dit programma te bespreken. De watersport langs de IJssel met kleine passantenhavens bij Olst en Wijhe zijn nog niet veel verder dan oriënterende besprekingen", aldus mr. W. H. Enk- laar in de donderdag 4 november in het gemeentehuis van Bathmen gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Recreatiegemeenschap. Het was een korte opsomming van hetgeen door het dagelijks bestuur sedert de vorige vorige vergadering op 17 november 1975 was verricht. troon tot uiting gebrach door meer recente onderzoekresultaten en/of ideeën en wensen van diverse deskundigen en het in de afgelo pen periode gevoerde recreatie- beleid in de regio's rondom „Sal land". De heer Mast vestigde hierbij met name de aandacht op de behoefte aan fietspaden. Bij de discussie over het bijstel lingsplan /stond mr. Crommelin nogal sceptisch tegenover de ver mindering van het autogebruik. Hij vroeg zich af of dit inderdaad ook gebeurt en of dat een basis mag zijn voor planopstellingen. Omdat enkele leden wel eens wil den weten "wat hun achterban van de plannen denkt, werd besloten dat lr. Mast per gemeente en dan enkele samen, nadere inlichtingen zal verschaffen. In afwachting van de invoering van de Algemene Arbeidsonge schiktheidswet (AAW) die onder meer aan langdurig arbeidsonge schikte zelfstandigen een uitkering kan verlenen, zouden veel onder nemers met beëindiging van hun bedrijf hebben gewacht. Voor de komende jaren wordt verwacht, ■dat in 1977 het aantal zelfstandi gen, dat tengevolge van de invoe ring van de AAW uit de beroeps bevolking treedt, 20 a 25.000 zal zijn, voor de drie daaropvolgende jaren wordt de afname geschat op resp. 5000, 9000 en 5000. Hoeveel zelfstandigen uit het midden- en kleinbedrijf hiertoe zullen behoren is niet bekend. Andere nog niet in overweging zijnde maatregelen van sociale aard kunnen in de nabije toekomst eveneens belangrijke effecten heb ben op het aantal bedrijfsbeëindi gingen. Een grote invloed is te verwachten van de mogelijke toe passing van de Wet Werkloos heidsvoorziening (WWV) op ex- zelfstandigen. Als deze toepassing een feit is, hebben ex-zelfstandi gen, evenals werkloze werknemers, van hun 58ste tot hun 65ste jaar een vrijwel blijvend recht op uit kering. Anderzijds zal een aantal bedrijfs beëindigingen worden uitgesteld als gevolg van de aangekondigde Rijksgroepsregeling Oudere Zelf standigen (ROZ) die onder bepaal de voorwaarden voor ondernemers vanaf 58 jaar hun inkomen aanvult tot het minimumloon. Al te hevige concurrentie kan voor het bedrijfsleven zeer nadelig zijn. Het maakt dat winsten van bedrij ven niet toereikend zijn om alle bedrijfskosten, inclusief het onder nemersinkomen, te dekken. Ook in de detailhandel is de concurrentie strijd hevig. Onrendabele filialen van grootbedrijven kunnen nog enige tijd open blijven om betere tijden af te wachten. Verliezen worden gecompenseerd door winst gevende filialen elders. Zelfstandi ge ondernemers die één vestiging hebben, kunnen zo lang niet wach ten. Na niet al te lange tijd moeten ze besluiten het bedrijf te beëin digen. Om deze ontwikkeling als gevolg van de prijsconcurrentie tegen te gaan, wil de regering enige maatregelen nemen. Gedacht wordt aan de mogelijkheid mini mumprijzen vast te stellen. Daar door zal in elk geval de inkoop prijs van het artikel, plus meestal een opslag voor gemaakte kosten (vervoer)terugverdiend kunnen worden. Verliezen worden op zulke artike len in elk geval niet of in zeer beperkte mate geleden. Ook heeft de regering het voornemen een wetsontwerp in te dienen, dat be oogt horizontale en verticale prijs bindingen te bevorderen. Horizon tale en verticale prijsbindingen zijn overeenkomsten tussen resp. fabrikanten onderling en fabrikan ten groothandel detailhandel, die tot doel hebben het vaststellen van prijzen. De winst per artikel voor de groot- en detailhandel is in die overeenkomsten vastgesteld. Prijs concurrentie is dan niet meer mo gelijk en het garandeert de handel een bepaalde winst. Zo'n regeling geldt nu nog voor boeken. Een paar maanden geleden werd de regeling met betrekking tot gedis tilleerde dranken afgeschaft, met als gevolg dat veel zelfstandige slijters deze dranken nagenoeg te gen inkoopprijzen moesten verko pen of gedwongen werden een (klein) verlies te accepteren. Het midden- en kleinbedrijf kan voor de economie van ons land van groot belang zijn. In het bijzonder kan het bijdragen tot de leefbaar heid en een hogere kwaliteit van het bestaan (welzijn). De dalende lijn in het aantal bedrijven duidt niet op een positieve bijdrage daartoe. Toch