PvdA-fractie tijdens de algemene beschouwingen pas 65 voor wie» wat, hoe, waar PAS 65 Beslissingen in de politiek zaak van burgers zelf 'C5\L5- -,o v^vV HOLTENS NIEUWSBLAD 29 OKTOBER 1976 PAGINA 5 Tijdens de jl. maandag gehouden algemene beschouwingen op de ontwerp gemeente- en bedryfsbegrotingen voor het dienstjaar 1977 maakte de PvdA-fractie van de gelegenheid gebruik om, over de hoofden van het college heen, de burgers nog eens duidelijk te maken om welke politieke vragen het in een progressief beleid in feite gaat. Nadat de PvdA-fractie, bij monde van de heer H. Meerman, een welgemeend compliment had toegezwaaid aan allen die aan het tijdig gereedkomen van de begrotingen voor 1977 hun steentje hebben bijgedragen, gaf hij uitvoerig overzicht van de problemen waarmee de wereld van vandaag te maken heeft. De heer Meerman zei hierover: „Onze fraktie constateert met zorg in een tijd te leven, welke in toe nemende mate wordt bedreigd door door de aanwezigheid en toene mende verspreiding van massale vernietigingswapens, door de steeds groter wordende kloof tussen ar me en rijke landen en door het gevaar van milieurampen als ge volg van een zich versnellende groei van de wereldbevolking, technologie en industriële produk- tie. Bedreigingen welke allen, die ervan kennisnemen, verontrusten en vervullen met bange vragen voor de toekomst. Een toekomst, die door velen duister wordt inge zien als het gaat om vragen van oorlog en vrede, bevolkingskwes ties, vervuiling van bodem, lucht en water, uitputting van de na tuurlijke hulpbronnen, de voort woekerende, welhaast wereldom vattende geldontwaarding, toene mende ongelijkheid tussen arme en rijke landen en een blijkbaar hardnekkige aarzeling in de we reldeconomie met een stugge, vrijwel niet terug te dringen ar beidsreserve tot gevolg. Wij signaleren deze ogenschijn. lijk vèr van ons bed liggende be dreigingen omdat ze, ten diepste gezien, alles te maken hebben met een vredige samenleving, óók in een kleine gemeente aan de voet van de 1-Iolterberg. Want al deze bedreigingen roepen voor velen, óók in Holten, een gevoel van on veiligheid en een niet al te roos kleurig toekomstbeeld op. Het meest verontrustende in al deze ontwikkelingen is voor veel mensen het gevoel, dat in al deze zaken beslissingen worden genomen door kleine groepen elitaire machthebbers over de hoofden van de gewone burger heen en buiten hen om; het gevoel van geen in vloed te kunnen uitoefenen op de gebeurtenissen. Om het geheel wat dichter bij huis te halen, mijnheer de voorzit ter, hoorden wij bij de opening van de sporthal uit uw mond niet eenzelfde geluid toen u het pro testbord in de hoogte stak tegen de betutteling en de traagheid in beleid van hogerhand?" Teken van hoop „Maar gelukkig constateren wij ook tekenen, die moedgevend zijn voor de toekomst. V7ij hebben ook de indruk te leven in een periode, die de afsluiting betekent van een p@Jit*eke stijl, waarbij beslissingen worden genomen buiten de indivi duele burger om. De tijd van pro- dulctie lijkt voorbij. Het inzicht wint terrein dat economische groei leidt tot steeds méér goede ren, welke steeds sneller ver nieuwd moeten worden. Meer auto's op steeds grotere wegen plegen een steeds sterker aanslag op on ze schaarse ruimte en leefmilieu, terwijl de natuurlijke hulpbronnen daardoor al te snel uitgeput raken. Het produktieproces zal daarom ondergeschikt gemaakt moeten worden aan de voorwaarden voor een menswaardig bestaan in een leefbaar milieu voor iedereen. Het accent van kennisoverdracht en prestatiedrang zien we langza merhand verschuiven naar een ontwikkeling van kreativiteit. Dit zal uiteindelijk een welzijns beleid mogelijk moeten maken, waarbij de drang tot wedijver plaats maakt voor ontspannen sa menleven". Nieuwe generatie „Te midden van dit verande ringsproces in maa|schappijstruk- tuur zien we een generatie opko men, die het recht opeist te kun nen