SP Sint Nkolaas arriveert per trein S „Veel applausvoor 't geval dat Actie Vluchteling 1076 Feest- en dansavond van de carnavalsvereniging ..DE FIENPREUVERS" Kapsalon „Elegant" presenteerde nieuwe najaars- en wmtermodelijn 1976-77 Ook C.H.U. in Holten akkoord met C.D.A. DE SPAR Ouderavond Openbare Haar kleuterschool Dijkerhoeks Amateurtoneel boeide met revue Verg. W.Q.B. uitgesteld Oranjeikalender 1977 Manifestatie H.M.V." Gem. Holten Openbare kennisgeving JEUGDDIENST GESLAAGD Oprich tings verg. Mannenkoor HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 22 cent per mm, (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, f 18per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 12 nov. 1976 28e jaargang - no. 46 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Administratie: Mevr. L. J. Kers-Lam- mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Gaarne wil ik een ieder bedanken die in hej kader van de Actie Vluchteling 1976 zijn goede diensten heeft aangeboden bij de gehouden collecte op 29 oktober jl. Ik denk daarbij speciaal aan de organisatoren; de heren B. H. Brouwer, J. H. van Engbrink en J. A. Wissink, alsmede aan de vele collectanten en tellers, die de bijdragen verzamelden en administreerden. De Commissaris der Koningin in Overijssel, die provinciaal de actie heeft geleid, heeft mij verzocht ook zijn erkentelijkheid jegens medewerkers, collectanten en gevers tot uitdrukking te willen brengen. De burgemeester van Holten, Mr. W. H. ENKLAAR Het Dijkerhoeks Amateurtoneel „DAT" heeft vrijdagavond met de première van de revue „Voor 't geval datde stampvolle feestzaal van café-restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek plm. 2Vz volop plezier bezorgd. De revue, met veel afwisseling, werd met veel vaart en verve gepresenteerd en de enthousiaste bezoekers gaven vele malen met een spontaan applaus van hun grote waardering blijk. Bertus Bronsvoort sprak namens „DAT" een kort welkomst woord, in het bijzonder tot de genodigden en dankte allen die meewerkten aan het samenstellen van de revue en hen die prijzen beschikbaar stelden voor de verloting. De revue - in totaal 17 num mers - opende met een welkomst lied door het zangkwartet Geertje Pinkert. Jantina Meijerman-Pin- kert, Jan Meijerman en Jan Pin kert. Het in kleurige kledij gesto ken viertal kreeg een welverdiend applaus. Van een totaal ander genre was het economisch praatje dat doctorandus G. A. L. Zwart kijker (Jan Bosschers) hield. De groentehandelaar is de pisang en de man van het rookartikelen- winkeltje (doordat het aantal loo kers terugloopt) is de sigaar. Veel waardering was er ook voor waar zegger „Hassa Ben Hompi" (Henk Pinker) die met assistentie van ..klaarzegger" Bertus Bronsvoovt z"n klanten Janneke Vlogtman en Bert Aaftink enkele tientjes uit de zak klopte. Het zangtrio „Pinkert" (Geertje, Jantina en Jan) bracht de handen spontaan op elkaar met „Hé, hé, hé" en „Een heel apart gevoel van binnen" en het schetsje „De agra riër" (Bert Aaftink) bij de kunst schilder (Jan Bosschers) was goed voor enorme hilariteit. Jan Meij erman .zong heel mooi het „Drink lied" en dol plezier was er toen „Mans en Dika op pad gingen". Op kostelijke wijze vertelden Hans Steunenberg, Henk Pinkert en Jan- nie Hoefman wat ze zo links en rechts hadden beleefd met de da me, met heel weinig kleer aan 't lief die in Holten de weg kwijt was: het dichtmaken van :t kleine viaduct in verband met klachten van de Haarbewoners over tocht, de sproei-installatie met RABO- water enz. enz. Voor de pauze wachtte de zaal nog een complete verrassing toen 9 majorettes van H.M.V. met 8 koperblazers en tamboer Jan Meijer binnen mar cheerden. De majorettes voerden op muziek van de blazers en de tamboer op het podium enkele dansjes uit en ze kregen een wel verdiend applaus. Na de pauze werd er nog har telijk gelachen om de schetsjes „Grote schoonmaak" en „De hoofd prijs" (beide door Derk Janssen en Bets Veneklaas) Jan Bosschers (buikspreker) met „Teut", „Lui- pold van Lummelen" (H. Pinkert. Jan Reilink, H. Steunenberg, J. Pinkert en Jannie Hoefman). In de verschillende schetsjes werden tal van zaken die de gemoederen min of meer hebben bezig gehou den of nog houden heel fijntjes