Verdiende zege van Holten in Lemelerveld 1-3 SV „Holten" pupillen Overzicht junioren s.v. Holten Programma SV Holten Blauw Wit verliest verdiend van Sport Club Denekamp Uitslagen Blauw Wit senioren Uitslagen Blauw Wit pupillen Programma sporthal ,,'T MOSSINK" Uitslagen, resultaten lagere sen. elftallen SY Holten Wijziging trainingstijd junioren s.v. Holten met ingang van 9 november Programma Blauw Wit Achilles 6-Holten 4 0-1 Tubantia 5- Hollen 5 1-1 Overige elftallen week 6 tot en met 12 november Tweede plaats voor Scholengemeen - schap team Excelsior 8- Blauw Wit 2 1-2 DES 7 Blauw Wil 4 5-3 Blauw Wit 5- Sp. Rijssen 8 1-0 Blauw Wit 6- DES 5 0-4 HOLTENS .NIEUWSBLAD 5 NOV. 1976 —PAGINA 7 De moeilijke uitwedstrijd in Lemelerveld heeft de Iioltense ploeg twee kostbare puntjes opgeleverd en tevens laten zien dat het elftal tot betere prestaties in staat is dan zij' tot dusver in deze competitie heeft vertoond. Waarschijnlijk heeft trainer Bulteel van Holten zijn jongens kunnen inspireren nu zij tegen zijn oude club moesten aantreden, want aan werklust en inzet heeft het deze middag niet ontbroken. De ploeg uit Lemelerveld maak te geen sterke indruk en met na me baar achterhoede had beslist haar dag niet, en stond soms raar te schutteren. Jammer was het, dat scheidsrechter Wilmink uit Boekelo de meest opvallende per soon op het speelveld was en hij irriteerde de spelers van beide ploegen door zeer veel te fluiten hetgeen vaak tot verwarrende si tuaties leidde en veel afbreuk deed aan het spelpeil. Reeds vanaf het begin zette Holten een stevig offensief in en het bleek al spoedig, dat de Holtenaren di verse goede scoringskansen kregen door de weifelend optredende Le- melerveld-achterhoede. Uit een mooi opgezette aanval via Dekker-Warrink en Huzen, was het johan Huzen die alle tijd kreeg om de bal zuiver en onhoudbaar langs de debuterende keeper Kieften- belt te knallen 0-1. Dit gaf de Holtense ploeg goede moed en mede dank zij het stu wende Werk van bet middentrio Warrink-Dekker-Lalobar werd de druk op het doel van de thuisclub steeds groter. Halverwege de eer ste helft kreeg Holten nog een mooie kans, toen, de goed opgeko men rechtshalf warrink een scher pe voorzet gaf, die door linksbui ten Knapen op het nippertje werd gemist. Een- grotere'voorsprong zou op dit moment zeker verdiend zijn geweest, maar de Holten voor- waartsen konden de juiste richting nog niet vinden. Het pakte echter helaas anders uit, toen de zwak leidende scheidsrech ter drie minuten voor het „rustsig- naal uit een vrije schop toekende wegens obstructie van rechtsback Udink. De bal werd uit deze vrije schop hoog in de Holtense doel- mond geplaatst en midvoor Schrij ver was net iets eerder bij de bal dan de uitkomende doelman Wïs- sink en kopte de bal in 't lege doel (1-1). Het gejuich van de Lemelerveld Een zonder inzet spelend Holten 4- (vanuit de verdediging werd wei nig opbouwend werk verricht) en een voorhoede die volkomen faalde in de .afwerking, zodat de ...missers 'van de maand" ontston den, kwam toch nog ietwat geluk kig aan de overwinning. Dit alles gebeurde 10 minuten voor tijd toen de doelverdediger bij een uittrap tegen een der eigen verdedigers schoot, waarbij de bal ietwat on gelukkig in eigen doel