Wedstrijdverslagen Blauw Wit Buitenspel-goal beslist Holten-Heino 0-1 Resultaten competitie volieybal- Mintonettc Blauw Wit Uitslagen Blauw Wit (pupillen) Programma SV Holten Programma sporthal t Mossink" Blauw Wit ondanks achterstand naar verdiende overwinning op D.Y.O. Bergruiter- nieuws week 30 oktober t/m 5 november Winst dames I Uitslagen SV Holten (junioren) HOLTENS NIEUWSBLAD 29 OKTOBER 1976 PAGINA 9 Ondanks een al snel opgelopen 0-1 achterstand is Blauw Wit er afgelopen zaterdag in geslaagd DVO met een nederlaag naar Almelo terug te sturen. Dank zij doelpunten van Jan Verveda en Wim Klein Nagelvoort bleven de punten in Holten en blijft Blauw Wit deel uitmaken van de groep die koploper BZSV (Borne) bedreigt. Direct na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter Nij- liuis uit Haaksbergen was het de Holtense ploeg die de leiding had moeten nemen toen Wim Klein Nagelvoort een droomkans kreeg maar door te lang treuzelen de bal niet achter de Almelose kee per kon krijgen. Beter deden het de bezoekers, want reeds in de achtste minuut werd de hechte Blauw Wit verdediging door een goede aanval over links uit positie gespeeld en de vrijstaande Anton Steyn kopte het leer tegen de tou wen (0-1). Blauw Wit was hierdoor gedwongen nog meer de aanval te zoeken, maar tevens de gasten de gelegenheid te geven om via snel le. tegenstoten gevaarlijk te. wor den. Nadat Anton Beldsnijder een van de weinige schoten uit de Hol tense voorhoede op de vuisten van de DVO-keeper had zien „stran den" ontstond aan de andere kant een gevaarlijke situatie toen uit 'n snel genomen vrije trap de Alme lose midvoor de bal in zijn bezit kreeg, maar opnieuw toonde de sterkspelende Jan Lohuis aan mo menteel in grote vorm te zijn en loste de zaak bekwaam op. Zijn x'ust en routine in de overigens vrij jonge achterhoede blijken elke week opnieuw van grote waarde. Ondanks het feit dat Wim Klein Nagelvoort en Gerax'd Kóópman nog goede kansen kregen op de ge- lijkmakex" bleef de stand tot de rust ongewijzigd. In de tweede mi nuut na de rust kregen de Alme- loërs de beste kans uit de wed strijd op 0-2 toen een verkeerde afspeelbal in de Blauw Wit verde diging een aanvaller alleen voor Blauw-Wit-goalie Trompetter bracht, maar samen met de ra zendsnel teruggekomen Geje Paal man kon orde op zaken worden ge steld. Nauwelijks een minuut la ter was het wedstrijdbeeld reeds weer totaal veranderd. Gerard Koopman forceerde een vrije trap en na aangeven van Beldsnijder schoot Klein Nagelvoort via de muur net naast het doel. Blauw Wit werd meer de spelbepalende ploeg. De DVO-defensie werd on zeker en de gelijkmaker hing in de lucht. Nadat in de 22e minuut (op nieuw) Wim Klein Nagelvoort een knappe omhaal net naast het doel zag gaan verving trainer Willems Seino Lohuis door Jan Vexweda, die door een enkelblessure niet in de basisopstelling stond. Meteen daarop kon 't in grote getale aan wezige publiek juichen want in de 26e minuut kopte hij, na een voor zet van de bijzonder hardwerkende en goedspelende Gerard Koopman, de bal beheerst in 't Almelose doel (1-1). Blauw Wit wilde meer en de steeds paniekeriger spelende Al- meloërs verloren bijna elke bal. In de 27e minuut schoot Koopman SENIOREN: S.C. Denekamp. Blauw Wit 2.30 uur v: 12.30 u.; Excelsior 8-Blauw