Folk in De Sehnre Werkloosheid in rayon Deventer iets gestegen Raads vergadering Markt Rijssen Weekenddienst P.v.dLA. afd. Holten steunt standpunt Den Uyl inzake ontwerp-resolutie Zakelijke ouderavond o.l. Haarschool ACTIE „VLUCHTELING 1970" AGENDA KERK DIENSTEN Problemen ontwatering Espelobroek niet opgelost Gevonden-verloren Ope Financiën Contacten met P.P.R. Fractie vergaderingen Ontwerp resolutie „De Strookappe" HOLTENS NIEUWSBLAD 12 NOV. 1976 PAGINA .3 [Tijdens -de jl. dinsdagavond in hotel Vosman gehouden leden vergadering van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid stond een discussie centraal rondom de PvdA-PPR ontwerp-resolutie betreffende samenwerking tijdens de vol gende regeerperiode. Met algemene stemmen besloot de afdeling steun te verlenen aan het standpunt Den Uyl over ■deze materie. [Tijdens zijn openingstoespraak zei (voorzitter J. v.d. Harst dat de poli tiek zich al midden in de verkie zingsstrijd bevindt. Hij wees daar- [bij met name op de PvdA-PPR [ontwerp-resolutie waarin de partij- [besturen gezamenlijk hun voor waarden aangeven voor eventuele deelname aan een volgende rege ring. jVerder zei de heer v.d. Harst het te betreuren dat uit de vergade- Zingen van de Provinciale Staten zo weinig doordringt in de pers organen en deed eén beroep op jhet statenlid L. Kaan om tijdens |de ledenvergaderingen hierover [meer informatie door te geven. [Tevens nodigdj hij de leden uit suggesties te doen over de vraag hoe de leden meer zinvol bij de fractievergaderingen van de raads fractie kunnen worden betrokken [teneinde een meer open wisselwer king tot stand te brengen tussen [leden en raadsfractie. [Vervolgens deelde hij mee dat tij - Idens een bestuursvergadering de [heer J. Calkhoven werd aangewe zen als vice-voorzitter, de heer J. Fox als notulist, terwijl de heer W. Beijers aan het bestuur verbon- [den blijft als adviseur. [Tijdens het financieel jaarverslag [deelde penningmeester G. Knapen [mee dat vrijwel alle leden hun [contributie voldoen via bank of giro en dat dè boeken met een [batig saldo konden worden afge- j sloten. Tijdens de vorige ledenvergadering jwerd het bestuur door de leden (uitgenodigd in contact te treden met het bestuur van de actiegroep PPR teneinde met hen, te spreken over mogelijke samenwerkings vormen, waarbij met name gedacht werd aan gezamenlijke bespreking van de raadsstukken. Secretaresse mevr. Metsemakers deelde hierover mee, enige malen contact te hebben gehad met de PPR, maar dat een dergelijke ver gadering niet kon worden gehou den omdat zij hiervoor onvoldoen de interesse aan PPR-zijde had 1 aangetroffen. Besloten werd de PPR een brief te zenden waarin de uitnodiging tot een dergelijk gesprek zal worden herhaald en [verdere reacties af te wachten. (Tijdens het afgelopen jaar heeft de afdeling de leden betrokken in de bespreking van de raadsstukken. Terugziende op deze proefperiode j constateerde men algemeen het nut [hiervan omdat daarmee de burger meer wordt betrokken bij de ge- lmeentepolitiek, terwijl hierdoor tevens een nauw contact ontstaat 'tussen kiezer en gekozene. Echter men was ook van mening dat der gelijke bijeenkomsten óók vaak tot (teleurstelling aanleiding hebben gegeven omdat de leden tevoren geen kennis konden nemen van de [inhöud van de raadsstukken en ook niet alle onderwerpen ieders (interesse genieten. Toch sprak men de wens uit de fractievergaderin gen voor de leden blijvend open te 'Stellen om vorengenoemde reden. Kijkend naar het ledenbestand van :de afdeling zei de heer Mondeel van mening te zijn dat in vrijwel geen enkele andere politieke partij i in. Holten een zo brede diversiteit Ned, herv. kerk 9.00 en 10.30 u. ds. A. W. Berkhof, tweede dienst jeugddienst Extra coll. „Protestan ten in Diaspora". Oppasdienst: j mevr. Stam-Ebrecht, Schuttert- Beltman (res. mevr. Stam-Bos- schers), Enny Stam, mevr. Im- mink-Bartels (res. mevr. Rietberg- Immink). R.K. KERK R.K. kerk, zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur, DIJKERHOEK 10.00 uur mevr. ds. De Heer- Berkhof van Okkenbroek. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitgangscoll.: Jeugdge- I bouw. HIEUW HEETEN l Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur.. aan specialisten wordt aangetrof fen dan juist in de PvdA. Hij wees daarbij op mensen uit het onder wijs, financiën, recreatie, vakbewe- ging< sport etc. welke de afdeling onder haar leden heeft. Hij stelde voor deze krachten in diverse groepen te bundelen, welke groe pen in hun btereffend onderwerp de raadsfractie terzijde kunnen staan. Dit voorstel werd met alge mene stemmen aangenomen, waar aan werd toegevoegd dat de frac tievergaderingen in het algemeen voor de leden- worden opengesteld, óók wanneer de leden niet tot een bepaalde adviesgroep behoren. Aankondiging van fractievergade ringen zal plaatsvinden via Hol- tens Nieuwsblad. Als laatste agendapunt kwam aan de orde de gezamenlijke PvdA- PPR ontwerp-resolutie betreffende deelname van deze partijen in een volgende regeerperiode. Hierover zijn, ook op hoger niveau, reeds veel vergaderingen gehouden waar onder een informatieve vergade ring van de afdelingsbesturen in Overijssel Tijdens een korte inleiding zei de heer W. Beijers dat deze ontwerp resolutie een lange voorgeschiede nis. heeft gehad. Reeds maanden geleden heeft partijvoorzitster Ien v.d. Heuvel iets losgelaten over een samenwerkingsverband met dè PPR hetgeen voer betekende voor journalisten. Om verdere speculaties te voorko men werd op 13 oktober deze reso lutie voor publikatie vrijgegeven. Buiten het hoofdbestuur was tot op dat moment niemand op de hoogte van de exacte inhoud van dit stuk. De vraag waar het hier om gaat is dat de PvdA en PPR stellen dat de stembusuitslag zal moeten aangeven of de kiezers al dan niet een progressief beleid willen. Wanneer daarna de PvdA en PPR tot meeregeren worden geroepen, dan-zijn ze, blijkens deze resolutie,' daartoe alleen bereid wanneer een progressief beleid is verzekerd, hetgeen tot. uitdrukking moet komen in de .portefeuille-' De gemeenteraad komt dins dag 16 november 1976 om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter behan deling van de volgende agenda: 1. Notulen van de vergadering van 12 oktober. 1976. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verhoging van de_ pacht van enkele percelen" grond. 4. Voorstel tot het geven van namen aan wegen in het bui tengebied. 5. Voorstel tot het benoemen van een hoofd van de open bare dorpsschool. 6. Beantwoording van ingeko men schriftelijke vragen. verdeling van de ministersposten en het regeerprogram. De vraag waar wij vanavond voor staan is of de PvdA moet mee- regeren. Ondanks de stembusuit slag of moeten wij bij zetelverlies kiezen voor de oppositiebanken, aldus de heer Beijers. Tijdens de discussie bleek de alge mene opvatting dat een aantal eisen onverkort moet worden ge handhaafd en wel: a. PvdA en PPR zullen een pro gressief beleid tot inzet van de verkiezingen moeten maken; b. de minister-president zal iemand uit het progressief blok moeten zijn, terwijl de portefeuilleverde ling van de ministersposten mini maal op basis van 50-50 dient plaats te vinden; c. het regeerprogram zal een dui delijk progressief beleid dienen