belandde. Hierna nog een fel offensief van Achilles; waarbij de Holtense ver dediging onder leiding van D. Pas op echter het hoofd koel hield. Hoewel Holten 5 de gehele wed strijd een licht overwicht heelt ge- ,had, kon het niet verder komen dan een puntenverdeling. Vooral in het begin was Holten de betere ploeg, hoewel Tubantia direkt- al een. droom'kans liet liggen. Bij een der Tubantia aanvallen werd goed uitverdedigd en dankzij uitstekend voorbereidend weide van Arie Jan sen kon Jan Stufoker onhoudbaar inschieten. Na rust een fel aanval lend Tubantia dat, nadat doelman Arfm'an licht geblesseerd raakte, verdiend 'de gelijkmaker scoorde uit een hoekschopHolten heeft •alles nog wel geprobeerd om de volle winst te behalen, met de no dige risico's hieraan, verbonden, maar uiteindelijk gingen beide ploegen toch tevreden naar de kleedkamer. Halten 2 behaalde in een uitste kend gespeelde wedstrijd de beide punten (3-1). tegen de Tukkers 3. A s. zondag de belangrijke uitwed strijd tegen koploper Hector 2. Hét was jammer dat Holten 3 de aansluiting met de kopgroep miste door onnodig te verliezen van SDOL 2. De gehele wedsrijd waren de rood-zwanten in de meerderheid, doch zoals vaak viel sleohs één doelpunt, echter aan de andere kant. Holten 6 deed wat men verwacht te en versloeg rode lantaarndra ger de Zweef 7 met 4-2. Inzet en vechtlust werden be- loond bij Holten. 7 die een der kop lopers, ml: de Zweef 5, in het zand liet. bijten (1-0). De grote topper tussen Holten 8 en Holten 10 is een. overwinning geworden voor .het veteranenelftai (3-2). Voor rust waren ze beslist de betere ploeg. Zoals al zo vaak kwam het achtste echter goed te rug en werd het nog een spannen de aangelegenheid. Voor het ver- aanhang over deze gelijkmaker was nauwelijks verstomd, of de Holtenaren konden al weer jui chen, want vanaf de aftrap was 't de snelle Johan Veneklaas, die zich op rechts keurig vrij speelde en een prachtige voorzet op maat gaf op de op links volkomen vrij staande André Dekker, die de bal keihard tegen de touwen schoot (1-2). Lemelerveld was goed aan geslagen en één minuut later zette Bert Knapen goed door en strafte slecht wegwerken van de Leme- lerveld-achterhoede resoluut af en schoot de bal onhoudbaar in de uiterste hoek van het doel (1-3). Dit waren drie doelpunten binnen drie minuten en een mooie uit gangspositie voor Holten voor de tweede helft! Na de pauze had Lemelerveld eni ge wijzigingen in haar ploeg aan gebracht en zette alles op de aan val om de achterstand te verklei nen. Dit leek na een kwartier bij na succes te hebben, toen weer Schrijver een hard schot losliet, dat door doelman! Wissink ternau wernood tot hoekschop kon worden verwerkt. Uit deze corner werd de bal goed ingeschoten en het. was stopper Paalman die zijn keeper behulpzaam moest zijn door de bal van de doellijn 'te koppen. In 't laatste half uur versterkte Holten zijn middenveld en haald Knapen als teruggetrokken voorhoede spe ler wat terug, zodat het voor de jagende Lemelervelders wat moeilijker werd om haar voor hoede scoringskansen te bieden, temeer ook, omdat de goed opere rende Holten defensie een straffe mandekking toepaste. Door deze zegen heeft Holten aan sluiting gekregen in de midden moot en indien de ploeg er in slaagt a.s. zondag de uitwedstrijd tegen De Hoven in Zutphen ook tot een goed einde te brengen, ziet de toekomst er wat rooskleuriger uit:. ZATERDAG 9.0010.00 Personeel NMB (volleybal). 