zijn door achtereen volgende regeringen maatregelen genomen die positieve gevolgen moeten hebben gehad. Hefis ech ter de vraag hoe veel meer er ge daan moet worden teneinde de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf voldoende kansen te geven een aanvaardbaar inkomen te realieseren. (Nadruk verboden) Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad een lijst met de namen van 134 wegen in het buitengebied aangeboden, welke in de ver gadering van dinsdagavond kunnen worden vastgesteld. De lijst is opgemaakt door een voor dit doel ingestelde commis sie ad hoe uit de gemeenteraad ter voorbereiding van de straat- naamgeving in het kader van de huisnummerwijziging in het bui tengebied. De commissie werd daarin bijgestaan door de heren B. H. Brouwer, hoofd van de open bare lagere Dorpsschool, J. Dek ker, kantoorhouder der P.T.T. en A. Boele, technische ambtenaar A van gemeentewerken. De commis sie heeft daarbij gebruik, gemaakt van een overzichtskaart. Gebleken is, dat op deze overzichtskaart vermelde namen, welke bij de be volking bekend zijn, voor 't groot ste gedeelte kunnen worden ge handhaafd, tenzij het betreft straat namen, die klankverwantschap hebben met de reeds door de raad vastgestelde straatnamen in het dorp Holten. De commissie is van mening, dat alleen aan de doorlopende we gen een naam moet worden gege ven en niet aan de doodlopende zijwegen. De zijwegen en de toe gangswegen tot percelen dienen, naar haar mening, dezelfde naam te krijgen als de hoofdweg, waar van zij een zijtak zijn. Met de wij zigingen in verband met de ruil verkaveling is rekening gehouden. B. en W. hebben gemeend in de door de commissie ad hoe geadvi seerde straatnamen geen wijziging te moeten aanbrengen. Nadat de straatnamen door uw raad zijn vastgesteld kan met de eigenlijke vernummering van de woningen e.d. een aanvang wor den gemaakt. Het ligt in het voor nemen de vernummering van de percelen in het buitengebied door de betreffende secretarie-afdeling, bijgestaan door een technische ambtenaar gemeentewerken en een P.T.T.-ambtenaar, die ter plaatse goed bekend zijn, te doen uitvoe ren. Nadat ook de eigenlijke ver nummering heeft plaats gevonden kan de wijziging van de numme ring in de diverse administraties worden verwerkt en kunnen de huisnummerbordjes worden aange bracht. Het aanbrengen van de straatnaamborden zal kunnen plaats vinden nadat de vernum mering van de percelen heeft plaatsgevonden. Van de zijde van de P.T.T. is medegedeeld, dat het aanbrengen van de straatnaamborden aan we gen, waaraan woningen e.d. staan, nagenoeg gelijktijdig moet plaats vinden met het aanbrengen van de huisnummerbordjes, teneinde te voorkomen dat men bij de adres sering het huidige huisnummer en de nieuwe straatnaam gaat gebrui ken, hetgeen volg zal hebben. •erwarring tot ge- Hoewel het er de schyn van had, dat er de afgelopen tüd, nu de uit voering van de grote werken ge reed is,: in de ruilverkaveling Hol ten-Markelo weinig of niets meer gebeurde, is dat beslist niet het geval geweest. De uitvoering van de ruilverkavelingswerken gaat nog steeds voort, alhoewel, mede door de grote droogte, op kleinere schaal. De volgende werken zijn reeds in 1976 gereed gekomen. In Mar kelo: de Slagen, in het Stokku- mer'broelc de gebieden ten oosten van de Kooidijk en de Enkelaars- weg, in Eisen tussen Plasdijk en de S1'5 en tussen de Jagers wég en de SIS, in de Stoevelaar, tussen Warmeloweg, Holtdijk en S toeve laars weg. In Holten: gronden ten oosten van de Koerselmansweg tot aan de gemeentegrens van Holten, tussen Maneschijnsweg en de Dij- kermaten, tussen Helhuizerweg, Koeweide en de Raalterweg en om en nabij 'de nieuwe S14. Na uit voering van de werken zijn in bo vengenoemde gebieden ook de be plantingen aangebracht,' die van wege de droogte voor een groot- deel niet aangeslagen zijn. In de volgende gebieden zullen vanaf november 1976 tot aan 1977 de kavelinirichtingswerken uitge voerd worden: het Groenland, het gebied ten zuiden van het Twen- thekanaal in de gemeente Marke lo, het gebied tussen de rijksweg Holten-Deventer en de Oude De- venterweg vanaf de Vonderschots- weg, het gebied ten westen van de Maneschijnsweg tot aan de Dijker- maten, het restant gedeelte in de roekmaten tot aan het bedrijf Nij- Broekmaten tot aan bedrijf Nijland in de gemeente Holten. Daarmee is er dus weer een belangrijk stuk werk aan de winkel. Wethouder Meijerink van Raalte voegde daar later aan toe, dat in verband met woningbouwplannen het concentratiepunt meer naar het zuiden zal moeten verschui ven. De Grontmij