Wit 2 1.0 u. v: 12.15 u DES 7- Blauw Wit 4 1.00 u. v: 12.00 u.; Blauw Wit 5-Sp. Rijssen 8 1.00 u Blauw Wit 6-DES 5 11.00 u. JUNIOREN: Blauw Wit Al_Nijverdal A2 3.00 u.; Blauw Wit Bl_de Zweef BI 1.00 u.: Holten Cl-Blauw Wit Cl 2.45 u.; Blauw Wit Dl-Excelsior D2 1.30 PUPILLEN: Blauw Wit El-I-Iulzen El 10 00 u.: Enter V. E2-Blauw Wit E2 12,00 v: 11.15 u.; Excelsior F2-Blauw Wit F2 10.00 u. v.: 9.30 u.; Blauw Wit F3-Nijverdal F 2 11.00 uur. SVVN A 2- Blauw Wit A 1 18 Het nog puntloze SVVN A2 was ook voor de Blauwwittersrgeen en kel probleem. Voor de rust bleef de score nog beperkt tot 3-0 maar na de pauze regende het doelpun ten. Door een zuiver buitenspel- doelpunt kon SVVN de eer nog enigszins redden. Voor de vierde keer dit seizoen bleef Al bij het achtste doelpunten sterker. Het team staat nu samen met Excel- sior A2 op de bovenste plaats, en zal ervoor blijven knokken om de ze plaats te behouden. Enter Vooruit D l Holten D 1 0-5 Het Dl elftal heeft j.l. zaterdag wederom een goede prestatie gele verd door de uitwedstrijd tegen Enter V. met ruime cijfers te win nen, waardoor de goede positie in de kopgroep werd verstevigd. In de eerste helft was Holten steeds in de aanval, maar de voorhoede kon haar „draai" nog niet vinden, want ze scoorde slechts één doel punt. Na de pauze liepen de jon gens echter hard van stapel, en binnen tien minuten was de stand al opgevoerd tot 0-4 mede dank zij het goede werk van Albert. Het gehele elftal was goed op dreef en de thuisclub kwam namelijk meer over de middellijn. Het was ten slotte Gerrit, die het vijfde doel punt op zijn naam bracht, a.s. Zatei'dag krijgt de ploeg het een stuk moeilijker, want dan komt het sterke Enter Dl op be- 1'. zoek. Blauw Wit C 1 Sp. Rijssen C 1 4 2 Blauw Wit Cl heeft in een vlotte wedstrijd haar tegenstander Sp. Holten E 3 Blauw Wit E 2 0-1 In de plaatselijke derby hebben de Blauw Witters twee puntjes weten té pakken. Voor rust 'was het een gelijk op gaande strijd, met voor Blauw Wit,de meeste kansen. Ver in de tweede helft was het André Mooiweer die uit een cor ner de bal hoog in kopte. Een ver diende overwinning. Ga zo door jongens. Holten F 2 Blauw Wit F 1 0 5 Na de ovex'winning van vorige week had Fl de smaak te pakken. Ze traden vol vechtlust aan tegen Holten F2. Het werd voor F1 een goede wedstrijd. Met rust was het al. 3-0. Na de ï-ust zetten de Blauw Witters hun offensief voort en de moeite wei'd goed beloond, eind stand 0-5. Goed gedaan jongens! Houen zo! Blauw Wit F 2 Enter F 3 0-1 Net zoals do voxige keer kon F2 ook nu niet van Enter F2 winnen. Ondanks goed spel van onze mid denvelders konden we onze voor hoede, die wel erg veel in de buitenspelval liep, weinig uitge speelde kansen bieden. Onze kee per maakte slechts een foutje en dat betekende gelijk een doelpunt. De tweede helft was voor Blauw Wit maar meer dan een goed schot van Hans Bekkernens zat er toch niet in. RV F 2 Blauw Wit F 3 0-3 Voor de jongens uit Rijssen was het'moeilijk om tegen Blauw Wit te voetballen. Het sterke Blauw Wit wist de bal voortdurend rond het strafschopgebied van RV te houden. Hans Dijkink was de eer ste die kans zag de bal tussen de doelpalen van Rijssen te krijgen. Na de rust kwam in de spelver- houding geen verandering. Door de panieksituaties die soms voor