10.0012.00 Volleybalvereniging Mintonette. 14.0016.30 Zaalhandbalcompetitie. MAANDAG 19.0022.00 Zaalvoetbalcompetitie 19.00 Blauw WitTwenthe 2; 20.00 SVZW 1— 21.00 Borne 1GFC 1. 22.00 - 23.00 tennisclub Holten. DINSDAG 16.30—18.30 SV Holten. 18.3022.30 Volleybalvereniging Mintonette. WOENSDAG 17.00—19.00 ZVV Blauw Wit. 20.0023.00 Badmintonclub Holten. DONDERDAG 17.00—19.00 SV Holten. 19.0021.00 Hockeyclub Holten. 21.0023.00 Deventer Hockey Vereniging. VRIJDAG 18.0019.00 Majorettes HMV. 21.0023.00 Tennisclub Holten. Berry Beijer, Eric Gervedink Nijhuis, Jock Spijker en Jaap van Westerveld, leerlingen van de Holtense Scholengemeen schap, hebben met veel succes deelgenomen aan het schaak- toernooi, dat door de Deventer Schaakvereniging „Pallas Athe ne" werd georganiseerd. Zij wis ten beslag te legggen op de tweede plaats achter het zeer sterke team van de Alexander Hegius Scholengemeenschap te Deventer. Een prachtig resultaat en een felicitatie waard loop van de competitie heeft de vereniging, dachten we, het meeste 'baat bij deze overwinning van het tiende elftal. Ook de derby tussen Holten 9 en Holten 11 leverde een regel matige overwinning (3-0) op voor de meest geroutineerde ploeg, Hol ten 9. Tenslotte Holten 12 dat het er deze keer toch wel lelijk bij liet zitten door zich, door het nog zon der punten zijnde RKSV 5, te la ten kloppen. Senioren: De Hoven-I-Iolten 1 2.30 uur; Hector 2-Holten 2 10.00 u v 9.00 u; Hector 4-Holten 3 10.00 u v 9.00 u; Holten 4-Nij.verdal 3 10,00 u; Holten 5-GFC 3 10.00 u: 'Holten 6-Wierden 3 10.30 u; Wierden 4-Holten 7 10.00 u v 9.00 u; Holten 8-Haarle 8 10.30 u; Ilaarle 7-Holten 9 11.45 u v 10.45 u; SOS 7-Holten 10 10.30 u v 9.30 u; Holten 11- de Zweef 9 11.45 u; Haarle 9-Holten 12 10.00 u v 9.00 u. Junioren: Holten Al-GFC Al 3.00 u; SWN A2-Holten A2 3.00 u v 2.00 u, (terrein de Zweef) Deto Bl-Holten Bl 3.00 u v 2.00 u; Holten B2-Hulz. Boys Bl 2.30 u; Des Cl-Holten Cl 2.30 u v 1.30 u; Vesos Dl-Holten Dl 12.00 u v 11.00 u; Holten D2-SVVN Dl 12.00 u. De Zweef El-Iiolten El 11.00 u v .10.15 u; SWN El-Holten E2 10.00 u v 9.15 u; Holten E3-Den Ham E2 1.1.00 u; Holten E4-De Zweef E4 11,00 u; RKSV Fl-Hol- ten F2 10.00 u v 9.30 u; Holten F3_ Enter V. F2 10.00 u; Holten F4- SDOL F2 10.00 u; Holten F5-SDOL F3 11.00 u. i Holten F1 is vrij. Stevo Al—Holten Al 1-4 Ook in deze wedstrijd konden de A juni or1/2 het niet bolwerkV2 tegen de stevige ploeg uit Geesteren. Met. name het Holter middenveld was bijzonder zwak en slaagde er niet in om het steeds aanvallende Stevo voldoende af te stoppen. De achterhoede kori het de eerste twintig minuten nog wel aan, maar de d'ruk werd steeds groter en Holten stond met de rust dan ook verdiend met 2-0. achter. Na rust ging het wat beter en het was bijzonder jammer dat doelman Jan Rietberg de tweede helft met een blessure de wedsti-ijd uitspeel de en ook nog voortreffelijk werk verrichtte. Nadat Stevo in de tweede helft de voorsprong had vergroot tot 3-0 wist Holten bet spel enigzins te verplaatsen en het was de goed spelende Jan