mee-beslissen over de eigen toekomst. Tijdens de laatst gehou den ledenvergadering van onze af deling constateerden wij met dank baarheid hoe onze leden zich aan dienden met het verzoek blijvend met onze fraktie te mogen mee denken bij onze standpuntbepaling in deze raad. Wij zijn daar dank baar voor, want alleen dan wordt de politiek eindelijk een zaak van de mensen zelf. Dan alleen mag men ook verwachten, dat men be reid is de offers te brengen, welke voor een vooruitstrevend beleid on vermijdelijk zijn. Wij zijn dan ook voornemens het komende jaar hard te werken aan het vraagstuk hoe wij de inspraak van onze leden het beste tot zijn recht kunnen laten komen, zodat de burgers zich be ter herkennen en herkend weten in de opstelling van onze fraktie. Naar onze mening moet het be leid erop gericht zijn de burgers te inspireren daadwerkelijk aan de besluitvorming deel te nemen. De burgers zelf zullen moeten kunnen uitmaken welke kant het moet uit gaan met de economische ontwik keling, de onderwijsvernieuwing en het welzijnsbeleid in ons land en in onze gemeente". Decentralisatie „Voor de hiervoor gesignaleerde ontwikkeling is het allereerst nodig dat de bestaande beleids-appara- ten dichter bij de basis worden ge bracht, want het is een illusie te menen dat de gemeenschap de toe komst van onze samenleving kan bepalen, zolang de beslissingen en ontwikkelingen, welke ons keer op keer overrompelen, worden be paald in kleine, gecentraliseerde, oncontroleerbare groepjes, waar op niemand enige greep heeft. Het feit, dat de huidige regering bezig is een eerste aanzet te ge. ven tot de vorming van provincies nieuwe stijl, met als doel de be slissingen meer binnen bereik van de basis te brengen, maakt ons dan ook mede tot supporters van het huidige kabinet. We zitten op dit punt nog wel met een aantal onopgeloste vraagstuk ken, maar er is een opening ge maakt naar meer decentralisatie en we hopen van harte op het wel slagen van deze poging". Participatie „Dit alles overziende, mijnheer de voorzitter, maakt duidelijk dat niemand zich in onze dagen kan en mag onttrekken aan politieke be langstelling, omdat de politiek zich meer dan ooit, met de toekomst van een ieder van ons bemoeit. En hoe Aan mensep, wier politieke belangstelling niet verder reikt dan hun eigen voortuintje, hebben wij slechts te zeggen: „Pak hark en schoffel en ga wieden,.,.". Wie zich op het standpunt stelt van „ze doen maar", moet zich er inder daad niet over verbazen als de overheid „maar doet". Algemeen belang In dit verband willen wij na drukkelijk stellen, dat het dienen in de politiek van het „algemeen belang", zoals sommigen ons wel eens willen doen geloven, niet mo gelijk is. Zeker, er zijn zaken, wel ke het algemeen belang raken, zo».ls bijv. de aanleg van een rio lering of gasleiding. In zaken als onderwijs, werkgelegenheid, volks huisvesting, lonen en milieuzaken, gooit de politiek echter roet in de laatste resten van het algemeen belang. Algemeen belang bestaat dan ook niet, anders zat de één niet links en de ander rechts. Doorbraak Temidden van de vele politieke partijen in Nederland staat de Partij van de Arbeid die ervoor wil strijden en wegen aangeven, waar langs de bestaande, traditioneel gegroeide machtsverhoudingen in onze 'samenleving kunnen worden doorbroken, een grotere gelijkheid tussen mensen en volkeren kan worden bevorderd en een gelijke zeggenschap van alle mensen over hun toekomst binnen bereik kan worden gebracht. Het is aan de burgers zelf om uit te maken hoe zij van de mogelijkheden gebruik, willen ma ken om hun eigen samenleving in te richten en niet aan een kieine machts-elite. Het feit, dat de men sen zelf de koers voor een toe komstig beleid kunnen uitzetten, betekent op zich al een nieuwe wijze van samenleven. Onze va deren hebben het kleed van het socialisme niet aangetrokken in de verwachting daarmee in de hemel •te komen, maar wèl om daarmee