UAITEIIf illEIIUffDI Ah VsSI, Hill I IN\ NIMIWNKLnU De nieuwe kinderpostzegels en de wenskaarten liggen klaar Zondagsschool- meuws Openbare kennisgeving Grote tentoonstelling De Verzamelaar5 Open Bejaardenwerk Aan de Holtense bevolking Plakken als een allemans deugd Industrie vestiging vluchtelingen B IB BB B HB B BH IH^F B BH B BB n flB bb BBHh BB^ Voor de Gespreksavond Gemeente Holten Storten van pyin en afval j.' ibis Tafeltje dek je- Wie helpt er mee? (INGEZONDEN) MM HH KM BWI hH BffiB JU» Bw KH BB P™8biiibH BH HHf WÊÊB MSB BBS .ffgffffl MMSSsMKk WSBL^BM Eed. medewerker D. J. Mondeel. Hl H BQ0r MbSM B BB B IB AB B BB B BB Bni IB B Mf BB aaMHa MtMUIÊMMk EE^Br Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 mers, Gaardenstraat 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9per half jaar, 18per jaar Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad In hun antwoord aan de ge meenteraad naar aanleiding van de algemene beschouwin gen op de begroting van 1977 zeggen burgemeester en wet houders o.m., dat zij zich af vragen of het gewenst en noodzakelijk is industrieves tiging in onze gemeente met kracht te bevorderen. En zij voegen daaraan toe: ,,'n Ster ke stimulering van industrie vestiging in deze gemeente zou overigens ook niet passen bij de planologische taakstel lingen. Indien alle voorlig gende aanvragen om indus trieterrein zouden worden gerealiseerd, zijn wij genood zaakt om te zien naar nieuwe mogelijkheden voor indus trievestigingen.' Het college wijst er dan verder op, dat de gronden ten westen van de Aaltinksweg nabij de paral lelweg daartoe wellicht de mogelijkheid zouden bieden. Zonder dat met zoveel woor den te zeggen, geven burge meester en wethouders op een ander punt reeds een antwoord op hun eigen vraag. Elders in hun antwoord zeg gen zij namelijk, dat het aan tal personen in de Rijks groepsregeling Werkloze Werknemers (RWW) 44 en in de Werkloosheidsvoorzie ning (WWV) 62 bedraagt, waaruit valt af te leiden dat Holten meer dan honderd werknemers telt aan wie ar beid verschaft moet worden. We hebben nimmer onder stoelen en banken gestoken, dat het de taak is van het gemeentebestuur om te trach ten zijn werkloze ingezetenen aan arbeid te helpen. Een van de mogelijkheden is de indus trievestiging te bevorderen. Het wordt onder de huidige economische omstandigheden voor deze mensen steeds moeilijker om elders werk te vinden, omdat eigen bevol king daarvoor eerder in aan merking komt dan pendelaars van elders. Een situatie die zich heel sterk heeft voorge daan in de z.g. dertiger jaren, toen Nederland kampte met een werkloosheidscijfer van. over de vierhonderd duizend. Het zou ons inziens van een wijs beleid getuigen, wanneer de gemeente er toe zou over gaan de industrievestiging met kracht te bevorderen. Al noemen zouden burgemeester zwaren, dat Holten niet gro ter mag worden, dat men hier niet te veel industrie mag aantrekken en dat het hier landelijk moet blijven, moe ten naar het tweede plan ge bracht worden, om te trach ten arbeidsplaatsen te vinden en - niet te vergeten - te be- l houden voor onze werkloze ingezetenen. Als het zo is, zoals in het antwoord aan de gemeente raad wordt gesuggereerd, dat er nogal wat aanvragen lig gen om industrieterreinen, dan zal de bevolking graag willen weten, wat voor in dustrieën dat dan wel kun nen zijn. Zonder namen te noemen zouden buregmeester en wethouders al best eens kunnen zeggen, welk soort aanvragen er ligt en aan hoe veel mensen zij, op korte en lange termijn, werk zouden kunnen verschaffen, w.b.) Plakkers, in de zin van hardnekkig aanwezig blijven, zijn zelden populair. Maar de praktische plakkers en plaksters zijn met ingang 'van 16 november bijzonder welkom bij de verkoopkraampjes en postzegelloketten waar weer heel nuttig en ook fraai „plakmateriaal" aanwezig is. Uitzonderlijke