Egberts, die met een mooi afstandsschot de stand op 3-1 bracht. Nadat Ronny Meester met. één blessure moest uitvallen leek het er niet beter op te worden, maar met inzet en wilskracht wist het team zich goed te handhaven. In 't bijzonder Paalman (Eertjes) speelde een sterke tweede helft als voorstopper en later als laatste man en heeft vele moeilijke situa ties weten op te lossen. Vlak voor hét einde scoorde Stevo nog het vierde doelpunt uit een vrije trap, die langs de muur in de uiterste hoek werd geschoten, A.s. zaterdag komt GFC op bezoek en deze ploeg staat momenteel in de top van de ranglijst, zodat onze jongens weten wat hen te wachten staat. Holten A2—DES A2 1-0 Dit was een wedstrijd om de on derste plaats van de ranglijst en beide ploegen hadden de puntjes broodnodig. Holten A2 ging direkt fel in de aanval, zonder echter ge vaarlijke kansen te creëren; inte gendeel, het was DES dat de eer ste mooie kans kreeg om te sco ren, maar gelukkig ging het lobje van de DES midvoor over onze doelman „Kurzinac" langs de ver keerde kant van de paal. Vlak voor de rust gaf .Gerrit Nijland 'n als voorzet bedoeld schot dat via de binnenkant van de paal op de doellijn bleef liggen. EVen later schoot de zelfde speler uit een in directe vrije trap de bal ineens in het doel, maar dit doelpunt werd door de goed leidende scheidsrech ter, terecht geannuleerd. Na rust was Holten wederom sterk in de aanval, maar doelpunten maken leek erg moeilijk. Halver wege de tweede helft was het ein delijk raak, toen Dick Vefveda uit een vrije schop de bal netjes op 't hoofd plaatste .van de goed debute rende B2 speler J. Spijker, die met een formidabele kopstoot: de DES doelman bet nakijken gaf (1-0). In het laatste kwartier kwamen de Nijverdallers goed terug, doch de Holten-achterhoede met doelman Koetsier aan het hoofd gaf geen krimp, zodat de puntjes in Holten bleven. Indien a.s. zaterdag tegen SWN met dezelfde inzet wordt gespeeld, zit er zeker een goede kans in op de beide punten. Holten Bl Spel Rijssen Bl 7-0 Eindelijk is het Bl gelukt om in de hoofdklasse de eerste zege te be halen en ze hebben meteen maar fors uitgehaald, door maar liefst zeven keer te scoren. Nadat aan- uur E4; 17.3018.30 uur E2 zaaltraining in sport- Excelsior E4 Holten E4 4-2 In een van Holter zijde goed gespeelde wedstrijd moesten toch beide punten in Rijssen ge laten worden. Al had men wel met pech te kampen. De thuis club hield de bal beter in de ploeg en binnen vijf minuten v/as het de spits, die 10 scoor de. Enige fouten in de defensie van Holten kon doelman Jonk man niet voorkomen, zodat het 20 werd door een onhoudbare schuiver. Door het vele balver lies op het middenveld werd het DINSDAG 16.30- hal 't Mossink DONDERDAG 17.00—18.00 uur E3; 18.00- sporthal 'l Mossink DINSDAG 19.00—20.00 uur C WOENSDAG 18.00—19.00 uur Dl en D2 VRIJDAG 17.30—18.30 uur C blijft veldtraining op Meermanskamp. -19.00 uur El zaaltraining in vankelijke enige goede scorings kansen werden gemist, was het midvoor Bert Lefèbre die het goe de voorbeeld gaf en de stand op 1-0 bracht. Hierna werd Holten steeds sterker en Aanstoot (Huus- ken) 2x en Lefèbre brachten de ruststand op 4-0. Na rust zakte, bet spelpeil en werd er door beide ploegen niet meer zo