op de hak genomen, waarbij o.a. het gemeentebestuur i.v.m. het Kom- plan geadviseerd werd om inplaats van een stedebouwkundige een dorpsplan bouwkundige te nemen. De revue werd besloten met een flonkerende finale met aansluitend een staande langdurige ovatie van j Sinterklaas brengt zaterdagmid- dag 20 november in het kader van de grote Sint Nicolaas-actie van I de Holtense Handelsvereniging j een bezoek aan Holten. De Sint I arriveert met zijn zwarte knechten i de trein van 14.25 uur aan he' station N.S. uit de richting Rijssen. Vanaf 14.00 uur worden er aan I vele honderden kinderen, die ook dit jaar weer met hun ouders I worden vemvacht, vlaggetjes i uitgereikt om de goede Sint een hartelijk welkom toe te zwaaien, j Een kleurrijk schouwspel waar- I aan volgens traditie HMV de drumband en de majorettes weer i de onmisbare muzikale omlijsting en show zullen geven. Na de officiële ontvangst door I het bestuur van de Handelsver- eniging maakt Sint op zijn schim- mei een rijtoer door een deel van I het dorp. De route is als volgt: Stationsstraat - Dorpsstraat - Oranjestraat - Rietmolenstraat, Pastoriestraat - Larenseweg I Gaardenstraat - Dorpsstraat naar i Stationsstraat. waarop Voor de revue van het Dijkerhoeks Amateurtoneel bestond traditiegetrouw weer een zeer grote belangstelling. een zeer tevreden publiek. De mu zikale omlijsting was bij het re vue-orkest (Wim Markvoort. Dick Denneboom en Gerrit Schooien) in goede 'handen. Geluid en licht effecten: J. Noteboom en W. Wech- stapel. Grime: kapsalon Drent, to neeldecor: W. Wissink. bloemen: „Holtens Höflce", soüfleuse: D. Vlogtman-Reijlink. Alle avonden werden besloten met een gezéllig' bal o.l.v. het revue-orkest „De Ju- piters". Ook zaterdagavond was de zaal weer geheel bezet en ook voor de opvoering die hedenavond, 12-11, wordt gegeven waren alle kaarten reeds een week van tevoren uit verkocht. Men heeft toen nog ge dacht aan een vierde opvoering, doch aangezien de zaal niet be schikbaar was, heeft men hiervan moeten afzien. De vergadering van de Werkgroep Open Bejaardenwerk (W.O.B.) die op maandag 15 nov. a.s. was vast gesteld is tot nader bericht uitge steld. Woensdag 3 november jl. hield de Haar kleuterschool een ouderavond in de 'Crea' van het schoolgebouw. Op deze ouderavond werden de jaarlijkse zaken afgehandeld. De avond werd bijgewoond door een groot aantal ouders en genodigden. Na het welkomstwoord door de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. Lippers, werd begonnen aan het zakelijke gedeelte. Aller eerst moest er een aantal nieuwe oudercommissieleden worden ge kozen. Aftredende leden waren: mevr. Betten, mevr. Thornbroei-s en de heren Van Gennep en Lip pers. Blijkbaar is er veel animo om in de oudercommissie zitting te hebben, gezien het aantal kandi daten. De volgende kandidaten werden gekozen: mevr. Van Wijk. mevr. De Jager. mevr. Pieffers en de heer Bronkhorst, Uit het verslag van de secretaresse mevr. Betten bleek dat de ouder commissie een druk jaar achter de rug heeft. Er is frequent verga derd en er is een groot aantal acti viteiten ontplooid, o.a. een kinder kennis, informatie-avond, surprise avond e.d. Tijdens het koffiedrinken was er gelegenheid om de nieuwe „wan delgang" van de school !e bezich tigen. Na de pauze hield Marianne de Valek een lezing over spelen en speelgoed. Zij is Nederlands enige Met instemming van de Konink lijke Familie geeft „Pro Juventute" thans zijn 30-ste kalender uit. De kalendêr (met een groot aan tal exclusieve foto's „uit particu lier bezit" en nog niet eerder ge publiceerd) verschijnt ten bate van het werk voor jeugd en gezin onder het motto „Help een kind aan een kans". Het sieraad voor de huiskamer is verkrijgbaar ten gemeentehuize bij mej. H. Ahrends (afd. Bevol king). speelgoedjournaliste en kon met kenis van zaken over dit onder werp spreken. In een geanimeerde discussie met het auditorium gaf zij belangrijke informatie wat bij het kopen van speelgoed van pas kan komen. Vooral in deze tijd nu het Sinterklaasfeest weer voor de deur staat. Aan het slot van deze avond werd de aftredende oudercommissieleden dank gebracht voor het werk dat zij voor de school hebben verricht. Als blijk van waardering werd hen een VW-waard