post zegels, die iedereen nu eenmaal van tijd tot tijd nodig heeft: de nieuwe kinderpostzegels! Speciale zegels met een beschei den toeslag, waardoor iedereen de gelegenheid heeft mee te doen aan hulpverlening aan de jeugd. Het gaat om de jaarlijkse - unieke - campagne van het Neder lands Comité voor Kinderpost zegels, waarbij weer wordt ge hoopt, verwacht, dat er miljoenen beschikbaar komen voor jeugd bescherming; sociale, maatschap pelijke, medische en culturele zorg Vninderjarigen, die speciale begeleiding behoeven. Om de noodzakelijke extra's die buiten het subsidiepakket vallen. Een - hartverwarmende- - natio nale zaak! De honderdduizenden schoolkin deren zijn al aan de deur geweest met hun bestel-envelop. Op die 16e november begint de massale verkoop, met als centrale steunpunten bijna vierhonderd De huis aan huis collecte ten bate van de Aktie „Vluchteling 1976" heeft in Holten tot nog toe opgebracht 10.427,86. De op brengst bedroeg op vrijdagavond (telling o.l. Dorpsschool), 9598,56. Zaterdag 30 okt. en maandag 1 nov. kwam er nog 829,30 binnen. Het bedrag van 10.427,86 komt heer op 1,18 per inwoner. Zoals bekend was het streefbe drag ƒ1,25 per inwoner, maar ge rekend moet worden met: a. enkele tientallen woningen (met name afgelegen boerderijen) zijn niet bezocht. b. de collectanten ondervonden zo hier en daar moeilijkheden om'dat men op een aantal adressen de collecte-envelop niet had ont vangen. Volgende week hopen wij een ge specificeerd overzicht te geven van de opbrengst en de definitieve eindstand. plaatselijke comité's en de vele bereidwillige F»TT-ambtenaren. Men verkoopt ook fleurige wens kaarten, mede bestemd voor kerst en oud en nieuw. Die weeh be plakken met kinderzegels is hele maal „het einde". En de zegels zijn door kinderen ontworpen - een extra attraktie voor deze vijftigste „gouden" serie „voor het kind". Daarom: besteed daadwerkelijk aandacht aan zegels en kaarten. En wees vooral een gewaardeerd „plakker" of „plakster". In Holten verkrijgbaar bij de dames: F. v. d. Bovenkamp- Dijkstra, O. Deventerweg N. 7; A. van Dam-de Laat, Nagelhoutstraat 5; W. Dekkèr-Gerrits, Gaarden straat 37; P. K. Enklaar-van Andel, Jeuvlinksweg 1; T. W. Fransen-Lubbersen, Sparreweg 8; H. J'. Jongman-Boes, Houtweg 31; D. J. Megelink-Drijer, Kozakken- straat; B. C. Spiering-Buizer, Houtweg 33; W. Steinhauer- Mobach, Mr. G. Vixseboxsestraat 33; C. W. van Voorthuizen-Heij- mans, Fazantenweg 14. A.s. woensdagavond organiseert de Hervormde Gemeente een ont moetingsavond. Als gast is uitge nodigd pastoor Rademaker (van Nieuw Heeten en Holten), die met ons zak spreken over liturgie, leer en leven van de Rooms-Katholie- ke Kerk. We hopen in een onder ling gesprek te ontdekken wat ons wezenlijk gescheiden houdt, maar tevens waar we elkaar herkennen en. ons verbonden mogen weten. U bent hartelijk welkom,woens dag 10 november om 8 uur in „Irene" (zaal II). De Commissie De burgemeester van Holiten maakt bekend, dat door de heer A. Nijiand, Dijikerhoek 99, een aan vraag om bouwvergunning is in gediend voor het vergroten van een doorloopmelkstal en het bou wen van een schuur op het per ceel plaatselijk bekend ©ijkerhoek 99. Het bouwplan is echter in strijd met het bestemmingsplan buitengebied. Aangezien het bouwplan m s-rijd is met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestem mingsplan buitengebied bestaat "t voornemen met toepassing'van ar tikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te ver ieren van het geldende bestem mingsplan. Rechthebbenden op aangrenzen de en nabij gelegen gronden wor den hierbij in de gelegenheid ge steld gedurende 14 dagen, te reke nen met ingang van 5 november 3976. schriftelijke bezwaren in te dienen bij burgemeester en wet houders tegen toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening ton