geconcentreerd gespeeld. Toch slaagde Holten er in mede door goed werk van de buitenspelers om de stand tot 7-0 op te voeren, die alleen weer door Aanstoot wer den gefabriceerd, waarmede hij tevens topscoorder van zijn ploeg werd. Hopelijk gaat het elftal nu zo door. Het bekende „eerste schaap" is over de dam. Holten Cl Blauw Wit Cl 3-1 Nadat Holten Cl de vorige week op ongelukkige wijze (door een strafschop) bij de Zweef de eerste' -nederlaag leed, moest het nu aan treden voor de sleutelwedstrijd te gen Blauw Wit. Al snel kwam Blauw Wit op 1-0 via een gave treffer van Rudy v. d. Voet. Hierna was het Holten, dat het spel dikteerde en voor grote druk bleef zorgen op de Blauw Wit-achterhoede, die aanvankelijk met kunst- en vliegwerk overeind bleef. Na een overtreding op ca 20 meter van het Blauw Wit-doel was het Theo Klein Lankhorst, die de vrije schop ineens keihard inko- gelde (1-1). Holten bleef in de aanval en uit een scrimmage scoorde René/ Schoenmaker 2-1, mat welke stand de rust inging. In de tweede helft waren het weer de rood-zwarten, die 't spel maak ten en het was dan ook te ver wachten, dat er nog meer zou wor den gescoord. Dit. gebeurde na 20 minuten, toen Martin Aanstoot uit vrije positie plotseling de bal ont ving en beheerst inschopte: 3-1. Dat hij even later een doelpunt zag afgekeurd wegens, vermeend bui tenspel, kon de vreugde allang niet meer temperen. Tot slot dient nog te worden ge meld, dat het hele team keihard heeft gewerkt voor dit resultaat. Keihard en toch sportief. Dat kan dus toch nog samengaan. Holten Dl—Enter Dl 2-0 In een van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd heeft Holten een moeizame overwinning weten te behalen. In de eerste helft een sterker Holten dat elkaar slecht vond in de voorhoede. Vlak voor rust werd het 1-0. Uit een corner kwam de bal op de rug van Ben nie en de bal verdween achter de Enter-doelman. Na rust eenzelfde spelbeeld een aanvallend Holten en een verdedi gend Enter. Holten kreeg ver schillende kansen die echter niet benut werden. Halverwege de tweede helft wist Albert de stand nog op 2-0 te brengen. Laten we deze wedstrijd gauw vergeten. A.s. zaterdag de zware uitwedstrijd tegen Vesos Dl. Senioren: Blauw Wit 1-Vesos 1, 2.30 uur. Blauw Wit 2-SVZW 4, 2.00 uur. Blauw Wit 3-DES 6, 1.00 uur. Blauw Wit 4-ON 8, 11.00 uur. Enter V. 7-Blauw Wit 5, 1.00 uur, vertrek 12.15 uur. Hulsense Boys 4-Blauw Wit 6, 1.00 uur, ver trek 12.00 uur. Junioren: Sp.cl. Rijssen A2-Blauw Wit Al, 3.00 uur, vertrek 2.30 u. Omhoog Bl-Blauw Wit Bl, 3.00 uur, vertrek 2.15 uur. Blauw Wit Cl-De Zweef Cl, 1.15 uur. RKSV Dl-Blauw Wit Dl, 2.00 uur, ver trek 1.30 uur. Pupillen: RKSV El-Blauw Wit El, 11.00, vertrek 10.30 u. Blauw Wit E2-RKSV E2, 10.00 uur. SC Rijssen Fl-Blauw Wit Fl, 10.00 vertrek 9.30 uur. Excelsior F3- Blauw Wit F3, 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. Blauw Wit heeft zaterdag in Denekamp de eerste neder laag in dit seizoen geleden. Uitgerekend in de uitwed strijd tegen de verste tegen stander, die nota bene nog geen overwinning had be haald (1 puntje, uit 6 wed strijden), werd het een 3-1 zege voor de thuisclub. Door het ontbreken van de ge blesseerde Jan Lohuis en G. Paal man (werk), was het centrum van de verdediging