met de ondergeschikten, de bezit lozen, de achterblijvers van toen, uit de hel te geraken. Die hel van toen kennen wij in het Nederland van vandaag gelukkig niet meer. D^ socialisten hebben die samen leving ook bepaald niet alléén ver beterd, maar ze zijn wel de trek paarden geweest op die weg en zullen dat ook blijven ten dienste van het onderliggende deel van onze maatschappij. Polarisatie In deze strijd verwachten wij geen vruchten van een gepolari seerde opstelling. Het zich in de politiek tegen elkaar afzetten wijzen wij met kracht van de hand omdat dit alleen maar leidt tot ontwrichting van het saamho righeidsgevoel van ons volle als natie en tot vervreemding van el kaar, waarmee niets en niemand is gediend. In dit verband zouden we graag van 't college vernemen of het niet met ons van mening is, dat polarisatie vaak meer door pers- en nieuwsmedia wordt ge maakt dan door politici wordt ge wild. Hoe dan ook, polarisatie in de politiek achten wij verwerpelijk. Bij kracht van motief zullen we samen als raad moeten zoeken naar de volgende stap op de weg naar een betere en meer leefbare wereld, waarin alle mensen tot hun recht kunnen komen en nie mand kapot gemaakt wordt". Aldus de heer Meerman. Belastingen Terugkerend naar de begroting bracht de PvdA het college een compliment voor het feit dat de begroting met een batig saldo kon worden afgesloten en verklaarde verheugd te zijn dat de tarieven van de reinigingsrechten en toeris tenbelasting dit jaar niet worden verhoogd, hetgeen een verlichting betekent van de lasten van de bur gers en de exploitatie in de re creatiesector Hondenbelasting De PvdA-fractie maakte echter met nadruk bezwaar tegen verho ging van de hondenbelasting met maar liefst 20% en vroeg de ver hoging trendmatig te houden. „Een verhoging van 20% zal naar onze mening het aantal hon den in onze gemeente niet verklei nen, zo dit het college met de verhoging voor ogen zou staan. Wij hebben in het verleden in deze raad het onderwerp „honden" niet herhaaldelijk ter sprake ge bracht omdat wij hondenhaters zouden zijn, maar wij maakten van de gelegenheid gebruik om over de hoofden van het college heen ons tot de burgers te richten met het verzoek hun huisdier beter on- dAr appél te houden. Wij verzoeken het college deze verhoging trend matig te doen zijn". Zwembad Wat het zwembad betreft vroeg de heer Meerman: „binnen welk •tijdsbestek kan de uitbreiding van het zwembad haar beslag krijgen? Is het mogelijk dat het nieuwe bad toch nog in 1977 gereed komt. Daarmede zouden wij vele ingeze tenen, alsook de toeristen ten zeer ste gei'ieven. Los van het voor gaande verzoeken wij u dy bestaan de regeling van de sluitingstijden nog .eens te bezien, om de in het 'afgelopen jaar ondervonden moei lijkheden te ondervangen". Ruimtelijke ordening Sprekend over de ruimtelijke or dening zei de heer Meerman: Als wij het bestemmingsplan Beuseberg noemen, raken wij een oud zeer aan! Wij kunnen niet na laten ook in deze algemene be schouwingen onze grote teleurstel ling kenbaar te maken over de gang van zaken ten deze Wij ho pen met het college, dat het einde van dit drama NU in zicht komt, want het is 'toch een onhoudbare zaak dat onze gemeente geen mo gelijkheid tot het bouwen van wo ningen heeft. Voor het Komplan geldt eigenlijk hetzelfde. Wij kunnen slechts de -hoop uitspreken dat de gevraagde saneringsbijdrage spoedig zal wor den verleend, waarna eindelijk verder gewerkt kan worden aan het bestemmingsplan voor de Kom. Met betrekking tot het plan Zui. derlook merken wij op, mijnheer de voorzitter, dat dit verre toe komstmuziek is. Toch lijkt het ons T/el juist dat het werd aangepakt, omdat wij dan, wanneer het nodig is, op tijd een bestemmingsplan gereed hebben. Aangaande het tweede sportvel dencomplex wenst onze fraktie het college sterkte toe voor de verdere procedure en niet minder voor het verkrijgen van de noodzakelijke