Kranig met water ..De fill! V MET WATFR J lie Burglars hcliure m HELP UNICEF HELPEN SV BATO „De Spar' ging in andere handen over Activiteiten van de Fienpreuvers'5 In V cessen benoemd Eerste drie delen in serie: .Kijk op Nederland'' uit Hockey- programma Hockey- uit slagen Ledenvergadering district Holten „COBERCO" Paul Steunenberg en A. Broekhuis kampioen O 1 59 Door de afdelingen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) en de werkgroep „Natuur en Milieu" werd in het kader van de landelijke aktie „Kranig met water" op de vrij dagmiddag gehouden waren markt op een kraam een exposi- tie ingericht, waarbij met aller lei attributen en, folders de aan dacht werd gevestigd op de •noodzaak van het artikel water, waarop we heel zuinig moeten zijn. J/oor de leerlingen van de zes de klas van de Chr. School „De Schakel" was er in verband met deze aktie een kleur- en teken wedstrijd uitgeschreven. Uit de tekeningen en het kleur werk moest duidelijk blijken de noodzaak van zuinig met water en de gevolgen van watervervui ling, o.a. door de industrie. De werkstukken, waaraan door de jongelui veel zorg was be- De heer H. Wiersma, sinds '70 onderwijzer aan de School met. de Bijbel „De Schakel" te Hol ten, is met ingang van .1 febru ari 1977 benoemd als hoofd van de Chr. School te Veessen (gem. Heerde). steed, werden beoordeeld door eert jury, die bestond uit mevr. ter Doest-Bos, mej. A. P. Reith en de heer A. Langendoen. De eerste prijs was voor de groep Andrew de Vries, Jan Catsburg en Greet Dijkink. De tweede prijs kreeg de groep Re- né Kolkman, Andrë Meilink en Dianna Schuppert en de derde prijs werd toegekend aan Greda Markvoort, Gerrit Jansen en So- lita Bakker. Verder kregen alle leerlingen, die aan de wedstrijd meededen, een prijsje. Op de foto v.l.n.r.: Jan Cats burg, René Kolkman, André Mei link, Dianne Schuppert, Solita Bakker en Greetje Dijkink. Ach ter de marktkraam v.l.n.r.: de dames C. de Wit-Dorr, A. M. La- diges-v. d. Linde, D. Trotsenburg Dikkers en mej. M. ter Borg. Filmklup „De Schure", een on derdeel- van de jeugdsociëteit met diezelfde naam, presenteert dit weekend de overbekende thriller „Th'e Burglars" van ci neast Henri Verneuil. Vrijdagavond 5 november en zondagmiddag 7 november van af respectievelijk half negen -en half drie voor diegenen, die de leeftijd van veertien jaar bereikt hebben. Inzet in „The Burglars" is een buit van een miljoen dollar aan diamanten, die door een bende leider (Jean-Paul Belmondo) met behulp van een komputer uit een „onneembrae" kluis wordt geroofd. Omar Sharif is de korrupte politiechef, die geen middel, onbenut laat om óf Bel mondo in te rekenen óf beslag te leggen, op de edelstenen voor eigen gebruik. Tussen hen speelt zich een deels spektakulaire en spannende tweestrijd' af. Wat vind je van Belmondo, die tij dens het Atheense spitsuur uit een auto springt en via de daken van een aantal rijdende wagens zich door het openstaande raam van een tegemoetkomende bus slingert? Wat vind je van Sha rif, die een gloednieuwe Opel Rekord volledig naar zijn groot je rijdt bij een felle achtervol ging, waarbij ze zelfs van een hoge steile trap naar beneden schuiven Een explosieve krachtmeting tussen twee gigan ten op het filmdoek in de jeugd sociëteit aan de Beuseberger- weg. Filmklup „De Schure". Meisjes: Bully B2-Holten BI 0-7. Het jeugd mixed toernooi te Lochem werd gewonnen door het Holtense mixed team. Een geweldige prestatie! SENIOREN Lochem-Holten 1-1; Hengelo 3- Holten 2 0-2; Holten