noodgedwongen ge wijzigd. Eb Beldman speelde laat ste man en Jan Kolkman was voor- stopper. In de eerste twintig mi nuten waren er weinig gevaarlijke momenteri voor de doelen. De thuisclub was wel wat meer in de aanval, maar dat leverde toen nog geen resultaat op. Het was juist Blauw Wit dat nret een goede aan val, waarbij direct werd gespeeld, de score opende. Wilco Dikkers bediende Gerard Koopman op maat op links en zijn lage voorzet bood Wim Klein Nageivoort de kans om te scoren (0-1). Even leek het er op dat Blauw Wit de zaak kon controleren, het initiatief kon overnemen, maar het kwam bedrogen uit. Een handsbal in het strafschopgebied ontging de goed leidende scheidsrechter Linde uit Rijssen niet. De penalty werd door Pinkster van Denekamp hard en hoog ingeschoten. Daarbij bleef het tot fust. Toch waren er al in de eerste helft een aantal misverstanden en weifelingen in de achterhoede, waardoor benarde situaties ontston den. Denekamp kreeg in de twee de helft een met meer inzet spe lend Blauw Wit tegenover zich. Er werd meer over de vleugels ge speeld en er kwamen kansen. Zo als vaker in vorige wedstrijden leek Blauw Wit in de tweede helft toe te slaan, maar het pakte deze keer anders uit. Schoten van Ge rard Koopman stuitten af op de keeper en een kopbal van Jan Ver veda ging net over. Bij een cor ner van Denekamp lukte het Ber- ty Lubben om Trompetter te pas seren, 2-1. Daarna bleef Blauw Wit aanvallen, maar de Denekamp achterhoede hield stand. Bij een uitval over links wist men tien minuten voor het einde 'de over winning veilig te stellen door met een goed schot er 3-1 van te ma ken. Wisselingen in de opstelling, schoten van Gerard Koopman, Ri chard Beldman en Bert. Schipper konden in de stand niets meer ver anderen. Een met veel inzet spe lend Denefoamp won verdiend. Ze speelden directer +egen een vooral voor rust -tegenvallend Blauw Wit. Ook de koploper BZSV moest een punt afstaan. Blauw Wit staat na zaterdag nog op de gedeelde derde plaats. Nu zaterdag wordt de thuiswedstrijd gespeeld tegen Ve sos. De wedstrijd begint weer om half drie en de spelers stellen het erg op prijs wanneer ze zich ge steund weten door een enthousiast en talrijk publiek. Stand: BZSV 712, Rijssen 7 10, Bl. Wit 7—9, DVO 7—9. PSV 7—9, Daarlerveen 78, Vesos 77. DaaiTe 7—6, Eversberg 7—5, MVV 75, Denekamp 73, Boswinkel In een goede en sportieve wed strijd tussen Excelsior 8 en Blauw Wit 2 werd er aan weerzijden hard gewerkt voor de puntjes. In de eerste helft was het Kolk man die uit een voorzet van Das- selaar de bal onhoudbaar inkopte 0-1. Direct na de thee wist Excel sior door goed doorgaan de stand gelijk te trekken 1-1. Uit een vrije schop was het weer Dasselaar die aan elke Excelsior illusie een eind maakte door kei hard raak te schieten. Eindstand 1-2. In Nijverdal waar Blauw Wit 4 haar tegenstander vond in DES 7 heeft Blauw Wit door enkele fou ten de reeds opgebouwde voor sprong weer uit handen gegeven. In de eerste helft was het Geert Beldman die door snelle uitvallen 2x wist te scoren. Kolkman maak te er uit een vrije trap 0-3 van. DES wist nog wat terug te doen en stelde de ruststand op 1-3. Na rust was het vooral de Blauw Wit verdediging die faalde en DES dé kansen gaf om de volle