te garanderen. Met algemene stemmen werd een amendement van. deze strekking aangenomen hetwelk mede zal die van de PvdA over deze materie. Voorzitter Van der Harst besloot de vergadering hierna en dankte ieder voor de inbreng tijdens de discussie. Tijdens de ledenvergadering van 2 december a.s. zal Bram Peper spreken over politiek actuele za ken. De geregistreerde arbeidsreserve (werkloosheid) heeft de afgelopen maand in het rayon Deventer 'n lichte stijging (plus 27 of 0.1%) ondergaan tengevolge van sei zoensinvloeden, onder andere in de sector horeca (8), overige ver- keerspersoneel (4) en personeel in algemene dienst (8). Deze ten- maanden nog wel verder doorzet ten. De vraag daalde stex'ker dan de werkloosheid steeg. Deze daling is minder veroorzaakt door sei zoensinvloeden dan de werkloos heidsstijging. Zo daalde 'het aan tal aanvragen in de metaal met 19 en in de voedings- en genot middelenindustrie met 10. Ook in de beroepsgroep personeel in al gemene dienst daalde de vraag nogal (21). Daartegenover stond een lichte stijging in de vraag naar kantoorpersoneel. In de geregistreerde arbeidsre- - serve aan jeugdigen tot en met 22 jaar kwam geen verandering, 456 eind september, 460 per eind oktober. Het ingeschreven aantal afgestudeerden nam iets af (13). Dinsdagavond 9 november jl. werd in de crea van de o.l. Haarschool de jaarlijkse ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer Voortman, heette meer dan 100 ouders en belangstellenden van har te welkom. Meegedeeld wérd dat in verband met een ge dwongen rustperiode mevr. Broere, onderwijzeres van klas la, niet aanwezig kon zijn. Haar plaats voor de klas wordt voorlopig waargeno men door mevr. Timmer. De secretaresse, mevrouw Koe- leman bracht hierna verslag uit van de aktiviteiten van het afge lopen jaar, waarna de penning meester, de heer Klaassen een overzicht gaf van de financiën. De kascontrolecommissie deelde mede dat alle bescheiden in ,orde waren bevonden. Gezien het na delig saldo waarmee dit jaar werd afgesloten werd de door de ouder- commissie voorgestelde ouder bijdrageverhoging naar 3,50 per gezin met algemene stemmen aam vaard. Het volgende punt op de agenda betrof de verkiezing van een aan tal nieuwe* leden voor de ouder commissie. De dames Heeregr'ave en Christophersen en de heer Klaassen traden af en waren niet herkiesbaar. De heer Roelvinlc was aftredend doch werd her kozen. Als nieuwe leden werden vervolgens gekozen mevr. Kurz, mevr. Schoenmaker en de heer Te Riele. Daarna werd het woord gege ven aan het hoofd der school, de heer Van 't Holt. Dit jaar kon de school, door boven het gemiddelde van 199 leerlingen uit te stijgen, de zevende leerkracht (mej. J. Ranter) verwelkomen. Als de aan gekondigde leerlingenschaalvérla- ging naar 32 leerlingen doorgaat, Het rapport betreffende het onderzoek naar de mogelijk heden van peilverlaging van de grondwaterstand in het Espelobroek is gereed geko men. Voor de ontwatering van dit gebied bestaan twee mogelijkheden: één via een te bouwen gemaal en aan te brengen drainage en één via onttrekking van water uit de diepe ondergrond ten behoe ve van de drinkwatervoorzie ning, aldus het jongste infor matiebulletin van de plaatse lijke commissie voor de ruil verkaveling Holten-Markelo. Uit het onderzoek is onder meer gebleken, dat op de lage gronden de landbouwkundige voordelen bij de beide mogelijkheden van peil verlaging ongeveer even groot zijn en dat bij peilverlaging door diepe wateronttrekking door de Water leiding Maatschappij „Overijssel" (WMO), geen drainage aangelegd behoeftte' worden. Dit betekent een financiële winst van plm. 1000 gulden per hectare en later geen onderhoud. Voorts is gebleken, dat de nadelige invloed op de grond waterstand in de omliggende ho gere gebieden veel geringer is bij ■de methode van waterwinning dan bij een bemaling en drainage. Na vaststelling van eventuele schaden kunnen deze gedeclareerd worden bij de waterwinning (WMO) en dat is niet het geval bij de metho de van een gemaal in combinatie met drainage. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat de keuze voor de plaatselijke commissie niet moeilijk behoeft te zijn, ware het niet dat de inspec teur van de Volksgezondheid, om de goede kwaliteit van het drink water te waarborgen, eist dat een deel van het gebied groot, plm. 150 hectare, zal moeten vallen onder de regeling van het tweede be- schermingsgebied voor waterwin ning. Zo op het eerste gezicht vallen momenteel de beperkingen voor de landbouw wel mee, maar de plaat selijke commissie is vooralsnog huiverig- om hieraan mee te wer ken. Toch is zij van mening dat het overleg nog open moet blijven daar bü afwijzing van de WMO- methode het moeilijk zal zyn kre dieten te bemachtigen om de no dige andere voorzieningen te kun nen aanleggen. van mannen per gemeente en in procenten van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking per eind oktober bedroeg als volgt. Tussen haakjes de cijfers over september: Bathmen 27 4.5% (gelijk), De venter 1103 6.6% (1094 6.5%), Diepenveen 89 5.6% (81 5.1%), Holten 55 3.9% (51 3.6%), Olst 53 =3.9% (55 4.1%) en Raalte 196 5.7% (188 5.4%). (Het cijfer van Holten lijkt ons niet juist. Blijkens een medede ling van burgemeester en wethou ders in antwoord op de algeme ne beschouwingen op de begroting van 1977 in de gemeenteraad be droeg het aantal ingeschrevenen per 31 oktober jl. in de R.W.W. 44 en dn de W.W.V. 62, zodat er meer dan honderd werklozen zou den zijn. Red. H.N.). Geboren: Belinda d.v. A. Schip- pei's en E. Waanders (geboren te Deventer). Overleden: P. Zwart-Borst, oud 68 jaar, Velsen; G. S. J. Burger- Scheerboom, oud 80 jaar, Holten (overleden te Deventer). Gevonden: Bruine zwembroek met wit motief bedrukt, zwart da rn esturnpakje, autosleutels voor Daf, rode kater (IV2 jaar), grijze leren vingerhandschoen. Verloren: Afgerichte Holl. her der, met grijze halsband, naam Tarzan, zwart shag-etui, marok- kaans leren damesportemonnaie, inhoud plm. 12,50, ceintuur van spijkerjas, sleutelhanger met op schrift „Hotel Vosman", blauw trainingspak met rode strepen, maat 164, herenhorloge merk Bon- tiac, met zwart leren bandje, uur werk van een dameshorloge. Vrouwen Bij dë vrouwen trad weinig ver andering op. Ook per beroeps groep veranderde er weinig of niets aan de standcijfers. Wel nam het aantal jeugdigen af, vooral in de leeftijdsgroep tot 19 jaar (18). Ook het aantal afgestu deerden tot en met 22 jaar daal de (21). De geregistreerde ai'beidsreserve kan het het volgende schooljaar zelfs mogelijk zijn een achtste leerkracht aan te vragen. Een on vermijdelijk gevolg hiervan is dan wel, dat de kleuterschool weer 'n lokaal zal moeten afstaan, hetgeen toch wel betreurd wordt omdat de K.B.