veteranen- Salland veteranen 2-5. MINI'S De mini's meisjes en jongens speelden met wisselend succes in Goor en Hengelo de eerste serie wedstrijden van hun sixes- competitie regio Twenthe. Het D-elftal jongens won met 4-1 van Avanti te Winterswijk. DAMES De dames I verloren op 28 ok tober. hun wedstrijd tegen Har- clenberg. Jongens: Holten Bl-Salland B om 10.30 uur. Er is voor jongens B zaterdag 6 november géén trai ning. Meisjes: Holten Bl-Salland BI om 12.00 uur. SENIOREN Holten 2 en de veteranen heb ben een vrij weekend. Holten 1- Bully 1 om 14.00 uur. (Scheids rechters: heren W. Ankersmit en A. Seykens). Jongens en meisjes zaterdag 6 november om 10.00 uur training. N.B. Zaterdag 6 november: 14.00-14.30 uur bespreking taktiek voor alle1 herenleden in het club huis. Aansluitend onderlinge wedstrijden tegen o.a. een da mesteam. Daarna: gezamenlijke maaltijd. DAMES Donderdag 11 november: Hen gelo 1-Holten 1. Na achttien jaar het winkelbe drijf te hebben uitgeoefend heeft de heer H. Koopman zijn super markt aan de Dorpsstraat overge daan aan de heer J. G. van de Steeg uit Hellendoorn. Hij is be- drijfs-adviseur geworden van „de Spar" in Amersfoort met als rayon de provincie Utrecht en de Ve- luwe. De heer Koopman blijft in In de donderdagavond in zaal Vosman gehouden ledenverga dering van het district Holten van de Coöp. Melkindustrie „Coberco" heeft de voorzitter, de heer M. Stegeman, na een woord van welkom in een kort openingswoord herinnerd aan de hete en droge zomer van 1976. die wel een daling van de produktie tot gevolg heeft gehad, maar toch niet in die mate als werd gevreesd. In het voorjaar en de voorzomer was de produktie hoog en het uitzonderlijk mooie najaarsweer heeft de opbrengst doen stijgen boven die van het najaar 1975. De heer Stegeman wees verder op de moeilijkheden binnen de EEG rond de zuiveloverschotten. Bij Elsevier Nederland zijn zo juist de eerste drie delen in de serie „Kijk op Nederland" ver schenen: Kijk op Noord-Holland; Kijk op Utrecht; Kijk op Overijssel. Kijk op Nederland is een beeld verhaal ii> elf delen, een panora ma van vele thans als monument aangemerkte gebouwen en rustieke plekjes in al onze elf provincies. Bij de weergave van die monumenten is vooral de nadruk gelegd op het markante detail in de vorm van gevels en gevelstenen, poortjes, huisdeuren, bovenlichten, grens- en waterpalen, hofjes, enz. De elf delen vormen samen een werk van 1648 bladzijden met meer dan 5000 vierkleuren foto's. Elk deel is gewijd aan een pro vincie en bestaat uit een in vier kleuren geïllustreerde inleiding, die in het kort de belangrijkste ken merken van de provincie schetst, alsmede een aantal toeristische wenken, verduidelijkt aan de hand van een handige kaart en een kor te weergave van de voornaamste bezienswaardigheden en attracties. Het daaropvolgende gedeelte, een beeldverslag in honderden vierkleu renfoto's, wordt begeleid door een beknopte tekst en exacte onder schriften van Tom Bouws, die hel mogelijk maken, het boek als een praktische gids te gebruiken. Kijk op Nederland is samenge steld door bekende deskundigen op toeristisch- en cultureel gebied met medewerking van vele pro vinciale- en gemeentelijke instel lingen en wil de steeds groeiende belangstelling voor de schoonheid van ons land en de bewaring er van nog eens extra stimuleren. Kijk op Overijssel met 400 kleurenfoto's Kenmerkend voor Overijssel is het scherpe contrast tussen het zeer oude en het zeer moderne, tussen cultuur en