winst thuis te houden, 'n Slechte beurt van het vierde. Blauw Wit 5 heeft in de thuiswed strijd tegen Sp. Rijssen 8 vanaf de eerste minuut aanvallend voetbal laten zien. Dit werd in de 32e min. beloond toen Schipper de bal in bet spel bracht en Potman op bekwame wijze beheerst scoorde 1-0. Na rust waren er diverse kansen om de score te verhogen, maar vrouwe Fortuna,gaf niet thuis. Tegen het eind van de wedstrijd kwam Sportclub nog enkele keren gevaarlijk opzetten, maar de Blauw Wit achterhoede hieid ste vig sta'nd. Een verdiende winst voor twaalf hard werkende Blauw witters. Tegen koploper DES 5 heeft Bl. Wit 6 vooral in de eerste helft een goede partij voetbal op de mat ge legd. Na ongeveer 15 min. spel was het Paalman die tegen de paal kopte. Blauw Wit bleef aan vallen, maar ook Kortlever zag z'n harde schot op de'lat ketsen. DES zag echter wel kans om voor rust te scoren 0-1. Na de thee een gelijk opgaande strijd waarin DES pas in de slotfa se de strijd definitief besliste. Eindstand 0-4. in de 18e minuut 30. Na de thee is Holten beter gaan spe len door de juiste wissels toe te passen. Door een solo van H. Hofman werd het 31. Iri de 15e minuut werd het door Wis sink 32. De Rijssenaren waren geheel in paniek en Mol en Boode grepen deze kans om nog meer aan te vallen, maar paal en lat stonden succes oin de weg. De counter was gevaarlijk en vlak voor het einde werd het nog 42. Holten E2—RKSV El 1-0 Holten E 2 heeft afgelopen zaterdag de twee puntjes v/eer thuis gelaten. Het was een wed strijd, waarin beide achterhoe des domineerden. Vooral de achterhoede van Holten met Jan, Freddy en Hans probeer den telkens de voorhoede weer aan het werk te zetten. Erwin verdedigde zijn doelgebied uit stekend. Na acht minuten was het J. Nijland, die de bal op tijd afgaf aan J. Traanman, waarna J. Wansink het karv/ei afrondde en dat betekende 10. Na rust eenzelfde beeld en Holten hield bet tot het eindsignaal op deze stand. Zaterdag a.s. de zeer be langrijke wedstrijd tegen SWN. Zet hem op, jongens Holten El— Excelsior El 1-1 Holten E 1 moest afgelopen zaterdag genoegen nemen met een gelijkspel. Met de gedachte aan de spannende finalepartij van ons eigen toernooi wisten de jongens dat het een zware kluif zou worden. Excelsior trok meteen fel van leer, maar de achterhoede paste goed op. Het werd al spoedig anders. Het was Rene, die na ongeveer tien mi nuten de score opende meteen kogel in de uiterste hoek. Dat was een goeie opsteker om ver der te gaan. Maar even later werd het in eenzelfde situatie gelijk. Na rust werden aan bei de kanten nog wel kansen ge creëerd, maar doelpunten lever den deze niet op. Vermeldens waard is nog wel een prachtige voorzet van links, welke met een enorme snoekduik van Gert Jan net langs de verkeerde kant van de paal ging. Volgende keer be ter. Zaterdag a.s. moet er aange treden worden tegen koploper De Zweef. Holten E 3 behaalde tegen RKSV in Rijssen een zeer ver dienstelijk gelijkspel, al was de tegenstander niet helemaal com pleet. Blijf zo doorgaan, jullie zijn op de goede weg. Zaterdag een vierpuntenwedstrijd tegen Den Ham E 2. Holten F 1 behaalde in Enter tegen Enter Vooruit haar twee de punt. Door een totale omzet ting in de ploeg ging er iets meer kracht van