-gedachte van de school daar mee grotendeels verloren gaat. Als prognose werd echter gesteld dat het aantal leerlingen in de toekomst wel weer zal teruglopen. Door een wijziging van de schoolgrensregels heeft het college van B. en W. het de ouders moge lijk gemaakt bij vex-huizing binnqn de gemeente zelf de de keuze te laten welke school door hun kin deren zai worden bezocht: die in de nieuwe wijk of de ,,-oude" school. De heer Van 't Holt stelde in januai'i of februari een voorlich tingsavond over het niveau-lezen en het documentatiecentrum in het voox-uitzicht. Na de goede resultaten van het niveaulezen, ingevoerd in het vo rige schooljaar, werden dit jaar enige kleine tekortkomingen ver- betex-d, met name die van de ad- ministratie en de aandacht voor de wat zwakkex-e lezers. De centrale uitleenbibliotheek is opnieuw opgezet en in kaart systeem gebracht door zes enthou siaste dames, die hiervoor alle hulde van de spreker kregen, even als de dames die het oud-papier winkeltje „bemannen". Het hoofd der school gaf vei*vol- gens een ovex-zicht van de activi teiten m.b.t. het vervolgonderwijs. Per vakgebied wex-d samen met het vervolgonderwijs onderzocht hoe men o.a. „bekende geluiden" van de lagex-e school kan terug vinden in het vervolgonderwijs. Dit zal het voor de leexTing ge makkelijker maken om over te schakelen. Ook wex-d uitleg gege ven over de schoolbegeleidings dienst. De aktiviteiten van deze dienst zullen tweeledig zijn: Ten eex-ste een project: integratie kleuterschool - lagere school en ten tweede de begeleiding van de individuele leex-ling. Gezien de grootte van het rayon en de geringe mankracht van de dienst zal vooxTopig een bezoek van de contactman twee maal per jaar plaats vinden, doch het zal altijd mogelijk zijn de dienst in Deventer te consultex-en. Tot slot werd het komende Sin terklaasfeest gememoreerd en medegedeeld dat ook weer de jongste kinderen bij de ontvangst van Sintex'klaas aanwezig mogen zijn. De voorzitter dankte de heer Van 't Holt voor zijn betoog. Hier na werd afscheid genomen van de scheidende oudercommissie-leden Zij ontvingen een bloemetje (de dames) of spiritualiën (de heer). Tijdens de rondvx-aag werd door mevrouw Tuitert gevraagd of het mogelijk was eens iets te doen voor het gehandicapte kind in Holten. De heer Van 't Holt zegde toe te onderzoeken op welke ma nier dat gedaan kon wox-den. Ge dacht kon worden aan een speciale middag van de schoolkinderen voor deze kinderen. Op de vraag van mevrouw Pfeffer op welke leeftijd van de centrale bibliotheek gebruik gemaakt mocht worden, antwoordde het hoofd dat dit van af de tweede klas geschiedt. Na de pauze konden de aanwe zigen genieten van de troubadoux-s „Ineke en Wiebe", die een pro gramma voor het voetlicht brach ten van internationale volksliede ren. De uitvoering hiervan stond op een hoog peil. Vooral ook doox- het zeer actief betrekken van de ouders bij de zang, oogstten ze menig open. doekje. Het bleek te vens, dat zowel vocaal als instru- Uit het nog steeds geducht groei ende aanbod van vaderlandse folk groepen, heeft de plaatselijke jeugdsociëteit, beter bekend als „De Schure", een grootse keuze gemaakt. Na groepen als Fungus en Cracker Hash, dit weekend maar liefst een zevenmansformatie, opererend on der de naam „Deirdre" (zie foto). „Deirdre" is de naam van een nieuwe elektrische folkgroep, af komstig uit de akoestische folk groep „Volkoren". Fx-ank liep reeds enige tijd met het idee rond om elektriese folk te gaan maken, dus verzamelde hij enige muzikan ten om zich heen waaronder nog twee andere leden van de groep „Volkoren". Men besloot te gaan spelen onder de naam „Deirdre" (een keltische meisjesnaam). Na enkele veranderingen in de bezetting ziet deze er nu als volgt uit: Frank Overzier (mandolien, akoestische en elektrische gitaar, zang, dulcimer en mandola), Jo- pie Jonkers (zang, ak. gitaar), Ad v. Meurs (piano), Gé van Ger- ven (bas) en Maarten v. Leuken (drums). Het programma dat de groep brengt, bestaat voorname lijk uit jigs, reels, morrisdansen, afgewisseld met rustige sfeervolle ballades en muziek uit de Renais sance, kortom genres waarvoor 't gezellige onderkomen van de „Schure" zich uitstekend leent. Genoeg nieuwsgierig gemaakt, kom dan, zaterdagavond 13 nov. vanaf half negen, bij ons in jeugd sociëteit „de Schure". Trouwens de entree is maar f 4,50, dus wat dat betreft Vrijw. „DE SCHURE" Nadat vorige week een voorlopig resultaat van f 10.427, kon worden Zaterdag 13 november 14.00-17.00 uur Inleveren vakantie zegels Bouw- en nevenbedrijverx bij P. F. van Doorn, Rietmolen straat 4 en Harmeldnk, Gaar denstraat 49. 