behoeve van het onderhavige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen l.iggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeen te-secretarie, afdeling algemene z'aken voor een ied'er ter inzage. Holten, 5 november 1976. De bur gemeester voornoemd, W. H. Enk« laar. Het komt herhaalde malen voor, dat langs wegen en op terreinen puin en afval wordt gestort. Dit is, zoals men zal begrijpen, niet toegestaan en veelal zal hiertegen dan ook van gemeentewege wor den opgetreden'. Wellicht ten over vloede wijzen wij er dan nogmaals op, dat het storten van puinen ander afval van grote omvang, waarvan men zich niet op de ge bruikelijke wijze kan ontdoen, kan geschieden op de gemeenschappe- - lijke stortplaats te Eisen onder de gem'eente Marfcelo aan de weg Markelo-Rij ssen In het belang van een schone gemeente Holten rekenen wij op aller medewerking. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burge meester, G. J. Langenfoarg, secre taris. 'iij H Op zaterdag 6 november 1976 van 10 tot 17 uur houdt de Nederlandse vereniging „De Verzamelaar" de eerste grote tentoonstelling met verzamelbeurs in de evenemen tenhal, Parallelweg te Borne. Deelnemers aan de tentoonstel ling: de heer G. L. Weber uit Utrecht met oude ansichtkaarten van Borne, Th. Stapele uit Hen gelo met ansichtkaarten, J. B. M. van Deth uit Utrecht met kermis- en draaiorgeldocurnentatie, mevr. Eicheilsheim uit Scherpenzeel met 100 jaar briefkaarten, A. Severein uit Heerjansdam met tram- en spoorwegen van Twente, G. J. Jonker uit De Steeg met speel- goedtreinen, Bekof uit Apeldoorn met speelgoeditreinen, P. J. Hees terbeek uit Wormerveer met post zegels, F. J. Keieer uit Enschede met alles over Robert Stolz, A. Aalders uit Almelo met bidprent jes, mevr. J. Wortelboer uit En schede met oude strijkijzers, T. Brands uit Enschede met bid prentjes en opgezette vlinders, II. Vasterman uit Amby met foto's van testbeelden televisie, L. J. R. Weiring uit Almelo met oude bankbiljetten en H. F. Buursink Tafeltje dek je - Wie helpt er mee! De werkgroep open bejaarden- werk is na een tijd van voorberei ding thans zover, dat het project ..tafeltje dekje" tot uitvoering is gekomen. Pannensets konden, Dank zij de spontane mede werking van zeer velen had de telling in de hal van de o.l. Dorpsschool een vlot ver loop en kwam, het eindresul taat snel op het bord. 55 uit Almelo met schilderijtjes met droogbloemen. Verzamelobjecten op de beurs Op bovenstaande beurs zullen de volgende verzamelobjecten zeker aanwezig zijn: postzegels, auto maatboekjes, eerstedagenveloppen, munten, bankbiljetten, stenen, mineralen, fossielen, schelpen, koralen, ansichtkaarten, lucifers- mérken, sigarenbanden, curiosa en vele andere objecten. Het is voor de eerste keer dat „De Verzamelaar" in het oosten van het land een dergelijk groot eve nement organiseert. Zie ook de annonce in dit nummer. Aan de ouders, Zoals u wellicht weet begint de "e kerkdienst van de Ned. Herv. Kerk na Dankdag weer om half Hotel „H otterman" dat per 1 oktober werd gesloten, en over enkele maanden zal worden gesloopt om plaats te maken voor een mo dern woon/winkelcentrum is maandag en dinsdag nog iveer open geweest om een cameraploeg van de N.O.S. gelegenheid te geven om de sfeer in en rond het oude dorpshotel op filmband vast te leggen. Als stamgasten waren hier bij o.a. aanwezig kapper Jo- han F. van Geenhuizen, ober Huub Brandt, Jan Oöster- kamp, Jan Hotterman en Jan Konijnenberg alle drie lid van de toneelclub O.C.H.) en de heer en mevr. Ten Berge. De film, die plm. twaalf mi nuten zal duren, zal woens dag 10 november ivorden vertoond in „Van gewest tot gewest" (N.O.S. Nederland 1 19.05-19.50 uur). elf. Wij sluiten ons met zondags school hierbij aan, en verwachten de zondagsschool-kinderen dan ook vanaf zondag 7 november a.s. om half elf in de