het doel van RV ontstonden, maakten zij de fout in eigen doel te scoren, 0-2. Blauw Wit was met de 2-0 nog niet tevreden en in de laatste minuut bepaalde Robert Hek de eindstand op 3-0, de bal langs de keeper maar via de binnenkant paal 'kwam de bal weer in het veld- Maar nauwelijks 5 minuten later gaf Wilco Dikkers een goede pass aan Klein Nagel voort die eerst de bal vrij maakte en toen op de hem eigen wijze te gen de touwen knalde tot grote vreugde van alle Blaw-witters (2-1). Na dit doelpunt voelde DVO dat alleen door massaal aanvallen nog iets te redden was en inder daad moest Blauw Wit tei'ug. Maar onder leiding vande uiterste rust uitstx-alende Jan Lohuis ble ven Henk Bolink, Bert Schipper en Géjé Paalman overeind. Bewonderenswaardig was de inzet van de middenvelders die eerst 60 minuten voluit offensief hadden gespeeld en nu nogmaals gedwon gen werden ruim een kwartier lang mee te verdedigen. Maar (vooral) Jan Kolkman, de aan een oog gewonde Beldsnijder en Wilco Dikkers konden dit opbrengen en toen scheidsrechter Nijhuis, na ruim twee minuten razend span nende extra speeltijd, affloot ver- lieten elf dolgelukkige Blauwwit ters het hoofdveld van „Meer manskamp". De stand in de le klasse TVB: ZATERDAG 9.0010.00 Personeel NMB (volleybal). ZONDAG 11.0016.30 Zaalhandbalcompetitie. MAANDAG 19.0022.00 Zaalvoetbalcompetitie 19.00 Twenthe 1—Blauw Wit 1; 20.00 NEO 1—Twenthe 3; 21.00 GFC 1—SVZW 1. 22.0023.00 Tennisclub Holten. DINSDAG 16.30—18.30 18.30—22.30 SV Holten. Volleybalvereniging Mintonette. WOENSDAG 17.00—19.00 ZVV Blauw Wit. 19.0020.00 Zaalhandbalvereniging Nieuw Heeten. 20.0022.30 Badmintonclub Holten. DONDERDAG 17.00—19.00 SV Holten. 19.00- 21.00- -21.00 -23.00 BZSV 6-11 Vesos 6- 6 Blauw Wit 6- 9 Daarle 6- 5 Sc Rijssen 6- 9 Eversberg 6- 5 PSV 6- 8 MVV '69 6- 3 Daarlerv. 6- 7 Boswinkel 6- 1 DVO 6- 7 Denekamp 6- 1 VRIJDAG 18.00—19.00 19.00—22.00 22.00—24.00 Hockeyclub Holten. Deventer Hockey Vereniging. Majorettes HMV. Volleybalcompetitie. Tennisclub Holten. Rijssen Cl geen enkele kans op winst gegeven. Reeds na .30 sec. was het v, d. Voet die de score opende (1-0). •Het - initiatief bleef van Blauw Wit uitgaan en door vooral goed middenveldspel van Klein Nagel- voort en Sehuppert die de situatie goed in handen hieldën, konden v. d. Voet en Beldman scoren. Doordat de Blauw Wit achter hoede in de slotfase nogal eens blundex-de kon Sportclub nog in lopen tot 4-2. DES D 2 Blauw Wit D 1 3 3 Met een vrij stevige zijbries, nïaar onder ovex'igens ideale weersomstandigheden heeft Blauw Wit dl een uitstekende uitwed strijd gespeeld tegen DES d2 (Nij- verdal). Met formidabele inzet en dankzij een taktisch perfect team- spel legden de Blauw Witters, reeds vanaf het beginsignaal, goed voetbal op de uitstekend bespeel bare grasmat waardoor DES vrij wel constant in moeilijkheden yer- keerde. Blauw Wit voelde dat het ging lukken en lanceerde tot twee maal toe „killer" Kolkman die feilloos wist te scoren. Helaas werd de Blauw Wit verdediging daarna wat minder attent, waar van DES meteen profiteerde, ter wijl de scheidsrechter daarna een wat dubieuze penalty aan DES toekende 2-2. Nadat de uitstekend spelende Dicky Aanstoot wegens een bloed neus het veld moest ruimen, bracht Jan Vrugteveen de stand op 2-3 voor Blauw Wit maar