geldmiddelen. Dat dit tweede complex een dringende noodzaak is onderschrijft onze fraktie vol ledig Wat tenslotte de herziening van het bestemmingsplan De Haar be treft zal onze fraktie gaarne van het college vernemen wat er nu gaat gebeuren. Wat Dijkerhoek betreft hebbea wij ons standpunt reeds kenbaar gemaakt tijdens de behandeling van de Beleidsnota. Enige woning uitbreiding in Dijkerhoek achten ook wij noodzakelijk". Wat de riolering betreft wilde hij weten hoe de stand van zaken is met betrekking tot de Holter- berg en het zomerhuisjesterrein „de Borkeld". Onderwijs „Omtrent het onderwijs in zijn totaliteit spreekt onze fraktie er haar teleurstelling over uit dat de vergoedingen van het rijk nog steeds niet op een zodanig peil zijn gebracht, dat een sluitende exploitatie kan worden verkregen, al hebben wij ten volle begrip voor de huidige budgettaire moeilijk heden van de minister. Wij kunnen slechts de hoop uitspreken, mijn heer de voorzitter, dat in de rijks vergoedingen in de nabije toe komst verbetering komt. Het hete hangijzer bij het on derwerp „Onderwijs" is uiteraard de uitbreiding van de scholenge meenschap. Wij vragen met de moed der wanhoop: „College, is hierover al iets zinnigs te zeggen?" Het goed funktioneren van de scholengemeenschap komt toch wel ernstig in gevaar doordat ge bruik moet worden gemaakt van een aantal her en der verspreid liggende lokalen. Dat zelfs het in- struktielokaal van de sporthal als lesruimte is ingeschakeld toont wel aan hoe hoog de nood van het ruimtegebrek is gestegen", aldus de heer Meerman. Subsidie sport- en j eugd verenigingen Sprekend over het subsidiebeleid zei de heer Meerman: „Het is logisch dat de ingebruik neming van de nieuwe sporthal het noodzakelijk maakte de in de desbetreffendeverordening opge nomen grondslag voor de subsidië ring van het gebruik van gemeen telijke accommodaties opnieuw te bezien. In verband hiermee moet ook een herziening van de betrok ken verordening in haar totaal on der de loep genomen worden. De in de nota van aanbieding toege zegde afronding van een gewijzig de opzet is inmiddels verder ge vorderd en onze fraktie kan niet anders zeggen dan dat de .thans voorgestelde opzet een goede zaak is. Het voornaamste streven is na melijk om te komen tot een zo evenwichtig en billijk mogelijke verdeling van de beschikbare gel den en wij menen, dat men daarin bij de herziene opzet behoorlijk is geslaagd. Het lijkt ons hier niet de juiste plaats om op details van bedragen en percentages in te gaan. De penibele situatie van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk baart ons echter zorgen. Wij hebben evenwel veel waarde ring voor de wijze, waarop ook het college zich inzet voor de belangen van genoemde stichting. Van har te hopen wij dat deze inzet in het komende jaar vruchten zal afwer pen. Nu we op cultureel gebied, voor wat de accommodatie betreft, na het verdwijnen van Amicitia niet veel meer bezitten, wordt rea lisering van de nieuwbouwplannen van de stichting voor Holten van steeds groter belang..' Werkloosheid „Dat het aantal werklozen nog steeds zo groot is, is een zeer ver ontrustende en ook een zeer tries te zaak. Als ergens de materiële kant van de zaak onlosmakelijk verbonden is met de puur mense lijke kant, dan is het wel hier. Daarom is het van zo groot belang dat onze gemeentelijke sociale dienst in staat is de gevraagde hulp te bieden en deze steeds zo goed mogelijk af te stemmen op de individuele materiële en imma teriële nood! Wij wensen de be trokken ambtenaren hierbij veel wijsheid toe en wij hopen ook, dat zaterdag worden de hele dag door de centrale overheid wegen vindt om op nog betere wijze hulp te bie den. Is er, mijnheer de voorzitter, iets anders te zeggen over de toe stand in Holten en is de noodzaak aanwezig om in onze gemeente iets te doen aan de opvang van werkloze ingezetenen?", wilde hij weten. Energiebedrijven „Uit de gebruikelijke