19.30 uur Gèzelilige avond HSV de Rietvoorn in zaai De Poppe. 20.30 uur Folkgroep Deirdre in de Schure (zie adv. en bericht). 20.30 uur Elfde van -de elfde in café-rest. Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Zondag 14 november 14.00 uur Discobal in cafe De Wip- pert (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 15 november Vanaf 13.30 uur Demonstratie landbouwwerktuigen bedrijf D. Aaftink, Hoi'terbroek 39, door loonbedrijf Dij kink BV te Hol ten (zie adv.) 20.00 uur Manifestatie CDA Hol ten in gebouw Irene (zie adv.). 20.00 uur Taakverdeling i.v.m. Motorcross M.A.C. De Holter- berg in clubcafe De Biester (zie adv.). Dinsdag 16 november 19.30 uur Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize (zie agenda) 20.00 uur Oprichtingsvergadex-ing Holtens Mannenkoor in gebouw Rehoboth (zie bericht) Donderdag 18 november 19.45 uur Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Holten in De Schakel, Boschkampstraat. 20.00 uur Vergadering Industrie bond afd. Holten in hotel Vos man. Zondag 21 november Motorcx-oss M.A.C. De Holterberg Terrein: Zuurberg. Deelname alle juniorenklassen. Maandag 22 november 14.30 uur Bejaardensociëteit Hol ten in gebouw Irene. 20.00 uur Liberaal-cafe in cafe De Biester Sor. mevr. Erica-Ver kerk. Ondei'werp: De liberale vonk in het kruitvat den Uil. Dinsdag 23 november 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal Vosman. Lezing door de heer Nicolai, arts te Hoogeveen. Onderwerp: Irisco- pie en gebruik van geneesmid delen. 20.00 uur Buitengewone Leden vergadering van de afd. Holten van het Ned. Rode Kruis in ho tel Vosman (zie adv.). Donderdag 25 november 19.30 uur Jaarvergadering IJsclub De Noordpool dn cafe Kalfster- man. gepubliceerd, kan thans worden medegedeeld dat de aktie „Vluch teling 1976" in Holten totaal f 11.680,- heeft opgeleverd. Hieruit blijkt, dat in de afgelopen week nog voor een bedrag ad f 1250,- aan giften werd ontvangen. Per wijk werden de volgende (af geronde) bedragen ingezameld: De Haar f 2190; Gaax-den f 1020; Boschkamp f 855; Dorpsstraat/ Oranjestraat f 500; De Kol f 2045; Neerdorp 4- omgeving Deventer- weg en Raalterweg f 900; school- kring Espelo f 515; Holterbei'g/ Lichtenberg f 580; Look villa terrein f 655; De Borkeld f 415; Beuseberg/Holterbroek f 800; Dij kerhoek f 465 en diversen f 750. Dit prachtige resultaat kon worden bereikt, dankzij de welwillende en enthousiaste medewerking van ruim 150 vrijwilligers. Helaas ble ken deze medewerkers bij hun in zameling hier en daar op moeilijk heden te stuiten, omdat niet overal de door de post verspreide collec te-enveloppen waren ontvangen. Bij de giften werd tweemaal een bedi-ag van f 500 aangetroffen, een van f 125, 10 maal een bedrag van f 100, éénmaal f 75 en zeven maal f 50. Het plaatselijk comité is deze en alle andex-e gevers en niet op de laatste plaats alle collectanten bij zonder ei'kentelijk. Zoals elders in dit blad ver meld zal een aantal wegen door de nieuwe huisnumme ring een nieuwe naam krij gen in verband met klank verwantschap met andere straten of wegen. Zo zal de „Stationsweg" in