in de eindfase kwam DES toch nog ge lijk. Blauw Wit dl heeft taktisch uitstekend gespeeld maar kwam conditioneel nog iets tekort. Dit nog even „bijstellen" en de suc- zullen zeker komen! SENIORENLemelerveldHolten 2.30 uur: Holten 2Tukkers 3 10 uur; Holten 3SDOL 2 10 uur; Achilles 6Holten 4 11.45 uur ver trek 10.45 uur; Tubantia 5Holten 5 10 uur vertrek 9 uur; De Zweef 7Holten 6 10.30 uur vertrek 9.30 uur; Holten 7de Zweef 5 11.45 u; Holten 10—Holten 8 10.30 uur; Hol ten 9Holten 11 10.30 uur; Holten 12—RKSV 5 10 uur. JUNIOREN: Stevo Al—Holten Al 3 uur vertrek 2 uur; Holten A2 DES A2 3 uur; Holten BISp. Rijssen BI 3 uur; Excelsior B3 Holten B2 1.15 uur vertrek 12.30 u; Holten Cl—Blauw Wit Cl 2.45 uur; Holten Dl—Enter Dl 1.30 uur; Nij- verdal DlHolten D2 1.30 uur ver trek 12.45 uur. PUPILLEN: Holten El—Excelsior El 11 uur; Holten E2—RKSV El 10 uur; RKSV E2—Holten É3 10 uur vertrek 9.30 uur; Excelsior E4 Holten E4 10 uur vertrek 9.30 u; Enter V F1Holten F1 II uur ver trek 10.15 uur; Holten F2Sp Rijs sen F1 10 uur; Haarle F2Holten F4 11 uur, vertrek 10.15 uur; Hol ten F5—Haarle F3 11 uur. Holten F3 is vrij. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft het be zoekende Heino de puntjes mee naar huis genomen en het is grotendeels aan haar achterhoede te wijten dat de thuisclub niet tot scoren is gakomen. Speciaal haar aan voerder-stopper Fühler was een rots in de branding en inspireerde zijn medespelers, die hard voor de zege hebben gevochten en veel werk heb ben verzet. De Holtenaren speelden te traag en de opbouw van hun aanvallen liep over veel te veel schijven, het geen een kolfje naar de hand van de 1-Ieino-ploeg was. In 't bijzon der Holtens aanvoex-der André Dekker bezondigde zich aan te veel solo-spel waardoor z'n mede spelers te vaak voor niets in de diepte sprintten en zodoende in de buitenspel-val liepen. In Holten's voorhoede moest het midvoor Joh. aangezien BLAUW WIT 2 SVVN 4 11 Een thuisspelend Blauw Wit 2 kon in de le helft tegen SVVN 4 geen vuist maken. De inzet was wel aanwezig, maar de afwerking en de balcontrole waren zonder meer slecht. Toen de zeer nerveus lei dende scheidsrechter SVVN een strafschop toekende leek het Blauw Wit helemaal niet meer te lukken. Na de th.ee was er echter een heel ander speibeeld te zien. Blauw Wit kreeg haar zelfvertrou wen terug en Beldman zag zijn kopbal tegen de lat. Stam werd vervangen door Riet berg en de Blauw Witters kregen een strafschop te nemen, welke door Beldman feiloos werd ver zilverd. Eindstand 1-1. BLAUW WIT 3- EVERSBERG 5 6 0 Blauw Wit 3 moest zaterdag een ingelaste wedstrijd spelen tegen het nieuw ingedeelde Eversberg 5. Vooral in de eerste helft heeft het derde enorm veel kansen ge had om Eversberg naar een grote nederlaag te spelen. Ruststand 1-0. Op zaterdag 30 oktober wordt door de LRV „De Bergruiters" een samengestelde wedstx'ijd georgani seerd, die zal bestaan uit dres suur, springen en een cross country. De wedstrijd wordt ge houden op de terreinen van erve Zandvoort aan de Pastoriestraat. Voor de cross-country, die 's mid dags gehouden wordt, zijn enkele landeigenaren in de Beuseberg zo vriendelijk geweest hun gronden beschikbaar te stellen. De Bergruiters strijden hier om het clubkampioenschap 1976, ter wijl ook divei'se andere verenigin