ebon aangeboden. Om ca. half twaalf sloot de voor zitter deze geslaagde ouderavond. In de maandagavond gehouden vergadering is de C.H. Kiesvereni ging accoord gegaan met de op richting van het C.D.A. en het daarvoor opgestelde reglement en de oprichtingsakte. De voorzitter van de afd. de heer H. Stegeman opende deze bij eenkomst met gebed en een woord van welkom en stond in zijn ope ningswoord uitvoerig stil bij het doel van deze avond. Hij herinner de er aan dat het vorig jaar een commissie werd benoemd uit de A.R. en C.H. om de mogelijk heden tot oprichting van het CDA naar landelijk voorbeeld te onder zoeken. Deze commissie waarin namens de afd. C.H. zitting had den de heren J. G. P. Müller en H. Rietberg heeft de voorstellen en plannen uitgewerkt en neerge legd in een reglement en een con cept oprichtingsakte, die na uit voerig te zijn besproken en be licht door de vergadering gaarne accoord werden bevonden. In beide stukken komt duidelijk naar voren dat het CDA een goed opgezette organisatie is die van onderaf groeit en juist daarom zo veel vertrouwen heeft. Op maandag 15 november zal in gebouw „Irene" een CDA- manifestatie worden gehouden waarop het woord zal worden ge- Op zaterdag a.s. 13 november or ganiseert de Holtense carnavals vereniging haar eerste feestavond van het carnaval seizoen 1976-'77. De hoogtepunten van deze avond bestaan uit: ?5' „H.M.V." vraagt muzikale meisjes en jongens die graag bij de drum band willen. Heb je interesse en ben je onge veer 12 jaar, kom dan woensdag 17 november a.s. om 20.30 uur in ons repetitielokaal achter de Am- ro-bank. Iedereen die zich reeds mondeling aan één van onze be stuursleden heeft opgegeven, wordt ook verwacht. Na een opleiding van een paar maanden zal een selectie plaats vinden. De uitgekozen jongelui zul len dan de studie vervolgen om t.z.t. deel uit te maken van de drumband. Tijdens de winkelweek die zal duren van donderdag 18 november tot en met zaterdag 4 december, worden winkelbonnen uitgegeven, waardebonnen zijn te en er is weer een gratis attractie (foto zoekwedstrijd) waarmee flinke prijzen zijn te winnen. In Holtens Nieuwsblad van de komende week zullen een aantal kleine fotootjes worden geplaatst die in verschillende winkels zijn opgenomen en nu straks maar op speurtocht om er achter te komen in welke zaken of dit is gebeurd. De aanwijzing van de waarde bonnen (elke keer meer dan dui zend gulden) zal plaats hebben op maandag 22 november in hotel „Vosman", donderdag 25 novem ber in café Jansen, woensdag 1 december in café Kalfsterman en maandag 6 december in hotel „Vosman", telkens om 19.30 uur. Koop elders niet, wat eigen plaats U biedt In de sfeervolle ruimte van Res taurant „de Molenbelt" zijn maan dagavond vele gevarieerde kapsels getoond. De mannequins, allen kliënten van Salon „Elegant" showden zeer perfect. De aanwe zigen konden genieten van de prachtige kapsels, die allen op een uitstekende wijze waren gekapt. Een goed kapsel berust op een technische kniptechniek, wat bij deze modekapscls erg belangrijk is. Tevens was er gelegenheid om eens wat leuke modepruikjes te passen, waarvan door vele dames gebruik werd gemaakt. De sfeer was de hele avond gezellig en on gedwongen en zo bracht Salon Kapsalon „Elegant" presenteerde „Elegant" de nieuwe haarmode weer op een voortreffelijke wijze aan de Holtense dames. voerd door de heren R. Zijlstra, 2e voorzitter landelijk CDA en burge meester van Smallingerland (AR) H. Wisselink, te Bathmen, 2e Ka merlid CHU en S. C. Weijers te Hengelo, 2e Kamerlid KVP. Op dinsdag 22 november zal een voorlichtingsavond worden belegd voor KVP-kiezers waarna op 10 dec. de oprichting zal plaats vin den van het CDA te Holten waar van de AR en CH-leden dan auto-* matisch lid worden en ook ande ren rechtstreeks lid kunnen wor den. In het voorlopig bestuur zul len zitting nemen de leden van de voorbereidingscommissie en van elke partij een persoon waai-voor door de CH wordt aangewezen de heer Stegeman. Dit voorlopig be stuur blijft in functie tot de eerste ledenvergadering van het CDA. Voorzitter Stegeman sprak een woord van dank tot de commissie van voorbereiding voor het vele en belangrijke werk dat werd ge daan en hij sprak de wens uit