natuur. Een ge bied als Twente, dat in hei westen van het land toch hoofdzakelijk als industriegebied bekend is, heeft een overvloed van ongerept na tuurschoon en herinneringen aan prehistorische landschappen. Prachtig natuurgebied vindt men in de kop van Overijssel met de Beulakker en Belterwijde; in het westen kan men de deftige Hanze steden Zwolle en Deventer en de trotse IJsselstad Kampen bewon deren. In Kijk op Overijssel is het re sultaat afgebeeld van een speur tocht naar Overijsels monumenten- bezit: een boeiend beeldverslag van al zijn oude- stedeschoon en zijn rustieke natuurgebieden. Daar bij is vooral de nadruk gelegd op sprekende details; poortjes, hofjes, gèvels en gevelstenen, ramen, deuren en stoepjes. In Kijk op Overijssel zijn in to taal meer dan 40 prachtige kleu renfoto's opgenomen, negentig uit Salland: het stille land tussen wa teren en bulten, waaronder ook en kele uit Plolten, o.a, het gemeen tewapen. Kijk op Overijssel een kostbaar bezit is verkrijgbaar bij Boekhandel Heusinkveld, 5? Woensdag 11 november 's avonds om half negen wordt de jaarlijkse ledenvergadering gehouden in hof- bar Maats. Als laatste agenda punt kunnen de aanwezige leden een prachtige kleurengeluidsfilm van de carnavalsoptocht van ver leden jaar zien. Aansluitend wordt dan de hofbar officieel overge plaatst; naar café Jansen. Het is met uitgesloten dat deze over plaatsing'dit keer een wat feeste lijker karakter zal krijgen op deze vierde Holtense koopavond. Voor de „elfde van de elfde" in zaal Het Bonte Paard zorgen de Fien preuvers voor eigen busvervoer, vertrek bij hofbar Jansen van 20 uur af (ook retour uiteraard!). Leden 'hebben deze avond gratis toegang. Nieuwe ledenkaarten ver krijgbaar bij hofbar Jansen, café Maats, Foto Ten Velde en aan de zaal. De directeur van het Coberco- bedrijf „De Vrijheid" te Holten, de heer H. Vogt. schonk in een uitvoerig verslag o.a. aandacht aan de ontwikkeling van het tank- melken in het district Holten, wat tot gevolg heeft dat het aantel melkritten in het komende jaar zal worden ingekrompen van 14 naar 11. Deze 11 melkrijders zul len elk plm. 1.8 miljoen liter melk aanvoeren en ze mogen dan reke nen op een goede beloning. Er zullen zich, om vlotte aanvoer te garanderen, nog wel enkele pro bleempjes voordoen, maar die zul len zeker worden opgelost. In '76 was 50 pet. van de totale aanvoer tankmelk (14% miljoen liter), per tankmelker 16.000 liter tegen 68.000 liter per bussenmelker. De heer Vogt wees verder op de problemen die in de verschil lende EEG-landen (o.a. Duitsland) ontstaan doordat men de grote voorraden niet meer wil financie ren. In de toekomst zal men een alternatief moeten hebben voor de telken jare meer aanvoer van melk. Dit alternatief zal gezocht moeten worden in de produktie van zui- velprodukten die niet ingeleverd worden. Naast evt. nieuwe zuivel- produkten (die niet als vervangers naast het huidige assortiment ge bruikt worden) zijn er mogelijk heden in de kaassector. De kaas consumptie kan nog stijgen: een vereiste is dan wel dat de prijs concurrerend is en Nederland als één naar buiten treedt en eikaar niet, zoals nu gebeurt, ook ais co- operaties. „onderbiedt" op de bin-, nen- en buitenlandse markt. Ook zullen wij ons steeds meer moeten wapenen tegen onze EEG partners want Duitsland en ook Denemar ken zitten niet stil. Wanneer we in ons land eensgezind zijn, kunnen we met onze technologische voor sprong heel veel bereiken. Ons ver werkingsapparaat zal zo moeten zijn dat we qua