zal een nieuw hydrologisch onderzoek moeten doen. Op 16 november zal de raad van Raalte daarover praten en °P 4 januari 1917 hoopt de heer Meije rink daar klare wijn over te kun nen schenken aan het schap. „Dat dagrecreatie concentratie punt moet een van onze parade- paardjes worden", zei mr. Enk laar. Burgemeester Bosch van Olst di-ong er sterk op aan maatrege len te treffen voor de sportvisserij bij Olst en Wijhe en vroeg het Staatsbosbeheer buiten de hengel sport te houden. De voorzitter wilde het een en ander nog eens overwegen. „Wij moeten in elk geval geen oorlogsverklaring aan het Staatsbosbeheer", was zijn be scheid. Mr. Crommelin, burgemeester van Diepenveen, wilde het fietö- padenplan flink aanpakken. Alle gemeenten hebben daar veel be lang bij, betoogde hij. Verder werd door de heer Van Gurp uit Wijhe gesproken over verschillende ontgrondingen. Die van Espelo is afgewerkt, verklaar de de voorzitter. De Harmelinks- dijk hangt nog. Er zijn geen super- ontgrondingen, verklaarde mr. Enklaar. Het Recreatieschap heeft maar een klein stemmetje in het kapittel. Die ligt meer bij de Cen trale Commissie Zandwinning. Het schap wordt uitsluitend benaderd op recreatieve gronden. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Poelhekke uit Heino, dat men zo weinig hoort van de activiteiten van het recre atieschap, zegde de voorzitter hem een maandelijks of driemaande lijks overzicht toe van de stand van zaken en dan ook naar de colleges van B. en W. Na afloop van de vergadering gaf ir. H. Mast van de Gronmij eën uiteenzetting over de bijstelling van het basisrecreatieplan, dat in 1971 gereed kwam. Die bijstelling is nodig in verband met de gewij zigde inzichten inzake de recrea tie. Deze richt zich thans meer op en staat in het teken van een zekere concentratie van leven en wónen. De recreatieve mogelijk heden worden korter naar de woonkernen en met name de steden, verschoven. Hierin spelen mee de nieuwe inzichten van CRM. De aan de verandering onderhevig zijnde uitgangspunten zijn met name: veranderd beleid op verschillende overheidniveaus t.en aanzien van aard, karakter en lokatie van voorzieningen, het gewijzigd .recreatiegedrag c.q. pa- zondag 14 november 197610.00-17.00 uur twentse schouwburg enschede Zondag 14 november van 10 tot 17 uur is er, nu al weer voor de derde keer, in de Twentse Schouwburg te En schede een grote internatio nale speciaalbeurs op het ge bied van mineralen, fossielen, schelpen en koralen. Circa 60 enthousiaste verzame laars uit binnen- en buitenland tonen op deze dag hun koliek ties. Naast het normale beursprogram ma - men ruilt, verkoopt en koopt in - zijn er informatiestands van de Nederlandse Geologische Ver eniging, de Stichting Geologische Activiteiten en het museum i.o. Freriks Winterswijk. Er is in de sociëteit een continue diashow van macro-opnamen. Ook de liefheb bers van zelfgemaakte sieraden en geslepen stenen kunnen hun hart ophalen, want een keur van po lijst-, zaag- en slijpmachines staat op de beurs opgesteld. De Geologica is een ideale ge legenheid om kennis te maken met andere verzamelaars en om door ruil en/of aankoop de eigen ver zameling uit te breiden. Of om zo maar eens gezellig rond te dwalen tussen al die zeldzame schatten van moeder Aarde. De toegangsprijs bedraagt f 2,50, voor jongeren t.m. 15 jaar f 1,50,. kinderen beneden 6 jaar gratis. Het district Overijssel van het N.V.V. organiseert op zatetrdag 13 november in „De Leeren Lam- pe" te Raalte een speciale ka derdag, die is gewijd aan „De verhouding onderwijs en werk gelegenheid". Mr. J. N. M. Richelle van het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen zal daar een inlei ding houden, waarna gelegenheid bestaat om met een forum te discussiëren over de door de in leider aangedragen discussiestof. Naast de heer Richelle zullen in het forum zitting nemen: drs. J. I. C. M. Daniëls, hoofd van het districtsbureau voor de Arbeids voorziening in Overijssel; W. Baars, onder wijsmede werker van de F.N.V., en mr. J. Masman, lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal vpor de Partij van de Arbeid. Het forum wordt ge leid door de heer J. C. Moole- kamp, districtsbestuurder van het N.V.V. te Almelo. Een goede tip: Kom vooral bij tijds en kombineer uw bezoek aan de Geologica met een bezoek aan het Natuur-historisch museum te Enschede, een van de mooiste en meest interessante natuurmusea in Nederland. Ter gelegenheid van de Geologica is het museum op deze zondag wat langer geopend, nl. van 12-17 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5