dat de geplande ontwikkeling mag slagen. De vergadering werd door de 2e voorzitter de heer Beeftink met dankgebed beëindigd. a afscheid van Prins Teun de Zwarte (met grote verrassing), vervolgens afscheidsrede Prins Teun. b 22.00-23.00 uur Prinsenloos tijd perk. c 23.11 uur opkomst nieuwe Prins openingsrede etc. De avond wordt mede verzorgd door U zult. in dit blad niet de ge bruikelijke advertentie van De Spar aantreffen. Het betrok ken advertentiebureau bericht te ons, dat ons blad te laat verschijnt. Met de heer Koop man hebben we daar nooit moeilijkheden over gehad. De nieuwe eigenaar schijnt min der behoefte te hebben aan communicatie met zijn klan ten. Onze lezers zullen daar wel een antwoord op hebben. Stichting Holtens Nieuwsblad. voltallige Raad van Elf en Prinsengarde het bekende Salland combo. Ook niet leden der carnavalsvere niging zijn op deze avond welkom. Zaal: Het Bonte Paard in Dijker- hoek, aanvang: 20,30 uur. Vervoer: per speciale bus, ver trek vanaf Smidsbelt om 20-20.30 en 21 uur. Terugreis vanaf Het Bonte Paard naar Smidsbelt van af 24 uur. Zondag a.s. 14 november, wordt er in de Hervormde kerk een jeugddienst gehouden. Het thema zal zijn: „Wat ze een openbaring noemen Het boek Openba ringen, een vaak vergeten boek, een moeilijk boek. Wat wordt er met dit boek bedoeld? Als u er zondag bent zult u er meer van horen. Medewerking wordt ver leend door jongerenkoor Helicon en trompettist Wim Dollekamp. De dienst begint om 10.30 uur, 'n liturgie is aanwezig. De jeugddienstcommissie In de Geref. Kerk zal zondagavond 14 nov. de laatste jeugddienst van dit jaar worden gehouden. De dienst die om kwart over zeven begint heeft als thema „Wijs of onwijs". Voorganger is ds H. J. Bouwhuis van Rijssen. Medewer king zal worden verleend door de zangeres Truus Simons, voor zeer velen in Holten geen onbekende door haar medewerking aan de Open Deur Samenkomsten. Op het door de Holtense Muziek vereniging gehouden KNF muziek- examen in de o.l. Dorpsschool zijn de volgende kandidaten geslaagd: Diploma A: Gonda Bosselaar, Jannet Gervedink Nijhuis, Ab Groen, Gerrit Hofstede, Bertha Jansen, Anno Keestra, Jeanette Krause, Alie Meyer, René Schaap, Ans Schuppert, Hanneke Truschel, Térsé Traschei, Joke Vorkink, Betsy Westerik en Riet Westerik. Diploma C: Pieter Keestra en Ber ^Wierbos. Diploma D: Wolter Wierbos. Alle kandidaten zijn jeugdleden van „H.M.V.". —Jongelui en H.M.V. proficiat Eurgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met een te houden motor cross op zondag 21 november 1976 in de buurtschap Beuseberg de Urenderweg op die dag van 9.00 tot 18.00 uur in beide richtingen gesloten zal zijn voor alle verkeer, behalve voetgangers. Holten. 12 novernbet 1976. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar. burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de heer W. Hijwege, Rijksstraatweg 105 te Twello een aanvraag om bouw vergunning is ingediend voor het bouwen van een zwembad ten be hoeve van 8 zomerhuisjes op het perceel plaatselijk gemerkt Look 92. Het bouwplan is echter in strijd met het geldende bestemmings plan. Aangezien het bouwplan niet in strijd is met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestem mingsplan, bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Rechthebbenden op aangrenzen de en nabij gelegen gronden wor den hierbij in de gelegenheid ge steld gedurende 14 dagen, te reke nen met ingang van 12 november 1976, schriftelijke bezwaren in te dienen bij burgemeester en wet houders tegen toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening ten behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeen te-secretarie, afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Holten, 12 november 1976. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar Voor het evt. op te richten man nenkoor hebben zich inmiddels 35 leden aangemeld. Er zal op dinsdag 16 nov. 's avonds om 20 uur in gebouw „Rehoboth"* een vergadering worden gehouden waar men tot definitieve oprich ting van een mannenkoor in Hol ten hoopt te komen. Op deze vergadering zullen enkele belangrijke punten worden bespro ken. Belangstellenden zijn van harte welkom!

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1