kwaliteit en prijs een zeer aantrekkelijk produkt op de markt brengen. Samenwerking „Coberco heeft een goede aan- ,zet gegeven ruaar méér samenwer king en bundeling .van krachten is in de toekomst dringend noodza kelijk, want boerengeld mag niet bij de consument terecht komen wat bij concurrentie-wel het geval is. De veehouders als producenten van mel'k en eigenaren van veel verwerkingsbedrijven en een groot aandeel van de exportverenigingen moeten steeds op samenwerking blijven aandringen. Eensgezind naar buiten treden is een vereiste, zo besloot de heer Vogt. Ing. K. de Wit, coördinerend di recteur dienstverlening ve^/mu- ders „Coberco" wees in een korte toespraak o.a. op de snelle ontwik keling van het tankmelken. In Markelo. Holten, Bathmen, Wese- Deze foto werd gemaakt bij de officiële opening van de Spar-supermarkt aan de Dorpsstraat 2->f door burge meester mr. W. H. Enklaar. In liet midden het gezin Koopman Holten wonen. Het is altijd zijn ideaal geweest wat hoger op de ladder te komen van het toeleveringsbedrijf en heeft zich daarvoor gewapend met een groot aantal diploma's. In 1932 begon zijn vader, de heer T, Koopman, met een levensmid delenwinkel en een bakkerij aan de Larenseweg. Door de grote eco nomische crisis van de dertiger jaren ontstond in 1.934 „De Spar" als organisatie van het vrijwillig filiaalbedrijf als tegenhanger van de grootwinkelbedrijven, welke in die jaren in ons land ontstonden. De heer Koopman sloot zich bij deze organisatie aan. Toen in 1958 de Holtense bak kers zich aaneensloten en de cen trale bakkerij ,.De Halm" stichtten deed ook de heer Koopman zijn bakkerij van de hand en vestigde hij eep levensmiddelenwinkel in de Dorpsstraat tegenover het ge meentehuis. In 1963 werd dat de eerste zelfbedieningszaak in Hol- ten. In 1968 werd deze zaak uitge breid tot supermarkt met een vloeroppervlakte van 100 m2 met o.a. voorverpakt vlees. "Henk Koopman, die een M'i'S- opleiding had ontvangen als werk tuigbouwkundige, was in 1958, na zijn militaire diensttijd, in de zaak van zijn vader gekomen en had daarvan de leiding op zich geno men. In 1'972 verhuisde de zaak naar de Dorpsstraat en kreeg de supermarkt een vloeroppervlakte van 400 m2. Het pand aldaar werd gehuurd. Op 1 november jl. is Henk Koop man er uitgestapt om zich binnen kort aan zijn nieuwe functie te wijden. Zoals gezegd is de zaak overgenomen door de heer Van de Steeg. Bedrijfsleider zai worden de heer H. Kottier uit Haaksber gen. In zijn branche was Henk Koop man actief. Hij was o.a. van 1960 tot 1975 bestuurslid van de Hol tense Handelsvereniging. pe en Olst al 53,4 pet. en in het Cobercogebied zelfs 63 pet 'hoog ste district 90 en laagste 27 pet.) Door if. R. Joosten. stafmede werker „Coberco" werd aan de hand van schema's en cijfers een tqelichting gegeven op het zgn. melkbriefje en hoe men uiteinde lijk tot de kg-prijs van de melk komt. In de maanden november en december organiseert UNI CEF Nederland een landelijke aktie met als doel om met de verkregen gelden hulp te bieden aan noodlijdende kinderen in met name de ontwikkelingslanden. UNICEF het kinderfonds van de Verenigde Naties, werd 30 jaar geleden opgericht teneinde hulp te kunnen bie den aan moeders en kinderen in het door oorlog geteis terde Europa. In onze dagen is diezelfde hulp broodnodig voor kinde ren in ontwikkelingslanden,met name op het terrein van voeding, onderwijs en gezondheidszorg. In de komende weken zal in vrijwel geheel Holten een huis aan huis verkoop plaats