gen zijn uitgenodigd om aan de wedstrijd deel te nemen. Na de thee liep het allemaal wat beter en moest Eversberg met 'n 6-0 nederlaag naar de kleedka mer. Voor Blauw Wit scoorden Maneschijn (2x), Kuperus (2x) en Struik (2x). BLAUW WIT 4 ENTER VOORUIT 6 13 Op Meermanskamp moest Blauw Wit 4 aantreden tegqn het gelijk waardige Enter Vooruit 3. Vooral in de le helft ontbrak het aan Blauw Witzijde aan een afwerker, hoewel er wel degelijk goede kansen waren. Theestand 0-2. Na rust eenzelfde speibeeld, maar nu een iets feller Blauw Wit dat nu ook tot scoren kwam. Het geheel dat onder 'leiding van scheidsrech ter Beukenkamp een sportief ka rakter droeg eindigde met een 1-3 nederlaag voor de Blauw Witters. EVERSBERG 2- BLAUW WIT 5 9 1 ln Hulzen waar Blauw Wit 5 moest aantreden tegen het vorig seizoen gedegradeerde Eversberg 2 is het een zeer eenzijdige ver toning geworden. Op dit kleine veld dat voor vele tegenstanders een struikelblok is, lukte ook van de Blauw Witters geen enkele pass, terwijl de Eversbergers er lustig op los scoorden. Ruststand 5-0. Na rust werd Blauw Wit's eer gered door Gerard Kolkman (5-1). Maar Eversberg wist voor het laatste fluitsignaal de eindstand op 9-1 te brengen. VESOS 5 BLAUW WIT 6 6-3 Blauw, Wit 6 dat in Hellendoorn Vesos 5 ontmoette begint enigs zins in haar ritme te komen. Werd er in vorige wedstrijden moeilijk gescoord, deze morgen wisten de Blauw Witters 3 doelpunten te ma ken. Vooral door een goede team geest en volledige inzet van ieder een werd deze wedstx'ijd ondanks de nederlaag een succes. Na een ruststand van 4-1 werd de eind stand tenslotte 6-3. De drie doel punten werden gescoord door Reitsema, De Jong en Avezaalh. voornamelijk van Veneklaas komen, beide buitenspelers zich steeds de bal lieten ontnemen en te weinig doorzettingsvermogen toonden om de aanvallen gevaarlijk te maken. In de eei'ste helft had Holten een licht overwicht en doelman Oud Ammersveld kreeg veel werk op te knappen, wat hem goed af ging- Na ruim tien minuten kreeg de thuisclub enkele goede kansen, toen de actieve en Holtens beste speler Joh. Veneklaas de bal hard tegen de keeper opschoot wat door broer Henk nog een keer werd herhaald. Na dit „opsteker- tje" kreeg Heino meer vat op het spel, ook al omdat het midden veld van Holten veel bleef „han gen", waardoor de voorhoede te weinig steun ondervond. Halver wege de eerste helft nam Heino de leiding toen de Holten-achterhoede bleef staan voor buitenspel, de grensrechter vlagde, maar mid voor Harry Pauw mocht van de overigens goed fluitende scheids rechter Wolf uit Apeldoorn door gaan en lepelde de bal over de uit lopende doelman Wissink in het lege doel (0-1). Ondanks protesten van Holten- zijde werd het doelpunt toegekend, hoewel de scheidsrechter na af loop toegaf, dat het toch wel bui tenspel was geweest. Bijna was de achterstand nog vergroot, toen Dekker bij een op bouw van Holten de bal onnodig verspeelde en rechtsbuiten Jansen een unieke kans kreeg, doch zo verschrikt was van dit buiten kansje, dat hij de bal ver naast het doel schoot. Vlak voor rust kreeg Oolbekkink nog een mooie kans toen stopper Fühler over de bal ti-apte, maar zijn schot ging langs het doel. Na de thee was Holten steeds in de aanval en kreeg de Heino- achterhoede het zwaar te verdu