uit. Er werd uit alle standen op het doel ge schoten, maar doelpunten ble ven uit, zodat de eindstand .00 was. Holten F 2 moest thuis de eer aan Sportclub Rijssen F 1 laten. Holten kwam na een 20 ach terstand nog wel terug, maar verder dan één doelpunt kwam men niet. Holten F 4 kon ook zaterdag niet- tot een overwinning komen tegen Haarle F 2. Het werd een regelmatige nederlaag. Geeft niets, jongens, zaterdag probeer je het weer opnieuw, misschien lukt het dan wel. Holten F 5 zette zijn succes reeks voort door het F 3 elftal van Haarle op een 0—0 stand te houden. Een verdienstelijk re sultaat. Er werd van beide zij den fel om de bal gestreden, waarbij zich soms enorme staal tjes voetbalkunst voordeden Jongens, ga zo door. Wie is de volgende, die één of meer pun ten kwijt wordt? Blauw Wit Dl de Zweef Dl 6-3 Dl heeft zaterdag zeer verdiend gewonnen van Excelsior D2. Door veel inzet wisten de Blauwwitters vanaf het beginsignaal het spel te bepalen. Talloze kansen deden zich voor en met iets meer durf om te schieten was de overwinning nog groter geweest. Doordat De Zweef na de rust niet terugkwam kon Dl ook in de tweede helft domineren. Na een ruststand van 3-1 werd de eindstand bepaald op 6-3. Blauw Wit El— Hulzense Boys El 4-0 Blauw Wit heeft de hele wedstrijd een sterk overwicht gehad en dit in 4 doelpunten (2 voor en 2 na de rust) duidelijk uitgedrukt. Het middenveld had meer greep op het spel en wist diverse uittrap pen op te vangen en meteen in de aanval te gaan. Een leuke wed strijd! Houden zo jongens! Enter Vooruit E2 Blauw Wit E2 3-3 In de eerste aanval wisten de gasten al te scoren 1-0, maar de Blauw Witters kwamen snel weer gelijk 1-1. Enter Vooruit liet het er ook niet bij zitten en namen weer een voor_ sprong van 2-1 doch voor rust maakten de Blauw Witters weer gelijk 2-2. In dit stadium van de wedstrijd hadden de Blauw Wit ters hun slag moeten slaan maar enkele goede kansen werden ge mist. Na rust verslapte de concentratie even in de Blauw Wit achter hoede, waarvan Enter V. goed ge bruik maakte en weer stonden de Blauw Witters achter 3-2. Des te meer bewondering voor de Blauw Witters die bleven vechten en voor de derde maal de balans in evenwicht brachten 3-3. Een stand waar 'n ieder tevreden mee was. In het bijzonder de Blauw witter H. Stam die alle drie goals voor z'n rekening nam. Excelsior F2 Blauw Wit F2 3*1 Het wordt eentonig maar weer hebben de jongens geen overwin ning kunnen vieren. Tegen een sterker Excelsior bleef de schade echter beperkt tot 2 goals, mede door het goede keeperswerk' van Jan Koning die met een stijf been toch nog veel ballen er uit hield. Het Blauw Wit doelpunt kwam uit een prachtige aanval over rechts die door goalgetter Hans B. op sublieme wijze werd afgewerkt. Blauw Wit F3 Nijverdal F2 1-1 Op Meermanskamp trad Blauw Wit F3 aan tegen F2 uit Nijverdal In de eerste helft heeft Blauw Wit enorm veel kansen gemist om Nijverdal aan een stevige neder laag te spelen, ruststand 0-0. Direct jia de aftrap zag Hans Dij- kink kans de stand op 1-0 te bren gen. De vreugde was echter van korte duur. Vlak voor het einde scoorde Nijverdal de gelijkmaker 1-1 't was een wat harde maar sportieve wedstrijd.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7