vinden van ansichtkaarten, agenda's en bouwplaten van Afrikaanse huisjes. Van de opbrengst komt 50% rechtstreeks ten goede aan 't kind. Voor één doosje kaarten kan aan 40 kinderen voldoende vitamine A worden verstrekt om blindheid, als gevolg van verkeerde voeding, te voorkomen. Verkoop van één agenda betekent 300 tabletten waar mee de dodelijke ziekte malaria kan worden bestreden. Help"daarom UNICEF helpen en koop naar keuze; kaarten en enveloppen f 8,00 - f 15,00 per 10; Mini kaar ten f 10,00 per 25; agenda's en bouwplaten f 12,50 per stuk. Verkoopadres: Michiel Schaap, Bessinkpasstraat 8, tel. 1868. Uiteraard zijn ook financiële bijdragen zeer wel kom op gironummmer 7515 ten name van Alg. Bank Ne derland Den Haag, onder vermelding van Bijdrage UNI CEF Nederland. Bij de op het erve „Zandvoort" aan de Pastoriestraat en in de Beuseberg door de L.R.V. „Berg- ruiters" gehouden samengestelde wedstrijd (dressuur - springen en cross-country) waren de presta ties van Paul Steunenberg met „Beiaard" en A. Broekhuis met .Auteur" voldoende voor het be halen van het Bergruiter club kampioenschap 1976, resp. in de klasse „midden/zwaar" en „licht". De wisselbeker, die door ma nege „Snorrewind" te Markelo beschikbaar is gesteld voor de rijdende donateurs, was evenals in 1975 voor W. Loorbach met „Danny Boy". Uitsiagen: Klasse midden/zwaar: 1. Paul Steunenberg; 2. H. Ekkelkamp; 3, R. Lindeboom; 4. mei. R. As- sink; 5. H. Vrielink; 6. W. Aal- tink. Klasse B: 1. H. Hietbrmk; 2. J. Bronsvoort; 3. J. Spoolder; 4. mej. M. Dreteler; 5. H. P. Menal- da van Schouwenburg; 6. H. Kornet; 7. R. de Graaf; 8. H Bakker. Klasse „Licht": 1, A. Broek huis; 2. Joh. Bronsvoort; 3. W. Hargeerds; 4. mej. J. Kingma. De parcoursen waren uitgezet door Dries Willems en Paul Steunenberg. De cross-country liep over de Beuseberg en de Zuurberg met diverse hellingen en afdalingen, waarbij vijftien hindernissen genomen moesten worden. Aan de „samengestelde" wedstrijd werd deelgenomen door leden van de L.R. te Dalf- sen, Delden, Markelo en Holten. In de komende winter worden er door de Bergruiters weer „in- door-wedstrijden" georganiseerd, waarvoor de heer Bronsvoort zijn binnenmanege beschikbaar heeft gesteld. Op 13 november starten de rijverenigingen van Rijssen, Markelo en Vriezenveen, op 27 november zijn de Berg ruiters en de „Hertruiters" te Hellendoorn aan de beurt en als laatsten op 11 december de Al melose „Looleeruiters" en de „Esruiters" uit Wierden. De finale, waarin de hoogst geklasseerden in de ring komen, zal plaats hebben op 5 februari. HOLTENS NIEUWSBLAD 5 NOV. 1976 —PAGINA 9 Naar aanleiding van de vele vra gen die het bestuur van de S.V. „Bato" de laatste tijd krijgt over de uren die op zaterdagmorgen in de Tuinstraat en in de Lageweg worden gegeven voor de kleuters, volgt hieronder het lesurensche- ma: Tuinstraat: Kinderen wonende ten zuiden van de Dorpsstraat- Oran jestraat onder leiding van de heer Bronsvoort: 9,00-10.00 uur 7-jarige meisjes 10.00-11.00 uur 6-jarige meisjes 11.00-12.00 uur 4-5-jarige kleuters (meisjes en jongens) 12.00-13,00 uur 6-7-jarige jongens Lageweg: Kinderen wonende ten noorden van de Dorpsstraat- Oranjestraat onder leiding van Mej. Doornebos: 8.30-9.30 uur 7-8-jarigen (2e klas- sers) meisjes: 9.30-10.30 uur 6-7- jarigen (le klassers) meisjes; 10 30-11.30 uur 4-5-6-jarigen (kleu terschool) meisjes en jongens: 11.30-12.30 uur 8-9-10-jarigen (3e en evt. 4e klassers) meisjes.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9