ren. Doelman Oud Ammersveld stak in goede voi'm en keerde di verse schoten en kopballen van Veneklaas - Huzen - Dekker en de ingevallen Egberts. De Holtense middenlinie gaf haar voorhoede veel meer steun dan in de eerste helft, maar ook dit pressie-voetbal bracht geen succes en de Heino-achtei'hoede wist al het gevaar, zij het vaak met kunst en vliegwerk, te keren. Zij wax-ën het voornamelijk die hun ploeg twee kostbare puntjes be zorgen. De wedstx'ijd werd door ca. 800 toeschouwers bijgewoond en in een spoi'tieve sfeer gespeeld. I-Ioltcn El ging afgelopen zater dag bij Enter V. op bezoek en bracht een punt mee. Het was een niet al te beste wedstrijd van Hol ten, maar paal en lat stond wel succes in de weg. Enter V. kwam met 1-0 voor maar dit werd in de laatste minuut nog recht getrok ken door een keihard schot van Gert Jan dat via een eigen spe ler en de doelman binnenkant paal in het doel belandde. Holten E3 kon het in de plaatse lijke derby niet bolwex'ken en moest een 1-0 nederlaag incasse ren tegen het E2 elftal. Holten F1 moest deze keer ook weer het onderspit delven tegen Enter Fl. Jongens laat het er niet bij zitten en probeer zaterdag weer met volle inzet te spelen. Het lukt vast nog wel een keer, de eex'ste overwinning te behalen. Holten F2 moest evenals E3 aan treden tegen Blauw Wit en wel tegen het Fl elftal. Het werd een verdiende nederlaag al was 'de uitslag wel een beetje aan de ho ge kant. Het valt ook niet mee als je bij allemaal Fl elftallen Afgelopen vrijdagavond speelde het eerste damesteam een thuis wedstrijd tegen het laag geklas seerde Krekkers 2. De dames van Mintonette begonnen fanatiek en leuk spelend. Maar plotseling was daar weer die voor de dames nog typerende inzinking waardoor de Almelose dames weer op gelijke hoogte kwamen. Na een time-out gelukte het Mintonette de set met 16.14 in de wacht te slepen. In de tweede set werd er aan beide kanten matig gespeeld waarbij de Holtense dames door een betere smash en taktische balletjes ver diend met 15-12 wonnen. De derde set was duidelijk voor Mintonette die, mede door goed verdedi gingswerk, een selwinst van 15-7 behaalden. Ondanks de winst zal het team nog meer een eenheid moeten worden om de hoger ge plaatste teams voldoende tegen stand te kunnen bieden. Stand: Aristoi 3 4-8. Vrjvo 4 8 Volley W 4-8, Rivo 3-5,. Mintonette 4-5, Dynamo 3-2. Verdan 3 3-2. Markelo 2-0. Syrphus 2 3-0, Krek kers 2 4-0, SWN 4-0. VERLOREN BEKERWEDSTRIJD Maandagavond 25 oktober trad het eerste damesteam aan tegen Pollux in Oldenzaal. Het ging dit keer om een bekerwedstrijd. De dames van Mintonette waren prcies half acht in de Oldenzaalse sporthal waardoor het inspelen er bijna geheel bij inschoot. Nauwelijks warm gedraaid begon men de eerste set. Al spoedig stond Mintonette achter met 5-0. Een time-out bij de stand 9-2 voor Pollux mocht niet baten. Pollux maakte de set af met de setstand van 15-5. Mintonette had nu gezien hoe het niet moest en probeerde in de tweede set met een andere opstelling vat te krij gen op het gevarieerde aanvals- patx'oon van Pollux. In het begin lukte dat wel en de Holtense da mes bereikten een 0-4 voorsprong. Maar de aanvallen van Pollux, die veelvuldig door het midden kwamen, werden nauwelijks al- geblokt zodat Mintonette de voor sprong af