uitkeringen van deze bedrijven aan de gemeen te menen wij te mogen concluderen, dat ze efficiënt functioneren. Bij zonder vermeldenswaard vinden wij het verloop van de gassifica- tie van de buitengebieden. Als we bedenken dat onze prognose met betrekking tot het aantal aanslui tingen 70% was en bij de voltooiing van de eerste fase blijkt 83% te zijn gehaald, dan is dat toch een bijzonder gunstige ontwikkeling! Hieruit blijkt dat deze gassificatie een goed plan was. Onze fraktie richt een compliment tot alle be trokkenen voor de vlotte wijze, waarop deze ontsluiting van de gasloze gebieden verloopt en spreekt daarbij de hoop uit, dat de tweede en de derde fase een zelfde beeld te zien mogen geven". Verkeer Wat tenslotte het verkeer betreft moeten wij het college wijzen op de ons inziens zeer gevaarlijke si tuatie bij het sportcomplex Meer manskamp. Wij doelen nu niet op een tunnel onder de spoorweg door welke helaas niet realiseerbaar bleek te zijn doch niettemin hoog op ons verlanglijstje blijft staan. Wgarop wij doelen is het parkeren van auto's ter weerszijden van de weg direkt nabij de ingangen van h.et sportcomplex. Met name op voetbalpupilletjes per auto aan- en afgevoerd voor te spelen wedstrij den. Zeker na 't behalen van een welverdiende overwinning stormen deze kinderen tussen de dicht op een geparkeerde auto's door de weg op zonder eerst uit te kijken. Deze zeer gevaarlijke situatie lijkt ons hiermede voldoende duidelijk óangegeven. Het is ons bekend dat vele teamleiders en chauffeurs hier regelmatig hun hart vasthouden en blij zijn als de sportdag keer zon der verkeersongelukken is verstre ken. Op grond van het vorenstaande dringen wij er bij het college met klem op aan, zo spoedig mogelijk de afwerking van de parkeerplaats aldaar te bevorderen en voor zo wel de rijweg als voor de naast gelegen bermen een stop- of par keerverbod in te voeren. Dan ont staat ter plaatse meer uitzicht en uitwijkmogelijkheid voor het ver keer, waardoor het gesignaleerde gevaar kan worden teruggedron gen. Populaire uitgave begroting De PvdA-fraktie sluit het be toog af met het verzoek, ook in Holten te komen ot een populaire uitgave van de gemeentebegroting ten gerieve van de Holtense be volking. „Wij hebben een zeer aantrekkelijke uitvoering ter inza ge gekregen, verzorgd door een naburige gemeente (Raalte). Hier in wordt op populaire wijze een duidelijk verhaal verteld rondom de begroting, verlucht met gees tige tekeningen. Iets dergeijks staat ook ons voor ogen. Wil U nog eens bezien of dit idee uitvoer baar is? PAS 65: Voor wie, wat, waar, hoe? Wellicht is het voor alle duidelijk heid nog eens nuttig drie vragen rond de PAS 65 naar voren te halen: Vraag 1Wie kan de PAS 65 krijgen? Antwoord: Alle bejaarde inwoners van Nederland, dat wil zeggen alle 65+-ers die in een Nederlands Be volkingsregister zijn ingeschreven, en hun huwelijkspartner, mits deze tenminste 60 jaar is. Vraag 2: Waar haalt men de PAS 65? Antwoord: de enige instantie die de PAS 65 kan uitgeven is de Ge meente, afdeling Bevolking, waar men is ingeschreven in het register van de Burgerlijke Stand. Voor het verkrijgen van de PAS 65 is een goedgelijkende pasfoto nodig. Men moet persoonlijk naar het Ge meentehuis gaan, want de handte kening moet geplaatst worden. De PAS 65 hoeft niet meer vernieuwd te worden, maar blijft altijd geldig. De uitreikingskosten zijn normaal f 6,50. Vraag 3: Welke faciliteiten en mogelijkheden biedt de PAS 65? Wat kun je ermee doen? Antwoord: De volgende voordelen gelden in het hele land: Openbaar vervoer per tram, bus of metro, ongeveer 50% korting, dus 'halfgeld' op enkele reis- en retour biljetten. Voor het stadsvervoer zijn alleen meerrittenkaarten ver krijgbaar met PAS 65-reductie; in de grotere steden kan men deze meerrittenkaarten uitsluitend ko pen op de voorverkoopadressen. Voor dit stadsvervoer kan men ook gebruik maken van de nationale vierrittenkaart PAS 65, die momen teel f 1,30 kost, op de stations van de Ned. Spoorwegen verkrijgbaar is, en geldig is op alle stadslijnen in geheel Nederland. Vooral als men slechts een enkele keer in een be paalde stad reist, zal deze Nationa le 4-rittenkaart PAS 65 veel prakti scher zijn. (Let bij stadsvervoer op: 1Men krijgt geen PAS 65-reductie op enkele reis- en retour bil jetten die U bij de chauffeur/conducteur koopt; 2. tijdens de 'spitsuren' in Den Haag, Nijmegen, Rotterdam en Utrecht geldt de PAS 65-reduc- tie niet.) Stichting Openbaar Kunstbezit (Ruysdaelstr. 