Dorpsschool. Met vriendelijke groeten. Het zondagsschoolpersoneel dankzij subsidies van gemeente en kerken worden besteld, de keuken van de „Diessenplas" is paraat en bereid om extra porties warme maaltijden te bereiden, gezinnen waar door ziekte de verzorging van de inwendige mens in moei lijkheden is geraakt, worden reeds geholpen. Zo draait dan thans het tafeltje dekje voor de bejaarden in onze gemeente, ondanks 't feit, dat de aflevering van de bestelde pannensets nog op zich laat wach ten. De werkgroep is dus van start gegaan en is doende de problemen van ziekte in bejaarde gezinnen iets minder groot te doen zijn. De werkgroep heeft echter drin gend behoefte aan helpers en help sters, die bereid zijn in voorko mende gevallen omstreeks het middaguur de maaltijden bij de gegadigden aan huis te brengen. Een bescheiden vergoeding voor gemaakte autokosten kan worden gegeven. Het is van belang, dat er in alle delen van de gemeente met name van het dorp meer mede- wei'ksters en medewerkers worden gevonden, die omstreeks 12 uur even de helpende hand willen uit steken om in voorkomende geval len de maaltijden rond te bren gen. Men behoeft zich niet te bin den om elke dag paraat te zijn, het tegendeel is waar. Het gaat er om, dat men zich opgeeft, dat men in voorkomende gevallen, wanneer men niet door andere dingen ver hinderd is, bereid is bij te springen. De werkgroep heeft behoefte aan een lijst van medewerkers en me dewerksters op wie men een be roep kan doen. Het spreekt van zelf, dat, hoe langer deper lijst is, hoe minder van de aangeboden diensten ge bruik zal worden gemaakt. Zij, die bereid zijn dit vrijwilli ge werk te verrichten kunnen zich opgeven bij mevrouw C. P. K. Enklaar-Van Andel, Jeurlinksweg 1, Holten, telefoon 05483 - 1201 Het komt nog regelmatig voor dat advertenties en publikaties niet of onvoldoende gelezen worden, reden waarom ik mij tot u richt met het verzoek om deze mededeling goéd te lezen en er aan mee te werken om onderstaande tot een goede uitvoering te doen komen. Door de wijziging van het grof vuil ophalen binnen de bebouwde kom, eerst twee keer en nu 12 keer per jaar, wat een aanzienlijke verbetering is, is het u die dit aangaat, NIET toegestaan volgens een eerder gedane publikatie, gewoon huisvuil wat in gemeentelijke plastic zakken gaat, anders mee te geven dan in deze zakken met het opschrift: Gemeente Holten. Toch komt het voor dat dit in dozen verpakt of in andere zakken wordt aangeboden met het gevolg dat deze blijven staan, wat weer ergernis oproept bij de buren die wel de juiste regels volgen. Het is dus niet de bedoeling dat wanneer er grof vuil een keer per maand wordt opgehaald (wat gelijktijdig gebeurt met het normale huisvuil) het gewone huisvuil en OOK het vuil wat dus in plastic gemeentezakken kan, anders meegegeven wordt dan in zakken met op schrift „Gemeente Holten". Wat wordt er nu onder grof vuil verstaan: afval dat NIET na verkleining, verscheuren, in elkaar drukken enz. in de daarvoor bestemde zakken met opschrift „Gemeente Holten" kan worden aangeboden, zoals meu bels, stoffering, kachels, fietsen, vaten, tonnen, bussen (zonder inhoud)dus geen papieren dozen maar wel een goed bijeengebonden bos takken, planken e.d. (maximaal een meter lang). Onder grof vuil wordt NIET Verstaan: puin, afbraak, bomen en grote heesters, afval van winkels, kantoren en bedrijven (het zogenaamde bedrijfsafval) en indus trieel afval. Ik hoop dat u na dit gelezen te hebben zich aan de gestelde regels wilt houden en mocht het gebeuren dat de huisvuilwagen voorbij zonder dat u het merkte, u kunt het vuil alle werkdagen kwijt in de container aan de Waagweg (maandag tot en met vrijdag van 13 tot 16 uur en zaterdags van 13 tot 15 uur). Hopende u hiermee van dienst te zijn geweest.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1