moest staan. Via 7-6 en 12-8 maakten de Pollux-dames de set uit met 15-11. In de derde set begon Pollux met de opslag. Deze werden steeds zeer slecht opgevangen in het ach terveld van Mintonette. zodat de Holtense dames in een mum van tijd tegen een 7-0 achterstand aankeken. Een time-ouf kon hier in geen verbetering brengen. Er was totaal geen (volleybal) spel meer te signaleren. De passes wax-en slecht; set-ups waren niet goed en er werd niet gesmashed. Zodoende werd het 14-0 voor Pol lux. Het laatste punt werd ook al gescoord maar werd teruggeno men omdat er twee wildvreemde dames door het speelveld van Mintonette kuierden. Dit had de scheidsrechter eerst niet gezien maar liet na uitleg de opslag op nieuw nemen die Mintonette te rughaalde. Een totale 15-0 afgang werd Mintonette nu bespaard want ze scoorden nog drie punt jes. Setstand 15-3. Met dit verlies is Mintonette uitgebekerd. Zater dag wordt, er in Denekamp een competitieduel gespeeld tegen Syrphus. WINST HEREN 1 Het eerste herenteam won vrijdag jl. zijn competitiewedstrijd legen Holyoke 2 met 3-0. WINST HEREN 2 Mintonette 2 speelde vrijdag avond jl. haar thuiswedstrijd te gen Flash 6 dat met Mintonette 2 de vijfde plaats deelde (vóór deze wedstrijd). De eerste twee sets werden zeer duidelijk door Min tonette gewonnen. De setstanden spreken duidelijke taal; 15_7 en 15-5. Maar in de derde set kwam Flash 6 verrassend sterk terug en het won deze set met liefst 3-15. Hierdoor was een vierde set nood zakelijk; deze werd weer door de Holteharen gewonnen met 15-7. Al met al een verdiende overwinning. Stand: Mintonette 1 59; Rivo 4 24; Flash 5 24; Mintonette 2 3—4; Markelo 1 3—3; Flash 4 2—2; Markelo 2 2—2: Flash 6 3—2. Ho lyoke 2 5—2; Rivo 3 2—0; Evers berg 30. DAMES 2 VERLOREN Vrijdagavond 22 oktober speelde Mintonette 2 een thuiswedstrijd te gen Holyoke 2. De eerste set ver- bent ingedeeld, maar moed hou den. Holten F3 moest ook al met een nederlaag genoegen nemen en we.i tegen Excelsior F2. Holten F4 kwam met negen tref fers om de oren terug van Sp. Rijssen. Laat je niet door deze uitslag van de kaart brengen en probeer er iets goed van te ma ken. Holten F5 behaalde een verdiens telijk gelijkspel bij Nijverdal F2. Een goed resultaat van deze nog onei-varen jongens, die hun beste beentje voorzetten en een goed resultaat pi'oberen te halen. liep zeer slecht voor Mintonetle. Holyoke had al- gauw een voor sprong en werd winnaar met 7-15. Door goed samenspel in de tweede set verraste de Holtense ploeg Holyoke. Mintonette won verdiend met 15-2. In de derde en vierde set was weinig meer van het samenspel te merken. Door slordig spel verloor Mintonette via 3-15 cn 7-15 met de cijfers 1-3 de wedstrijd. Stand: Flash 3 36: Rivo 2 24; Eversberg 34: Holyoke 2 34; Flash 4 2—2; SWN 2 2—1; Min tonette 2 31; Markelo 2 10; Flash 5 3—0. MEISJES JUNIOREN Vrijdagavond 22 oktober speelde het meisjesteam een thuiswedstrijd tegen Flash A uit Nijverdal. Deze werd verloren met 0-3. De eerste set begon met een goe de opening van Mintonette (7.0), maar door een goed blok en kei harde smashes van Flash begon Mintonette ongeconcentreerd te spelen en de set eindigde met 15-7 in het voordeel van Flash A. De tweede set werd een 0-15 ne derlaag doordat de bal in het ach- terveld niet goed werd