96 te Amsterdam- 1008) geeft reductie aan PAS-65- houders. De meeste openbare bi bliotheken hebben een speciale lidmaatschapsprijs. Alle Rijksmu sea en veel particuliere musea ge ven korting op de toegangsprijs. Bij bioscoopbezoek op bepaalde dagen/tijden krijgen 65+-ers toe gang tegen gereduceerde prijs. Veel leraren in stijldansen en volksdansen kennen een speciaal bejaardentarief. De Ned. Bond van Correspondentieschakers heeft een gereduceerde lidmaatschapsprijs voor PAS 65-houders. Bij actieve en passieve sportworden kortingen gegeven op de normale prijzen. De vormingscentra en volkshoge scholen geven voor bepaalde acti viteiten/cursussen korting aan de PAS 65. Wanneer U geld moet wis selen, doen de Grenswisselkanto ren dit voor PAS 65-houders zon der omwisselingskosten te bereke nen. Door veel instellingen is de PAS 65 erkend als legitimatiebewijs, bijv. door de PTTen de banken in Ne derland (uitgezonderd wanneer een door die instelling uitgegeven documentatiebewijs vereist is, bijv. giropas of bank-betaalpas). Naast deze landelijke faciliteiten zijn er nog veel meer regionale en plaatselijke, die door de Gemeen ten en het Particulier Initiatief ge boden worden aan de PAS 65-hou ders, zoals bijv. bij toneel, muziek, sport, hobby, vakantiehuisjes, hen gelsport, taxivervoer, discotheek en artotheek, dierentuin, rondvaar ten, schaken, bridgen enz. Deze mogelijkheden verschillen van plaats tot plaats. Voor Uw woon plaats kunt U informeren op het Gemeentehuis, afdeling Voorlich ting of Welzijnszorg/Maatschappe lijke Dienstverlening. Elders is het raadzaam de PAS 65 dikwijls te to nen en te vragen of er speciale faci liteiten gegeven worden. Let op: Om moeilijkheden te voor komen dient U altijd eerst Uw PAS 65 te tonen, en dan pas Uw deelna me/toegangskaart te bestellen. Af en toe hoort men wel eens: „Die PAS 65 is aardig, maar te weinig is bekend wat men er allemaal mee kan doen." Men weet in de eigen omgeving enige PAS-voorzieningen, zoals tegemoetkomingen bij het zwembad, de bibliotheek of een museum. Maar over wat men daar naast in de streek of in het land met de PAS 65 kan doen, reikt de kennis dikwijls niet verder dan korting op bus- of tramkaartje, waarbij men van details over deze voorziening verder niet op de hoogte is. Allemaal kinderziekten rond de PAS 65, die voorkomen kunnen worden door meer informatie en communicatie. Het Centraal Bureau PAS 65 hoopt dit tekort iets op te heffen door middel van de uitgave „Nieuws PAS 65". Dit tweemaandelijks periodiek wil informatie en voorlichting geven over de PAS-mogelijkheden. Verder zult u in Nieuws PAS 65 kunnen vinden: achtergrondnieuws, nieuws PAS 65-faciliteiten, berichten betreffende organisatie, de filosofie achter de PAS 65, adviezen aan de gemeenten enzovoort. Voor het Centraal Bureau PAS 65 is het onmogelijk alle PAS-houders individueel te bereiken. Nieuws PAS 65 wordt daarom gezonden aan alle instanties en instellingen (redacties, informatiecentra e.d.) die voor of met PAS 65-houders werken. Nieuws PAS 65 wil zich niet beperken tot vermelding van alleen de landelijke PAS-voorzieningen, maar ook melding maken van meer streek- en plaatsgebonden tegemoetkomingen aan PAS 65-houders. Originele vondsten kunnen misschien ook elders inspirerend werken!

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5