Dijkerhoek, waar vroeger een station van de Ned. Spoorwegen stond, een nieuwe naam krijgen in verband met de Stations straat in Holten. Zij zal de naam krijgen van een in deze streken, vooral onder de boe ren, zeer bekende persoon lijkheid, die de bijnaam „Strookappe" droeg, naar zijn boerderij van die naam. G. H. Blankena, „De Stroo kappe", had een boerderij in de buurtschap Zuid-Loo in de gemeente Bathmen. Hij was naast boer, niet alleen een zeer ervaren veeverloskundi- ge, maar hield zich ook bezig met het castreren van paar den. Behalve deze neven functie, die hij meer dan vijf tig jaar vervulde, was hij ook nog 25 jaar wethouder van de gemeente Bathmen. Als veeverlos'kundige was hij, toen de naastbij wonende vee arts (thans dierenarts) nog in Rijssen of Deventer stands plaats had, de toeverlaat voor de boeren als er moeilijkhe den waren met het kalven van de koeièn. Hij heeft er heel wat levend „gehaald", zoals men dat noemde, maar er in zijn leven ook heel wat met de zaag (net een lichte fietsketting) dood van de koe af moeten halen. De boeren hadden vaak meer vertrouwen in de „Strookap pe" dan in de jonge veeartsen die van de Veeartsenijkundi- ge School in Utrecht kwa men, zoals dat later het ge val was. Hij was ver over de grenzen van zijn woonplaats bekend en een gezellige pra ter, die bij een borreltje heel wat uit zijn veeljarige prak tijk kon vertellen. Ale men deze man, die inder daad een persoonlijkheid was, wil eren door de weg „Stro- kappenweg" te noemen, dan lijkt ons dat niet juist. De weg zal dan „Strookappeweg" genoemd moeten worden. Een „o" er bij in en de „n" er uit. „Strokappen" zijn de kappen van hooi- of strobergen. (wb) Aangevoerd: 72 varkens. Prij zen: 72 biggen van 108— tot 115—, Algemeen overzicht handel: han del vlot en prijzen staande tot ho ger. mentaal, zich nog menig begaafd musicus onder de verzamelde ouders bevond. De geslaagde avond werd onder dankzegging voor de getoonde be langstelling gesloten om kwax-t over tien. ARTS W. R. van Couwelaar, Hol- terenkstraat 18, tel. 2750. Voor boodschappen bellen: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster Slomp-v. d. Stouw, 10, Markelo, Wondaalstraat tel. 05476-2379. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. TANDARTS J. A. M. Becker, Stations straat 8, Nijverdal, tel. 05486- 12146. Spreekuur spoedgeval len: 5.00-5.30 uur nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening „Mid den-Overijssel", Dorpsstr. 16, tel. 2784. Spreekuur wijkver pleegkundigen ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 uur, donderdag avond van 6-7 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Ma. t.m. vrij. van 8,30-9.30 uur, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tijdens weekends zijn Maat schappelijk Werk en Gezinsv. telefonisch bereikbaar onder 05486-16465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisgeb., Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. QPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10.00 uur). WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 14 nov.: W. ter Schure, Verzetstraat 54, tel. 2715. Maandag t.e.m. zon dag .21 nov.: C. Dijkstra, Schoutenstraat 35, tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op maandag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05486-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 13 t.e.m. vrijdag 19 november: ELEKTRA: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, tel. 1368. GAS: J. Bosschers, Beuse- berg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon 1352 - 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3