opgevangen en waardoor er ook geen goede aanvallen werden gevormd. De" derde setbegonnen de Holtense meisjes evenals de eerste goed, maar na een 8-4 tussenstand ging het bergafwaarts en ook deze set eindigde in het nadeel van de Min tonette meisjes (15-9). Stand; Volley A 4—8; Flash A 3—6; Rivo A 4—6; Mintonette 3—3: Holyoke 3—3; Flash B 3—2; Vol ley B 42;; Eversberg 21; Flash C 3—1Rivo B 3—0. JONGENS JUNIOREN Het jongensteam van Mintonette verloor vrijdagavond j.l. van Flash A in een competitieduel met 0-3. Stand: Coppejans A 36; RAC 36; Flash A 46; Coppejans B 34; Rivo 34; Flash B 44; Volley A 5—4; Volley B 40; Min tonette 50. VOLLEYBAL PROGRAMMA Zaterdag 3 oktober: Syrphus 2_ Mintonette dames 1 (16.30 uur. Denekamp)Rivo A-Mintoneiie meisjes (15.30 uur. Rijssen; Rivo- Mintonette jongens (15.30 uur, Rijssen). Maandag 1 november: Rivo 4- te meisjes-Flash C (19.00 uur); Mintonette heren 2 (20.00 uur, Nijverdal). Vrijdag 5 november: Mintonet- Mintonette jongen-RAC (19.00 u.). Mintonette dames 2-Markelo 2 2 (20.00 uur). Mintonette heren 2- Mai'kelo 1 (20.00 uur). Mintonette heren 1-Markelo 2 (20.00 uur). Holten A 1-De Zweef A 1 0-2 In een zeer matige wedstrijd heb ben de A junioren verdiend verlo ren van een heus niet sterke te genstander. Het was vooral de in zet van de ploeg uit Nijverdal, die de doorslag gaf, waar de Holtena ren maar een slap 'spelletje tegen over zetten. De thuisclub speelde zeer onsa menhangend en de spelers leden veel balverlies.' De Zweef kwam reeds spoedig aan een gelukkige voorsprong toen Holten's doelman de bal bij het uittrappen tegen 'n tegenstander opschoot, waardoor de bal in 't lege doel rolde (0-1). Holten A kreeg hierna wel een overwicht, maar de trapvaste achterhoede van de Zweef had het niet al te moeilijk met de vaak trage en doorzichtige aanvalsac- ties. Na de pauze gaf de strijd een zelf de patroon als in de eerste helft en uit een counter aanval, waax'bij de Holtense achterhoede niet op haar qui-vive was, gelukte het de midvoor van De Zweef om doel man Rietberg te passeren (0-2). De strijd was gestreden en de A- junioren doen er goed aan zich wat te bezinnen, want dat de ploeg tot veel betere prestaties in staat is hebben de eerste vier wedstrij den in deze competitie wel bewe zen. Wij wachten in spanning af. Holten B 2 SVZW B 2 1-1 Evenals in de voorgaande wed strijd wilde het in de eei'ste helft niet zo erg lukken bij de thuisclub en het wai'en de Wierdenaren, die de toon aangaven. Dank zij goed werk van Holten's achterhoede, speciaal doelman en stopper, bleef de score dubbelblank. Na rust was 't spelpeil (wat zat er in de thee?) een klasse beter en werden er veel kansen gecreëerd maar het maken van doelpunten is iets waar zeker meer Holten teams moeite mee hebben, SVZW nam welis waar een voorsprong, door een doelpunt waaraan een buitenspel „luchtje" zat. Het was echter Hol ten's uitblinker Herman Deyk, die een wegens hands toegekende strafschop benutte en de stand weer in evenwicht bracht (1-1). Hoewel Holten hierna nog gevaar lijk kwam opzetten, bleef helaas 't winnende doelpunt uit. A.s. zater dag is er een kansje op de beide punten tegen rode lantaarn-drager Excelsior B3, mits de strijd niet te gemakkelijk wordt opgevat-

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9